Steen puisten Uit de Landbouwwereld Ingekomen en vertrokken personen. Gemengde Berichten. Kloosterbalsetn Hier zegt men waar. Dulvenc Marktbei --j BW Laxeer- Hoest-, Keelpijn, Zèriuw- Hoofdpijn-, Kiespijn-, Staal-, Maag- Billijk en goed zijn Mijnhardt's Geneesmiddelen. Ze worden bereid in eigen fabriek onder toezicht van een Apotheker. Wanneer maaien? Het is van niet gering belang er zich behoorlijk rekenschap van te geven, wanneer het 't juiste, 't beste tijdstip is om te maaien. Misschien zullen er zijn, die zeggen of denken 't voor- deeligste is te maaien d&n, wanneer men 't meeste hooi, de grootste ge wichtsopbrengst, kan winnen. Oppervlakkig beschouwd, hebben deze landbouwers het bij't rechte eind toch is hun meening onjuist 't Gaat niet, om de meeste Kilogrammen hooi, maar om de zoo groot mogelijke hoe veelheid verteerbare voederstoffen Er. de vraag is derhalve op welk tijdstip het grasgewas deze oplevert. Om dit te kunnen beoordèé'len, moet men weten, wanne?r het gras het rjjkst is aan voederstoffen en 2e, wanneer h>t de grootste verleerbaarheid bezit Dat is wanneer de grasmassa bet grootst is Maar hier geldthoe ouder het gras, des te geringer worden de voedir.gs Stoffen wij denken hier allereerst aau het eiwit en des te minder wordt ook de verteerbaarheid. Om achter deze waarheid te komen, heeft men hooi onderzocht, dat op ver schillende tijdstippen, onder gunstige weersomstandigheden, werd gemaaid, n I. op 14 Mei, 9 Juni en 26 Juni. Wat b'eelt Dat het hooi op die 3 lijds ippen respectievelijk bevatte 10 5, 8 en 6 7 pCt zuiver eiwit; hei oudste gras leverde dus 3 8 pCt eiwit minder. Ook het ruw eiwit, dat is het zuiver eiwit plus de amiden (de eiwitstoffen in wording) daalde van ruim 16 tot 9i/2 en verder tot ruim 7 pCt., maar wijl men in de geleerde wereld nog twist over de waarde der amiden voor de voeding, willen wij ze hier maar buiten beschouwing laten. Het zuiver eiwit is dus in jong gras heel wat meer. Waar het later blijft vraagt ge. Het verhuist van de bladeren naar de wortels en wortelstokken, en nog later naar het zaad. Tot kort vóór den bloei gaat de eiwitvorming door, dan verplaatst het zich. En hiervan komt natuurlijk weinig in den hooioogst terecht: het zaad valt goeddeels af, en de onderaardsche deelen blijven in den grond. Er zijn nog andere bestanddeelen, waarop we moeten letten het ruwvet en de zetmeelachlige stoffen. Ook van deze wordt het gehalte bij het oudere gras minder, hoewel niet veel. En dan de ruw-vezel. Deze neemt toe, zeer belangrijk: van-21 pCt. op 14 Mei tot bijna 30 pCt. op 9 Juni en bijna 32i/2 pCt. op 26 Juni. Maar deze ver hooging is geen winsthoe hooger het gehalte aan ruw-vezel, des te geringer is de verteerbaarheid. Wanneer dan maaien: heel vroeg? O neen; als het gras nog héél jong is, zou de massa te klein zijn. Men wachtte, tot de ondergrassen zich voldoende hebben ontwikkeld, en de bloeistengels zich vertoonen van de vroegste grassoorten. Als men dan de machine in het gras zet, zal de oogst bij gunslig weer het rijkst aan voederstoffen zijn en het best verteer baar, terwijl men dan ook flink wal etgroen van een waardevol gehalte mag tegemoet zien. De Pomologisclie Tuin te Tiel. Wij ontvingen het verslag over 1926 v. d. Pomologischen Tuin te Tiel. De proefnemingen worden daar geregeld voortgezetbemestingsproeven, cultuur selectie-, variëteits-, bestrijdings en be- stuivingsproeven. Niet alle zijn voor onze lezers van belang, wij doen daarom een enkele greep daaruit. Van 1908 af werden er bij pere struiken vergelijkende proeven ge nomen met stalmest en kunstmest. De