PUROL Electriciteit. Overwerkte Zenuwen MIJNHAROT'S Hoofdpijn Zaterdag 1926. No. 27. Uit de Landbouwwereld FEUILLETON. Het geheim van Charing Cross. tngszsnien Middssllngen. Bij Kleine Kinderen zenuwtabletten Een petroleumkoning in het armhuis gestorven. Niemeijep's o Pruimtabak Namens de Stroom verkoop Mij brengt de Burgemeester van Venray ter ken nis van belanghebbenden uit de kom van \en"ray en Veltum, dat degenen, welke in aanmerking wenschen te komen voor een gratis installatie van twee lichtpunten en één stopcontact, zich moeten aanmelden vóór of op ZATERDAG 10 JULI a.s. Daartoe zal vanwege de Directie der Stroomverkoop Mij tot het in ontvangst nemen dezer aangiften' en hel invullen der formulieren zitting gehouden wor den op Zaterdag 3 Juli en Zaterdag 10 Juli a.s, van voorm. 912 uur en nam. van 2—5 uur in het voormalig Dislributiebureau Schoolstraat. Voor Leunen en Gaslenray wordt een afzonderlijke regeling getroffen. Venray, 24 Juni 1926. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Nor ge en Chili. 't Is een verblijdend iets, dat de land bouwer voor een snelwerkende stik stofmest niet enkel meer is aangewezen op Chilisalpeter. Stikstofmeststoffen zijn duur, en dat er nu naast Chili ook andere zoodanige meststoffen op de markt zijn verschenen, kan voor land- en tuinbouw niet anders dan toegejuicht worden. Norge- en kalksal- peter (het eerste is van Noorsche, het tweede van Duitsche afkomst) komen steeds meer naar voren en doen Chili salpeter een ernstige concurrentie aan. Men heeft tegen Norge-Salpeter gewaar schuwd, zooals men dat jaren geleden, ook tegen Chilisalpeter meende te moeten doen. Er werd van gezegd, dat het moeilijk te bewaren was en bij het uilstrooien licht ontsteking gaf. Denkbeeldig zijn die bezwaren niet, maar het is reeds genoegzaam en afdoende gebleken, dat door toepassing en inachtneming van eenvnudige voorzorgsmaatregelen die bezwaren geheel kunnen worden onder vangen of voorkomen. Voorts is gebleken, dat Norge op sommige gronden de voorkeur verdient boven Chili, omdat de eerste meststof niet, als laatstgenoemde, daar een on- gunstigen invloed uitoefent op destruc tuur van den grond. Om dienaangaande gegevens te verkrijgen, zijn vergelijken de proeven genomen in 1925 op een groot aantal velden in Zeeland en Gro ningen Er zijn over die proeven rap porten uitgebracht door den Rijksland bouwconsulent, den Heer Stevens te Goes, en een der Directeuren van het Groninger Proefstation, den heer Maschhaupl. De heer Stevens ontving van een 30-lal proefnemers een ingevulde vragenlijst, meerendeels betreffende proeven op kleigrond, zoowel zwaren als lichten. De bemesting met Salpeter- Stikstof was afwisselend en bedroeg gemiddeld ongeveer 6i[t K.G. Chili en 7.8 K.G. Norge De tijd van aanwending' bleek van grooten invloed geweest te zijn op de koslvorming Zij, die hun stikstof als overbemesting hadden ge geven voor don sterken regenval van begin Mei, hebben in 't algemeen groote verschillen in korstvorming, ten gunste van Norge, gezien tusschen de beide perceelen. Maar ook bij vroeger of latere uitslrooiïng was soms wel degelijk groot verschil waar te nemen Op gemaakte foto's van sommige velden waren de verschillen tusschen de Chili- en Norge perceelen duidelijk waar te nemen. Het rapport van den heer Maschhaupt betreft een veld der Vcr- eeniging tot exploitatie van Proefboer- derijen in Groningen over '24 en '25. Dat rapport besluit aldus: Maar de voordeelen van het kalksalpeter op 13. Een uur later reden de mannen naar een huis, dat iets buiten de stad stond, op den rand van het moeras, dat zich naar de hooge heuvelrijen ten Westen uitstrekt. Het huis, ouierwetsch en eenzaam gelegen, was ledig, afgezien van een waker, die een achterkamer betrokken