PUROL Werkhanden Scnri Hoest, iii jen Vergadering Kiesver- eeniging Merselo. Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. Ingeie MIJNHARD ruw, rood of beschadigd worden weer spoedig gaaf en zaelit met Doos 30 ct. en de jonge boeren cursussen zij onderlegd worden in de be allemaal verloren. »In de oorlogsjaren is er grof ver diend, en 't is ook grof uitgegeven. Menig gezin, waar iedere zoon zijn eigen Ford heeft. Tien, twaalf jaar geleden kon ik mijn zoons elk een stuk vrij land geven, om zelf op te beginnen. Drie jaar geleden heb ik met mijn vrouw een uitstapje naar Holland ge maakt, verleden jaar heb ik dejongens daarheen gestuurd en zij zijn er met Hollandsche vrouwen terug ge komen." 6 Er wonen in deze streek nu een dertigtal uit Brabant en Limburg overgekomen gezinnen. Op een Zondag in September waren er honderd vijf en tachtig landgenooten samen in de kerk. Acht mijl uit het centrum van dit gehucht, midden in de verlaten, licht heuvelachtige vlakte, waar hier en daar het grondwater kleine vennen vormt 'n de plooien van den bodem, daar reden we met de auto's, dwars door de golvende zee van rijpend graan, naar de grootste boerderij, eveneens sedert jaren door een Nederlander bewoond en bestuurd. Een aartsvaderlijk, waardig man, een glundere, blozende, blijmoedige boerin, flink in haar want, die, na de eerste hartelijke begroeting, ons aan stonds van haar zelf uit rogge gestookte dry whiskey en het fijnste huisgebak aanbiedt, waarbij de baas een kistje Hollandsche sigaren neerzet en rustig zijn pijp blijft rooken. Een groot, royaal ingericht huis op een heuvel, waaromheen onafzienbaar zijn bezit ligt aan akkers en weiden voor vee en paarden. Met «eigen volk," zoons en dochters, doen zij het grootste dee van het werk, al nemen ze in den drukken tijd meest een paar Holland sche knechts erbij. W eldra zitten wij opgewekt te ge zeizen in een naar Amerikaanschen smaak voor onze oogen wat bont ge stoffeerde en gemeubelde woonkamer over een rood en geel zeil, een wit en groen tapijt, bij rood satijnen over gordijnen. 'J®" zegt de boer, met een licht Lngelsch accent *wij behooren tot het overschot vac wie er zijn uitgeko men met kapelaan Van Aken, en die hij hier zoo in de ruwe prairie gepoot heeft. Maar het is er ons nog wel mogen gelukken, vooral in den tiid van den oorlog. Tot '17 toe is het heel goed gegaan, dank zij ook den regen die een goeden oogst gaf. Daarna zijn de droge jaren gekomen, hebben we achteruit geboerd. Slechte oogsten snelle daling van de graanprijzen de landbouwwerktuigen blijven even duur. En verleden jaar (1923) toen de crops weer groot was, was de arbeid te kostbaar en de prijs miniem. Toch is er geen beter tijd om te settien dan juist nu, nu de menachen goedkoop terecht kunnen. En laten ze dan bedenken, dat je zonder geld 't best slaagt, want als je veel geld hebt, heb je, in je onervarenheid, veel té veel kans om stroppen te koopen. Mijn farm beslaat nu acht honderd acres, voor het gemengde bedrijf. Het is hier zeven maanden winter, dat er met veel anders te doen is dan voor het vee te zorgen. Een ervaren knecht verdient bij mij 65 dollar in de maand met den kost. De Hollanders, die wij hier krijgen voor dit werk, zijn meest pas uitgekomen. Dan komt het aan op wilskracht en doorbijten, we hebben het allemaal doorgemaakt." «Maar" viel de vrouw in »een boer in Canada is gezien. In Holland zeggen ze't is maar een boer. Hier zeggen ze met lof: hij is een farmer Ln wij hebben een goed leven." Dan vervolgde de baas weer»Als het gewas goed is, oogsten we van de acre 25 tot 30 bushels tarwe. We be werken het land twee jaar achtereen laten het daarna een jaar braak liggen Het wordt geploegd, geëgd, nooit