GIFTEN Maagpijn 1 C. HERMANS ROZIJNEN zonder pit een autoband Castenray Th. Lichte veld Th. Pouwels voor da nieuwe kerk te Ysselsteyn. Gemengde Berichten. iMIJNHARDT's Ingekomen en vertrokken personen. msiLXJSB mmm$ vihray. Districts-arbeidsbeurs (Gevonden GROOT Zondag 3 en Zondag 10 October a.s. Zondag 17 October. aardappelen, schoof- rogge en haverstroo gras- en klaverhooi is een zaak van vertrcuwen Stoffen-colh ctie TE KOOP partij jonge witte Leghorns Deze week velders het o.a. op het fokstation te Horst doen. Waarom moet er dsarom weer iets anders komen Vroeger kruisten de boeren maar raak en wat brachten ze er toen van terecht Door al het kruisen van zware met lichte rassen, zal de broedschheid ook nog aardig gaan toenemen. Ilebt u graag veel last van broedsch heid bij uw kippen Ik niet. Vorig bedr8g f 2903.55 Van N. NPriester uit Venray f 25. Totaal f 2928.55 VENRAY, 25 September 1926. Verlaagde Posttarioyen mot ingang van 1 October a.s. Briefkaarten (ook in grensverkeer met België en Duitschland) 5 ct Postpakketten t.m. 1 Kg. 30 ct boven 1 t.m. 3 Kg. 40 ct boven 3 t.m. 5 Kg. 50 cl Expresse bestelling (bij vooruitbetaling verschuldigd boven het gewone port) briefpostzendingen 20 cl. posipalcellen 30 ct Ned. Indië, Suriname en Curacao, zoo wel per landmail als per zeepost Brieven lm. 20 gram 10 cl Elk volgend gewicht van 20 gr. 5 cl Briefkaarten 5 ct Voorhanden briefkaarten van 7i/ï ct kunnen met verrekening van het prijs verschil tol 1 November a.s. worden ingewisseld legen briefkaarten van 5 ct. Einde Zomertijd. In den nacht van Zaterdag 2 op Zondag 3 October a s eindigt de zomer tijd en worden de klokken wederom één uur teruggezet. GEVONDEN een rijwielplaatje. In lichtingen bij de Gemeentepolitie Bij het te Amsterdam gehouden examen slaagde voor 't politie diploma de Heer W. J. Sleerneman, agent van politie alhier. Zondag 3 Oct. a.s. zal in de nieuwe zaal »Wilhelmina" alhier, door het ensemble v. d. Hilst eene uitvoering gegeven worden. Zie volgende week advertentie in dit blad. Verleden Zaterdag boden een tweetal vreemde kooplieden bij verschil lende bewoners van de Groote Straat jonge kippen te koop san. Daar hel mooie dieren waren en de prijs niet te hoog, waren ze spoedig verkocht. Thans zijn de koopers tot de ontdekking ge komen, dat ze in plaats van hennen.. hanen hebben gekocht, die door eene kleine operatie aan dsn kam, oogen- schijnlijk hennen waren. Van deze vreemde handel is aangifte bij de politie gedaan. Men is benieuwd naar den afloop. Naar wij vernemen is alhier wederom een pijpenclub opgericht, genaamd »De Ster". Nog eens over Avond-ondorwys. Eenigen tijd geleden schreven wij een artikeltje overden Venrayschen Handels cursus. Het Handels-avondonderwijs wordt, helaas, nog steeds te weinig gewaardeerd Als men van belasting accountants verneemt, welk een schade zoowel burgers als landbouwers zich berok kenen doordat zij geen goede boek houding hebben, dan vindt men daarin alléén redenen te over om den Handels cursus krachLig aan te prijzen. Er beslaan natuurlijk ook nog vele andere redenen om aan te dringen op het volgen van Handelsonderwijs. Het zeer groote nut van de Vakteekenschool wordt, gelukkig, steeds beter ingezien Het is dan ook niet noodzakelijk er in het lange en breede over te gaan schrijven. Het Teekenonderwijs wordt gegeven op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag, des