Uw Hoofdhuid PUR0L rfijnhardt's Tabletten geneesmiddel De Goedkoope Winke ThLichte veld Firma v. d. Munckhof, fëpier verrekking stijve spieren spierpijn Spit Klooster Balsem Gemengde Berichten. zijn Uw Hobbelstoelen Trekk arren Vliegende Hollanders Snelloopers Kinderstoelen Tafeltjes Banken Kruiwagens Sleden Sportwagens Ledikantjes Droogrekken enz. Ziet onze Etalage 1 is een zaak van vertrouwen Stoffen-collectie Geregeld verkrijgbaar Laat U een paar maal daags wrijven met Akker's Kloosterbal sem, dat zal U spieren weder spoedig lenig maken en de pijn doen bedaren. AKKER s zet tot diep in de huid zijne wel dadige genezende werking voort en is een uitkomst bij rheumatiek, jicht, spit, stijven nek. stramheid. Overc1 verkrijgbaar in porceleinen potten van 20 Gr. f 0.60. van 50 Gr. d f 1—van 100 Gr. a f 1.75. nooit een konijn, als gij het niet in één slag kunt afmaken- Voor de huisvrouw. Het is de slacht tijd, en op het platteland slachten velen nog zelf, en maakt de huisvrouw zelf de slacht aan kant. Het zouten is daar bij een zaak van belang. Niet te veel en niet te weinig en gelijkmatig ver deeld. Als regel volge men 6 pCt. van het gewicht aanzout; voor mager vleesch neme men wat meer, voor vet vleesch iels minder. Op een pond vleesch is dat dus pl.m. 30 gram. Wrijf het vleesch eerst goed in en strooi het overblijvend er tusschen. Sommigen voegen aan de pekel per pond 5 gram salpeter toe om het vleesch zijn frisschen kleur te doen behouden. Af en toe keere men het vleesch, dat na 2 3 weken wordt uitgenomen, om te worden gerookt of gedroogd. Eerst echter wordt het ever. door kokend water gehaald ter verwijdering van het overtollige zout. Wie alleen vleesch wil pekelen, moet meer zout nemen voor varkensvleesch dubbele pekel. Wat elke maand te doen geeft. (2e helft November) Langer nog dan wij dachten, heeft het vee in de wei kunnen blijven. We hadden in de eerste helft dezer maand Dog bepaald zomersche dagen. Nu is de staltijd daar, velen hebben hun beesten al gestald. Een te lang ver blijf in de wei werkt, vooral bij nat weer, veelzins nadeelig. De melkgifl neemt af, eveneens het vetgehalte, de dieren worden magerder en vatbaar voor verschillende ziekten. En de wei wordt vertreden. Zijn de beesten op stal, dan neme men vooral den eersten tijd de voeding in acht de overgang tot droog voer zij zeer geleidelijk. Ge lukkig wie groenvoer,bieten, knolrapen enz. zelf verbouwd heeft. Evenwelmen geve niet te veel hiervan En wake ook vooral tegen nat, muf, verwelkt en beschimmeld voer, waardoor groote schade Yerokkend kan worden. Maar ook zonder dat, al is het voeder versch, dan nog moet men voorzichtig zijn. Te dunrih mest, diarrhee, gebrek aan eetlust, enz. treden op, als te rijkelijk wordt gevoederd. Om dit te voorkomen, is het raadzaam om, wanneer koppen en bladeren van bieten zijn gevoederd, 's avonds wat goed hooi te geven. Heeft men in den komenden winter ingekuilde bladeren en koppen, dan handele men evenzoo, en verstrekke tevens aan melk- en jongvee krachtvoeder. Dit is noodig ook hierom, dat kuilvoeder wel rijkelijk kalizouten bevat, maar arm is san phosphoszuur en kalk. Wij kunnen ons voorstellen, dat men bezwaar heeft, wegens de kosten, b.v. aan niet-me!k- - gevende koeien en drachtige vaarzen krachtvoer te verstrekken. Toch zal het noodig zijn, indien men over mioder goed hooi heeft te beschikken, in de behoefte van phosphorzuur en kalk te voorzien. Waartoe men dan gebruik maken kan van de goedkoope phosphorzure voederkalkaan elk volwassen dier 30 40 gram. Zoolang