ge mest. Een man ploegt er 260 acres, met een drie-scharen ploeg, door tien paarden getrokken, en maakt ze verder Een derde van den grond ligt altijd braak..." Bij ons afscheid nam de vrouw ons mee naar haar domein, den provisie kelder voor de ongenadige winters. Luilekkerland van flesschen met inge maakte groenten en vruchten, een weelde nu reeds zestienhonderd eieren in waterglas. En een berg steen kool in den kelder daarnaast. «Nu kunnen wij er weer tegen" zei ze wel voldaan. -«Geen vrees voor de kou. Een ruim leven 1" zoons en aejongeT* waar ginselen der landbouwwetenschap, ter wijl voor de ouderen, en voor allen, die thuis blijven, tegenwoordig op elk gebied eenvoudige, beknopte landbouw werkjes bestaan. Zoo ook over vee voeding. Vele veehouders mangelt het nog aan kennis van de hoofdzaken der voedingsleer. Ja, ze weten wei te vertellen b.v. aardappelen geven dunne melk lijn koeken zijn je ware; haver daar zit veel melk in, maar verder dan die ouds opvattingen zijn velen nog niet gekomen. Toch zouden ze zich zeer bevoordeelen kunnen, indien zij met meer kennis van zaken konden voederen, en dan daarbij als richtsnoer konden nemen het woord van wijlen dr. Staring Hierin kent men juist den bedreven boer, dat hij zijn voeder verandert, naarmate de prijzen zulks raadzaam maken, en toch zorgt dat zijn dieren dezelfde hoeveelheid wat de voeder- waarde aangaat, in de maag krijgen. Den geheelen winter door wordt bij goed weer gemest, zoowel met stal- als kunstmest. Groote boeren hebben zelf kunstmeststrooier, kleinere betrek ken die van hun vereeniging. 't Is een werktuig, dat esn zorgvuldig onderhoud vereischt, anders is het gauw onbruik baar of moet vaak hersteld worden. Vóór het gebruik dient men hem goed na te zien is hij goed schoon, dan vette men hem flink in, om maleur er te voorkomen. Men late den Wat elke maand te doen geeft (Ie helft Februari.) Het is nu, in de nog lange winter avonden, terwijl ook overdag de boer vaak een vrij uurtje heeft, de tijd om wat meer te studeeren, dan dat zomers mogelijk is. Er bestaan voor de boeren van de dames gehoord, mr. Hether wiek Hier is er -een van haar, ant woordde deze, terwijl hij op Rhona wees. Zij zijn beiden in veiligheid. Ik zal u daaromtrent laier wel meer ver tellen. Maar wat maakt ge uit hel telegram van Matherfield op Is zijn reis mislukt? Wordt vervolgd, "peper en gestampte nagelen bij; velen rekenen 1 pet. (één op de honderd gewichtsdeelen) zout. Van het vleeschnat wordt zóóveel toegevoegd, dat de massa goed te bewerken is, niet te droog wordt; dan vuile men de koedarmen, welke men bij den slager kan koopen, zij gedroogd of gezouten, niet te itijf. Om de darmen eveneens door te koken, worden de worsten nog een minuut of 4 in hetzelfde kooknat ge kookt; men prikt er af en toe in, opdat ze niet springen, ten slotte koele men ze direct in koud water af, om ze blank te houden. strooier niet roesten zit er roest op den ketting, dan legge men hem in een sloot, in de zure modder, of in varkensmest; de roest gaat er dan af; ook door behandeling met petroleum laat ze los. In deze maanden wordt ook veel mergel uitgestrooid. Men denkeeraan, dat men le soort bestelt, welke opeen fijnheid van 75 proc. wordt gegaran deerd deze heeft in den regel een hoogere fijnheid, n 1. van 85 tot 92 proc. Laat men zich geen fijnheid garandeeren dan loopt men groote kans zooals bij onderzoek meermalen is gebleken 2e soort te krijgen, die gegarandeerd wordt op een fijnheid van 60 proc. Ook deze bezit als regel een grootere fijn heid, n.l. 73 tot 78 proc. Als de handelaar dus slechts beloofd heeft kalkmergel van 75 proc fijnheid te leveren, en Diet le soort, dan kan bij onderzoek aan