Gemengde Berichten. zich te oefenen in 't zelf vervaardigen van mooie vliegers naar vorm en kleur, dat is leerrijk; het oefent oog en hand, en vooral het geduld en de opleltend heid, die in dezen tijd van auto's, vliegmachines en radio's noodig zijn. Volksconcert. liet op Zondag 12 September door de Fanfare Sub Matris Tulela te Oostrum te houden concert, heeft niet plaats om vijf uur namiddag, doch om half twaalf voormiddag. Venray 9 Sept. 1926 De Burgemeester van Venray, VAN DE LOO. Woensdag herdachten de Eerw Broeders Clotaris en Megaudius in het St. Servatiusgesticht alhier den dag, waarop zij vöör 25 jaren in de Orde der Broeders van Liefde traden. 's Morgens 9 uur werd in de kapel van het gesticht een plechtige Hoogmis tol dankzegging opgedragen, terwijl 's avonds eene goedgeslaagde tooneel- uitvoering gegeven werd- Het zal den beiden jubilarissen op dien dag niet aan blijken van belang stelling hebben ontbroken. Deze week gaf het circus Roberti alhier een viertal voorstellingen Koewei er een flink programma werd afgewerkt en er, zoowel op he' gebied van paardendressuur als acro batiek enz. mooie nummers te zien waren, bleef de belangstelling gering Slechte tijden Op den schietwedstrijd van de Limburgsche Jagers, gehouden op de Melickerheide, behaalde de heer W. S Hulsman alhier den 3en prijs met 47 punten, in de afd. leiders en instruc teurs (marga). Naar wij uil goede bron ver nemen, bestaan er ernstige plannen om hier eene aardappelmeelfabriek, benevens eene fabriek lot vervaardiging van slroocarlon op te richten. Zoowel voor onze arbeiders als voor boeren zou dit le wenschen zijn. De Prov. Staten van Zuid Holland hebben hel voorstel tot terleenverstrek king van twee millioen gulden aan de Vereeniging der Zusters van Liefde te Venray ten behoeve van den bouw van een R K. Krankzinnigengesticht voor vrouwen le Noord wijk, goedgekeurd. Op de Zondag gehouden schiet wedstrijd der schutterij St. Anns werden de prijzen behaald als volgt le H. Arts; 2e G. v. Dijck; 3e H. v, Els; 4e H. Willems; 5e Jac. Gossens; 6e A Willems; 7e K. Jacobs Woensdag 8 Sept. had op de doelen der Handboogschutterij »St. Sebastianus" aan den Nachtegaal het derde en laatste dit jaar te houden Bondscnncours plaats, uitgeschreven door den Handboogschutlersbond »De Vriendschap". De uitslag was als volgt le zestallen le prijs Diana Venray 196 p. 2e prijs St. Joris Leunen 173 p. 3e prijs Batavieren Castenray 171 p. 4e prijs St. Hubertus Merselo 164 p. 5e prijs Eendracht Veulen 151 p. 6e prijs St. Anna Venray 146 p. 7e prijs St. Antonius Oostrum 124 p 8e prijs St Sebastianus, Nachtegaal 120 p. 9e prijs Ons Genoegen, Ysselsteyn 114 p. 2e zeslallen le pr. Diana Venray 134 p. 2e pr. Batavieren Castenray 123 p. 3e pr. St. Joris Leunen 121 p. 4e pr. Eendracht Veulen 114 p. 5e pr. St. Hubertus Merselo 112 p. 6e pr. St. Anna Venray 104 p. 7e pr. Ons Genoegen Ysselsteyn 98 p 8e pr. St. Antonius, Oostrum 77 p. Het hoogst aantal punten in 3 con coursen werd behaald door »Diana" Venray met 561 punten, waarmede dit gezelschap den eereprijs van 1926 be haalde. De eereprijs hoogste schutter in 3 concoursen werd behaald door Jan Arts, Merselo met 106 punten. Personeels kampioen le prijs A. Marcellis, Merselo 42 p 2e pr. Joh. Claessens, Venray 42 p. Personeele baan le prijs H. Oudenhoven 23 p., 2e pr. J. van Osch 3 rozen, 3e pr. S. Wil lems 4 vieren, 4e pr. VV. Boom 5 drieën (na loting), 5e pr. G. Fleurkens4 tweeën, 6e pr. S. van Vegchel 3 eenen. GEVONDENtwee rijwielplaaijes. Inlichtingen Marechaussee-kazerne. Het maken van alle brillen, ook op doktersrecept geschiedt vakkundig bij P. VAN OPBERGEN Jzn. Gediplomeerd Opticien T.O.G Markt, Venray. Alle voorkomende reparaties binnen 't uur. Adv. Deze week werd aanbesteed het bouwen eener boerderij voor rekening van M. Thoonen te Kerakensberg. De uitslag was als volgt Th. Jansen en P. van Bergen f8875 .Th. Maassen en Vollenberg f8358 Math. Claessens f 6374 Aan den laagsten inschrijver gegund. Gister werd ten Raadhuize alhier aanbesteed het verbouwen van een gedeelte der tramloods tot woning. Ingeschreven werd als volgt A. van de Water, Venray f 1864 P. Spee, Veniay I 1840 Th. Janssen, Venray f 1832 Maassen en Vollenberg, Venray f 1738 Gebr. Oudenhoven, Venray f 1650 J. Sassen, Venray f 1395 L. Everaerts, Horst f 1195 Gegund aan den laagsten inschrijver. LEUNEN. Op den gehouden Pro vincialen schietwedstrijd van het Landstormkorps Limburgsche Jagers, le Melickerheide bij Roermond, werden door onze afdeeling de volgende prijzen behaald: 4e prijs H. Weijs; 7e prijs M. Jenniskens; 8e prijs P. J Arts; 11 prijs II. Verhalle; 12 prijs J. Boom; 22e prijs G. Ivoning9; 8e personeele prijs P.J. Arts; 21e personeele prijs M. Jenniskens. In aanmerking genomen, dat onge veer 150 schutters van het korps aan dezen wedstrijd deelnamen, mag de afd. Leunen met voldoening op dezen wed strijd terugzien. Onze kranige schutters proficiat 1 WANSSUM. Naar wij vernemen, werd bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer J. Soelhoff te Well, het werk gegund aan den heer Maas alhier, voor de som van f 3198. De hoogste inschrijver was de Fa. Klabbers en Verstraelen voor de som van f 3377. GRUBBENVORST. Bij Kon. besluit is aan G. H. Cremers, op zijn verzoek met ingang van 10 September 1926 eervol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente Grubbenvorsf, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewezen. Prins Hendrik naar Venlo. Z. K. H. Prins Hendrik is voor nemens den 16den dezer naar Venlo te gaan voor een bezoek aan de groote land- en tuinbouwtentoonstelling aldaar. De grillige Maas. Het water der Maas bij Roermond is thans zóó laag, dat de vaart van Venlo tol Roermond voor schepen met een grooteren diepgang van 1 M. niet meer mogelijk is. Het kanaal Wessem-Nederweert. Naar wij vernemen, zal de schutsluis, welke in het kanaal WesseraNeder- weert te Panheel wordt gebouwd, omstreeks Juli van het volgende jaar voltooid zijn. De opening van het kanaal zou dan behoudens onvoorziene omstandigheden, omstreeks Augustus van het volgende jaar tegemoet kunnen worden gezien. Spiritus gedronken. Woensdagmiddag heeft hel ongeveer tweejarig zoontje van den woonwagen bewoner H. uit Helmond, die tijdelijk te Nederweert vertoeft, in een onbe waakt oogenblik uit een flesch spiritus gedronken. Het kind overleed spoedig aan de gevolgen. HELDEN. De landbouwer D. heeft in een vlaag van zwaarmoedigheid door ophanging een eind aan zijn leven gemaakt. Dr. Joosten, die spoe dig Ier plaatse was, kon slechts den dood constateeren. ROERMOND Donderdag werd na een plechligen lijkdienst ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen dhr. Louis Bernard Hubert Peelers, een der pioniers van de Lira burgscbe organisatie van den Midden stand. Jarenlang was hij voorzitter van den Limburgschen R. K. Middenslands bond, terwijl hij eveneens vele jaren het presidium bekleedde van de plaalse- lijke afdeeling. Daarbij was hij nog actief bestuurslid van verschillende plaatselijke kunstlievende en andere vereenigingen. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2400000 eieren. Groote eieren f 6,80 tot f 7,90 Kleine eieren f 6,tot f 6,70 Eendeneieren f 7,20 tot f 7,50 NEDERWEERT. Bij de groote manoeuvres welke de volgende week in Limburg worden gehouden zullen hier en in de omstreken van 14 tot 17 September een groot aantal militairen ingekwartierd worden. Er zullen onder deze gemeente door de le Compagnie van de Pontonniers uit Dordrecht oefeningen worden ge houden op de Zuid Willemsvaart Behalve hier zullen deswege le Weert worden ingekwartierd 8 officieren, onderofficieren, 55 stukrijders en pontonniers, benevens 105 paarden, een en ander behoorende tot de le Compagnie van de Pontonniers uit het garnizoen Dordrecht. Arbeidstoestanden in Brabant en Limburg. Naar wij vernemen is het rapport, dat zou worden samengesteld na onder zoek der besturen der bij het R. K Werkliedenverbond aangesloten bonden over de arbeidstoestanden, speciaal in het Zuiden, thans samengesteld en aan den Raad van Overleg gezonden. Het daarin verwerkte materiaal moet heel wat pijnlijke verbazing hebben gewekt. Zilverbon-makers in actie. Uit het verhoor der vier gearresteer den, in zake de zilverbonvervalsching te Heerlen, is nog het volgende komen vast te staan: Drie aangehoudenen woonden met zekeren S., die nog voort vluchtig is, ten huize van den, eveneens aangehouden A. R. De te Maastricht aangehouden W. is een goed teekenaar en cliché maker. Hij is de maker der zilverbons. Hij vertoefde nog slechts enkele weken in Holland en heeft, evenals de aangehouden K. vroeger reeds in Duitschland in de gevangenis gezeten voor het maken van valsche bankbiljetten. Te Aken kochten zij een opallograaf en verdere ingrediënten, zoogenaamd voor het maken van muzieknoten. W. probeerde met deze opallograaf zilverbons te maken, omdat hij opgemerkt had, dat zich hierin geen watermerk bevond. Toen dit vrij goed gelukte, besloten zij de biljetten uit te geven. Ieder der vijf deelgenoolen kreeg 115 biljetten, terwijl zij zwoeren, dal, wanneer een van hen de zaak §ing verraden, deze vroeg of laat door e anderen zou worden gedood, aldus de >Tel." In Sittard, waar twee van hen werk ten, zijn in een minimum van tijd ruim honderd bons van f 2 50 uitge geven. Toen volgde de ontdekking. Id Maastricht, .waar zij met hun drieën arbeidden, zijn slechts enkele biljetten uitgegeven. Toen W. gearresteerd werd, namen R. en S de vlucht naar Heerier- heide, waar R. uit vrees voor ontdek king zijn drukkerijtje naar de Heere straat bracht, waar hij vroeger in de kost was geweest Toen de inval bij R plaats vond, zag S. kans te ontvluchten. Het schijnt, dal men echter een spoor van hem gevonden heeft. De vrouw, waarmede R. woonde, houdt vol, van de geheele zaak niets geweten te heb ben. De biljetten werden gemaakt in de kamer van W., die steeds gesloten was. Als zij toevallig aanklopte, kwam W. te voorschijn in göf voor, een brief aan het schrijven te zijn. W. en K. schijnen de eigenlijke aanstokers ge weest te zijn én de anderen tot mede werking verleid te hebben. De aangehoudenen in zake het ver- valschen van zilverbons te Heerlen hebben voor den rechtercommissaris le