coNtr i B Bezoekt dn TOTïl Tooneloei bo Gaston van Fwo Denkt U er i De ST. ODA-FEESTEN te Ven ray. Provinciaal Nieuws Costuums, Pruiken, Wapens Bengaalsch vuur enz. W. SEUREN-LINSSEN Adverteert in dit blad Burg on Paardi Land Preni ta Wijzigin str Firma iSt R. K, Werklïedenverlg ALBERT HE Gemengde Berichten. Tertiarissen Op klokslag half zeven Oistricts-arbeidsbeurs Huberl Bo Te Huur Agentschap Henri Schippers Rotterdam. Notaris Pluymaekers Notaris Esser te Horst, Zondag 29 ir a Autodien ,Di; Cuyk-Mass-1 Boxmeer »o- ïjHHBBBB BBEBG sE van de Tooneelclubr op Zaterdag 27 en Zondag ov of De man met 't ijzeren sk Zondag entree le R. 75 ct., iI B BBEEUÜE1 ons practisch keukenrejjer CADEAU. In de op 4 November gehouden vergadering van het Uitvoerend Comité werd door den penningmees ter, den Heer Briels, het finantieel verslag uitgebracht over de in de maanden Juni en Juli van dit jaar te Venray gehouden feesten met openluchtspel, ter herdenking van het twaalfde eeuwfeest van St. Oda. De finantieele resullaten zijn als volgt 03srT"VA.3srosTE]sr Subsidie der gemeente Boerenleenbank Opbrengst der advertentiën in het programmaboekje Collecte en bijdragen Staangeld buffet Staangeld bananentent Opbrengst verkoop medailles Entrée's, verkoop programmaboekjes foto's enz. Oekweekte rente Rijkspostspaarbank 500 50.— 478.80 523.65i H 125.— 40.— 54.73i/» f 9414.46 f 6.60 TOTAAL f 11193.25 B-A-L-A-TSTS Totaal der inkomsten f 11193.25 Totaal der uitgaven f 5391.37 Batig saldo f 5801.88 TTITO-ATV-IElSr Betrekken van, huur van en reparatie van costuums, rijzadels, teugels enz. Drukkosten van programma's, affiche's entréekaarten, fotokaarten, schilderwerk Reclame Zaalhuur Patronaat Terreinkosten Grimeeren Klokkenluiden Lossen feestschoten Consumptie executanten op 't terrein Honorarium componist Honorarium dirigent Brandwachten Bewaarloon rijwielen en auto's Kosten vervoermiddelen Bloemen Toiletartikelen enz Tractatie kinderen Kosten Feestavond Gratificatie Fanfare, Polyhymnia, Mannenk. f Diversen f f 1126.89 1095,54 258.80 8.50 1023.24 158, 18. 3.80 312.45 100.— 50.— 9.— 25.— 169,70 40.— 20.69 68.59 613.30 110. 169.87 Totaal f 5391.37 Het zuivere batig saldo van f 5801.88 is ter hand gesteld aan den Zeereerw. Heer Pastoor der parochie Venray, teneinde dit te bestemmen op de eerste plaats, voor zoover noodig, ter bekostiging van een St. Oda-raam in de parochiekerk van Venray, een beeld of ander gedenkteeken, betrekking hebbend op de H. Oda, in de kerk van het rectoraat Merselo en een beeld of ander St. Oda-gedenkteeken in de te stichten kerk op Ysselsteyn, een en ander overeenkomstig den opzet van de feestelijkheden „de aloude vereering van St. Oda te Venray nieuw leven bij te brengen en door een blijvend aandenken te bevestigen." Wat daarna over blijft van het batig saldo, is bestemd voor het aanbrengen van versieringen, werker of verbeteringen in de parochiekerk van Venray, zulks ter beoordeeling aan den Zeereerw. Heer Pastoor. Het Uitvoerend Comité. 13. Benoeming van 2 leden in de commissie van toezicht op het L.O. wegens periodieke aftreding van a. Bothe Maria Elisabeth, hoofd der bijzondere lagere school der Eerw. Zusters Ursulinen. b. Oreymans Henricus Hubertus Jacobus, pastoor. Aftredenden met algemeene stemmen herbenoemd. 