de winter niet intreedt en de vorst ons belet akker-werkzaamheden te verrichten, komt de ploeg ook niet in rust Want onze gedachten gaan reeds naar de zomergewassen, welke we denken te verbouwen. Daartoe is meer of minder ploegen noodig, of het leggen onzer akkers op ruggen (werp voren), die in het a.s. voorjaar weer gelijk worden gemaakt. Bij deze werk wijze wordt de grond minder nat, de vruchtbaarheid van den akker wordt er door verhoogd, alsmede de structuur van de bouwvoor, terwijl ook de on kruiden, die zelfs in den winter niet terugblijven, er door worden tegen gegaan. Denk nu ook uw pluimvee en, als gij ze hebt, uw konijnen Van alle zijden verneemt men in dezen tijd weer van ziekten (snot e a.) onder de hoenders. Die komen het veelvuldigst voor op Datte erven, waar modderpoelen zijn en bij onvoldoende huisvesting: als de hokken geen ruimte, lucht en licht bevatten en niet geregeld werden ge reinigd. Houd ook niet te veel hoenders. Zno licht breekt dan een besmettelijke ziekte onder uw hoenderslapel uit, welke zeer „moordend kan werken, en een enorme schade kan geven. Voor uw konijnen laat ik hieronder eenige regelen volgen houdt ge u hieraan, dan is het gevaar voor ziekte en sterfte niet groot. 1 Geef nooit nieuw strooisel, don nadat de mest verwijderd is. 2. Bestrijk elke maand de binnenwanden der hok ken met kalk. 3. Geef nooit beregend bedauwd of beschimmeld voeder. 4. Zoek de fokdieren uit; sluit minder waardige exemplaren voor de teelt uit 5. Gebruik nooit voor de teelt een rammelaar, jonger dan 10 h 12, en nooit een moerkonijn, dat niet minstens 9 maanden oud is. 6. Laat voedsters niet meer dan 4 malen 'sjaars werpen. 7. Speen de jongen niet, vóórdat ze weken Qud zijn. 8. Laat de voedsters niet dekken, vóórdat de jongen een maand oud zijn. 9. Verkoop niet elk najaar alle volwassen konijnen, een goede voedster kan men 3 en en goede rammelaar tot 4 jaren aanhouden. 10. Licht uw konijnen nooit bij de ooren op, doch bij het rugvel. Tot slot een verzoek martel uw dieren niet; slacht Verkoudheden en Koorts verdrijft men spoedig met Mpnhardt's Sanaplrin-tabtetten Genezend, pijnstillend, koortswerend. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. krachten tot een gemeenschappelijke poging "ereenigen. Wordt vervolgd. WELL. Zondagmiddag hield de R. K. Weikliedenvereeniging een goed geslaagd feest en propaganda vergade ring, bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de afdeeling. Als sprekers traden op Mgr. Dr Poels, Hoofdaalmoezenier van den Arbeid en de heer Jos. Maenen, lid van Ged. Staten van Limburg er voorzitter van den R. K. Werklieden bond. Op een auto geschoten. Ter hoogte van Arcen werden Maan dagnacht op een tweetal heeren, die van Nijmegen per auto naar hun woon plaats Venlo reden, twee revolverscho ten gelost door twee personen, die eèn eind van elkaar af zich langs den weg opgesteld hadden, Beide personen hadden eerst getracht door midden op den weg te gaan staan en door het zwaaien met een rooden zakdoek den auto te doen stoppen. Toen dit niet gelukte vielen de scho ten. Een onderzoek naar de daders wordt ingesteld' Opliehter aangehouden. Door de politie te Venlo werd aan gehouden de slager V. B wiens aan houding door den Burgemeester van Sittard, ter zake van oplichting, aldaar gepleegd, werd verzocht. B. heeft waarschijnlijk nog meer gevallen van oplichting op zijn kerfstok. Dit wordt alles onderzocht. B urgemeesters vacatures De laatste dagen werd bij Kon besluit ontslag verleend aan de burge meesters der gemeenten Bunde, Borg