Maastricht volledige bekentenissen afgelegd. Met de aanhouding van den 26 jarigen F. W. heeft de justitie een goede vangst gedaan. W. vertelde, dat hij en de aangehoudene K. maandenlang in Duitschland op valsche spoorkaartjes hadden gereisd. Dit kwam eerst uit, toen bij de controle toevallig op zoo'n spoorkaartje een druppel regen viel en de letters uitvloeiden. Hiervoor kreeg hij vijf maanden gevangenisstraf. Ook voor dien tijd had W. reeds meermalen met de gevangenis kennis gemaakt. Do watersnooduitkccring in Limburg. Naar de L K. verneemt bedrasgi het in totaal voor Limburg toegewezen bedrag als uilkeering voor de slacht offers van den watersnood ongeveer f 900,000. Verdronken. In de Zuidwillemsvaart te Maastricht is de 8-jarige J. uit de Sl. Antonius straat verdronken. Na 2 uur dreggen gelukte het de politie het lijkje op le halen. De iepziekte. De laanboomen langs de Zuid- Willemsvaart onder Weert en Neder weert hebben ernstig van de iepziekte te lijden. Moesten het vorig jaar een groot aantal worden opgeruimd, thans staan er weer zeer vele, die ten doode J opgeschreven zijn. Een donderbus uit elkaar gesprongen. Ter gelegenheid van een jubileum, dat Woensdag te Reuver werd gevierd, vloog een donderbus, waarmee vreugde schoten gelost werden, uiteen. Een der omstanders werd daarbij zoo ernstig gewond, dat hij naar het Louisahuis te Roermond moest overgebracht worden Een ander kreeg een stuk ijzer legen het middenlijf, dat eveneens ernslig werd gekneusd. Het tuinfeest te Heerlen. Over hel luxueuse tuinfeest, dooreen directeur der Oranje Nassau Mijnen te Heerlen gegeven, schrijft men nog aan de »Tijd": De prachtige tuin was vergroot en sprookjesachtig verlicht; de wijn in alle kleuien en merken vloeide er rijkelijk. De champagne schuimde in de kristallen glazen, de tafel was over dekt met uitgezochte spijzen de muziek speelde en noodde tot dans en vermaak. Op den Valkenburgerweg stonden duizenden menschen, de klanken op te vangen, die tot hen doordrongen en te genieten van het vuurwerk, dat als bekroning van het geheel werd afge stoken. Zelfs den beambten der mijnen werd toegestaan een kijkje in de vorste lijke compartimenten van mijnheer den directeur te komen nemen. De bedoelde mijndirecteur heeftonte genzeggelijk koren gaan dragen naar den molen der ontevredenen en socialis ten. Nogmaals hij moge particulier doen wat hij wil, toch was het gekozen oogenblik om een luxueus feest van drank, spijs, dans en licht te arrangeeren zeer ongelukkig. De tegenstelling tus- schen de arme tobbers, zwoegend en zuchtend in de diepe mijngangen en de weelde van een mijnkoning, zich badend in overvloed en geneugten, is weer scherp tangedikt. En is niet be vorderlijk voor een toenadering of overbrugging van de bij den mijnbouw betrokken partijen. Wat zou de mijn- directeur met de duizenden guldens, die hij in enkele uren tijds heeft weg gesmeten, in vele arme, brave mijn werkersgezinnen een vroolijken en aangenamen dag hebben kunnen bren gen. Heeft de mijndirecteur zelf geen brandstof aangedragen voor het steeds feller oplaaiend vuur der ontevreden heid? Het drama te Nieuwenhagen. De echtgenoote van den te Nieuwen hagen gedooden KAnna G genaamd, die in Den Bosch in hooger beroep tot 2 jaren gevangenisstraf was veroordeeld terzake van op haar man gepleegde mishandelingen met doodeiijken afloop, was na haar veroordeeling naar Duitsch land gevlucht. Nu