Hijgt gij ABdusïroOP Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. bij het trappenklimmen Tuur wapenwet. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de verleende machtigingen tot het voorhanden hebben van een vuurwapen dienen te worden afgehaald op Woens dag 8 September a.s. tusschen 9—12 voormiddag, of 24 uur namiddag. Venray 4 September 1926 De Burgemeester van Venray. O. VAN DE LOO. GEVONDEN een bril. Inlichtingen Maréchausseekazerne. Op Zondag 12 September a.s. zal op het St. Annapark alhier het Bondscóncour8 van den Noord-Limb. Schutterabond gehouden worden. Op den 46en verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin, gaf Ven- ray's Fanfarecorps 's avonds een goed geslaagd concert op de Groote Markt. Zooals gewoon, was de belangstel ling van het publiek ook thans weer zeer groot. De vliegerwedstrijd, uitgeschre ven door het Oranjecomité alhier op KoniDginneverjaardag, kon jammer genoeg niet doorgaan, wegens het ont breken van de hiervoor onmisbare wind. Deelnemers waren er anders in overvloed, met groote en kleine vliegers in de meest uiteenloopende vormen, waaraan moeiten en kosten niet zijn gespaard. De wedstrijd is uitgesteld tot heden Zaterdagmiddag, en we hopen dan op meer wind. CIRCUS ROBERTI. Bovengenoemd circus zal een 4lal dagen te Venray voorstellingen komen geven. Wij lezen in de Bergen op Zoomsche courant over hun optreden aldaar het volgende verslag Het programma waarop behalve zeer goede muzieknummertjes, prachtige proeven van paarden dressuur voor komen, is het aanschouwen ten volle waard. Op de eerste plaats willen wij hier noemen hetgeen dhr. Roberti Jr. liet zien met zijn verschillende paarden maar vooral met de Oost-Pruisische hengst Roland en de vrijheidsdressuur met 8 paarden enz. waren prachtig. Doch voor de pauze was zeker de groote attractie het rijden door Mej Eleonora met haar paard Sodema. In ademlooze stilte werd de gang van haar paard gadegeslagen, doch niet minder zij zelf, vooral als zij juist door een vlammende ring wipte, of hangende van haar paard allerhande voorwerpen van den grond opraapte. Na de pauze kregen we de jockey van Ipson, gereden door Mej. Feth, welke ten zeerste bij de aanwezigen in den smaak viel. De jeugdige danseres mej. Olga, toonde hoever zij het reeds gebracht had. Reggo's exentriek had een luidruchtig applaus in ontvangst te nemen, niet minder was dit het geval met de pas de deux, gereden door dhr. Roberti en mej. Roberti, heU welk een schitterend verloop had. Doch het attractienummer door het kracht- men8ch dr. Hinnisson. Deze liet verbluffende staaltjes zien, geen der aanwezigen had dan ook trek te dingen naar de premie van f 300 welke later werd opgevoerd tot f 1200 Het toppunt werd echter bereikt toen de auto der firma Loose de manege kwam binnengereden en dhr. Hennis- son zich hierdoor liet overrijden en daarna weder opstond, alsof er niets gebeurd was. Reaumeerende kunnen wij zeggen dat het programma schitterend is samen gesteld, en iedereen een bezoek aan dit circus kunnen aanbevelen. OOSTRUM. Alhier is aanbesteed het bouwen van een pakhuis, voor rekening van den Landbouwbond alhier. Er werden 8 inschrijvingsbiljetten in geleverd. Laagste A. Tacken alhier voor f 2923, aan wien het werk is opge dragen. MERSELO. Dinsdagmiddag om 2 uur werden wij opgeschrikt door het luiden der brandklok. Men verkeerde niet lang in het onzekere, waar de brand woedde, want reeds stond de schuur van P. Muysers op het Klein dorp in lichte laaie. In een minimum van tijd waren de schuur en het woonhuis in vlammen opgegaan. 