Hoofdhuid PUROL 4 Uit de Landbouwwereld Legrapport van 28 jonge hennen Gemengde Berichten. en stelde de vergadering voor de for muleering dier motie aan het Bestuur over te laten, waarmede de vergadering met spontaan applaus instemde. Hierna werd de vergadering met den gebruikelijken Ghristelijken groet ge sloten. Uw Hoofdhuid wordt vrg van roos en Uw huar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aan neemt oin er dos morgens een weinig doorheen te wrijven De Manus-Melkmachine. In Friesland, op het proefbedrijf der Friesche Mij. van Landbouw, is ge durende 3i/i maand een proef genomen met de Manus-melkmachine. Eerst in de Nieuwe Wereld, later ook in Europa en ook ten onzent zijn verschillende melkmachines beproefd. Heette het nog vóór enkele jaren, dal de melkmachine wel nimmer het melken met de hand zou kunnen vervangen, thans staat men er anders tegenover. Inzonderheid daar, waar behoefte bestaat aan werkkrach ten. of waar men zich liefst daarvan onafhankelijk wil maken, ziet men meer en meer in de melkmachine een uilkomst, een helper of toevlucht in den nood. Evenwel rezen verschillende vragen, als deze hoe gedragen zich de koeien bij het machinaal melken hoe slaat het met de gewonnen melk wat hoeveel heid en kwantiteit betreft; hoe lang moet worden nagemolken Kortom: hoe is in 't algemeen het werk, dat de machine levert. De ervaring bij ver melde proef geeft op die vragen ant woord, en wel een, dat over 't geheel bevredigend mag heeten. Het melken met de Manus-melkmachine oefende geen nadeeligen invloed uit op het aantal kilogrammen en op het vetgehalte der melk de nieuwmelkte koeien gaven ruime hoeveelheden. Voor iedere koe werd eenige keeren de hoeveelheid namelk bepaald, en deze varieerde in den regel van 1 tot 3 ons (H.G.) per keer; een enkele maal werd meer dan 1 Liter nagemolken, zonder dat daarvoor een bepaalde oor zaak was aan te geven. Zorgvuldig namelken bleek dus wenschelijk. Het rapport acht dit geen groot bezwaar, noemt het zelfs tot op zekere hoogte nuttig, omdat het dwingt tothetcontro leeren zoowel van de machine als van de kwartieren en spenen der koe. iVwa iiV?po« VSftf gemolken worden. De tijdsduur van het melken varieerde van 7 minuten (bij koeien met lage melkgift) tot 10 minuten (bij koeien die veel melk, plui minus 25 L, gaven). Opmerkelijk was. dat een schuin naar voren houden der tepelhouders het toeschieten der melk tegen het einde zeer bevordert. Duidelijk was te constateeren, dat het melken met de machine den dieren niet onaan genaam aandeed alle koeien stonden rustig, spannen was slechts bij een enkele koe den eersten keer noodig. 't Was opvallend, hoe snel de koeien de melk lieten toeschieten. Toen later weer met handmelken werd begonnen, waren de koeien alle, zonder één uitzondering, uitstekend te melken. Nog valt te vermelden, dat de spenen mooi zacht en gaaf bleven, en dat afwijkende kwartieien niet voor kwamen. Een bezwaar zou men kunnen noemen, dat men bij het melken met de machine mist het opgrijpen in den uier bij het einde; dit kan echter door goed namelken worden opgeheven. De eindconclusie luidtdat genoemde machine uitstekend heeft voldaan. len baat te vinden is door een 1 2 malige behandeling door den dieren- In Overijsel kreeg een fabriek moei lijkheden bij de zuursel- en boter- bereiding; naderhand bleek, dat deze te wijten waren aan het conserveeren der melk, door de leveranciers der fabriek, met formaline, om de meikin goeden toestand aan de fabriek te leve ren. Tegen deze zeer verkeerde handel wijze kan niet scherp genoeg worden opgetreden. Het controleeren van de berekening der melklijsten vereischt veel werk, maar bleek hier en daar zeer noodig en nuttig te zijn; in Overijsel werden niet minder dan circa 500 lijsten door den Zuivelconaulent gewijzigd en ver- beterd. De ondervinding heeft geleerd, dat