had en het huis aan even- tueele huurders moest loonen. Het laboratorium, een steenen gebouwtje, lag op het einde van den tuin, was niet meer geopend, zeide de bewaker, sinds mr. Hannaford het verlaten en afgesloten had. Maar de sleutels waren spoedig gevonden en de drie bezoekers traden binnen en keken rond, ieder met verschillende gevoelens omtrent hetgeen hij zag. De geheele ruimte was een wildernis, een echte rommel. Wat Hannaford ook voor een laboratorium bezeten had, alles was meegenomen. Alleen lagen overal nog overblijfselenflesschen, stukken glas, papier, leege doosjes en afval van alles, wat in een scheikundige werkplaats kan gebruikt worden. Maar de analytische chemicus zag met een kennersblik rond, fleschjes en doosjes onderzoekende, hier an daar iets aan een nauwkeuriger onderzoek onder de lichte, tot slempen neigende gron den, theoretische gronden verwacht en door do ervaring bewezen, zijn zij zoo groot, dat men over de bezworen moet heenslappen. De belangrijk lagere prijs van hot kalksalpeter, vergeleken met dien van Chilisalpeter, maakt dit trou wens tegenwoordig veel gemakkelijker." Kan Norgesalpeter gevaar voor het Vee? Men heeft den vorigen zomer in Denemarken belangwekkende proeven genomen, om na te gaan of Norgesal peter, op grasland uitgestrooid, het vee, dat daar loopt, ook zou kunnen schaden. De N. V. »Norgesalpeter" nam legen over den eigenaar der weiden het ge heele risico van mogelijke vergiftigings verschijnselen op zich; de »Bond van Jntlandsche Landbou wvereenigingen" had zich belast met de controle, een landbouwconsulent met de uitvoering, terwijl een veearts den gezondheidstoe stand der weidende dieren naging, 't Was een viervoudige proef. Men begon voorzichtig door slechts een vaars en een kalf op de wei te brengen daags na de uitstrooiïng van een hoe veelheid Norge van 235 kilo per H.A. Het had te voren niet gedauwd, den 2en dag viel er 's avonds iets regen, en daarna eerst na een week. Zonder bijvoedering graasden vaars en kalf er ongeveer een maand. Bij de 2e proef strooide men 200 K.G. per H.A. uit in een kleine afge sloten wei, waar -onmiddellijk een 3-jarige os werd toegelaten, die er dag en nacht meer dan 14 dogen,eveneens zonder bijvoeder, bleef. Zoo min bij de le als bij de 2e proef werd ook maar eenige ongunstige uitwerking bij de dieren waargenomen. Toen volgde een derie10 melk koeien gingen de wei in, terwijl daar tezelfder tijd 200 KG. Norge werd uit gestrooid. Er viel bij het uilstrooien een fijne motregen, zoodat het salpeter snel oploste en aan de planten bleef hangende wei werd »3merig". Het vee graasde er een dag of 12, eerst de tweede week werd er wat »koek" bij gevoerd. Eiken dag werd de melk ge wogen. Noch in de melkopbrengst noch in den gezondheidstoestand der koeien kon iets abnormaals worden geconsta teerd. Bij de 4è proef eindelijk werd weer dezelfde hoeveelheid Norge als bij 2 en 3 uitgestrooid, terwijl de dauw nog op het gras lag. Tegelijk werden 15 stuks driejarige ossen toegelaten, die er een maand bleven. Dagelijks kregen ze er wat koeken bij. Ook bij deze dieren merkte men niets verkeerds, zoodat de conlroleerende veearts J. Winding- Nielsen te Hadsum aan het rapport de verklaring toevoegde: »De proefdieren werden voor, tijdens en na de proeven onderzocht, en ik kan hiermee verkla ren, dal geen enkele der dieren ook slechts het minste symptoom van ver giftiging vortoonde." Vermelde proeven en de zoo gunstige uilkomsten er van zijn voor de Norge een groote aanbeveling, en voor den veehouder van niet gering belang. Toch houde de laatste zich aan den voorzich tigen kant en strooie, als het vee in de wei loopt, Norge alleen uit op droog gras. Wij hebben deze mededeelingen ontleend aan een brochure, geschreven door