het Proefstation blijken, dat de man vrij uit gaat, dat de besteller geen verhaal op hem heeft, terwijl de eerste toch zeer belangrijk benadeeld is. Dringend zij daarom aangeraden koopt te zamen, d.w.z. betrek van een vereeniging, die slechts le soort kalk- ergel aankoopt en U het resultaat van het onderzoek kan toonen. Er wordt met het artikel »mergel" nog veel bedrog gepleegd. Het mond- en klauwzeer blijft maar heerschen, en in verband daarmee blijven in Engeland de grenzen voor ons versch vleesch nog steeds gesloten, t Heette onlangs, dat Fransche onder zoekers hadden gevonden, dat op zijn minst twee smetstoffen, A. en O ge noemd, de ziekte zouden veroorzaken Maar, als het waar is, wat baat ons dit voor 't oogenblik. Iemand uit Leur meent een nieuwe geneesmethode gevonden te hebben in den vorm van een poeder is het onder controle van den Rijksveearts en dr. V. S. Plank, aangewend bij varkens van B. Ipenburg te Ameide. 't Werd onder hel voer van aangetaste varkens gemengd. De ziekte heerschte in 14 d®r,L 19, hokken- Na 2 dagen was de stijfheid zoo luidt het bericht verdwenen en de eetlust bij de zieke dieren teruggekeerd. De proeven worden voortgezet. Laten we afwachten en ons niet te gauw verheugen we zijn al zoo dikwijls teleurgesteld. Hier en daar hoort men van snot onder de hoenders Voorkomen is beter dan genezen. Men zorge daarom voor goede huisvestingvoldoende lucht en licht, niet koud en vooral niet tochtig Zijn de dieren aangetast, dan geve men door het zachte voer van het volgende mengsel 1 lepel per 10 hoenders - deelen fenegriek, 2 d. fijne peper d. bloem en zwavel en een half deel zuiveringszout; alles bij den drogist te bekomen. Geef in het drinkwater Kaliun-permanganaat10 gram (één tiende ons) in een Liter water, dit wordt dan donker of zwartachtig ge kleurd. Om hoenders gezond te houden, is voorts niets beter dan de toediening karnemelk bet zuur doodt de bacteriën en wekt zeer den eetlust op En als straks de kuikens komen, dan vergete men ook de karnemelk niet Men heeft aan groote kuikenfokkerijen vergelijkende proeven genomen met en zonder karnemelk. De kuikens welke karnemelk kregen, ontwikkelden zich beter en vlugger, waren eerder legrijp, hadden minder last van ziekte en de sterfte was ook veel minder. Voor de huisvrouw U zit misschien in de slacht, of hebt een deel van een varken gekocht. Hoe doet ge met de lever? Om die blank en smakelijk te krijgen, zet gij ze op, na ze gewasschen te hebben, met kokend water, en voegt per Liter water een afgestreken eetlepel zout bij. Onder in de pan legt ge een bordje om het aanbranden le voor komen. Hoe zwaarder de lever is, hoe langer moet ze doorkoken men rekent hiervoor per pond 'n half uur. Daarna koud laten worden in het nat, anders gaat de blanke kleur verloren. Op de boterham in dunne sneden met wat peper en zout is het een smakelijk voedsel. MERSELO. Welwillend gevolgd gevende aan het verzoek van het Bestuur der Katholieke Kiesvereeniging alhier, kwam ons Tweede Kamerlid Rutlen te Wanssum Zondag voor de léden dezer vereeniging een spreekbeurt vervullen in de zaal van de Wed. Arts. Te ongeveer 6 uur opende de Voor zitter de vergadering met den Chris te lijken groet, heette de talrijk opgekomen toehoorders hartelijk welkom en gaf hierna het woord aan den heer Rutten, die het onderwerpChistendom en Socialisme, zou behandelen. Op bevattelijke wijze schetste de ge achte spreker de tegenstelling tusschen het Christendom en het Socialisme, vooral ten opzichte van Kerk, Maat schappij en Huisgezin. Uit tal van aanhalingen van socia- istische leiders bleek het zonneklaar, dat een socialist volgens zijn leer den godsdjenst moet overboord gooien en Wilt ge