14. Aanvrage van G. Kupers om subsidie ten behoeve van zijn auto busdienst. Werd aangehouden ten einde voeling te krijgen met de mede belanghebbende Gemeentebesturen. Van de rondvraag maakte de heer Geurts gebruik om op te merken dat hij zich persoonlijk van het gevoelen van enkele middenstanders had over tuigd, die gezegd hadden als er dan toch een trottoirbelasling moet komen, dan maar een kleine. Daarom was hij er nu voor en een jaar geleden tegen. Met den heer Nelissen wees spreker op den slechten staat van den weg Oirlo Castenray, die dringend verbetering eischt. De heer Nelissen wijst nog op de slechte afwatering. De Voorzitter zegt kiezel voor den weg toe en wat waterlossing betreft in verband met snellen was der laatste dagen verzocht Voorzitter den heer Nelissen hem over een paar dagen op te bellen. De heer Odenhoven zegt dat men dan eindelijk begonnen is aan de ver betering van den Overloonschen weg Maar hij ziet niets goeds in die verbete ring bij den kuil, die den weg over een lengte van 200 meter overstroomd en veel s'ank verspieidt. De Voorzitter wijst op den abnor malen waterstand in 1926 en zegt dat zonder rioleering bij dien kuil geen verbetering mogelijk is. De heer Oden- hoven dringt aan op verbetering voor de rioleering klaar is, waarvan Voor zitler de mogelijkheid alsnog toezegt te zullen doen onderzoeken Waarna deze vergadering door den Voorzitter met gebed wordt gesloten. VENRAY, 13 November 1926. Aanmelding van nieuwe leerlingen op de openbare lagere school te Venray-Kom. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis van ouders, voogden en verzorgers die hunne kinderen aan de O.L. School te Venray-Kom op 1 December a s. als leerling wenschen te zien aangenomen, dat zij hiervan aangifte moeten doen bij het hoofd dier schóól, den Heer J J. Henderickx en wel zoo spoedig moge lijk, uiterlijk 22 November a.s. De kinderen, die niet tijdig worden aangemeld, kunnen latèr niet meer worden toegelaten De kinderen moeten op 1 December a.s den leeftijd van zes jaren hebben bereikt (ze moeten dus geboren zijn vóór of op 1 December 1920.) Deze week is men met een twee- tal stoomwalsen begonnen aan de ver betering van den weg naar Overloon. Dat de handel in aardappelen hier in dit seizoen reusachtig groot geweest is, moge blijken uit het feit, dat aan het Station Venray in de laatste maanden 400 wagons aardappelen ver zonden zijn, meerendeels met bestem ming naar Duitschland. De prijzen in den beginne te laag, lidpen tot f 5.50 per 100 K G. Thans is de handel zoo goed als afgeloopen. Ook zijn hier bijna geen voorraden meer voor den handel. Het verbouwen van aardappelen is dit jaar hier wel loonend geweest. Vanaf morgen Zondag zullen naast onze reeds bestaande Venraysche Bioscoop, ook in de nieuwe zaal »Luxor" bioscoopvoorstellingen gegeven worden We wenschen den ondernemers beiden veel succes I Zie eens de Koek-etalage van TH. WINTELS. (Adv.) Naar wij vernemen, zal St. Nicc- laas dit jaar wederom zijn gebruikelij ken optocht houden door het dorp cp Zondag 5 December a sdus daags voor zijn feest Eene mooie gelegenheid om dan de »Sinterklaaspakjes" te laten bezorgen. Olymphia I D. S. 0. I 3—6. Zoi dag speelde D.S O. I haar eerste competitiewedstrijd van de 2e klasse RK.F. tegen het sterke Olymphia in Boxmeer Door fijn samenspel wisten onze Venraysche wit zwarten Olymphia met niet minder dan 6—3 te kloppen. Scheidsrechter Leenen uit Tegelen leidde goed. Wegens de 2e Zondag der maand worden door de R.K. Federatie en door de RK. Limburgsche Voetbalbond geen wedstrijden vastgesteld en is D S.O. a.s. Zondag met beide elftallen vrij. LEUNEN. Onze dorpsgenoot de Heer Peeters is benoemd tot onder wijzer aan de Openbare Lagere School le Milheeze. MERSELO. Woensdag 1 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J H. Jaspars in functie trad als hoofd der school alhier. Naar wij van verschillende zijden vernamen, zal deze dag voor den geachten Jubilaris niet onopgemerkt voorbijgaan. CASTENRAY Door de handboog- schutterij »De Batavieren" alhier is besloten om op 5, 6 en 8 December een Tooneelui»voering te geven. Als hoofdnummer zal worden opgevoerd het Tooneelspel »De Vadervloek" in 4 bedrijven, gevolgd door het blijspel »Lustige wraak". Wij twijfelen er niet aan of er staan ons weer een paar gezellige avonden te wachten. Weer een wagen