mm Verkoo St. en Gemengde Berichten. BVBBsanjsi Ingekomen pen 51 mmxjisi i Krin op Zon de A. IHr. ^tvehiusl A^P Een der adressen voor aanmelding' »W1. w is Hector J.Jansen, Houlslraal 4, Venlo. Lin van J. G~; Lucassen W., Peêters J.; ®tStjWs~~P;~JT Watermeulen van E. A. (Br. Theö'dulfus)/ De 8 candidaten slaagden allen. Examen ter verkrijging van het diploma voor de verpleging van zenuw zieken en krankzinnigen (diploma B). Voor de Commissie van Regeerings- deskundigen, door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw benoemd, boden zich op 6 en 7 Juli 1927 de hiernavolgende candidaten uit het St. Servatiusgesticht te Venray aan: Demeijer M. A. J. (Br. Alcantara); Linders J. A.Lommers W. G. (Br. Rogatianus); Piitomvils G. R. (Br. Lucidius)Rutten P. A. en Snijders L. H. J. De 6 candidaten slaagden en behaal den het diploma. Loop der bevolking van Venray le halfjaar 1927 159 personen 550 personen Geboren Ingekomen Vermeerdering 708 personen Overleden, 125 personen Vertrokken 432 personen Vermindering 557 personen De werkelijke vermeerdering is dus 152, zoodat het aantal zielen der ge meente, bedragende op 31 December 1926 11552, op 30 Juni 1927 was gestegen tot '11701. Hondenbelasting. Door de gemeentepolitie werden reeds verschillende houders van honden, welke deze niet hadden aangegeven voor de belasting bekeurd. Ook werd procesverbaal opgemaakt tegen een persoon, welkq meer honden had, dan aangegeven waren. Men zij derhalve gewaarschuwd. Maandagavond werden verschil lende personen, die van de kermis te Holthees kwamen, bekeurd wegens rijden zonder licht. Eén ervan werd zelfs tweemaal bekeurd. tm^m Vrijspraak. De JBossche Rechtbank heeft D. D te Ooótrum, die ten onrechte was beschuldigd van loodverduistering te Deurrie, door vrijspraak in eere en goeden naam hersteld. Aan de N. V. /acobineHollan dia. voorheen Merkx en Boerboom te Nijmegen, is opgedragen de centrale verwarming en warmwatervoorziening van het Klooster der Paters Francis canen te Venray voor de som van f 36.500. -ml; Morgen Zondagavond zal Ven- ray's fanfarecorps een concert geven op da Groote Markt. Aanvang acht uur. Blijkens achterstaande adverten tie zal het groote Fransche Circus der 4 G'ébroeders Araar alhier op Zaterdag 16 en. Zondag 17 Juli a s. voorslellin gen geven. Het zal geplaatst worden op het Sportterrein, Leunsche weg. -p (Naar wij vernemen zal de loting voor.'de dienstplichtlichting 1928 voor de gemeenten Venray, Wanssum en Meerlo plaats hebben op 23 Augustus a.s. te Venray. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht der Postduivenvereeniging »De Zwaluw" vanaf Toury (Frankrijk) afstand 472 KM. De prijzen werden behaald als volgt le en overduif P. Kersten; 2e W, Lormans; 3e G. van Dijck; 4e J. Cree mers; 5e en 7e St. Servaas; 6e H Strijbosch; 8e W. Mandors. Maandagmiddag werd alhier door den heer J. Vermeulen een duif ge constateerd om 5 u. 30 min., die had deelgenomen aan het groote Internati onale Wedvlucht-concours vanaf Bar celona (Spanje) afstand 1250 K.M. De duiven werden daar Zondagmorgen om 8 uur gelost. GEVONDEN een bril. Inlichtingen Macechaussée-kazerne. LEUNEN. De alhier gehouden collecte voor de slachtoffers van den stormramp heeft opgebracht f 147,15, YSSELSTEYN. Bij gelegenheid der kermis alhier, brachten deze week tal van vreemdelingen een bezoek aan ons dorpj waarbij ook onze nieuwe kerk door velen bezichtigd en bewonderd werd. MERSELO Te Maastricht slaagde voor de Akte Boekhouden Mej. Annie van Meijel, leerlinge der Zusters Ur- suliWfi te Echt. GASTENRAY. De alhier gehouden collecte ten bate voor de slachtoffers van i den stormramp bracht op f 