leverworst maken, dan neemt ge evenveel vleesch als leveren half zooveel keelspek, kookt dit te zamen gaar, maalt het in den vleesch molen, en doet er, naar smaak, zout. de Kerk den rug dus moet toekeeren, hoewel soms uit den rooden hoek be weerd word', dat de socialisten heele maal niets tegen den godsdienst hebben. Deze bewering werd door den heer Rutten op heldere, duidelijke wijze gelogenstraft. Ook zijn de socialisten vijanden van de hedendaagsche maatschappij, immers zij willen allen bezit gelijkelijk ver- deelen. Onze landbouwende bevolking, die van den morgen tot den avond ijverig bezig is, zou er zich met alle recht tegen verzetten, als zij het aldus verworven bezit moesten deelen met hen, die weinig of niets tot dat bezit hadden bijgedragen Op soms humoris tische wijze toonde spreker het onge rijmde hiervan aan. Wat het huisgezin betreft, dit wordt door de socialisten ontwricht. Het huwelijk, dat voor de recht geloovige een heilige band is, wordt door de socialisten verlaagd tot een eenvoudige verbintenis tusschen twee personen die naar willekeur kan verbroken worden. Ook hier Iwerden sprekende voorbeelden uit andere landen aangehaald, die de toehoorders diep ontroerden, Vooral waren allen diep bewogen, toen de heer Rutten sprak over den schat, dien het reeds op rijperen leeftijd gekomen kind bezit in eene liefdevolle moeder, een schat, dien wij ons nooit door de socialisten zullen laten ontnemen. Was het wonder, dat na zulke ge voelvolle rede de zaal in een daverend applaus losbrak, wel een bewijs, dat de heer Rutten zijne talrijke toehoorders heeft doen genieten Nadat de ZeerEerw. Heer Rector ook nog eenige bewijzen had bijgebracht dat socialisme en godsdienst nooit met elkaar kunnen samengaan, en de heer P. Pubbec den heer Rutten bedankt had, voor het goede den boerenstand bewezen, bedankte de Voorzitter de aanwezigen Dog eens voor hunne trouwe opkomst en vooral den heer Rutten. dien wij nog meermalen in ons midden hopen te zien, en sloot hierna te jonge- veer 8 uur de vergadering met den gewonen groet. Uitbreiding electrisch net. HORST. Naar wij vernemen, wordt wederom overwogen aan 't electrisch net een flinke uitbreiding te geven. Door de betrokken personen van Tienraaysche dijk en omgeving werd reeds een bijeenkomst gehouden. Indien hierbij een overeenkomst mei Tienray- Dorp verkregen kon worden zou dat voor allen eene groote verlichting beteekenen. Een kien-epideinie. Horst-Dorp wordt tegenwoordig ge teisterd door eene kien epidemie. Men kan des Zondags langs geen café meer komen zonder het uitroepen der nummers te hooren, terwijl als prijzen allerhande eetbare artikelen fungeeren. De Statenverkiezing. De actie van den rechter-Maasoever van Noord-Limburg. Zondag j.l. vergaderden te Afferden de besturen der Kath. Kiesvereeniging van den Rechter Maasoever ter be spreking van het Politiek Advies. Vertegenwoordigd waren de afdeelin gen Middelaar, Gennep, Heijen Afferden, Siebengewald, Bergen Well. Deze vergadering stond onder leiding van den heer Wientjes, Hoofd der school te Siebengewald. Algemeen werd het betreurd, dat het Advies college geen der candidaten van de grensstreek op het Advies had geplaatst. Na korte discussie werd besloten het Politiek Advies in zijn geheel le steunen doch als vier volgende candidaten aan de leden aan te bevelen, de heeren Terpstra, Heijen, Peters, Gennep, Clevers, Afferden en Wolters, Gennep. Dit werd noodig geoordeeld om althans eenig succes te bereiken. Algemeen werd de hoop uitgesproken dat de kiezers op den linker Maasoever ook wel zouden inzien het recht op een vertegenwoordiger van de grens streek, en dat ook zij wel een of meer der vier bovenstaande candidaten zouden