door den trein gegrepen. Woensdagmiddag, omstreeks half 2 reed een met twee paarden bespannen petroleumwagen van de Maatschappij »De Automaat" over den onbewaakten overweg te Melderslo, gemeente Horst, juist toen een trein passeerde. De wagen werd aangereden en totaal versplinterd Voerman en paarden bleven wonder boven wonder ongedeerd. VENLO. Op de Coop. Veilingver van Maandag was de aanvoer 105.000 eieren. Groote eieren van f 12.10 tot f 12 80 Kleine eieren van f 9 50 tot f 11.70 Eendeneieren van f 9 80. Ganseieren van f 23 70. Botsing tusschen tram en auto. Te Venlo had Dinsdagnamiddag op den Veldenschenweg een botsing plaats tusschen een tram van den Maasbuurt spoorweg en een vrachtauto, bestuurd door den chauffeur J J. uit Blerick. De auto had kolen geladen in een magazijn dat circa 5 meter van de tramlijn verwijderd was en wilde deze oversteken juist toen de tram aankwam, die pas van een halte vertrokken was, met matige snelheid aankwam. De auto werd gegrepen en ongeveer 15 meter voortgesleurd Het voertuig werd grootendeels vernield, de assen braken en de carrosserie werd ernstig bescha digd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 310.000 eieren. Groote eieren van f 11 50 tot f 12 80 Kleine eieren van f 7 80 tot f 10.50 Eendeneieren van f 9.20 tot f 10. Roermond en Noord-Limburg in donker. Roermond en de gemeenten ten noorden daarvan zijn Dinsdagavond gedurende een paar uur van electrischen stroom verstoken geweest. Naar wij vernemen, vond deze storing haar oorzaak in een defect aan een der machines in de electrische centrale te Venlo, welke op het oogenblik Roermond en de noordelijker gelegen Limburgsche gemeenten van stroom voorziet. Te circa half zeven was het defect hersteld en kon weer stroom geleverd worden. Storm. De ZeerEerw. heer Kusters, pastoor te Koningsbosch bij Echt, die bezig is daar een nieuwê kerk te bouwen, waarvoor hij meermalen den steun van katholiek Nederland inriep, meldt thans dat de werkzaamheden aan den nieuw bouw prachtig vooruit gingen, totdat in den nacht van Maandag op Dinsdag bij een zwaar onweer met krachtigen storm door den wind de binten van het gebouw werden weggeslagen en vernield. De ruïne geeft een troosleloozen aanblik. Mijnongeval. In de mijn Laura en Vereeniging had de mijnwerker Th. V. uit Kerkrade het ongeluk onder afvallend gesteente te geraken V. werd naar het Sint Joseph-ziekenhuis te Heerlen overge bracht. Aan de gevolgen overleden. Het driejarig dochtertje van den heer E A. uit Meerssen, dat in een onbe waakt oogenblik in een tobbe met kokend water was gevallen en met zware brandwonden naar het hospitaal te Heerlen werd overgebracht is aldaar aan de gevolgen overleden. Typhus. Te Vaals is een geval van typhus geconstateerd bij de families K. en H De patiënten werden naar het hospitaal overgebracht. Zyn kind gedood. Voor de Maastrichtsche rechtbank werd Dinsdag tegen den gedetineerde J. W. door het O M. terzake van mis handeling van zijn driejarig dochtertje, den dood tengevolge hebbende, 6 jaren gevangenisstraf geëischt. Bekl. had, op Kermismaandsg dron ken thuiskomend, het kind, dat sliep uit het bedje gepakt, daaronder ge worpen, toen weer er onder uitgehaald en tegen den muurgeworpen. De kleine is aan een dubbele schedelbreuk over leden. De belangstelling van het publiek was zoo groot, dat hel door de ma rechaussee met blanke sabel moest worden teruggedreven, waarbij twee personen werden gewond. Er werden eenige ruiten in het paleis van justitie ingedrukt. de duisternis misleid, in het Oranje kanaal geraakt er verdronken. Wfór een ongeluk op een onbewaakten overweg. Een persoon gedood, een gewond. Op den onbewaakten overweg bij het Haantje te Delft is Woensdagmorgen ongeveer kwart over 11 de rijkstaxateur J. Janknecht, uit Kwintsheul door den sneltrein, komende