Schabloaeeren Batikkin PLÏÏIMVEI-Tentoonstelling Profiteert heden Ctfes-Sclioenen Swaghoven, Maasheezerweg 15 MANCHESTER BROEKEN HUIS en ERF Kleermakerij. Huis,enz. te Venray HUIS te HORST KUNSTMOEDERS Bouwhoeve Erica" Groot Concert met Tooneeluitvoering P. A. WAMSTEKER BR0EDSEIZ0EN 1927. wekelijks circa 500 2daags-kuikens Manufacturen- JAC. F0NCK handel Jan Kusters Hout verkoop De Notaris Brabers lib van Eerste rangs inrichting Dameskleding tieerenkleeding De Notaris Brabers BOERDERIJ Adverteert In dit blad BEZOEKT de eerste Deurnesche P. DUIJKERS, Hoogriebroek in de prijzen van f 4.75, 3.55, 2.95 Kwaliteit en afwerking prima. Prijzen zeer voordeelig. Houtvsrkooping. Notaris Pluymaekers Notaris Pluymaekers Kleermaker. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Idóité&lfcluD „Kunst noor Oefening" Merselo. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, GEBR. LUCASSEN Notaris Esser te Horst De Kippenhouderij op het platteland Notaris Esser te Horst, te Overloon. Zondag 13 en Maandag 14 Februari „Het kostbare leven" naar maat. doorTalens' Inkt- en Verffabrieken te Apeldoorn op Donderdag 10 Februari a. s. op Zaterdag 5 en Zondag 6 Februari in Café A. VAN BAARS, Stationsstraat. Broedeieren 1 cent boven Mijnprijs Broedmachines, Kachelkunstmoeders gro(°,r^akj,ein Mooie Vilthoeden f 1.75, 2.25 Mooie wollen Petten 80 ct., f 1.25 Gabardine Petten f 1.25 Kinderpetten 50, 75 ct. TE KOOP lange eiken balken en stijlen, een eiken zoldertrap en 6000 prima boonstaken te VENRAY zal op Dinsdag 8 Febr. 1927 nam. 2 uu: in het café van L. van Rhee te Gasten ray voor den Heer J. A. Poels te Venray publiek verkoopen 50 perc. dennenhout (kepers, latten en brandhout) liggende in zijn bosch genaamd »de Wust". te VENRAY te VENRAY zal Maandag 14 Februari 1927 nam. 6 uur in Hotel de Zwaan te Venray, voor den Weled. Heer J. H. H. Aerts te Broekhuizen publiek verkoopen Gemeente Venray Een solied gebouwd en voor elk ruimte behoevend bedrijf geschikt huis met erf, aan de Schoolstraat No 1 sectie C no 4392, groot 3 a 35 c. Het pand bevat gelijkvloers 2 ruime kamers, keuken, achterkeuken, kelder, berghok en remise, (inrijpoort; op de bo venverdieping 4 slaapkamers en groote zolders Aanvaarding in eigen genot en in lasten op 1 Mei 1927. Betaling der kooppenningen cp den dag der aanvaarding. Ondergeteekende bericht hiermede het geachte publiek van Venray en omstreken, dat hij zich gevestigd heeft als Hopende door een nette en vlugge bediening, aan concurreerende prij zen, de gunst van velen te verwer ven. 322 Schoolstraat 20. zal op Maandag lé Februari 1927 nm. half 3 in Café Wed. Michiels te Venray aan den Buus voor den Weled Heer Hubert Janssen publiek verkoopen 150 slagen dennenhout, als zware slieten, gelintstaken, boonstaken en zwaar brandhout in zijn bosch langs den Maasheezer weg zal op Maandag 7 Febr. 1927 des nam. om 5 uur in Café de Nieuwe Lint te Horst voor den Heer Chr. Tbeunissen en kinderen publiek verkoopen Een huis met stal. schuur, tuin, bouw en weiland, gelegen te Horst aan den Oostenrijk, groot 60 a 70 c. Wordt in perc. en massa geveild. Aanvaarding 1 Mei en stoppelbloot 1927 zal op Maandag 14 Februari 1927 voor de Erven M. Jacobs—Pouwels, publiek ver koopen A voorm. 