mm i Gemengde Berichten. Loop d van Venriv fijvolki er mmzjKS Districts-: id Hji Jongei Onze vroegere dorpsgenoot, de ZeerEerw. Pater J. Wismans, O.F.M die zestien jaren in het missie-gebied Zuid Chansi in China verbleef, is deze week bij zijne familie alhier gearriveerd Zijne Eerw. hoopt hier een 8-tal maanden vacantie door te brengen. Het prachtige Filmwerk «De Ontbladerde Roos" of de H. Theresia- film heeft Zaterdag en Zondag in de Luxor-Bioscoop alhier veel belangstel ling gewekt. Tijdens alle vier de voor stellingen was de ruime zaal geheel bezet, en waren allen meer dan voldaan. De directie hoopt meer dergelijke filmwerken te kunnen vertoonen. De uitslag van den in het café G. L. Verbeek gehouden Biljart-Barak wedstrijd is als volgt le prijs een haerenrijwiel met 144 p. G. van Dijck. 2e prijs een theekast met servies, met 136 p. Joh. Claessens. 3e prijs een aquarium, met 134 p. W. Pouwels. 4e prijs een barometer, met 132 p. H. Jacobs. 5e prijs een rookstel, met 130 p. P. van Opbergen, Frzn. 6e prijs een couranthanger, met 130 p. P. Schaeffers Johzn. Met ingang van 1 Januari 1927 zal op de lijn BoxmeerOplooVenray v. v. door de Autodienst-onderneming «Diameno" voortaan alleen gereden worden op Maandagen, Woensdagen, Vrijdagen en Zondagen. De vertrekuren zijn om 8 55 v m. 1.30 nam. en 6.40 's avonds. OOSTRUM. Het concert met tooneel- uitvoering onzer Fanfare is weer ach ter den rug en het succes was nooit zoo groot als dezen keer Het muzikale gedeelte was goed, wat voor een groot deel te danken is aan den instructeur de heer Winia te Venlo. En over de tooneelstukken was maar een ioep: prachtig 1 Vooral het hoofdnummer «Stemmen die niet zwijgen" oogstte een enorm succes. Verschillende bezoekers meen den dat Piet Vink uit Venlo regisseur was, maar daar hadden we alleen maar de costuums van. De regisseur was niemand anders dan onzen eigen directeur Vandevenne, waaraan we ook in hoofdzaak het groote succes le danken hebben. Daarbij kan hij nog het tooneel veranderen zoowel in een roovershol als in een kloostertuin en wel zoo mooi, dat iedereen er over roemde. Hij kan het laten donderen en bliksemen, dat een bezoeker zei «als het niet midden in den winter was zou men meenen dat het werkelijk onweerde." Het dankwoord van den heer Hub, Jenneskens was goed op zijn plaats, want er was mooi spel geleverd! We meenen dan ook dat de talrijke bezoekers zóó voldaan waren, dat allen het volgende jaar weer graag terug komen. De Statenverkiezingen. Bij den secretaris van het kring bestuur Horst van den R K. Kiezers- bond voor Limburg zijn binnengekomen 23 aanwijzingen van candidaten met totaal 18 candidaten, n.l. 1. Gevers Petrus Joh. Hub., koop man, wethouder, Afferden. 2. Creemers G landbouwer, Lottum. 3. Fenseling H. J., notaris, Gennep. 4. Geurts Aug., landbouwer, Swolgen 5. Hueben J. M., groothandelaar, Lottum. 6. Janssen Jac. Hub., hotelhouder, Venray, (aftr. lid.) 7. Van de Loo O. L. P., burgemeester, Venray 8. Otten, burgemeester der gem Bergen. 9. Peters Alph. Eug., wethouder, Gennep. 10. Poels Jean Ant, koopman, Ven ray, (aftr.) 11. Rutten P. J. Wanssum, hoofd der school. (Kamerlid). 12. Rutten Theod. Paul Hubert, industrieel, Horst, (aftr.) 13. Sloot Bern Thhotelhouder, Grubbenvorst. 14. Terpstra Joh. Mart., industrieel, Heijen. 15. Theunissen W., Ottersum, 16. Thomeer Xavier, industrieel, Horst (aftr.) 17. De Weichs de Wenne Baron Jos burgemeester, Geijsteren. 