Vruchten - reclame Willem Winters N. V. „EDAÏÏ" CADEAU Profiteer Provinciaal Nieuws. Openluchtspel „SI. Oda" Dankbetuiging Voor de a. s. Kermis Bijanbond Leunen. Tuinbouwbond Heide. Alg. Vergadering Groenten planten vier gulden Kaarten in voor-verkoop BuaaiauiiB staid veibay. A. de Haen-Kersten Ingekomen en vertrokken personen. Districts-arbeidsbeurs op Zondag 25 Juli VERLOREN nieuwe portemonnaie met geld GEVRAAGD A. COOPMANS, Vanaf heden Zaterdag 24 Juli tot en met Dinsdag 2 Aug. e.k een pracht. Japansche Kop en Schotel Zwaar weer. Woensdagavond kwam de sleepboot •Ameland" de haven van Enkhuizen binnen. In volle zee had de kapitein zich genoodzaakt gezien, twee schepen die hij van Delfzijl op sleeptouw had, los te gooien, daar het weer zeer onstuimig werd en van zijn boot de ketel lek en het roer defect was feworden. De beide vaartuigen zijn aarop ten anker gegaan en de Ame land heeft met veel moeite Enkhuizen weten te bereiken. Zed en schandaal. Aan het »Volk" wordt gemeld, dat de politie te Katwijk aan Zee een ernstig zedenschandaal op het spoor is gekomen, waarbij ongeveer 30 school jongens betrokken zijn. Inbreker aangehouden. Dinsdagnacht waren de rijksveld wachter Gooymans en de gemeente veldwachter van Zon te Oyen op surveillance toen zij op eenigen afstand hoorden schieten. Op het geluid afgaande hoorde zij van H. v. Teefelen, dat bij hem een poging tot inbraak gepleegd was en hij door te schieten den dief of dieven op de vlucht had gejaagd. Later in den nacht wisten de beide veldwachters de hand te leggen op een berucht inbreker uit Oss, zekeren G van R. Dreigende noodtoestand in Noord-Brabant. Naar de Msb. verneemt is in de Woensdag te 's Hertogenbosch gehou den bijeenkomst, welke belegd was door de Ver. van R. K. Werkgevers in de textielindustrie met de arbeiders organisaties »St. Lambertus", »Unilas' en «de Eendracht" gesproken over den toestand in de textielindustrie, welke is ontstaan tengevolge van den onge breidelden invoer, hoofdzakelijk uit België en Frankrijk. Er werd een commissie gevormd, die met den meesten spoed zal nagaan welke afweermaatregelen er zullen moeten worden genomen om de drei gende ontwrichting der industrie en werkloosheid op groote schaal tegen te gaan. Autobus-ongeluk. Het gerechischof te 's-Hertogenbosch veroordeelde M. J. Mallekoole, chauffeur te Statenisse, tot f 200 boete subs. 60 dagen hechtenis en f 60 schadever goeding, terzake dat een autobus ongeluk aan hem te wijten is en waarbij een persoon een been gebroken heeft. De werkloosheid in Duitscliland In de afgeloopen week is het aantal werkloozen te Berlijn andermaal met 2500 toegenomen, zoodat het op het oogenblik 276.900 bedraagt, dal is juist zeven maal zooveel als verleden jaar om dezen tijd. Noodweer boven Duitschland, Op de hittegolf der laatste dagen zijn op vele plaatsen van Duilschland zwsre onweders en wolkbreuken gevolgd. Bizonder zwaar werd wederom Silezië getroffen. Volgens een bericht uit Breslau steeg in weinige minuten de Katzbach met een vollen meter. Alle bruggen werden door geweldigen drang van het water vernield. De wegen hebben alle danig geleden; kelders werden overstroomd, hagen en schut tingen tegen den grond geworpen. In vele gevallen veroorzaakte de bliksem brand. Uit Stuttgart wordt gemeld, dat te Besigheim een 24 jarige man en een 17 jarig meisje door den bliksem werden gedood; twee andere personen werden zwaar gewond. Het