kuikens op een harden vloer groot gebracht, vroeg of laat last krijgen van beengebreken, al wordt die vloer ook met strooisel belegd. Twee groote vijanden van kuikens zijn: koude en vocht. De diertjes moeten zooveel moge lijk van zonnewarmte profiteeren. B—r. broed Mei 1925, betrokken als broedeieren van het Hoenderpark Burgwal". Legtijd loopende van 1 Oct. 1925 tot 1 Oct. 1926. .De De meest hinderlijke kwaal voor menschen op leeftijd la verstopping. Foster's Maagplllen geven baat vanaf de eerste dosis. Een Ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. Weet gy dat voor het verkrijgen van le kwaliteit boter op de fabriek de boerderij zeer kan medewerkendat daarvoor noodig zijnle. zindelijke melkwinning en behandeling; 2e onmiddellijke en diepe afkoeling der melk? Dat daarvoor de eigen zuring der melk wordt voor komen en het zuringsproces minder snel verloopt? Weet gij, wat men bij een besmettelijke ziekte verslaat onder het incubatie tijdperk; dat daarmee be doeld wordt het tijdperk, dat de mensch of het dier »de ziekte reeds onder de leden heeft", zooals de volksmond zegt, maar nog geen kenleekenen der ziekte zijn waar te nemen Dat gedurende dat tijdperk de ziekteverwekkende bacteriën geen ziektestoffen produceeren doch alleen zich vermenigvuldigen om als 't ware straks den aanval beter te kunnen doen Weet gij, dat ook de melk zoo'n incubatie-lijdperk heeft; dat alsdan de melkzuur-bacteriën wel in aantal toenemen, maar dat zij in dien tijd hun eigenlijken arbeid: het omzetten van melksuiker in melkzuur, laten rustendat het incubatie tijdperk bij koe-warme melk duurt 3 8 uur, bij goed afgekoelde melk (10 graden Celsius) zelfs van 52 tot 75 uur? Korte wenken en mededeelingen. Den aard der besmetting van kringe righeid bij aardappelen weet men nog niet. Maar wel weet men: dat zandige, kalkarme, met dierlijke uitwerpselen bemeste gronden kringerige aard appelen voortbrengen. Wanneer een koe lijdende is aan onvruchtbaarheid, is de oorzaak in zeer vele gevallen een baarmoederaandoening waarvoor in verreweg de meeste geval- Yalsche zilverbons van f 2.50 in omloop. Twee verdachten aangehouden. Zaterdagnamiddag is 't gelukt te Sittard valsche zilverbons van f 2 5U uit te geven. Profiteerende van de drukte welke steeds op de loondagen volgen, hebben een drietal Duitscbers, twee mannen en een vrouw, de winke liers de biljetten in handen weten te spelen. De biljetten zijn goed nagemaakt doch het watermerk ontbreekt, terwijl de kleur loodachtig blauw is, alsook zijn ze goed kenbaar door dat de witte plekjes in de blauwe rand ontbreken Nadat verschillende winkeliers de aan dacht der politie er op vestigden, is deze gelukt de hand te leggen op de twee mannen, de vrouw is nog voort vluchtig. Aan en op het politiebureau stormde het van het publiek, die de valsche biljetten kwamen inleveren, en direct met een der uitgevers werden geconfronteerd. De politie en mare- O ...wvi w-j/oiiunou ui' i complot zijn betrokken Ook in Maas tricht moeten reeds uitgaven zijn geschied Nader meldt men dat te Maastricht als ook te Heerlen reeds arrestaties hebben ptaats gehad. De valsche muntersbende. Naar wij vernemen, zullen de aange houdenen uit Sittard, Heerlen en Maastricht Dinsdag voor den rechter van instructie worden voorgeleid. In Maastricht zijn voorzoover tot nu bekend 18 valsche zilverbons uitge geven. De zilverbons droegen bij groepen verschillende serieletters en verschil lende serie cijfers. Overreden en gedood. Maandagavond tegen half 8 uur is onder Straatbeek, gemeente Houthem, de 24 jarige Cupers uit Schimmert, die met vrij tamelijke vaart per motor uit Schimmert kwam gereden, door een autobus van den dienst Brunssum Maastricht gegrepen. De chauffeur van de bus remde uit alle macht en week zoover uit dat de wagen met het voor stuk in een greppel terecht kwam. Hij kon echter