n Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. Districts-ar sl rf Grasverkoop. Burgemeester en Wethouders zullen publiek verkoopen op Dinsdag 21 Juni a.s., des namiddags vijf uur, ter plaatse drie slagen voorgras, te wassen staande op de gemeentegronden langs den Maasheescheweg pl.m. 1 H A. groot. Venray, 16 Juni 1927. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Woensdag slaagde te Eindhoven voor 't examen onderwijzeres, Mej. Truus Greefkens, alhier. De geslaagde proficiat. De jaarlijksche bedevaart der Mariavereeniging naar Oostrum zal op Woensdag 29 Juni plaats hebben. Subsidie Handelsonderwijs. Ged. Staten van Limburg stellen voor eene subsidie te verleenen aan de Vereeniging R K. Venraysche Mid denstand tot een bedrag van f 164. LEUNEN. Het zondag alhier ge houden Muziekfeest, uitgeschreven door de Fanfare »St Gatharina" is gunstig geslaagd. De muzieknummers werden met de grootste belangstelling gevolgd. Hoewel de entrée niet te laag was gesteld, was het terrein goed bezet Voor liefhebbers van muziek viel er dan ook te genieten. De kermis alhier werd dit jaar drukker bezocht dan anders. Vooral Zondag en Donderdag was het buiten gewoon vol. De Schouwburg Bakker gaf een drietal flinkbezochte voorstel lingen, waarover bet publiek zeer voldaan was. LEUNEN. Het 2de zestal van de Handboogschutterij >St. Joris" alhier, behaalde op het concours te Milheeze een 2de prijs Korpskampioen met 28 punten. OOSTRUM. Als een bewijs, dat er nog onderwijzend personeel in overvloed is, kan dienen, dat voor deze vacante betrekking alhier, zich niet minder dan 29 sollicitanten hebben aangemeld. OIRLO. Zaterdag diende Mgr. Diepen in de Kathedraal van St. Jan te's Her togenbosch de H. Priesterwijding toe aan onzen dorpsgenoot, de Eerw. Frater J. de Ponti YSSELSTEYN. Wegens toename van het aantal leerlingen, moet het onder wijzend personeel aan de O. L. School alhier met een onderwijzer worden uitgebreid. OVERLOON. De tweede en derde opvoering van het Openluchtspel »Joseph in Dothan" werd begunstigd door prachtig zomerweder en als gevolg hiervan een talrijk publiek. Vooral Donderdagmiddag waren er meer dan duizend beschouwers. Ook de twee laatste Zondagen zal het aan belang stelling niet ontbreken, mits het weer medewerkt. GEYSTEREN. Dinsdag 21 Juni a.s. hepen de Echtelieden Peter Johannes Ewals er. Hendrica Hermans alhier hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. HORST. Een timmermansknecht van den aannemer H. aan de Middellijk kwam Dinsdag met zijn linkerhand tusschen de fraismachine, waardoor hij de pink en een gedeelte van den mid delvinger verloor, Het onderhouds-verfwerk langs de spoorlijn VenloTilburg is bij in schrijving opgedragen aan den Heer Jac. Toma alhier. Leening Venlo. De 5 pet. leening 1923 van Venlo, oorspronkelijk groot f 800.000 en thans nog bedragende f 696 000, zal tegen 1 Januari a s. worden geconverteerd. De bedevaart naar Lourdes. Men meldt uit Lourdes 14 Juni aan de Msb. De Limburg8che pelgrims, die deel nemen aan de bedevaart naar Lourdes, verkeeren allen in goeden welstand Het weer is schitterend. Op het oogen blik zijn hier 15000 pelgrims en 1200 zieken uit verschillende landen, voor namelijk uit Engeland, Canada en Brazilië en vele Franschen. De ziekentrein arriveerde gisteren middag half vier in Maastricht, de andere trein om vijf uur. Een gedenkbord. Ter gelegenheid van het aansluiten der 100ste gemeente in Limburg, op het net der Maatschappij tot verkoop van den Electrischen stroom der Staatsmijnen in Limburg, heeft ge noemde Maatschappij bij haar