90. Wielersportfeesten. WANSSUM Naar verluidt zullen er te Wanssum dezen zomer weer wieler- spor.tfeesten worden georganiseerd. Studenten-missiedag te Tenlo. Öp Woensdag 17 en Donderdag 18 Augustus zal te Venlo op initiatief der Missievereeniging »Rolduc", door den Limburgschen Bond van R IC Studenten clubs ,pSt. Alphonsus" een missiedag voor de studeerende jeugd georganiseerd wordpn. De namen der inleiders zijn Pater Raymakers, Father Dr. Ahaus, H. v. d. Sterren en Pater Th. Monnens S J professor in de Missiologie. De sectie vergaderingen zijn gespitst vopr juniores en seniores. Op den avond van den eersten dag gaat de première van de Soenda film, welke de bekende Floresfilm nog over treffen zal. Den tweeden dag wordt het Missie huis bezichtigd en heeft een slotver gadering plaats. De heer J. Verheyen te Roosendaal heeft wegens gezondheidsredenen ont slag genomen als voorzitter en bestuurs lid der R.K. Jongens- en Meisjes Lycea aldaar. MOOIC Het ligt in de bedoeling alhier een afdeeling te stichten van de Noord-Limburgsche Inkoopvereeniging. VENLO. Door B. en W. van Venlo zal aan den Raad voorgesteld worden om aan de Ned R. IC. Bond van Spoor en Tramweg Personeel »Sl. Raphael" ten behoeve van het te stichten mgr. Mutsaeis-Oord, kosteloos af te staan een beboscht terrein groot 14 H.A. ge legen aan de Groote Heide, in de na bijheid van den Schaapsdijk. Het slachtoffer overleden. Het slachtoffer van de aanrijding te ICessel (L.) de arbeider Vossen uit Reuver, is Woensdagmiddag aan de daarbij opgeloopen kwetsuren overleden. Graafsche blinden in de Mijnstreek. De 30 blinden uit het R IC. Blinden instituut te Grave, die thans een tournee door de mijnstreek maken, hebben zich over gebrek aan belang stelling niet' te beklagen. Tot en met Dinsdagavond hebben ze reeds sinds Zondag concerten gegeven te Bleyer- heide, Heerlen, Spekhozerheide en ICerkrade. De opbrengst te Heerlen bedroeg bij de 800 gulden, te Spek- holzerheide 600 gulden enz. enz. De autobushouders stellen gaarne gratis hun wagens ter beschikking voor het halen en brengen der blinden van en naar het Gezellenhuis te Merkelbeek. Levensmiddelen, versnaperingen, wer den in ruime mate door de bevolking besehikbaar gesteld. Er is een innige band ontstaan tusschen de Mijnstreek Grave die ook in de toekomst van groot belang zal blijken te zijn. Landbouwtentoonstelling te Gulpen Te Gulpen werd Maandag en Dins dag een groote landbouwtentoonstelling gehouden, die schitterend is geslaagd zoowel wat de inzendingen als het bezoek betrof Aan de tentoonstelling waren enkele fokveedagen voor paarden en vee ver bonden. 's Avonds heeft de Commissaris der Koningin de prijzen uitgereikt. Den tweeden dag, Dinsdag, hield de vereeniging van fokkers van het zware trekpaard in Zuid-Limburg en de pro vinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Limburg haar vier den fokpaardendag en de provinciale premiekeuring voor Zuid-Limburg. Het bezoek van H. M. de Koningin aan Zuid-Limburg. Officieel wordt gemeld dat H. M. de Koningin Vrijdag 15 Juli a.s. des mor gens om half elf te Lutterade zal arriveeren, alwaar een bezoek zal wor den gebracht aan de Staatsmijn Maurits. Na dit bezoek vertrekt de koninklijke trein naar Heerlen, waar hij om circa 5 uur wordt verwacht. Te Heerlen zal de Koningin een bezoek brengen aan hel gebouw van het Alg. Mijnwerkers fonds, aan het St. Jozef ziekenhuis en aan het Raadhuis. Den volgenden dag vangt om 9 uur v.m. een rijtoer aan door de mijnstreek Deze duurt tot elf uur, waarna H. M uit Heerlen vertrekt. De trein rijdt dan naar Beek, van waaruit om circa half vier per auto wordt gereden naar Maastricht. Daar worden