helft ontving in de eerste jaren 4 Kg Chili plus 3 Kg. zw. ammoniak, 12 Kg. super en 5 Kg patentkali, sedert O, mijn God, mijn arm kind 1 Maar zij is onschuldig I Geloof mij, heer directeur, bij alles wat heilig is, zij is onschuldig, zij heeft geen deel de misdaad De moederliefde had haar hart ge- h oken, zij weende bittere tranen van ngst en berouw. Vrouw, zeide ik tot haar, alleen eene volledige bekentenis vjn uwe zijde, kan bewijzen, dat uwe dochter onschuldig is, zooals gij rneent. Zij is het I riep zij en verhaalde bel volgende Alfred was eergisterenavond om acht ure in hare woning gekomen, zooals hij dikwijls deed, sedert hare dochte ni--! meer bij hem diende, hij was, zooals gewoonlijk, met het meisje alleen geweest, toen hij kwam, had de vrouw gevonden dat hij er bleek uit zag, maar verder had zij niets aan hem bespeurd. Kort voor tien ure was hij met het meisje uitgegaan, zij hadden gezegd, dat zij een half uurtje gingen wandelen. Toen zij even ns half elf terugkwamen, was Alfred niet binnen gekomen en het meisje had er zonder ling, verstoord uitgezien zij, de moe der, had gevraagd wat haar scheelde, en nu had zij huilende en jammerende gezegd dat Alfred's vrouw op sterven lag. Alfred had vroeger wel eens gesprek ken gevoerd, alsof hij van plan was, zijne vrouw vergift in te geven, maar hare dochter had dit niet als ernst be schouwd en hem ook sieeds gezegd, dat hij het niet doen moest, dat zij met het huwelijk gaarne wilde wachten, 1917 werden hier de stikstof en kali giften verdubbeld, omdat de ontwik keling en de opbrengst der boomen sterk achterbleef; de andere helft werd bemest met 500 kg. stalmest per Are. Het was duidelijk, dat in de eerste jaren de kunstmestgift te gering was geweest: het blad was licht van kleur en viel veel vroeger af dan op het andere perceel. Na verbooging der gift werd dit anders: den geheelen zomer was het blad donker gekleurd en glan zend; ook kenmerkt zich thans de structuur van den grond door een veel grootere losheid, wat vooral bij het spitten duidelijk uitkomt Toch overtreft het totaal der op brengsten over al de jaren 19091926 van het slalmestperceel dat von de kunstmesthelft, zcoals de volgende cij fers demonstreeren. Gekweekt werden (4 Are "an elk perceel): Clappa Favorite, Beurré Hardy Williams Duchess en Beurré Capiau- mont. Zij brachten op, respectievelijk stalmest en kunstmest: Clapp Fsvorite 1673 en 788 Kg.stalmest dus meer dan 2 x zooveel; Beurré Hardy 588 en 443 Kg.; Williams' Duchess 508 en 259 Kg Beurré Capiaumont 982 <-n 736 Kg. De verschillen zijn vooral bij de le en de 3s variëteit zeer belang rijk. Een bestrijdingsproef bij schurft. Tot 1926 werden een aantal struiken van Beurré Glairgeau, die in den Tuin zeer vatbaar bleken voor schurft (Tusicla dium) en daar ook een ongunstige standplaats hebben, wijl ze aan weers zijden door andere boomen zijn inge sloten, geregeld bespoten met Bordeaux sche pap, Californische pap en Sol bar; van de 4 boomen bleef echter telkens één onbespoten. Het middel Solbar had blijkbaar weinig invloed, waarom in '26 dit door Bordeauxsche pap werd vervangen; alzoo spoot men dit jaar slechts met 2 middelen. De bespuiting had plaats zeer kort voor 't opengaan der knoppen en korten tijd na de vruchtzetling. B'sche pap gaf men op het kale hout ter sterkte van 2i/i pCt., op het bebla derde hout van 1 pCt., Calif, pap in deze gevallen resp. 1 op 15 en 1 op 50 Zooals reeds meermalen werd opge merkt, gaf B'sche pap de beste uitkom sten mooie gladde stammen en takken en r»u ook mooie vruchten; de boomen nagenoeg geheel vrij van schurft. Ds met Caiif-pap waren wel voor een be langrijk deel vrij, niet geheelde onbe spoten© waren meerendeels aangetast. Naar grootte gesorteerd en geveild brachten de vruchten per K.g. opdie steeds met B'sche pap bespoten waren, 20 ct. in '26 voor 't eerst met deze pap bespoten, 16 ct.geregeld met Cal.