Jaarmarkt te Venray Uit de Landbouwwereld Gemengde Berichten. Reinigingsdienst. Woensdag 29 Sept. En toch wordt er begrijpelijk altijd en altijd weer naar gevraagd. En het ergste van alles: ze voelen het als een onrecht; ze voelen zich niet minder goede staatsburgers zijnde dan anderen met een andere maat gemeten. Waarom We kunnen »De Telegraaf'' toestem men, dat inderdaad de onlangs ingestelde middonstands-crediet commissie erg laat komt. Dat zij te laat komen zou, kunnen we evenwel niet toegeven. De zeer belangrijke kwestiehet voorzien in de credietbehoefte van den Middenstand, is zeer actueel. En we mogen toch aannemen, dat bij het instellen dezer commissie heeft voorgezeten eindelijk te komen tot een afdoende regeling van het Middenstands credietwezen. Al kunnen we niet goed begrijpen, dat een bepaald stuk van het Midden- slandscredielwezen eerst moest worden opgeofferd I 1) 23 Aug. 1926. (De Ned. Hanze). Paard en Tractor in het Landbouwbedrijf. Over de beteekenis van den paarden arbeid als onkosten-factor in hel land bouwbedrijf is meermalen geschreven, en die factor heeft den laatsten tijd begrijpelijkerwijze nog meer de aan dacht, nu de tractor zijn intrede heeft gedaan. De Groninger Mij van Land bouw heeft daarom aan haar afdeeelin- gen enkele vragen voorgelegd, ten einde uit de daarop inkomende antwoorden na te gaan of het mogelijk zal zijn de kosten van den paardenarbeid te ver minderen, en in de tweede plaats, of aanschaffing van een tractor onder sommige omstandigheden is aan te bevelen Ruim dertig antwoorden kwamen in, en de daaruit gelrokken onclusies zijn niet enkel voor de Groninger land bouwers van belang. Het bleek, dat inderdaad in het Groningsch bouw bedrijf de onkosten in hooge male door paardenaibeid worden beïnvloed; dat daar, met 10 pCl. klaverbouw, de kosten van paardenarbeid en die van menschen arbeid zich verhouden als 3 tot 8 Men heeft n.l. in zulk een bedrijf per 12 Hectare één span paarden noodig, waar van de onkosten bij 100 dagen bediening f 1050 bedragen, zonder bediening f 700 of ruim f 58 per H.A. Men is van oor deel, dat bij verdeeling der oogstwerk- zaamheden over een langeren tijd, en van de herfstwerkzaamheden eveneens, voorzoover de grond het toelaat, ever iets langer tijdruimte, het getal paarden is in te krimpen. Geen heil ziet men in de sterkere voeding der paarden, om ze daardoor te brengen tot een sterkere prestatie wel verwacht men wat van de keuze van werktuigen, die per tijdseenheid meer capaciteit bieden. De tractor geeft voor- en nadeelen. Hij geeft in tijden van drukte een groote krachtreserve en kan voorts op boerderijen, waar men niet beschikt over electrischen stroom, uitstekende dienslen bewijzen als stationaire motor. Toch is aan schaffing slechts gemotiveerd, als men daardoor minstens 2 paarden kan af schaffen. Een tractor, doende het werk van één span paarden, kost, naar schatting, met inbegrip van bediening gedurende 50 werkdagen, de ronde som van t 1000. Elk paard, dat méér afge schaft kan worden (tot en met 4 in totaal) verlaagt de exploitatierekening nog met f 250, (n.l. f 350, met aftrek van de kosten van brandstof en onder houd). De tractor heeft ook bezwarenop natten grond kan men hem niet zoo spoedig, en in den herfst niet zoo lang gebruiken als de paarden men heeft niet steeds een vakkundig bestuurder beschikbaar; aan provinciale wegen moet er weggeldbelasling voor worden betaald. In de conclusies wordt de «Fordson" tractor om de overal