haren en Nuth, zoodat er in het Zuiden van Limburg onverwacht drie burge meestersvacatures zijn gekomen. De »Res." meldt, dat het ontslag- nemen geschiedde op aandrang van den Commissaris der Koningin in Lim burg. De pluimveetentoonstelling te Roermond De op handen zijnde international6 pluimveetentoonstelling beschikt thans over niet minder dan 1050 eereprijzen. een aantal dat nog nimmer voor een Limburgsche p'uim veeten toonstelling werd bijeengebracht. Do tentoonstelling belooft een evenement op pluimveege bied te worden. Suikerbietenteelt. Men meldt ons uit Weert Sedert eene goede week is de suiker bietencampagne in vollen gang. Aan de Haven en aan de Kolenhaven worden dagelijks groote partijen aan gevoerd. De kwantiteit is goed, maar «de kwaliteit is wegens den natten zomer, waardoor vele landerijen verdronken minder dan andere jaren. Inbraak. Te Swalmen is ingebroken in de woning van den pannenfabrikant L Voor een waarde van f 300 is er aan zilver ontvreemd. Doodelyk Mijnongeluk. Zaterdagmorgen is de mees'er houwer Vonken uit Simpelveld in Staatsmijn Wilhelmina door een sfuk hout-legen hrt onderlichaam getroffen. Na he ongeluk is de man per rijwiel naar zijn woning terugkeerd. 'sNachts moest de man echter naar het St. Josephezièkenhuis Ie Heerlen worden overgebracht, alwaar hij Zondag avond om half negen is overleden. V was 35 jaar oud en Iaat een vrouw en 3 kinderen achter. Doodelyk ongeluk. Maandagmorgen is de werkman H, S., werkzaam op de Tilburgsche melk fabriek, ter hoogte van den Hilvaren beekschen weg onder Tilburg met zijn motor tegen een kolenkar gereden en onmiddellijk gedood. Nachtelijke steekpartij te Rotterdam Maandagnacht tegen 1 uur kreeg de werkster M. v. d. SI. in haar woning aan de Zwijnenstraat ruzie met den 24-jarigen J. R, met wien zij samen woonde. De twist wps ontstaan doordat de vrouw, volgens de meening van I. R den laatsten tijd te veel notitie van andere mannen nam. De ruzie liep zco hoog, dat J. R. de werkster bij de keel greep. Deze rukte zich los en haalde uit een der kasten oen mes, waarmei zij den man in de buik stak. Bewusteloos viel J. R. op den grond. Eenigen tijd later trachtte hij op te staan en naar buiten te loopen. Doch voor de deur viel hij weer neer. Voor bijgangers waarschuwden de politie. De man werd daarop naar het zieken huis vervoerd. Wegens zijn ernstigen toestand kon hem geen verhoor worden afgenomen. De vrouw is in haar woning door de politie gearresteerd. Inbraak to Swalmen. Zaterdag op Zondagnacht is te Swal men bij Roermond ingebroken in de woning van L. Terstappen, pannen- fabrikant aldaar. De dieven moeten volgens hun werkmethode wel beroeps inbrekers zijn geweest, die deze ge meen te bij tusschenpoozen aandoen Want men zou haast zeggen op gelden lijd valt hier een poging tot inbraak of een diefstal te melden. Na de veranda geforceerd te hebben, sneden zij uit een deur der woonkamer de ruit en verschaften zich netjes toe gang. Zij hielden een inspectietocht naar alle aanwezige zilverwerk. Wat maar eenigszins niet den schijn had van. werkelijk zilverwaarde, lieten zij op de tafel achter. Met medeneming van den buit zijn de heeren met een waarde van ruim f 300 zonder stoornis verdwenen. Toen dc familie des morgens beneden kwam, werd dezen diefstal ontdekt De politie heeft de zaak in handen maar of 't resultaat zal hebben, is niet te voorspellen. Treurige grap. Enkele porsonen hadden Vrijdag den Heuvel te Gemert uitgekozen om grap pen uit te halen zooals ruitjö tikken en stroomannen aan de deur plaatsen, Dit