avonds van zes tot half negen. Tevens is in het Patronaat gevestigd Herhalingsonderwys, d.w.z. zóó pleegt men het te noemen. Het is feitelijk een onderdeel van de Vakteekenschool en moet daarom vol gens de Wet gevolgd worden door degenen die Teekenen leeren althans indien zij niet kunnen gedispenseerd worden. Op verzoek van verscheidene heeren patroons zal er voortaan werk worden gemaakt van het vak Meetkunde. Er zijn altijd knapen en jongelingen voor welke het Teekenen geen ver- eischte is en wier ouders geen Handels onderwijs voor hen verlangen. Welnu, laten zij althans het z g. Herhalings- onderwijs volgen (Maandagavond van zes lot half negen en Woensdagavond van zes tot half acht). Om de kosten behoeft niemand weg te blijven. Voor on-en minvermogenden wordt de gemakkelijkste regeling ge troffen. Indien er te veel leerlingen zich aanmelden voor de Vakteekenschool, die Palronaats vakteekenschool is, dan gaan de leden van het Patronaat vóór. Verdere inlichtingen verschaft gaarne de directeur Pr A. NIELEN. Op de groote Landbouwtentoon stelling te Venlo werden door inzenders uit Venray, nog de navolgende bekro ningen behaald RUNDVEE. Klasse I Roodbont M. R. IJ.-veeslag. Categorie VIII. Ie prijs Fokvereeniging «Eensgezindheid" Ven ray. Categorie X. Ie prijs M. Wismans, Venray. Categorie XIII. Reserve »Dora" 14078 R. Eig. P. J. Steeghs, Castenray. Eereprijs buiten mededinging Fok vereeniging Eensgezindheid", Venray- Heide, met stier Peter Sjoerd. Veredeld Duitsch Laudvarken. Rubriek B. Categorie II. Ie prijs» Senator No. 242, Eig. W. Friesen, Castenray; 3e prijs Alexander J. V. R. No. 4066. Eig. P. v. d. Beuken, Oirio. Categorie III. 3e prijs Mia J. V. R No. 5247 A. Eig. J. Claessens, Leunen. Categorie IV. 2e prijs Maria S. No. 26. Eig. J. Claessens, Leunen3e prijs Lien S. N 232. Eig. P. Pubben, Merselo. Categorie V. 2e prijs Zeug 153. Eig. P. Pubben, Merselo; 4e prijs Zeug 152 Eig. P. Pubben, Merselo. Rubriek D. Categorie II. 2e prijs, 5 varkens. Eig. Verkoopver. »St Antonius" kring Venray. Categorie lil. Ie prijs, 6 varkens. Eig. Verkoopver. »St. Antonius" kring Venray Afd. V. Schapenfokkerij. Lincolnras. Rubriek B. Categorie II. Ooilammeren geboren in 1919: 2e prijs G. Camps, Oostrum. J.V.R. 2; 3e prijs G. Camps, Oostrum. J.V R 1. Categorie III. Rammen geboren voor 1926: le prijs G. Camps, Oostium. B. 1. 2e prijs G. Camps, Oostrum. B 2 Categorie V. Ram met 5 ooien 2e prijs G. Camps, Oostrum. Afd. VI. Geitenfokkerij. Galegorie II. M. Janssen, Oostrum 4e prijs. Categorie IV. Fr. Winkens, Venray le prijs; A. van Ham, Venray 3e prijs; M. Janssen, Oostrum. Eerv. vermelding; Egelmeers, Venray. Eerv. vermelding. Categorie V. Afd. Oostrum, le prijs Uitslag van het Zondag gehouden prijsschieten op het St. Annapark. De prijzen werden behaald als volgt le Jos Keyzers; 2e H. Arts; 3e J Janssen, 4e H. v. Boven; 5e A. Jans beken; èe II. Willems; 7e E. Beerkens Kampioensprijs Jos. Keyzers. MERSELO. Naar we vernemen zal het jaarlijksch concert met tooneeluit voering ten bate der Handboogschutterij »St. Huberlus" en van de Fanfare «Sl. Oda" plaats hebben op 21 en 22 Nov, a.s. Als hoofdnummer zal opgevoerd worden »Dr. Hellas", tooneelspel in 3 bedrijven door Louis Haver. LEUNEN. Zondag en Zondag a.s zal vanwege de Vrijw. Landstorm en Burgerwacht een groote schietwedstrijd gehouden worden op de marga baan bij Fr. Martens. Een