steunen. Besloten werd nog een verslag dezer vergadering te doen plaatsen in de Noord-Limburger, Maas- en Niersbode, f Limb. Koerier, Nieuwe Venlosche Courant, Gelderlander en Peel en Maas Circus Hagenbeek. Het groote circus en wilde dierenspel, bekend onder den naam Cirque Hagen beek, maakt een tournée door het Zuiden des lands. Na op 26, 27, 28 en 29 April te Roermond, en daarna Venlo bezocht te hebben, zal Circus Hagebeck in den loop der Meimaand, Eindhoven een bezoek brengen. Juiste datums zijn nog niet bekend. Stamboek Ned. Trekpaard. De afdeeling Limburg van het Stam boek voor het Ned. Trekpaard hield Maandag te Roermond haar jaarver gadering, onder voorzitterschap van den heer A. M. Haffmans, Helden. De vergadering werd o m. bijgewoond door de heeren jhr. van Vredenburgh en de Vies, resp. voorzitter en secretaris van het Stamboek en den heer Kakebeeke, nspecteur-generaal van den Landbouw .^j0^ k- Bakker, Wageningen, nield een interessante lezing over de voor Nederland belangrijkste bloedlijnen in ae trekpaardenfokkerij. De rekening en verantwoording over 1926 loont aan ontvangsten f 15,330,50 aan uitaaven f 7004,09. De begrooling voor 1927 wordt vastgesteld met f 15,875,60 aan inkomsten en uitgaven. In het verslag over 1926 wordt er .m. op gewezen, dat de toestand in de Limburgsche paardenfokkerij nog veel te wenschen overlaat. Het ledental be droeg 2047, wat een achteruitgang beteekent van 162 leden. In verschil lende plaatsen werden keuringen gehouden nierbij werden 106 dieren gekeurd, waarvan er 78 werden afge keurd. In 1926 werden 10 hengsten opgenomen in het Stamboek. Noodlottig ongeluk. Zondagmorgen omstreeks zes uur was het_ paard op hol van landbouwer M. uit de Moeren te Zundert, Eenige landbouwers die ter kerke gingen wilden, meldt het »D v. N. B.", het voor houden, met het noodlottig gevolg dat landbouwer C. de M. werd meege sleurd en onder de wielen terecht kwam. De assistent van dokter Hoder verleende de eerste geneeskundige hulp. De ongelukkige werd naar het gasthuis te Breda vervoerd. Afschuwelijke moord aan het licht gebracht. Op 14 October van het vorige jaar werd te Weenen de 55-jarige weduwe van den leei aar Authofer, die volkomen huipeloos was en sinds 18 jaar haar bed met had verlaten, geheel verkoold haar uitgebrande kamer gevonden. Aanvankelijk meende men met een ongeval te doen te hebben, misschien ook wel zelfmoord, daar een vriendin verklaarde, dat de weduwe haar daags te voren een fleschje benzine had laten halen Enkele weken Jater kwamen echter de politie geruchten ter oore, volgens welke de weduwe geen natuurlijken dood zou zijn gestorven. Ze stelde een nauwkeurig onderzoek in, en kreeg zoo langzamerhand een hoeveelheid materiaal bijeen, waardoor de verpleeg ster vai, de weduwe, zekere Faunv Strazzer zwaar werd belast. Zoo was gebleken, dat voor den brand enkele waardevolle voorwerpen in veiligheid waren gebracht en dat de portemonnaie Vf j - ulPe,00ze vrouw» welke anders altijd binnen haar bereik op bed lag, den nacht van den brand leeg op haar nachtkastje lag, terwijl er zich volgens de reeds genoemde vriendin een aanzienlijk bedrag in had moeten bevinden. De verpleegster werd in verhoor geiomen Eerst deed zij hevig veront waardigd, maar tenslotte wist men haar tot .een gedeeltelijke bekentenis te brengen. Deze hield in, dat de wedawe van haar geëischt zou hebben, dat zij- haar in brand stak, om eindelijk van haar pijnen verlost te zijn. Zij had aan haar wensch voldaan en een kwartier lang had zij toegezien, hoe de onge lukkige, die niet in staat was om hulp te roepen, zich in de vreeselijkste pijnen kreunde, en verstikte in den rook Toen ook zijzelf den rook niet meer verdragen kon, had zij de kamer verlaten. Ook aan deze halve bekentenis hecht de politie geen geloof. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. UKUUTU JSttAND TE LUIÜJÜ. 3 huizen een prooi der vlammen. Eenige andere huizen bedreigd. Erger voorkomen. Zaterdag voormiddag te half 9 werd het dorp Uden opgeschrikt door een nood alarm. Een vreeslijke brand was uitgebroken in de buurt van de oude kerk. Alles was in rep en roer 1 Het huis van den bakker J. de W. stond in lichte laaie en gruwzaam grepen de vlammen om zich heen, alles verslindend wat onder hun bereik kwam. Hier viel aan redden niet meer denken. Door den feilen wind aan gewakkerd, brandde de geheele woning af. Niets van het huisraad bleef gespaard terwijl ook 3 koeien in de vlammen omkwamen. Alles was slechts matig verzekerd. Ook het huis dat tegenover deze woning stond, n.l. van den landbouwer L. K werd spoedig ook een prooi der vlammen en stond weldra in lichte laaie. Hier werd het vee en eenig huisraad gered. Intusschen vatte nog een derde huis vuur. Het blusschingswerk vereisen te buitengewone inspanning en dank zij het kordate optreden der brandweer, die alle moeite deed om te redden wat te redden viel en de brand zooveel mogelijk te beperken en de hnlp van de motorspuit uit Veghel, trachtte men erger te voorkomen. Bij een buurman J. v. d. Heijden schroeiden de ramen en sprongen de ruiten stuk. De bloemen stonden verschroeid en verdroogd. Nader wordt aan het »Hsg" gemeld, dat de sial met inventaris van N. S. totaal is afgebrand Twee koeien kwamen de vlammen om. De woning bleef gespaard. Een avonturiertje. Te Nijmegen was een veelbelovende 12-jarige knaap met een dito vriendje van 11 jaar de wijde wereld ingetogen. Toen hij na schooltijd niet thuis kwam, werd men daar ongerust en dat werd er niet minder op, toen men een briefje ontdekte met -de woorden «Moeder, maak je niet ongerust, ik ga de wereld tabé." Een broer van den knaap ging op onderzoek uit en slaagde er in, d beide zwerflustigen in Malden te achterhalen. Getuigenis. Aan een pleidooi in bet «populair- wetenschappelijk Bijvoegsel" vsn »Het Volk" voor een eigen sportbond ont leenen wij deze veelzeggende slotpassage: Men schermt met de katholieke patronaten, maar dat is juist een schitterend voorbeeld, hoe men de menschen bij elkaar kan houden, wan indien de geestelijkheid (en terecht van hun standpunt) niet zoo die patronaten en katholieke sportbeweging in elkaar had gezet, had ze heel wat menschen verloren. Wij hebben evenals p g. v. d. Lende en Muller zoovele malen geconstateerd, dat er jongeren voor de beweging ver loren gaan, omdat wij niet hebben wat zij begeeren, n.l. sport. Inplaats van te discussieeren, deden we dan ook beter door hard in te halen, wat we bij onze buitenlandsche partijgenoulen ten achter zijn Aan dit getuigenis hebben wij inder daad geen letter toe te voegen, zegt het Gtr. Men neme er goed nota van en onthoude hel 1 Een wekeljjksche toelage van de R. V. B. Men herinnert zich dat in December van het vorig jaar de heer Schot, voor man bij de drukkerij en Uitgevers maatschappij J. B. Wolters te Groningen, bij het verlaten der drukkerij in een gang in het perceel Akkerstraat door een letterzetter, die een wrok tegen hem koesterde met een mes zoodanig is gestoken, dat hij aan de gevolgen der toegebrachte verwondingen is over leden. Het blijkt nu, naar de «Tel.' meldt dat de Rijksverzekeringsbank zich op het standpunt heeft gesteld, dat deze misdaad is te beschouwen als een ongeval in den zin der Ongevallen wel-1921. Mitsdien is aan de weduwe en kinderen een wekelijksche toelage toegekend van f 28 80, benevens een som van f 240 als vergoeding voor de begrafeniskosten. 