-pap bespoten eveneens 16 ct; van de nooit bespoten boomen slechts 7i/i ct. Korte wenken en mededeelingen. Landbouwers en veehouders, zijt gij al lid van het Rechtskundig Bureau in uw provincie; is uw landbouwvereeni ging aangesloten? Tegenover de contri bulie van eenige guldens per jaar s'.aan werkelijke voordeelen. Als gij een over eenkomst aangaat, kunt gij eerst aan dat Bureau advies vragen eveneens bij moeilijkheden en strubbelingen, als voorkomen ingevolge de wet op 't arbeidscontract. En dan kan het Bureau u helpen in tal van voorkomende gevallen. 't Gebeurde eenige tijd geleden in Groningen, dat iemand solliciteerde naar de betrekking van taxateur voor een bureau van »Handel en Landbouw". Afgaande op klinkende namen en titels leek het hem een eerlijke zaak toe. Maar 't bleek bij onderzoek anders: het bureau was in 't handelsregister niet ingeschreven, en werd zoogenaamd beheerd door een paar commissarissen, op wier moraal noch portemonnaie eenige staat was te maken, 't Was klaarblijkelijk te doen om de f 2500, welke gestort moest worden in het maatschappelijk kapitaal I Hiervoor werd bewuste sollicitant behoed door het advies van het Bureau, dat hem slechts één gulden kostte. Denkt er aan dat jonge klaver, hetwelk zoo graag door het vee wordt gegeten, met voor zichtigheid gevoederd moet worden dat jonge of natte klaver voor paarden ongeschikt is, verslappend werkt en trommelzucht veroorzaaktdat vooral nadeelig is klaver, welke een tijdlang op een hoop heeft gelegen en gebroeid dat hef in 't algemeen goed is. vooral bij jonge klaver, wat hooi of stroo te geven; dat een klaverweide voor jonge varkens zoo goed is, omdat er veel A vitaminen in voorkomen, welke den groei bevorderen dat daarentegen veel klaver bij andere varkens niet is aan te bevelen, omdat het spek dan een geelachtige tint krijgt en s'echt van smaak wordt. B r. tot zijne vrouw haar naiuurlijken dood stierf Het meisje was ontroostbaar geweest en zij, moeder en dochter, hadden tot twee ure bij elkander ge zeten, toen er eensklaps op de biinden geklopt werd. Alfred wss komen zeggen dat zijne vrouw om twaalf ure was gestorven en hij was dadelijk weer gegaan. Dit waren de mededeelingen der vrouw, in v§le opzichten openhartig en opf echt. Uit haar man was niets te krijgen hij verschool zich achter zijne gewoonte van graag te drinken en gauw be schonken le worden, hij wist dus niet, wat er in zijn huis was voorgevallen en kon niet instaan voor hetgeen zijn vrouw en anderen in huis verrichtten. Louise Schmid bekende, dat Alfred in den afgeloopen nacht, na het ver hoor, in het huis harer ouders bij haar geweest en dat hij er vroeger ook nu en dan geweest was, als zij iels voor hem moesten koken, dat hij te huis niet krijgen kon. Zij had dit tot nu toe uit angst verzwegen, dat, zooals zij thans inzag, zeer verkeerd was en haar nadeel kon doen. Al het overige ontkende zij onder het storten van tranen. Alfred was een door en door koel, hardvochtig mensch, die geen enkele plaats had, waar men hem treffen kon; dat hij in den afgeloopen nacht, na afloop van zijn verhoor, in de woning van Schmid geweest was, kon hij, nu ik hem de bewijzen voorhield, niet meer loochenen. Hij gaf voor wijn aan de familie Schmid gebracht te hebben, Doorzitten Stukloopen van 27 Mei tot 3 Juni