oudsten industrieelen afnemer, de Société Ceramique te Maastricht, voor haar personeel een aardig gedenkbord doen vervaardigen. Daar Melick Herken boscb, die 100ste gemeente is, draagt het bord, waarvan de rand met een bladerentooi is versierd, het wapen der gemeente. Midden standsbank voor Limburg. Op 13 Juni had te Maastricht de jaarvergadering van de Middenstands bank voor Limburg plaats. De balans en verlies- en winstrekening, sluitende met een winstsaldo van f 3 137 werden goedgekeurd. De aftredende commissarissen, de heeren H Houtappel, J. Krekelbergen J. Schoonbrood werden herkozen. Door den voorzitter werden eenige mededeelingen gedaan in verband met het aanhangig wetsontwerp, inzake een nieuwe Middenstandscredielinstelling voor het geheele land, waarover tz.t. nadere voorstellen aan de aandeel houders worden gedaan. Electriciteitsbedry f. Aan de N.V. AZNEM, Alg. Zuid- Nederlandsche ElectriciteilsMij te Roermond is opgedragen door de Neder- landsche Spoorwegen, de stations en emplacement verlichting te Reuver en Belfeld. De tunnel dwars door den St. Pietersberg. Maandagavond vergaderde de Maas- trichtsche raad, die aan de kombinatie d. Zwaan ten behoeve der kalkmer gelexploitatie vergunning verleende tot het graven van een tunnel dwars door den Sint Pietersberg. Door een auto gedood. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur be gaven zich de kinderen van den heer J. Timmer uil Schimmert naaischool. Toen de kinderen den weg overstaken, kwam een auto aangereden De bestuur der remde krachtig. Hierdoor geraakte de auto naar links en werd het hoofd i het 7 jarig jongetje tusschen het linkervoorwiel en een der palen der electrische leiding verbrijzeld De auto werd in beslag genomen, doch nadat het parket van Maastricht een onder zoek had ingesteld, vrijgegeven. Doodelyk ongeluk te Kerkrade. De 24-jarige ongehuwde bankwerker H. Angenend uit Essen viel van den nieuwen schachttoren der Domaniale Mijn-Mij 18 M. hoog naar beneden Zwaar gewond werd hij naar het St. Joseph Ziekenhuis alhier overgebracht, waar hij weldra aan de bekomen kneuzingen overleed. Ontoerekenbaar. De 60jarige zwerver H. Schroeder uit Bocholtz, verblijvende in een volks logement te Kerkrade, wierp zich tot drie keeren toe voor een auto De chauffeurs wisten telkens onge lukken te voorkomen. Toen hij zich voor den vierden keer voor een auto bus wierp, bekwam hij een wonde aan het hoofd en aan een hand. Aan de marecbaussée, die S. mee nam, verklaarde hij, dat hij een en ander als een lolletje beschouwde. S. werd ter observatie in het zieken huis opgenomen en toen naar het krankzinnigengesticht te Venray over gebracht. Door het uitschieten van een mes gedood. In het grensplaotsje Wehr nabij Sittard, was Dinsdag een 19 jarige jon gen bezig met het afsnijden van groen voor de versiering van de processie Het mes gleed hem plotseling uit de hand en trof hem in de borst. Hel hart werd getroffen en de jongen was op slag dood. Middenstands-credietwezen. Da Tweede Kamer heeft Donderdag het wetsontwerp betreffende het mid denstandscredietwezen (Centrale Mid denstandscredielbank) zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De Rijksmiddelen hebben in Mei bijna 4millioen guldon meer opgebracht dan verleden jaar en ruim 9 millioen meer dan één twaali do der raming. De Coll. Arbeidsovereenkomst. De Tweede Kamer heeft Woensdag het wetsontwerp tot nadere regeling van de Collectieve Arbeidsovereenkomst met 74 tegen 5 stemmen aangenomen. Per K. L. M. naar Indië. Woensdagmorgen, precies om 8 30 uur, is de »H. N. C. A. T." van