40.000 beesten omgekomen. De droogte in het Pietersburgsche (Transvaal) is zoo groot, dat men er geen heugenis van heeft. Veertig duizend stuks vee zijn omgekomen en drie rivieren staan droog. en Ruwe Hé verzacht enj Doos 30, TuM lenenG< spoedig houdbaar. 2- Nu spant Vlug wordt den zuiver gel met rei want we zien mooie voorzetfcChts tw scoren, terwij nog e doelpunt uit Aomen f Rust 4—2 Na de thee in den rug. punten echte) alles op neemt echter i|s de h meer ballen ïts pla£ kunnen doelp» meer ven en Veriikt na begin en brlgiand Steeds blijft D|en mooi schot vaf Gennep om op te halei echter door jai verloren. Er zij nutan te spi hard gewerkt Vermeulen kaï te deponeeren, A s. Zondsj Vitesse op e We gelooven zoo gemakkelij Zondag Doch" en compleet, een kleine ovi Wij wenschAd sue itte I 35, - Bij Griep Sanapirin-tabli Vericoudheicht\ Anga-bonbons.fo 90 Bij Apojrister Bevryd uw li urine Bij verzwakt! renge zuur en andere mzui heele geste ir. Di het zoo gevaar sarsc Van 2128 Jan. INGEKOMEN H. J v. d. Nol, metselaar, Overloon- sche weg 7 van Helmond. E. J. L. Smets, broeder, Stationsweg 14 van Gent (B VERTROKKEN: A. G F. Hoedemaekers, dienstbode lar Helmond, Noord-Koninginnewal A. J G. Moors, verpleger, naar Bux meer, Pastoorsbiest B 4. E. P. L. M. G. Brouwers, z.b. naar Maastricht, Ursulinen Groote Gracht P. J. Gommans, broeder, naar Venlo, Maagdenberg. C J. M Derks, bakker, naar Helmond Markt. H. H. M. van Genuchten, z.b. naar Oirschot, Heuvel F 39. D.S.O. - Vitesse II 7-2. Ten aan8chouwe van honderden toe schouwers zagen we D S O Zondag jl een mooien en forschen wedstrijd spe len en Gennep met een 72 nederlaag naar huis sturen. Om 2 uur laat scheidsrechter van Rhee beginnen. Gennep kiest den ster ken wind mee en D S O trapt af. In 't begin is Vitesse, geholpen door den wind, in de meerderheid, doch de D S O backs, evenals de keeper, waren puik in vorm en wisten alle gevaar bezweren. D S O komt dan herhaalde malen goed opzetten, 'n Goed begin is 't halve werk, daarom besloot Lem- mens zich door Gennep's verdediging heen te werken en met een hard schol D S O de leiding te bezorgen. 1—0. Niet lang daarna werd dit goede voorbeeld gavolgd door Beerkens, die met een hard laag schot den stand brengt op 2—0. Gennep laat den moed echter niet zinken en na enkele minuten welen zij den achterstand te verkleinen door een goed schot, v0or den keeper on krach de balh vóór r rS 0 de l|n blijve nrdat dr het es in b kanse ilecht isr enl wordt resul 7 in imt m I onze o bel un tt als hard we b mgi verschijnselen rugpijn, urinestf rheuinatische len gewrichten,^eers urine, ischias i ooren, hoofdpijnj ac'ntigheid. Gij dient dtjj uwer nieren te f de vergiften Het is onverant le loopen, dat iasoi chronische rh steenvorming in i gevaarlijke chro wikkelen. Duidelijk is, moet opwekken! niet langer 1 Ge| Nieren Pillen, Nedt bekend. DuizendT vrouwen zeggefoste hen geholpen ook u gezond mfcoui frlooz* I blaa fomn L wa, lied 1 1 of jds erke ter's k ni Verkrijgbaar geel etiket I apotheken en flacon. pal Mynhardt's Hoe! Mynliardt's Keel Bij Apotl Buiten verantwoH&er Naar aanleidit dr: vergadering op 2 alhier in de Paal alwaar Mgr. l levensomstandignn man schilderde <nzi stand van deze to zou ik eens will n den de gedachten indien deze wis er onder deze mensioi gevonden (die oin dcjeltelijk werkloim kloppen) den Zoi le besteden dan ié om grof geld menig welgestelj der voor terugscfla zou men meenen' nog zoo slecht ieder degelijk dezer lui zal lakj Met dank voor| Burgerlijke Stia Ovi GEBOREN Gertruda, dochjV van de Mortel. OVERLEDEN Peter Johannesl (juwnaar van Laèi Hoofdpijn-Ta Laxeer-Tal Zenuw-ll Staal Ma i t

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6