Rijwielen, Bat 00 Hub. i: T Peter Hendrix, Patersfa Kinderen PUftOLH Provincial tl Nieuws. Tuinbouwbond Heide. huisnaaister Ker Pet ri; MP. de lairijï Aaniïh ét Aaiéd aaiasai Aankü een nettijstj Ingekomen en vertrokken personen. bussirlijkb stahd venray. kerkelijke minsten venray. Districts-arbeidsbeurs vaarwel. Algemeene Vergadering Bied zich aan in de j vi J &ll Naja>en ROUDEf aasite Heten won in Het bol vi model-bodj ami Het boi Woof en alle Onderdeel^ Pracht serie GAEBIDLAN%\ Electr. lantaarnsKaarslantaarnsjkl SOLAR-Carbid los en iiu Pertrix batterij en, KaarsenOliVt zijn bij de bak- en kookdemonstratie die met den Zuinigheids-oven gehouden werd. Het systeem dat even eenvoudig als practisch is komt hier op neer, dat de warmte van één gasvlam door een koker in een kleinen oven wordt gedreven. ïn den oven bevinden zich verschillende vakken die door afsluiting meer of minder Warmte doorlaten. Door do warmte aldus gevangen te houden- is men in staat binnen twintig minuten op één gasvlam een geheel diner klaar te maken. Dat dit een enorme besparing geeft laat zich denken. Daarbij heeft de oven nog dit voordeel dat alle uitwaseming van het eten door de warmte verdampt, waar door alle onaangename etenslucht ver dwijnt. Terwijl door de gestadige warmte, steenen en zelfs glazen schotels zonder vrees voor aanslag of basten kunnen worden gebruikt. De demon stratie waarbij oök voor het bereiden van gebak enz. van den oven werd gebruik gemaakt gaf ons de overtuiging dat het hier werkelijk een voor de praclijk belangrijke vinding geldt die zeker bij onze huisvrouwen gunstig zal ontvangen worden. Msb. Waarschuwing tegen Typhus. Dr. J. J. M. Gimbrère, directeur van den Gem. Geneesk Dienst te Tilburg publiceert de volgende waarschuwing In verband met het epidemisch voorkomen van buiklyphus in de omgeving kan het zijn nut hebben de bevolking in te lichten hoe de besmet ting het beste kan worden vermeden De buiklyphus wordt veroorzaakt door den typhusbacil ontdekt in 1880 door Eberth indien deze door middel van het voedsel of door onreine handen m den mond en verder in de ingewanden wordt gebracht. De bacillen vermeerderen zich daar, veroorzaken darmzweren, gepaard met diarrhee en hooge koorts en worden in groole hoeveelheden met de ontlasting en de urine uitgescheiden, gereed om nieuwe besmetting te weeg te brengen. Men kan dus door te zorgen geen voedings middelen te gebruiken, die besmet kunnen zijn. door sloot of putwater, vuile handen, faccaliën enz. de ziekte voorkomen. Drink dus geen ongekookte melk, waarin de lyphusbsccilleu welig tieren, of twijfelachtig drinkwater, eet geen rauwe groenten en fruit en wasch vooral veel de banden, speciaal voor he> eten. Eon 104-jarigo. Men meldt uit Hengstdijk Ter rectificatie van 't bericht, dat de juffrouw die dezer dagen te Leeuwarden overleden is de oudste inwoonster vtm Nederland zou zijn, zij gemeld, dat mej de wed. Asselmande-de Wilde alhier nog ouder is. Zij hoopt 1 November 104- jaar te worden. Het autobus-ongeluk by Cabauw. Woensdagmiddag is de 48 jarige mej. Vroege, die bij het ongeluk met de autobus in de buurtschap Cabauw, gem. Lopik, in de modder was geraakt en met moeite was bevrijd, aan de gevol gen overleden. De Langendyker kool. Men meldt uit Langendijk: Thans heeft de Langendijker Groenten centrale te Broek op Langendijk, even als de Noordermarktbond te Noord- Scharwoude, besloten, de bij haar aan gesloten 14 