Gemengde Berichten. ingekomervi paer zien, en om de kosten en om het geringe gevaar. De heer Odenhoven zag gaarne wat meer lantaarns aangebracht, wat, nu er electriciteit was, makkelijk ging, en schilderde met vuur tafereelen van de verregaande bandeloosheid en onzede lijkheid in ons goede Venray, b v. getrouwde vrouwen worden omverge loopen en jonge meisjes durven zich niet buiten wagen. Ik weet niet, mijn heer de Voorzitter, of 't zijn vreemde elementen, of achterlijke individuen, ik zeg, mijnheer de Voorzitter, kijk uit uw oogen 1 De heer Nelissen wilde nog gaarne even terugkomen op hetgeen de heer Fonck in het begin der vergadering had gezegd, als was de Voorzitter zeker van een bepaald aantal stemmen, waarop de Voorzitter opmerkte, dat niet alles letterlijk moet worden opgenomen, evenmin als het woord jaloersch van den heer Pubben, het gaat om de beteekenis van het gesprokene. De heer Fonck wilde de leeftijdgrens, waarop .jeugdige personen openbare vermakelijkheden konden bezoeken van 18 op 16 jaar terugbrengen, waarop de Voorzitter antwoordde, dat dit niet ging wijl hier alleen films werden vertoond goedgekeurd voor volwassenen. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering met gebed. VENRAY, 4 December 1926. Zevende Eeuwfeest-viering van St. Franciscus. In aansluiting op de alleszins schit terend geslaagde feestavonden, door de E, Paters Franciscanen gegeven tot viering van het Zevende Eeuwfeest van Sl. Franciscus' heiligen dood, kan worden medegedeeld, dat op Maandag 6, Dinsdag 7 en Woensdag 8 Dec. in de Parochiekerk een Triduum zal worden gehouden, waarop een E Pater Franciscaan de feestpredicatie's zal houden' Dit Triduum zal niet uilsluitend bestemd zijn voor de leden der Derde Orde, doch voor de geheele Parochie, Bood de Aula van het Gymnasium op bovengenoemde feestavonden slechts ruimte voor een beperkt aantal genoo digden, de Parochiekerk biedt voldoende ruimte voor allen. De kerk zal gedurende dit Triduum zoo luisterrijk mogelijk verlicht zijn, terwijl verder een passende versiering zal worden aangebracht. Tot bestrijding der onkosten zal onder alle avonddiens ten op die dagen gecollecteerd worden met open schaal. De regeling der H. Diensten staat aangegeven onder de rubriek «Kerke lijke Diensten". Waar het Zevende Eeuwfeest van St. Franciscus op tal van plaatsen met grooten luister gevierd is, mag met grond verwacht worden, dat de Parochie kerk op bovengenoemde dagen tot de uiterste hoeken bezet zal zijn. HET COMITÉ Belasting betalen. Denk er om dat de grondbelasting en personeele belasting in de maanc December moeten afbetaald worden. GEVONDEN Een dames-handtaschje Inlichtingen Marechausseekazerne. L\jst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand November 1926. Brieven Binnenland 1 M. H. 29 Poste Restant Roermond Briefkaarten Binnenland 2 Mej. Corrie Hes Den Hasg. Benoemd tot lid van het College van Zetters, wegens uitbreiding van het zielental der gemeente, G. H Houben en H. Th. H. Oudenhoven. Herbenoemd lot lid van het College van Zetters J. H. Janssen en J. M. Michels Onze vroegere dorpsgenoot de Weleerw. Heer J. Goumans, zal op 16 Januari naar de missie in Ned. Oost-Indië vertrekken. Door de Marechaussees alhier is aangehouden, de landbouwer G. Th verdacht van verduistering. Hij is naar de gevangenis te Roer mond overgebracht. Zaterdag en Zondag werd in de zaal »Wilhelmina" door de R. K. Werklieden vereenigiDg alhier opgevoerd het drama «Gaston van Frankrijk De opvoering van dit stuk, onder leiding van den Heer Pierre Gooren, was onberispelijk. De costuums waren smaakvol, zoodat het publiek werkelijk heeft genoten. Beide avonden was de ruime zaal flink bezet. De Tooneelclub der Werkliedenver- eeniging heeft ook dit jaar wederom eer van haar werk. Morgen Zondagmiddag zal St. Nicolaas wederom zijn jaarlijksche tocht door Venray houden Ook thans zal onze fanfare den Kindervriend begeleiden. Zij, die nog pakjes wenschen besteld te hebben, kunnen deze hedenavond tusschen 7 en 8 uur bezorgen bij JanssenWijnhoven. Zij, die een »Mecurius" Kantoor Agenda voor 1927 wenschen te ont vangen, gelieven hiervan voor 8 Dec. a.8. opgave te doen aan het Bureau van dit Blad. Belanghebbenden worden eraan herinnerd, dat Mr. J. Notermans, Advo caat-Procureur, op eiken eersten Dinsdag van de maand van 1—4 uur te spreken is ten huize van den Heer P. Schols, Schoolstraat alhier. Opening van het Electriciteitsbedrjjf. Zaterdag 27 Nov. 1926 werd het electriciteitsbedrijf te Venray geopend. Deze opening had plaats des avonds te half zeven door den Heer Burge meester, welke op dat tijdstip de slroom- leverjng in de kom der gemeente deed aanvangen door het inzetten van een schakelaar in het transformatorhuisje aan de Schoolstraat, in tegenwoordig heid van den Z.E. Heer Pastoor, de Wethouders, Gemeenteraadsleden, ver tegenwoordigers van de firma Alberts en Kluft te Amsterdam, welke de wer ken uitvoerde en de S.VM.f Tegelijk met het electriciteitenet in de kom, werd daarbij ontstoken de ver lichting van den toren der kerk, welk een schitterend effect maakte en waar door den toren ver buiten de gemeente te zien was en aan de omgeving bekend maakte, dat de electriciteit hare intrede in de gemeente Venray gedaan had. Nadat het Jicht was ingeschakeld, werd het transformatorhuisje door den l.E. Heer Pastoor ingezegend. Hierop begaven de genoodigden zich naar het voormalig distributiegebouw, waar door het personeel der S.V.M met den zeer gewaardeerden steun van verschillende winkeliers en industri eelen uit Venray een keurige tentoon stellingsruimte was ingericht van elec- trische apparaten en toestellen. Na aankomst werd in de eerste plaats het woord gevoerd door den Heer Blom, onder-directeur der S.V.M.welke alle aanwezigen welkom heette, en een kort overzicht gaf omtrent het tot stand komen van het electriciteitsbedrijf. Hierbij sprak de Heer Blom waardee- rende woorden tot den Heer Burge meesier over de welwillende mede werking en de goede samenwerking, welke de Stroomverkoop had mogen ondervinden van het Gemeentebestuur, tijdens het maken en uitvoeren der plannen. Verder dankte de Heer Blom den Heer Wüttrich, Directeur van de N. V. Etectriciteitsmaatschappij v. h Alberts en Kluft te Amsterdam, voor de uitstekende wijze waarop deze firma het werk tot heden had geleverd en uitgevoerd. Hierna werd een woord van dank gesproken tot alle aanwezigen voor de belangstelling getoond bij de opening van het bedrijf en aan alle inwoners van Venray, welke het door hunne hulp mogelijk hadden gemaakt, deze tentoonstelling zoo smakelijk aan te kleeden. De Heer Blom sprak tenslotte den wensch uit, dat het electriciteitsbedrijf in Venray, ook verder de sympathie van de bewoners van Venray zal be houden en moge