18. Wolters Marie Jozef, burgemees ter, Gennep. Oud-pastoor Beelen. De zeereerw. heer oud pastoor Beelen van Geijsteren, die sinds October te Wanssum verblijft, is van de laatste H. Sacramenten voorzien. Inbraak. De politie te Venlo, heeft vastgesteld dat bij de inbraak in de woning van Dr. G. in het Villapark geen waarde volle goederen ontvreemd zijn. De dief nam een tweetal ijzeren geldkistjes mede, welke geen geld, doch slechts particuliere papieren bevatten. Toen de inbreker zijn vergissing bemerkte, wierp hij zeer waarschijnlijk de beide kistjes weg, waarvan er een is terug gevonden. Gouden en zilveren voor werpen die voor het grijpen lagen, werden niet meegenomen. VENLO. Op de Goöp- Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 245000 eieren. Groote eieren van f 8 60 tot f 9.80 Kleine eieren van f 5,90 tot f 8,40 Eendeneieren van f 8.70 tot f 8 80 Ganzeneieren van f 24. ROERMOND. Bij koninklijk besluit is benoemd tot Officier van Justitie in de Arrondissemems-rechtbank te Arn hem de heer rar. E. J. H.-M. van Rijckevorsel, thans Officier van Justitie te Roermond en tot Officier van Justitie in de Arrondissements rechtbank te Roermond de heer mr. A. F. M Steenberghe, thans Officier van Justitie te Winschoten ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 975,000 eieren. Groote eieren van f 8.tot f 10. Kleine eieren van f 5 80 tot f 7.90 Eendeneieren van f 9.tot f 9.50 't Kerstkindje verdwenen. Dinsdagmorgen ontdekte men, dat uit het beroemde kerkje te Asselt bij Roermond het Kerstkindje werd ver mist Verduisteringen door een Deurwaarder. Voor de rechtbank te Maastricht werd Dinsdag behandeld de zaak tegen J. H. H., deurwaarder en klerk bij den ont vanger der gemeente Sittard, thans gedetineerd ter zake verduistering, vijfmaal gepleegd ten nadeele van de gemeente Sittard in de jaren 1921 tot en met 1926. Het betreft hier de bekende zaak van den deurwaarder H., die het vorig jaar te Sittard eenigen tijd vermist werd. Nadat een viertal getuigen gehoord was, kwam de Officier van Justitie aan het woord, die betoogde dat het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen was. A's lichtpunten bracht spreker naar voren, dat bekl. een juist licht heeft doen schijnen over het ver loop van de kwestie, dat hij een blanco strafregister heeft, dat er geen behoor lijke instructie bestond en dat er geen controle was Spreker eischte tenslotte 8 maanden met aftrek van de preventieve hechte nis. De verdediger mr. van Liebergen, vroeg vrijspraak. Uitspraak 19 Januari. Door den trein gegrepen. Toen de 56 jarige ploegbaas H Pom- mee Donderdagmorgen circa half 9 uur even voor het station Heerlen de lijn wilde oversteken, werd hij gegrepen door de locomotief van een personen trein uit Maastricht. Met zware wonden aan het hoofd en een afgerukt been werd hij naar het station vervoerd Geneeskundige en geestelijke hulp was daar spoedig aanwezig. Maar na eenige minuten overleed de ongelukkige. Pommee was een der oprichters der plaatselijke afdeeling van St. Raphael te Heerlen. MAASTRICHT. De bevolking van Maastricht bedroeg einde 1926 58 520 zielen, tegen 57981 op 31 December 1925. De geboorten daalden van 1384 in 1925 op 1288 in 1926, ruim 7 pet. dus. Een bewijs, dat die andere massa moordenaar, het Neo Malthusianisme steeds verder voortkankert en daarmede de grondslagen, van ons volk onder mijnt. Geven deze cijfers een treurig beeld van het algeme6ne zedelijkheidspeil, die over de scheepvaartbeweging teeke nen den minder goeden economischen toestand. Aan de Maasbrug werden in 1926 behandeld 14451 schepen, metende 4.793.873 ton met een lading van 3.148 803 ton. Over 1925 waren deze cijfers resp. 15 734, 5.205.173 en 3.636.867. De na deelige verschillen bedragen 1283 vaar tuigen met 411 300 ton laadvermogen en 488064 ton goederen. Naar de Missie. Donderdag zijn de Eerw. Paters Goumans uit Venray, Nelissen