f Mooie St.Nicoa; cadeaux PIET BEERK itM-fti] 0IRL0. MODES Veeverzekering Schilderdoozeii H- Machutus St, Nicolaas-cadeau 0. Ambrosius S 01 -IC D.S 0, 2 C.V Dames- n Kinderlef Opening Beugelbaan. 0. Janssen-Wijnhoven Algem. Vergadering Stier «Jan" BRE l-inchti A Sanders ol Sint Nila; Deze week Gemengde Berichten. Guillaume, Henri, Jean, Marie. BïïaasELiisi smro yskray. Districts-arbeidsbeurs JÓHANNA ROELOFS H. Welting HOEDEN Rouwhoeden en regenhoeden GROtf Terrein Lenifewi aan op Zondag 21 Novemb. Staat ter dekking bij Fr. Poels. Oostrum. breien ennbr van kousenl so alle so or ma] uitgebreidiolli Speelgoederen v St. Nicola tad mooie keuze Talens' Water- en 0 vei Complete Talens' BatikdoozJen transparante VERVEN, Talens' Schabionen en Schablontfrf. per pak 12 ct. 10 pak vo f Zelfrijzend Bakmeel per pak 2S8 Fijne blanke Stokvish per pon 5 gemalen Electrïficalie Venray. Op Zaterdag 27 November 1926 des n.m. te half zeven zal het electriciteits bedrijf, voor wat betreft het gedeelte VenrayKom, geopend worden en met de stroomlevering een aanvang worden gemaakt. De werkzaamheden waarmede op 27 September 1926 werd begonneD, zullen alsdan zoover gevorderd zijn, dat aan het grootste gedeelte van het net 's avonds geregeld stroom geleverd kan worden. Voor de afwerking van het verdere net zal in de eerste weken overdag uitschakeling van het net af en toe noodig zijn, zoodat de geregelde levering van stroom voor krachtdoel einden eerst na afwerking van het geheele net mogelijk is. Aan de opening van het electricilei ts bedrijf wordt verbonden een tentoon stelling met demonstratie van electrische toestellen, apparaten en machines, welke alle in werking door vakkundigen worden geloond en die gehouden zal worden in het voormalige distributie lokaal aan de Schoolstraat, welke ten toonstelling op Zaterdag 27 November 1926 des n m. te half zeven door den Heer Burgemeester geopend zal worden en vanaf 7 uur voor het publiek koste loos toegankelijk zal zijn. Aan deze tentoonstelling is als attractie verbonden een verlotiüg van electrische gebruikstoestellen, goedgekeurd bij Besluit van Burgemeester en Wet houders d.d. 12 November 1926 No. 278/130. Voor verdere bijzonderheden betref fende deze tentoonstelling verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie en de reclamebiljetten. Verder bestaan plannen om met wel willende medewerking van de N. V. Philips Gloeilampenfabriek te Eind hoven den toren van de kerk te Venray kom te verlichten op Zaterdag en Zondagavond, door middel van zooge naamde »floodlighting," hetgeen wan neer het weer medewerkt, een schitterend effect belooft te geven, daar hierdoor de toren op grooten afstand zichtbaar zal zijn en aan alle inwoners van Venray de intrede van de electriciteit in de Gemeente op die avonden wordt bekend gemaakt. Wij gelooven, dat een bezoek aan bovengenoemde demonstratie, waar het nieuwste op 't gebied van electrische toestellen bijeen gebracht wordt, voor iedereen zeer interessant zal zijn en vertrouwen, dat door vele inwoners van deze gunstige gelegenheid gebruik ge maakt zal worden, om met de electri citeit en de groote gemakken en voor- deelen, die zij in huishouden en werk plaats geeft, kennis te maken. Blijkens de advertentie in dit blad heeft de heer Jac. van Dijck voor zijn bioscoop geëngageerd, de bekende ex plicateur Cor Tempelaars, die reeds jaren en met succes als zoodanig werk zaam was, o.a. in »Scala" te