de K L. M. te Ams erdam naar Neder landsch-Indië vertrokken. In den stuurstoel nam plaats de piloot Geijssendorfer, terwijl de piloot Scholte naast hem ging zitten. Zij zullen den Amerikaanschen koop man van Lear Black'en diens bediende Balline naar Indië brengen. Verdèr vliegt nog mee de mekaniciën Weber. Voor zijn vertrek verklaarde de heer van Lear Black, die uit een vroegere Hollandsche familie stamt, dat hij het van groot belang acht voor de betrek kingen tusschen de verschillende naties, dat snelle verbindingen tusschen de landen tot stand komen. »Ik kan nu in tien dagen, aldus de heer van Lear Black, in Australië zijn want met deze Hollandsche piloten is niets onmogelijk" 1 R. K. Radiogids. HH. DD. HH. de Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nsderland achten zich verplicht de katholieken van Nederland er op te wijzen, dat met 1 Juli a.s. zal verschijnen de R K, Radio-Gids met volledige programma^ zoodat er voor de katholieken geen enkele reden meer bestaat zich te abonneeren op de neutrale radio-gidsen Verlaging Posttarieven. Met ingang van 1 Juli as. wordt het port der binnenlaödsche brieven met een gewicht van ten hoogste 20 gram verlaagd van 10 cent tot 7i/* ct Voor brieven zwaarder dan 20 gram blijft het tarief ongewijzigd De Wegenbelasting. In de Tweede Kamer heeft de Minister van Financiën medegedeeld, dat over April en Mei reeds f 4.600.000 van de wegenbelasting is ontvangen, zijnde toevallig het bedrag van de raming voor het geheele jaar. Verwacht wordt nu, dat over dit jaar deze belasting in het geheel 6 millioen zal opbrengen. 1 Verdronken. Woensdag geraakte hel 3-jarig zoontje van den heer Nooy te Meppel bij het spelen te water. De moeder sprong het kind na en dreigde eveneens te ver drinken, omstanders wisten de vrouw echter op het droge te brengen. Even later werd het lijkje van het kind op gehaald. De moeder is met een gebro ien enkel naar huis vervoerd. Bij Zuidbroek is Donderdag een schippersvrouw over boord gevallen en verdronken. By bet zwemmen verdronken. Donderdagavond is aan het strand te Zandvoort een tragisch ongeluk ge gebeurd. De 24 jarige F. Beuks wonende Admiraal de Ruylerweg te Amsterdam tijdelijk te Zandvoort verblijvende, werd bij het zwemmen door krampen bevangen. Hij verdween onmiddellijk in de golven. Den geheelen avond heeft met talrijke booten de kust afge zocht doch niets gevonden. Het slacht offer laat een vrouw en een klein kind na. De vrouw bevond zich aan het strand toen haar man verdronk. Brandstichting te Leende. Te Leende nabij Eindhoven zijn twee boerderijen geheel door brand vernield. tiet vee en de inboedels konden worden gered. Verzekering dekt de schade. In verband met dezen brand is als verdacht ven brandstichting een der gebroeders J. aangehouden. Deze was den 1 aalsten tijd niet wel bij het hoofd en is thans naar een krankzinnigen gesticht overgebracht. Brandstichting. De rechtbank te Leeuwarden heeft Woensdag den arbeider T. N. uit Drachten wegens brandstichting in het hotel Spoorzicht aldaar veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch was vier jaar. De vrouw van den hotelhouder werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstaf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd de hotelhouder voor het uitlokken van brandstichting tot drie jaar gevan genisstraf. De eisch was vier jaar. Door een auto overreden. De 10 jarige zoon van den heer Deurlo is Woensdagavond op den Rotterdam- schen weg te Delft door een auto overreden, doordat hij plotseling den weg overstak. Hij heeft een ernstige