spoorwegverkeer tusschen Altensleig en Nagold moest onderbroken worden. Ook in de omgeving van Karlsruhe is het noodweer geweest In het plaatsje Bruchsal zijn alle kelders ondergeloopen In het café «Zum Engel" zijn tien duizend liter wijn door het water mee gesleurd. Het beekje Rombach steeg in weinige minuten van 20 c.M. tot op 2i/i Meter, en joeg als een razende stroom door de straten van het dorp, die een meter hoog onder water kwamen te staan. De akkers bieden eene trooste loos beeld van verwoesting. Het Ministerie Herriot gevallen Woensdagavond heeft de Fransche Kamer na de regeeringsverklaring een motie van vertrouwen, die de goedkeu ring had van Herriot met 290 tegen 237 stemmen verworpen. Na afloop van de zitting moesten de leden van het kabinet zich door een achterdeur verwijderen, daar de ont zettende menigte, die bij het gebouw der kamer was samengeschoold, een dreigende houding aannam. Uit Parijs wordt gemeld, dat Poin- caré de opdracht tot vorming van een ministerie heeft aanvaard. Hij heeft verklaard een kabinet te zullen vormen met zeven andere leden Yaluta-kaat. In de laatste dagen komt een zekere vijandige houding aan den dag legen de in Parijs vertoevende Amerikanen en over het algemeen tegen de onder danen van landen met een hoogen valuta. Demonstraties hebben reeds plaats gehad legen de Amerikaansche en Britsche toeristen. Op Montmartre hielden ongeveer honderd personen een louring8car aan, welke geheel bezet was met buitenlandsche bezoekers. Men trachtte de inzittenden te hinderen zoodat de politie er aan te pas moest komen en zelfs gebruik moest maken van revolvers. In een groot café in het Quartier Latin weigeren de kelners personen te bedienen, die niet met dollars of ponden kunnen betalen. Canada door cyclonen geteisterd Uit Toronto wordt gemeld: Door de geweldige wervelstormen, die in de prairie-provincies gewoed hebben groote schade aangericht. 700 Acres met te oogst slaande tarwe is verwoest „lo Tiin vornipld- VENRAY, 24 Juli 1926. GEVONDENeen porlemonnaie met geld en een lorgnet in étui Inlich tingen bij de Marechauseekazerne. Gevonden: een trouwboekje ten name van J. II. Oostdam, geb. 9 Mei 1899. Inlichtingen Maréchausseekazerne. Gevonden een portemonnaie met geld Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. Volksconcert. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dal het door Venray's Fanfarecorps op Zondag 25 Juli te houden concert wegens de St. Odafeesten begint om negen uur plaats van om acht uur. zooals aanvankelijk bepaald. Z. D. II. Mgr. Geurts C M Apos tolisch Vicaris van Yungpingfu (China) diende Zondag 18 Juli te Helden Pan ningen in de kapel van het Missiehuis St. Joseph het H. Priesterschap toe aan den Eerw. Frater Ilieronymus Rongen uit Oirlo, van het Cistercienserklooster te Tegelen. Openluchtspel St. Oda. De opvoering van St. Oda's open luchtspel blijkt steeds meer en meer een groot succes te worden. Ook ver leden Zondag was de toeloop van vreemdelingen weer enorm. Het be langrijk vergrootte terrein was weer tot in de uiterste hoeken bezet. Alge meen roemt men inhoud en uitvoering van dit schoore spel. Hedenmiddag zal eene opvoering ge geven worden voor de schoolkinderen. Morgen gaat dsn de laatste opvoe ring. Indien de voorleekenen niel be driegen en het slechte weer geen spel breker wordt, zullen ongetwijfeld weer duizenden van dit mooie spel komen genieten. Venraysclie