Landbouwbond Oostrum Algemeene vergadering vergadering Coop, Eierverzending Algemeene Vergadering Gemengde Berichten. Zondag 24 Oct. Leunen-Venray. Zaterdag 30 Oct. met stroo gekomen. Doordat deze kwam te vallen, werd de jongen zoodanig ge kneusd, dat hij bijna direct aan de gevolgen hiervan overleed. Voor de familie een zware slagl Door onbekende oorzaak brak in den nacht van Woensdag op Donderdag brand uit in de schuur en stalling van den heer K. J., Heuvelstraat. In de schuur was geborgen een groote dans tent, benevens hout en steigergereed schappen. Een en ander verschafte aan het vuur een gretig voedsel. Dank zij het werken onzer nieuwe motorbrand spuit bleef het woonhuis gespaard. Ook thans kon men weer merken het groote nut dezer motorbrandspuit. Uit de bran dende schuur en stalling kon niets gered worden. Verzekering dekt de schade. Woensdagavond werd de arbeider F. van hier door een auto van den heer S. overreden. F. bekwam gelukkig geen ernstig letsel. Fruitveiling Tenray. Bellefleur f 3,5024, Sterappelen f 5,5031,50 Goudreinetten f 8,5034,50 Goudpermain f 34,00 Belle de Boscope f 9,5031,50 Rabauwappel f 3,15,— Fransche zure f 1,5016,50 Roodjes f 20 00 Bismarckappel f 11,5019 50 Ossekoppen f 7,5014, Court pendu f 12,50. Paradijsappel f 8,00. Ananas reinettes f 14,50—17,50 Peren f 1,5010,50 Stoofperen f 1,505,00 Noten 69 ct. per 100 LEUNEN. Op de Algemeene Vergade ring der Coop. Eiervereeniging, Woensdag alhier gehouden, werd bij meerderheid van stemmen besloten de eieren te blijven leveren aan de Roerm. Eiermijn. MERSELO. De Handboogschutterij St. Hubertus behaalde op het te Lies hout gehouden concours op 9, 10 en 17 October, voor viertallen den len Corps Kampioen en 3e Corpsprijs. Voorwaar een mooi succes! HEIDE. Naar wij vernemen zal de Zangvereeniging »Het Heidebloempje" op Zondag 5 en Woensdag 8 December een concert met toonGeluitvoering geven. In studie zijn genomen de stukken >De Plichtvergeten Vader" (drama) en de klucht «Koning Stoffel de Eerste." OOSTRUM. Woensdag j 1. vierde de Heer Th. Houba alhier onderenorme bewijzen van belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum als hoofd der school. Heel Oostrum had zich opgemaakt om dezen gedenkwaardigen dag op plech tige wijze te vieren. De feestviering begon met een algemeene H. Communie van jubilaris, familie en schoolkinderen Om kwart voor negen werd de jubi laris en familie door de schoolkinderen, voorafgegaan door de fanfare, aan zijne woning afgehaald voor eene plechtige gezongen Hoogmis. Voor de Hoogmis hield de Zeereerw. Heer Rector eene treffende toespraak, waarin hij vooral den nadruk legde op de verhevenheid van het ambt van onderwijzer, als karaktervormer. Onze lieve kapel, die werkelijk een juweeltje is en voor dit feest nog eens extra versierd was, bleek haast te klein om alle belangstellenden te bevatten. Na de H. Mis trok de stoet naar de school, waar de kinderen hun bemin den meester een cadeau aanboden. Hier waren tevens aanwezig om den jubilaris te 'complimenteeren, de Edel- achtb. Heer Burgemeester, de Heer Inspecteur van het L.O. en de Heer Reijnders, lid van het hoofdbestuur van den R.K. O.B. Ook door het personeel werd den jubilaris een cadeau aange boden. Zeer getroffen, dankte de Heer Houba allen voor de hem gebrachte hulde. 's Middags werd 't kinderfeest in de zaal voortgezet met een toepasselijk tooneelstukje en voordrachtjes. Hierna ontvingen de kinderen eene tractatie en als verrassing ieder een cadeautje bij loting toegewezen. 