schedelfractuur bekomen en werd in zorgwekkenden foestand naar het Gast huis te Delft vervoerd. Aan de gevolgen overleden. Het 7 jarig zoontje van v. Vlijmen te Oss, dat met enkele kameraadjes op den wagen van den handelaar bouwmaterialen C. was geklommen en bij het aanzetten er af viel, waardoor het rad het ventje over het lichaam reed, is Woensdag onder de vreeselijk ste pijnen in het R K, Ziekenhuis overleden. Doodelyk ongeval by het rangeeren. Te Breskens is Woensdag de werk" nan G. uit Groede bij het rangeeren van een wagen der tram Breskens Maldegkem met het hoofd tusschen twee wagens bekneld geraakt en des avonds aan de gevolgen overleden. Auto ongelukken Maandagavond en Dinsdagmorgen hebben te Alkmaar twee auto-ongeluk ken plaats gehad, waarbij vier personen of meer ernstig gewond werden De inval by de Indonesische studenten- Men meldt uit Leiden aan de Msb. Naar wij vernemen hebben na den inval der justitie bij de Indonesische studenten te Leiden dezen nadien nog geen correspondentie per post ontvan gen. Naar een hunner ons mededeelde bestaat er reden te vermoeden, dat de justitie op de hun toegezonden corres pondentie beslag heeft gelegd. Het eenige, wat hen door middel van de post na den inval heeft bereikt, zijn eenige Hollandsche couranten en tijd schriften. Brieven uit Indië en deze komen anders geregeld voor hen aan zijn sedert niet aangekomen Naar aanleiding hiervan, dat er in enkele berichten op ia gezinspeeld, dat sommige studenten van communistische zijde geldelijk zouden worden gesteund, wat hieruit zou blijken, dat zij sedert geruimen tijd geen rijkstoelage meer ontvangen, doch dat zij niettemin geen geldzorgen hadden, deelde men ons mede, dat van communistische zijde geen cent wordt verstrekt. Wij zijn, zoo zeide een hunner met stemverhef fing immers geen communisten Dat deze studenten ondanks de inhouding hunner toelage toch niet aan de armoede zijn overgeleverd, komt, omdat ieder der Indonesiërs van hetgeen hij ont vangt, een deel voor zijn medestrijders afzondert, hoe zwaar dit ons ook valt Onweer. Woensdag woedde boven de gemeen te Tubbergen een hevig onweer, dat gepaard ging met zware regenval. Door het hemelvuur werd de woning van den landbouwer A. Wigger, in de buurtschap West Geesteren, getroffen en brandde geheel uit. Ook de inboe del ging verloren. Benedon de waarde. Het was de recherche te Haarlem ter oore gekomen, dat in een perceel aldaar zou getracht worden een partij ongebruikte post- en plakzegels bene den de waarde te verkoopen. In verband hiermede deed zij in het bewuste perceel, juist tijdens den ver koop, een inval en inderdaad werd daar aangetroffen een zeer groote hoe veelheid ongebruikte zegels. Tevens bevonden zich daar vier per sonen, waarvan drie verkoopers en een kooper. Deze vier personen wer den naar het politiebureau overgebracht en de drie verkoopers, twee Hagenaars en een Amsterdammer, zijn in bewa ring gesteld. De kooper werd vrijge laten. De politie onderzoekt de herkomst der zegels. Na de stormramp. Het lierstelwerk te Neede. Men schrijft uit Neede aan het Deventer Dagblad Wij waren in de afgeloopen week in de gelegenheid iels te zien van de ver nieling, aangericht aar. de textielfabriek ter Weeme en van de buitengewone doortastende wijze, waarop het herstel ter hand is genomen. Over de zwaar gehavende sheddaken was een brug geslagen voor den aanvoer van mate rialen van het stationsemplacement af. De gaten zijn voorloópig afgedekt met planken en zeilen. Ploegen werklieden waren bezig met het herstel van de bebording en met het leggen