en dan waagde zij zich echter wel eens over de grenzen. Zij is thans door de politie te Haanrade onder Kerkrade aangehouden en zal naar den Officier van Justitie te Maas tricht worden overgebracht. Ernstig spoorwegongeluk bjj Leiden. Drie inzittenden gedood; verschillende gewonden, waarvan eenige ernstig. Donderdagmiddag om 3 uur is op de lijn Den HaagLeiden tusschen Voor schoten en de Vink een tragisch spoor wegongeluk gebeurd, dat drie menschen het leven heef' gekost en waarbij een tiental personen meer of minder ernstig werd gewond. Trein 218, die om 2.48 uit Den Haag was vertrokken was omstreeks 3 uur het station Voorschoten gepasseerd. Even vóór blokhuis 59 sprong plotse ling de zware locomotief met tender uit de rails, liep nog een tiental meters door in het zand en viel naar links om, de rails tegelijk verwoestend. De koperen kap van den stoomketel en de schoorsteen van de locomotief werden door den schok losgescheurd en vlogen een liental meiers verder in het zand Achter den tender bevond zich een postwagen, die door de locomo'ief in zijn val werd meegesleurd en eveneens naar links werd omgeworpen. Het personeel op de locomotief was er uit den aard der zaak ook slecht aan toe. Op de machine bevonden zich links de opzichter-machinist van Rhoon, naast hem stond de leerling-machinist van Ettikoven en rechts de machinist van den trein. Daar de machine naar links omviel, kreeg de opzichter machinist vuur en kolen over zich heen, waardoor zijn kleeren in brand geraakten. Grootendeels verknold werd zijn lijk onder de kolen vandaan ge haald. De leerling-machinist, die naast hem stond bekwam ernstige brandwon den aan gelaat en linkerarm, terwijl bovendien door den schok zijn rechter been gekneusd werd. De rechtsstaande machinist kwam er het beste af Met enkele kleinere verwondingen kon hij zich door de kap boven de stookplaats uil de omgevallen machine werken. Hij had de tegenwoordigheid van geest terstond het vuur te dooven en den stoomafvoer te regelen, zoodat geen brand ontstond De namen der slachtoffers. De namen der drie omg komenen zijn de werkmeester instructeur van het locomotief personeel de heer L. van Rhoon, 41 jaar, wonende te Amster dam. De man stond op de locomotief en werd deerlijk verbrand uit de ma chine le voorschijn gehaald. Voorts de heer Lobo, looneelspeler uit Amsterdam en diens echtgenoote mevrouw Greta LoboBraakensiek, actrice te Amsterdam. Van mevrouw Lobo werden door het inzakken van den bodem van den wagen beide voe ten afgekneld. Gewond zijn naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht de heer L. Eichslring uit Berlijn, de vierjarige Christina Barten uit Leiden, mevrouw van RaalteOmmering uit Vlaardingen, de heer J. Hagemans uit Zoeterwoude, de heer J. J, Metz uit Rotterdam, de heer A. de Vries uit Amsterdam, de heer K. v. Etlikhoven, stoker op de locomotief uit Amers foort, die zeer ernstige brandwonden over het heele lichaam heeft bekomen, mej. van Schaik, advertentie-verzorgster te Leiden, de weduwe Scbweiger— Harms uit Amsterdam, de heer Rijben- kamp uit Oegslgeest en mej. G. S'wa- gers, huisvrouw van H. M Pont uit Leiden. Ernstig ongeluk. Dinsdagnamiddag is bij den nieuw* bouw van het meststoffenmagazijn der Coop. Handelsvereeniging N.C.B. te Veghel een electrische ioopkat, waarin zich een monteur en een huIpmonUur bevonden, naar beneden gevallen. De monteur A. Mschielsen uit Woensdrecht