32 varkens kwamen in het vuup om, terwijl karren en machine rieën mede verbrandden. Ook het meu bilair en de kleeding werden 'grooten- deels een prooi van het vuur. Gelukkig bleven menschenlevens ge spaard; aanvankelijk miste men twee kinderen, waarvan het eene zich een uitweg naar buiten moest zoeken door de vlammen heen. De nieuwe stoombrandspuit van Venray verrichtte uitstekende diensten. Het belendend woonhuis met stal ling van de Wed. S. Muysers werd daardoor gered Gelukkig ook, dat de wind niet sterk was en uit een goede richting kwam. Alles was verzekerd, grootendeels bij den Boerenbond. Over de oorzaak tast men in het duister. Donderdag om 6 uur had in de zaal van de Wed. Arts eene verplichte vergadering plaats van de Boerenleen bank. Vele leden waren afwezig De kassier las de rekening en balans voor over het afgeloopen jaar. De heeren M. Arts, A. Verslraaten en P. J. Ewalds werden met algemeene stemmen herkozen, resp. als voorzitter, lid van den Raad van Toezicht en kassier. Aan de Kerk alhier wordt f 70 ge schonken voor de doopvont, terwijl aan het Groene Kruis en de Landbouwschool ieder f 25 werd toegekend. De Zeereerw. heer Rector bedankte de vergadering voor de prachtige gift, terwijl de heer P. Pubben als commis sielid dank zei voor den steun, aan de Landbouwschool geschonken. In de onmiddellijk daarop gehouden vergadering van den Boerenbond wer den verschillende belangrijke zaken besproken. Er werd o.a. lang van gedachten ge wisseld over de Brandassurantie van den Bond, vooral naar aanleiding van den plaats gehad hebbenden brand. Mede werd toegezegd, dat allen bij de opruiming en ook daarna hun hulp zouden verleenen. Verder werd nog gesproken over het bestellen van brand en meststoffen, waarna deze leerzame vergadering te ongeveer half 10 door den voorzitter P. Pubben, met den gewonen groet gesloten werd YSSELSTEYN. Morgen Zondag, om half zes nam. zal alhier een concert gegeven worden door de Fanfare »St. Catharina" te Leunen. Bij gunstig weer verwachten wij een druk bezoek! TIENRAY. Aan den Heer C. Dietz, Directeur der Fanfare alhier, is toege kend de eere-medaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. WANSSUM Zondag werd ons dorp vereerd door het bezoek van Mgr. Geurts welke een familiebezoek bracht bij onzen ZeerEerw. heer Pastoor. Door het uit steken der vlaggen gaven de parochianen blijk, den hoogen bezoeker te eeren. Tevens werd dien dag op plechtige wijze het feest der H. Kindsheid ge vierd. SEVENUM. Mej. Annet Peters» dienstbode van pastoor de Bruyn te Sevenum is begiftigd met de medaille Oranje Nassau. Honinggewin in de Peel. Nog enkele dagen en de in de Peel- landen gedeponeerde bijenkorven worden ingehaald en huistoe gebracht door de verschillende imkers. De heide bloeit, maar heeft met aan de ver wachtingen voldaan, als gevolg van het ongunstige weer. De bloei heeft door het niet kunnen uitzwermen der bijen veel honingverlies lot gevolg gehad, zoodat de bijen thans alleen honiDg voor hun eigen behoefte binnen brengen en voor winterprovisie afzon deren. Wanneer straks de jonge bijen worden sgezwaveld" en de korven ge licht, zal de opbrengst niet meevallen. Nog eenige weken op de Seradella en dan is het gedaan. Tegen de danswoede. Door den gemeenteraad van Mook is met algemeene stemmen het voorstel aangenomen, een bepaling in de politie verordening op te nemen, waarbij het aan kinderen beneden den 16-jarigen leeftijd verbóden is in de gemeente Mook aan openbare dansvermakeüjk heden deel te nemen. Na den watersnood. De watersnooduitkeering in Blerick schijnt nog al ontevredenheid gewekt te hebben bij degenen, die niet voor uitkeering in aanmerking kwamen. Deze hebben in café B. aldaar een protestvergadering gehouden en een verzoekschrift ingediend bij den voor zitter van hel plaatselijk comité, waarop binnen 5 dagen antwoord werd ver wacht. Het laatste woord in deze