's Avonds tegen zes uur zette zich bij Jac. v.d. Voort een groote stoet van oud-leerlingen, voorzien van kleurige lampions, en weer voorafgegaan door de onmisbare Fanfare in beweging, om den jubilaris te huldigen. Allen trokken onder den prachtigen eereboog (een waar kunstwerk 1) die fantastisch elee- trisch was verlicht, de speelpaats op. De fanfare gaf eenige nummers ten gehoore, waarna de president den jubi laris in een hartelijke toespraak felici teerde. Tevens werd hier 't woord gevoerd door den Heer Derkx, die namens de oud leerlingen den Heer Houba hulde bracht en hem tevens als stoffelijk blijk hunner erkentelijkheid een gouden horlogeketting overhandigde. Onder den indruk van al 't gesprokene, dankte de jubilaris op de hem eigen, eenvoudige wijze in weloverwogen woorden, allen zonder onderscheid voor hetgeen men gedaan had, om dezen dag voor hem tot een onvergetelijke te maken. Hierna maakte hij met zijn familie nog een muzikale wandeling mee door zijn geliefd Oostrum, waarna het wel geslaagde openbare feest een einde nam, en de feestelijkheden binnenshuis werden voortgezet. Yarkensfokkery. OVERLOON. Onze boeren hooren en lezen graag iets over de varkens en alles, wat daarmee in verband staat. Geen wonder, want 't fokken en mes ten van varkens is de laatste jaren een belangrijke bron van inkomsten voor de boerderij geweest. Met genoegen zal men dan alhier ook vernemen, dat het bestuur van onze varkensfokvereeniging alhier weer eens zijn beste beentje voorgezet heeft Het heeft n.l. beslag weten te leggen op een zeer goede fokbeer, wellicht een der beste uit deze streken, daar hij op de in September j.l. gehouden fokdag te St. Antonis het kampioenschap verwierf. Ongetwijfeld zal hierdoor onze varkensstapel aan merkelijk verbeteren en het aantal stamboekvarkens vermeerderen, waar door tevens de rentabiliteit der varkens houderij zal stijgen. Al heeft zich het bestuur een aanmerkelijke uitgave veroorloofd, toch twijfelen wij niet, of het zal in het voordeel onzer boeren zijn, daar immers vaststaat, dat met het beste fokmateriaal de grootste winsten worden behaald. Wenschen wij de vereeniging met dezen aankoop veel succes toe. OVERLOON. Naar wij uit betrouw bare bron vernemen is de Heer M van Opbergen benoemd tot Koster onzer Parochiekerk. OVERLOON. De St Jozefsvereeni ging alhier heeft in studie genomen het blijspel in drie bedrijven»De Hiervan zal de opvoering plaats hebben in het Patronaat alhier op 14 en 15 Nov. a.s. (Zie nadere advertentie). VENLO. Op de Eierveiling van de Coop. Veilingvereeniging werden Maan dag aangevoerd 160.CK30 eieren Kippeneieren 9 20 tot 9.80 Kleine 6.30 tot 8.70 Eendeneieren 7.40 tot 7.50 Ganzeneieren 15.40 ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 875.000 eieren. Groote eieren van f 9.50 tot f 10.50 Kleine eieren van f 6.50 tot f 9. Eendeneieren van f 7.30 tot f 7,80. Het personenverkeer Ncdorland- Duitscliland. Naar de Venl. Crt. verneemt, hebben de besprekingen tusschen de deputatie van de Kamer van Koophandel voor Noord Limburg en de Ministers van Justitie en van Buitenlandsche Zaken, welke Maandag te 's Hage plaats von den, inzake het personen-verkeer tusschen Nederland en Duitschland. een gunstig verloop gehad en ontving de deputatie de toezegging, dat zou worden getracht, zooveel mogelijk aan de geuite wenschen tegemoet te komen. Een auto door do sluitboomen van eon spoorwegovcrwog gereden. Op den Rijksweg Roermond Siltard nabij Echt is een auto door de afsluit- boomen van den overweg gereden, toen juist de trein op komst was. De overwegwachter zag nog kans het signaal op onveilig te zetten, waar door de trein, komende uit Roermond, zijn vaart eenigszins kon verminderen. De auto bleet op den spoorweg slaan. De chauffeur W. zag aanstonds het gevaarlijke van den toestand in en waarschuwde de inzittenden, een dame met twee kinderen. Juist hadden deze de1 auto verlaten, toen de auto door den trein werd gegrepen en een 30 M werd meegesleurd. Het is te danken aan het optreden van den chauffeur en den overwegwachter, dat er geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. Het ongeluk gebeurde doordat aan den anderen kant van den overweg een auto met