10 uur ten huize in de Hen- seniusstraat, Inboedel als2 kasten, tafels, stoelen, kachel, fornuis, spiegels, schilderijen, klokken, ledikanten, mantelkete', enz. Verder een in goeden staat zijnde half tons-auto vrachtwagen. B. Nam. 5 uur in café P. Vollenberg: 1 Een solied gebouwd, goed iDgericbt woonhuis met schuur, bergplaats en tuin, zeer gunstig gelegen in de kom van het dorp, in de Henseniusstraat. Sectie C. nummer 4740 en 56^7. groot 3 a. 40 c.a. 2 Bouwland op de Kemp C- 5638, groot 11 a. 40 c.a. Aanvaarding koop 1, 1 Maart 1927. Be taling 1 Mei 1927. Onmiddellijk daarna voor den Heer J. Versleijen Tuin in den boutenhoek (geschikt voor bouwterrein) C. 2117, groot 6 a 65 c.a. Dadelijk te aanvaarden. zal op Maandag 7 Februari 1927, nm. 6 uur ten verzoeke en in het café van den heer G. van Rensch te Horst aan de Markt, publiek verkoopen Een nieuwgebouwd huis met tuin gelegen te Horst op 't Veldje, groot 5 a. thans bewoond door Koenen en Kunzler. Aanvaarding 1 Mei 1927. Bij niet toewijzing zal het huis be woond door Kunzler onmiddellijk daarna voor 3 jaren publiek verpacht worden. zal op Dooderdag 17 Februari 1927, nam. 2 uur ten verzoeke en ten huize van den Heer Hubert Heyer te Horst aan het Wit veld, publiek verkoopen 8 zware, dragende varkens, alsmede een partij industrie-pootaardappe'en. voor 150 en 300 kuikens. Voederbakken, Drinkemmers en Fonteinen voor kippens en kuikens. Beleefd aanbevelend, Smederij Leunen zal op Maandag 14 Februari 1927 nam. 4 uur in café de Oude Bartier a. d. Leun- sche weg te Venray, ten verzoeke van den Heer J. .Baltussen, publiek verkoopen 1 Een best oerceel weiland, gelegen te Leunen, nabij den grintweg Sectie D 3138. gioot 45 a. 70 c a., belend Lucassen en den weg naar de Steeg. Aanvaarding dadelijk. 2 Bouwland aan het Schoor, belend den Heer Godfr. Litjens en de Wed. Wil- lems, groot ci ca 28 a. 3 Bouwland, genaamd het Kempke, in het Leunsche Broek, groot 10 a. 30 c a Belend de Heeren Jan Poels en Lemmen Koop 2 en 3 te aanvaarden stoppelbloot 1927. door JOS. BOSHOUWERS te LENT Zieke poot. VRAAG: Wij hebben een Barne velder, geboren in 1926, die iets man keert aan haar poot. Zij kan niet op één poot staan, en hinkt steeds op ééa poot of zit in een hoekje met haar ziek pootje omhoog Anders zien wij er niets aan, alleen een blauwachtige kleur, maar dat hebben beide pooten. Wat zouden we daaraan kunnen doen? W. te V ANTWOORD: Misschien heeft die kip een doorntje of splinter onder in den voet zitten, wat haar pijn veroor zaakt. Ik zou maar eens goed kijken en dan trachten te verwijderen. Soms krijgen de kippen wel een ssort van eksteroogen, die men er als ze rijp zijn uit kan halen en dan peufieelen met wat jodium tinctuur. OPENBARE VERKOOP van de te VENRAY aan het Veulen, zal op Woensdag 16 Februari 1927, nam 2 uur in Café Kemps te Venray aan het Hènseniusplein, ten verzoeke van zijn principaal, krachtens art 1223 BW. publiek verkoopen De Bouwhoeve »Erica" bestaande uit prachtige soliede gebouwen, met Hollandsche stallen, alles geheel naar de eischen des tijds ingericht, schoone boomgaard met circa 3000 fruilboomen bouw en weiland, alles in één bloc gelegen te Venray aan het Veulen, groot 71 H A. 30 a 90 c. Wordt geveild als volgt 1. Hoeve