luinbouwvereenigingen voor te stellen, partijen kool, die 60 cent of minder per 100 K G. opbrengen, te doen vernietigen om te voorkomen, d>ft de reputatie der Langendijker groenten op binnen- en buitenlaDdsche markten schade zou lijden. Ten aanzien van den verkoop van stapelgroenten op bonnen, bleef men bij hel eenmaal aan genomen besluit, om den verkoop buiten de veiling bij uitzondering toe te laten. Biologische bestrijding van de bloedluis. In 1924 heeft de Plantenziektenkun- dige Dienst een partijtje door hel niet inheemsche sluip wespje Aphelinus mali geparasiteerde bloedluizen uit Frankrijk geïmporteerd, ten einde te trachten dit wespje hier te lande vasten voet te doen krijgen en hel dus te gebruiken in den strijd legen de bloedluis. Deze z.g. biologische bestrijdingsmelhode belooft inderdaad te zullen slagen, het wespje heeft zich hier niet alleen in stand welen te houden, maar zich op de terreinen van don Dienst opzetteliijk daarvoor aangeplante, door bloedluis aangetaste Doucin zaailingen zoo sterk vermeerderd, dat thans een begin is gemaakt met de distributie dezer wesp jes aan hen, die sterk door bloedluis aangetaste appelboomenbezitten en met deze methode een proef willen nemen. Voor zoover het beschikbare materiaal het toelaat, kunnen aan hen, die daar toe alsnog een verzoek richten tot het hoofd van den Piantenzieklenkundigen Dienst te Wageningen, nog eenige met geparasiteerde bloedluizen bezette takjes, worden toegezonden. Spoedige aanvrage is gewenscht. Krasse woorden. In een brief aan »De Tijd" schrijft de Belgische correspondent van dit blad o.m. het volgende: De Vlaamsche burgerij staat geheel builen het leven aan het hof. Van eenig geestelijk contact tusschen het regeerend vorstenhuis en de Vlaamsche intelleclueelen is nooit iels gebleken. De wederzijdsche genegenheid kan dan ook niet ver boven het vriespunt staan. En al de drukte rondom de verloving van den kroonprins met prinses Astrid wordt door het opkomend geslacht in Vlaanderen met gematigde onverschil ligheid gevolgd Wel worden af en toe pogingen gedaan om de populariteit van het regeerend huis wat op te warmen, doch op de intellectueele Vlamingen, vooral op de jongeren, hebben deze pogingen geen vat. Zij Als Uw zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk welen maar al te goed, dat de koning zijn grondwettelijke vrijheid en rechten nooit heeft gebruikt om de meerder heid zijner onderhoorigen, de vertrapte Vlamingen, recht te doen wedervaren. Integendeel 1 Men vertelt, dat het voornemen van het kabinet Poullet om dr. Borms, den gevangen leider der Vlaamsche natio nalisten, in vrijheid te laten, op het verzet in hofkringen, speciaal in de omgeving van de Koningin zou zijn afgestuit. Indien prinses Astrid er op gesteld mocht zijn, de genegenheid ook van het Vlaamsche volk te winnen, zal hare koninklijke Hoogheid moeten beginnen met zich op de hoogte te stellen van de wijze, waarop de Vla mingen sedert 1830 van Brussel uit werden geregeerd en vertrapt. Mogelijk komt zij dan tot het inzicht, dat de echtgenoote van den toekomstigen troonopvolger een taak wacht, die iets minder gemakkelijk is dan de gewone huishoudelijke bezigheden. Drama in een ziekenhuis. In het ziekenhuis te Trouche (Frank rijk) heeft zich een eigenaardig min of meer dramatisch voorval afgespeeld Een 75 jarige zieke, die zeer door hoest geplaagd werd, belette door zijn kuchen zijn medepatiënten te slapen. Een