en De Rooy van de Orde van het H- Kruis uit de kloosters te Uden en te Sl Agatha naar Rome vertrokken Vandaar zullen zij zich naar Genua begeven, om zich aldaar in te schepen naar Batavia. Brandstichting Dinsdagnacht is te Uden het kippen hok van den gemeente-veldwachter van H. afgebrand. Ongeveer honderd en twintig kippen kwamen in de vlammen om. Er wordt gedacht aan brandstich ting. De balans der onbewaakte overwegen. In 1926 zijn bij de onbewaakte over wegen 14 menschen gedood, 14 zwaar of licht gewond, 20 auto's en wagens vernield en 6 dieren gedood.. De Zomerdienst der Spoorwegen. De Zomerdienstregeling op de Neder- landsche Spoorwegen zal 15 Mei in werking treden. Bouw van Boerderijen. De raad te Uden heeft besloten, bij de regeering gelden aan te vragen, benoodigd voor den bouw van 10 boer derijen, elk met 3 tot 12 H.A. bedrijfs grond. Medisch onderzoek naar de schoolgaande jeugd. De gemeentegeneesheer heeft bij den raad te Gemert aangedrongen een medisch onderzoek in te stellen naar den gezondheidstoestand der school gaande jeugd, omdat de tuberculose zich onder deze jeugd sterk uitbreidt. De griep. Het aantal gnep-patiënten neemt ook te Amersfoort sterk toe, vooral onder de schoolkinderen. Te Utrecht neemt de griep eveneens toe. Hier werden drie sterfgevallen geconstateerd, daar de patiënten er een hevige longontsteking bij hadden be komen. Bloedvergiftiging. Te Westdorpe is een 17 jarig meisje, dat een klein wondje aan de hand had opgeloopen, onder hevige pijnen aan bloedvergiftiging overleden. Verdronken. Te Bree (België) ia Woensdag de 24-jarige J. uit Wessem te water geraakt en verdronken. Brand. De boerderij van Albers te Mill is tot den grond toe afgebrand. Veel vee is in de vlammen omgekomen. Ver zekering dekt de schade. Doodelyk ongeluk. Men meldt uit Berg-Ambacht Dinsdagavond is de weduwe A. van Kuil, geb. Vonk, die met petroleum ventte, op den Lekdijk door een auto van den vrachtrijder Th. de Bruin aan gereden. Vermoedelijk heeft de vrouw door het verblindend licht van een op den weg staanden melkauto den vracht wagen niet zien naderen. In ernsligen toestand werd de vrouw naar haar woning vervoerd, waar zij aan de be komen verwondingen overleed. De vrachtauto en het lijk van de vrouw zijn in beslag genomen. „Spoken" te Axel. Rammelende deuren en een dansend hobbelpaard. Het spookt sinds eenigen tijd bij een tweetal gezinnen te Axel. Bij één der gezinnen woonachtig aan den Nieuwen- dijk, werden een poosje geleden des nachts allerlei verdachte geluiden ge hoord, die den bewoners den schrik op het lijf joegen. Een jongen uit dat gezin, die de vorige week des avonds laat huiswaarts keerde, zag plotseling groote lichtbollen, die uit het donker voor hem opdoemden en daarna weer even geheimzinnig verdwenen. Op Oudejaarsdag had de familie kennissen bezocht in de omgeving van Axel. Toen men 's avonds op de auto bus wachtte, zag men plotseling een vreemde gestalte voor zich op den weg dansen. De gedaante verdween ijlings in het donker, toen men om hulp riep. Later verscheen deze vreemde gedaante in het gezin, dat aan den Buitensingel woont. Het spook stond voor het bed, toen de vrouw des huizes ontwaakte. Doodelijk verschrikt wekte zij haar man, waarop het geheele huis werd doorzocht, waarbij men echter niets verdacht gevonden heeft. Nu wordt de rust in beide gezinnen gelijktijdig verstoord. Zoo begon in het eene gezin een hobbelpaard plotseling te dansen, zonder dat iemand het aan raakte, terwijl in het andere een geluid werd vernomen, alsof alle deuren opengerukt werden en de wekker afliep, zonder dal de veer gespannen was. Verschillende dezer verschijnselen zijn