geneesten v&tftaait dejfiikl De fan Speelkaarten em Gegei Foifii alle H. Fr. I-P gemaaei K. Hhï Gemengde Berichten. Waarschuwing in geval van brand. Sch f|4.- 25.- lik !en Maat- ati niet-reiniging daarop vormt, omdat men aldus een stof zou missen, die voor de instandhouding van het lichaam noodig is. Eindelijk zijn er nog menschen, die getooven, dat het wasschen van de geheele huid een overbodig iets is; als men wekelijks maar van linnen ver wisselt, dan zal daardoor het vuil van zelf wel verwijderd worden Wal zijn die meeningen toch alle in strijd met een goede opvatting van de gezondheidsleer. Onze huid speelt een belangrijke rol bij de ademhaling en heeft ook de laak de lichaamswarmte te regelen, waartoe zij in staat is door de uitzetting of samentrekking harer bloedvaten; boven dien scheidt zij, behalve vluchtige vetzuren ook allerlei gassen af als koolzuur, zwavelwaterstof, koolwater stoffen, enz., welke de atmospheer van een lokaal, waarin vele personen ver toeven, niet weinig kunnen bederven. Onze huid is bezet met allerlei zweet- en smeerkliertjes, wier producten met de afgestooten huidschilvers en het vuil een veilige laag vormen, dat de normale functie van de huid belet. Dat vetlaagje is bovendien een heerlijke voedings bodem voor alle ziektekiemen, waar mede de mensch maar al te vaak in aanraking komt. Huidontstekingen en steenpuisten kunnen zoo ontstaan. Insecten spelen hierbij als bemidde laars vaak een zeer werkzame rol Om een voorbeeld te noemen hel is een vaststaand feit dat vlooien pest kunnen overbrengen door een aan pest lijdende rat over te springen op een daarvoor vatbaar mensch. Onze huisdieren, als kippen, ratten, honden, konijnen, waarmee kinderen zoo vriendschappelijk kunnen omgaan, zijn in dit opzicht lang zoo onschuldig niet, als waarvoor liefhebbenden ouders ze houden en zijn maar al te dikwijls de oorzaak, dat men inet huidziekten wordt besmet. Schurft, dat door een insect wordt veroorzaakt hetwelk gangen in onze huid graaft, bedreigt het meest de onreine huid. Wat dunkt u, is reiniging der huid nu overbodig of niet? Waar reinheid wordt toegepast, dsar wordl aan besmet ting den kop ingedrukt; reinheid en besmetting kunnen niet samengaan Maar dan moei de reinheid nauwkeurig worden toegepast. Wil men zijn huid rein houden en aan haar doel doen beantwoorden, dan moet men zijn geheel lichaam van top tot teen met warm water en zeep behandelen, waardoor alleen het huid vet wordt opgelost. Het verdient aanbeveling na de met warm water de huid nog eens geheel na te wasschen met koud water, om de door de warmte uitgezette bloedvaten door het koude water weer fot samen trekking te brengen en aldus verkoud heid te voorkomen. Zulk een reiniging doet het lichaam zoo goed, dat men zich als een ander mensch gevoelt en elke week opnieuw daarnaar verlangt. Het spreekt van zelf, dal men bij dit reinigingsproces ook aan de nagels de noodige aandacht moet wijden (uithalen en borselen), omdat in de ruimten onder de nagels allerlei ziekte kiemen hun verblijf houden. Men heeft er zelfs tuberkel-bacillen in gevonden I Het dragen van korte nagels verdient daarom alle aanbeveling Nog al dikwijls wordt door velen verzuimd om de noodige zorg aan de handen te besteden. Steeds moeten die voor eiken maaltijd gewasschen worden, hetgeen vooral moet geschieden door hen, die met loodhoudend materiaal omgaan, als schilders typografen diamantwerkers loodgieters enz. De zorg voor de tanden is naar mijn ervaring bij de meesten ook een zeer zwak punt. Ieder moet zich eiken avond den mond spoelen en de landen borselen in op- en benedenwaartsche rtchting teneinde aldus de spijsresten te verwijderen, die zich in den loop van den dag in de groeven tusschen de tanden verzameld hebben en tot rotting aanleiding kunnen geven; in het bijzonder is dit voor hen noodzake lijk, die met loodhoudend materialen omgaan, en boven met name zijn ge noemd Loodvergifliging toch uit zich o.m. in ontsteking van het mondslijmvlies en in het afzetten van lood in den tandzoom. Een goede verzorging van tanden en tandvleesch is tegelijk bij velen een geneesmiddel tegen een onaangenamen geur uit den mond. Het begrip «reinheid" heeft lang niet genoeg post gevat in den geest van ons volk; het moet daartoe opgevoed worden; geen beter middel acht ik daartoe dan de oprichting van bad huizen en vooral van schoolbaden. Wat men in zijn jeugd leert, heeft de meeste kans ook op laleren leeftijd te worden toegepast. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst 1 Als men reinheid neemt in den meest uitgebreiden zin des woords, dan behooren daartoe ook reinheid van lucht, reinheid van werkplaats, rein heid van woning. Dat ook zuiverheid van lucht nood zakelijk is voor het behoud eener goede gezondheid, wordt maar al te vaak voorbijgezien. Wat moet men b v. niet dikwijls strijd voeren in een spoorweg coupé om een raampje geopend te krijgen; en zooals het in spoorweg- coupé's gaat, gaat het ook vaak in werkplaatsen; altijd zijn er eenigen, die zich verzetten tegen den toevoer van versche lucht. En het is toch te dwaas, dat anderen ons zouden mogen dwingen de lucht in te ademen, die zij zelf door hun ademhaling enz. hebben bedorven 1 Er zijn heel wat momenten, die in ruimten, waar vele personen vertoeven,' de lucht kunnen vergiftigen. Allereerst de uitademingslucht, dan de stoffen, die door de huid worden afgescheiden, b.v. zweet, vervolgens de uitwaseming van eventueel vochtige kleedingslukken, de verbrandingsgassen van verlichting, kachel, pijp of sigaar, en eindelijk de stof, die voor een deel dikwijls ook een gevolg is van het bedrijf. In zetterijen heeft men er zelfs lood deelen in knnnen aanloonon 1 Ieder op zichzelf kunnen enkele dier oorzaken reeds de daarin ademende personen vatbaar maken voor longluberculose, maar hoeveel te meer als zij optreden in samenwerking met elkaar. Een afdoend middel is daartegen, en dat is de ventilatie. Laat ieder, die zich verzet tegen het openen van een raam, wel bedenken, dat hij daarmee de gezondheid schaadt én van zichzelf én van allen, die met hem in hetzelfde lokaal vertoeven. Een werkplaats moet even goed als een woning op bepaalde lijden gereinigd worden, en men kieze daarvoor oogen- blikken, als er niet wordt gearbeid. Spinnewebben en met stof bedekte richels zijn ook hier contrabande. Het zonnelicht, die ontsmetter bij uitnemendheid, moet er ruimschoots toegang hebben, en dal kan natuurlijk alleen door schoone vensterruiten. De bodem mag nooit met sputum bevuild worden, maar daarvoor moeten half met zand gevulde spulumbakken aanwezig zijn, opdat het daarin kan gedeponeerd worden, zoodat er geen gevaar bestaat, dat het verdroogt, ver stuift en door anderen wordt ingeademd. Uit woon- en slaapkamers verbanne men vaste 'kleeden *en vervange die door zeil, waarmede ook de stoelen bekleed moeten worden. Wid de juistheid gevoelt van heigeen hierboven werd gezegd omtrent frissche lucht, zal zeker met nalaten, die ook in ruime mate toegang te verleenen tot woon- en slaapvertrek. Mocht dit opstel hen, die nog niet voldoende overtuigd waren van hel groote nut, dat reinheid uit een hygieënisch oogpunt heefl, tot besliste voorstanders daarvan gemaakt hebben 1 Onderscheidingen. Bevorderd is tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, de heer J J. C. Anient, voorzitter van de van 14—18 September 1926 te Venlo gehouden Groote Land en Tuinbouwtentoonstel ling en benoemd is tot Ridder in de orde van Oranje Nassau de heer W. M A. Galiart, onder-voorzitter van genoem de tentoonstelling. Fabriek afgebrand. Maandagmiddag is door onbekende oorzaak de poltenfabriek van Th. Lie brand te Ottersum nagenoeg geheel uit gebrand. Twee brandspuiten waren spoedig ter plaatse, doch konden tegen het fel oplaaiende vuur weinig meer uitrichten. De fabriek brandde geheel uil; alleen de oven bleef ongedeerd. Brabant en Limburg op den Roodcn Zondag. Een ernstige vermaning! De Haagsche medewerker