J0S.I Kl&öster- balsem en de Huishouding ^te™."Gecn*0U«Z00$Md Op wandeling De omgekjdf Dulvp Markt A Lit Elke huisvrouw weet hoe dikwijls men zich bij de dagelijksche be zigheden bezeert, .door snijden, stoo- ten, knellen of branden. Elke huisvrouw moet weten, dat Akker's Kloosterbalsem onmisbaar is voor die ontelbare kleine verwondingen, die zoo dikwijls voorkomen en die kunnen gaan zweren als men ze niet zuiver houdt. Elke huisvrouw behoort dan ook een pot Kloosterbalsem (60 cent) in huis te heb- sterdag) circa 2 uur aan de Helena vaart op de grens van Helden-Sevenum Deurne zat te visschen, kwam een vliegtuig van uit 't Westen overge vlogen en verdween met groote snel heid in Oostelijke richting. Daar de Amerikaansche Oceaan- vlieger Chamberlin over Brabant en Limburg naar Duitschland is gevlogen en om 4 uur boven Dortmund werd gesignaleerd, is het zeer waarschijnlijk, dat dit het Amerikaansche vliegtuig was. Diefstal. Door den heer J. P. te Venlo is aan gifte gedaan dat ten zijnen nadeele ontvreemd is een partij hout ter waarde van circa f 1000, liggende in de Vilder gats. Inbraak in het station te Venlo. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Venlo ingebroken in de wacht kamer 3e kl. van het station. De dader heeft zich vermoedelijk toegang tot de wachtkamer verschaft door een open staand tuimelraam aan de zijde van het stationsplein. De lade van het buffet werd met een breekijzer opengebroken en daaruit ontvreemdeen aantal doosjes sigaretten ter waarde van circa f 14, klein geld ter waarde van 4 èt 5 gulden en een hoeveelheid Duitsch en Oostenrijksch noodgeld. Ook de boekenkast, toebehoorend aan de Ned. Spoorwegen werd geforceerd en daaruit ontvreemd diverse postzegels van ver schillende waarden tot een gezamenlijk bedrag van circa f150 tot f 200 Van den dader of daders is geen spoor ontdekt. Ernstige vechtpartij te Roermond. Zondagnacht om kwart vóór 1 ont stond in de Brugstraat te Roermond, tusschen eenige personen een woorden wisseling, welke al spoedig in een ernstige vechtpartij ontaarde. Bij deze vechtpartij werd A. van H., schilder van beroep, wonende in de voorstad St. Jacob, door 'n messteek in 't onder lijf getroffen. In hoogst ernstigen toe stand werd hij naar 't ziekenhuis ver voerd. De vermoedelijke daders S. en Dzijn gearresteerd. Het hotel-drama te Venlo. Nader kan nog worden gemeld aan gaande het drama in hotel ter H. Parade, waar de 25-jarige reiziger G. de W. uit Alkmaar zich door twee revolverschoten van het leven benam dat de W. gescheiden leefde van zijn vrouw en werkloos was. Tevergeefs had hij beproefd elders werk te zoeken, doch tevergeefs. Zoo kwam hij uit armoede tot zijn wan hoopsdaad. Te Nijmegen sprong hij de vorige week in de Waal, doch werd door ooggetuigen gered. Op het lijk werd een bedrag van 6 centen gevonden. Een pen ingeslikt. Nadr het hospitaal te Kerkrade werd overgebracht de 10-jarige H uit Haan rade, die een pen had ingeslikt. Getracht zal worden dit voorwerp langs operatie ven weg te verwijderen. Groote Landbouwtentoonstelling te St. Anthonis. Het staat thans vast dat de tweede groote Landbouwtentoonstelling dit alhier gehouden wordt op 7 en 8 Sep tember. Het uitvoerend comité heeft de voorbereidingen dezer landbouwexpositie met kracht ter hand genomen. Bij vol doende deelname zal er dit jaar ook een afdeeling luxe paarden aan de tentoonstelling worden verbonden. Braat in actie De oude tgdaanwgzing. De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat velen in den lande ongemak ondervinden van de inkleeding van het thans be staande spoorboekje om uit te rekenen hoe laat de trein vertrekt en (of) aan komt, en velen daarvoor papier en potlood