verblindend licht stond, waardoor de chauffeur verblind werd en de boomen van den overweg niet bemerkt had. SITTARD Voor rekening der Eerw Zusters der Goddelijke Voorzienigheid werd door de architecten L. van der Laar en J A. van der Laar uit Leiden aanbesteed de uitbreiding van het R. K. Ziekenhuis alhier. Laagste inschrij ver was G Krekelberg te Maastricht met f 111.420 Mijnongeval. Op de mijn Willem Sophie te Spek- holzerheide is de mijnwerker J. K. met het hoofd bekneld geraakt tusschen de ophaalkooi. Hij werd ernstig gewond en is opgenomen in het ziekenhuis te Heerlen. Ernstige val. De arbeider P., werkzaam aan een in aanbouw zijnd huis aan den Fran circus Romanusweg te Maastricht, viel van de tweede verdieping naar beneden De ongelukkige bekwam een schedel breuk en werd naar het hospitaal over gebracht. Een zilveren jubilé! Door den rijksveldwachter werd te Echt wegens landlooperij aangehouden de zwerver J. P. F. geboortig uit Vaals, Voor den politierechter geleid, werd hem 2 jaar en zes maanden Veenhui- zen opgelegd. Nog voor deze straf volbracht zal zijn, zal F in Veenhuizen zijn jubileum van 25 jarig verblijf kunnen vieren. Zyn vrouw met vitriool geworpen. In een logement in de Stokstraat te Maastricht heeft zekere L. zijn vrouw, van wie hij geruimen tijd gescheiden leefde, doch met wie hij zich weer thans had verzoend(I) met vitriool geworpen. Met wonden over het geheele lichaam is de vrouw naar Galvariënberg over gebracht. KERKRADE. In een onbewaakt oogenblik heeft een 3-jarig jongetje van V. alhier aan een flesch inhouden de zoutzuur gedronken. Met ernstige inwendige brandwonden werd de arme kleine naar het St. Josephziekenhuis alhier overgebracht. Den volgenden nacht is de kleine reeds bezweken. ook in België heeft genomen, blijkt wel hieruit, dat op 15 September in 960 van de 2600 gemeenten mond en klauwzeer heerschte. Op een totalen veestapel van 2 millioen stuks hoorn vee zijn 50,000 stuks sangetast. Op het ministerie van landbouw hoopt men tegen den staltijd op groote afneming der ziekte. Het mond- en klauwzeer is overigens zachtaardig geweest. Men voelt op het ministerie niet voor de Engelsche methode van afslachting, doch ook denkt men er niet aan het vee maar te laten door zieken en het mond- en klauwzeer te schrappen van de lijst der besmettelijke veeziekten, aldus bericht onze rijksland- bouwconsulent in België. Do orkaan op Cnba. 100 doodon, 300 gewonden. Een officieel telegram van Donder dagmorgen uil Havanna meldt, dat bij den orkaan honderd personen zijn ge dood en driehonderd gewond, terwijl duizenden dakloos zijn. Politie en sol daten patrouilleeren in de stad en hebben bevel zonder waarschuwing iederen plunderaar neer te schieten. Het monument voor de slachtoffers der ramp van de Maine werd vernield. De stad is zonder licht, de straten zijn versperd door de omvergeworpen boo men. Een groot aantal schepen is in de haven gezonken. In den namiddag kwam de orkaan tot bedaren. De paspoorten. Wij vernemen, dat een wetsontwerp in voorbereiding is, waarbij de prijs van een paspoort voor een Nederlandsch staatsburger wordt teruggebracht tot een gulden, terwijl de duur van een paspoort wordt verlengd tot twee jaa^ Mond- en klauwzeer in België. Wij lezen in de »N. R C." Welk een uitbreiding deze ziekte De Nakeuring van Springstieron zal te Ven ray gehouden worden op Zaterdag 30 Oct. vm. 9 uur op het Henseniusplein. Is komen aanloopen een herders hond. Inlichtingen Gemeentepolitie. Ingezonden, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie LEUNEN, 21 Oct. 1926. Aan den Heer W. J. Driessons, Hoofd der School tc Heide-Yenray. Geachte Collega U is zoo vriendelijk mij een brief te schrijven. Ik acht me verplicht, daarop te antwoorden. Ter zake dan. Om goede conclusies te kunnen trek ken, moet men uitgaan van betrouw bare en voldoende gegevens. M i mankeert 