Venlo, »Flora" te Helmond enz. Ongetwijfeld zal hierdoor het bezoek aan deze inrichting zeer toenemen. Op de Fruitveiling te Oostrum werd Woensdsg voor -le soort goud reinetten betaald 41i/2 cent per kilo, 2e soort bracht 35 ct. op. Plotselinge dood. De vrouw van den landbouwer H. M. in den Brabander bleef Donderdag middag plotseling in hare woning dood LEUNEN. Naar we vernemen zal de Handboogschutterij »St. Joris" haar jaarlijks concert met tooneeluitvoering geven op 22 en 23 Januari as. Retraitehuis „Manresa" Venlo. Eerstvolgende retraiten op Manresa 25—28 Nov. Retraiteclub »St. Petrus". Nijmegen. 30 Nov.—3 Dec. DIENSTPLICHTIGEN 3—6 Dec. Panningen, Grashoek 10—13 Horst. 1417 Verschillende plaatsen uit dekenaat Horst. 1821 Kring Venray. 23—26 j> Venlo, Werklieden BERGEN. Door den Raad dezer gemeente is besloten aan alle Eerw. Kapelaans dezer gemeente een subsidie voor 1927 toe te kennen van f 150elk. Aan den Eerw. Heer Kapelaan te Siebengewald alsnog f50 voor het tijd vak 16 Oct.31 December 1926. De Maas valt. De weg naar het veer te Vierlings beek is weer watervrij zoodat de veer ponldienst thans is hersteld. Een dassenplaag. In de buurtschappen Aaldonk en Panoversche-heide bij Ottersum (Limb.) heerscht een ware dassenplaag. Den pluimveehouders berokkenen de dieren reusachtig veel schade. Reeds heeft men verschillende exemplaren weten te vangen. Geen overval! Door douane aangehouden De berichten over de aanranding van twee Venlosche heeren ter hoogte van Arcen, die met een auto passeerden en op revolverschoten onthaald zouden zijn, geven een verkeerden kijk op de toedracht der zaak. Een nader onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat er van aanranding absoluut geen sprake is. Rijksamble naren belast met de controle op fraudu leus-vervoer hadden zich eenigszins van elkaar verwijderd langs den weg opgesteld. Om den met snelheid aan komenden auto te doen stoppen be schikten zij over geen ander middel dan over een roode vlag, waarmee zij, al zwaaiende op het midden van den weg gingen staan. Toen de auto daar geen nota van nam, doch met onver minderde snelheid doorreed, losten de ambtenaren, de een na de ander een schot in de lucht. Van eene aanranding of een overval is dus hoegenaamd geen sprake geweest. Door de groentenexporleurs te Venlo wordt op het oogenblik een actie op touw gezet, om geheele of gedeeltelijke vrijstelling van de wegbelasling voor auto's te verkrijgen, op grond dat zij met hun voertuigen in hoofdzaak de Duilsche wegen berijden. De weg opent voor deze vrijstelling de mogelijkheid. Venlo door duizend personen verlaten. In verband met de administratieve overname der Duitsche spoorwegen door de Nederlandsche Spoorwegen is het hier gevestigde Duitsche personeel geleidelijk naar Duilschland terug gekeerd. Tengevolge van dezen maat reg8l hebben honderd zestig gezinnen, die meerdere tientallen van jaren hier woonden, tezamen tellende circa 1000 personen, Venlo verlaten Dinsdag vertrokken de laatste vijf gezinnen. Het grootste gedeelte van dit personeel, is le Kaldenkirchen onder gebracht, alwaar ten zijnen behoeve woningen werden gebouwd. VENLO. Op de Coop. Veilingver. van Maandag was de aanvoer 40.000 eieren. Groote eieren van f 12 50 lot f 13.50 Kleine eieren van f 9 70 tot f 10.40 Eendeneieren van f 10 10 VENLO. Door Ged. Staten van Limburg is goedgekeurd het raadsbe sluit van 29 September, betreffende het verleenen