H. Visser, oud leeraar van de K. L. H. S. te Schagen, en gratis ver krijgbaar bij het Norgesalpeterbureau, Maliebaan 52 Utrecht. Wenken en mededeelingen. Bouwt of verbouwt gij uw boerderij^ vraagt dan advies bij het Instituut voor Werktuigen en Gebouwen teWagenin gen Maar raadpleegt dan ook het ge- schrifje van hel Bouwbureau der Fries- sche Mij. v. Landbouw, adres: Land bouwhuis, Leeuwarden. De inrichting van den koestal is van groot belang. Voor jong vee moet de temperatuur laag gehouden worden, melkkoeien moeten het iets warmer hebben; daar werpende. En spoedig wendde hij zich tot zijn medebezoekers met een lach, terwijl hij naar een tafel in een hoek Sin«- Het is niet moeilijk te zeggen, wat Hannaford zocht, zeide hij. Hij probeerde een nieuwen inkt te vinden. Inkt, riep Hollis ongeloovig uit. Zijn er dan niet genoeg inktsoorten op de markt? Ontelbaar, stemde Collison lachend toe en op de tafel wijzend ging hij voort:* Dat zijn alle specimen van de goed gerenommeerde Engelsche natuur lijk, want' nergens anders wordt fat soenlijke inkt gemaakt. Maar zelfs de allerbeste iükt, die tot nu toe bekend is, is niet volmaakt. Hannaford heeft wellicht als amateur gedacht, dat hij een betere dan de best-bekende kon maken. Inkt, daar zoekt hij naai. Een superieure, volmaakt vloeibare, door dringende, permanente, niet uitvloeiende schrijfinkt, dat is zijn idéé geweest, duizend tegen één. Ik zie hier tallooze grondstoffen, die hij gebruikt heeft. Hij toonde hun de verschillende din gen, terwijl hij er de hoedanigheden van uitlegde, en een overzicht gaf van de geschiedenis der schrijfinklfabricatie gedurende de laatste honderd jaar. Alles tezamen genomen, besloot hij, en ten spijt van de bombast reclame der fabrikanten kan men zeggen, dat er nog geen absoluut volmaakte schrijf inkt op de markt gekomen is, voor zooverre ik ten minste weet. Indien Hannaford dacht, dat hij een volmaakte inkt kon maken en er werkelijk in ge slaagd is, nu dan zou ik graag de for- oëtër^r>eiden in afgescheiden ruimten worden ondergebracht. In het belang ook van een goede gezondheid wordt het samenbrengen van alle vee in één ruimte afgekeurd. Bij de tuberculose (tbc.) bestrijding is gebleken, dat de aanwezigheid van één smetslofverspreider in den stal zeer spoedig aanleiding kan geven, dat al het vee wordt besmet; ook al staan de (lieren niet aan dezelfde drinkgoot. Bovenvermeld geschriftje heeft het oog gericht: le op de bruikbaarheid der gebouwen; 2e op het samengaan daarvan met de hygiëne van mensch en dier; 3e op vermijding van wat als overbodige weelde beschouwd moet worden. Te Sint Oedenrode, een dorp in Noord-Brabant, zijn al 100 potstallen veranderd in Hollandsche stallen. Weet gy dat diermeel en vleeschmeel niet het zelfde zijn; dat vleeschmeel (of vleesch voedermeel) bereid wordt enkel uit het spierweefsel van geslachte dieren, en diermeel (of cadavermeel) uit ver schillende lichaamsdeelen: longen, maag darmen, pezen, vliezen en beenderen dat voor vleeschmeel het versche rund vleesch wordt uitgetrokken daarna ge droogd door stoom, en vervolgens gemalen; dat voor de bereiding van diermeel de grondstoffen eerst met oververhitten stoom worden behandeld ter verwijdering der lijmstoffen, de rest daarna wordt gedroogd, en dan, na een poos, fijn gemalen dat aan runderen maar weinig vleeschmeel wordt gegeven met het oog op de kwaliteit der boter: hoogstens i(t K.G. per etmaal; dat het meest wordt toegediend aan varkens, maar toch ook in mate: aan jonge varkens eerst 1 tot 2 ons per dag, langzamerhand meer, aan zware mest- varkens hoogstens i/t KG.; dat mais plus vleeschmeel niet is aan te bevelen, maar wel mais, plus wat cocosmeel, plus vleeschmêel? dat in een goed ochtendvoer voor kippen vleeschmeel niet