ver- Een heele uitgestrektheid, mopper" de hij. Een echt konijnenhol. Maar, er is geen andere ingang dan deze. De oude begraafplaats ligt erachter. Daar is geen uitweg om zich stil uit de voeten te msken. Daar behoeven we dus niet op te letten. Zijt ge dan van plan haar op te wachten vroeg Hetherwick. Ik ben niet gewoon een eenmaal opgenomen draad weer te laten vallen, antwoordde Matherfield, voor ik haar geheel afgewikkeld heb. Ja, ik denk, dat we zullen kijken. Maar daarvoor behoeven we niet hier op straat te blijven rondwandelen. Op den hoek is een politiebureau, daar heb ik mijn vak geleerd. Ik ken verschillende van de portiers, die daar wonen; ik zal eens zien of ik een van hen te spreken kan krijgen. Wacht hier een oogenblikje en spoedig zal ik een kamer hebben; van waaruit wij alles en allen kunnen zien, zonder dat we zelf opgemerkt worden. Hij liet Hetherwick in de schaduw van een naburigen hoogen muur staan en liep een eindje de straat in. Hether wick hoorde hem het poortje van een der kleine voortuintjes open doen en dan op een deur kloppen. Eenige minuten gingen voorbij. Hetherwick passeerde den tijd met naar de lange reeks verlichte vensters in de huizen aan de overzijde te kijken, zich met verbazing afvragende, achter welk daar van lady Riversreade kon zijn en wat zij daar wel doen kon. Het scheen hem lo dat dit een avontuur was, dat met den geheimzinnigen Baseverie en met de Club der Stillen in verband stond.., maar hoe en op welke wijze. Wordt vervolgd. krijgbare onderdeelen, zijn gemakkelijke bediening en den lagen aanschaffings prijs, de geschiktste tractor voor den landbouw genoemd. De groote behoefte wordt uitgesproken aan een combinatie van ploeg- en wagen-lractor. Loonende Fruitteelt. Een Amerikaansch vakblak becijferde onlangs, dat de Amerikaansche teler voor zijn beste appels netto slechts f 1.95 per kist ontvangt, of ongeveer 10 cents per K.G voor de C.-sorleering f 1 27i/2. De gemiddelde prijs is dus f 1.60, of per K.G. ongeveer 8 cent. Tegen dezen prijs is de appelcultuur in Amerika loonend. Vergelijken we dien prijs met wat in Nederland do laatste jaren is betaald, dan zien we een zeer groot verschil. De gemiddelde prijs van Goudreinetten voor extra en le kwaliteit zal in 1925 toch zeker aldus de heer Lijsten in No. 7 van »De Fruitteelt" 20 cents per KG. zijn geweestvoor Brab. Bellefleur ver moedelijk 15 cent. Wanneer nu de vruchtenteelt in Amerika loonend is tegen een gemiddelden prijs van 8 cent, zal de teelt in ons land toch zeker wel loonend moeten zijn bij een ge middelden prijs van 15 cent. Toch be twijfelt de heer Lijsten of bij ons, ondanks de betere prijzen, de teelt beter loont dan in Amerika. En hij noemt dan drie oorzaken daarvoor op. Ten eerste worden ten onzent zeer vele variëteiten geteeld, welke niet loonend zijn. Tegen goede prijzen worden ver kocht: Goudreinetten, Brab. Bellefleur, Sterappel, Notarisappel, Yellow trans parent en Transparente de Cronals. Maar wal is de gem. prijs van andere soorten, alsvele oude zoele appels, de zure Paradijs, Keuleman, Ossekoppen, Reinetle d'Or, enz. enz De rentabiliteit van onze boomgsarden wordt zeer sterk beïnvloed door de zeer talrijke minder waardige variëteiten, welke in de aan plantingen voorkomen. Hoe eerder deze worden verwijderd, des te beter. Een tweede oorzaak is de geringe opbrengst per boom. Niet ons klimaat heeft hieraan de schuld. De grond oorzaak ligt in het ontbreken aan vol doende voedingsstoffen, in de onvol