medewerken tot groo teren bloei van de gemeente en noodigde daarna den Heer Burgemeester uit, te willen overgaan tot het openen van de tentoonstelling. Da Burgemeester sprak hierna nog enkele woorden, in aansluiting op het geen door den Heer Blom was gezegd, dankte alle aanwezigen namens hel gemeentebestuur voor de getoonde be langstelling en medewerking en de S.V.M. voor de vlugge en nette wijze, waarop de verschillende werken tot heden waren uitgevoerd, terwijl Z E.A den wensch uitsprak, dat dit ook inde toekomst het geval moge zijn en het nieuwe bedrijf moge groeien en bloeien ten voordeele zoowel van de gemeente als van de S.V.M., opdat in de naast9 toekomst niet alleen de kom en de gehuchten Gaslenray en Leunen, doch ook aan de andere deelen van de gemeente de voordeelen van de elec triciteit kunnen gebracht worden Met deze woorden verklaarde de Burgemeester de tentoonstelling voor geopend en sprak daarbij den wensch uit, dat vele inwoners van Venray van de hier geboden gelegenheid zouden gebruik maken om bekend te worden met de vele toepassing, die de electrici teit in huishouden en bedrijf biedt en deze prachtig ingerichte demonstralie bezoeken. Hierna werd een foto van de aan wezigen genomen, waarna de genoodig den door den Heer Spaan van de S.V.M werden rondgeleid, waarbij deze een korte uitlegging gaf van de verschillende gedemonstreerde toestellen. Bij dezen rondgang werden ons naast vele bekende toepassingen van de electriciteit als lampen, strijkijzers, motoren enz., ge'oond een electrische takel, kleine werktuigen, welke elec trisch worden aangedreven, automobiel bandenpomp, waschmachine, centrifuge, een transportabele motor, welke op de boerderij zeer nuttig gebruikt kan worden, stofzuigers, wafelbakijzers, eierkoker, bedkruik, theelichtje, reuk waterfonteinen en eleclrisch verlichte bloemstukken, welke laatste een zeer decoratieve versiering van dé tentoon stellingsruimte vormden. Als verwarmingstoestellen waren verder nog aanwezig een electrische haard, electrische vloermatten, voelzak, verwarmingskussen, soldeerbouten, brandijzers, schoenmakerslikijzers en vele andere toestellen, die de veelzijdige toepassing van de electriciteit deden zien. Ook zagen wij nog een serie school planten, leerboekjes en demonstratie toestellen, ten gebruike bij het lager onderwijs, om aan de schooljeugd de noodzakelijke kennis van de electriciteit bij te brengen. Op de schoolplaats hadden verder nog enkele firma's landbouwwerktuigen op gesteld, welke electrisch werden aan gedreven en in werking waren te zien. Te 7 uur werd de tentoonstelling voor het publiek geopend en bleek dadelijk groote belangstelling te beslaan, welke ook den volgenden dag niet verminderde. Naar wij vernemen had ook de aan de tentoonstelling verbonden verloting van electrische toestellen een buiten gewoon succes en waren de loten reeds den eersten avond nagenoeg uitver kocht. Zondagavond had de verloting plaats in tegenwoordigheid van den Heer Burgemeester. De prijzen zijn gevallen als volgt: Serie 1 lot 12; serie 2 lot 1; serie 3 lol 9; serie 4 lot 13; serie 5 lot 12; serie 6 lot 8; serie 7 lot 14; serie 8 lot 3; serie 9 lot 9; serie 10 lot 10; serie 11 lot 7; serie 12 lot 5; Serie 13 lot 15; serie 14 lot 12. De nog niet afgehaalde prijzen kunnen tegen overgave van het lot afgehaald worden bij den Heer Leenders, Station straat 21 te Venray, 