kwestie zal nog wel niet gesproken zijn 1 VENLO. Alhier werden Maandag nacht de schuren en de stalling van de tuinders de Winden en Haenen aan den Maagdenbergerweg door brand vernield, beide gebouwen brandden tot den grond af. De voorraad hooi en slroo werd een prooi der vlammen, terwijl een aantal kippen en een jong paard mede in hei vuur omkwamen. Alles was tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2350000 eieren. Groote eieren f 7,tot f 7,90 Kleine eieren f 6,tot f 6,90 Eendeneieren f 7,20 tol f 7,50 Oplichting. In verband met het geval van op lichting ten nadeele van den hotel houder L. te Susteren, waarvan de slager V. B. alhier wordt verdacht, kan nog gemeld worden, dat B. aldaar ook nog beproefd heeft, bij een rijwiel handelaar een motor geleend te krijgen, om naar Luik te rijden; toen dit niet lukte wilde hij een fiets huren. Men was evenwel zoo verstandig niet tot leenen of verhuren over te gaan. Ernstig ongeluk. Aan de Domaniale mijn te Kerkrade werd de mijnwerker G. uit Vaals bij het lossen van een wagon door een groot stuk ijzer op bet hoofd getroffen. Met een ernstige schedelfractuur werd bij in het ziekenhuis opgenomen. Jaarvergadering van den Alg. Ned. Zuivelbond. Te Maastricht werd Woensdag de jaarvergadering gehouden van den Alg Ned. Zuivelbond (F. N. Z.). De voorzitter, de heer Dr. F. Poat- huma, opende de vergadering met een ïede, die tot onderwerp had»De plaats van den Algemeenen Nederlandscherx Zuivelbond in het Landbouwver eenigingsleven". Spr. begon met de aanwezigen te wijzen op de groote beteekenis van de coöperatieve zuivelfabrieken. Immers, waar de zuivelbereidende boer zijn bedrijf door middel van machines kon gaan uitbreiden, begreep hij al spoedig, dat hij dit gezamenlijk met andere vee houders moest gaan doen. Het wel en wee van het zuiveldeel van het land bouwbedrijf, komt dan ook tot uiting in de boeren fabriek. Wanneer wij weten dat men in ons land 891.000 H.A. bouwland kent en 1.254.000 H.A. blij vend grasland, dan ligt de gevolg trekking voor de hand, dat het belang, dat de gezamenlijke landbouwers bij 't zuivelbedrijf hebb en, li/t maal zoo groot is, als dat, hetwelk zij te samen hebben bij het akkerbouwbedrijf. Merkwaardig is ook, dat de gezamenlijke oppervlakte van bouwland en bouwgrond sinds 1920 is gelijk gebleven en de oppervlakte van blijvend grasland met pl.m. 35.000 H.A. is toegenomen. Welke vereeniging nu behartigt de belangen van het zuiveldeel van het landbouwbedrijf. De belangen van den enkelen vee houder, vervolgde spr. worden behan deld door den persoon zelf. Bij de keuze van het vee in verband met de productiewaarde kan hij steun vinden bij de landbouwmaatschappijen, voor zoover deze op dit gebied iets presteeren, bij zijn controlevereeniging, bij zijn zuivelfabriek. Zoodra de veehoudende boer begrijpt, dat hij voor de melk van zijn koe of koeien de grootste opbrengst in geld zal kunnen krijgen, als hij deze melk gezamenlijk met die van de koeien van mede veehouders laat ver werken, vindt hij den besten steun voor het zuiveldeel van zijn bedrijf bij de boerenfabriek. De gezamenlijke fabrie ken sluiten zich aan in den Zuivelbond en de gezamenlijke bonden volbrengen hun taak het best in den Algem. Ned. Zuivelbond. Er is geen vraag behooren- de tot het gebied van de melkproductie enz., die niet door de diverse fabrieken bonden en verkoopvereenigingen kan worden opgelost. Hoewel dit tot nu toe niet geschiedt, kunnen volgens spr. fabriek of bond den zuivelboer ook antwoord geven op lal van andere vraagstukken, die zich in zijn bedrijf voor doen, als bemestingsvraagstukken, veevoedervraagstukken, e.d. Dan is er een terrein van geheel anderen aard, waarbij de belangen van den zuivel boer