moeten gebruiken, terwijl de moeilijkheid nog vergroot wordt, indien hun huisklok zonnetijd gaat? Is de minister ook niet van meening, dat dergelijke onnoodige last voorkomen moet worden Is zijne excellentie bereid, ten einde het in Nederland reizende publiek in bescherming te nemen, te bevorderen, dat het spoorboekje voortaan in den ouden stijl gedrukt wordt. Verdronken. Men meldt uit Eindhoven Vlak bij het wiel van den Gollschen watermolen te Eindhoven is het lijk opgevischt van den 18jarigen knecht A. v. d. D., die daar de vorige week door een misstap te water was geraakt. Te Helmond is in de Zuid Willems vaart de 15 jarige schippersknecht v, S., uit Raamsdonksveer, die met zijn schip in het kanaal lag, verdronken, Hij was met een roeiboot op ds Zuid Willemsvaart gezien. Later werd de roeiboot leeg teruggevonden, terwijl de pet van den schippersknecht drijvende op het water werd gezien. Onmiddel lijk werd met dreggen begonnen. Staking. Te Winschoten is bij de steenbakkers- firma Post het werk gestaakt. De werk lieden eischen hooger loon. Do onbewaakte overwegen. Zondagmorgen in de vroegte werd op den onbewaakten overweg bij de Leidsche vaart (door een klaphek te betreden), het lijk gevonden van den werkman W. uit Haarlem. De man moei gegrepen zijn door een sneltrein, komend van 's-Graven- hage, op weg naar Amsterdam Slapte aan 's Rijks Munt. Door den heer van Gijn zijn aan den minister van Financiën de volgende vragen gesteld Acht de minister het niet wensche- lijk om, nu 's Rijks Munt niet voldoende van werk is voorzien om de vaste arbeidskrachten, daaraan verbonden, en de kapitalen, daarin gestoken, vol ledig productief te maken, van die omstandigheid gebruik te maken om als aanvullend werk over te gaan tot een hervatting van de in Mei 1924 geschorste (zie Muntverslag van 1924, blz. 5) geleidelijke vernieuwing van onze, voor een deel tamelijk versleten, grove zilveren munt (rijksdaalders, guldens en halve guldens), hetgeen tengevolge van de wet van 27 November 1919 (Staatsblad no. 789) met beduidende financieele voordeelen zij hel dan voorshands ten voordeele van de munt- fondsen gepaard zou gaan Is het den minister bekend, dat de tegenwoordige Indische Regeering en de tegenwoordige directie van de Javasche Bank, evenals de Muntmeester van 's Rijks Munt (zie «Economist" van Januari 1927, blz. 36 vlg.), zich tegen höt denkbeeld van de Staats commissie voor het Muntwezen, om de bovengenoemde wet weder in te trekken, en vóór de verdere aanmunting van guldens met een gehalte van 720/1000 aebben verklaard Het 9e slachtoffer van den stormramp. In 't Vincentius Gasthuis te Groenlo is overleden vrouw Loerdink, die bij de laatste stormramp zwaar gewond werd Dit is het negende slachtoffer. Na de stormramp. Krankzinnig geworden. Men meldt uit Groenlo Een zekere Withag, afkomstig uit Beltrum, doch die zich onlangs in Groenlo had gevestigd, is naar het krankzinnigengesticht te Venray over gebracht. Door het meemaken van den cycloon, het zien van de dooden en gewonden waren de zenuwen van den man zeer geschokt. Aanvankelijk hoopte men, dat hij weer tot bedaren zou komen doch deze hoop bleek ijdel te zijn. Gek of.... dronken Zondagavond bevond zich in het café van Reemers aan de Tongelresche straat te Eindhoven een bezoeker, ge naamd H. van den B. oud 50 jaar, die legen de vrouw van den caféhouder zeide »ik ga mij verdrinken" en haar zijn portemonnaie gaf, zeggende »geef die maar aan mijn vrouw." Natuurlijk werd dat niet au serieux genomen ofschoon vrouw Reemers nog zeide, «doe dat niet". Bedoelde persoon liep echter weg en toen hij niet onmiddel lijk terugkwam, besloot men eens te gaan kijken en vond men inderdaad zijn hoed aan den kant van het kanaal Onmiddellijk werd de politie opgebeld en begon men te dreggen en mocht het de politie gelukken het lijk te vinden. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten en door Dr. van Best kon slechts de dood worden geconsta teerd. Het lijk is naar het lijkenhuis overgebracht. Bekneld geraakt. Dinsdagmorgen geraakte bij het lossen van de wagens van het circus Hagen beek op het stationsemplacement te Tiel een der voerlieden bekneld tusschen een paal en een wagen met een paard bespannen. Den ongelukkige werd de borstkas ingedrukt. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Noodlottig auto-ongeval. Eén doode en één zwaargewonde. Op den Rijksweg StiensLeeuwarden is Maandagnacht een auto, waarin be halve de chauffeur nog drie heeren en een dame zaten, op een gegeven oogen blik tegen een boompje gereden. Het voertuig vloog over dezen boom en over een langs den weg loopende sloot tegen den wal aan den overkant. De voorwielen drongen in den weeken bodem, waarop de auto kantelde. Alle inzittenden kwamen in de sloot terecht De heer W. Scheepstra uit Leeuwarden werd onmiddellijk gedood, de chauffeur H. Fransen kon zich door het inslaan van een ruit uit den auto werken en op den wal komen. Hij is ernstig ge wond naar het St. Bonifacius zieken huis te Leeuwarden vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. De beide andere heeren die in den auto zaten, een reiziger uit Groningen en de heer A. Scholstra uit Leeuwarden, en mej. A. Onclin uit Leeuwarden, wisten zich te redden. Zij hadden een nat pak en enkele lichte verwondingen opgeloopen. De reiziger uit Groningen heeft een arm gebroken. Weer teruggekeerd. Voor enkele weken verlieten een paar minderjarige meisjes te Terwinse len de ouderlijke woning, zonder achter lating van hun adres. De ouders ver keerden in groote ongerustheid. Thans zijn de meisjes weer thuis gekomen. Ze hadden al dien tijd in België ver toefd. Ernstige val. Te Blerick kwam Maandag de smid Th. V., werkzaam in v. d. Bergh's ijzergieterij in aanraking met de elec- trische leiding, welke onderstroom stond. Bij 't verbreken van den stroom viel hij van een hoogte van circa 5 meter. In hoogst bedenkelijken toestand werd hij naar het gasthuis te Venlo overgebracht. Restauratie monumentale R. K. Kapel te Ayen-Bergen. Het R.K. Kerkbestuur te Ayen (Gem. Bergen) heeft verzocht om een provin ciale bijdrage in de kosten der onder zijn beheer staande monumentale kapel. Oorspronkelijk was het kerkbestuur van plan alleen het hoog noodige te re8taureeren, doch door de bemoeiingen en de medewerking der Rijkscommissie voor de monumentenzorg is men heel wat verder gegaan. De aannemingssom der oorspronke lijke herstellingswerken met bijbouw eener sacristie heeft f 3648 bedragen, terwijl de bijkomende kosten wegens de uitvoering van werken, die door het Rijksbureau voor de monumentenzorg te 'sGravenhage zijn aangegeven f2200 beloopen, samen f 5848, een bedrag, dat Ged. Staten meenen bij de toe kenning van provinciaal subsidie tot maatstaf te moeten nemen. Zij stellen voor een subsidie te ver- leenen tot 10 pCt. der te maken on kosten, dus tot een bedrag van rond f 600. Melati van Java f Maandagavond is te Noordwijk plot seling overleden Mejuffrouw Marie Sloot, die onder haar pseudoniem Me- latie van Java, groote bekendheid kreeg als romanschrijfster. Nicolina Maria Christina Sloot, werd geboren te Semarang in Januari 1853. Eerst is zij voor onderwijzeres opgeleid en stelde zij zich in het bezit van de acten Fransch en Engelsch L.O., maar toch reeds van haar 17de jaar af (in 1871 is zij naar Holland gekomen) schreef zij romans en novellen onder haar schuilnamen Melati