's avonds na 7 uur. Naar wij vernemen is de tentoon stelling door ongeveer 3000 personen bezocht. Iels bijzonders biedt Zaterdag en Zondag het Luxor-gebouw. Naast boeiend en spannend filmwerk «De Toorn der Goden" met de beroemde Japansche filmacteur Sessue Hayakawa in de hoofdrol, benevens een mooi bijprogramma, is het de directie mogen gelukken de Indische fakir Ka laskah te engageeren. Volgens de recenties der grootste dagbladen, deze jonge Indiër, was verleden maand de grootste attractie van het Maxo Circus in Amsterdam; belooft deze voorstelling 'iets bijzonders te worden. Immers de verrichtingen deze Fakirs uit'het verre Oosten zijn zoo wondervol, geheimzinnig en sensationeel, en wij twijfelen er niet aan, of iedereen zal wel van deze gelegenheid willen gebruiken, om eens iels bijzonders te zien, een echt staaltje van Oostersch Fakirisme. Wij vernemen ook, dat binnenkort de film »De Ontbladerde Roos" of Theresia-film zal loopen. Zoo krijgt Venray dan ook deze veelbeproken en popalairen film eens te zien. Wel een bewijs, dat het Luxor-gebouw geen moeite noch kosten ontziet om in Venray werkelijk wat goeds en moois te brengen, en daarom is een bezoek aan het gebouw ten zeerste aan te bevelen. LEUNEN. Zondag-en Maandag avond gaf onze Fanfare «St. Catharina" een goed geslaagd concert met tooneel- uilvoering in het Bondsgebouw. Zooals deze vereeniging dat gewoon is, was de belangstelling van het publiek beide avonden zeer groot. D. S. O. - Cevelum 6-0 Zondag behaalde D. S. O. een wel verdiende overwinning op het Cuyksche Cevelum. Over het algemeen was deze wedstrijd "niet zoo mooi als dien tegen Venlo. Scheidsrechter van Rhee leidde middelmatig, en had de teugels wel een beetje strakker kunnen houden. Na den aftrap kreeg D S.O. direct een prachtige scorekans, die echter door talmen verloren ging. Dan volgde een vlug en goed gecombineerd spel van D. S. O., dat weinige oogenblikken later uit een strafschop de leiding nam. Cevelum drong nu en dan gevaarlijk op, doch kon niet tegen het D S. O- achterstel op. Na een half uur war. n onze witten geheel in de meerderheid. De Cuyksche doelverdeciiger was in puiken vorm, doch moest voor een keihard schot van Venray's linksbinnen zwichten. Verscheidene goed genomen corners op Cevelura's doel leverden niets op. Rust 2—0. Na rust was D. S. O. voortdurend in de meerderheid en wist de score op te voeren tot 6—0. Dit scheen Cevelum niet erg te bevallen, blijkens het ruwe spel dat af en toe vertoond werd. Bij een ruwe overtreding door een der Cuyksche spelers, zagen we dit door een der onzen krachtig beantwoorden. D S O. I neemt thans de 2e plaats.in op het competitielij8ije en zal morgen Zondag haar grootste concurrent, de F C. Venlo, op eigen Veld moeten be kampen Bij flink aanpakken geven we Venray wel een kans. D S.O. II ontvangt aan den Leunschen weg het sterke Broekhuizenvorst Aan beide elflallen veel succes I Zilveren ambtsjubilé. MERSELO. De dag van Woensdag 1 December was een feestdag voor Merselohet gold immers den dag te herdenken, waarop voor 25 jaren de heer J. H Jaspars de taak aanvaardde van hoofd der school alhier. Dal de jubilaris zich in ieders hoogachting mag verheugen, bewees de feestelijke stemming, die den geheelen dag bij oud en jong heerschte,, Het JSomilé, dat zich gevormd had, om dezen dag waar dig te vieren, heeft alle eer van zijn werk. Om 9 