zijn betrokken, vraagstukken op het gebied van de arbeidswetgeving, van de handelsverdragen met andere landen, enz. Tenslotte is er nog een reeks maatschappelijke vragen, waarbij de georganiseerde zuivelboer zeker even goed of beter dan zijn collega's een oordeel kan uitspreken b.v. vragen op het gebied van het Proefstation wezen. Het karakter van de georganiseerde coöperatieve zuivelbeweging bestaat nu daarin ging spr. voort, dat men tracht al deze vraagstukken voor de gezamen lijke zuivelboeren te behartigen. Is die georganiseerde coöperatieve zuivelbeweging nu wel groot genoeg om op haar eigen beenen te staan, zou men kunnen vragen. Wel, het aantal leden der georganiseerde boeren- fabrieken tezamen bedraagt rond 130.000; het aantal melkkoeien dezer zuivel- bereiders bedraagt pl.m. 450.000. Ook kunnen wij als maatstaf nemen de zuivelproductie en vergelijken dan de georganiseerde coöperatieve zuivel- met de niet-georganiseerde of niet coöperatieve zuivelbeweging. Van de totale productie van boter in 1925, 75.000000 KG, was de productie van de fabrieken aangesloten bij de F. N.Z. 49.000 000 K.G. of wel 65 pet. Van de totale productie van kaas, 113.000.000 K.G., bedroeg die van de fabrieken, aangesloten bij den F. N. Z. 51000.000 K.G. of 45 pet. Zeer zeker oefent de georganiseerde coöperatieve zuivel bereiding invloed uit op de bedrijfs- uitkom8ten van 3/5 van alle zuivel boeren in Nederland. In zijn slotbeschouwing wees spr. nogmaals op de plaats van den Alg. Ned. Zuivelbond in het landbouwver- eenigingsleven en verklaarde hierna de algemeene vergadering voor geopend. Lion's Exportslagerjjcn. Op de Lion's exportslagerijen te Boxmeer heerscht de laatste weken een drukte, zooals we die langen tijd niet gekend hebben. De tijdelijk omslagen arbeiders werden weer aangenomen, terwijl bovendien nieuwe arbeiders hier werk kunnen vinden. Voor velen een uitkomst. Tusschen twee goederenwagens verpletterd. Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor zes geraakte de 32-jarige rangeerder M. Hezik te Den Bosch tusschen twee goederenwagens en een derde bekneld. Door de botsing werd een der wagons uit de rails geworpen, door welke Hezik werd overreden. Het lichaam van den ongelukkige werd afschuwelijk ver minkt. De politie stelt een onderzoek in. Ernstige mishandeling. Woensdagnacht had in de Mortel te 's-Hertogenbosch een ernstige vecht partij plaats. Daarbij werd zekere R. B., vermoedelijk met een bijl, ernstig verwond aan de linkerwang en met een mes in den rechterschouder gesto ken. Dr. Mettrop achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De verwondingen bleken van ernstigen aard. De toestand van B. is redelijk. De politie heeft drie personen gear resteerd. Overzicht van de ingevolge de invaliditeitswet en de ouderdomswet 1919 toegestane renten. Op 1 Augustus 1926 werden 6.695 weduwenrenlen en 8197 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens art. 373 dier wet 53.092 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week, Voorts genoten 18 511 personen een invaliditeitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 105.515 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkre gen ouderdomsrente van drie gulden per week. Bloedvergiftiging. De roeestertimmerman G. v. d. S. te Made trapte met den linkervoet ineen spijker. Er ontstond bloedvergifiiging en de toestand werd zoo ernstig, dat de man naar het ziekenhuis te Breda moest worden overgebracht. Branden. Te Eindhoven is de bovenverdieping van de slagerij van den heer J. v. d. M., Broek8cheweg, uitgebrand. De bewoners waren afwezig. Voorts is te Eindhoven de houten werkplaats van den fietsenreparateur G. Z., Gasthuisstraat 26, afgebrand. In de werkplaats bevonden