INGEKOMEN G. van Mi), dienstknecht, Oirlo E 38 van Maashees. M. J. Cosemans, z.b Schoolstraat 18, van Limbricht. G. M. Peeters, dienstknecht, N 16 van Maashees. W. P. Kuypers, z.b., H 7, van Sam- beek. W Verheïjen, dienstbode, H 17, van Horst H. Maas (wed. Wismans) z. beroep, Leunsche weg 11, van fyUasbree. M. C. Savelkoui, zonder beroep, Leunsche weg li, van Maasbree. J. G. Wismans, handelsreiziger, Leunsche weg 11, van Deurne. A. M. Volleberg, dienstbode, Spurkt- weg 1, van Nijmegen. G. Th. Swinkels en gezin, land bouwer, Beekweg 20, van Maashees. J. L. Rikken en gezin, sigarenmaker Hoenderstraat 1, van Arnhem. M. G. Spreeuwenberg, dienstbode, Ysselsteyn I 63, van Horst. Th. M. J. Stiphout, dienstbode, Kruit- weg 1 van Venlo. J. W. J. H. Stiphout, dienstbode, Kruitweg 1 van Venlo. P. Smets en gezin, landbouwer, Veu'ee H 36a van Maasbree. L. Martens, landbouwer, A 14 van Maashees. M. H. Leijssen, dienstbode, Veulen H 1 van Sevenum. J. M van den Brandt, dienstknecht, Oostrum D 52 van Horst, H. M. 'P. Kusters, dienstbode, Leunen K 68 van Maashees. E. Kohnen en kind, echtg. van J. Kömhoff, z.b Langstr. 21 van Vierssen. G. H. Kieuskens, dienstknecht, Oirlo E 11 van Grubbenvorst. L. Janssen, dienstknecht, Merselo M 48 van Meerlo. P. van den Hoogenhof, dienstknecht, Merselo M 29 van Wanssum. L. H Giezen, landbouwer, Heide, M. 77 van Maashees. A. C. Donders, dienstbode, Oirlo E 60 van Horst. H. Franssen en gezin, landbouwer, Beekweg 20 van Grubbenvorst. P. H. Derikx, dienstknecht, A19 van Maashees. A. G. M. Derikx, dienstbode, A 19 van Maashees. J. M. P. Baltesen, dienstbode, Leun- scheweg 15 van Venlo. J. A. Barents en gezin, koopman, St. Odastraat 7 van Maashees VERTROKKEN Ch. van Rhee, dienstknecht, naar Hol thees B. 109. om hen schad.eloos te stellen voor den angst van hun lang verhoor, want, dat zij verhoord waren, had hij moeten denken, daar ik hem naar het meisje gevraagd had. Om het meisje niet noodeloos in de zaak le trekken, had hij zijne tegen woordigheid in hare woning aanvanke lijk ontkend. Al het andere bestreed hij zoo de Schmids meer gezegd had den, dan begreep hij dit niet, de angst moest hen het hoofd op hol gebracht hebben, daarbij bleef het. Ik ondervroeg vrouw Schmid in zijns tegenwoordigheid de vrouw herhaalde hare opgaven, hij haalde bedaard de schouders op en zeide haar, dat het hem onbegrijpelijk was, hoe zij aan zulke leugens kwam. Tot eene onderlinge tegenspraak tus8chen moeder en dochter kon ik het niet brengen, dit was iets, dat mij toonde, dat in de bedorvenste mensehen toch altijd een kiem voor betere ge voelens leeft. Volgens het uitdrukkelijk voorschrift der wet, had ik moeder en kind moeten ondervragen, teneinde hen zoodoende in de val te krijgen, maar de vrouw verklaarde mij telkens, met eene vastheid, die ik niet kon verbre ken, dat niets ter wereld haar zou be wegen, hare dochter ook maar een enkel woord voor te houden, dat haar tot een leugenaarster kon maken. Ik moest daar dus van afzien. Tegen Alfred, had ik door de mede deelingen der vrouw, gegronde bewijzen gekregen. Als laatsten grond, waarop zijne straf verzekerd moesl zijn, had ik nog slechts het bewijs noodig, dat j. u-r.uuiial Overloon. G. G. M. Boom, dienstbode, naar Vierlingsbeek, Stationsweg. W. F. H. Leenen, slager, naar Venlo, Vleeschstraat 24. M. Tap, wachtmeester, naar Boxmeer. A. P. H. Spee, z.b., naar Venlo, Houtstraat 2. F. Sluiters, arbeider, naar Maashees. M. A. Coppus, z.b., naar Helmond, Veestraat. VENLO. De Kon. Ned Luchtvaart maatschappij zal op 18, 19 en 20 Juni pleiziervluchten organiseeren op de Groote