niet verhinderen, dat C-, die onder zijn motor terecht kwam, door de bus werd overreden. De onge lukkige werd vreeselijk verminkt en onmiddellijk gedood. Den chauffeur treft geen schuld. R. K. Kiozershond voor Limburg. Bondsvergadering. De voorstellen der Commissie voor de herziening van het slemstelsel voor de verkiezing der leden van de Pro vinciale Staten en de Gemeenteraden, welke de vorige maand in de pers zijn gepubliceerd en aan de afdeelingen den R. K. Limb. Kiezersbond werden toegezonden tot het indienen van eventueel gewenschte wijzigings vooratellen, zullen thans behandeld en definitief vastgesteld worden in eene Bondsvergadering, te houden op Zater dag, 11 September a.s., des namiddags te 2 uren te Roermond in de Patro naatszaal, Lindanusstraal 2a (tegenover het St. Chrisloffelhuis). Op deze Bondsvergadering zal tevens de verkiezing moeten plaats hebben de afgevaardigden, die voor den R. K. Limb. Kiezersbond als siemge- -echtigde leden zitting zullen nemen n den Partijraad, en van hunne plaatsvervangers. Deze verkiezing zal bij geheel vrije stemming uit de leden van den Bond worden gehouden Voor zoover leden der Bondsvergadering staande de ver gadering voor deze keuze bepaalde personen mochten willen voorstellen, verdient het aanbeveling zich vooraf ervan te overtuigen, of deze personen ook bereid zijn eene eventueele keuze aanvaarden. De Bondsvergadering is voor alle leden van den Bond toegankelijk. n n og <S 3 VORIGE STAND AUG EINDSTAND 3 D* 3 S 5'g- 3 d 45 crq a b totaal a b totaal a b totaal 13 Oct 10 Dec. 6 11 Nov. 18 Dec. Dood 9 Nov. 16 11 - I 19 16 29 7 Dec 4 Nov 26 Oct 18 II Nov 10 9 Dec 7 Nov 18 Dec 23 Oct 17 - 15 Jan 12 4 Nov 40 125 138 32 155 63 151 118 168 1 150 127 97 161 26 135 166 163 0 168 20 10 66 99 2 16 6 163 24 28 137 12 137 28 82 18 194 46 2 59 32 153 85 31 27 0 19 165 110 112 oO 47 126 43 149 166 169 167 200 179 200 186 195 196 129 156 193 179 220 197 190 0 187 185 120 178 159 49 142 49 21 0 2 24 4 0 23 20 0 17 0 0 21 0 7 23 18 0 24 9. 0 0 0 0 5 0 0 0 5 0 11 0 0 0 10 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0 6 0 0 0 0 14 0 21 0 7 24 15 0 23 20 10 18 0 0 21 0 7 24 18 0 24 15 0 0 0 0 19 0 146 138 34 179 67 151 141 188 1 167 127 97 182 26 142 189 181 0 192 29 10 66 99 2 21 6 24 28 142 12 148 28 82 18 204 47 2 59 32 153 85 32 27 0 19 171 110 112 60 47 140 43 170 1b6 176 191 215 179 223 206 205 214 129 156 214 179 227 221 208 0 211 200 120 178 159 49 161 49 Do Roermondsclio Missicweek. Zaterdag werd in het St.'Chrisloffel huis te Roermond de groote Missieweek geopend na een welkomstwoord van den voorzitter van het algemeen comité prof. dr. Bauduin aan Mgr. Schrijnen, de missiebisschoppen Mgr. Geurts, Mgr. Bucks, Mgr. Roessel, oud missiebisschop Mgr. Claessen, den vicaris generaal Mgr. Mannens, den plebaan deken, den burgemeester der stad en de vele plaatselijke en buitensteedsche geeste lijke en wereldlijke autoriteiten. Vervolgens doet dan ook Mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond, zijn stem hooren ter aankondiging van het begin dezer missieweek Hierna zingt Roermondsch Mannen koor 't Super Fulmina Babylonis en bezichtigen vervolgens alle genoodigden de schitterend verzorgde missie tentoon stelling. De Missieoptocht, die Zondagmiddag door de straten trok, was een juweelen- sioet gelijk, daar alle voorkomende groepen, praalwagens en voorstellingen een keten vormden van hoogstaande kunst, zoodat de ontwerpers dezer schakels alle lofwaardigs toekomt en met hen de uitvoerders. Het eerste gedeelte van den optoch stelde voor, zij, die ons geloof brach ten, de tweede afdeeling, aan wie de onzen het geloof brengen en het slot, één kudde, één herder. De praalwagens mot bijpassende g&éfAfflï- geerd, waardoor een zeldzaam geheel werd gevormd, dat mede door de prachtige regeling een buitengewoon onthaal vond bij