flink aantal mooie prijzen wordt beschikbaar gesteld. Op de Landbouwtentoonstelling te Venlo werden o m. bekroond een tweetal varkens van den Heer Jos Claessens alhier, met respectievelijk den 2e en 3e prijs. Van de 2e prijs winnaarster werden een negental biggen op de tentoonstelling verkocht voor den uitvoer naar Duitschland, welke den enormen prijs opbrachten van bijna 40 gld. per stuk. Wel een bewijs dat met werkelijk goede dieren fokken nog wel iets te bereiken valt. Het maken van allo brillen, ook op doktersrecept geschiedt vakkundig bij P. VAN OPBERGEN Jzn. Gediplomeerd Opticien T.O.G. Markt, Venray. Alle voorkomende reparaties binnen 't uur. Adv VEULEN. Zondag nam onze Hand boogschutterij de «Eendracht" deel aan het Na'ionaal concours, gegeven door de Handboogschutlerij Recht door Zee" te Helmond. Zij wist den 6de korpsprijs te bemachtigen met 94 punten. Voor waar een mooi succes voor deze jonge vereeniging. WANSSUM. De ZeerEerw Pater A van der Pasch, van de orde der Kruis heeren, die vorige week te St. Agatha werd priester gewijd, heeft Zondag in de Parochiekerk alhier, zijne plechtige Eerste H. Mis opgedragen. HORST. De herfstkermis behoort wederom tot het verleden en kenmerk le zich door een groote drukte Vooral Zondag was het enorm druk Het prachtige zomerweer deed ontelbare vreemdelingen naar Horst stroomen. Ook Maandag was er overal nog een gezellige drukte, terwijl Dinsdag de kermis buitengewoon druk was. De verschillende kermisspullen hebben goede zaken gemaakt, WELL. Zondag 1.1. werd door den Zeereerw. Heer de Hesselle, pastoor van HolzKerkrade eene predicalie met collecte gehouden ten bate van de nieuw te bouwen kerk in zijne parochie. De opbrengst bedroeg f 125. De benoeming van den heer Ver heyon als directeur der Harmonie blijkt slechts lijdelijk te zijn geweest. Thans is als zoodanig benoemd de heer Wijnhoven uit Wanssum. VENLO. De 3e Vehate, de Tuin-en Landbouwtentoonstelling, de Kermis, zij allen behooren weer tot het verleden. Hebben de beide eersfen niet voldaan aan de verwachtingen wat bezoek betreft, zoo heeft ook de kermis niet dat beeld vertoont van drukte en luid ruchtigheid dat men anders hierop gewoon is. Het aantal kermis inrichtin gen was onbeduidend. Ook het bezoek aan het kermisterrein was niet druk. Onze gewone gasten, de Duitschers, waren slechts sporadisch vertegen woordigd. De nadeelige gevolgen van het pas8enstelsel zijn bij zulke gelegen heden eerst recht merkbaar. Overigens had men in theater variélé's, bioscopen en café's, niet over slapie te klagen. Er waren zelfs restauranis en calé's waar het soms tot midden in den nacht overdruk was. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2150000 eieren. Groote eieren f 8.tot f 8 80. Kleine eieren f 6 80 tot f 7.90. Eendeneieren f 6.90 tot f 7.30 Verdronken. Nabij sluis XVI der Zuid-Willems vaart onder de gemeente Weert sloeg de echtgenoole van den schipper W. van Hooft van het schip «Scheepvaart 20", doordat een tweede schip het roer van genoemd schip aanvoer, welk roer zij bediende, overboord en kwam in den sterken stroom van den duiker terecht. Haar echtgenoot sprong haar na, maar moest haar op 1 M. afstand onder het tweede schip zien verdwijnen. Haar lijk werd twee uur later opge haald. Zij was de ruim 22 jarige Adrina van Tuil uit Zaltbommel en laat 2 kindertjes na. Uit do Mynstrcok. Scheuren van huizen en