van nieuwe pannen. Op den beganen grond, aan vankelijk bedekt met. glasscherven en brokstukken van muren, schoorsteenen en machine onderdeelen, was eveneens reeds heel wat opgeruimd. De deugdelijke ijzeren kapconstructies geheel gedragen door kolommen, los van de muren, hebben een algeheele instorting voorkomen. Wel zijn eenige machines, sloomleidingen en drijf werken ernstig beschadigd door neer vallend metselwerk, sommige muren gescheurd en ontzet, zelfs een heele verdieping van het magazijn en een stuk van het kanloor de lucht ingegaan, de fabrieksschoorsteen doorgebroken, de kostbare garens en weefgoederen voor een deel door den regen bedorven, maar dat alles valt binnen enkele maanden te herstellen. Dank zij het flink aanpakken van de fabrieksleiding, daartoe in staat gesteld door de onverwijlde hulp van het steuncomilé, is bijkans geen dag verloren gegaan. Reeds rookt het stompje schoorsteen weer. Een van de stoomketels is in bedrijf om de natte weefgoederen zoo mogelijk te drogen Kisten met garens zijn reeds in de drooginrichting van een bevriende fabriek op geslagen. Beschadigde machines zijn gedemonteerd en worden elders hersteld, het eigen personeel is bezig de weefgetouwen weer in orde te brengen. Uit de Mynstreek. Dinsdag heeft naar de N. R. Ct. meldt de verkiezing plaats gehad van een lid der Arbeidscommissie op de mijn OraDje Nassau I In totaal werden 590 stemmen uit gebracht, waarvan de candidaat van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond Rie- meijer 251 stemmen verkreeg. De RK candidaat verwierf 205 stemmen, zoodat de candidaat van den modernen bond dus verkozen is. Het Belgische trekpaard. De jaarlijksche wedstrijd van Bel gische trekpaarden heeft in de groote lal van het Cinquantenaire paleis te Brussel plaats gehad. Tot kampioen der hengsten werd uitgeroepen Successeur d'Herse, het reeds uit een paar vroegerewedstrijden bekende öjarige prachtpaard, toebe hoorend aan A. Delepinne, te Horrurs (Henegouwen). De kampioen stamt af van Albion d'Hor en Alice d'Herse. De bezetting van Rynland. De medewerker van de »Pelit Parisian" te Genève meldt, dat de bezettings troepen in het Rijnland met ongeveer 12000 man verminderd worden. Twee derde gedeelte daarvan zullen Fransche en een derde Belgische troepen zijn. De Duitsche minister van buitenland- sche zaken Stresemann wenscht met definitieve toezeggingen hieromtrent naar Berlijn terug te keeren. Onweer. Tijdens een onweer zijn in hel plaatsje Kreeffelbach bij Schwaebisch Hall 6 huizen en schuren ernstig be schadigd. Een schaapstal werd door het regenwater ondermijnd en viel in, waardoor ongeveer 100 schapen onder de puinhoopen bedolven werden. 70 schapen werden later gestikt of ver dronken gevonden. Auto te water gereden. Drie dooden. Op den straatweg naar Antibes (Fr.) stortte een auto van een brug in de rivier. De beide inzittenden werden gedood. Een voorbijganger, die juist de brug passeerde, werd medegesleurd en kwam eveneens om het leven. Slachten door middel van een naald. In het slachthuis te Praag is Maandag een proef genomen met hetslachtsysteem »Schermer", waarbij door een pistool een naald wordt afgeschoten, welke de hersenen van hel te donden dier door boort, waarna de naald automatisch wórdt teruggetrokken. Het systeem blaek goed te voldoen. Een verschyning van de H. Maagd? Men schrijft aan de Msb uit Rome Uit het kleine plaatsje Altimo, niet rer van Napels, komt het bericht, dat in het veld werkende boeren 's avonds in een ouden wijdvertakten boom een verschijning van de Moeder Gods heb ben gezien. Op