van Java en Mathiide- Dit laatste pseudoniem koos zij voor haar katholieke werk. Marie Sloot was een schrijfster van ongelooflijke productiviteit. Wat zij alleen al als Melati van Java schreef zou een leven kunnen vullen, want wij schatten zeker niet te ruim, wan neer wij het aantal romans en novel len (de grootere) onder dezen naam gepubliceerd op vijftig of zestig stellen. En daarbij komt dan nog de heele rij werken van Mathiide. In een tijd, dat goede lectuur, die in den smaak viel van ons katholieke volk, zeldzaam was, heeft Marie Sloot zeker een taak vervuld. Zij heeft haar geloofsgenooten over vloedig aan leesstof geholpen en ook door haar neutrale romans gelegenheid gegeven tot onschuldige ontspanning. 2i/j inillioen mark boete voor een Hollandscken smokkelaar. Te Ludwigshafen zijn zes personen wegens belastingontduiking veroordeeld tot boeten, die in de millioenen liepen Aangeklaagd waren de machinist van het Nederlandsche stoomschip »Prins Hendrik" de Nederlander J. B. en verder twee arbeiders uit Keulen en Ludwigshafen, een slager uit Mann heim en een bakkersvrouw en een bakker uit Mainz. Volgens de aanklacht hebben de beklaagden, inzonderheid echter de Nederlander B. in de jaren 1923 tot 1927 voortdurend hoeveelheden koffie, tabak, thee en andere waren uit Neder land ingekocht en met het genoemde stoomschip naar Duitschland gesmok keld en verkocht. De beklaagden-koopers hebben dan de waar verder verkocht, ofschoon ze wisten, dat ze langs verboden weg waren ingevoerd. In totaal werden ongeveer 100 een tenaar tabak en ongeveer 100 centenaar koffie binnengesmokkeld. Het vonnis luidde voor den Neder lander B. 2 590.000 Mark Jboete, subs, 260 dagen gevangenisstraf, voor de overige beklaagden 77 000 tot 290.000 Mark boete of tot 40 dagen gevangenis straf. Ernstige botsingen te Rathenow. Te Rathenow hebben ernstige botsin gen plaatsgehad tusschen communisten en politie. Een groep Stahlhelmmannen werd bij het passeeren der arbeiders wijk uit de vensters en van de daken met straatsteenen en flesschen bestookt. Drie politie-beambten werden door steenworpen en slagen gewond. Het aantal gewonden wordt op 15 aange geven 2 daarvan zijn vrouwen. Een levende fakkel. In den nacht van Vrijdag op Zater dag heeft de wissellooper Georgi uit Leipzig te Maagdenburg op gruwelijke wijze op de openbare straat zelfmoord. Nadat hij in een toiletinrichting twee flesschen petroleum over zijn kleeren h8d uitgestort, stak hij deze in brand Door onuitstaanbare pijnen gekweld liep hij als een brandende fakkel, vreeselijk gillend, over straat, waarbij hij zich de kleeren van het lijf trachtte te rukken. De aanblik was zoo af schuwelijk, dat verschillende passeeren- den in zwijm vielen. Een vrouw kreeg een zenuwtoeval. Toen de brandweer was aangekomen lag de ongelukkige halfnaakt, met brandwonden overdekt, kermend op straat. Met een auto naar een ziekenhuis getransporteerd, gaf hij bij aankomst aldaar den geest, Wat elke maand te doen geeft Ge (2e helft Juni) zijt misschien gawoon uw aard appelen met het oog op de bekende aardappalziekte te bespuiten met Bor- deausche of Bourgondische pap. Wil dan nu eens een proef nemen met het nieuwe middsl «Pota" een droog poeder dat inde morgenuren over 'tdauwnatte gewas wordt uitgestrooid; zoo gelijk matig mogelijk, met de hand of een verstuiver. De behandelidg is dus een voudiger dan met de pap, en 't schijnt dat het middel een toekomst heeft. Althans de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen, die heft vorige jaar beproefde, beveelt proefneming aan. Een land- en tuinbouwer moeten immer door proeven nemen, aldus leest men. En zoo vestigen wij thans ook do aandacht op de z g. «Rijenbemesting" waarover we lazen in een Duitsch vakblad. Men verstaat hieronder het bemesten van een gewas vóór 't zaaien alleen in of nabij de rijen. Let wel: voor het zaaien. 