van voorschotten, onder verband van le hypotheek, aan bouwers op het voormalige militaire terrein. Door belanghebbenden worden pogingen in het werk gesteld om een waterschap in het leven te roepen ten behoeve der landerijen gelegen aan of in de nabijheid van de Rijnbeek. Dit zou het eerste waterschap zijn dat hier ooit beslaan heeft. Zedenmisdrijf. M. G. W. te Gennep werd door de rechtbank wegens zedenmisdrijf te Cuijk veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. De eisch was 5 maanden. Aangehouden. Te Venlo werd aangehouden zekere W. Cverdacht van diefstal van een motorrijwiel ten nadeele van hel Rijks hospitaal te Utrecht. Het nummer en de letter van het motorrijwiel waren reeds door andere vervangen. De ver dachte heeft bekend. De reis van Utrecht naar Venlo had hij gemaakt op het gestolen rijwiel. In 't huis zyner ouders ingebroken. Voor de rechtbank le Roermond stond Dinsdag terecht de gedetineerde 18 jarige M. W. R Verdachte had op 28 October j.l. ten huize zijner ouders, te Tegelen inbraak gepleegd Met behulp van een Duitsch zwerver werd voor f 2000 aan gouden en zilveren sieraden gestolen. Het tweetal werd in Duilschland gear resteerd. Verdachte bekende. Het O M. eischte een gevangenisstraf van twee jaar. Uitspraak over 14 dagen. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 280.000 eieren. Groote eieren van f 12 70 tot f 13 50 Kleine eieren van f 9.20 tot f 12. Eendeneieren van f 9 20 tot f 10. NEDERWEERT. Woensdag was het jaar geleden, dat de Zusters Francis canessen .in deze gemeente een filiale oprichten, terwijl het 19 November as 60 jaar geleden is, dat zij hier het onderwijs ter hand namen. Het feest werd op verlangen der Zusters, slechts in intiemen kring her dacht. Kind overreden en gedood. Door B uit Heerlen werd Dinsdag* namiddag met zijn auto op de Aker straat te Hoensbroek ter hoogte van Stm. Emma een elfjarige jongen v. L uit Hoensbroek overreden. De jongen wilde de straat oversteken, maar daar hij gebrekkig was, kon hij zich niet gemakkelijk verplaatsen. Dientengevolge liep hij legen de auto op en geraakte er onder. Hij werd overgebracht naar de ver- bandkamer der Stm. Emma, waar hij na enkele minuten overleed, tengevolge van de zware inwendige kneuzingen. Het lijkje is naar de ouderlijke woning overgebracht. Mijnongeluk. 1 doode, 1 gewonde. Dinsdagavond stortte in de mijn »Wilhelmina" een grooten steen van 95 c M. dikte naar beneden. Twee mijnwerkers werden getroffen. De 38 jarige houwer B. W. wonende te Heer len was op slag dood en laat een vrouw en één kind achter. De hulphouwer v. d. L. eveneens uit Heerlen kwam er beter af en werd met lichte beenwonden naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Niet aangeven van mijnongevallen. Wegens het niet aangeven van mijn ongevallen is, zooals men weet, legen de betrokken mijnondernemingen proces verbaal opgemaakt. Binnenkort zulleD deze zaken voor de kantongerechten te Sitlard en Heer len behandeld worden. In totaal zijn in 1926 tot dusver 272 doodelijke ongevallen voorgekomen. Het totaalcijfer voor 1925 was 43. In 1925 bedroeg, aldus de Tel., het aantal zware ongevallen 1115. Hoewel de juiste cijfers nog niet vastslaan, mag men vertrouwen, dat dit aantal over 1926 circa 10 procent lager zal zijn. Dit resultaat is te opmerkelijker, wan neer rekening gehouden wordt met het feit, dat het aantal arbeiders met ruim 800 is gestegen en de productie bijna