doende voeding der boomen. Zoodra betere bemestingen meer algemeen door de fruittelers worden toegepast, zal de opb engst der boomgaarden aanmerke lijk worden verhoogd. Over 't algemeen bloeien onze appels jaarlijks, of om het andere jaar rijk. Dat deze bloesems niet in vruchten worden omgezet, moet volgens den schrijver in de eerste plaats worden toegeschreven aan den dikwijls zeer ongunstigen voedingstoestand. Een derde oorzaak is de slechte kwaliteit, welke wordt geoogst. Hij, die fruit wil telen voor de consumptie, kan dit alleen bereiken door een streng doorgevoerde ziektebestrijding. Men laat het in Amerika niet bij een eenmalige bespuiting, doch spuit soms lot 8, ja zelfs tot 12 maal toe. Na jaarlijks herhaalde bespuilingen is de Amerikaan in staat 80 pCt. van zijn fruit te sorteeren voor de verpak king in kisten. Om dat ook hier te bereiken, acht de heer L. noodig: een bespuiling om de 3 jaren met vrucht boom Carbolineum, jaarlijks een be spuiting met Californische pap vóór de bloei, en idem na den bloei mei Cal. pap en loodarsenaal. De kosten zijn per HA. f 250; voor het oogsten der vruchten f 150, totaal per H.A. f 600. Is het U bekend dat onlangs bij het slachten van een aan miltvuur gestorven rund de eigenaar miltvuurkarbonkels opliepdat door het geven van het vleesch van dat rund aan varkens een uitgebreide miltvuurinfeclie onder de dieren optrad dat men met zulke cadavers en in 't algemeen met het afslachten van alle plotseling gestorven dieren, niet te voorzichtig kan zijn? dal het miltvuur, het meest voorkomt bij runderen en schapen, maar toch ook bij paarden, varkens, geiten, honden en katten? dat met bloed en ontlasting van zieke dieren een enorme verspreiding van bacillen plaats vindt? dat in een weide, welke eenmaal besmet is, nog jaren later miltvuur kan uitbreken (z.g. «miltvuui- weiden"), dat het miltvuur als huid ziekte bij de dieren zeer zelden voor komt, in tegenstelling met den mensch, bij wien dan z.g. karbonkels optreden; dat die infectie gewoonlijk tot stand komt door kleine verwondingen aan handen, gezicht, enz. en eerst een of meerdere blaasjes zich vertoonen, welke gevuld zijn met een bloedig sereus vocht Weet gij dat van een behandeling van aan miltvuur lijdende dieren geen sprake is, dat ook serum inspuitingen meestal falen dat men het beste doet om het cadaver ongeopend te laten liggen, hoogstens een oor af te snijden en dit naar een veearts te brengen voor een microscopisch onderzoek Korte wenken en mededeelingen. Voor melkers en melksters: praat onder het melken niet met elkander; spreek tot het dier op een zachten, goedigen toon; nooit haastig of driftig; sla het dier niet I Onder het melken worde op den stal niet gewerkt; ook niet in de wei nabij de dieren, als ge merkt, dat het hen hindert. Niet voeren tijdens het melkenl Zit zoo dicht mogelijk bij de koe, en plaats den emmer zoo ver mogelijk vooruit. Melk eerst de voorste, dan de achterste kwartieren, doe hei daarna nog eens over. Vat de spenen zoo hoog aan als 't kan Namelken met de platte hand op den uier wordt door beneden- waartsche drukkingen hel afvloeien der melk bevorderd; dan gewoon uit melken de laatste drop is de boter- knop. Het melken moet een nabootsing zijn van het zuigen door het kalf; het mag dus geen trekken of strijken zijn, maar 'L moet wezen een drukkende, knijpende beweging. Met de volle hand; de arm mag weinig of niet bewegen. Een goed melker, iemand dus, die technisch goed melkt, wint méér