Kermis, Door de navolgende inrichtingen is eene standplaats aangevraagd op de kermis alhier. Schouwburglent Piet Vink, Venlo; 8toomcaroussei J. W. Janvier, Bergen op Zoom; bioscoop G. Riozzi, Breda attractie du foire A. Janvier, Bergen op Zoom; caroussel M. Rangé, Arnhem; luchlschoramel A. Henraat, Uden; snel- folografie J. Beekhuijsen, Venlo; schiet tent en lijntrektent M. Giesbers, Roer mond; gebakkraam en ijswagen H d. Linden, Valkenswaard; paling- en zuurkraam B. A. Gerritzen, Nijmegen paling- en zuurkraam H. Weslheim— Gortjaens, Venlo; galanteriekraam Carl Siebert, Venlo; gebakkraam H. Schef- fers, Uden; suikerkraam M van Gemert, Uden; idem M Kuypers, Tienray; idem Wed. Geurtjens, Ayen; idem G. Camps Horst; idem J. Peters Tacken, Venray sigarenkraam H. v.d. Wielen, Venlo Waarschuwing. Voer een paar weken terug verbleef hier een Roemeniër, die langs de huizen zich aanbood voor het repareeren enz. van ketels, potten en pannen. Bij eene inrichting alhier wist hij eene groote partij reparaliewerk te verkrijgen, die in zijne werkplaats te Maastricht zou hersteld worden. Deze week arri veerde per auto uit een plaatsje bij Luik hel herstelde werk, met de rekening, die wel tienmaal de waarde van het geleverde overtrof Deze werd natuur lijk niet voldaan, en het herstelde gereedschap geweigerd. Men is benieuwd wat er nu gebeuren zal. Men zij voor dergelijke «vaklieden' gewaarschuwd. Maandag had in de feestzaal van het St. Servaliusgesticht de kringver gadering plaats van de Vereeniging van den II. Vincentius Paulo. Voor zitter der vergadering was de president van den Bijz. Raad te Venlo. Het woord werd gevoerd door den heer Th Tulfer, voorzitter van den Raad van Arbeid te Venlo, die lot onderwerp zijner rede gekozen had Jongelieden in dè conferenties. Voorts werd nog het woord gevoerd door den Zeereerw. Pater Juslinus Janssen O F.M. Gerecipieerd werd door de Conferen tie alhier. Een 70tal Vincen lianen woonde de vergadering bij. Maandag werd door de maréchau sees alhier een landlooper aangehou den, die nog 14 dagen gevangenisstraf had te ondergaan. Woensdag werd tegen twee markt- bezoekers procesverbaal opgemaakt wegens dronkenschap. De loting voor de militielichting 1927 zal alhier plaats hebben in het schoolgebouw in de Schoolstraat, op Donderdag 26 Augustus a.s. en wel voor de gemeente Venray om half 10 v.m., Wanssum half 11 v.m. en Meer- lo kwart voor 11 v m. Dank zij het ijverig werken van den R K. Tabaksbewerkersbond, kun nen de ontslagen sigarenmakers weer drie dagen per week werk bekomen bij de Firma Baars en Zn. alhier. Maandagavond is een verj uit het St. Servatiu8geslichl alhier afkomstig uil Maastricht, ontvlucht. E6n damesrijwiel, dat voor het gebouw stond, heeft hij meegenomen. De Woensdag alhier gehouden jaarmarkt was wegens den rogge oogst minder druk bezocht. Vee was er echter veel aangevoerd, wasrin de handel slap was. De biggen waren goedkooper. De marktkramers maakten slechte zaken. LEUNEN. De landbouwer Nellen aan de Scheide had Maandagmiddag het ongeluk onder een beladen kar te geraken, waardoor hij eene ernstige verwonding aan een been bekwam Hij is ter behandeling naar het gast- huis te Venlo overgebracht LEUNEN. Zondag jl had alhier op de Mar- gabaan bij Godfr. Martens een geanimeerde schietwedstrijd plaats voor de leden van den Vrijw. Landstorm en Burgerwacht. Door de talrijk opgekomen schutters werden hooge punten geschoten, 