van «De Morgen" schrijft over de groote betoo ging der socialisten van 1.1. Zondag o a dal de deelnemers uit alle deelen des lands kwamen. «Niet het minst uit het Zuiden 1 We wïllen erkennen, dat we geschrokken zijn van de lengte der groepen Noord Brabant en Limburg. Vooral Noord- Brabant, dat het nog won van Limburg zond zeer vele deelnemers aan de be tooging en liet, wat de lengte van zijn provinciale groep betreft, menige andere provincie achter zich. We zouden het natuurlijk anders en juister gezegd hebben, maar wat bedoeld werd door het opschrift op een der meegedragen doeken; »Hel donkere Zuiden ontwaakt" is niet 'onjuist in dien zin, dat het het socialisme er snel aan invloed wint. Dat weid beangstigend en vooral scherp vermanend gedemonstreerd door de talrijkheid der zuidelijke optocht- groepen, die vermoedelijk maar zeer weinigen zoo omvangrijk zullen hebben verwacht. Kind in hot hoofd geschoten. Zaterdagnamiddag had te Heerier- heide een zeer droevig ongeluk plaats, meldt het «Limb. Dagbl." De knecht van den heer F., slager kldaar, zou Zaterdag vertrekken. Een broertje van een jaar of 11 kwam hem afhalen. Dit jongetje bleef bij den heer F. eenigen tijd spelen. In de werkplaats lag een geladen pistool, hetgeen de jongen heeft welen te bemachtigen, Plotseling richtte hij dat op het drie jarig kind van den heer F. Het schot ging af en trof het kind juist aan het voorhoofd; het kogeltje van pl.m. 5 m.M. drong diep in het hoofd door. De arme kleine moest naar het zieken huis te Heerlen worden overgebracht. Een dure handteekening. De Belg A. V. had te Heerlen zich voor den ambtenaar van den burger lijken stand uitgegeven voor den vader van een meisje, dat in het huwelijks bootje wilde stappen. Hij had zijn toestemming tot het huwelijk gegeven en in het register geteekend als K R., die de wettige vader was. Bij een vroegere gelegenheid had hij zich ook al eens als de broer van een trouw lustige uitgegeven. Er pleitte iets voor den man. Hij had voor het kind ge zorgd, toen de vader het in den steek liet, maar de officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht wees er op, dat die praktijken in de mijnstreek hand over hand toenemen en dat de burgerlijke stand op die manier een paskwil wordt. Hij wenschte een voor beeld te stellen en requireerde een jaar gevangenisstraf. Druk vervoer te Vierlingsbeek. Naar we vernemen werden gedurende de laatste zes weken vanwege de coöperatieve inkoopvereeniging verzon den 50 waggons geperst stroo. Wel een bewijs dat in dit artikel nog al gehandeld wordl Langs do grens. Nauwelijks heeft de Belgische regee ring het bakken van witbrood wederom toegelaten, of de smokkelhandel van bloem van hier naar België is den kop ingedrukt. Bakkers van hier kunnen weer de grens overgaan met hun brooden en verkoopen, ondanks den lagen frankenkoers, met een goede winst. Om niet te worden vervolgd mengt men een weinig grijs meel onder de bloem en men heeft dan de kwaliteit welke in België mag verkocht worden Vechtpartij. Zondagavond heeft in een herberg te Kaldenkirchen bij Venlo een vechtpar tij plaats gehad tusschen aanhangers van de «Stahlhelm" die terugkwamen van een demonstratie in Allenesse en leden van 't Verbond van frontstrijders Eerstgenoemden werden met bierglazen en steenen uil de herberg gewerkt. Ook werd er geschoten, 7 leden van den »Stahlhelm" werden gewond en een werd gedood. De functie van gemeente-ontvanger. Den Nederl. Bond van Gemeente ambtenaren heeft zich tot den minister van Binnenlandsche Zaken het verzoek gericht het daarheen te willen löident dat in de gemeentewet bepalingen worden opgenomen, waardoor de mogelijkheid in het leven wordt geroe pen, dat door Gid. Staten gemeenten worden aangewezen^ die gezamenlijk een ontvanger hebben. Hij moest „kapelaan van der Velde" hebben. Zaterdagavond ging kapelaan Willen borg van de pastorie St. Galharina te Eindhoven naar boven en kwam op de trap een onbekend heertje tegen «O, ik moest kapelaan