't Kan natuurlijk enkel toepassing vinden bij rijen teelt. Het doel is be sparing van meststoffen. Prof H. Burk nam drie jaar lang proeven bij suiker bieten, welke hij alle bemestte met stikstof en kali; dit was de standaard bemesting. Aan een deel gaf hij boven dien superfosfaat, slakkenmeol of een andere phosphorzuurmest en dit wendde hij dan aan nabij de rijen en voor 't poten. Niet alle kunstmeststoffen zijn liertoe geschikt; verschillende zouden het gezaaide schaden. Men kan de proef nemen bij een of ander gewas, dat men nog zaait, met een der beide gewassen. Prof. Burk constateerde in één van de drie gevallen een verhoogde op brengst, waar breedwerpig uitstrooien van dezelfde meststof geen resultaat gaf te zien. 't Is dus te probeeren. Het uitdunnen van planten, dat nu ook aan de orde van den dag is, moet met oordeel gebeuren. Mer. zij voorzichtig, dat men de plantjes, die moeten blijven staan, niet losrukt, en zie goed toe, welke men uittrekt, en welke gespaard dienen te blijven. De stevigste behoudt men natuurlijkal komen de planten dan niet geheel precies in de rij, dat is niet zoo erg; laat er ook niet te veel slaan: elke plant heeft zijn plaats, zijn voedsel lucht en licht noodig. De sterkste planten brengen niet alleen méér op, maar zijn ook tegen droogte het best bestand. Wij maken even ook attent op een nieuwe methode voor het bewaren van gras, klaver en ander groenvoer, wslke geen verlies zou geven, Doch aan ge wicht noch aan voedingswaarde. De bekende heer B. H. Bartels te A'dam heeft ze toegepast en zegt er van, dat alle sap en alle vitaminen behouden blijven, zoodat de veehouder minder krachtvoer in den winter noodig zou hebben, 't Klinkt mooi, maar we dienen af te wachten, wat het resultaat zal zijn van verdere proefnemingen. Zijn deze beëindigd, dan wil de heer Bartels zijn methode aan de Landbouwhooge- school te Wageningen aanbieden. In den tuin: Wat beloven onze aard beibedden veel 1 Bij gunstig weer zullen we van deze heerlijke en gezonde vrucht volop kunnen profiteeren. Denk er om, huismoeders, dat gij ze nooit plukt als de zon er op staat's morgens vroeg is de beste tijdop den middag, als de zon heeft geschenen, zijn ze smakeloos. De oude geneeskunde schreef ze voor bij nierziekte en graveel (steen in blaas of nieren), tegen jicht en podagra (voetjicht, »'t pootje"). Bij kinderen heeten ze de spoelwormen te verdrijven. De vrucht is rijk aan ijzer. Huismoeders, benut den zomer om te »Wecken", dat is groenten en vruchten in te maken, in glas. Wij doen het al meer dan een kwarteeuw, volgens Week's systeem, en hebben daardoor heel den langen winter door als 't ware groenten versch uit den tuin, en genieten bij het ontbijt geregeld van prima jams en gelei. Elke tuinder en tuinbezitter beschouwt Sint Jan (21 Juni) als een der data, welke hij in gedachten moet houden. Hij regelt verschillends werkzaamheden er naar, die voor of na of omstreeks op dien datum het best gebeuren. Zoo weet hij, dat ongeveer St. Jan de asperge oogst ten einde loopt. Van oude bedden, welke wij willen opruimen, steken we zoolang het de moeite loont. Willen we echter die oude planten vervroegen in den volgenden winter, dan slaken we ook nu het oogsten De tijd van andijvie zaaien, voor herfstgebruik en inmaak, is er nu ook; men neme er voor de variëteit breed- blad-volhart. Is de grond droog, dan voor het zaaien bevochtigenschijnt de zon fel, dan dient ge het zaad voor het opkomt te beschermen. Zaai niet te dik, en staan er later hier en