en vetrijker melk dan iemand, die de kunst van melken niet verstaat. En zoo zijn er nog zeer velen. Voor een goed melker wordt dan ook meer dan vroeger een hooger loon geboden. B-r. Auto tegen een boom gereden. Maandagmorgen omstreeks half 6 reed een vrachtauto, behoorende aan Gebr. Arts te Grave, en bestuurd door een hunner chauffeurs, zekeren Oomen nabij de Heersche barrierre op den Rijksweg tusschen Oss en Grave, tegen een der naast dien weg staande boomen. De schok was hevig, dat het geheele voorstuk van de auto vernield werd. In de auto zaten negentien werklieden, werkzaam aan de betonbrugwerkf n aan de Maas bij Grave. Deze werk lieden, bijna allen afkomstig uit Raams- donksveer, gaan Zaterdags van Grave naar huis om 's Maandagsmorgens per vrachtauto weer naar hun werk ge bracht le worden. Van de negentien inzittenden bekwam zekere Th. Groe- nendaal uit Raamsdonksveer vermoede lijk een hersenschudding. Van de boerenhoeve, waarheen hij was overge bracht, mocht hij niet meer vervoerd worden. Zekere M. J. Vissers uit Raamsdonksveer, bekwam eenige diepe wonden aan het hoofd en gelaat. Na door dr. van Binsbergen verbonden te zijn, kon hij naar huis worden vervoerd De overige inzittenden kregen slechts kleine ontvellingen en kwamen met den schrik vrij. De chauffeur en een persoon, die naast hem zat, kregen geen letsel, hoewel zij zich uit het vernielde houtwerk moesten loswerken Volgens den chauffeur is het ongeval veroorzaakt door het springen van een band, waardoor hij de macht over het stuur verloor. Militaire ongeregeldheden te Assen. Een onderofficier door oen verdwaalden kogel gedood. Maandagavond om half elf hebben er onder de militairen, die te Assen zijn opgekomen voor herhalingsoefanin gen ernstige ongeregeldheden plaats gehad Nadat Maandag bij het warme weer militaire oefeningen waren gehouden, waarbij veel militairen zijn uitgevallen is het tot een uitbarsting gekomen in de cantine van de Emma-kazerne. De chef der cantine wilde vanwege de luidruchtigheid der militairen geen bier meer schenken, waarna de oproer makers tot vernieling overgingen. De wacht kwam in het geweer, waarvan een gedeelte der soldaten weigerde. Dezen werden in arrest gesteld. De wacht ontruimde de cantine, waarna achter de kazerne de groot-majoor het commando over de wacht overnam en tot acht maal toe den oproermakers verzocht uiteen te gaan. In plaats van aan dit in vriendelijke termen vervat gebod te voldoen, werd de majoor op schandelijke wijze uitgejouwd en met steen6n gegooid. De majoor Jiet daarna een salvo geven met losse patronen, waarna de troep nog brutaler werd en de «Internationale" aanhief. Nu bleek de toestand niet meer te houden, waarna een salvo werd gegeven met scherpe patronen met het gevolg dat de onderofficier Munnike uit Ter Apel, die niet bij de oproermakers be hoorde, door een verdwaalden kogel werd doodgeschoten. Enkele soldaten werden gewond. Fokveedag tc Cuyk. De watersnood moge dezen winter heel wat schade hebben aangericht in het Land van Cuyk, het mond- en klauwzeer moge ook daar den veestapel niet verschoonen, dit alles is niet in staat de energie der veefokkers aldaar te dooden. Integendeel moedigen tegen spoeden als boven genoemd haar nog aan. Daarvan zal de groote fokveedag van het roodbonte vee, welke op 30 September a.s. te Cuyk gehouden wordt, weer schitterend getuigenis afleggen. De voorgaande fokveedagen hebben duidelijk aangetoond, op welken hoogen trap de veefokkerij in dit gebied