Hei. Geweldige brand te Eclit. Voor den tweeden keer in twee jaar tijds heeft een geweldige brand Zater dagmiddag de groote dakpannenfabriek de Valk te Echt in de asch gelegd. Hoewel de geheele omvang van de schade natuurlijk nog niet te overzien is, mag hij toch gerust op verscheidene honderdduizenden guldens geschat worden. Zij wordt door verzekering gedekt. Op de fabriek vonden ongeveer 120 arbeiders werk Het overgroote deel zal, evenals bij den vorigen brand, wel werk vinden bij de opruiming en den nieuwbouw. Een veedief. De vorigs week miste de landbouwer H. v. Haaren een vaars uit de wei Al spoedig bleek dat deze ontvreemd was De huid en de horens, welke bijzondere kenleekens hadden, werden in een slagerij te Nijmegen teruggevonden. De vaars was op de markt teWijchen verkocht door A. G. te Nijmegen Deze werd verdacht van den diefstal aange houden. Na een paar dagen alhier in het arreslantenlokaal gezeten te hebben is hij Maandag naar Arnhem overge bracht. Handboogschuttersconcours te St. Antlionis. Het 3 daagsch concours, uitgeschreven door de handboogschutterij sOefening en Uitspanning" is schitterend geslaagd. Een groot aantal zustergezelschappen uit Noord-Brabant en Limburg hebben er aan deelgenomen en over het alge meen is er prachtig geschoten, terwijl iedereen bijzonder tevreden was over de goede regeling en de gezellige stem ming onder de schutters De prijzen werden behaald als volgt: le zestallen le korpspr. Gezelligheid te Someren met 103 p2e pr. De Een dracht te Aarle Rixtel met 97 p., 3e pr. De Eendracht te Helmond met 94 p 4e pr Weltevreden te Beek en Donk met 92 p., 5e pr. Geen moed verloren te Deurne met 87 p 6e pr. St. Antonius te Oosirum met 86 p. Volharding te Lierop behaalde den rozenprijs met 6 rozen. 2e zestallen le korpspr. Kunst en Vriendschap te Liessel met 80 p 2e zijn lastig en pijnlijk en komen telkens terug Akker's Kloosterbalsem kan U er echter voor goed van verlossen. Wacht daarom niet langer maar koop nog heden een pot Akker's Eveneens ongeëvenaard tegen wonden door snijden, branden, stooten of schrammen en als wrijfmiddel bij rheumatiek of jicht. Overal verkrijgbaar In porceleinen potten van 20 Gr. a t 0.60, van 50 Gr Ft.—, van 100 Gr. f 1.75. pr. Diana te Venray met 71 p4e pr St. Joris te Leunen met 66 p., 5e pr. Concordia te Erp met 65 p. De le korpskampioen werd behaald door Geen moed verloren te Deurne met 37 p.. en de tweede door St. Sebas- tiaan te Handel. le korpskampioen 2de zestallen be haalde Diana te Venray, 2de Kunsten Vriendschap te Liessel.* Verslkomend gezelschap: Someren. Personeele prijzen: le L. v. Vleuten, Someren 39 p 2e P. Maassen, Venrsy 24 p 3e A. Arts, Wanroy, 23 p 4e H Wijnhovan, Venray 23 p., 5e A. v Vijfeijken te Someren 23 p. alles in 5 pijlen. Den eersten dag werd't koningskruis behaald door J. Thijssen te Leunen en het eereteeken door M. Keijzers te Ysselsleyn; den tweeden dag 't konings kruis door J. v.d. Aale te Aarle Rixtel en het eereteeken door P Maassen te Venray, den derden dag het konings kruis door G. Meulendijks en het eereteeken door A. v.d. Heijden, beiden te Helmond Motorongeval. Zondagavond reed de 23 jarige motor rijder G v. L., op den Rijksstraatweg te Bussum, nabij »Jan Tabak". Op een gegeven oogenblik sprong de achter band, met het gevolg, dat v. L. en de op de duozitting gezeten 23 jarige mej. G. R., op den grond geslingerd werden, Laatstgenoemde bekwam een hersen schudding: zij werd naar de Majella- stichting overgebracht, alwaar zij spoedig overleed, v. L. bekwam slechts lichte kwetsuren. Bestel-auto te water. Dinsdagmorgen omstreeks half