werd gedood, de hulpmonteur A Jansen uit Oudenbosch werd ernslig gewond. Knoeier. Zekere IC uit Helmond, die bij een zuivelfabriek in de buurt ondermelk kocht en deze als karnemelk in den handel bracht, werd thans in hooger beroep veroordeeld tot een boete van f 500. Voor het kantongerecht te Hel mond was verdachte vrijgesproken. Een gevaarlijke dansvloer. Op de Volder3gracht nabij hot Vrouw- juttenland te Delft legden de honden een plotselinge neiging tot dansen aan den dag. Deze danslust bleek te ontstaan door een defect aan een electricileitskabel, waardoor een gedeelte van de straat onder stroom kwam te staan. De politie droeg zorg dat het onder stroom staande gedeelte van de straat niet meer betreden werd, totdat er geen gevaar meer was 8000 Kg. koffie gesmokkeld. Men meldt uit Aalten aan »deTel.": Aan de Duitsche grens bij de Kruis- kapel hebben de Duitsche commiezen een vrachtauto met 8000 K G. gebrande koffie in beslag genomen, die naar Pruisen was gesmokkeld. De lading was gedeclareerd als mais. De commie zen, die wantrouwend wsren, deden onderzoek en in plaats van mais vonden zij koffie. Een tweede auto met koffie was in aantocht, doch deze maakte nog tijdig voor de commiezen iets konden uit richten rechtsomkeer naar Aalten. De groothandelaar te Dusseldorp, voor wien de koffie was bestemd, werd gevangen genomen. Van een steiger gevallen en gedood. Woensdagmiddag te omstreeks 5 uur had bij de herstellingswerken aan het klooster »het Karinkssticht" in den Noorderhagen te Enschede een ernstig ongeluk plaats. De 20jarige metselaar Scheffer was bezig met het inzetten van een kozijn Hij kwam te vallen en stortte van den steiger met kozijn en al naar beneden. Met een der slapen kwam hij op een scherp voorwerp terecht, waardoor een gapende wonde onlstond. De ongeluk kige was bijna op slag dood. Een mooie brandweerman. Het gebeurde in de Meihoomstraat te Rotterdam, vertelt de Msb. Daar raakte waarschijnlijk door een brandend eindje sigaar nadat de bewoner het huis verlaten had, een houten bed in brand. Een brandweerman werd ge waarschuwd en wist met een sleutel van een der buren de plaats des on heils te bereiken. Gelukkig, dat er nog huizen bestaan, waarvan de huissleu tels gelijk en gelijkvormigzijn. De brandweerman, een vrijwilliger, consta teerde dat het bed brandde, draaide zich toen om, ging zoo stil mogelijk het huis uil de premie zou anders wellicht niet door zijn spuit gehaald worden om het wagentje le halen waarhij hij was ingedeeld. Dat was echter niet naar den zin van den buur man, die vreesde dat ook zijn huis wel eens gevaar kon loepen nu het bed lustig doorbrandde. Die rende dus met een kennis het huis binnen, sleep te het brandende bed naar buiten en bluschle het met emmers water. Toen de premiebeslrijder eenigen tijd later met de spuit aankwam, was het vuur gedoofd. Hij smaakte echter nog het genoegen de nablussching le kun nen verrichten. Aan zijn spuit de premie 1 Een veelkleurig kroost. Te Doornenburg (Gelderland) wierp een zeug niet minder dan 23 biggen, waaronder er waren van witte, roode, blauwe, zwarte en bonte kleur 1 Een brug ingezakt. Een wagen met 8 stieren te water. Dinsdagmorgen was de heer P. II. Blom uit Heino op weg van Lemeler- veld naar Teugo met een wagen, be spannen met twee paarden, waarin 8 slieren waren geladen. Als passagier maakt een jongetje van negen jaar de reis mede. Bij de brug over