anderhalf millioen ton grooter werd. Rolduc. van de nieuwe gebouwen van »Rolduc". Om half 10 werd door don Directeur van Rolduc, met assistentie van den Bisschop van Roermond eene H Mis opgedragen. Ook minister Lambooy was aanwezig. MAASTRICHT. Onze gemeente is Maandagavond van 6 tot 10 uur zonder eleclrisch licht geweest. Tot behoud van Limburgscli schoon. Instelling eener provinciale commissie Er heeft zich een commissie gevormd tot voorbereiding eener provinciale schoonheidscommissie, die ten doel heeft de schoonheid van Limburg in verband met cultuur en traditie te be houden en te bevorderen. Zij kan als adviseerend lichaam voor de gemeenten dienst doen De voornaamste gemeentebesturen hebben haar medewerking toegezegd. Ged. Staten stellen thans aan Prov. Staten voor een subsidie te verleenen. Lyn Nymegen—Maastricht. Men meldt aan de »N. R. Crt De reizigers, die Woensdagmorgen om 11 uur 24 met den trein uit Nij megen naar Maastricht vertrokken zijn, hebben eenige benauwde oogenblikken doorgemaakt, Even voor het station Reuver voelde men den trein, die in volle vaart reed, slingeren en schokken, zoodat men niet «ndefs'tian een ofct- sporing verwachtte. De trein kwam evenwel zonder ongelukken te Roer mond aan; in den restauratiewagen was aanmerkelijke schade aangericht en het personeel verkeerde in zenuw- achtigen toestand. Wij vernemen, dat 10 KM. vóór het station Reuver de trein op een zijspoor werd geleid en dat verzuimd was, den machinist daar kennis van le geven, zoodat deze met volle sloom was door gereden. Op de klachten van de passagiers bij den chef te Roermond werd geantwoord dat de zaak onderzocht zal worden. Een wisselwachter heeft, hoewel beide lijnen vrij waren, den trein over de zijlijn gevoerd; hij had vergeten den wissel om te zetten. De trein had een vaart van ongeveer 80 K.M. thans in slaat gesteld, van een tweetal terzake voorloopig ontworpen regelingen vertrouwelijk kennis le nemen, teneinde over deze in onderling verband be schouwd, advies uit te brengen, liet werk dor socialisten. Voor de afdeeling Borne van de S D. A. P heeft de heer W. v. d. Sluis, socialistisch Kamerlid en burgemeester van Goor, Zaterdag 'n rede gehouden, waarin hij volgens »het Nieuws- en Advertentieblad voor Borne, o.m. het volgende zeide Ook de relletjes in Assen zijn mede ons werk. De meesten begrijpen, dat het leger een rotzooi is Ze hebben geen achting en eerbied meer voor meerderen. Als wij maar werken, dringen onze eischen wel door. Er wordt gezegd: ontwapening is alleen internationaal mogelijk, maar wij kunnen in Nederland gerust beginnen, ons leger en vloot is toch niks. Aan de militaire ongeregeldheden te Assen, zijn dus volgens deze onver dachte getuigenis de socialisten wel schuldig. Sociale wetgeving voor don landbouw. De besturen der drie landelijke land arbeidersbonden hebben besloten, bij den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid aan te dringen op de indie ning van een wetsontwerp ter bescher ming van de landarbeiders en ter regeling van den arbeidsduur By het rangceren gedood. Op het emplacement te Kaldenkerken werden een rangeerder beide beenen afgereden. Toen men den man tusschen de rails vond, was hij reeds overleden. De vermiste student uit Gulpen. De ouders van den vermiste student kregen Dinsdagavond telefonisch bericht dat hun znon welke reeds drie weken vermist is, in den Calhacina-3ingel te Utrecht is opgevischt. Het