uur verzamelden zich aan de zaal de schoolkinderen, Doel, Fanfare, Zangerskoor, Jonge Boeren en belang stellenden, om den beminden jubilaris en zijn gezin kerkwaarts te begeleiden Hier werd om half 10 eene plechtige Hoogmis opgedragen tot intentie van den zilveren Jubilaris. Na het Evange lie schetste onze ZeerDerw. Heer Rector in gevoelvolle woorden de verdiensten van meester Jaspars Toen de H Dienst geëindigd was, zongen de schoolkinds' ren eenige liederen ter eere van hun meester, waarna mèn in dezelfde volg orde weer naar de zaal trok. Hier werden, wegens het gure Win terweer, de feestelijkheden voortgezet. Nadat de Fanfare een stukje uitgevoerd had, bood een bruidje den zilveren Jubilaris een bouquet aan namens de schoolkinderen, uit dank voor al het goede, door meester Jaspars aan hen bewezen. Hierna bood de heer M. van Meijel. als voorzitter van het Comilé, den feestvierenden meester een paar prachtige fauteuils aan, namens de in woners van Merselo, om zoo een blijk te geven van de innige verknochtheid en dankbaarheid, die Merselo gevoelt voor zijn meester. Hie sprak de hoop uit, en hiermee was hij ongetwijfeld de tolk van allen, dal het meester Jaspars moge gegeven zijn nog lange jaren naast zijn echtgenoote in deze zetels plaats te nemen en nog lang aan de school werkzaam te zijn, tot zegen en heil van Merselo. Vervolgens zongen een paar school jongens op zeer ontroerende wijze een gedichtje ter eere van hun beminden meester, waarna nog een bruidje een bloemstuk aanbood. De Edeiachlb Heer Burgemeester, die den Jubilaris de eer aandeed om bij dit feest tegenwoordig te zijn, schetste in hartelijke woorden de verdiensten van den zilveren Jubilaris en spoorde ouders en kinderen aan, om meester Jaspars steeds de liefde en eerbied te betoonen, welke hij in zoo ruime mate verdient. De heer Jaspars dankte allen, diep ontroerd voor de hulde hem be wezen. Hierna werd de jubilaris en gezin huiswaarts gebracht. Dat de beminde Jubilaris zich ook buiten Merselo in ieders achting verheugt, bewezen de talrijke persoonlijke en schriftelijke gelukwenschen, door den dag ontvangen 's Middags werden de kinderen ver blijd met het bezoek van St. Nicolaas en zijn knecht, in de zaal. Voor ieder had hij wat meegebracht. De enkelen, die zich minder voorbeeldig gedragen hadden, moesten beterschap beloven aan den goeden Sint. 's Avonds vereenigden zich de ge zeischappen in de zaal, waar het zeer lustig toegang. Vooral de Tooneelclub huldigde haar voorzitter door het uit voeren van mooie voordrachten. Voegen we nog hierbij, dat de woning van den Jubilaris door de buurjongens en meisjes prachtig versierd was, terwijl voor den ingang een sierlijke eereboog prijkte. Mogen alle wenschen, op dezen dag geuit, in vervulling gaan en moge het den beminden meester gegeven zijn nog lang werkzaam te zijn aan onze school, tot heil van Merselo's jeugd. Woensdag 8 December om half 3 namiddag zal de inzegening plaats hebben van onze nieuwe school. Geen Limburgscko Katholiekendag. Naar het L. D. verneemt, heeft het bestuur der Limburgsche Katholieken dagen besloten het volgend jaar geen Limburgschen Katholiekendag te houden. Door een auto aangereden. Te Sevenum had Woensdagnamiddag een botsing plaats tusschen een vracht auto en een kar met paard bespannen De 73 jarige veerman L. T. werd door den auto aangereden. In bewusteloozen toestand werd de