't bleek dat men 't schieten nog niet verleerd was niettegenstaande sinds geruimen tijd niet veel meer geoefend is. Er begint gelukkig weer nieuw leven in deze nog steeds noodzakelijke vereenigingen te komen Naar wy van betrouw bare zijde vernemen bestaan er plannen om de rustende Burgerwacht alhier wederom om te zetten ln eene actieve werkende burgerwacht. Hieraan zal de onlangs gehouden Burgorwaohtdag te Roermond wel een stootje hebben gegeven. Dat 't plan verwezenlijkt moge worden ware toe juichen, 't ware heel wat beter dan 't Dolce tar niÖLte van thans. De vrijw. landstorm waar hier eene flinke afd. van is, heeft in samenwerking met de Burgerwacht dezen wedstryd opgezet. Morgen Zondag zal de wedstrijd voortgezet worden na de Hoojmii en 's namiddags van vier tot zeven uur. Na afloop zal de prijsultdeeling geschieden door den heer J. Arts, voorzitter van 't Landstorm Comité. De wedstrijd wordt morgen opgeluisterd door de fanfare St. Catharina. BERGEN In verband met de zon derlinge vondst van een rijwiel en een )aar jassen te Aijen aan de Maas, can thans gemeld worden, dat te Maashees aan den kant van een waard t lijk van een onbekend manspersoon gevonden is. Wat men vermoedde is dus waarheid gebleken to Aijen een man in de Maas verdronken. GENNEP. Eind dezer week zullen vanwege de directie van de M. B. S. verkocht worden de in de rijtuigen dier maatschappij achtergelaten voor werpen. Er is van alles te koop. Op de eerste plaats parapluies en wandel stokken, dan taschjes, fleschjes eau de Cologne, spiegeltjes, klompen, foto toestellen, portemonnaies met kleine bedragen, lantaarns, tabak, brillen en alle dankbare objecten, welke op reis worden meegenomen. Verwonderend is "t hoeveel er in een jaar lijds tusschen Nijmegen en Venlo vergelen kan worden. VENLO. Aan de Venl. Veilingver- eeniging werd in de afgeloopen week voor f140,000 minder uitbetaald aan de tuinders, dan in de overeenkomstige week van 1925. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3200000 eieren. Groote eieren f 5,40 tot f 6,50. Kleine eieren f 4,50 tot f 5,30. Eendeneieren f 4.40 lot f 5,90. Byna 5 millioen gulden yoor eieren Aan de coöperatieve Roermondsche eierveiling zijn in het eerste halfjaar 1926 omgezet 86.621 455 eieren, tegen 62.242.494 stuks in het eerste halfjaar 1925. Aan de leden werd netto uilbe taald f 4859 557 95 tegen f 3.941 48611 in het eerste halfjaar 1925 Windhoos. Boven Sitlard woedde Dinsdag een geweldige windhoos, die ongeveer een kwartier duurde en gepaard ging met zware regenvlagen en hagelbuien. Het water stroomde op verschillende plaat sen de huizen binnen. Meerdere boomen werden ontworteld. De veldvruchten in een wijden rayon om Sitlard hebben veel geleden Talrijke koren- en havervelden zijn geheel plat geregend. Het mynveld te Vlodrop. In beide boortorens is op 't oogen blik de diepte bereikt van ruim 700 M Ondanks deze diepte zijn de resultaten nog niet bevredigend. De boorloien bij het klooster heeft Maandag de vijfde laag kolen van beleekenis aangeboord. De Ilerkenbosscher boortoren heeft geen enkele laag van eenige beleeke nis aangeboord. Men heeft een onder zoek ingesteld of verder boren nog gewenscht is. Men meent» dal men hier met een groote inzinking van de kolenlaag te doen heeft. Daarom zal deze waarschijnlijk nog eens verplaatst worden. Mogen de resultaten een gunstige) verloop hebben, daar anders gerechte vrees beslaat, dat