staat. Dit is echter voor de fokkers, 'en dat dat zijn hier zoowel de groote als de kleine boeren, geen reden geweest, om zich met de verkregen resultaten te vreden le stellen. «Steeds hooger" is hunne leuze en daardoor zal de a s. fokveedag al zijne voorgangers over treffen, niet alleen wat aantal der inzendingen maar ook wat gehalte aangaat. Alle veehouders en fokkers, ook die van het zwartbonte vee, die wel eens geneigd zijn het roodbonte als wat minderwaardig te beschouwen, zij aangeraden dezen fokveedag te bezoeken. Men kan hier leeren, wat kennis, volhardingsvermogen en samen werking op hel gebied der veefokkerij vermag tot stand te brengen men kan hier zien, welke belangrijke plaats het Cuycksche vee zich door zijne krachtige constitutie, zijne diepte, goede melk productie en bevleeschdheid heeft weten te veroveren onder het overige Neder landsche vee Elk bezoeker zal huiswaarts keeren vol bewondering over wat hier ge- praesteerd wordt maar tevens met het voornemen het gegeven voorbeeld zoo veel mogelijk na te volgen. En aldus gaat van dergelijke dagen een propa gandistische kracht uit, welke aan de veefokkerij in groote gebieden ten goede kan komen. Een 150-jarige overleden. Naar de Kaukasische pers meldt is voor eenige dagen te Tillis de laatste deelnemer aan den Napolitaanschen veldtocht van 1812 gestorven. De veteraan heette Andreas Nikolajewitsj Andruszenki en was wachtmeester in een bereden garde-regiment. Ten tijde van den opmarsch van Napoleon naar Moskou bezat hij reeds den korporaalsrang en bij den terugtocht der Franschen nam hij deel aan de bloedige gevechten aan de Beresina. Vijf en-veertig jaar lang droeg hij de militaire uniform; verschillende veld slagen maakte hij mee, en ook in den Poolschen opstand van 1831 was hij van de partij. Driemaal werd hij ge wond. Andruszenko werd meer dan 150 jaar. Tot zijn laatsten dag was hij volkomen helder van geest, en vertelde hij graag van zijn levenservaringen. Hij leefde heel eenvoudig Tot 1916 trok hij invaliden-pensioen, maar na de revolutie was hij geheel op de hulp van zijn achter-achterkleinkinderen aangewezen. Hij dronk slechts zelden alcohol; slechts eens in -zijn leven, 125 jaar geleden, beweerde hij, was hij dronken geweest. Op den avond van zijn dood begaf hij zich van zijn woonplaats, een dorp in da nabijheid van Tiflis, naar de stad om tabak te koopen. Nadat hij zijn pijp gestopt had, ging hij een oogenblik in het stadspark op een bank zitten rusten Hij viel in slaap om niet meer te ont waken. Zelfmoord als kostwinning. De economische nood in de hoofdstad van Hongarije heeft, gelijk bekend, lot een ongekende zelfmoordepidemie aan leiding gegeven. Eo*een groot percen tage van de levensmoeden zocht in de wateren van de blauwe Donau een laatste rustplaats Om aan de verschrik kelijke toename dier zelfmoorden paal en perk te stellen had de minister van binnenlandsche zaken besloten premies uit te keeren voor het redden van zelfmoordenaars. Dat eigenaardige premiestelsel had, vertelt de »N. Fr. Presse", het wel wat vreemde gevnlg, dat het aantal zelf moordpogingen plotseling geweldig in de hoogte ging, en... dat vrijwel al die pogingen op redding en dus op premie uitkeering uitliepen. Het geval gaf aanleiding tot achter docht, men ging de zaak eens nauw keurig onderzoeken en toen bleek, dat verschillende zelfmoordcandidaten zich wel vier of vijf maal hadden laten redden en dat steeds door dezelfde per sonen. Redders en »levensmoeden" hadden