bezocht de sluiswerken te St. Pieter, de stuw te Borgharen en het stadhuis. Om half 7 vertrekt H. M. wederom naar Het Loo. Z. K. H. de Prins. Z K H de Prins, die gelijk gemeld den 14en dezer uit Zwitserland terug keert, zal de Koningin vergezellen bij Haar bezoek aan Limburg. Quick-bus kantelde en sloeg om. Van de 8 inzittenden werd niemand gekwetst. Tegen den heer J. P. zal een eisch tol schadevergoeding ingesteld worden. Een voorbeeld-Tuinbouwbedrijf. De gemeenteraad te Gendringen heeft besloten, een som van f 3000 beschik baar te stellen, om in de buurtschap Breedenbroek een voorbeeld-tuinbouw bedrijf te stichten, ten einde den land bouwers, die zich daar op den tuinbouw willen toeleggen, de gelegenheid le geven, hoe de verschillende tuinbouw producten geteeld worden. Het onweer. Tijdens een hevig onweer, dat Dins dagavond woedde boven de omgeving van Roosendaal is de bliksem geslagen de woning van den landarbeider Bake, wonende in 't Zand, nabij Visch- donk. Het oudste der 6 kinderen, de 8 jarige Josef Bake werd op slag gedood. De brand welke ontstond kon door het krachlig optreden van toegeschoten hulpvaardige buren in den aanvang worden gestuit. De 25-jarige rietsnijder A. D. te Lage Zwaluwe werd op het Hollandsch Diep door den bliksem getroffen en dood in het water geslagen. In de omgeving van de landbouwers woning van P. v. Overveld, .aan den Langedijk, onder de gemeente Rucphen, werd een hooiopper door het hemelvuur vernield. Eenige personen o.w. de ge broeders Mol en de melkcontroleur Linders, die in de nabijheid waren, werden tegen den grond geslagen, doch bekwamen geen letsel. In een weide aan den Ouden Rucphen- schen weg werd de jeugdige landarbeider Braat, uit Roosendaal, door den blik sem ter aarde geworpen. Hoewel zwart geslagen was hij overigens ongedeerd gebleven. Twee koeien van den landbouwer J- Millens le Schuilingsoord (Zuidlaren) zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag door het onweer gedood. Te Winsumer Meeden (Gron.) sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer S. Dolfin. Het voorgebouw kon worden gered. Verzekerd. Dinsdagnacht is het achtergedeelte de iandbouwerswoüing van E, De Maasstuwen te Sambeek. Een aanvang is gemaakt met het dempen van den tweeden put ten be hoeve van den aanleg van stuwen in de Maas onder deze gemeente, dienten gevolge kunnen de schepen ter plaatse niet meer door de Maas varen. De scheepvaart wordt thans geleid door het nieuw gegraven afwateringskanaal waarin de sluizen later worden ge bouwd. De vele werklooze onderwijzers. Voor de betrekking van onderwijzeres aan een openbare lagere school te Sappemeer, hebben zich 61 sollicitanten aangemeld. Voor de vacature van onderwijzer aan de christelijke school te Hoogkerk hebben zich 129 sollicitanten aange meld. Doodelyke mishandeling. In de Burchtstraat te Nijmegen is Woensdagnacht zekere W. K. aldaar woonachtig zoo ernstig mishandeld, dat hij Donderdag aan de gevolgen is overleden. In verband hiermede zijn door de politie aangehouden de arbeider J. H de chauffeur K. V. en de melkventer W. P., allen te Nijmegen, en verder de kellner A. W. uit Rotterdam en zekere J. H. uit Amsterdam. Autobas omgeslagen. Dinsdagavond is op den Graafschen weg te Nijmegen de Quick autobus aangereden door een te snel rijdende auto van P. J. uit Hilversum. Om erger te voorkomen reed de Quickbus naar den kant van den weg, en ging door een staketsel heen, waardoor de weg wordt afgescheiden van den 3 meter dieperliggende Wolfskuilachenweg. De Haaijer te Zuidbroek door den bliksem een prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. Internationale duivenvlucht uit