do ontginning niet loonend zou worden. NEDERWEERT. Woensdag toen men op een veld met een machine aan het maaien was, kwam een 3jarig jongetje II Eekers, plotseling achter een struik vandaan met het gevolg, dat hij onder de machine geraakte. Een voet werd terstond afgemaaid, terwijl de andere verwond werd. Hel knaapje werd naar het hospitaal te Roermond vervoerd, waar het denzélf den avond aan de bekomen verwon dingen is overleden. Het tramongeluk by Gulpen Het ernstige treinongeluk bij Gulpe beeft volgens de Tel., een tragisch gevolg gehad. De landbouwersknechl J, uit Banhoit, die het paard begeleidde, dat door de losgeraakte wagens werd overreden en gedood, was toen hij het ongeluk zag aankomen, gevlucht. Het blijkt nu, dat de jongeman door de doorgestane emotie ernstig zenuw ziek is geworden. Hij is naar het krankzinnigengesticht te Venray over gebracht. Door myngasscn vergiftigd. In den nacht van Maandag op Dinsdag de chef monteur L Melse uit Bruns- sum in een opbraak van de Staatsmijn Hendrik" dood gevonden. Hij is door mijngassen vergiftigd. De ventilator van den opbraak was buiten werking gesteld. De man is een ongeveer 40 jarig weduwnaar en laat 5 kinderen achter Door den bliksem getroffen. Tijdens een hevig onweder sloeg de bliksem in de woning van den ontvan ger te Koningsbosch Echt. De bliksem richtte heel wat materieela schade aan en trof de dienstbode R O. uit Waldfeucht, die daardoor brand wonden opliep, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Te Obbicht sloeg de bliksem in den woonwagen van zekeren V. in het woonwagenkamp aldaar. V. werd aan den voet getroffen. De wagen werd beschadigd. BRUNSSUM. Een circa 25-jarige Pool heeft zich Woensdag aan een boom in het parkje nabij het Schut tersveld opgehangen. Door voorbijgan gers werd hij opgemerkt. De Mare chaussees waren spoedig ter plaatse. De man was voor enkele dagen uit Frankrijk hierheen gekomen om werk te zoeken, zonder resultaat evenwel. verkrijgbaar in de daarvoor aange wezen sigarenwinkels en in den Boekhandel Firma v. d. Munckhof tot ZONDAOMOROEN 10 uur. ZONDAO tusschen 1) en 12 uur reserveeren van plaatsen en verkoop van kaarten in het Distributielokaal, Schoolstraat. Na dien tijd zijn entrée-kaarten alléén verkrijgbaar aan de loketten Hoenderstraat en Merselosche weg. y R Gereserveerde plaatsen wor den opengehouden tot 4 uur, na dien tijd kan het Comité niet meer instaan voor een besproken of bepaald plaalsnummer. 33 Het Financieel Comité. van 1623 Juli GEBOREN: Petronella Th G. Petters, Scheide Bernardus J. L tan Meijel, Merselo Gerarda H. van Well, Venraysch Broek OVERLEDEN: P. C Appels, wed. v. F. Ermen, 64 jaar, x. b te Venray, Overloonsche weg P. v. d. Heuvel, echtg. v. G J. Jacobfl, 43 jaar, r.b. te Venray, Smakterweg. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onzen innig geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer H. KERSTEN, beluigen wij onzen hartelijken dank. 14 en Kind Week van 16—23 Juli. INGEKOMEN A. M. Crielaars, dienstbode, St. Odastraat 3 van Venlo; W. P. Peters, verpleger, Stationsweg 14 van Meerlo; P. W. F. van Dijck, dienstbode, Gt ooiestraat 15 van Venlo; J. H. HSteine coiffeur Groote«traat 6 van Geleen; A. C Willems, dienst- bode, C 64 van Venlo; A. W Rongen, dienstbode, A 8 van Broekhuizen; G. H. Kupers en gezin, autobusondernemer, Schoolstraat 1 van Weert; J. de Riet, dienstbode. Stationsweg 12 van Bergen. VERTROKKEN