Erica met omgeving, groot 40,31,90 H.A. (Oostelijk deel) 2. daarnaast liggend gedeelte, groot 15,92,50 H A. (Midden gedeelte) 3 naast koop 2 liggend gedeelte groot 15,06,50 H A. (Westelijk deel) 4. Massa van koop 2 en 3 5. Idem van koop 1 en 2 6 Generale massa van 1, 2 en 3 Aanvaarding dadelijk. Inlichtingen te bekomen bij voorn. Notaris. Een groot gedeelte der koopsom kan als le hypotheek op de goederen ge vestigd blijven. te VIERLINGSBEEK zal op Donderdag 10 Februari 1927 prompt half 2 voor de Gemeente Maas hees en Oyerloon publiek op het stuk verkoopen 375 slagen gekapt dennenhout als zeldzaam mooie lange slieten, opleggers palen, hegpalen, boonstaken en brand hout in hare bosschen nabij de Steen fabriek te Overloon en aan den grind weg Overloon—Venray Bijeenkomst bij No. 1 bij de Steenfabriek met welwillende medewerking van de Fanfare „St. ODA" Opgevoerd zal worden het prach tige blijspel in 4 bedrijven Aanvang beide avonden 6 uur. Entrée 75 cent per persoon. Honoraire leden beide avonden vrijen toegang. 32 HET BESTUUR. voor Minzaam aanbevelend, Parade 34 Telefoon 82 VENLO. te VIERLTNGSBEEK zal Woensdag 9 Februari 1927 in Café Wed. P. Crooymans te Overloon bij inzet en Woensdag 16 Februari 1927 in Café H. Giebels te Overloon bij toeslag telkens nm. 3 uur voor den heer Mart. Hoffmans en Mej. Maria Hoffmans le Overloon publiek verkoopen Onder Overloon Gemeente Maashees Koop 1. Eene vruchtbare bestaande uit huis, stal, schuur, kip- penkooi, erf, boomgaard, weiland en bouwland en uitweg aan den Peelkant 63 a 40 c Koop 2 Bouwland nabij koop 1 gr 1,95,40 HA; eerst in 2 helften. Koop 3 Weiland nabij de boerderij 70 a 50 c Koop 4 Weiland in het Vlak 49 a 80 c Te veilen in diverse perceelen en massa groot 3,79,10 H Te aanvaarden: gebouwen met erf op den gewonen vertrekdag met Paschen tuin, boomgaard, weiland en circa 38 a voorland op koop 2, mits koop 2 of de helft daarvan met koop 1 in ééne massa wordt toegewezen op 1 Maart en de rest van het bouwland stoppelbloot allss in 1927 des namiddags om 4 uur precies, ir de „Venraysche Lunchroom", Oroote Straat 7. Toegangsbewijzen voor belangstellenden gratis verkrijg baar bij de firma O. POUWELS Zn., Langstraat 1. 30 Zaterdag nam. half 3 uur OFFICIEELE OPENING door den Zeer- Eerw. Heer Pastoor en den Edelgrootachtb. Heer C. van Beek, lid der Prov. Staten en Burgemeester van Deurne. 56 De Pluimveevereeniging „HET NUT HOEN". Vanaf 8 Maart wederom af te geven 35 cent per stuk. Alles elite stam Horst. 340 Wij hebben gekocht een mooie partij V1LTHOEDEN en PETTEN in alle maten en kleuren. De prijzen zijn 64 Wie het eerste kooptvindt het mooiste TTw aangewezen adres voor bij L. EBBEN, Maashees. 13 Tuberculeuss hoenders hinken ook wel. De poot is toch niet ontwricht Ik raad U niet aan, er lang mee te tobben. Want leggen doen zulke dieren toch niet, en zeker niet genoeg om d'r kost te verdienen. Wie zieke of ziekelijke dieren het gauwst afmaakt, handelt het verstan digst. Aan de kuikens. VRAAGIk heb een goed hok, waarin eenecarousselkunstmoederstaat. Het vorig jaar bracht ik daar met succes kuikens in groot. Ik wilde nu de Barneveldeo wat eerder broeden, omdat die van 1926 te laat aan den leg gingen. Wat dunkt U er van. als ik half Maart