mag ontbreken; dat het eiwitgehalte van vleeschmeel grooter is dan van diermeel, maar dit laatste meer vet en aschbeslanddeelen (uit de beenderen) bevat; dat diermeel derhalve geschikt is om aan jonge, nog groeiende dieren de bouwstoffen te leveren B-r. MAAK EEN EINDE AAN DIE NOODEI.OOZE PIJN. Pijn, pijn, pijn heel den dag die ellendige rugpijn 1 Van dat gij opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmat tende pijn. En morgen precies hetzelfde. Zoo kunt gij niet voortgaan Waarom niet een einde gemaakt aan die ellende? Waarom niet de oorzaak aangetast? Hoogst waarschijnlijk zijn het uw nieren. Die doffe, onophoudelijke rug pijn is vaak de eerste waarschuwing der natuur van een nierkwaal. Meerdere waarschuwingen volgen spoedig, a'.s duizeligheid, hoofdpijn, urinekwaïen, stekende pijnen bij bukken of overeind komen, zenuwachtigheid, rheumatische pijnen, graveel en waterzuchtige zwel lingen. De nieren worden van kwaad tot erger bij verwaarloozing. Laat zich geen chronische nierziekte ontwikkelen, doch kom uw nieren zonder uitstel te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voor het te laat is. Foster's Pillen hebben duizenden blijvend baat verschaft. Gij kunt dit overal om u heen hooren. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 32 behandelt men de roode en smettende plekken met 498-9 mule hebben. Daar zit geld in. Een millioen gulden vroeg Hetherwick terwijl hij zich herinnerde, wat Rhona hem gezegd had. Zooveel? Nu ja, lachte Collison, ge moet u herinneren, dat uitvinders nog al temperamentvol zijn, gemakkelijk alles door een lichten bril zien en de ver diensten van hun uitvinding zooveel mogelijk opschroeven. Maar indien Hannaford werkelijk bij zijn experi menten een eerste klasse-formule ge vonden heeft om een volmaakten) inkt te maken dan alle bestaande, dan zit er zeker een brok geld in. Genoeg om van te leven en rijk ook. Ik zou er ten minste best van komen. Ik denk, dat hij een patent op zijn uitvinding moest nemen, zei.de Hetherwick. O, natuurlijk. En ik denk, dat dat een van de redenen is geweest, waar om hij naar Londen is gegaan, meende Collison. Hij keek nog eens rond en lachte nog eens. Wel, zeide hij, ik denk, dat ge nu weet, waarnaar Hannaford zocht Geloof mij, het was inkt, niets dan inkt. Hetherwick aanvaardde dezeconclusie en toen hij tegen den avond Sellithwaite verliet om naar Londen terug te keeren, vatte hij in zijn gedachten de resultaten van zijn reis samen. Er waren er vooral twee. Eerst had hij ontdekt, dat de vrouw over wie Hannaford in den irein gesproken had, een persoon was, die tien jaar geleden als mrs. Whit- tingham bekend bestond, een soort avonturierster was, en ofschoon zij Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen na tuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eellust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen ver zekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; in apotheken en drogistzaken. 11 kalmeeren en worden gesterkt door de de zenuwstillende en zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoih en Drogist. Uit een asyl voor dakloozen te Chicago heeft men dezer dagen een bewoner ten grave gedragen, wiens levensloop stof zou kunnen opleveren voor den meest fantastischen coiportage-roman. De overledene was een zes-en-tachtig jarige grijsaard, John Steele, die eens een der rijkste nabobs was van Amerika, en als de held van lalrijkejromantische en exlravangante avonturen, die hij zich bij zijn sprookjesachtigen rijkdom veroorloven kon, destijds de verbazing opwekte van de geheele wereld. Deze man, die in de diepste ellende is gestorven, heeft voor ongeveer 50 jaren een internationale rol gespeeld. Hij was een tweede koning Midas in wiens handen alles tot