het op een accoordje gegooid om zoo samen de premie op te strijken. Mislukte treinaanslag. Vier knapen eener volksschool hebben Maandag gepoogd een aanslag te plegen op den namiddag trein van Kammes naar Königsfeld, doordat zij een remblok op de rails bevestigden. Onmiddellijk voordat de trein kwam aanstoomen, gelukte het juist nog bijtijds de hindernis weg te nemen en zoo een vreeselijk ongeluk te voor komen. Ernstige scheepsramp. Reuter seint uit Calcutta d d. 20 Sept.: Hier is bericht ontvangen over een vreeselijke ramp, die in de Golf van Bengalen heeft plaats gehad en die 170 dooden heeft geëischt. Een inlandsch vaartuig namelijk, dat een 200-tal personen aan boord had, waaronder vrouwen en kinderen, kwa men in een storm terecht en sloeg om bij Sundarbans. Het Britsche stoomschip «Elefanta" bemerkte het omgeslagen vaartuig doch kon slechts 26 personen redden. Orkaan in Florida. Honderden dooden, enorme schade. In Florida heeft een orkaan gewoed, tengevolge waarvan omstreeks 1215 personen zijn gedood en een schade van 25 lot 100 millioen dollar is aan gericht. Te Miami en Miami Beach moeten volgens eene lezing 87 personen gedood zijn, volgens een andere lezing 160. Volgens berichten uit Lakeiand zijn er honderden personen verdronken te Moorehaven, dat onder water staat en geheel geïsoleerd is. Volgens een andere lezing zouden er te Clewiston en Moorehaven samen 140 doodèn zijn. De wegen tusschen beide steden zijn bedekt met lijken. Beide steden liggen in puin. De. orkaan maakte in één district duizend huizen met den grond gelijk. Honderden personen werden gewond. Er worden hulplreinen afgezonden. Miami is het zwaarst geteisterd. Het water van den Oceaan veroor zaakte zeer groote schade, doordat groote gebieden overstroomd werden. In de haven van Miami zijn 150 schepen en woonschepen door den storm vernield, wier bemanningen, ettelijke honderden personen, waar schijnlijk verdronken zijn. De storm is de hevigste, die Amerika ooit heeft geteisterd. Hij bewoog zich tot 60 mijl over de kust van Florida heen, en liet overal op zijn weg groote verwoestingen achter. De storm duurde negen uur. Miami werd door twee vloedgolven geteisterd waarvan de laatste de meeste verwoestingen aanrichtte. Tal van huizen zijn ingestort, en de overige zijn meest alle ernstig beschadigd. Veertig duizend personen zijn dakloos. Teneinde plunderingen te voorkomen, is over de stad den staat van beleg afgekondigd. Het woeste spel der natuur. De orkaan was voorafgegaan door een korte periode van tropische hitte en een angstwekkende stilte in de natuur, die als een waarschuwend leeken een ramp als deze ploegt aan te kondigen. Plotseling slak er langs de kust een hevige wind op, die snel in kracht toenam, totdat hij, volgens de deskun digen een snelheid van niet minder dan 125 Engelsche mijlen 200 K M.) per uur bereikte. Huizen begonnen te schudden en te wankelen en vielen in puin. Wrak stukken werden de lucht in geslingerd en mijlen ver «weggeblazen" en het water uit de rivieren werd letterlijk omhoog gezogen. De verschrikte bevolking werd in haar vlucht tusschen de rollende wateren van de zee en Biscayne baai gevangen. Honderden verdronken. Waarschuwingen werden gezonden naar steden in Alabama, aan gene zijde van de Golf van Mexico, dat de orkaan in haar richting kwam opzetten. Zooals verwacht werd, bereikte de naluurvcr8cbrikking later de stad Mobile. Doch de kracht van den wind was op dat oogenblik gelukkig ver minderd en, mede