verzoek van de bewo ners heeft zich een Napolitaansch jour nalist naar Altimo begeven, die meedeelt, dat gedurende de beide laatste nachten dat hij daar aanwezig was, terwijl alle bewoners der omgeving om den betref- fenden boom verzameld waren, om dien boom plotseling een wonderbaar licht verscheen. Uit de takken schenen vlammen te slaan en de geheele boom zag er uit, alsof hij in brand stond. Intusschen hadden de bewoners, naar Zuidelijken aard om den boom bloemen, ex-voto's, strikken en linten gelegd, die alle door het wonderbare vuur werden verteerd behalve één groote bloemen krans aan den voet van den boom, waarin de menschen een nieuw wonder zagen. Opmerkelijk is, dat juist een protes- tantsch reisgezelschap, dat zich in de nabijheid bevond, naar den wonderbaren boom is gekomen en de verlichting mede aanzag. De zoon van een protes- tansch geneesheer moet tot zijn vader geroepen hebben: »Ik zie de Moedtr Gods tusschen de takken 1" Ook ver schillende andere personen beweren, dat zij Maria gezien hebben. Af te wachten blijft intusschen, hoe de kerkelijke autoriteiten over de aan gelegenheid oordeelen en of zij de bedevaarten die reeds in grooten getale worden ondernomen, goedkeuren. Men schrijft nader uit Rome: Mgr. N. Monterisi, aartsbisschop van Chieli, heeft in de Italiaansche pers een schrijven gepubliceerd, waarin hij een sterk afwijzende stelling tegen het zoogenaamde wonder van Allino inneemt en verklaart dat hij aan de priesters van zijn diocees, waarin Altino is ge legen, verboden heeft, een bezoek aan den wonderboom te brengen. De Oceaanvliegers Nungesseren Coli. Een bericht uit Quebec zegt, dat men daar officieel meldt, dal de vliegeniers Nungesser en Coli levend zijn terug gevonden. Het bericht is afkomstig uit Riverbena door bemiddeling van een employé, zekeren Blaire, die werkzaam de streek ten Noorden van de rivier de Saguenay In een telefoongesprek met zijn moeder te Quebec vertelde hij deze het nieuws. Een Reuterbericht uit Ottawa meldt Niet officieel wordt gemeld, dat men Coli en Nungesser levend heeft aange troffen. De plaats vanwaar het bericht afkomstig is, is gelegen aan de Zuid- Oostpunt van het meer van St John, op aanmerkelijken afstand van het district, waar Zondagavond vuurpijlen werden gezien. Volgens een bericht, dat Daventry Woensdagavond uitseinde, zouden Nun gesser en Coli levend zijn gevonden. De werkloosheid in de V. S. Het departement van arbeid deelt mede, dat de werkloosheid in Mei j.l 22 pet. lager was dan in Mei 1926 3USQSBLIJSS STASD VEHRAY. van J0—17 Juni GEBOREN: Petronella H. G. Stevens, Mersel. weg Johan P. M. Jans-Beken, Langeweg Marlinus G. P. J. van den Heuvel, Leunsche weg Petronella M. C Litjens, Leunen Anna G. van Rijt, Langstraat Theodorus J. M. Claessens, Oostrum GEHUWD: P. A. Ermens, 29 jaar, landbouwer te Oploo en W. H. Arts. 25 jaar, z b, te Venray OVERLEDEN Jacob Oudenhoven, echtgen. van A. van Osch, 67 jaar, metselaar, Gasstr. 1 patiënte St. Annagesticht van 10 tot 17 Juni. INGEKOMEN A. Jeuken en gezin, Schoolstraat 1 van Curagao II. L. C. Simis, kloosterbroeder, Leunsche weg 2a van Wychen M. H. Schloosz, onderwijzeres, Over- loonsche weg 2 van Sevenum M. P. Crooymans, dienstbode, Hof straat 11, van Overloon M. H. A Drent, zonder beroep, Marktstraat 5, van Roermond G. Zaadnoordijk, arbeider N.S. St. Odastraat 5 van Velsen H. A. Pijpers en gezin, bakker, Eind- straat 1 van Well C. M. vd. Putten, dienstbode, Yssel steyn 1 van Deurne M. C. J. van Maren, z.b. Groote str. 20 van Venlo VERTROKKEN H. H. Crooymans, bakker, naar Maas