van Rotterdam, gegrepen, toen hij met zijn tentwagen bespannen met één paard, bijna dien overweg gepasseerd was Hij was op slag dood. De zoon van den heer J., die naast hem in den wagen zat, werd aan het hoofd verwond en heeft door den schrik zijn geheugen verloren. Het paard bleef ongedeerd; de wagen werd vernield. Frauduleuze invoer van kolen in Nederland. Naar uit Emmerik wordt bericht zijn daar den laatsten tijd herhaaldelijk schepen, die met kolen voor Nederland geladen waren, aangehouden en in beslag genomen omdat de papieren niet in orde waren. Eenigen tijd geleden waren er namelijk bij het »Rheinisch Weslfalische Kohlensyndikaat" export formulieren gestolen met behulp van deze papieren werd nu getracht, fraudu leus kolen naar Nederland uit te voeren. In samenwerking met de Rijkskolen- commissie tracht het Syndicaat dit te verhinderen. Een vergeten markt. Woensdag kwam een veehandelaar met koeien te Woerden in de stad, waarop de marktchef vroeg wat dit beteekende. De koopman antwoordde, dat hij de koeien kwam markten op de namarkt welke bij verordening is vastgesteld, veertien dagen na de groote najaarsmarkt te houden. Blijkbaar had noch 't dagelijksch bestuur der gemeente noch het markt- personeel aan dezen marktdag gedacht en in groote haast werden palen gezet en draad gespannen, waaraan ten slotte ongeveer 100 koeien kwamen le slaan. De markt had hoegenaamd geen ver traging. De stand dor rivieren. De Maas blijft vallen. Aan de peil schaal bij de sluis le Maastricht werd Donderdagmorgen 67 c.M. val over het laatste etmaal geconstateerd. Ook hoogerop doet zich nu de daling ge voelen en Venlo meldt 4 c.M. val over de laatste 24 uur, terwijl gisteren de stand veel.lager was. De Rijn daarentegen toont r.og was Keulen seint 28 c.M. hooger stand, Lobith 25 c.M., Westervoort en Arnhem 21 c.M., terwijl de Waal bij Nijmegen 24 c.M. gewassen is. Auto door den tram gegrepen. Op de St. Annalaan te Nijmegen is Woensdag een auto, bij het passeeren van de Maasbuurtstoomtram door de locomotief aan de achterzijde gegrepen en zoo goed als geheel vernield. Per 80onlijke ongelukken hadden niet plaats Yer dronken. Te Hooghalen is de hulpbesleller der posterijen de heer J. Wold, die per rijwiel de buitenbestelling deed, door BU&amiJKl STAM VSIRAY. van 5 tot 12 Nov. GEBOREN: Maria J. Philipsen, Klein Oirlo Herman J. C Vollebergh, Eindstraat Arnoldus G. P. Evers, Vellum Petrus F. A. M. van Lieshout. Oostrum Johannes H. Philipsen, Klein Oirlo Henricus W. E. Pijpers, Lpunen Maria G. P. G. Huijbers, Vellum Catharina G. P. Arts, Merselo Alida Th. van Staveren, IJsselsteijn Augustmu8 H. L. Reinljes, Steeg Bertha J. Minten, Leunscheweg Maria J. W. Verbeek, Hoenderstraat GEHUWD: Theodor A H. Peters, 33 jaren, tuinier, wonende te Venlo en Johanna G. C. van Zwamen, 29 jaren, zonder beroep, wonende te Venray. OVERLEDEN Petronella M. Ewalts, echlgenoote. van J. A. Huijbers, 37 jaren, Veltum Maria, Catharina Trip, 83 jaren, kloosterzuster, Eindstraat. Hendrikus Th Janssen, 11 maanden, Spurkterweg. mmiJKE DIENSTEN VENRAY, Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur Kleine Congregatie, half 3 herhalingscatechismm, 4 uur recollectie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sesteld Jaarg. voor Victor Asselberghs, kwart na 4 Lof. Dinsdag hall 8 leesmie, 8 uur Jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verheijen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg, voor Laurentius van Valkenburg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den WelEerw, Heer Pastoor Henrikus van Valkenburg. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg, voor Catharina, Mathilda van den Biggelaar. Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 3 tot 5 uur In den loop deier week wordt de collecte ge houden voor den algemeenen armeD. kunnen alsnog heden Zaterdag en morgen Zondag (vóór drie uur) zich bij het Bestuurslid van hun Wijk aanmel derf voor een kaart (voor één der uilvoeringen op Zondag 14, Woensdag 17, Zondag 21 November). Zij die dit verzuimen, kunnen hoogst waarschijnlijk geen kaart meerverkrij gen. Men neme dus, in het belang eener goede regeling, wél nota van het bovenstaande. beginnen de Uitvoeringen. Met het oog op goede regeling moeten de deuren terstond na half zeven ge sloten worden en kan dan niemand meer worden toegelaten. Ter wille van den zang, de „tableaux vivants' enz., gelieve men in de zaal niet te rooken. 36 HET COMITÉ. Zaal in het Patronaat. Om negen uur H. Mis en vergadering voor de JoDge Derde Orde en de Con gregatie. Woensdag half 7, 7 uur en half 8 uitvaartdiensten voor Wilhelmina Ver schurenRongen, als lid der aartsbroe derschap. Donderdag half 7, 7 uur en half 8 uitvaartdiensten voor alle overledene leden der aartsbroederschap. St. Antonius-Patronaat. Om negen uur Jonge Derde Orde en Congregatie. Men gelieve plaats te nemen op de kerkstoelen en niet achter in de zaal. Worden gevraagd 1 boerenknecht voor dadelijk 1 timmermansknecht 5—6 j. aan het vak 6 grondwerkers om gezamelijk een weik aan te nemen. 1 jongen van 13—14 j. voor Paschen om in de boerderij opgeleid te worden 1 keukenmeid te Venlo voor dadelijk 1 leerling-monteur 2 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 1 dienstmeid van 30—40 jaar 1 bejaarde dienstmeid voor direct 1 bakkersleerling voor dadelijk 1 huishoudster voor bij een Kapelaan 2 boerendienstmeisjes 13—16 jaar 1 boerenknechtje 13—14 jaar 1 burgerdienstmeisje 16 jaar v Venray 4 burgerdienstmeiden voor Paschen 4 burgerdienstmeiden voor dadelijk Bieden zich aan .1 burgerdienstmeid voor dadelijk 1 timmermansknecht 2 jongens 14 jaar voor petroleumwagen 1 knecht voor ontginning (dadelijk) 1 baDkwerker 1 meubelmaker 19 jaar 1 boerenknecht 16 jaar 1 boerendienstmeid voor Paschen 2 bakkersknechten 1 chauffeur-monteur 1 meisje v. boerengezin .13 j, 2 gezinnen voor ontginning of boerderij 1 reiziger of kantoorbediende. 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak -1 smidsleerling Beke$in£ Vanaf hedetjjn sd« HE EZ ER\YEGi wa a r enkele wekenflSCH ZAL OPENEN! voor Tooneeluitvoeringen enz. alle voorkomende 24 Grimeur, Groote straat 6 te VENRAY zal op Woensdag 24 November 1926 voorm. 11 uur in den Engel te Venray voor den Boerenbond aldaar, publiek verkoopen Een brulsche koe afkomstig van Jan Litjens, Oostrum zal op nader le bepalen dag in 't Café van de Wed. Micliiels »op den Bus' te Venray, op verzoek van den WelEd. Heer Eug Esser—Esser te Venray publiek verkoopen Een welig groeiend perceel dennen bosch, ouderdom pl m. 16 jaren, gelegen over den spoorweg, rechts van den grintweg VenrayMaashees. Grenzende H. Poela in 't Groenewolt, H. Stevens, Maashees, Jan Poels en aan 2 publieke wegen. Grootte 6 H. A. 31 aren. in het iloki te \H. Maandag raire Leden. Aauvang b voo iden t« r. Waar zegt i C R. ZONDAG Hoogmis te Rhee. ZATERDA()0' van 6—7 ui Creemers. ZONDAG Hoogmis te lokaal. De premii laatste schattli EMB AY iVEI itiULL 'EMS in ekagt T BE Aankomst te 12.50 Vertrek te Ve 1.35 Aankomst te Vertrek te Ve 8.5 8.55 Dienstregeli erkr de stopplaatse in de nieuwe Concertzaal „Wilhelmina OPGEVOERD WORDT: ioo) Voor bijzonderheden zie de progras. Zaterdags voor Donateurs en leden der nig Plaatsbespreking Zaterdag van 1—2 en sgs 111 uur 15 ct. Aanvang beide avond icie Gedurende de geheele maand November ontvanj no$ tegen inlevering van 20 bons j Onmisbaar in iedere keuken Extra aanbieding. De Echte Geldersche st Eerste kwaliteit per pond 68, Extra kwali er VENRAY Markt 7. R. No. 620. ROERMOND Te koop een jonge Herdershond (reu) oud 6 ndt trk

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2