voerman naar zijn woning gebracht. De vrachtauto, be stuurd door H. uit Sevenum is te Venlo door de politie in beslag ge nomen. VENLO. Onder zeer groole belang stelling vierde de heer dr. O. Wolters Dinsdag zijn zilveren jubilé als genees heer. Deken Bauduin. De gezondheidstoestand van den hoogeerw. heer deken Bauduin geeft, naar de N.V C. mededeelt reden tol bezorgheid. VENLO. Op de Coop. Veilingver. van Maandag was de aanvoer 40.500 eieren. Groole eieren van f 12 80 lot f 13 80 Kleine eieren van f 9 50 tot f 12.70 Eendeneieren van f 9 20 lot f 9 60 Koninklijke Besluiten. Bij Kon. besluit is, met 15 Dec. 1926 benoemd tot burgemeester van Grub benvorst A. II. Termeer, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Niewstadt; is benoemd tot burgemeester van Bunde A. M. II. E van Aefferden, burgemeester van Geulle. De misère van het grensverkeer. Tot welke dwaze gebeurtenissên het passenstelsel voert, blijkt uit het vol gende verhaal van de »N. V. Ct." Door de militaire politie werd Dinsdag te Venlo aangehouden de Duitscher H. v. d. Wuit Straelen, stoker op de locomotief van de Duilsche lijn Wesel— Venlo, als zijnde niet in het bezit der vereischte papieren 1 De man was juist met den trein uit Straelen aangekomen en had een bood schap in de stad te doen. Op dezen tocht achterhaalde hem zijn noodlot. Hij werd gearresteerd en aan de politie overgegeven II De mogelijkheid bestond, dat door deze aanhouding de trein naar Straelen niet vertrekken kon en honderden reizigers gedupeerd zouden worden. De machinist van den trein vervoegde zich op het politiebureau en daar was men welwillend en verstandig genoeg om den stoker weer vrij te laten. Rechtens behoefde zulks niet en in dien nu bekrompenheid in plaats van helder doorzicht had voorgezeten, wat zouden dan wel de gevolgen geweest zijn? ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 280 000 eieren. Groole eieren van f 11 70 tol f 13 50 Kleine eieren van f 8.70 tot f 11. Eendeneieren van f 8.30 tdt f 9.10 Doodelyk mynongoluk. In de Oranje-Nassaumijn te Heerier heide is Donderdagnacht de 34jarige mijnwerker J. B., wonende Ie Hoens broek verongelukt. B., die een luchtlier bediende, is vermoedelijk door den kabel gegrepen en doodgedrukt. De verongelukte was Duitscher en gehuwd en laat een vrouw en een kind achter De Maastrichtsche Maasbrug. Men schrijft uit Maastricht: Van zeer betrouwbare zijde vernemen we, dat in den Ministerraad besloten is de oude Maasbrug te Maastricht niet te doen opruimen. In dit verband zij tevens medegedeeld, dat een Hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat te Maastricht, die vóór opruiming is ge weest en daarvoor openbaar in persen op vergaderingen zijn meening heeft geuit, naar elders verplaatst zal wor den. Ing«|n Buitên verantwotkhe\ Coöperatieve slagery Naar men aan de »ZW." mededee'l. zal te Deurne binnenkort een Coöp slagerij verrijzen. Hoe gaarne menige huisvrouw dit zal vernemen, voor de slagers is het ongetwijfeld een minder prettige tijding. Beter laat dan nooit! Zoo dacht de landbouwer J. M op den Deurneschen weg te Helmond er wellicht ook over, toen hij dezer dagen in den avond bij lamplicht bezig was met aardappelen rooien, 't Was een eenigszins spookachtig gezicht, mei het zwevende licht op het veld. Moordaanslag. Woensdagnamiddag kregen de gebrs v. L. wonende gehucht Leensel te Asten, welker