hunner wierp hem in woede een breede leeren ceintuur naar het gezicht. Oogenblikkelijk zweeg de hoestende patiënt. Eenige oogenblikken later, toen een verpleegster hem een drankje kwam brengen, constateerde zij, dat de man dood was. De verpleegde, die de ceintuur naar hem toegeworpen had, werd zoo zeer door schrik aangegrepen dat hij ijlings uil zijn bed sprong, zijn kleeren aan trok en uit het ziekenhuis wegsnelde Men vond hem nergens meer terug en men vreest dat hij zich in dé rivier de Isère, die vlak bij het ziekenhuis stroomt, heeft verdronken. VENHAY, 2 October 1926. Donkt er aan J Wie morgen op tijd wil zijn, zette heden avond zijne uurwerken één uur terug. Winterdionst Spoorwegen. De nieuwe dienstregeling voor den winterdienst op de spoorwegen is vanaf heden verkrijgbaar. De winterdienst begint morgen 3 October. Op het traject VeDlo—Nijmegen is aan de dienstregeling alleen veran derd de vertrektijd der laatste treinen naar Venlo en Nijmegen, welke slechts enkele minuten later wordt. Electriciteit. Donderdagmorgen is men met een groot aantal arbeiders begonnen met het leggen van het laagspannings- of verdeelnet, dat langs de wegen in de kom wordt aangebracht. Voor het dorp zal dit onder den grond en buiten het dorp bovengronds worden gelegd. Van af dit laagspanningsnet worden de leidingen naar de huizen afgetakt, waarmee eveneens een aanvang is ge maakt. Waarschijnlijk zal 1 December as. licht kunnen geleverd worden. Naar wij vernemen zal aan allen, die medegewerkt hebben aan de St. Odafeeslen alhier, een feestavond worden aangeboden op Donderdag 7 Oktober a.s. in d6 zaal j> Wilhelmina" Schoolstr. waarbij alsdan zal optreden hel Ensemble van der Hilst. Wij wenschen aan allen een genoeglijken avond. De Maandag gehouden paarden* markt kenmerkte zich door een groote aanvoer, waaronder prachtexemplaren van jonge paarden en veulens Er waren echter meer belangstellenden dan koopers, want de handel was niet vlot. De prijzen die besteed werden waren laag. De handel in paarden schijnt zijn besten tijd gehad te hebben. Op de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt waren ruim 250 runderen aangevoerd. De handel was buiten ver wachting zeer vlot aan iets betere prijzen prijzen. De biggen brachten van f 12 tot f 16 op. In verband met het alhier ver- koopen van hennen, die bleken hanen te zijn, werd door de Rijksveldwachters Seerden alhier en Hamelinck te Vier lingsbeek aangehouden de koopman M. K. te Vierlingsbeek. Hij is ter beschikking der justitie naar de gevangenis te Roermond over gebracht. Eenige van de verkochte beestjes zijn als bewijsstukken in be slag genomen. De hoofdprijs der verloting ten bate van «Herwonnen Levenskracht" zijnde een Simplex-rijwiel is gevallen op no. 30939. De trekkingslijst ligt ter inzage in de Coöperatieve Winkel. Aan het Slation alhier zijn deze week ongeveer 30 wagons aardappelen ingeladen aan prijzen van f 2 65 tot f 3per 100 kg. Door de Firma Gebr. Oudenhoven alhier is onderhands aangenomen het uitbreiden en verbouwen der winkel zaak van den Heer Vincent Pyls, Groote Straat, voor de somma van f 4160. GEVONDEN een rijwielplaalje. In lichtingen verstrekt de Gemeentepolitie. Hel mond- en klauwzeer wil in onze gemeente nog niet wijken. Behalve de schade aan melkverlies, zijn hier ook verschillende koeien aan deze ziekte bezweken. Tegen een tweetal veehouders werd deze week door veldwachter Janssen procesverbaal opgemaakt