Barcelona. Door de postduivenvereeniging »De Postduif" te Roosendaal werd Zondag van uit Barcelona (1130 KM.) een groot nationaal concours gehouden, waaraan circa 1530 duiven uit geheel Nederland deelnamen. Dit convooi voegde zich te Brussel bij dat uit België, Frankrijk en Luxemburg uit 4 verschillende lan den, die in deze monslervlucht met elkaar zouden kampen, Maandagvoormiddag 27 Juni vertrok het convooi uit Brussel en arriveerde Vrijdagnacht op de plaats van bestem ming. Zondagochtend le 8 uur werden de vogels met heldere lucht en Zuid Westen wind gelost. Reeds Maandag ochtend te 6 uur werd le Bocholt in Limburg de eerste duif geconstateerd, In België werd de eerste duif gecon stateerd in de omgeving van Brussel te 5 uur 59 min. 'a morgens. In aanmerking genomen den afstand heeft Nederland dus een flinken voor sprong en waarschijnlijk beslag gelegd op een internationale overwinning op dit gebied. Tengevolge van het goede weer heeft deze vlucht een uitstekend verloop ge had. Door den bliksem gedood. Te Woudbrugge is Dinsdagmiddag de landbouwer J. Jansze, toen hij met eenige zijner arbeiders in een schuur voor hel onweer schuilde door den bliksem getroffen en op slag gedood, Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Noodlottige weddenschap. Een metselaar wedde dezer dagen om een fleschje bier, dat hij tegen den dertig meter hoogen schoorsteen van een zuivelfabriek te Mannheim zou klimmen. Bij het omlaag klauteren gleed hij uit. Hij vi6l neer en was ter stond dood. De ongelukkige laat een weduwe met 9 minderjarige kinderen achter. Kind door de tram .gedood. Toen Woensdagnamiddag de p8rso- nentram, die om 1 uur 19 van Drachten in de richting Veenwouden vertrekt, tusschen Opeinde en Nijega was ge komen, bemerkte de machinist een kindje tusschen de rails. Op zijn aan houdend fluiten liep het kindje weg, doch opeens ging het weer tusschen de rails staan. Daar de tram tot op korten afstand was genaderd, bleef er voor den machinist niets anders over dan om krachtig te remmen. Het kind bleef staan, werd door de machine gegrepen en overreden, met het gevolg, dat de kleine op slag werd gedood. Het hoofdje was van den romp gescheiden. Bij onderzoek bleek, dat het 't 2i/z jarig dochtertje was van H. de Groot. Het lijkje werd in een laken gewik keld en bij de buren gebracht. De aanhouding op een zeiljacht. De vorige week lag in het Noordzee kanaal te IJmuiden het zeiljacht Hel vetia. Tegen den avond werd het jacht door de oude sluis geschut om naar zee te vertrekken. De politie begaf zich echter aan boord, gaf last, dat het jacht aan den steiger in de Buitenhaven zou vastmaken en haalde toen van boord een heer en een jong, minderjarig meisje, die naar het politiebureau werden gebracht De N. R. Grt. verneemt thans, dal de politie tot de aanhouding overging, omdat zij meende met een geval van vrouwenhandel te doen te hebben. Nader is echter gebleken, dat het hier een schaking van een minderjarig meisje betrof. De aangehouden heer G. van A. v. D., uit Den Haag, had een 15 jarig meisje geschaakt, met wie hij vermoedelijk naar Engeland wilde oversteken om daar met haar te trouwen. Hij zelf is 32 jaar oud. Het meisje is aan haar ouders terug gegeven en de heer v. A. v. D. is ter Deschikking van de justitie gesteld. Het zeiljacht ligt nog steeds in het Noordzeekanaal. Een trein van 100 meter hoogte omlaag geslingerd. Woensdagmorgen heeft in de Hars op het traject Nordhausen—Braanlage een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Het noordelijk gedeelte van den Hars door een wolkbreuk geteisterd, die in korten tijd de ThumKulenbeek tot een wildbruischenden stroom deed