v. d. Velde spreken", gaf de jonge man ten bescheid. Die woont hier niet, antwoordde kapelaan Willenborg, maar ik zal even voor u aan de meid vragen, waar hij wel woont. De meid bleek echter geen man binnengelaten te hebben. Zij belde nu direct de politie op, terwijl kapelaan W. den inbreker aan de praat hield De politie was spoedig ter plaatse en arresteerde den man, die een 21 jarige Duilscher bleek te zijn en uitstekend in de kleeren zat. Hij was door den tuin, die geheel door muren ingesloten ligt, binnengekomen en had reeds de sleutels der pastorie in zijn bezit. Overreden. Toen bij den watertoren te Heerlen Maandag een 10-jarig meisje van achter een woonwagen uitkwam, werd zij gegrepen dooreen passeerende auto. Met een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen werd zij in het ziekenhuis opgenomen. De scheepvaart by Lobitb. Te Lobilh is Zondag j.l. het 100.000ste schip sedert 1 Januari van dit jaar gepasseerd. Voor het heele jaar 1925 bedroeg het aantal 96 200. Motor-ongeluk. Toen Zondagvoormiddag de heer v.d. V. met zijn broeder op de duozitting in zeer matige vaart van Oirschotnaar Best reed, ontmoette hij ongeveer halverwege een tweetal fietsers uit Woensel, die links van den weg, dus verkeerd, reden. Op 't laatste oogenblik willende oversteken, weid de voorste fietser door de motor, die ongeveer midden op den weg was, aangereden, met het gevolg, dat en d8 twee motor rijders en de fietser op den weg neer sloegen. Die op de duo zat kwa'm er met oenige ontvellingen af, de andere twee moesten per auto vervoerd worden, de één naar huis, de andere naar 't gasthuis te Best. De heer v.d V. had een ernstige hersenschudding gekregen en is uren builen kennis geweest; de andere is [ernstig aan het hoofd gekwetst doch bij bewustzijn gebleven. Beiden zijn aanstonds van de H.H. Sacramen ten der Stervenden voorzien. Overreden en gedood. Maandagmiddag is de 52-jarige boerenknecht F. ten Voorde, te Barne veld, door het op hol slaan der door hem bestuurde paarden onder het voer tuig geraakt en onmiddellijk gedood. Door den bliksem gedood. Te Oud-Ade, gemeente Alkemade, is Zondag tijdens het onweer het 12-jarig zoontje van den heer H. v. d. Voort door den bliksem getroffen en gedood Men vond zijn lijk geheel verkoold lang3 den dijk. Van den landbouwer de Graaf, even eens te OudAde, zijn drie koeien door den bliksem gedood. Aan de gevolgen overleden. In het St. Joseph-hospitaal le Kerkrade is overleden de heer Scheilen, die voor 14 dagen getroffen werd door een kogel uit een flobertgeweer, waarmede zijn knecht speelde. Verdronken. Zondagavond half 10 is de ongeveer 50 jarige gehuwde vrouw W. uit Maas tricht, die van een uitstapje van België terugkeerde, nabij Slavante te St Pieter in het Kanaal geraakt en verdronken. Friescli melkvee naar Zuid-Amerika. Van Friesland uit zijn wederom 8 wagons, inhoudende 200 kalveren, via RoosendaalEsschen naar Antwerpen verzonden om daar verscheept te wor den aan boord van het s.s. «Cambrian Queen" met bestemming naar Buenos- Ayres. Daar zullen de dieren gedistri bueerd worden over een 7-tal groote boerderijen der landbouwonderneming Canbana Frisia", een stichting van een Duilsch concern in Argentinië, om opgefokt te worden voor de melk productie. Reeds ruim een jaar geleden werd een groot aantal stieren uit Friesland naar Argentinië uitgevoerd en heiligt in de bedoeling successievelijk omstreeks 3000 koe-kalveren uit te voeren. De te winnen melk is in hoofdzaak bestemd voor de bereiding van een soort droge 'melkpoeder, «Cazin" ge heeten, welke wordt gebezigd voor industrie-doeleinden Evenals op de boerderijen van de «Canbana Frisia" in Argentinië, is ook bij het vervoeren de zoig der dieren toevertrouwd aan Friesche boeren, in dienst der onderneming. Overreden en gedood. Toen Maandag de bejaarde vrouw H. P., uit Geleen, te Beek uit een autobus stapte, werd zij plotseling, achter de autobus vandaan komende, door een anderen auto gegrepen. Zwaar verwond is