ook door andere personen waargenomen ten huize van beide families. Men heeft al wacht gehouden, doch de spookverschijnselen blijven aan houden, zonder dat ook maar eenig licht in deze duistere zaak verkregen is. Spaansche griep. In het dorpje Lieshout (N-Br.) heerscht in ernstige mate de zgn. Spaansche griep. Er is haast geen huis of een of meerdere der huisgenooten zijn bedlegerig, in sommige gezinnen zelfs vier of vijf. Eenige ernstige ge vallen doen zich hieronder voor. Wegens het heerschen van griep onder de leerlingen en het onder wijzend personeel zijn te Wormerveer alle scholen, openbare zoowel als bij zondere, gesloten, voorloopig tot 10 Januari. Diefstal De directeur van het kantoor Win terswijck der Geld Credietvereenigir.g heeft aangifte gedaan van de vermis sing van f 21000, welk bedrag op 24 December naar Berlijn is verzonden en daar niet ontvangen is. Gezonde plaats. Te St. Joachimsmoer, een plaatsje Tilburg en Dongen overleed in 1926 niemand. Europeesche „beschaving" in China. Dezer dagen lazen we, dat de vele Europeanen, die uit eigenbelang naar China togen, het aan zich zelf te wijten hebben, dat de Chinees hen haat, wegens de behandeling nl., die zij den verachten Chinees deden ondergaan. In de manier,, waarop de Chineezen dikwijls kennis maken met de «Euro peesche" beschaving ligt een andere oorzaak, waarom de Europeaan in China gehaat wordt. We lezen in de Telegraaf: Een golf van vreemdelingenhaat, in China? Men leze, na de belangrijke tele grammen uit Hankau, die Chineezen tegenover de Engelschen plaatsen, ook eens wat er onlangs te Londen bij een internationale bespreking van het filmvraagstuk gezegd is. Er was daar een Chineesch afgevaardigde, die kalm en lichtelijk spottend het woord nam toen de «zedelijkheid" van scenario's ter tafel kwam. Hij vroeg bescheiden- lijk «Maar hebt gij in uw beschaafde landen dan geen filmcensuur?" Het antwoord was bevestigend, maar met de toevoeging dat die censuur niet zoo heel streng is. Hetgeen wil zeggen, vervolgde de Chinees, dat alleen de heel erg onzede lijke films verboden worden «Uiteraard 1" «En weet u dan wel, hield hij zacht jes aan, wat er met de aldus ver boden films gebeurt? Niemand wist 't of wilde 't weten «Kijk eens, hernam de zoon van het Hemelsche Rijk toen. Ik zal 't u zeg gen. Die gaan eenvoudig naar China en naar die levendige voorstellingen beoordeelt men in mijh land uw be schaving." Een détail. Maar dat heel wat ver klaart. Wij verwonderen ons over deze laag ste toevoeging van de Telegraaf, een blad, waar de Europeesche lichtzinnig heid, om geen krasser woord te ge bruiker., wel duimendik op ligt. Maar het door de Tel. genoemde feit is sprekend. Inderdaad 1 Ook door zulk détail heel wat vreemdelingenhaat in China verklaard Met welk een duivelsche kwaadwil ligheid wordt van Europa uit 't verderf in China binnengevoerd. Zedeloosheid imporleeren om geld te verdienen. De akeligste vorm van hebzucht, die men denken kan 1 Europa met z'n idealen omtrent broederschap onder de volkeren over- wege, welk een pest het over andere volkeren brengt door zulken export toe te laten. Welk een verdwazing 1 Smakelyk eten. Een landbouwer in de Ridderbuurt te Leiden had de vorige week een dood varken en stopte het dier zonder den keuringdienst te verwittigen in den grond. Een buurman evenwel- had er lucht van gekregen en trok er in den avond op uit. Hij haalde het cadaver uit den grond, vervoerde het naar zijn woning en maakte het klaar voor de consumptie.... Reeds was er door huis genooten van gebruikt, toen het geval de politie ter oore kwam, die nog bijtijds kon ingrijpen. De griep-epidemie. Ook in Parijs en ten