daar wat veel plantjes opeen, dun dan uit; alleen flinke plantjes geven later, als ze worden verplant, goed uitgegroeide, stevige kroppen. De tijd, om met succes doperwten te leggen, gaat nu schielijk voorbij. Zijt ge een liefhebber en wilt ge in Septem ber nog malsche doppertjes op uw tafel hebben, haast u dan, doe het dan nu tot over een 14 dagen, maar later niet. Hoe gaat het met uw stokboonen zijn ze al zoowat halfweg de stokken Help de ranken bij het opklimmen, en doe dit liefst bij zonnig weer, ge hebt dan de minste kans om de toppen der ranken te breken. Ge kunt nu nog, voor den laatsten pluk, boonen leggen, waarvan, ge, als 't meeloopt, in den herfst zeer laat kunt plukken. Begint het vroeg te vriezen, dan is het natuurlijk mis, maar dat dient ge te wagen veel is er dan in elk geval niet verspeeld. De vrijgezellenbelasting. Men schrijft uit Rome De «Agerizia di Roma" geeft eenige cijfers over de zich in Italië bevindende vrijgezellen en over de belasting die ze hebben op te brengen. Meer dan 50 millioen lire moet uit deze belasting in de schatkist vloeien. De belasting wordt sinds 1 Januari van alle ongehuwde mannen in den leeftijd van 25 tot 65 jaar geheven Op het oogenblik moeten 1.791.052 vrij gezellen in de termen der belasting vallen Een vaste heffing is er niet; de belasting is progressief naargelang den leeftijd en begint met 35 lire per jaar. Ongeveer een vierde deel van he* inkomen wordt bij de belasting in rekening gebracht, doch ook hier wordt met de bijzondere omstandigheden van den belastingplichtige rekening ge houden. lepTgoi nlJ Lnr BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen het navolgende ter algemeene kennis De vergaderingen varj het College van Burgemeester en Wethouders worden als regel gehouden des Vrij dagsvoormiddags IO1/2 uur Het spreekuur van den Burgemeester is, behoudens onvoorziene omstandig heden, dagelijks uitsluitend van 10— 12 uur voormiddags, behalve Vrijdags De Secretaris is voor het publiek te spreken dagelijks van 910 voorm. De Secretarie is voor het publiek geopend iederen dag van 912 voor middags en van 24 namiddag. Za terdags alléén van 912 voormiddag. Hel kantoor van den Gemeente- Ontvanger is voor het publiek geopend met uitzondering van den laatsten dag der maand, van 912 voormiddag en van 23 namiddag. Zaterdags alleen van 912 voormiddag. De Gemeente-Opzichter is voor hel publiek te spreken eiken Vrijdag van 912 voormiddag Het kantoor ge meentewerken is zooveel de dienst het toelaat geopend voor het publiek dagelijks des voormiddags van 912 uur. Men onthoude dus goed, dat de Burgemeester alléén vóórmiddags te spreken is en na drie uur het kantoor van den Gemeenteontvanger en na VIER uur de Secretarie voor het publiek gesloten zijn. Vervelend zoo'n heelen Zondag middag met de kinderen optrekken, als vader dienst en het meisje vrijaf heeft. Houdt men ze binnen een spek takel als 'n jazzband; stuurt men ze buiten, dan geven ze zichzelf het brevet in vrijheid gedresseerd en doen juist wat niet mag. De eenige uilkomst is wandelen, maar welk een heksentoer de heele club zoover gereed te krijgen. Wordt de laatste als afgewerkt ingestuurd, dan heeft no. 1 of 2 weer iets aange vangen. Eindelijk staat de bende in 7 gelid, moeder stopt de twee kleinsten in den wagen en vooruit De buren groeten het knappe stel vriendelijk lachend, steken dan de hoofden bij elkaar en mompelen »'t ziet mooi uit, zoo'n serie, maar zij liever dan ik. Eerst 'n kibbelpartij hoe de stoet zal worden ingedeeld, wie bij moeder mag loopen, v/ie zich over kleine zus, drib belkous van ruim 2 jaar zal ontfermen Moeders autoriteit beslist aldusde twee oudsten, jongens van 10 en 9 jaar nemen