heesOverloon A 76 G. Konings, religieuse, naar Munster H. H. Komhoff en gezin, kopersla ger, naar Helden. J. v. d. Berg, coiffeur, naar Tegelen, Roermondsche weg. W. H Arts, zonder beroep, naar Oploo. L. Th. Oudhoofd, verpleger, naar Tegelen, Groote straat 11 Th. M. Jentjes, verpleger, naar Te gelen, Julianastraat 2 Chr. van den Bunk, telegrafist N.S. naar Eist Vrijdag half 8 gezofe. Mis van St. Jan, 8 uur 2e 1 Anna Maria van Ri, ecl van P. Goumans. Van 6—8 uur word it geh Zaterdag feest vit H- Jezus, half 8 O. I/Vemf plechtige Hoogmis, /Lof ei stel aan het H. Hart.» dag dag algemeene H. unie leden van het Aposi os Ge Zaterdag komen d^end< te biechten. Dinsdag half 7 leefoorja' hoven, als lid der B ie. ORDE DERESSI1 1 De kinderen (fdorp 2 Kinderen (schojde) 3 Beeld van St. et bri 4 Dc vrouwen 5 Fanfare Merse 6 Congregatie va,. Vr( 7 Mariavereenigi 8 Jongenspatroni tenfa 9 H. Familie 10 Werkliedenver g 11 Post- en Teleind 12 Zouaven en r H. Bi 13 Flambouwdraj terskr 14 Fanfare Oostrt 15 Flambouwdrag rochi 16 Kruis verbond 17 St. Josephgesli 18 Mei9jespatrona 19 Pensionaat Jer 20 Venray's Fan!»s 21 Bruidjes 22 Kerkelijk Zand 23 Eerw, Broedel 24 Eerw, Paters J 25 Eerw. G«e9telj 26 Het Allerheilig 27 Studenten vanjjrmnai 28 Fanfare Leunei 29 De mannen j Aan U, o Koni Eei Aan U, o Koning dejren, Aan U blijft de zep, Onsterflijk schittert tie Door allen haat eol De volkeren verdwjj Maar luider klinktfd: De wereldzon blijft Haar glansen sterve Hoor 1 juichend nad' wen Met psalmen vol 1 gloed In breede koren ween Den Koning hulde iet 1 Hoe jubelen hun zaï Langs aarde en Led* Den Koning aller eei) Zij leven, liefde en Ö1S Zaal in hetbaat Geen Derde Ordqens Processie. Zondag 26 Juni v ing Tertiarissen, waaroija Toewijding aan Jezuart. Vrijdag feestdag rt a generale absolutie led Orde. St. Antoniunaa Liefd De leden worden om dezen Zondag to deren. Om uiterlijk half ten van het Patronaat Patronaatsgebouw, mede te brengen. W neo de processie uitj Ta v Z1J Jiev< er g< iden niet langer lid van trona Worden 1 schildersknecht 1 kappersbediendeadig scheren en knippen 1 huishoudster 35- 1 dienstmeisje 15--oor in huishouding bij pr 2 boeren dienstmeii 1 melkknecht voon 1 schoenmakerslee 1 vertegenwoordig van naaimachines 1 bakkersknecht 2 1 burgerdienstmeidViei 1 dienstmeisje 14 1 kleermakersleerli 1 burgerdienstmei9 1 timmermansknec lag ior den Ve jaai Bieden tan 1 schildersknecht 1 werkvrouw 1 groot gezin voorbedi 1 boerenknecht 1 daglooner 2 boerenknechts i 3 grondwerkers j 5 sigarenmakers KUMLUM BIllSTM VSÏ&AY Parochiekerk Morgen Zondag Solemniteit van het H. Sacrament en de groote procesaie, half 4 Lof. Maandag half 7 speciale Mis voor de vruchten der aarde, half 8 Sacramentsmis, 8 uur besteld jaarg. voor Jan Poels, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 Sacramentsmis, 8 uur besteld jaarg. voor Willem Poeli en Dr. Guillaume Poels. 7 uur Lof. Woensdag half 8 Sacramentsmis, 8 uur jaarg. voor Herm. Martens, Joh. Martens en echtgenoote, 7 uur Lol. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, waarna de H. Communie gebracht wordt aan de zieken van Veltum en Heide, half 8 Sacramentsmis, 8 uur jaarg. voor Joh. Poels, ouder9, broeders en zusiers, 7 uur Lof, processie en Te Deura tot slot der octaaf. 1 CJ 0 3 O* O O 1* f) 3 v ii n tt 5- o - 3 O 5 "o" n n a f o cr 3* se 3 r» o, O- sr S 3 TT f» r3 3 cr f» 3 3 ET CJ SL 3 •'3 8* •r i» 93 S3 DL. cr ff 3V O 2 n 5 ff 3 3 3 a O Om 't <n a N o 2. Cr KJ W. o <r Str C 5' 5 5 (D rt 3 if WM i Ba&iS;

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2