plattelands in Frankrijk heerscht de griep, en wel in een tamelijk ernstigen graad. De ziekte draagt vooral een onrustbarend karak ter in Montpellier, waar reeds 22 ge vallen met doodelijken afloop zijn voorgekomen. Uit Parijs wordt nog gemeld Volgens berichten uit de provincie neemt de griep toe. Te Lyon hadden er Woensdag 60, te Marseille 61 sterf gevallen plaats. In het hooi gestikt. In de schuur van een landbouwer te Merken zijn 2 jongens dood onder een hooiberg gevonden. Het schijnt, dat de knapen bij het springen op den hooi berg zijn gevallen en toen onder het hooi bedolven zijn geraakt en geslikt. De kwestie der Rynland-ontruiming. In de «Echo de Paris" spreekt Hutin de meening uit, dat Poincaré zich ertegen zal verzetten, dat na de her opening van het parlement een debat over de toenadering tusschen Duitsch- land en Frankrijk en de mogelijkheid van een bespoedigde ontruiming van het Rijnland zal worden gehouden. Weliswaar is ook Poincaré voor stander van een politiek van ontspan ning, doch volgens hem kan het vraag stuk der oniruiming onmogelijk aan de orde worden gesteld, zoolang iDuitsch land nog niet alle waarborgen voor de veiligheid van Frankrijk en de uit voering van het Dawesplan heeft gegeven Poincaré is overtuigd, dat zijn voor stel, om alle interpellaties hierover te verdagen, door de groote meerderheid van de Kamer zal worden goedgekeurd, aangezien de kleinste politieke crisis een daling van den frankkoers tenge volge zou hebben, In de artikelen tegen de bespoedigde ontruiming van het Rijnland geeft het blad het woord aan Millerand, die zich in beginsel wel voor de politiek van toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk verklaart, doch onder voor waarde dat de buitenlandsche politiek van Frankrijk zich daardoor niet iaa» beheerschen. Locarno is een groote fout geweest, aangezien er geen waar borgen voor het handhaven der Duitsch- Poolsche grenzen gegeven zijn. Millerand bespreekt dan art. 429 van het verdrag van Versailles, dat de mogelijkheid laat, de bezetting ook na den vastgestelden termijn te laten voortduren. De vroegere minister president senator Marsai verklaart, dat men weliswaar met Duitschland moet onderhandelen, doch aan den Rijn moet blijven. De zelfmoord-epidemie in Hongarye. Uit Boedapest wordt gemeld In 1926 was het aantal zelfmoorden ongeveer dubbel zoo groot als in 1925, toen het aantal reeds 50 pet. hooger was dan in 1924. In 1926 kwamen in totaal 3644 pogingen tot zelfmoord voor, waarvan 542 met doodelijken afloop, tegen 1514 gevallen in 1925, waarvan 232, met doodelijken afloop. De Nieuwjaarsdag van 1927 begon met 32 pogingen tot zelfmoord, waarvan er 7 slaagden. Het groot aantal zelfmoorden wordt toegeschreven aan den slechten econo mischen toestand, vooral de groote werkloosheid, ontstaan door de drasti sche maatregelen, die de volkenbond heeft voorgeschreven voor den weder opbouw van het land. Uit Bern wordt gemeld Het aantal griepgevallen in het Westelijke en centrale gedeelte van Zwitserland neemt een bedenkelijken omvang aan. Hoewei de epidemie een betrekkelijk licht karakter heeft, komen toch talrijke sterfgevallen voor. In het kanton Genève zijn er naar schatting 28000 griepgevallen. In het kanton Bazel steeds meer scholen gesloten. De griep-epidemie breidt zich uit. Naar de «Journal" uit Madrid ver neemt, neemt de griep epidemie in Spanje bedenkelijk toe. Te Barcelona alleen raamt men het aantal griepgevallen op ongeveer 100,000. Hel aantal sterfge vallen neemt dagelijks toe De griep-epidemie die in Zwitserland heerscht is thans ook naar öaaen overgeslagen en treedt vooral in het Wiesental hevig op. Ook in het district