het Over ijselach kanaal in Linderte liet de heer Blom het knaapje eerst alleen er over loopen, daar de brug niet betrouwbaar was. Toen de wagen op de brug wss gekomen, zakte deze scheef, waardoor de geheele vracht te water geraakte Blom wist zich le redden en had de tegenwoordigheid van geest, om de paarden los te snijden en op het droge te brengen. Daarna wist hij nog zes van de stieren te redden. De twee andere, die aan ringen waren gebonden, onder in don wagen, verdronken. De brug werd voor een groot deel vernield en ook de wagen. Uit een fabrieksschoorsteen gevallen. Maandagmorgen had aan de Electri sche CeDtrala te Geerlruidenberg een ernstig ongeluk plaats. De gebroeders A. en J. Krooswijk, die in den hoogen schoorsteen bezig waren, vielen plotse ling naar beneden. A. K. werd dood opgenomen, J. K. leefde nog, doch werd stervende naar hel ziekenhuis vervoerd. Een noodlottige val. Te Bedura (Gron.) is J. de Ruiter van een wagen met hooi gevallen en aan de gevolgen overleden. Doodeiyk ongeluk. In het Volkspark te Enschedé is bij het afbreken van de tentoonstellings gebouwen een ernslig ongeluk gebeurd. Plotseling stortte een deel van do loods, waarin de afdeeling Nijverheid was ondergebracht, in, ten gevolge waarvan de 74-jarige S. getroffen en ernslig verwond werd. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar hij aan de bekomen verwondingen overleed. Ketel uit elkaar gesprongen. Woensdagmorgen had op het fabrieks terrein der machinefabriek Smulders te Utrecht eed ernstig ongeluk plaats. Een ijzeren tank, welke onder hoogen luchtdruk stond, met een inhoud van 2000 Lwerd op de proef gesteld en sprong door een tot nu onbekende oorzaak uit elkander, tengevolge waar van een arbeider A. M. gedood werd, en twee andere gewond werden, waar van een ernstig. De gedoode arbeider Was vader van vier kinderen. In drift doodgebleven. Bij een woordenwisseling tusschen twee personen te Enschedé wond een hunner, de caféhouder G. zich zoodanig op, dat hij enkele oogenblikken later, waarschijnlijk ten gevulge van hartver lamming, ineenzakte en overleed. Waarschuwing. Men meldt uit Winschoten In Oostfriesland houden zich z g. vrouwenhandelaren op, die onder be lofte van goede betrekkingen te hebben allerlei pogingen doen, jonge vrouwen over te halen om elders in betrekking te gaan. Justitie en politie waarschuwen tegen deze lieden, onder wie twee Nederlanders moeten zijn. Verwent liet kind niet. De klacht van een huisvader. In de Glr. klaagt een huisvader »In het meerendeel der groote gezin nen zijn de middelen beperkt, de behoeften echter zonder grens. Er is altijd meer noodig, dan er gekocht kan worden. Dat meerdere beslaat dikwijls uit dingen, die zeer noode kunne i gemist worden, waarvan het gemL wordt gevoeld als een gebrek. Men zegt er niets van legen elkander, daar men weet, dat 't toch niet helpt Hei stemt wrevelig em verbittert Slechts weinigen dragen de dagelijks drukkende zorg met christelijke gelatenheid; de meesten voelen het verlangen naar beter en ruimer leven als 'n tergende prikkel, die pijnlijk steekt. Zij worden er wrevelig onder, niet zelden opslan- dig. De vacantie brengt nieuwe zorgen, de kinderen moeten ook wat hebben. De eerste dagen gaat het goed, zij vermaken zich onder elkander en zijn alleen met de vrijheid tevreden. Dan beginnen zij zich te vervelen, gaan

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2