zich 5 fietsen en een motor. Ook is te Eindhoven de timmerwinkel van het Rijkskrankzinnigengesticht afgebrand. Geheime distilleerderij. Te Eindhoven is een groote, modern- ingeriehte geheime branderij ontdekt ten huize van den caféhouder S. Fellenoord. Ketels en machines, bene vens een groote hoeveelheid grondstof fen zijn in beslag genomen. Dit is de derde branderij, welke in enkele dagen tijds in Eindhoven is ontdekt Een pseudo-inspecteur. Men meldt uit Leeuwen (Geld.): Gedurende eenige dagen werd deze streek bezocht door iemand, die zich uitgaf voor inspecteur van het Watera- nood comité. Hij had in Druten voor een maand een auto gehuurd en bezocht hiermee huis aan huis. Op groote lijsten noteerde hij de klachten en wist overal bescheid te geven. Hij gaf zich uit voor ingenieur, doch noemde nergens zijn naam. Zelfs stelde hij zich in verbinding met den burgemeester. Tenslotte begon men verdenking tegen hem op te vallen. Een nauwkeurig onderzoek werd inge steld en gisteren werd de »inspecteur", waarin men een ouden bekende van de politie meende te herkennen, te Druten gearresteerd. Veryalsching van melk. De kantonrechter te Groningen, ver oordeelde den melkveehouder F. v. D te Eelderwolde, wegens het afleveren van met water vervalschle melk tot een boete van f 600 sub. 3 maanden hechtenis. Mislukte groententeelt. De groententeelt in de omstreken van Ter Aar kan als mislukt beschouwd worden. Niet alleen zijn sommige ge wassen, b.v. augurken, ten gevolge van het koude weer slecht opgekomen, doch bovenal bezorgen de buitengewoon lage prijzen die hun producten op de-veilin gen opbrengen, deh tuinders groote finantieele stroppen. Zoo worden thans geregeld goede, eetbare snijboonen geveild voor een dubbeltje per zak van 20 pond. Op sommige dagen bleken deze zelfs geheel onverkoopbaar en gingen voor vee voeder weg. Yeeziekten. Men meldt aan »De Tijd": De landbouwer-veehouder der Zuide lijke provinciën wordt dit jaar in zijn stallen en op zijn weiden bezocht door veeziekten van allerlei aard, die wild om zich heen grijpen en die een grooten debet-post zullen vormen op de bedrijfs resultaten van het jaar 1926. Tegen over den oogst, die zoo schitterend binnen is gebracht en die dikke schoven en volle aren in de schuren en op de mijten bezorgde, is het toch zoo dood jammer, dat de veeziekten zulk een zwarte bladzijde vormen in het huidige boekjaar. Allereerst gelijk bekend woedt in hoogst bedenkelijke mate het mond en klauwzeer. Dorp na dorp is besmet. Kon men de dagelijksche persberichten van b.v. de laatste maand eens in één staat verzamelen, men zou versteld staan. Zóó epidemisch heerscht deze ziekte. Er zijn gemeenten met tot 160 gevallen. Met rond de 100 gevallen zijn er tal van plaatsen. En niet alleen het hoornvee, ook de schapen zijn aange tast. Daarbij komt nog, dat de ziekte een kwaadaardiger karakter begint aan te nemen. In Noord Brabant en Limburg komen sterfgevallen voor, wat bij mond- en klauwzeer een zeldzaamheid is. Naast het rundvee en de schapen zijn er ook zeer veel zieke varkens. Een landbouwer van een der Oostelijk Noord-Brabantsche dorpen moest in een tijdsverloop van 14 dagen niet minder dan 37 varkens in den grond stoppen. De vlekziekte heerscht op vele plaatsen in het Zuiden Tenslotte openbaart zich in het Oosten van Noord-Brabant hier en daar eene doodelijke pluimveeziekte. Bij massa's gaan de kippen ten gronde. De dieren staan een paar dagen te suffen met als slotden dood. Doodelijke sprong. Een 38-jarige arbeider van de ge meente-diensten, is Dinsdagnamiddag van den toren van het gemeentehuis van Schaerbeek-Brussel gesprongen. Zijn lichaam werd geheel vermorzeld en de dood was oogenblikkelijk. Een onverwachte erfenis. Een