acht heeft te Ammerstol nabij Schoonhoven een ernstig ongeluk plaats gehad. Een zekere de Bruin, wonende te Bergam bacht, die een besteldienst onderhoudt tusschen GoudaSchoonhoven, moest op den Lekdek te Ammerstol uitwijken voor een anderen van de tegenoverge stelde richting, komenden auto. De Bruin had het ongeluk, dat hij met zijn voertuig van den dijk geraakte en in de Lek terecht kwam. Een zocnlje van de Bruin, dat meereed, kon worden gered. De Bruin zelf echter verdronk jammerlijk. De auto ligt geheel onder water. Weer een geslaagde Oceaan-vlucht. De Amerikaansche vlieger Chamber- lin, die onlangs met Bert Acosta het wereldrecord voor langdurig vliegen met zes uur verbeterde en bracht op ruim 51 uur 11 sec. is Zaterdag om 1147 (Ned. tijd) van Roosevelt Fields opgestegen om van daaruit naar Berlijn te vliegen. Hij maakt de reis met de »Golumbia" die ontworpen is door G. M. Bellanca en twee jaar geleden gebouwd door de Wrightfabrieken. De motor is een Wright wervelwind J 5 van 200 P.K. met lucht-afkoeling, dezelfde die Lind bergh gebruikt heeft. Het toestel, dat maar een motor heeft, is een eendekker met een vleugelwijdte van 13 5 M. en dus niet veel grooter dan de Spirit of St. Louis of de Witte Vogel, het toestel van Nungesser. Het toes.tel is een ge woon verkeersvliegtuig voor twee be stuurders en 12 passagiers. De passa giersplaatsen zijn op deze vlucht ingenomen door benzinetanks en oliebussen. Het toestel is een gewoon verkeersvliegtuig van ongeveer 180 KM. per uur en heeft ai duizenden mijlen afgelegd. hij in het bezit van arsenicum was geweest, en dit bewijs zou bet kleine Grietje Kopp mij versohaffen. Daartoe moest ik mij van een kleine list be dienen. Die hatelijke ruiter aan de Hanno versche grenzen, had eene geheime samenkomst met een man gehad, waar in ik met groote waarschijnlijkheid, den vreemdeling uit de herberg, dus den vleeschhouwer Alfred had meenen te herkennen. Ik verbond daarmede de gedachte, dat Alfred van dien man het vergift gekregen had, maar wie was de ruiter? In de herberg had niemand iets van hem geweten, maar Frils Bek. de minnaar van Grietje, had hem ge zien en scheen hem gekend le hebben, de onbekende kon dus door zijne tus schenkorast ontdekt worden, maar waar hield Frits zich op? Eu hoe was de door de justitie vervolgde spoedig te vinden, dat hij de noodige uitkomst gaf? Dit was alleen door Grietje Kopp te verkrijgen en als zij wist, waarom het le doen was, dan zcu zij er niet toe te brengen zijn. Ik sprak met haar oom Kopp, over haar en den jongeling, het testament der gestorven vrouw was geopend, het meisje waren vijfhonderd thalers ver maakt, de oom was bereid, in gemeen schap met de andere bloedverwanten, eene gelijke som er bij te doen. Daar voor zou in Hannover, maar vergenoeg van de grenzen, eene boerenwoning voor het meisje gekocht worden en de jongelieden konden dan trouwen. Het meisje was buiten zich zelve van o] Maar èls ze d'r i man Om z'n heele le 1 met een roosje, alléén doornen zitten En kon hij d'r n Doornroosje uit hetsi >kj 2. •Als niet komt tolt, zeiven niet z< 1 spreekwoord. En i woortjes zeider. lie ouder spreekwoord stijgt, wanneer hij c, vele mensehen echt vo opgeblazen e« verw d stegen zijn. Hoe minder gewic lucht in Voorbeelden, die Mei Zijn fakkels, die 1 m Daar moet ook mee beginnen met Hoe kan ik vei iemand, die andèrei wil recht zetten, ma èli gaat en niets doet on Als hij dan zóó o\ l het verkeerde in jbe zaken en hij doe li zelve het verkeerde trb al die ijver dan weri kunnen zijn? Let op mijn woo daden, zoo roepen Maar dan vraag: namer? Waar moi