Breisgau is het aantal ziektegevallen zeer groot. De lawine op den Arlberg. Omtrent de catastrofale sneeuwstor ting, die zich op den Arlberg heeft voorgedaan, heeft een ooggetuige nog eenige bijzonderheden meegedeeld. De man, een bankklerk uitZürs, had ook een ski-tocht ondernomen aan de andere zijde van de vallei. Had hij niet het ongeluk zien gebeuren, dan hadden er niet dadelijk reddingsmaatregelen, genomen kunnen worden en had waar schijnlijk niemand de ramp overleefd. Met belangstelling had hij van de verte uit de twee kleine groepen ski- loopers gadegeslagen, die over de steile met sneeuw bedekte helling trokken op een hoogte van 6000 voet en blijk baar naar St. Anton op weg waren. Als bewoner der streek wist hij, dat sinds hel weder veranderd was en de «foehn" (warme Zuidenwind) was gaan waaien, de menschen daar in de verte buitengewoon groot gevaar liepen. Toen hij hen met de oogen volgde, hoorde hij plotseling een gerommel als van een verren donder en bemerkte, dat een sneeuwmassa, honderden voeten boven de ski loopers in beweging ge komen was en met steeds grooter snel-j heid op de ongelukkigen aanstormde. Voor de eenzame toeschouwer zich er rekenschap van had kunnen geven, welke ernstige gevolgen de ramp zou hebben, was de lawine reeds op de sportmenschen neergekomen en naar het dal voortgejaagd. Toen de sneeuw massa tot stilstand gekomen was, viel er geen spoor van de ski-loopers meer te bekennen. Hevig verschrikt, ijlde de bankklerk naar Zürs om hulp te halen. In allerijl wist men een voorloopige hulp-expeditie van een 30 40 man te formeeren, die naar het tooneel des onheils trokken. Toen het reddingswerk bij het inval len der duisternis moest geslaakt wor den, waren er vijf lijken geborgen en twee personen levend uit de sneeuw gehaaldde drie overige deelnemers aan den skitocht konden niet gevonden worden. Groote brand te New-York. Volgens een bericht uit New-York heeft Woensdag een zware brand gewoed op het Governorseiland, dat dicht bij de haven van New-York ligt en waar een groot soldatenkamp zich bevond. Twintig loodsen, een aantal barakken en nog verschillende andere gebouwen zijn vernield. Vijftien perso nen liepen ernstige brandwonden op. Een menigte van duizenden personen sloegen het grootsche schouwspel gade. De vlammen laaiden op sommige oogenblikken 50 voet hoog op. Eerst 's avonds laat was men hel vuur meester. Een Eerste H. Mis. Verleden jaar heeft Mgr. Jan Olav Smit te Haugesund (bij Bergen in Noorwegen) een mooi eigendom gekocht, en nu is men druk aan 't werk om de vroegere millionair-villa in een eerste klas hospitaal te veranderen. De drie zusters, die met ons meegereisd zijn, gaan alvast op pad met het missie koffertje om een en ander gereed le maken voor de H. Mis Wij moeten wachten op den man, die aan de haven zou komen en ons de sleutels over handigen. Dat wachten duurt tamelijk lang en als we eindelijk opstappen, vinden we de Zusters verkleumd van de kou in een schuurtje waarvan de deur gelukkig open was. In de villa stond natuurlijk alles overhoop: uitgebroken deuren en ramen, stapels planken enz. en toch, hier zou voor de eerste maal het H. Misoffer worden opgedragen. De Zusters gaan aanstonds aan het werk om voor den schoorsteen van een afgebroken keuken kast een altaartje te bouwen. En terwijl Mgr. zich aankleedt voor de H. Mis, moest ik nog even de biecht hooren van een Haugesundse bekeerling. De biechtstoel was een stapel planken, maar de penitent knielde geroerd neer en was overgelukkig, dat hij weer eens de H. Sacramenten mocht ontvangen, vooral nu hij wist, dat spoedig een priester hier blijvend zou wonen. De Zusters waren ondertusschen