de duizenden bezoekers, welke allen wel hun duitje in het zakje deden voor de missies. De missie-tentoonstelling eveneens het enorm druk en was zonder had twijfel in de puntjes verzorgd, zoodat wij bij den aanvang reeds kunnen spreken van een groot succes. Oplichter. In de vergadering van den gemeente raad te Sittard gaf de voorzitter eenige inlichtingen over bel geval-Houben Op het oogenblik is er volgens den voorzitter een kastekort van f 3590.60. Toen de heer Houben terugkeerde, werd een bedrag van f500 op hem gevonden. De voorzitter wenschte beslag te leggen op de meubels van den voor maligen gemeente-deurwaarder, welk voorstel door den Raad werd goedge keurd. De herhalingsoefeningen. Moeilijkheden te Amersfoort. Een correspondent van het «Handels blad" schrijft d.d. 4 Sept.: De herhalingsoefeningen van de eerste ploeg die vandaag eindigen, hebben weer geleerd hoe uiterst lastig het is om een herhalingslichting gere geld aan het werk te houden op een wijze, waardoor en de belangen van den militairen dienst worden gediend, en het moreel van de doorgaans al oudere manschappen op peil wordt gehouden. Vooral het laatste heeft officieren en onderofficieren van 5. 16 en 21 R.I. Amerfoort waarvan twee lichtingen te voor herhalingsoefeningen onder de wapenen waren, in de afge loopen weken ongetwijfeld heel wat hoofdbrekens gekost. De geest onder de mannen was in Amersfoort, op zijn zachtst uitgedrukt niet al te best. «Kankeren" is den soldaat nu eenmaal eigen maar er kan in dienst heel wat gekankerd worden voordat de geest er in hei algemeen onder begint te Jijden. Het bezwaar is echter, dat de kleinste kleinigheid bij een troep in-kankerstemming oorzaak kan worden lot ongeregeldheden. Zoo is het ook in Amersfoort gegaan. De geest was er aanvankelijk niet slecht, integendeel zouden wij zeggen. Er werd gekankerd op den dienst in het algemeen; speciale feiten, waarover ontevredenheid heerschte, waren er niet. Die ontevredenheid begon na den eersten Zondag. De menschen, die met 24 uur gingen, moesten om half elf Zondagavond binnen zijn, inplaats van Maandagmorgen eerste gelegenheid, zooals gewoonte is (later, toen het meerendeel der manschappen al weg was, werd bekend gemaakt, dat het appèl Zondagavond te 12 uur zou zijn). Heel groot was de ontevredenheid trouwens niet en de week ging voorbij zonder eenig incident. De dienst was zwaar, maar zeker niet te zwaar. In de afgeloopen week kwam echter de warmte roet in het eten gooien. Op den Maandag werd de stemming meer opgewonden na een lange en vermoeien de oefening. De parade op Koninginne dag bracht de gemoederen op kookhitte. In plaats van een feestdag werd het één der zwaarste dagen van de her halingsoefeningen. De geest van den troep, allengs al minder goed geworden kwam beneden peil en 's avonds kwam het tot een uitbarsting, toen de militaire politie op een minder tactvolle wijze een aantal soldaten de kazerne aan den Leusderstraatweg wilde binnen loodsen. Veel waarde dient men overigens aan relletjes als die van Dinsdagavond j.l in Amersfoort, niet te hechten. Het zijn een paar oproerkraaiers, die den boel aan den gang maken, om te ver dwijnen als het mis gaat loopen, en goedwillende kameraden er doorgaans laten invliegen. Het relletje van Dins dagavond intusschen was absoluut fnuikend voor het laatste restje goeden wil van den troep. Met tegenzin werd Woensdagmorgen aangetreden en juist op dezen Woensdag toonde de leiding geen gelukkigen kijk op den geest van menschen. Na een vermoeienden marsch moest er urenlang op de moordend heete heide worden geoefend. Ver schillende afdeelingen waren drie, vier uur in de brandende zon zonder drin- iö ionen, nei zieKenrapport overstelpend vol. De geest van verzet werd algemeen en 's avonds, toen naar aanleiding van een woordenwisseling met de militaire politie, een soldaat naar