de arme vrouw naar haar huis gebracht, waar zij in den loop van den dag aan de bekomen verwondingen is overleden. Een duivenmelkerstruc. Het was het bestuur eener te Delft gevestigde vereeniging van postduiven liefhebbers opgevallen dat een der leden, telkens een van de eerste prijzen wist te winnen. Daar deze prijswin naar niet bekend stond als eigenaar van bijzonder goede duiven, wekte dit nog al verwondering. Besloten werd de klok van het bedoelde lid eens grondig te onderzoeken. Uit het onderzoek kwam aan hel licht dat aan don bodem der klok een plaatje was bevestigd waarop 3tond «wie hier naar binnen gaat, komt nooit te vroeg, maar steeds te laat". Voor den poslduivenliofhebber gaat deze spreuk wel op. Bij verwijdering van het plaatje bleek, dat het alleen diende om een klein gat te bedekken waardoor het mogelijk was met een dun voorwerp de wijzers der klok te verzetten. Nu moest getracht worden den be drieger te vangen. Het bestuur bracht listiglijk een papiertje over het gat aan in den binnenkant van de klok en verzegelde deze als gewoonlijk. Toen nu Zondag na de wedvlucht de klok word teruggebracht werd be vonden, dat het papiertje, dal door het bestuur was aangebracht, was door stoken. De aldus in den val geloopen be drieger moest zich komen verantwoor den en bekende na veel tegenspraak zijn geknoei. Hij toekende een verkla ring, waarin hij zijn oneerlijke prak tijken erkende en zich verplichtte de op oneerlijke wijze verkregen prijzen terug te betalen. Dat de man als lid der vereeniging geroyeerd werd, behoeven we welhaast niet te zeggen. Het dure leven in België. De regeering heeft het voorstel tot prijsverhooging met 25 pCl. voor het vervoer op de spoorwegen enkel be krachligd voor goederen, dus niet voor het personenvervoer. Invoering wintertijd. Ook in België zal de wintertijd wor den ingevoerd in den nacht van 2 op 3 October. We zullen dus nu niet de onaangenaamheden met spoorverbindin gen enz. hebben van de vorige malen bij de uursverandering. Verkorting van den werktyd in Ford's fabrieken. Henry Ford heeft opnieuw de indus- trieele wereld in even groote verbazing gebracht als 12 jaar geleden, toen hij vijf dollar vaststelde als minimum dagloon in zijn fabrieken, aldus meldt de «Tel." uit New-York. Hij heeft thans een 40-urige werkweek van vijf dagen ingevoerd zonder overuren. De arbeiders zullen betaling van zes dagen voor vijf dagen werk krijgen en de Zaterdagen en Zondagen vrij hebben. Het is een kwestie van zakendoen, verklaarde Ford; het gros van alle artikelen wordt verbruikt door de menschen die ze vervaardigen. Geef hun voldoenden vrijen tijd en hun behoeften zullen stijgen. De gestegen consumptie maakt grooter productie mogelijk en het massaproduct leidt tot prijsverlaging. Ford denkt thans niet langer aan een minimumloon. Zoo weinigen van zijn arbeiders ontvangen dat minimum loon, dat het beginsel thans geen practische waarde meer heeft. Hij is van meening, dat een man betaalt moet worden naar wat hij waard is en dat zij, die niet meer waard zijn dan het minimumloon, eigenlijk maar moeten heengaan. De tijd voor de korte week is, naar zijn meening, gekomen. Hij zelf stelt haar thans in voor 217 000 employé's in meer dan 50 industrieën, van auU> mobielvervaardiging af tot spoorweg bedrijven toe. Het zal noodzakelijk zijn, de machines in zijn fabrieken meer dan acht uur aan den gang te houden, Daarom zullen de arbeiders in ploegen werken, omdat de machines te duur zijn om ze stil te laten staan. Maar op Zalerdag en Zondag zal niet meer worden gewerkt. Met behulp van nieuwe machines zal de arbeid zoo worden verricht, dat er meer werk zal worden gedaan in vijf dagen dan thans in zes. De oudste inwoonster van het land overleden. Maandagmiddag is in het diaconie huis der Ned. Herv. gemeente te Leeuwarden in den ouderdom van 103 jaar overleden de weduwe Grietje van Beerewaarden. Op 6 Augustus j.l. heeft zij nog in volle opgewektheid haar 103en verjaardag gevierd. Tot kort voor haar dood heeft zij zich in een goede gezondheid - mogen verheugen, meldt de «Leeuw. Gt.," alleen de laatste weken is zij bedlegerig geweest. Slachtoffers van de koude te Luik. Te Luik zijn reeds de eerste slacht offers van de koude gevallen. Een 60 jarige dame is op het slation Luik— Gornillon Zondagmorgen door de koude bevangen en tijdens haar overbrenging naar het ziekenhuis overleden. Een 70 jarige bewoner vsn de Rue Grande Beche te Luik is eveneens tengevolge van congestie, veroorzaakt door de temperatuursdaling der laatste dagen, overleden. 