de twee kleinste meisjes, de volgende twee broers (in benedenwaart- sche richting), de beide andere zusjes in hun midden en zoo vooruit. Moeder met den kinderwagen sluit het escorte, Op den drukken wandelweg verbaasde blikken, verwonderde uitroepen en ieder oogenblik kan men de voorbij gangers hun rekenkennis hooren luch ten in «vier en vier is 8 en nog twee in den wagen, dat is tien 1 11 Moeder pret in d'r eigen. Een dame vraagt heel belangstellend: Juffrouw, zijn al die kinderen van U Verschrikkelijk tien kinderen 1" «O, Mevrouw ik vind het niets erg, als mij nooit iets zwaarders te beurt valt, gaat het goed." De dame, in niet begrijpend hoofdschudden af. Een burgerjuffrouw: «Juffrouw, wie bent U, als ik vragen mag" «O, gerust, die en die". »Maar mensch, hoe moet U al die kinderen groot krijgen »Daar zorgen we met z'n tweeën voor, mijn man en ik". »wat is uw man dan «Ambtenaar". Ambtenaar met groote schrikoogen «en dan zoo'n huishouden. Mijn zoon is ook op een kantoor, maar die is wel getreuwd maar ze hebben slechts één kindje. Tien kinderen, tien kinde ren, de grootmoeder van één kleinkind dankt, ik weet niet wie, daar het daar bij zal blijven." Een jong paai mogelijk nog niet getrouwd; de hij tegen de zij, maar luid genoeg«neen zeg, kijk daar eens, dat heet zegen van Onzen Lieven Heer, maar dan heb ik hem toch liever van den duivel." Onze moeder er direct boven op 1 «Uw moeder is ook gezegend geweest, maar jij zult daarin niet deelen." Vier en vier is acht en 2 in den wagen dat is 10." Een vrouwtje van buiten had al een poosje getracht met moeder in denzelfden pas te blijven, ze moest er het hare van hebben. Voorzichtig geïnformeerd, of ze lui uit de stac waren. «Jawel van de stad en in de stad". Nu begreei g meer vanbuitjfoc meer dan«metóoe stad regelen, ve ine niet" en nu een ;ch< een tiental op dame hadden span, temeer oa van moeder zoo vonden het t die ongelukkige opvoeding, maar rf4|< kinderen, 't is toe vee Een andere voc jan ns een duit moeten doen, ki he te hooren «Ja, tegen Sanitss", mén toon op tegen. Anderen schenech te maken, hoedieiscl kunnen doen ora in de puntjes ver 1, den dag komen aa Zondagwandelaar vai velen beste kat kei vonden tien kii n, aardig, een leuk de zoo'n eindeloo en bezwaren v&ik hebben" en »ik dat men zich welke opvaltingsje wereld heeft ovei Goddank dat die den vrijwillig staat blijmoedig fa hun talrijk kroog Maar laten Je derde blikken ei zich houden eigen nietswaarüd, laag, dat hun slen edele moedersch et en« all tig hiai za IC .ei rei Vroeger gin ge) mochten de kim de kinderen uiljmo niet mede. Vroeger was r baas in huis en dfler nu zijn de kindede en moeder geven to Vroeger zorgde 011 gezin en de kin, 1 en moeder uit efete maar zelf zorgen Vroeger zag m ei en het kind als|ial uiterlijk en verschil tusschen Vroeger eerst da de kinderen, n-st hun verloofden, of en dan vader er. er Vroeger eerst r de dienstbode, nu e« dan de hond en m Vroeger vi-06g [n bed, nu laat op$n gaan. Vroeger veel hn gaai, nu twee kinderen. Vroeger het Hobh «Gezelligheid en moeder ei tot diep in den de ouders er zit *0 ren, waar hunen laat vandaan ko Vroeger en n uitgegaan Het bloed kruar kan. k Uitslag der M vlucht van de «De Zwaluw", v®d rijk), afstand werden behaald le J. Oudenhtf 2e, 8e en 13e 3e J. Creemeri 4e W. Mandei 5e en 12e A. 6e en 10e J- 1 7e en 9e Sint 11e, 14e en lcfci Overduif Sint Duiven los 8 eerste duif 1 uun. duif 2 uur 35 met ROERMOND. van Maandag wèi eieren. Groote eieren Kleine eieren Eendeneieren VENLO. Op ging van Maa^i 1.170 000 eieren. Groote eieren Kleine eieren Eendeneieren Ganzeneieren mm worden dti voerd. Ai

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6