bodomverzakkingen. Tengevolge van den mijnbouw hebben in de mijnstreek herhaaldelijk grond verzakkingen plaats, terwijl in de huizen scheuren zich openbaren, waardoor de waarde der gebouwen niet weinig ver mindert. De mijn direclies laten metter tijd een en ander wel weer in orde brengen, doch de waardevermindering der panden wordt niet vergoed. De laatste dagen hebben voornamelijk in Spekholzerheide, waar de zetel van de (particuliere) mijn Willem Sophia zich bevindt, grondverzakkingen plaats. In verschillende winkels scheurden plotseling de vensterkozijnen en de groole vitrines. In een modern inge richten slagerswinkel scheurden de wille wandtegels en vielen van den muur. Aan vergiftiging overleden. Zondagnamiddag werden bij den groentenhandelaar Nyslen te Thull te Schinnen plotseling twee kinderen van 4 en 5 jaar ziek. De kinderen moesten braken en hadden krampen in hun lijf Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch bij de komst van den dokter, die dadelijk ter plaatse was, was het eene kind reeds dood, terwijl het ander in levensgevaar verkeerde Zeer waarschijnlijk hebben beide kin deren langs den weg staande vergiftige bessen gegeten. Verdronken. De 16-jarige A. v. d. V. te Hoens broek die met nog twee andere kame raden was gaan baden is in een plas op de Bruns8ummerheide verdronken, Zyn kind gedood Men meldt uit Maastricht: Door de politie is gearresteerd de 32 jarige losse arbeider J. W, wonende in de St. Antoniusstraat in het z g «menschenpakhuis" alhier. De man wordt er van verdacht zijn 3 jarig dochtertje te hebben mishandeld ten gevolge waarvan het kind is overleden. De justitie heeft het lijkje in beslag genomen. Een groot aantal bewoners van hel «menschenpakhuis" is door de recherche gehoord. De verdachte ontkent. Byna 14.000 gevallen van mond- en klauwzeer. Bij de «Stsct." is gevoegd een staat van de gevallen van besmettelijke vee ziekten in Nederland, geconstateerd gedurende de maand Augustus. Totaal voor het rijk werden aange geven 13664 gevallen van mond en klanwzeer, 2 van kwade droes, 498 van schurft; 360 van rolkreupel, 11 van miltvuur. Veepest, longziekte, schaapspokken en hondsdolheid kwamen gedurende de maand Augustus niet voor. Typlius. Het aantal lyphusgevallen te Breda blijft toenemen; vooral de laatste dagen onderscheiden zich in dit opzicht ongun stig. Te Breda zijn thans'n 40 gevallen geconstateerd, in hot naburige Princen- hage doden zich weer eenige nieuw® voor. De medici vermoeden, dat de infeclie- bron in het water moet zitten, maar, ondanks voortdurende en nauwgezette nasporingen is te dien opzichte nog geen zekerheid verkregen Bij een negenjarig meisje te Leur, gemeente Etten Leur, heeft zich ook een geval van typhus voorgedaan. Het inkomen van Prinses Juliana. Blijkens de staatsbegrooting 1927 komt op Hoofdstuk I (Huis der Konin gin) een bedrag voor van f 133 888.89 als inkomen voor Prinses Juliana, die op 30 April 1927 den achttienjarigen leeftijd zal hebben vervuld en ingevol ge artikel 28 der Grondwet, over het tijdvak 30 April31 December 1927 inkomen geniet. Een vrouw overreden en gedood. Woensdagmiddag is de 70-jarige vrouw E. bij Epe, terwijl zij een krui wagen voortduwde, op een onbewaaklen overweg door den motortrein Zwolle Apeldoorn gegrepen. Zij was op slag dood. De vrouw was zeer hardhoorig. Ernstige val. De vrouw van J. A te Sprundel deed een zoo ernstige val dat