'n Goedbetaalde vechtpartij. De Dempsey—Tunny vechtpartij heeft volgens of.lcieele opgave 164 486 be zoekers gelokt, waarvan 136 954 bela- lenden, die samen 4.800.000 gulden aan recette gaven. Dempsey kreeg voor twee blauwe oogen 700.000 gulden de winnaar Tunney, die notabene bevorderd werd tot eereburger van New York kreeg voor zijn zege 500.000 gulden; Ten Rickard, de organisator van de vecht partij verdiende er 1.250 000 gulden aan, de fiscus ontving 480000 gulden, het stadion waarin «gevochten" werd 450.000 gulden, de staat Pennsyhonië 200.000 gulden. En de domme Jan Publiek, die dik wijls voor ideöele dingen zoo weinig blijkt over te hebben, betaalde dat alles Hoe dom en giof. Wat ervaren menschen zoggen. Terwijl de zakenman rust, werken zijn advertenties (Carnegie.) V Als iemand goud voor lood heeft aan le bieden, wordt hij het niet kwijt, als hij er geen bekendheid aan geeft (Mark Twain). Mijn zoon, doe zaken met menschen» die adverteeren, want deze zijn in teliigent en gij zult er nooit bij ver liezen. (Franklin.) De weg naar rijkdom loopt di.or drukinkt. (Bernum.) lloe kan de wereld nu welen, dal men iels goeds te verkoopen heefl, als men het niet adverteert. (Vand- rbill.) Evenals de ervaren kapitein op ge vaarlijke plaatsen een loods noodig heefi, is voor den koopman de reclame onontbeerlijk. (Rockefeller) Toen ik niet adverteerde had ik zoo'n geringen omzet, dat ik beter gedaan had mijn zaak te sluiten Ik besteedde het eerste jaar 1000 Mark aan reclame, het volgende jaar gaf ik 3000 Mark uit aan advertenties en ik mocht mijn omzet becijferen op honderdduizenden; thans bedraagt bij reeds millioenen en mijn winst is in verhouding daartoe. Alles wat ik heb, mijn wereldnaam, mijn millioenenzaak, dank ik niet slechts aan de soliede wijze, waarop mijn zaak werd gedreven (er zijn nog duizenden andere firma's, die even reeël als ik hun klanten bedienen), doch voor 90 pet aan het ad verteeren- (Rudolf Hertzog) brengt te^langh gegeven Lan aanvr^ans net teiom tenraydag van ddda^ 25 iet - Zij» (venge in aanmiverkr punten el Perst reed thans nid Aan\ja 9 installatie; De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat verzocht wordt in geval van brand zoo spoedig mogelijk telefonisch op "te bellen: le het Gemeentehuis, telefoon no. 6 2e Brigade der Kon. Maréchaussée, telefoon no. 58 2e de Heer V. Pyls, telefoon no. 10 Gedurende den tijd, dat de telefoon is gesloten, wordt men verzocht zoo spoedig mogelijk één der heeren Brand meesters te waarschuwen en wel H. Timmermann, opperbrandmeester, Marktstraat V. Pyls, Brandmeester, Grootestraat 10 P. H. Oudenhoven, Brandmeester, Heuvelstraat 1 benevens één der dienaren van ge meenle politie L. H. Janssen, Langstraat 14 P. J. Derks, Merselosche weg 4b W. J. Steerneman, Maasheesche weg 3 en de Brigade Kon. Maréchaussée, Lang straat 31c Venray, 14 September 1926. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Dit geldt voor de geheele gemeente dus ook voor allo rectoraten en ge huchten. Firma van deu Munckhof. lote Qrj j inwst Cirte in A IleiFol Veipn i Olis'ett ÜR örairicl aaiurs KKU1SSTR4 Bezfate! Overal aijedeu PRIJSVER! HORLOGffeeacV levert tWE alsprachin bi gongslag, oklan eerste k 1 as-G B Beck H. Eerste soorfamei ES in alle mepe oi NieuuEKK BARflleikei Prijzen veie co aanb Gerepili Bruiike fcn, V» iet OndergSakt bekend daEOI zaak in tevens bh a rf 1'

Peel en Maas | 1926 | | pagina 8