tengevolge van de genomen voorzorgsmaatregelen, werd er weinig schade aangericht en vielen er geen slachtoffers. De barometer te Miami wees den laagsten stand aan, die ooit in de Vereenigde Staten geregistreerd werd. Te Moorehaven werd een kanaal, dat rond om de stad was aangelegd, geheel waardeloos gemaakt. Vele menschen in genoemde stad werden door redders op de daken der huizen aangetroffen. Zij waren te beangst en te zeer uitgeput om naar beneden te durven komen. Vluchtelingen, die te Jackson Ville aankwamen, ver'elden, dat de geweldige kracht, waarmee het zeewater werd opgezweept angstwekkend was Jachten en grootere schepen werden als lucifers doosjes opgetild. Er bleef geen enkel vaartuig voor anker, alle zonken of Iiep3n aan den grond. Een vrouw moest het eene huis na het andere binnenvluchten. Ze werden alle vernield en toen zij den spoorweg poogde le bereiken, moest zij tot aan de borst in het wal8r waden. Do moord to Spekholzerheido. Togen den verdachte levenslange gevangenisstraf geëischt. Dinsdag werd voor de rechtbank te Maastricht de zaak behandeld tegen A VV die op 4 Juli te Spekholzerheide Josephina Scheurs, echtgenoole van H. Borghons met een ijzeren schroefsleulel op het hoofd heeft geslagen, tengevolge waarvan zij is overleden. Het geldt hier het bekende geval, toen vrouw Sch., terwijl de overige huisgenoolen in het veld werkzaam waren, alleen met verdachte op de hoeve was. Teneinde aan geld le komen heeft verdachte in een varkenshok de vrouw overvallen en met een schroef sleulel haar eenige slagen toegebracht op het hoofd. Vervolgens heefl hij kasten en laden onderzocht en een portemonnaie met eenig geld meegenomen. Later is hij te Valburg door den gemeen te-veld wachter aangehouden. Nadat een groot aantal getuigen ge hoord waren, nam het O M. waarge nomen door mr. Kneepkens requisitoir en vroeg ter zake doodslag gevolgd door diefstal levenslange gevangenis straf. Op de publieke tribune brak een groot applaus los. De verdediger mr. Paulusson refereer de zich aan het oordeel van de recht bank. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal. Tegen A. A. H. H. uit Maastricht, sergeant majoor administrateur bij de militaire verplegings inrichtingen te Venlo, werd door den Aud.-Mil. bij den Krijgsraad te 's-Herlogenbosch wegens verschillende diefstallen ten nadcele van den Staat 5 maanden gevangenis straf met ontslag uit den dienst geëischt. De verdediger, Mr. E. van Zinnicq Bergmann drong aan op voorwaardelijke veroordeeling zonder ontslag uit den dienst. Dienovereenkomstig veroordeelde de Krijgsraad hem tot 5 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk zonder ontslag uit den dienst. Auto-ongeluk. Eén doodo, cén ernstig gewonde. Op den Rijksstraatweg, nabij hotel Groeneveld le Baarn, reed Zondagavond omstreeks half 8 een auto uit het kamp Millingen tegen een boom. De bestuurder van de auto, tevens eigenaar, de heer R O. van Manen, commandant van 't Remonte Depot te Millingen werd gedood. Van de inzit tenden werd de zoon van den heer van Manen ernstig gewond. De auto is totaal vernield. De be stuurder schijnt plotseling onwel te zijn geworden, waardoor het ongeluk plaats had. Degenen, die zich nog willen aan sluiten bij den gemeentelijken reini gingsdienst, kunnen zich daartoe nog dagelijks aanmelden ten kantore van den gemeenteontvanger. Het verschul digd bedrag f 2.50 moet gelijktijdig bij de aanvrage worden voldaan. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 8