zwellen, welke buiten de oevers trad en den spoordijk ondermijnde. Toen omstreeks half zeven een trein den tunnel verliet, stortte plotseling de dijk in en werden de locomotief en goederenwagen en de eerste der zeven passagiersrijtuigen van de helling van meer dan 100 M. naar het dal omlaag geslingerd. De machinist, de stoker en twee ingenieurs, die met het oog op het hooge water op de locomotief waren meegereden, werden op slag gedood, terwijl ook talrijke passagiers om kwamen. Het aantal is nog niet bekend, daar men nog niet er in geslaagd is de lijken uit het water te halen. Negen personen werden gewond. Nader meldt men Bij het ernstig spoorwegongeluk op den Harz-spoorweg zijn volgens de voorloopige opgaven 7 personen om het leven gekomen, terwijl volgens andere berichten het aantal dooden zelfs 9 moet bedragen. Veertien personen zijn naar het ziekenhuis overgebracht, van wie er echter in den loop van den dag 5 ontslagen konden worden. Hooger steenkoolprijzen De industrieele medewerker van de Evening Standard voorspelt een nieuwe rijzing in de kolenprijzen, nu deze het laagste punt bereikt blijken te hebben en niet verder dalen. De commissie van Samuel had een daling voorzien tot 60 of 70 pet. boven het peil van 1914, in werkelijkheid is zij tot 40 pet. daarboven gegaan. De reactie kan niet lang uitblijven. Onraenschelyk. Er heerscht te New York groote verontwaardiging over het optreden van de gevangenbewaarders van de Tsin Tsin-gevangenis, die verhinderd hebben, dat 3 jongens gered werden, die verdronken doordat zij met hun kano omsloegen. De gevangenbewaarders waren buiten met 1200 gevangenen, toen de kano omsloeg. Een der gevangenen wilde de jongens redden, doch werd hierin ver hinderd door de gevangenbewaarders, die hem dreigde neer te schieten. De drie jongens zijn toen verdronken. Onafhankelijkheidsdag brengt weer ongelukken. Uit New-York wordt gemeld Op Onafhankelijkheidsdag zijn naar schatting drie millioen menschen buiten New-York gegaan. Tweehonderd vijf en dertig personen zijn op Onafhankelijk heidsdag omgekomen, de meesten bij auto ongevallen, eenige tientallen ten gevolge van verdrinking en eenige tientallen tengevolge van ontploffingen bij het afsteken van vuurwerk. Ter gelegenheid van den Amerikaan schen onafhankelijkheidsdag heeft president Doumergue een telegram tol president Coolidge gericht, waarin hij herinneit aan de reeds sedert ruim 100 jaren bestaande vriendschap tus schen de beide landen en de hoop uitspreekt, dat, wat de hernieuwde toenadering tusschen beide landen betreft, het mogelijk zal zijn, een formuleering te vinden, waardoor de tradities van vriendschap en vrede bevestigd zullen worden. Een ontsnapte krijgsgevangene 1 Zonderlinge geschiedenis van een zwerver. Door de politie te Steendorp werd dezer dagen een onbekend persoon zwervend aapgetroffen, die verklaarde uit een Duitsche gevangenis te zijn ontsnapt. Men meende met een land- looper te doen te hebben en hield hem aan. Voor den politierechter geleid, ver klaarde de aangehoudene, die beweerde Godart te heeten, dat hij in Maart 1916 door de Duitschers naar het kamp van Wittenberg was gezonden, waar men hem dwingen wilde, munitie te maken. Daar hij weigerde, werd hij door zijn bewaker mishandeld. Toen hij daarbij een klap van zijn kweller wilde af weren, bracht hij dezen een slag toe met diens eigen geweer. Voor den Duitschen krijgsraad ge bracht, werd hij tar dood veroordeeld, doch kort daarop werd dit vonnis in 20 jaar dwangarbeid veranderd. Achter eenvolgens vertoefde de ongelukkige in de gevangenkampen van Münster- lager, Hannover en Dortmund. Godart beweert, dat er nog minstens 400 