werd ook gedaan bij het reeds be jaarde echtpaar Th. Sterken v. d. Kruisen. De vrouw schrok hiervan zoo hevig dat ze onwel werd en plotseling stierf. Men is hier erg onder den indruk met het droevig verloop van deze grap. De politie zoekt naar de daders die echter nog niet zijn gevon den. Een rat zet een stad in liet donker. Zondagavond heeft het Zuidelijk deel van Vlissingen tijdelijk in het duister gezeten doordat een storing in de electricileitslevering was ontstaan, terwijl in het overige deel der stad en ook te Middelburg, dat door dezelfde centrale wordt bediend bij tusschen poozen een sterke daling van het licht ontstond. Een onderzoek bracht aan het licht, dat een rat deze storing ver oorzaakt had. Zij had haar weg voort gezet tot in een transformatorhuisje en was daar tegen de eindleiding opge klauterd tot zij door een stroom van 3000 volt werd gedood. Toen hel dier verwijderd was, kreeg het zuidelijk deel van de stad na een kwartier en het Oostelijk deel, waaronder het station en omgeving na een half uur weer stroom. Tceken (los tyds. Onder de meer dan 160 sollicitanten voor de betrekking van politie agent te Nieuwer-Amstel bevinden zich personen met einddiploma II.B.S. 5j. c. en met akten die getuigen van een akademische opleiding. Een waanzinnige wil zyn moedor dooden. Maandag heeft de öljarige A. B. te Erfscheidenveen getracht in een vlaag van waanzin zijn 76jarige moeder met een zeis le^dooden. Na den aanslag heeft de dader zich door verdrinking van helleven beroofd, De toestand van het slachtoffer is ernstig. Een stuk van haar onder schedel werd afgeslagen, terwijl zij ernstige verwondingen opliep aan rug en armen. Bovendien is een stuk van haar rechterarm afgeslagen. De dader was overigens een oppas send man, maar in den laat.'tan tijd was hij niet geheel toerekenbaar. Ar moede schijnt hier de voornaamste oorzaak te zijn geweest. vernemen 25 tot 30 jaar oud was, zonder baard of knevel. Hij had een grijze pet op, regenjas aan en een donkere broek en jas en sprak Hollandsch. De fiets, waarmee hij er vandoor is gegaan, is genummerd 21.259. Nader vernemen we nog dat de dader te Gorinchen is gearresteerd. Het oproer te Batavia en Weltevreden. Hieromtrent meldt Aneta nog: De politie, die sedert eenige dagen gewaarschuwd was, had de loegangs wegen tot de stad van eenige afgelegen buitenwijken, speciaal doen bewaken. Resident de Bergh kreeg omstreeks uur bericht van een communistische vergadering op de grens van Meester Gornelis, .welke door de politie uit eengejaagd werd. De troep viel twee politieagenten aan. Den een werd de schedel ingeslagen. Op verschillende plaatsen bleken communisten vergaderd te hebben. Tegen middernacht rukte .een aan eengesloten bende van 60 man, gewa; >end met parabellums karabijnen en dewangs, uit de zijde van het Chi- neesche kamp en uit de Java bankslr naar de gevangenis op het Glodokplein. De sergeant van de wacht wachtte de bende kalm af tot de eerste schoten de bende door het raam binnen Zenuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 Laxeer 60 ct Staal- 90 ct. Rheumatiek 75 ct. Keelpijn- 60 ct Hoest 60 Kiespijn 60 Oriep Influenza 75 ct Nier&Blaasl gld. Galsteen 1.50Wormtab!.80c Bloedzuiverende 75 Eetlustopwekkende 75 ct Koorts 60 Verkoudheids 60 Pijnstillende 75 dt Bij Apoth. en Drogisten. Op elkev verpak king staat de naam Mijnhardt. Let hierop! Het 10.000ste schip in de haven van Antwerpen. Uit Antwerpen wordt gemeld, dat Zondag onder grooten bijval in de haven van Antwerpen het ss. Melita is binnengekomen. Dit