de meening van zijn kameraden ten onrechte werd gearresteerd, ging men een officier te lijf, werd er zoodanig gejouwd en ge hoond, dat noodgedwongen de arrestant weer werd vrijgelaten. Een der avonden tevoren waren eenige soldaten in een rustkamer ingebroken en hadden daa een groot aantal scherpe patronen weggenomen De laatste dagen waren nu de oefe ningen minder zwaar en werd niet meer uitgerukt met volledige uitrusting, een voorgenomen groote nachtelijke oefening werd afgelast en dank zij deze maatregelen eindigden deze herhalings oefeningen zonder verdere ernstige incidenten, hoewel het steeds rumoerig bleef. Een eigenaardig verschijnsel, Een zeer eigenaardig verschijnsel: heeft zich op de Hooge Veluwe voor gedaan, aldus schrijft men uit Barne- veld aan het U. D. Over de onmetelijke groote heidevelden die onlangs nog zoo'n fleurig en groei krachtig aanzien hadden zijn thans namelijk lal van dorre strepen getrok ken, die, bij meer nauwkeurige be schouwing, totaal doodgebrand blijken te zijn. En toch is hier van jgeen men schelijke kwaadwilligheid of onvoor zichtigheid sprake. Immers, het vuur is niet de oorzaak, doch de brandend heete zon, die dezen zomer gedurende enkele dagen, inzonderheid het schaduw looze Veluweland, zoo geweldig heeft gestoofd, moet de heideplantjes totaal hebben verzengd. Dat dit echter slreepsgewijze is ge schied, maakt het geval nog des te onbegrijpelijker. Behalve dat het natuurschoon, vooral in dezen tijd van het jaar, nu de paarse heidebloempjes aan het vredige land schap zoo'n bekoorlijk aspect kunnen geven, er geducht onder heeft geleden, zullen ook de nijverige bijen, het ver zamelen van honing, ongetwijfeld de ige gevolgen van deze heide verschroeiing ondervinden. de burgemeester voorzitter was. Het menu voor drie personen voor dien dag bestond uit: negen pond paling, elf pond kalfsborst, vijftien pond kersen en aardbeien, tachtig broodjes, een liter cognac, vijftien fleschjes citroenlimonade en flesschen wijn, tezamen een reke ning van f 64.75. Voorts o.a. de reke ning van drank, gebruikt tijdens den schoonmaak van de secretariede totale onkosten bedroegen f 33.50, waar onder 6i/j liter brandewijn begrepen Het advies van de commissie luidde, naar de »N. R. C." meldt, van deze zaken kennis te geven aan Ged. Staten. Het resultaat van het onderzoek dat er veel aan den dag gekomen o.a. f 600 voor luxe-uitgaven van den burgemeester. De haven- en kade- meesters hebben beiden in vertrouwen op den burgemeester geteekend zij zijn reeds voldoende gestraft en blijven eerlijke menschen. De gemeente secreta ris daarentegen wist wel wat hij deed. Spr. gelooft evenwel niet, dat hij er voordeel uit gelrokken heeft, maar hij had alles openbaar moeten maken. Bij de gevolgde discussie werden nog lang en breed de knoeierijen besproken, o a. dat in 1924 een kastekort van f 1700 ontdekt was, waar nooit over gesproken en dal sedert een reeks van jaren de maandstaten van December ver- valscht waren. De rekening over 1925 werd tenslotte met algemeene stemmen goedgekeurd, onder voorbehoud, dat 600 teruggeboekt zouden worden Namens den geheelen raad werd daarna voorgesteld den gemeente secretaris te handhaven; B. en W. stelden voor den secretaris als gemeente ontvanger te schorsen voor een jaar en deze ambten voortaan te scheiden Tenslotte werd 'n voorstel-L. J. van Nieuwenhuizen aangenomen, om den ontvanger te benoemen voor een proef jaar onder voorwaarde, dat hij f 3600 in de gemeentekas stort (de globaal berekende schade), zijn verschillende nevenfuncties neerlegt en de bijdrage die de gemeente geeft voor een ambte naar ter secretarie, zelf betaalt. Onregelmatigheden te St. Philipsland In de dezer dagen gehouden raads vergadering van St. Philipsland werd beraadslaagd over de aan het licht gekomen onregelmatigheden, waardoor zoowel de burgemeester (door