't bij U aan allebei bij Uwe be- en ver oordeeling van het Fokslation voor Pluimveeteelt te Horst. Ziehier, waarop mijne meening berust. Ten eerste: Uwe gegevens zijn ver keerd. Tel 't totaal der eieren van de 14 »boeren"-kippen maar eens zonder fout samen, dan zult bevinden, dat de som niet 1933, doch 1865 is, zoodat het gemiddelde iegcijfer dezer kippen met 5 stuks per kip naar beneden gaal en dus komt op 133. Dan de vraag: Hoe was de eerste leg der beide door U vergeleken toornen? Dal weet U niet, zult U wel licht antwoorden, althans niet van den Horster toom. Ik weet dat evenmin, doch wel weet ik zeker, dat alle déze dieren, zonder uitzondering, het eerste jaar een goed Iegcijfer hebben gehad, want anders, daar ben ik zeker van, waren ze niet als foktoom uitgezet. Dat zou alleen kunnen gebeuren, als het fokslation van Horst eene instelling was, die het maken van zoo groot mogelijke winst nastreefde Doch het Centraal fokstation te Horst, de niet geëvenaarde instelling van de Coëp. Rocrmondsche Eiermyn, heeft geen ander doel dan de bevordering der pluimveeteelt ten bate zijner leden. 't Gemiddelde Iegcijfer der 24 bijeen- gekochte kippen is, 't vermoeden ligt voor de hand, het eerste jaar niet schitterend geweest. Waarom worden er anders 10 van de 24 dieren (bijna de helft 1) verwij dord Van den Horster 'oom kunnen er ook wel eenige zijn uitgevallen, doch niet ruim 40 pet. daar ben ik zeker van. Ten tweedeUwe gegevens zijn ook onvoldoende; te gering. Uit één proef, één vergelijking, ten deele nog onjuist, maakt U de gevolg trekking, dat 't fokslation van Horst, nu ja, niet veel meer is dan een prul- ding. Wat welwillendheid en daarmee basta 1 Deze conclusie, mijnheer D. staat vrijwel gelijk met die, welke ik eens hoorde van een oud besje, dat zeide, 1 (één 1) kip te hebben, die 7 jaar oud was, en nog goed legde, en dat het dus onzin was, de kippen reeds na den derden leg of nog eerder op te ruimen. U vergelijkt 2 toompjes, 't nadeel schijnt (schijnt, hoor 1) aan den kant van Horst, dus de producten van 't fokstation zijn minderwaardig. Maar U hebt meer gegevens, 't is waar. Uwe jonge kippen van 11 Mei af oud, leggen nog niet, dus... Ja maar de mijne, ook van Horst, geboren 10 Mei, leggen vanaf 2 Oct. Tegenover de door U gepubliceerde cijfers zou ik tallooze andere kunnen stellen. Een paar volgen hier. In 1923 had ik 48 jonge kippen, wit- legh., geboren 1 Mei, broedeieren van Horst. Op 1 Oct. van dat jaar raapte ik 't eerste ei, en van toen af tot 11 Febr. 1924, dus gedurende den wintertijd, en een flinke winter met zeer veel sneeuw, legden die beestjes voor ruim f 200 eieren, terwijl 't gem. jaarcijfer 177 per kip bedroeg. Minderwaardig goed Zoo pas nog ontving ik de legcijfers van 22 Barnevelders, afkomstig van Horst, eigenaar de Heer Verbruggen, Hoofd rder School te Nederwetten. Die 22 legcijfers luiden als volgt177157 —257—200—224 -246—221—172—148— 149 210—179—199—212—204—146— 197-170 208—205—148-117. Deze laatste begon pas te leggen op 5 Maart '26 terwijl d8 derde pas begon op 5 Aug. '25 en bij 't afzenden van den brief 't getal 284 had gehaald. Do con trole loopt van 15 Oct. '25 tot 14 Oct. '26. Wat zegt U er van Ik beschik echter over nog veel meer gegevens. Peel en Maas zou er te klein voor zijn. Een paar nog. In «Nutpluimveeteelt" van 15 Nov. 1923 staan de legcijfers van 64 wit- legh. 1ste en 2de leg, fokstation Horst. Ik r.eem daarvan alleen de 2de leg, en wel telkens 19 s'.uks, omdat U er ook 19 controleerde op den 2de leg. De eerste groep gaf 2579 eieren of gem. 136 per kip. De tweede groep gaf 2814 eieren of gem. 148 per kip. De derde groep gaf 2640 eieren of gem 139 per kip. En dat was in 1923. Drie jaar later zal 't zeker niet slechter zijn. In Nulpluimveeteelt van 15 Nov. '25 kan U vinden de legcijfers van le, 2e en 3e leg van 100 wit legh van