wegens het overbrengen van vee. lijdend aan mond- en klauwzeer, naar eene andere weide. Het maken van allo brillen, ook op doktersrecept geschiedt vakkundig bij P. VAN OPBERGEN Jzn. Gediplomeerd Opticien T.O.G, Markt, Ven ray. Alle voorkomende reparaties binnen 't uur. Adv. De als verdacht van flesschen- trekkerij aangehouden M. H. IIvroeger ambtenaar ten postkanlore te Venray, die deel uitmaakte van de firma Haenen en Co. te Aerle Rixtel, is na eenige maanden in preventieve hechtenis te hebben doorgebracht, voorloopigop vrije voeten gesteld. De tweede verdachte J, V, afkomstig uit den Bosch, bevindt zich nog in preventieve hechtenis De door deze gekochte en natuurlijk niet be'aalde goederen vertegenwoordigen een waarde van eenige duizenden guldens. De heer A. J. W. Josephs te Venray behaalde Dinsdag te 's Hertogen- bosch het politiediploma van den Ned. R.K. Politiebond »Sl. Michaël." Gisteren vergaderde de Raad der gemeente Venray ter behandeling van de volgende punten 1. Notulen. 2. Mededeeling kasopname Gemeente ontvanger, 3e kwartaal. 3. Aanbieding van het Gemeentever slag 1925. 4. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1925 begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur, dienst 1927. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van circa 8,20 H A. ontginningsgrond aan R. Swinkels; circa 5,61 H A. ontginnings- grond aan A. Pouwels. 6. Voorstel van B. en W. tot publieken verkoop van circa 62 H.A. ontginnings- grond 7. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een stukje grond van J. A. Poels tot aanleg van een weg. 8 Voorstel van B. en W. tot publieke verpachting van circa 31 H.A. ontgin- ningsgrond. 9. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een stukje grond van W. Hendriks tot verbreeding der straat. 10. Voorstel van B. en W. tol het ter beschikking stellen van drie terreintjes aan de Stroomverkoop tot hel stichten van transformalorhuisjes. 11. Mededeeling schrijven van Ged. Staten in zake wegenbelasting. 12. Aanvrage der R K. reclasseerings- vereeniging tot het ontvangen van subsidie. 13. Aanvrage van het Oranje Comité om eene bijdrage van f 25, in het ge houden kinderfeest op 31 Augustus j.l. 14. Af- en Overschrijving, begrooting dienst 1926. 15. Aanvrage der Vakleekenschool te Venray om eene bijdrage ingevolge de Nijverheidswet. 16. Aanvrage van het R K. Parochiaal Kerkbestuur van St. PetrusBanden om een bijdrage in den bouw eener kerk en priesterwoning te IJsselsleijn. 17. Aanvrage om subsidie van 1. Fanfare Venray, Oostrum, Leunen, Merselo; 2. Handelscursus van den R. K. Venrayschen Middenstand; 3. Commissie van advies i z. Beroepskeuze en vakopleiding; 4. Patronaatscommissie afdeeling lichamelijke opvoeding; 5 Districts arbeidsbeurs te Venray; 6 R K. Kerkbestuur te Venray. Zooals wij uit goede bron ver nemen is aan de N.V. AZNEM, Alg. Zuid Nederl. Electr. Mij te Roermond opgedragen de electrificaties van volgende werken R K. Kerk te Meyel; Zustersklooster te Meyel der Eerw. Slotzusters Fran ciscanessen; Pastorie en Kapelanie te Meyel. Verder het R. K. ziekenhuis te Tegelen met sterk en zwakstroominslal latie; Kerk te Castenray met Rectoraat'. MERSELO. Zaterdag was in de zaal van de Wed. Arts alhier eene vergadering belegd voor de leden van den Eierbond. Op deze vergadering, waarop niet de helft der leden aanwezig was, zou van gedachten gewisseld worden over de vraag: bij welke veiling men zich