Belgische burgerlijke krijgsgevan genen in Duitschland vertoeven en een ellendig beslaan leiden, terwijl hun bloedverwanten hen reeds dood wanen. Op 29 Juni j.l. zou hij uit de gevan genis van Dortmund ontvlucht zijn. De wachthebbende soldaat zond hem eenige kogels achterna, doch Godart kon zich in dicht kreupelhout verschuilen, en, tusschen het struikgewas voorlvluch- tend, Hollandsch grondgebied bereiken. Van Belgische consulaire ziide werd hem hulp verleend, zoodat hij naar Antwerpen kon reizen. Van Antwerpen nam hij de veerboot naar Sinte Anna en hoopte zoo te voet naar Dender- monde te trekken. Zijn ouders hadden namelijk, toen hij door de Duitschers opgeëischt werd als vluchtelingen te Sint Gillis bij Denderroonde gewoond. Op dezen tocht werd hij door de politie van Steen dorp opgepikt. Hij werd vrijgesproken van Iandlooperïj. Intusschen vraagt de Brusselsche Standaard" wat er van h6t verhaal Godart, waar is en dringt er op aan, dat er van hoogerhand een ernstig onderzoek naar het geval worde inge steld. Het blad voegt er aan toe, dat Godart, die nauwelijks 32 jaar moet tellen, er uit ziet als een zestiger. Goede zomer-vooruitzicliten Tot troost voor degenen, die, ont moedigd door het almaar trieste en sombere weder, hun vacantie-plannen hebben laten varen en in hopeloos pessimisme reeds kolen opgedaan hebben voor Augustus, kunnen de volgende' bemoedigende gegevens dienen, die ons de weder-statistieken verschaffer). Het feit, dat de voorzomer, afgezien van eenige dagen in Mei, bijzonder koel en regenachtig is geweest, is eer der voor het verder seizoen moed gevend dan onrust wekkend. In het algemeen toch kan men zeg gen, dat een koele voorzomer betere beloften voor den midzomer inhoudt dan een zeer mooie en heete. Als regel geldt voor ons klimaat, dat de laat beginnende zomers de beste zijn. Niet voor niets heeft men het be gin van den zomer op 21 Juni gesteld. De werking van deD hoogsten zonne stand doet zich eerst drie vier weken na zijn optreden in zijn vollen omvang gevoelen. Zoo kan men den vollen zomer met gemiddeld de hoogste temperaturen pas den tijd van 15 tot 23 Juli ver wachten. Niet zeldzaam zijn de geval len, waarin de grootste hitte pas later, vaak eerst in Augustus, zich doet gevoelen Met nadruk dient er op gewezen, dit tot troost voor hen, die, nu Mei en Juni te koel waren, geen zomer weer verwachten ,dat een zomer, die van April tot September warm en mooi is, zoo goed als niet voorkomt. Wanneer er in den zomer 2 3 maanden achter elkaar zijn, waarin een wezenlijk boven het normale stijgende gemiddelde tem peratuur valt te noteeren, hebben wij alle reden van een beslist warmen zomer te spreken. Dat er 4 of 5 maanden achter elkaar in belangrijk boven het normale lande temperatuur heerscht, komt slechts eens of tweemaal in de honderd jaren voor.' De laatste »groote zomers" van dien aard dateeren van 1834 en 1868. De gewone warme zomers blijven meestal tot den langsten dag of begin Juli van grootere hitte vrij. In de laatste decennia is bijna zonder uitzondering gebleken, dat die jaren, welke reeds vóór midden Juni temperaturen van 32 en meer graden Celcius in de schaduw brachten, later slechts een vrij goeden of zelfs beslist slechten zomer opleverden, De wegens hun hitte beroemde of beruchte zomers 1904, 1911 en 1921 begonnen eerst laat in het jaar, in JuSi en waren in den voorzomer eerder koel dan warm. De slechte voorzomer van dit jaar is d,us eerder een gunstig dan een ongunstig voorteeken voor het komende seizoen. De gevallen, dat het koele en regen achtige weer van een voorzomer ook in den mid- en nazomer bleef aanhou den, zijn buitengewoon