jubileum van den lieer A. F. van Beurden. Men schrijft aan de Zuidw. uit Amersfoort, d.d. 16 November. Heden heeft de heer A. F. van Beur den, hypotheekbewaarder alhier, zijn 50jarig ambts-jubileum herdacht. Tol einde 1920 woonde de heer van Beurden te Roermond, waar hij een vooraan staande figuur was op het gebied van maatschappelijk werk, oudheidkunde, monumentenzorgen en ontginning van de Peelstreken. Ónder de vele felicitaties was ook o.a. een telegram van geluk wensch van den minister van Finan ciën, van den Commissaris der Koningin van Noord-Brabant Mr. A. E. J. baron van Voorst lot Voorst, waarbij den jubilaris dank werd gebracht voor zijn werk voor de ontginning van de Peel, van het gemeentebestuur van Roermond en verschillende gemeenten in de Peel. 70-jarige ecktvcrecniging. Hel echtpaar van PillerPiller te Amsterdam herdacht Maandag (15 Nov zijn 70jarige echtvereeniging De man is 90, de vrouw 92 jaar. Do ryksmiddclon. De rijksmiddelen brachten over de afgeloopen maand 0 68 millioen gulden meer op dan over October 1925 over de eerste tien maanden 25.01 millioen gulden meer, dan over die periode van het vorig jaar. Het verblindend liclit. Zekere H. V. uit Mierlo-Hout die Zondagnacht nabij Molenheide onder Mierlo bij het uitwijken voor een auto met zijn rijwiel tegen een boom was gereden, werd Maandag in bewusteloo- zen toestand naar het Gasthuis te Helmond vervoerd. Het is gebleken dat de jonge man bij deze botsing eene zeer ernstige hersen schudding had bekomen, want Woens dagnacht is hij aan de gevolgen overleden, zonder tot bewustzijn geko men te zijn. Do wettelyke winkelsluiting. Naar de Msb. verneemt is de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid thans opnieuw met den Middenstands- raad in overleg getreden, omlrent een wettelijke regeling der winkelsluiting, zulks in verband met het voornemen om ter verdere uilvoering der Arbeids wet, binnenkort de totstandkoming te bevorderen eener regeling van arbeids- en rusttijden van arbeiders in winkels. De Middenstandsraad, die reeds eenige jaren geleden een ontwerp winkel sluitingswet aan de Regeering aanbood en sindsdien bij herhaling den wensch aan een werktijden- de geboorte van hun ZOON H. J. DEN BROCK- BRIERS Venray, 12 Nov. '26. 10 Plechtige feestviering ter eere v.d Patroon tegen zenuwziekten en ziek ten onder de kinderen. Op ZONDAG 21 NOVEMBER om 10 uur plechtige Hoogmis en feestpredicatie.15 EEREBLIJKB BIEUSTIB VÏIRAY. Parochiekerk Morgen laalate Zondag van bec Kerkelijk Jaar. Om 10 uur ral de Hoogmis worden opgedragen tot dankzegging toor al de ontvangen weldaden, na de Hoogmis processie en Te Deuip. Om 2 uur groote Congregatie en collecte voor-het St Petrus Liefdewerk. Half 3 Herhalingscatechismus, om 4 uur H Familie. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Theodora Potten, echtg. van Hub. Verheugen. 8 uur ge- zoDgen H Mis ter eere van de H. Cecilia. Kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Martinus Cla«68en8 en echtg. 8 uur Jaarg. voor Anna Dijk. Woensdag half acht leesmis, 8 uur Jaarg 2e klas voor Johanna en Antoon Smits. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor H. Poels en Johanna Camps. Vrijdag half acht leesmis, 8 uur Jaarg 2e klas voor Everard Messemaekers, Agues Geenen en kinderen. Zaterdag komen de kinderen der 3e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A 8. Zondag feest van de H. Oda en aanbidding van het Allerheiligste Sacrament. Van Vrijdagmiddag 2G November tot Maandag 29 November zijn de toegangswegen over den kerkhof afgesloten. Zaal in het Patronaat. Om negen uur H. Mis en vergadering voor de Derde Orde afdeeling vrouwelijke tertiarissen van 12 tot 19 Nov. GEBOREN: Hubertus H A Sijbers, Broekweg Guillaume H. J. M. den Brok, Langstraat Petrus J M. Moorrees, Oostrumscheweg. OVERLEDEN C. M. G. van Dijck, 3 maanden, Henseniusstr. 2 patiënten St. Annagesticbt Worden gevraagd 2 jongens 14 jaar voor petroleum wagen 1 timmermansknecht 5—6 j. aan het vak 6 grondwerkers om gezamelijk een werk aan te nemen. 3 jongens van 13 14 j. voor Paschen om in de boerderij opgeleid (e worden 1 keukenmeid te Venlo voor dadelijk 1 leerling-monteur 2 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 1 bakkersleerling voor dadelijk 1 huishoudster voor bij een Kapelaan 2 boerendiensfmeisjes 13—16 jaar 1 boerenknechtje 13—14 jaar 1 burgerdienstmei-je 16 jaar v Venray 4 burgerdienstmeiden voor Paschen 4 burgerdienstmeiden voor dadelijk Bieden zich aan 2 monteursleeilingen 1 smidsknecht 19 jaar 1 burgerdienstmeid voor dadelijk 1 timmermansknecht 1 knecht voor ontginning (dadelijk) 1 bankwerker 1 meubelmaker 19 jaar 2 bakkersknechten 1 chauffeur-monteur 2 gezinnen voor ontginning of boerderij 1 reiziger of kantoorbediende. 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak 1 smidsleerling nviuuu. heeft geuit, dat Maandag heeft onder groote belang-1 besluit ten behoeve van het winkel* Hiermede vervullen wij den droe- vigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze innig- geliefde Zuster en Tante Mejuffrouw in den ouderdom van 81 jaren, voorzien van de laatste H.H. Sa cramenten. De bedroefde familie Frans ROELOFS, Grevenbicht Antoon ROELOFS, Venray H. ROELOFS—Brouwers en kinderen, Grevenbicht W. KNOPS—ROELOFS en kinderen, Grevenbicht M. WIJNHOVEN—ROELOFS en kinderen, Venray. W. SMEETS—Roelofs en kinderen, Grevenbicht. Zij bevelen hare ziel in Uwe godvruchtige gebeden aan. 36 Grevenbicht, 15 November 1926. Een levenslang is een Perzina Piano of imitatie Stadivarius Vioiine. Verkrijgbaar bij Muziekleeraar Stationsweg Vanaf heden OPRUIMING var. alle voorradige aan ongekende lage prijzen. Voor contant nog extra 5 pCt. Steeds keuze in Palersstraat 25 Depot »DE IRIS" Chem. Wasscherij en Ververij Eindhoven. 24 Om 2» Competitie 2dfj|R.K. Om halftn Competitie le kl« K L HENSENIU! Vanaf heden geopend prachtigê Dieuwe Beugelbaan. Beleefd uitnoodigend, 16 LANGSTRAAT. Aid. OOSTRUM. na de Hoogmis in café J. Hendriks 16 Het Bestuur. de voorloopig ingeschreven Machlie Ondergeteekende akt achte publiek van iray streken bekend, diiaf hem gelegenheid bji tot Tevens vatbaar aan zeer lage prijaAan 325 Eindsto 6 Evenals vorige bie ook thans weftn ee aan. Aanbeveh El. Janssen, jnl LANGS! IT. Prijzen vanaf 45 cent. Afzonderlijke WATER- en OLIEVERF-nSN Tevens op aanvraag verkrijgbaar lag Zie Etalage 272 Zie Aanbevelend ONTVANGEN Fijne Edammer Kaas 3 tot 4 pond zwaar per stuk f 1.61.75 Leidsche Kaas le kwaliteit per pond 601 Volvette Gouda Kaas oude 90 ct., belegen 80 ct., (jong Groene Kaasjes per stuk 12 ct. Emmerthale Gruyère Kt p. i Extra fijne Zalm per groot blik 58, 88, 1 20 Sardines in tomaten per grit bi Versche gepelde Garnalen per groot blik 70, kleilllik Verder Paling in gelei, Makreel in wijn en tomaten, jrdin Champignons enz.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2