verdraagzaamheid al eerder te wenschen overliet, met elkaar pneenigheid, waarna M. v. L. oud 26 jaar, op zijn ouderen broeder K die gehuwd is en waarbij Jyl. inwoont op korten afstand met een revolver een schot loste, waardoor; K. door een kogel in de borst werd getroffen en ernstig en levensgevaarlijk gewond. Onmiddellijk werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen en de getroffene voorzien van de laatste H. H. Sacramenten. Dr Wiegersma uit Deurne cohstateerde dat de kogel door de longen was gegaan en er inwendige verbloeding was ontstaan; hij achtte den toestand levensgevaarlijk. Autodienst. Door den autobusondernemer G. van Galen uit Grave is aan Ged. Stalen verlof gevraagd om een autodienst in te voeren van Grave over Cuyk naar Boxmeer. Een lastige sinjeur. Woensdagavond vervoegde zich iemand in het Rijkstelefoonbureau te Tilburg om te telefoneer; n. Toen het gesprek ten einde was, ontstond twist met dim beambte over het te betalen bedrag. De man, die «lichtelijk bewogen" scheen, beweerde te kort gesproken te hebben en toen er niet spoedig een oplossing kwam, trad hij het kantoor binnen, greep een stoel en ranselde 'n partijtje ruiten stuk. En ook een ambtenaar verwondde hij. Men wist den razenden Roland op te sluiten en aan de politie over te leveren. Poging tot inoord. Woensdagmorgen werd voor den officier van justitie te's Herlogenbosch geleid C V., 41 jaar, visscher te Woud richem, als verdacht van poging tot moord, gepleegd te Woudrichem, in den avond van 29 November j.l aan de marechaussée kazerne, op den ma- rechaussée Blokland. Na door den rechtercommissaris te zijn gehoord, werd hij ingesloten in het huis van bewaring. Een lugubere vondst. Dezer dagen kreeg de politie te Beverwijk bericht, dat in het vaarwater de Pijp genaamd, een in de Beverwijk- sche Haven uitmondenden zijtak van het Noordzeekanaal, een lijk drijvend was gevonden. Toen de politie ging dreggen, vond zij een in slaat van ontbinding ver- keerend rechterbeen van een mans persoon. Aan het been bevonden zich nog een schoen en een kous. Eenige weken geleden verdween plotseling de te Beverwijk woonachtige arbeider B. Het gevonden lichaamsdeel bracht de politie hiermede in verband De familieleden herkenden de kleeding stukken als aan B. toebehoorend. Men vermoedt, dal B. door een of andere oorzaak te water is geraakt cn dat zijn lichaam in aanraking is ge komen met de schroef van een pas seerende stoomboot, waardoor het been zou kunnen zijn afgerukt. Na de inynwerkorsstaking. De politieke medewerker van de «Morning Pos»'" schrijfi, dal het rijks kabinet in zijn zitting besloten heeft den uitvoer van kolen met licenties uit Zuid-Wales, het Tyne gebied en Schot land toe te staan, benevens de ver scheping van bunkerkolen uit alle havens. De vertegenwoordigers van de mijn eigenaars en van de mijnwerkers in Zuid Wales hebbenbesloten een telegram aan den minister van het mijnwezen te zenden, waarin gewezen wordt op de noodzakelijkheid, dal de beperkende bepalingen omtrent den uitvoer van kolen terstond worden opgeheven, aan gezien, indien dit niet spoedig geschiedt de mijnen weer spoedig zullen moeten sluiten. Hat aantal mijnwerkers, dat 't werk heeft hervat is tot 700.000 gestegen. Do nutte Novembermaand. Te Londen is men in het bezit van statistieken over het weer gedurende 60 jaar. Van de 60 Novembermaanden is die welke geëindigd is de natste geweest van alle. Gemiddeld had men in die jaren in de bfovembermaand 52 uren zon; in de afgeloopen maand heeft echter slechts gedurende 11 uur de zon geschenen. Ter dood veroordeeld. Een 21 jarige schoenmaker, die te Darmstadt terecht had gestaan terzake, dat hij zijn 13 maanden oud kind met strichine heeft vergiftigd, werd ter dood veroordeeld. Tel. Het wil er bier d» w kunst", ie oordeefcr schrijven in dit blafl I» lijken dank voor he|,Ue Franciscu8feeeten. 