zeldzaam. In de laatste tientallen jaren noteerden wij slechts één geval van dien aard, in h9t jaar 1916. Is het om deze redenen reeds gewet tigd, goede verwachtingen voor den verderen zomer te koesteren, zoo wordt die hoop nog versterkt door het feit, dat Maart dit jaar minder koel was dan dit normaal het geval is. De weer statistieken leeren, dat als Maart war mer dan gewoonlijk is en dan door een overwegend koele April en Mei gevolgd wordt, er bijna steeds een warme zomer volgt. In de laatste 200 jaar noteerde men 18 maal een maand Maart, die zoo warm was als die van dit jaar of v/armer. Op deze 18 warme Maart maanden is slechts tweemaal (1836 en 1903) een koele zomer gevolgd. Onder de resteerende warme zomers dezer categorie waren er drie bijzonder heet, n.l. die van 1756 en 1757 (de heetste zomer der laatste twee eeuwen) en 1761, terwijl verder tot de bedoelde reeks de beroemde hittejaren 1794, 1846 en 1859 behooren. Op grond der statistieken wij ont- leenen de gegevens aan de »Germania" zoodat men er rekening mee dient te houden, dat ze op Duitschland betrek king hebben en dus wel niet in allen deele voor ons land zullen opgaan kan men dus zeggen, dat de kans op een overwegend goeden en warmen zomer dit jaar minstens 5 6 maal zoo groot is als die op een koelen zomer. Zou het verdere zomerseizoen inder daad warm zijn, dan wil dit nog niet zeggen, dat er zich weinig regenval zal voordoen. Heete zomers hoeven nog niet bijzon der droog te zijn. Juli 1914 en Juli en Augustus 1917 hebben getoond, dat groote warmte en groote neerslag heel goed hand in hand kunnen gaan, vooral dan wanneer onweders vaak de hitte onderbreken. Aan onweders rijke zomers gelden terecht als de vruchtbaarste. Want zonder onweders zou menige warme zomer droogte em dorheid brengen voor de gewassen. Worden 1 schildersknecht 1 huishoudster 35joi 2 boeren dienstmei 1 schoenmakerslei 1 bakkersknecht 1 dienstmeisje 14 1 kleermakersleer 1 burgerdienstmei 1 boerenknecht werk, voor direct 1 bekwaam s Roermond 2 jongens voor v$l kweekerij, 14 a 15 2 metselaars 1 jongen 14 jaar a 1 net burgerdiens 1 Bieden 1 werkvrouw 1 groot gezin voojib 1 daglooner 5 sigarenmakers 1 burger- of boeèn 1 smid-bankwerki grondwerkers 1 to GEBOREN: Wilhelmus M, vai Huberdina M- H. Petronella H. Row Wilhelmus S. G. van 2 INGEKOMEN A. C. Derckx, dit van Maashees J. M. G. Jeuken, 12, van Wanssum B. D. E. M. Bal Annalaan5, van M. J. H. Heijnen, 14, van Rosmalen. B. P. A. M. Veto Groote Straat 1, vj A. Th. H. Poels, tionsweg 9. van Eit J. C. Meijer, zot t 22, van Vierlingsbi H. J. Mulder Kruisstraat 30, van A. H. Janssen, van Maashees. L- Claessens, diet C 61, van Venlo. R. A. van Dijk, van Eethen. VERTROKKEN E. M. Kokelaar, Kerkstraat 30. M. H. Jacobs, Grubbenvorst. A M. C. van de A, P. Willems, dam, Prins Hendril P. H. Stax, verp i A. M, H. Lim i Sevenum. J. Ter windt, zon sterdam, Jan Brou J. A. de Vlam, meer. M. J. H. Lenss Meerlo—Swolgen. W. J- Linders, Par Morgen Zondag lccte voor den Kleioe Congregati catechismus, 3 uui Maandag half l lem Schraven en jaarg. 2e klas Pastoor Henricus Dinsdag half I eene 25jarige echt 8 uur besteld f 9 uur gezongen hu Woensdag half dienst voor de oyi en Verschuren. Donderdag 7 half 8 besteld jaarf 8 uur leesmis. Vrijdag half 8 le voor Pastoor Grej Apostolaat des G< Zaterdag komen te biechten, 7 uur Zaal in I Om 9 uur H. Mi Derde Orde en Co Maandag half Maria Rongen—V< Derde Orde. St. Antoi Om 9 uur H. Mi Jonge Derde Orde Klein- en Mid om 5, Groot-Patroi te zijn. Men neme mede naar huis. door den T P. RUT over Varke terij des namió Zaal „Wilb 33 I

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2