goud werd. z^ijn ouders waren bescheiden landbouwers in Pennsylvanie en stierven toen John 20 jaar oud was. Zijn erfenis bestond in niet meer dan een stukje grond. Door een toeval ontdekte de jonge Steele, dat zich op zijn land een petroleum- bron bevond, en de verkoop daarvan verschafte hem de eerste duizenden dollars, die den grondslag van zijn vermogen zouden vormen. Een koop man, die vertrouwen in hem stelde, associeerde zich met hem tot omvang rijke speculaties. Overal kochten ze in de buurt het land op, en ze hadden geluk; op ieder stuk grond, waarop ze de hand hadden gelegd, werd over vloedig petroleum gevonden. Op 26-jarigen leeftijd bezat de vroegere boerenjongen een vermogen van meer dan vier millioen dollar. En nu begon een fabelachtig omhoogklimmen lot hel toppunt van rijkdom. Steele stak zich m zaken van den meest uiteenloopen den aard, en daar hij een onwrikbaar vertrouwen had in zijn geluk, pakte hij zonder bedenken aan, wal concur renten al te bedenkelijk leek. Het geluk bleef hem trouw. Midas zwom in het goud. Zoo leefde hij er royaal op los, tot hij op een goeden dag bemerkte, dat hij ondanks zijn dure levenswijze, die geen wensch onbevredigd liet, amper een gering deel van zijn inkomsten verteerde. Zijn rijkdom groeide aan als een lawine. Daar hij van nature tot buitensporigheden geneigd was, begon hij van dat oogenbiik af een leven van dolzinnige spilzucht, die weldra boven alle verbeelding ging. Zoo droeg hij zijn laarzen slechts één enkelen keer Geen kleedingstuk zou hij tweemaal aantrekken. Een afzonderlijke kamer dienaar was aangesteld, die niet anders te doen had dan er voor te zorgen dat eiken morgen een nieuw pak voor zijn heer gereed lag. De sigaren, die de Nabob rookte, werden expres voor hem gemaakt, en ze kostten vier dollar per stuk. Daar de reuk van zwavelstokken hem hinderde, stak hij zijn sigaren met tiendollarbiljetten aan. Hij had een zwak voor brillanten, waarvan hij zich voortdurend een groote menigte aan schafte. Zijn wandelstok was van mas sief goud, en het handvat was met diamantén bezet; hij had er 100OOo den juwelier, ^dien zij bedrogen hadi alles had vergoed, nog steeds gearre steerd en gestraft kan worden. Ten tweede had hij bevonden, dal de kostbare uitvinding, waarover Hanna ford zoo vol vertrouwen en enthousiasme met zijn kleindochter had gesproken en waaromtrent alle gegevens zoo ge heimzinnig verdwenen waren, betrek king had op de vervaardiging van een nieuw soort inkt, welke inderdaad zeer rendabel kon zijn. Tot daar toe was alles goed gegaan. De rest zou vanzelf volgen. Terwijl hij zijn diner in den restauratiewagen nuttigde, overwoog hij de verdere stap pen. Deze wezen zich overigens vanzelf uit. Hij moest alles zien te weten te komen over de vrouw, wier portret hij op zak had; hoe zij zich nu noemde waar zij waswaarom de foto in een blad was afgedrukt, en op de laatste maar niet de minste plaats, of Hanna ford, nadat hij het portret in de krant had gezien, haar had ontmoet of inlich tingen omtrent haar gegeven had. Tot den man in den trein had Hannaford gezegd, dat hij niets over haar gezegd had tot dien avond, maar was die man de eenige persoon, met wien hij toen had gesproken De tweede kwestie was uit te vorschen, wat er van het verzegelde pakket was geworden, dat Hannaford onglwijfeld bij zich had, toen hij dien avond van zijn dood Mailers hotel verliet. VII. Zwart fluweel. Den volgenden morgen, nog voor hij dollars voor betaald. Steele was de eerste man in deVer- eenigde Staten, die op ieder net van de verschillende spoorwegmaatschap pijen zijn eigen salonwagen onderhield. Het lijkt het thema voor een klucht of een operette, dat Steele eens een heel theater huurde voor zich alleen. Op een namiddag hoorde de Croesus, dat 