is het tiendui zendste schip finds 1 Januari 1926. De kapitein werd op het stadhuis on]vangen, waar de burgemeesler hem toesprak. Er zal een penning geslagen worden om dit feit te herdenken. Overval in hot postkantoor te Druncn Op Amerikaansche wyze Vrijdagavond tegen acht uur heeft een onbekend manspersoon een overval gedaan in het hulppostkantoor te Drunen. Met een getrokken revolver kwam hij het gebouwtje binnen en wist met zijn wapen het personeel in bedwang te houe'en. Een bedrag van f 100 nam hij mede. Op de fiets van den hulpbesteller ging hij er van door. De maréchaussees van Waalwijkende politie uit de omliggende plaatsen stellen een onderzoek in. De man was van middelmatige grootte. kwamen, waarop een verwoed schiet- gevecht van een half uur volgde. Er werden 200 schoten gewisseld. Nadat een viertal communisten zwaar gewond waren, reed de bende in speciaal daar toe gereedstaande auto's naar de tele fooncentrale in de benedenstad, waar zij het gebouw binnendrongen. Dezes, daar aanwezige inlandsche telefonisten werden met revolvers bedreigd en ge dwongen het werk neer te leggen. Twee van hen vluchtten, één bleek met de communisten te heulen. Om één uur daagde militaire hulp op. Een brigade soldaten nam stelling op de gaanderij van dte Chartered Bank, aan de overzijde van den ingang van het telefoonkantoor en loste een waar schuwend eerste salvo, dat daverend door de bankgewelven klonk. De com munisten beantwoordden dadelijk het vuur. Om half drie 's nachts deden de communisten, nadat ongeregeld was geschoten, een poging om uit te breken Een deel van hen ontsnapte aan den kant van de kali, doch zeventien werden gearresteerd. De schade is zeer aanzienlijk, doch essentieele onderdeelen van het bedrijf zijn niet aangepast, zoodat om zeven uur de meeste verbindingen hersteld waren. Ernstige Communisten-relletjes in West-Java. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op verschilIlende plaatsen in West Java een uitgebreide, doch naar Aneta meldt onhandig opgezette communislische opstand uitgebroken De politie was sedert eenige dagen met het complot bekend, doch kende niet de details. Volgens de uitvoerige berichten, welke Aneta aan de Holland sche bladen seint, waren de opstande lingen goed gewapend en hevige vuur gevechten met politie en militairen zijn op verschillende plaatsen geleverd. Het aantal dooden en gewonden is aan beide zijden aanzienlijk, ofschoon het juiste aantal nog niet genoemd kan worden. De regeering is den toestand volkomen meester. Auto-ongelukken. Twee jonge meisjes zijn te Essen door een automobiel, die in razende vaart reed, gegrepen en over grooten afstand voortgesleept. Een harer is aan de bekomen verwondingen overleden de andere is minder ernstig verwond De chauffeur is onmiddellijk door de politie in arresi gesteld. In de Cöpenickerstrasse te Berlijn heeft een auto-ongeval plaats gehad, waarbij 5 personen gewond werden. De bestuurder van den auto, die met groote snelheid reed, wilde voor een postauto uitwijken, doch nam zijn bocht te kort, waardoor de wagen hel trottoir opreed en omver sloeg met het gemelde ge volg. In een andere Berlijnsche straal had eveneens een auto-ongeval plaats, waarbij 3 personen verwondingen be kwamen. Auto door een troin gegrepen, Nabij Crefeld is een politie automobiel door een trein gegrepen en een honderd tal meiers ver meegesleurd. Twee agenten werden gedood en verscheiden zwaar gewond. Het kruis in de ziekenhuizen in Italë. Men schrijft uil Rome: Gelijk bekend is, zijn op bevel der regeering in