J. L. Volgels, z.b. naar ArcecVelden; M. A Rooyakkera, en gesis arbeider, naar Mulhelm (D A. H. Smals Vierlingsbeek. gezin, landbouwer, naar ramuKB dkvsïsi VIIBAY. Parochiekerk Morgen Zondag na de Hoogmis vergadering van het Bestuur Apostolaat des gebeds, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalingscatechismus 3 uur Lof. Maandag half 8 leesmis voor de oudera en kinderen der St. Annavereeniging, 8 uur besteld Sol. jaarg voor Martin Poels en echtgenoot», 7 uur Lof. Dinsdag half 8 jaarg. voor Mathys Goumans, 8 uur leesmis. Woensdag half S besteld jaarg. voor de vrouw van Jan Dcrksen. 8 uu-- jaarg voor Bernard van den Bosch. Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, hall besteld jaarg roor Johannes Schaeffers, 8 uur leesmis Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Petronella Theuws, ouders, broeders en familie. Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten, "7 uur Lof. Maandag Kerkvisitatie de kinderen der 4e, 5e en 6e klas zullen te 4 uur in de kerk aanwezig zijn A 8. Zondag feest van St. Petrus Banden aanbidding van het Allerh Sacrament. Zaal in liet Patronaat. Om 9 uur H. Mis en vergadering voor de 3de Orde, afdeeling mannelijke tertiarissen. St. Antonius-Patronaat. Het St. Oda-Comité heeft goedgevonden, dat ook jongens van het Patronaat die niet meer op school zijn, heden Zaterdag om half 5 het Open luchtspel kunnen zien. Dus jongens onder de 16 jaar. Om kwart vóór vier (nist later) kaartjes halen bij Pr. Directeur tegen tien cents Onvermogen- den gratis. Daarna gezamenlijk vertrek naar het terrein. Wie Patronaat of Gymnastiekles niet kan mee maken, zij zoo fatsoenlijk dit te laten weten Worden gevraagd Roggemaaiers co blnd9ters 1 smidsknecht 3 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 2 burgerdienstmeiden 4 boerenknechten van 1523 jaar 2 boerendienstmeiden 3 jongens 16 jaar voor boerenwerk 1 burgerdienstmeid voor Helmond Bieden zich aan 1 boerenknecht 22 jaar 1 burgerdienstmeid 18 jaar 1 bedrijfsleider voor houthandel 1 kleermakersknecht 4 j. a.h.v. 2 gezinnen voor ontginning of boerderij 1 daglooner 1 rijwielhersteller 2 jaar aan het vak Prachtige Pruimedanten per pond 24 en 32 cent. Rozijnen zonder pit a 35 ct. Prachtige Rozijnen met pit 23 ct. Blanke .Schijfjesappelen 30 ct. per pond. Oezuiverde Krenten 21 ct. p Fijne Abrikozenpulp per "bus 3 K.g. f 1.60 Fijne Koffie per pond 72 ct. Vermicelli per pond 20 cl. Versche Boter 36 ct. Griesmeel 18 ct. Pakjes Pudding vanaf 2t/« ct Macaroni pijp en elleboogjes 28 ct. Vruchtenpudding per ons 13 ct. Fijne drinkglazen m. mosterd 20 ct. Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging 54 Beleefd aanbevelend, Imker3, die BIJENRAAT willen le veren, kunnen dit doen a s. WOENS DAG in de Zeemerij te Leunen. Ook niet-leden van den bond kunnen hun bijenraat leveren. 12 HET BESTUUR half 12 bij SEB. RUTTEN. HET BESTUUR 14 voorm. Heide. op den weg van Venray naar Oirlo. Tegen belooning terug te bezorgen Bureau dezer. terstond in dienst JEAN CAMPS-POELS, straat 119, Horst. te treden, bij Bakker, Vee 212 Spruitkool-, Savoye-, Boerenkool Andijvieplanten enz. 10 Plantenkweekerij, Langstraat. geven wij bij eiken aankoop van volle gedaan in onze Manufacturen-, Bedden- en Meubelmagazijnen (reBele waarde 45 cent) Bij aankoop van f 8.— 2 stuks, bij f 12.— 3 stuks, bij f 16.— 4 stuks enz. -

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2