zou aansluiten, Venlo of Roermond. De heeren J. Janssen en S. H. Muij- sers brachten dienaangaande een keu rig en duidelijk verslag uit van hun bevindingen bij verschillende afdeelin- gen van den Eierbond en de Eiermijnen. De dank, hun door den Voorzitter gebracht, was wel verdiend. Na een lange discussie werd, mede met het oog op het slecht bezoek ter vergadering, besloten in deze een afwachtende houding aan te nemen, om dan later nog eens te vergaderen, na de respectievelijke jaarverslagen te hebben afgewacht. Als eene merkwaardige bijzon derheid deelen wij mede, dat bij P. M. alhier een pereboom voor de tweede maal in vollen bloei staat na reeds een fiinken oogst peren te hebben opgebracht. OIRLO. Bij gelegenheid van de kermis alhier, zal het alom gunstig bekende Tooneelgezelschap Joh. Bakker eenige uitvoeringen gaven. OVERLOON. Naar wij vernemen slaagden bij het gehouden melkexamen 18 van de 22 deelnemers voor het diploma. Een mooi succes. Gouden bruiloft. Dinsdag werd het gouden echtpaar Kleuskens te HegelsumHorst in een prachtig versierde wsgen, omringd door een groote schare ruiters en bruidjes kerkwaarts gebracht. Na de plechtige H. Mis, die tot dankzegging voor het gouden paar werd opgedragen, werd de stoet op het marktplein gefotografeerd en trok daarna huiswaarts alwaar de feestelijkheden werden voortgezet. VENLO. Op het oogenblik doet zich bij zeer vel6n hier ter slede een soort ingewandsziekte voor. Zij openbasrt zich door lusteloosheid, gebrek aan eetlust en versnelden stoelgang, en wordt toe geschreven o.m. aan het weer en het eten van fruit. Bij de jongste manoeuvres waren er in de karezne alleen een 500-lal van deze zieken. Overreden. Op den Rijksweg HornRoermond werd Woensdagnamiddag de werkman S. van de Limb. Tramweg Maatschappij door den motorrijder de II. uit Helden aangereden. Met gebroken been werd S. naar het hospitaal te Roermond over gebracht. Het ongeval moet te wijten zijn aan het feit, dat de berijder van het motor rijwiel zijn machine niet voldoende meester was, althans de weg was ge heel vrij, toen het ongeval plaats greep. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1750.000 eieren. Groote eieren van f 9 tot f 10.10. Kleine eieren van t 7 tot f 8.80. Eendeneieren van f 7 60 tot f 8 90 Opening der Cöop. Roermondsclie Eiermijn. De datum der officieele opening der nieuwe gebouwen der Coop. Roermond- sche Eiermijn is thans vastgesteld op Zaferdag 11 Dec a s. Vele autoriteiten, besturen der ver schillende Nederlandsche Pluimveeteelt- organisaties, H. H. Pluimveeteeltcon sulenlen de besturen der L L.T.B en N.C.B. en verder deputaties der 264 bij deze laatste organisaties aangesloten Pluimveevereenigingen zullen de fees telijkheden bijwonen, terwijl deMidden- Limburgsche Pluimvee en konijnen- vereeniging bij deze gelegenheid in de gebouwen der mijn een groote Inter nationale Pluimveetentoonstelling zal houden. Beeiudiging Zomertyd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de vervroeging met één uur van den weltelijken tijd, bedoeld in art. 1 der wet van 23 Juli 1908 (Stbl. 236) zal eindigen 3 October a s te drie uur in den voormiddag (dus Zondagmorgen). Op dat tijdstip wordt wederom inge steld de tijdregeling naar den middel baren zomertijd van Amsterdam,'welke tijdregeling alsdan aanwijst twee uur in den voormiddag. Personenvervoer per autobus of vrachtauto. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat volgens artikel 15 der »Wet Open bare Vervoermiddelen", zooals deze laatstelijk is gewijzigd bij de wet van 30 Juli 1926, S. 250, thans ook motor rijtuigen, die geen geregelden dienst tusschen twee of meer gemeenten on derhouden, als zij voor vervoer van personen niet uilsluitend binnen de gemeente worden gebezigd, voor de toepassing van den bij artikel 10 der wet bedoelden Algemeenen Maatregel van Bestuur mede als openbare mid delen tot vervoer van personen worden beschouwd, indien zij ruimte bieden voor tenminste acht personen buiten den besiuurder. Dit wil zeggen, dat bedoelde auto bussen en vrachtauto's moeten voldoen aan de bepalingen van het KB. van 31 Juli 1880, S. 121, zooals dit is aan gevuld bij K.B. van 13 Juni 1920 S. 290. Praktisch komt dit dus o.m. hierop neer, dat autobussen en vrachtauto's die ruimte bieden voor meer dan acht personen buiten den bestuurder en dat zijn vrijwel alle autobussen en vrachtauto's than3 geen personen, anders dan uitsluitend binnen de ge meente meer mogen vervoeren, indien niet te hunnen aanzien van kracht is eene goedkeuring met het nog op de veiligheid der reizigers verleend door of vanwege het Gemeentebestuur, welke goedkeuring slechts mag worden ver leend na onderzoek van het motorrij tuig door een deskundige, aangewezen door den Commissaris der Koningin in de provincie. Op naleving van dit voorschrift wordt streng toezicht gehouden, zoodat bij overtreding onmiddellijk proces-verbaal zal worden opgemaakt. Venray 1 October 1926 Burgemeester en Weihouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Week van 25 Sept.1 Oct. INGEKOMEN J. C. Jacobs, dienstbode Groote Straat 9 van Deurne; Th. G. Simons, molenaar Lull C 7 van Heel; A. E. Francken, dienstbode Patersstr. 19 van Broekhuizen; W. J. van Gaal, id. Groote Markt 4 van Sambeek; D. M. P. Parren, ld. Hof straat 5 van Roermond; A. M. Th Rooyackers, id. Beekweg 8 van Maashees; W. M C. Rongen, id. Langstraat 29 van Helmond; A. Crielaars, arbeider St Odastraat 3 van Breda. VERTROKKEN: A. G L. Jenneskens, dienstbode naarSevenum; A. A. Bol en gezin, landbouwer naar Wanssum B 50; B. Cbristiaens en gezin, id. naar Seveuum B 71; J. H. Pijpers, dienstbode naar Sevenum B 71; G. H Jacobs id. naar Bergen E 28; G H Aert8, tuinier naar Venlo; Th. M.C. Francken, dienstbode naar Broekhuizen; Cbr Jacobs, dienst knecht naar Meerlo Swolgen; P. A. vau der Pat ten, en echtg. zonder beroep naar Eindhoven- Gestel; H. C. Smals, dienstbode naar Eitdhoven; W. Crielaars, id. naar EindhoveD,- A. P. H. Spee, z.b. naar Roermond; P. H. Geurts, ver pleger naar Helden; E. G. Rongen, dienstbode Daar 's Gravenbage; J. W. Boom, id. naar Horst van 24 Sept. tot 1 Oct. GEBOREN: Peter M. van Rijswijck, Oirlo. Jacobus J. G. Reynders Maasheescheweg. Maria G. H. Loonen, Brienshoek Theodoor H. Jacobs, Kiein Oirlo. Johanna P. M. Litjens, Heijde OVERLEDEN J. de Groot, wed. v. L. v Blijdenstijn, 63 jaar, Overloonscheweg. J. W. Gommans, echtg. v J. Wilms, 73 jaar te Oirlo' G. J, H. Duyckers, 9 maanden, te Castenray. C. H. J. Janssen, 3 maanden, Patersstraat. J. Peeters, wed. v. A. Hoedemaeckers, 75 jaar, te Oirlo. I patiënt St. Servatiusgesticht. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur groote Congregatie, halt 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lot en processie langs do pastorie, 5 uur H. Familie. Maandag halt 8 leesmis, 8 uur sol Jaarg. voor de Eerw. Heeren Peter Johannes en Jacob Gerard Holthuizan, 6 uur rozenkrans en Lof. Dinsdag hall 8 leesmis, 8 uur leesmis, 6 uur Lof en rozenkrans Weensdag half 8 leesmis, 8 uur uitvaart voor de vrouw Claessens, 6 uur Lof en rozenkrans Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur leesmis, 6 uur Lof en rozenkrans. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Joh. Niess<»n en Echtgenoote, 6 uur Lot en rozenkraus Zaterdag komen de kinderen der 6de klas te biechten, 6 uur Lot en rozenkrans. A s. Zoodag feest der H Kindsheid in alle H, Missen ccllecte voorde H. Kindsheid. De kinde ren moeten om half 9 aan de Zusterschool zijn, om kwart voor 9 worden zij afgehaald, 9 uur H. Mis welke wordt opgedragen voor de kinderen der H. Kindsheid en hunne ouders, deze Mis is voor ieder toegankelijk. Na de Mis plechtige zegening der kinderen, 10 uur de Hoogmis. Zaal in bet Patronaat. Maandag feestdag yan den H. Franciscus, generale absolutie voor de leden der Derde Orde. Zaterdag halt 7 en half 8 uitvaartdiensten voor vrouw Claessens, lid van de aartsbroederschap. Alle dagen onder de H. Mis van half 8 rozen hoedje, Litanie van O. L. Vrouw en gebed tot den H. Jozef St. Antonius-Patronaat. Maandelijkscbe algemeene H Communie. Het nieuwe Klein-patronaat en het Midden-patronaat beginnen om half vier het Groot-patronaat om vijf uur. Zij die niet langer lid van de Jongelingen- Vereeniging blijven, zullen voorzeaer wel zoo beleefd zyn om hiervan heden kennis te geven. Tt/t de Jongelingen-Vereeniging worden toege laten degenen die zestien jaar zgn of het althan6 spoedig worden, uiterlijk binnen bet halfjaar. Anderen moeten nog eenigen tijd wachten. Worden gevraagd 2 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 1 keukenmeid voor Eindhoven 1 dienstmeid van 30—40 jaar 2 boerenknechts voor Paschen 2 burgerdienstmeiden voor Venlo 1 bejaarde dienstmeid voor direct 1 bakkersleerling voor dadelijk 1 huishoudster voor bij «»en Pastoor 1 huishoudster voor bij een Kapelaan] 1 burgerdienstmeid voor Venray 20 Oct. 1 dagmeisje, 1 burgerdienstmeid voor Belfeld 1 boerendienstmeisje 13—14 jaar 1 boerenknechtje 13—14 jaar 1 burgerdienstmeinje 16 jaar v Venray Bieden zich aan 1 rijwielhersteller 2 jaar aan het vak 2 gezinnen voor ontginning of boerderij 1 bedrijfsleider voor boerderij 1 reiziger of k mtoorbediende. 1 timmerman 6 j. abv 1 jongen 15 jaar voor boerenwerk, Paschen 1 dienstmeid tegen 13 Oct. (kl. boer 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak 1 boerenknecht voor Paschen Bij ons vertrek naar Eindhoven wenschen wij buren, vrienden en bekenden hartelijk Antvan der Puiten en Echtgenoote. op ZONDAG 3 OCTOBER nam. 7 uur, bij P. LITJENS. 10 liet Bestuur. èt f 1 per dag. MINA RONGEN, Langstraat 29 Zondag, Mjdag Hi Ml Nfc Stchs Sis 28 Hettrd Schitterree steg. level Hei 9. Burgemee8libou<3 Venray zulleng 15 a.s des voornm2, t huize publiek! op een lerrè te Merselo bij dang i Ossestal. Bestek en tfÖ f 5 van bij ongesc iverii twee dagen ming worden terugbi var dag 4 October a ter van Gemeen *0 Boog", waar 1 rein worden versin Aanwijzing ie op van besteding! voo Venray, 30*1921 gr vo )jfl9 Namens detH. Roermond, zal, Oclc het Café Keij^elate te Y8selsleyn gfray. teekening verkiien 1 ondergeteekendilO— postwissel f 101 f E. H. KERS Spoorlaan foaon ZATERDAG fEF 5 uur, zal injhr. voor rekening vWijr den Teekening komen bij L stel. GEU Henseniusstr; 8. hrij

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2