den waarnemenden Commissaris der Konin gin een maand met verlof gezonden) als de gemeente-secrelaris-ontvanger en de kade- en havenmeesters gecompromit teerd zijn. De heer L. J. van Nieuwenhuizen, rapporteur van de commissie tot het nazien van de gemeenterekening, kwsm met een lijstje van vijftien grieven, waaronder als eerste voorkwamde uilgaven voor het stembureau, waarvan den alvoi uitbi echt< welk bran Het gebr vloei en dede Half tuss< man t 8 niet is e< G< ma ti getr. te dorp moe de leed tuss> scha Druk verkeer. De vanwege den Rijkswaterstaat op 30 Aug. 11. bij kilometerpaal 5 op den Rijksweg te Malden gehouden telling van hel verkeer gaf de volgende uit komsten 1238 rijwielen, 176 auto mobielen, 97 vrachtauto's, 59 motor rijwielen en 89 voetgangers. Zooals men uit deze opgave ziet is het aantal voetgangers in verhouding klein. Wat gebeurt er in Spanje In Spanje is een ernstige toestand ingetreden, in verband met een massa insubordinatie der tot de artillerie be hoorende officieren Alle commandanten en officieren der artillerie zijn ge schorst. De verscherpte staat van beleg is over heel Spanje afgekondigd. De zijn; "Frïmo cf aan het volk gericht manifest de bijeen roeping eener nationale vergadering. Latere berichten zijn hiermede weer geheel in tegenspraak. Primo de Rivera zou verklaard hebben, dat de zaak ge heel is geliquideerd en dal het rustig is in Spanje. Het zal wel eenige dagen duren voor we een juist beeld hebben van den toestand. De bioscoopbrand te Drum Collogher. Verschrikkelijke tooneelen. Uit Londen wordt gemeld, dat tot dusver onder de puinen van de afge brande bioscoop te Drum Collogher in het graafschap Limerick 45 lijken zijn gevonden. Nog tien personen worde vermist. Omtrent dezen vreeseiijken brand lezen we nog in de Engelsche bladen dat de bioscoop gevormd werd door de tweede verdieping van een garage. Van de garage uit leidde eer. smalle trap naar boven. Zondagavond was deze lage zaal overvuld met volk, dat van ver in de omgeving was toegestroomd om de voorstelling bij te wonen, omdat daartoe in het plaatsje maar zelden gelegenheid is. Een 150 tal personen, mannen, vrouwen en kinderen, stonden in het zaaltje opeengepakt Het doek was aan den achterkant der zaal opge steld, het projectietoeatel bij den ingang. Tijdens de voorstelling vatte plotseling de film vlam, de zaal werd in dikke rook gehuld. De oorzaak, van het in brand geraken der film moet daarin gelegen zijn dat ze in aanraking kwam een brandende sigaret of lucifer. Een politieagent trachtte het vuur te dooven, maar hij slaagde er niet in en weldra verspreidde de brand zich over de andere films en over den grond en stond het heele oude houten gebouw in lichten laaie. Onder de aanwezigen ontstond een paniek. Ze drongen op naar den eenigen uitgang, die spoedig versperd raakte De zaal was een gloeiende oven. Een dikke rook rolde over de straat, zooda de toegesnelde bevolking van het plaatsje teruggeworpen werd. Wanhopig 3egil van vrouwen en kinderen om ïulp drong tot de handenwringende menigte op straat door, die hulpeloos moest toezien, hoe tientallen van hun naastbestaanden in den vuurgloed om kwamen. Een meisje sprong van het dak van het brandende gebouw naar beneden. Ernstig gewond werd zij opgenomen. Anderen volgden haar voorbeeld. Een man trachtte langs de buis van de goot naar beneden te klimmen, maar met vreeselijke brand wonden moest hij de buis loslaten zoo dat hij op den grond neerplofte. Een aantal vrouwen werden bezwijmd gered. In het gebouw zelf heerschte een onbeschrijflijke toestand. Men stompte en duwde en trapte om den uitgang te bereiken; velen geraakten onder aen voet. Eenigen die hun plaats vlak bij D slui ginj dag den digi bïj I het lijk voo Vri Bu I get On tot w< gei aul ho: le g011| eers Eeri Prij; Boek

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6