's avonds de première zou gaan van een door geheel New-York met groote spanning verwachte operette. Oogenblikkelijk stelde hij zich met den theater-directeur in verbinding en ver klaarde hem Jpondig: »ik wil vanavond alleen in het parket zitten; ik koop alle plaatsen op met een cheque van 50.000 dollar." De directeur maakte bedenkingen. Het was hem onmogelijk, hij moest rekening houden met het publiek het zou hem een genoegen zijn, mijnheer Steele zijn loge te mogen aanbieden. Maar deze had daar geen ooren naar. Hij bood 100 000 dollar. De directeur, die een schitterend zaakje in het oog kreeg, hield zich nog immer doof. »Nu, mijnheer, hier hebt ge u 150.000 dollar en thans geen woord meer!" En zoo gebeurde het, dat eenige uren later Steele de eenige gast in het theater was en het zeldzame genoegen smaakte, alleen van de première te mogen genieten. Het aantal van derge lijke geschiedenissen is legio, en de records van spilzucht die de vroegere boerenjongen op zijn naam vestigde, hebben er niet weinig toe bijgedragen, dat in de oude wereld zooveel valsche voorstellingen ontstonden over de levenswijze der zoogenaamde dollar koningen, voorslellingen die men ook nu nog wel hier en daar aantreft. Op deze wijze gaf John SLeele dage lijks gemiddeld 15.000 dollar uit. En toen nog weer een tiental jaren ver* loopen was, behoefde hij er zich niet meer over te ergeren, dat hij zijn in komsten niet tot op den laatsten cent verteerde. Hij had namelijk in het ge heel geen inkomsten meer; zijn gewel dig vermogen was totaal uitgeput. Gedurende eenigen tijd wist hij het hoofd nog boven water te houden, door zijn waardevol privaatbezit, zijn palei zen, zijn landerijen, zijn diamanten en andere voorwerpen van waarde te ver- koopen, maar de opbrengst verdween in den bodemloozen put van zijn spil zucht. Op het eind kon hij niet eens zijn schuldeischers voldoen. Zoo verviel de nabob in korten tijd tot de diepste armoe. Volle 46 jaren lang heeft de man, die tot een bedelaar was vervallen en op de hoeken van Chicago's sirs ten om een aalmoes vroeg, in het armhuis doorgebracht, waar hij thans zijn levensdagen eindigde. bedaartspoedig door gebruik van een paar Mynhard'ts Hoofdpijn tab letten. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogist. Rhona Hannaford of Kenthwaite ging opzoeken, liep Hetherwick de voor naamste fotografen van West End van Londen af. Er waren er niet zoo heel veel, in elk geval niet van de first class. Hetherwick had een plan opgesteld en ging methodisch te werk. Zijn eerste ervaringen waren niet erg aanmoedi gend, maar juist tegen den middag, toen hij zijn tocht wilde afbreken om te gaan lunchen, trof hij zijn man. In een paleis-inrichting in de Bowstreet gaf de fotograaf, aan wien hij het toonde, onmiddellijk .te kennen, dat hij de dame kende. Hetherwick wist niet veel van adel lijke titels, peers, baronnen en ridders en de naam van lady Riversreade was hem totaal onbekend. Hij had er nooit van gehoord. Maar de man, aan wien hij het krantenknipsel had getoond, en die het nu in de hand hield, scheen te meenen, dat lady Riversreade een ieder evengoed moest bekend zijn als hem. Dit portret is van een onzer foto's van lady Riversreade genomen, zeide hij, terwijl hij van een zijtafeltje in de ontvangstkamer een gelijste foto nam. Ziehier Dan zult ge waarschijnlijk ook weten, in welk blad dit portret ver schenen is, zeide hij. Dat juist wensch ik te weten te komen. O, in meerdere bladen, antwoordde de fotograaf. Onlangs. Het was om streeks den tijd dat lady Riversreade een home of instituut voorib ben vergeten wie opende. Er stond een heel relaas van in de kranten en natuurlijk werd het portret er bij gereproduceerd. Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 5