eens liet inleggen? Ze moeten dan wel wat langer binnen blijven, maar kan dat niet? Ik kan ze groen voer genoeg geven, daar ik nog een heel veldje met boerenkool heb en dat daarvoor bestem. Kan ik ze het groenvoer reeds dade lijk geven en hoeveel? Of is hel nooit te veel Het opfokvoer betrek ik van de firma.... Dat is toch wel goed Er KENT U reeds onze prima Groote Straat 9 105 zit ook eigeel in, stond op de label- Hoef ik dan geen ei meer bij te voeren. Ook de eerste dagen niet W. te V. ANTWOORDDe firma, waar U het opfokvoer van betrekt, staat zeer gunstig bekend. Ik zou daarom aan dat opfokvoer niets toevoegen, want mogelijk krijgen ze dan van 't eene te veel en daardoor van het andere le weinig. Eigeel is heel best. Tegen woordig bakken vele opfokvoerhande- laars een portie eieren in brood en wanneer dit goed droog oudbakken is geworden, malen ze het en men gen het zoo onder de andere grond stoffen. Ik ken iemand, die ook de schaal der eieren in het brood bakt, natuurlijk goed fijn gewreven. Als de kuikens langer binnen moeten blijven, moet u wel zorgen voor steeds versche lucht. Dat is voor kuikens net zoo noodzakelijk als goed opfokvoer. In een goed opfokhuisje moet men bij zonnig weer de ramen open kunnen zetten. De zonnestralen doen dan zoo veel meer kracht, dan wanneer ze eerst ze eerst door het glas moeten vallen. Natuurlijk moeten we dan ook fijn gaas voor het raam hebben, anders zouden de kuikens er door kunnen vliegen, of de katten er door springen, om de kuikens te grijpen. Zorg verder vooral, dat de bodem steeds kurkdroog is en absoluut dage lijks gereinigd wordt. Wanneer de buren je uitlachen om je ^overdreven zorg", dan pas is het goed. Het groenvoer ophangen, de kuikens moeten er naar toe springen. Ook blijjt het dan frisscher, zindelijker. De eerste dagen niet te veel groenvoer geven, want groenvoer werkt op die kleine lichaampjes lakseerend. U moet zorgen, dat er steeds zuiver drinkwater aanwezig is en dat de kui kens zich daaraan niet nat kunnen maken. Neem dus fonteintjes, die ge makkelijk te reinigen zijn. Nat ver wekt bij de kuikens direct diarrhee en dit beteekent heel dikwijls den dood der kuikens. Niet te veel in eens voeren, wel zeker in 't begin. De diertjes moeten eetgraag blijven, zooveel mogelijk in beweging. Meer kuikens worden ziek of gaan dood door te veel, dan door te weinig voer. Achterblijvers draait u maar gauw den nek om. 't Wordt toch niets. Zwarte Barnevelders. VRAAG: Welke Barnevelders vindt u de beste, de zwarte of de gezoomde? W. te V. ANTWOORDDe kleur maakt weinig uit. Het is een heele toer, om de Barnevelders op de gewenschte (tentoonstellingskleur te fokken. Men heeft daar z'n handen vol aan en kan dus niet de noodige aandacht aan de productie-verhooging denken. Het is heelemaal geen bezwaar voor den gewonen kippenhouder, dat de kleur afwijkt van de kleur, die men op de tentoonstellingen verlangt. Zwart is gemakkelijker te fokken dan gezoomd. Men kan dus bij zwart beter z'n aandacht schenken aan de productie verbetering. De kwestie is maar, als u Barnevel ders neemt, of ze een hoog productie vermogen hebben. Is dat in orde, laat de kleur dan niet meer influenceeren.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 4