Horst. In den le leg produceerden deze dieren 19095 eieren of gem. 191 per kip en in den 2e leg 14513 st. of 145 per kip. Nu Uwe cijfers nog eens hierbij ge» haald. De 28 jonge kippen van U legden gemiddeld 172 eieren. Een mooi getal. Maar 191 is méér. Als U eenige slechte legsters er uit gooit, komt U aan een gem. van 199 st. Maar als deze bewer» king werd toegepast op dezen toom van 100 stuks "an Horst, zou 't gem cijfer ook nog best omhoog zijn te brengen. En de 2de leg Uwer 14 »uitgekeurde" kippen blijft nog 12 stuks beneden het gem. cijfer van den Hoster toom waar» uit geen enkel dier verwijderd is. Mijnheer Diiessens 1 Ik beschouw Uw »Open brief" ('t klinkt zoo....! Op 't eerste gezicht dezer woorden dacht ik aan Clemenceau) op de eerste plaats a!s een reclame voor Uw eigen zaak. Niets tegen, zoü ik zeggen, maar U moest Uw heil niet zoeken in t be kladden van Uw concurrent, waarmee ik hier bedoel, 't fokstation van Horst. Dat is, op zijn zachtst, niet netjes! Maar, als ik vragen mag. had 't schrijven van Uw »Ópen brief",juist in Peel en Maas van 16 October, ook nog een andere bedoeling? En is die mislukt Mijnh. D. U schrijft ergens in uw brief: »Ik begrijp die onderwijzers niet. Zij zijn toch niet verplicht propaganda te maken voor Horst? Naar ik meen, krijgen ze toch hun salaris voor ge geven cursussen door het Rijk betaald. Of heb ik het mis Mhr Dr. 1 Wat beteekentdie vraag? Wil U daarmee zeggen, dat mogelijk het fokstation voor die propaganda betaalt Ik laat het aan den onbevooroor» deelden lezer over, dergelijk gedoe le qualificeeren. Ik wil 't alleen noemenweinig collegiaal Niet voor 't fokstation zelf, mijnheer D. U weet immers zoo goed als ik, dat 't fokslation zelfs niet in de verste verte kan voldoen aan de aanvragen om broedeieren, kuikens, foktoomen en fokhanen. Uw eigen toom is U bij loting toegewezen. Neen, die propaganda voeren wij tor- wille onzer kippenhouders, niet uit eigenbelang, en niet uit belang voor Horst. Wij willen onze kippenhouders met die inrichting bekend maken, en we trachten ze, zoo noodig, te bewegen, van die instelling zooveel mogelijk te profiteeren. U zegt, dat u nog een be ginneling is, maar ik veronderstel, dat U toch wel zooveel kijk op de zaak hebt, om le begrijpen, dat de enorme verbeteringen van den kippenstapel in geheel N -Brabant en Limburg, waar onder óók begrepen de 14 door U ge controleerde dieren, voor 90 pet. te danken zijn aan »Horst". Ik zal de laatste zijn, om te beweren, dat alles, wat van »Horst" komt, »tip top" is. Vanwaar is 't dat soms wél? Maar die paar bruine eieren en enkele bruine veeren acht ik toch ook niet van zoo'n groot gewicht. Mijnh. Driessens 1 U schrijft, dal U mij niet begrijpt. Ik hoop, dat U na 't lezen van bovens'aande een en ander duidelijk zal zijn. Met coll. groeten, J. G. JANSSEN. P.S. Waarom dien por, om uw naam onder 't stuk te plaatsen? Zit er de schrik zoo in Heusch, 't was niet noodig geweest, ik zou. toch geen verstoppertje gespeeld hebben, ook ik houd niet van anoniem geschrijf. Mocht U zich gedron gen gevoelen, op bovenstaande nog terug te komen, ga dan uwgang. Ik verklaar U evenwel bij voorbaat, dat ik weinig lust gevoel nog meer inkt en tijd aan deze zaak te besteden. Trouwens 't fokstation Horst heeft mijne verdediging niet noo dig. Met uw aanval op dat fokstation is 't net eender gesteld als met dat ho ndje, dat eenige oogenblikken op drie pootjes dicht tegen een kerkmuur had gestaan en toen dacht, dat die kerk daarvan zou omvallen Goedige menschon. Geachte Redactie. Wat zijn er toch nog goedige men- schen op deze booze wereld 1 zoo dacht ik verleden week, toen er in »Peel en Maas" eene advertentie te lezen stond, waarin geld ter leen werd aangeboden tegen slechts twee procent. En dan zonder borgen, zonder onder pand, zonder verzekering, ja zonder informatie 1 Wat meent die Haagsche