't,r d> hoe die hoogere kuujen Volgens schrijver i|eng zéér mooi gezongqraci Ondergeteekende |er vooral wat betrelt bnee week voor die St. F^8av Venrayers vergast tl pra --JV.|,MW. M p. aula van het Pattaasi voerden toen op »jekn Ghéon, ter ee| Pa goed stuk enhooi heel andere kost dj var Venraysche progrankew niet alleen een kijkvaar ernstig bij na te dferv naar huis, erover ti>n Hel geheel was enscèneering en smaakvol, zooala dictie in wat te lan| De gespannen, ieder geboeid was d| mc Moge Venray oijt g groote stad worde|st f lichting een goed grflgcb volle spelers zijn dger zomer en meermaleken. aru jelijl teeri lepel bmi Week V—2 INGEKOMEN: H. J. F. AVij, Stationsweg 14,t S Wersch, z. b., iscl Weert; J. H Nidie straat 32, van Vf. vt dienstbode', Meitf 6 A. Basten, z bels Gennep; P. Roech Aarls, z b., Ved 4! VERTROKKEN A. Gerrits ^z.b Hooge SchoorwiC. bode, naar Hjd; naar Ralingen; Kf bode, naar ngs Brabers; W. Cr}, z Straelscheweg 3 W dienstbode naajen, Yerlioogijke; Burgemeester W< Venray brengenlge dat vanaf Zater-De- cokesprijzen zijiges Grove cokes int Geklopte coke eer Cokesgruis int p verhoogd). Voor grooter|ntUi redigheid. Deze prijzen k ui inwoners, en n tc kondiging geldi Venray 29 Nfer 1 Burgemeester éhou 01 D lecre In i Mimiumm Pak er Morgen Zondag i{I. M bate der kerk, 2 uuregat halingscateehismus; Lof uur H. Familie Maandag half 8 taarg, van Jacob Goumani gezc eere van St. Nicolast na Dinsdag balf 8 leoor i) der St. Ambrosiuaguur Johannes van de budei voor Peter Reintjes Woensdag O L. ibevl. als op Zondag, 7 >eciali Mariacongregatie wr gei munie, om 2 uur Ctie er nieuwe leden in de inkap Donderdag 7 uujltum besteld jaarg voarlJustei jaarg. voor Willem ïen. Vrijdag hall 8 jaa Ger; Allegonda Janssen, jaai Henri Esser en echt Zaterdag komen teren biechten, kwart na A s. Zondag coliertplar Op 6, 7 en 8 De Trid van het Zevende E< van sterven van St. Fr* Maandag 6 Dec le'ohti het Triduum, Lof 4'icati Dinsdag 7 Dec. h; Mis dioatie, 's avonds 7f met Woensdag 8 De^r pj waaronder prèd iota vond Lof met predicatie tng TJ Onder alie avoien i worden met open qt bes kosten. Voor de retraite manc gen, welke van 18 Döc, gehouden wordt, mogelijk op te gav<t no. Zaal inatro Maandag half T,< eü diensten voor-de W-m8 der Aartsbroedersol Dinsdag half 7, 'en h diensten voor Peteies als broederschap,. Woensdiag feest v)nbevl van Maria, generallie voi Morgei Zondag «oor d kerk,. St. AntPatn Maandelijksche ab H. Wegens het St.Afeest en geen Jongelingefcing. allen bijeenkomst !roote Om halt 6 gelegenbparen Woensdagavond geen het feest van Maria Ontv de gelegenheid te sl slot] de parochiekerk bij». BÏÏBBBRLW»ÏD van 23 GEBOREN; Maria G. P. vanlHakwi Maria H. van Hltum Gerarda Th. M. Heid; Aloysius J. A. Ij Lew Mathilda J. Wiecsndew OVERLEDi P. Reintjes, echfhn kens, 78 jaar, Bfu 2 patiënten St.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2