aan kunnen. En: wtrei Jezus was heel an et docere" Zoo sta schreven Hij begonst en toen aan andereile Slechte voorbeelden lichten ongelukkig, Een go«d voorbet i naastenliefde en dat men geven kan. 1 Een behaagziek en min of meer »gek" meisje gelijkt in het begin misschien nog op ean roos, waarvan elke bewon deraar een blaadje afplukt,, maar.... waarvan de doornen voor den toe- komstigen echtgenoot bewaard blijven. Als ze er tenminste nog eentje krijgt 1 Want als het er écht op aankomt, dan gaan ernstige jongemannen zulke meisjes heel dikwijls voorbij. Ik wil geen allemansgek of allemans- vreugde, toen zij dit hoorde zij reed met haar oom naar de grenzen, om Frits haar geluk aan te kondigen. Ik reed er toevallig ook heen en ontmoette Kopp en Grietje, toen zij in de nabij heid van de herberg aan de grenzen, hun onderhoud met Frits hadden; hij herkende mij dadelijk, ik nam hem ter zijde en vroeg naar den hatelijken ruiter. »De scherprechter hier aan de gren zen", gaf hij ten antwoord. Daarop liet ik mij diens naam en woonplaats opgeven en reed toen verder naar de Hannoversche stad, waar ook reeds de op vrouw Alfred gepleegde moord was bekend geworden. De scherprechter bekende dadelijk dat Alfred van hem het vergift had gekregeu, op de plek, waar ik hen zoo nabij was geweestwaarvoor hij dit noodig had, had hij niet gezegd. De geheime samenkomst was bovendien noodzakelijk geweest, omdat verkoop van vergift door particulieren, in Han nover was verboden. De Hannoversche autoriteiten gaven mij den man mede naar Pruisen,waar hij zijne opgaven in Alfred's tegen woordigheid herhaalde. Alfred's koelbloedigheid was intus schen eene verstokte ongevoeligheid geworden, hij werd slechts door een gevoel beheerscht, de zucht tot het leven en dat leven redde hij, als hij geene bekentenis deed. Volgens het Pruisische recht konden er zooveel en zulke overtuigende be wijzen tegen hem zijn, als er wilden, op grond derzelve kon hij niet ter dood Uitslag der Zon&e] vlucht van de Pos »De Zwaluw" vanaf( iu rijk), afstand 611 Fei (Frankrijk), afstand werden behaald als Oude E le en 8e W. Man 2e en 3e Fr. Verni 4e en 12e J. Oude 5e en 10e St. Senrt 6e, 9e en 13e G. 7e P. van Ooi lie H. Strijbosch Overduif St. Serve ie Duiven los 5 uuiei eerste duif 2 uur 31 duif 3 uur 18 min Jarige I le G. van Dijck 2e en 8e J. Ouden 3e en lie P. van 4e, 5e en 12e P. 11 6e W. Lormans 7e en 9e J. Kustei 10e en 13e J. Crei 14e F. van Zwam 15e H Strijbosch 16e St Servatiusg Overduif J. Smits Duiven los 7 uuui eerste duif 10 uit laatste duif 11 uur 1 !s ROERMOND. 0[ van Maandag was dti eieren. Groote eieren van Kleine eieren van( Eendeneieren van VENLO. OpdeCi ging van Maandaj 1.200000 eieren. Groote eieren van Kleine eieren van Eendeneieren van Ganzeneieren van noch tot levenslang!i hoogstens tot eene van twintig tot dert veroordeeld worden. Al wat tegen hei ontkende en betw j hardnekkigheid en bij dezen koelen onwrikbaar waren scheen zijne verstok Er waren intussch voorhanden volgenj werd hij tot vijf ei vangenschap veroort Louise Schmid, hardnekkige ontken mededeelingen harei werd voorloopig vrijj Grietje Kopp en i een paar en leefden: kig. En thans, nu raijr is, hoor ik menigen »Maar waarom I volstrekt niet buitengj verhaald? Welk 1 bereikt worden? zij Ik weet het, zond* doet de schrijver hel meer. Ik kon in deze over zulke dingen rein en schuldelol van een bedorven, ter; van de gulden leugen nog zoo snel terliaalt haar wel. strekking wilt, dan dit verhaal als zood« maar het is mij et mijn verhaal u bevs EIN1

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6