zij nog 's avonds aan de gevolgen overleed. L\jk opgehaald. De 52 jarige gehuwde werkman J. M. V., uit 's-Hertogenbosch, die den laatsten lijd malend was, is nabij de steenfabriek »De Molenheide" onder Schijndel in de Zuid-Willemsvaart ver dronken gevonden. Bijzonderheid. Als een bijzonderheid mag worden meegedeeld, dat een witte leghorn van den landbouwer J. S te St. Hubert in 107 achtereenvolgende dagen 106 eieren legde. Verdronken. Te Speyk bij Lobilh, is de zoon van H. H. de kostwinner zijner bejaarde ouders, die bij het zwemmen kramp kreeg, verdronken. Gevaarlijk kinderspel. In de Merwedestraat te Nijmegen speelden twee kinderen met pijl en boog; de een trof den ander daarbij met een pijl in het oog, zoodat het slachtoffer, het zoontje van zekeren P., vermoedelijk dit oog zal moeten missen. In con kussen gestikt. Te Alkmaar is een kindje van vier maanden, slapende op een veeren kus^ sen, in dit kussen geslikt. Do warme Septembordagen. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt deelt mede De zomer van 1926, die m°t een warmte-record is begonnen, toen op 3 April te De Bilt een maximum tem peratuur van 23 3 gr. C. 74 gr. F. werl bereikt, wat sinds het begin der 74 jarige waarnemingenreeks zoo vroeg in het jaar nóóit was voorgekomen heeft tegen het einde een nieuw record cijfer behaald, doordat op 20 September de maximun temperatuur le De Bilt tot 28 6 gr. C. 83.5 gr. F. is gestegen, wat zoo laat in hel jaar nog niet is waargenomen. Het gemiddelde cijfer voor het maxi mum op dezen tijd van het jaar, is 19.0 gr. C., zoodat de temperatuur ongeveer 10 gr. C. boven het normale cijfer blijkt te zijn gestegen. Langs don weg dood gevonden. Men meldt uit Delft Donderdagavond is de kapitein der artillerie H. J. J. M. Koremans onder de gemeente de Lier naast zijn motor rijwiel dood op den weg gevonden. Per ziekenauto is het lijk naar het zieken huis Bethel te Delft vervoerd. Tr ein-aan si agen In Duitschland hebben wederom een 2 tal treinaanslagen plaats gehad. Een spoorwegongeluk bij Horicy in Frankrijk heefl zes dooden geëischt; een in Japan 28 dooden. Typlius. Te Har.nover is het aantal typhus gevallen Donderdag tot 1737 gestegen, waarvan 109 met doodelijken afloop. Aan den dood ontsnapt. Te Hoeven, bij Oudenbosch, is de landbouwer J R. aan een groot gevaar ontsnapt. Met paar en kar wilde hij den onbewaakten overweg aldaar over steken, toen Iwee treinen in verschil lende richting arriveerden. Toen de een voorbij was, zette hij zijn paard in be weging; het dreigende gevaar bespeu rende, sprong hij ijlings van de kar en trok met een geweldige krachtsin spanning paard en voertuig over de rails. Een seconde later snorde de trein voorbij, nog juist het achterstel der kar rakende. maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust Gebruik MAAGTABLETTEN Per koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Week van 17—24 Sept. INGEKOMEN: M. P. Philipsen, dienstbode van Sevenum; M. H. C Th van den Ven, penBionnaire Eindstr. 10 van Enschedé; Th. D M Jansen, id. id van id J. J. A. H. M. v. d. Velden id id van Nij megen; J. F. B. M. Lampe id. id van 's Hage; A. H. J M. Vermeulen, student, Leunscheweg 2a van Bergb; J. M. H. F. Paua, id. id. van Maastricht. VERTROKKEN P. Hempuch kloosterzuster, naar Maasbree; M. J J. Engels diensknecht, naar Maashees; Th. G. Lavoo onderwijzeres, naar Posterholt; J. H. Janssen coiffeur, naar Boxmeer Spoorstr. C. 273a; Th. J. M. Martens z.b., naar Maeseijck, Pensionaat; F, J. C de Wijze, id. naar Eind hoven; M. H. M Peters, Pater, naar Baarlo; P. J. Deckers, z.b. naar Weert. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur Kleine Congregatie, hall 3 hethalingscatechismus, half4 vergadering van het Apostolaat des Gebeda Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gertrudia en Maria Mosmans, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg, 2e klas voor Josephina Verbunt. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur leesmis. Donderdag half 7 te Veltum 3. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor M. Coruelissen Vrijdag 1ste der maand en voreering van het H. Hart van Jezus, half? bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten, 7 uur Lof en rozenkrans. Vrijdag begint de maand October, gedurende deze maand op de werkdagen om 6 uur Lof en rozenkrans, des Zondags te 3 uur. A s. Zondag O L. Vr. Rozenkrans, te ver dienen een vollen aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt voor allen die waardig gebiecht en ge communiceerd hebben en bidden tot intentie van Z. H. den Paus. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Zaal in het Patronaut. Om negen uur H. Mis en vergadering voor de Derde Orde, afdeeling manne lijke tertiarissen. BU80XBtlJÏ£E STAID VEI SA?. van 1724 Sept. GEBOREN: Gerardus A. Munninghof, Overbroek SiberlusW van Vegchel, Merselo Jacoba G. F. Barents, Smakierheida Wilhelmina P.M. Schaeffers Patersstr OVERLEDEN Lodewijk Janssen, oud 4 md. Oostrum Hendrikus P. J Poels, oud 6 mnd. Groote straat Martin us Vergeer, wed van Alexan drina van Schaik, oud 76 jaren, Over- loonsche weg. Worden gevraagd 2 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 3 boerendienstmeiden 1 kenkenmeid voor Eindhoven 1 dienslmeid van 30—40 jaar 2 boerenknechts voor Paschen 2 burgerdienstmeiden voor Venlo 1 bejaarde dienstmeid voor direct 1 bakkersleerling voor dadelijk 1 huishoudster voor bij een Pastoor 1 huishoudster voor bij een Kapelaan] 30 grondwerkers voor Venray, loon 35 cent per uur 1 burgerdienstmeid voor Venray 20 Oct 1 dagmeisje. Bieden ztch aan 1 rijwielhersteller 2 jaar aan het vak 2 gezinnen voor ontginning of boerderij 1 kleermakersknecht 4 j. a.h.v. 1 bedrijfsleider voor boerderij 1 reiziger of k n'oorbediende. 1 timmerman 6 j. ahv 1 jongen 15 jaar voor boerenwerk, Paschen 1 dienstmeid tegen 13 Oct. (kl. boer 1 bakkersknecht 2 jaar aan bet vak 1 boerenknecht voor Paschen Tegen betaling der advertentie terug te bekomen aan Bureu van dit Blad op de Doelen van de Handboog- schutterij „St. Anna" Langstraat 16 IIET BESTUUR op de doelen van de Handboogschutlerij »De Batavieren" op Alle Handboogschutters worden be leefd tot deelname uitgenoodigd. 16 Oroote Straat 20 ontvangt in goede kwaliteit, op wagon of magazijn te OOSTRUM aan concurreerende prijzen. IQ Bij levering zich te melden bij J. VERHAAOHMAAS te Oostrum Schenkt ons dat vertrouwen in onze met zorg en smaak samengestelde en U zult een keur van Nouvauté's aantreffen, die ook Uwe keuze tenvolle zal bevredigen, zoowel in do goedkoope als duurdere kwaliteiten. Chique coupe. Prima afwerking- Beleefd aanbevelend, Mr. Kleermaker, Merselosche weg 4, bij Jozef Seijkens, Heide fijne kwaliteit per pond 36 cent Hofstraat 16

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2