Maatschappij het toch goed met onze menschen 1 He' is haast niet te ge- looven 1 Ik ben dan ook zoo vrij om niet te gelooven dat het zoo mooi is als het lijkt. Wat die Haagsche Onderlinge Credielverschaffing voor een snuiter is, weet ik niet. Maar ik weet wel, dat velen diep ongelukkig worden door geld op te nemen bij sommige Voor schotbanken. Wee dengene die zijn handteekening zet onder stukken, waar van hij de strekking niet snapt en waardoor hij zich met handen en voeten gebonden overlevert aan gewelenlooze woekeraars. Met dank voor de plaatsing. N. BÏÏE3ISHJK1 STAND VENRAY. van 15 tot 22 October GEBOREN: Joanna G. M. Verstegen, Oostrum Johanna H. R Beterams, Schoolstraat Hubertus M. M. Verbeijen, Oostrum Hubertus E. van den Berg, Oirlo Hubertus J. G. Philipsen, Oirlo Wilhelmus Th. J. Daniels, Kemp Helma N. J. Dupont, Stationsweg Johannes Th. Rommen, Vlakwaterweg Johannes H. J. Arts, Merselo Odilia W. Stoks, Leunsche weg OVERLEDEN Hendriku9 Lemmens, 45 jaar. Merselo Mathieu A. Beerkens, 1 jaar. Hagelweg Peter Janssen, weduwn. van Petronella Cox, 80 jaren, Oirlo 4 patiënten St. Servaas, 2 St. Anna D8 Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 8 Juni 1926 is vastgesteld de vol gende verordening Verordening op de vrijwillige brand weer in de gemeente Venray. lijnde deze verordening volgens be sluit van Burgemeester en Wethouders van 20 Augustus 1926, no 224/21, in werking getreden met 26 Augustus 1926. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 22sten October 1926. Burgemeester en Wethouders voornmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester van Venray breng1 ter openbare kennis, dat door den Minis ter van Binnenlandsche Zaken nader is bepaald, dat mei ingang van 1 November 1926 de jacht op patrijzen in het geheele Rijk zal zijn gestoten. Venray, 22 October 1926 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO EBRESmKS diens™ venray. Parochiekerk Morgen om 2 uur groote Congregatie, ha f 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lof en Rozenkrans. In alle H. Missen collecte voor de Doofstommen. Maandag half 8 leesmis voor de St. Crispinusgilde, 8 uur jaarg. voor Joh. en Leon. Wismans en Petron. Jenneskens Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Jac. Hendriks en G- Hendriks 8 uur jaarg. voor Gertruda Janssen, echt- genoote van Thomas Michels- Woensdag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Theodor Verbeek Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis. 8 uur jaarg. voor C. van ter Velden—Ambro9ius en ouders. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Hendrina Smulders. Zaterdag komen de kinderen der 3e klas te biechten. Op de werkdagen om 6 uur Lof en Rozenkrans. Er wordt op gewezen dat het verboden is zelf de graven te bewerken. Bloemen en planten welke op het graf worden ge legd, zullen door den aangewezen persoon geplant worden. Zondag 31 October feest van Christus' Koning, algemeene H. Communie der leden van het Apostolaat des Gebeds. Zaal in het Patronaat. Om 9 uur H. Mis en vergadering voor de Derde Orde, afdeeüng vrouwelijke ter tiarissen. St. Antonius-Patronaat. Morgen opening van de Leesbibliotheek Er worden geen boeken uitgereikt voordat de Hoogmis in de Parochiekerk geëindigd na de Hoogmis bij Fr. Sanders AgendaCredietaanvrage bij de Boerenleenbank en mededeelingen. Onmiddellijk hierna voor de leden der Verkoopvereeni- ging „St. Antonius" afd. Oostrum. Aan de leden der afd. C (Dorp) wordt hierdoor bekend gemaakt, dat des avonds half 7 in Café „DE ENGEL" eene zal belegd worden. Punt van behandeling: 30 Beslissing over de vraag, of met de leverantie der eieren zal worden overgegaan naar Venlo, ofdater mee gebleven wordt te Roermond. Trouwe opkomst dringend verzocht. A. JENNISKENS, .Voorz. J. O. JANSSEN, Secretaris.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2