radeloos geworden. Er was in heel het huis geen water te krijgen alle kranen werden geprobeerd, maar geen drop kwam er uit. Voor hosties en miswijn was gezorgd, maar niet voor water. Moeder Berta wilde de buren gaan wekken, maar 's morgen s om half ze kan men toch niet bij onbekende buren aankomen om wat water te halen Gelukkig hielp O. L H. ons. Hel had intusschen wat gehageld en Zr. MeJania ging naar buiten en vulde een ampul met hagel. De arapul werd op een brandende altaarkaars zoo lang verwarmd, tot de hagelsteenen in water veranderd waren. Toen begon de H Mis. Lezers, ik wou dat u bij onze H. Mis hadt tegenwoordig kunnen zijn 1 Armer kon het wel nietmaar toch, boe aan grijpend 1 Eerst las Mons., daarna ik met Mons. als misdienaar. De antwoor den der H. Mis werden door allen gezamenlijk gebeden. Als knielbanken werden de schuiven afgebroken kast gebruikt, die tot altaar diende. Doch als we daar in die verlaten kamer in dat eenzame huis neerknielden rond onzen Bisschop op het oogenblik dat hij de woorden der H. Consecratie uit sprak, toen voelden we de tegenwoor digheid Gods, en we wisten, dat de Heer des Hemels zijn zegen zou schenken aan het werk Zijn werk, dat we hier in Zijnen naam gingen beginnen. Heer, verhoor de gebeden, die daar in dat kamertje te Haugesund werden gestort en schenk Uw rijksten zegen aan deze nieuwe missiestatie, Amen. m uy li. «den boer op" eiji een ei bij elkaar voor 't, dat nat erg «bisschoppejji. De la kast deden nu il zilban Wij bleven bj ganse! in het thuis. Deftt was g( en kamer na kitpsl ge® bestudeerd wordetèr één daar twee, en davasch e Het zal eeji en pi ziekenhuis wo$s enzt bouwmeester, «Jozef, n helpt om de rek taald te (Uit het Land Olav.) Bisscho iissiect ojltcemt 1120 geboi Bevolking 5561 M., 5648 Vermeerderin M., 169 V. tota Vermeerderini M., 438 V. tota Totale vermi V. totaal 1261. Vermindering 88 V. totaal 17' Verminderin 378 V. totaal 74 Totale vermi V. totaal 917. BevolKing M., 5789 totaal Totale vermeert 26 34 Van de overle ihoori tot de gestichlsbi 13 kinderen als aangegeven Het aantal dsn h bedroeg 40 tegen 1925 Het gemiddel hina in Nederland on 7 pe woners. Trekke 'oor gesticht8bevo!kin 1500 dan ia het cijfer chts dus ver beneden niddt vestig 654 sterft' g ertrek 451 olecem BUBiSBUISI D V van 11 i 19! GEBOREN: Wilhelmin-j |8D, Theodorus a, en, Gerard M. i, La Theo A. La lofsti Lambert W. i, O Si bi 11 a H. rnn, Hendriks P.t Oirl OVERLEDEN Arnoldus edu' Johanna Hen jd Oirlo 1 patiënte St. iticb 1 patiënt St. S gesl Parérk Morgen Zonda ille collecte voor de Ifan A kleine Congregatj 3 catechismus, 4 uu Maandag half 8 Emons. 8 uur jatjor C en Theodor Elben Dinsdag half 8 Thuyls, Echtgenoi jaarg. voor Gerj Henckens. Woensdag half voor Petronella D< Donderdag 7 waarna de H. Coniwoi naar Veltum en HHalf 8 uur jaarg. 2e kli Vrijdag half 8 bearj Janssen en ecbtge 1 ut Johanna Roelofs. Zaterdag kome|(in< klas te biechten. Deze week worijpac banken opgehaald ecti€ jaar na jaar kind •ten Vel Wordeffra >el 1 huishoudster 4 jongens 15—1$oo 3 meisjes 15—1q>or 1 boerenknecht 1 huishoudster 6 grondwerkers 3 boerendienstmoo: 2 huishoudsters 1 boerenmeid eirer 4 burgerdienstm oo 2 jongens 13—1 toe 1 boerendienstra r i 3 boerenknechts 'ai Bieden e f smid-bankwer aa 1 boerenknecht 1 boerenmeid v eli 1 boerenmeid vijch 1 burgemeiden 1 timmermanskfljj. 1 voorwerker, o 1 smidsknecht 2 jongens 13—14 1 burgerdienstmi j 2 bosch- of gronsri aai lel (Eenige [i De Heer en KUYL—POELS kennis van de Zoon Boxmeer, 4 Degene, die ai een blauw Ratin< medegenomen h eigen belang aan bezorgen bij GEI Straat.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2