alle scholen sinds eenigen tijd wederom kruizen opgehangen. Ook in andere openbare gebouwen wordt het kruis waderom in eere hersteld, nadat het zoovele jaren geleden door sectarische regeeringen was verwijderd. Ook in de ziekenhuizen zal het kruis wederom prijken. Woensdag had hier in de kspsl van de groote Polikliniek de inzegening plaats van 40 kruisen voor de verschillende zalen der kliniek Z. Em. kardinaal Vincenzo Vannutelli verrichtte met groote- plechtigheid en in tegenwoordigheid van vele kerkelijke en wereldlijke autoriteiten de zegening. De kapel was schitterend met ontelbare lichten en bloemen versierd. De kruisen, vervaardigd uit eikenhout met bronzen corpus waren tij het altaar neergelegd. Deze kruisen zouden op bevel van de regeering in de operatiezalen, leszalen enz. worden opgehangen, terwijl reeds tevoren door de kapelaans kruisen waren geplaatst in de ziekenzalen. De kardinaal werd aan den ingang der kliniek door de directeuren der kliniek, rectoren der medische univer- van gen geleid verrichtte Zijne Eminentie plechtige zegeningen. In een toespraak verklaarde hij dan verheugd te zijn, hier in dit huis van smarten bij deze plechtigheid - tegenwoordig te zien de professoren der wetenschap, die zich met zooveel zelfverloochening wijden aan het heil van den evenmensch. Dit bewijst dat zij de beteekenis dezer religieuse plechtigheid begrijpen. Het beeld van den Christus, mensch gewor den God, is een boek dat geheimen bevat, die door ieder gelezen kunnen worden. Het leert onssmartenen lijden !e verdragen en onze schreden uit dit aardsche tranendal naar hooger te richten. Het leert ons ook liefde voor den lijdenden evenmensch. De kardinaal vermaande dan die lessen ter harte te nemen. De plechtigheid werd met het zingen van het Te Deum besloten. Granaatontploffing, 12 dooden. Een houthakker, die op het oude oorlogslerrein in Noord-Italië aan den arbeid was, vond een oude uit den wereldoorlog overgebleven granaat Toen hij het projectiel san zijn met gezellen wilde laten zien, ontplofte hel plotseling, met het gevolg, dat 12 hun ner gedood en 2 zwaar gewond werden. Eon ontmoeting. Een dezer dagen kwam maarschalk Joffre uit het ministerie van oorlog en wenkte om een taxi. Hij noemde snel straat en huisnummer, maar bleef toen plotseling slaan en staarde naar het gezicht van den chauffeur. »Tk geloof, dat ik u al meer gezien heb," meende de grijze maarschalk; »uw gezichl komt me bekend voor." De chauffeur boog glimlachend. »Jawel, mijnheer de veldmaarschalk Ik kwam in 1914 als vertegenwoordiger van het Russische legerbestuur in hel hoofdkwartier. Ik ben overste Hengel gand Toenmaals vroeg u mij waar mag ik u heenbrengen Thans is het een weinig veranderd." Schenkt ons dat vertrouwen in onze met zorg en smaak samengestelde en U zult een keur van Nouvauté's aantreffen, die ook Uwe keuzo tenvolle zal bevredigen, zoowel in de goedkoope als duurdere kicaliteiten. Chique coupe. Prima afwerking, Beleefd aanbevelend, Mr. Kleermaker, Merselosche weg 4 wordt vry van roos en Uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar in wry ft met een weiuig Doos 30, Tube 80 ct. Oroote straat 28 Teief. 51. Handleiding Veemefing (H. Grevers) Nu'.pluimveeteeit door J. Boshouwers Zakatlassen Atlassen voor de Volksschool Nieuwe Wereldatlas Koenen's Zak-woordenbo'ekje Het Boek voor Moeder en Dochter Het Nieuwe Kookboek Stap voor Stap Rekencursus voor de Lagere School in 10 deeltjes Ik lees al Oroote en Kleine Catechismus, enz.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6