radio-telegrafist bij de Fransche vloot, Roger Matter, is dezer dagen het onverwachte buitenkansje ten deel gevallen, dat hij eenig erfgenaam werd van het respectabele sommetje van 750.000 dollar, bij den huidigen koers ongeveer 24 millioen francs. Dit geld kwam van de moeder, die haar kind op jeugdigen leeftijd in den steek had gelaten en naar Amerika was vertrokken, doch bij haar dood haar misdaad wilde goedmaken door haar jongen tot eenig erfgenaam te benoemen. De jonge matroos heeft het bericht van zijn fortuin heel kalm opgenomen. Als z'n diensttijd om is, wil hij zich een goede positie in de industrie ver werven. De overval van de Boazbank te Bussum. Wij vernemen van betrouwbare zijde, dat Brummer, die verdacht werd van den bekenden overval van de Boaz bank te Bussum, heden op last van den Officier van Justitie in vrijheid is gesteld. Een treinaanslag verydeld. Ook in Zwitserland is thans een aan slag op een trein gepleegd. In de nabij heid van Bazel heeft de baanwachter op ongeveer tien plaatsen ontdekt, dat de rails waren losgemaakt De daarbij gebruikte werktuigen werden in de nabijheid in een boschje verborgen gevonden. De algemeene directie van de spoor wegen heeft oogenblikkelijk een onder zoek ingesteld. Zwaar onweer boven Spanje. Journal bevat nadere bijzonderheden over het noodweer dat boven een deel van Spanje gewoed heeft. In de provincie Almaria werden drie menschen gedood en vijf zwaar gewond. Te Madrid moeten 5 personen gedood en acht gewond zijn. In de provincie Toledo bedraagt het aantal dooden zeven, het aantal gewon den zestig, terwijl te Cordova 4 perso nen gedood werden. Het spoorwegongeluk bij Cordosa heeft 24 dooden en 88 gewonden ver oorzaakt. In Zuid-Spanje was het noodweer zwaar en de schade welke aangericht werd was groot. Verschillende slacht offers vielen ook hier. Tengevolge van stortregens zijn ver scheidene dorpen in de omstreken van Barcelona overstroomd. De schade ia zeer groot. Er zouden 36 slachtoffers zijn. Naar uit Madrid uit de bladen wordt gemeld, zijn bij de jongste onweers- stormen een 60 tal menschen omgeko men en werden 200 gekwetst. Vele streken zijn overstroomd. Overal drijft 't water lijken en allerlei over blijfselen mede. Op vele plaatsen is de bliksem ingeslagen en de schade be draagt tientallen millioenen. Het noodweer te Londen. Over het noodweer, dat Woensdag te Londen gewoed heeft, valt nog te be richten Er is Woensdag meer regen gevallen dan in de heele maand Augustus, die de droogste Augustus maand was sinds 27 jaar. De heele electrische treindienst van de L, M. S. van Kew naar Broad street was gedesorganiseerd, daar de levering van electrische stroom tengevolge van den grooten regenval in het ongereede was geraakt. Een ooggetuige zag, dat er iets als een bal vuur uit de lucht viel. Hij kon de passagiers een oogenblik niet zien door de vlammen. Het voorgedeelte van den tramwagen stond in brand en hij hoorde roepen: »Blijf op uw plaats zitten. Weest niet bangl" En later: »Aan den achterkant uitstappen 1" De passagiers verlieten daarop dade lijk den tramwagen. Week van 27 Aug.3 Sept. INGEKOMEN E. Bellingrohr, kloosterzuster Overl. weg 2 van Kessel L. Lommen, dienstbode Oostrum D 5a van Wanssum M. H. A. Meertens, id Groote straat 14 van Vaals doordat er slijm op Uw borst vastzit waardoor Uw ademhaling bemoeilijkt wordt? Doe, wat duizenden vóór U deden: zuiver Uw borst van de benauwende slijm met de onvolprezen die door zijn slijmoplossen- de en krachtige, werking Uw ademhaling zal ver beteren. Onvolprezen bij verouderde verkoudheid, kortademigheid, kinkhoest. Overal verkrijgb. in koker f 1.50» f2.75, f4.50 De groote flacons zijn voordeeliger

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2