St. QDA's Openluchtspel REPETITIE Gymnasium. Openluchtspel „St. Oda". T/iij 2e Op voering van ZONDAG 4 JULI 4' uur precies te VENRAY Zondagen II, 18 en 25 Juli om 4' de 3 volgende opvoeringen. uur precies Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. Districts-arbeidsbeurs aavaiiwaaviiaü. Kaarten in voor-verkoop Zaterdagavond op het terrein voor alle mede werkenden. tv 68 van Pater JUSTINUS JANSSEN O. F. M. met medewerking van gemengd koor en mannenkoor, onder fanfarebegeleiding. Ruim 200 spelers, waaronder 18 ridders en hofdames te paard Regie: de WelEd. Heer L. Biesmans, Venray. Muziek van WelEd. Heer C. de Rooy, Directeur van „Venlona" te Venlo woordigheid in 't H. Sacrament en aan het Oppergezag van den Paus van Rome, heldhaftig den marteldood in 1572. o 10 Juli. Zaterdag. De H. zeven Broeders. Martelaren en Rufina en Tecunda, Martelaressen. ROOD. (Zwart) Tweede gebed a cunctis; derde naar keuze van den priester; vierde a domo; Gloria; geen Credo; gewone Prefatie. De H. Felicila, eene romeinsche dame, sprak hare 7 zonen standvastig heid, toen zij ten jare 150 onder keizer Antonius te Rome een roemvollen marteldood ondergingen. De II. Gezus ters Rufina en Secunda werden in 257 nabij Rome voor het H. Geloof ont hoofd. Mljnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VENRAY, 3 Juli 1926. GEVONDEN: Een rijwiel plaatje. In lichtingen Marechaussée-kazerne. Volksconcert. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat wegens de St. Odafeester. het vastgestelde Concert te geven door Venray's Fanfarecorps a.s. Zondag 4- Juli gegeven wordt om lialf tien in plaats van om achtuur. Venray 1 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. De Maandag gehouden markt werd zeer druk bezocht. De vee-aanvoer was voor den lijd van het jaar groot. De handel tamelijk, hoewel er veel kooplieden aanwezig waren. De biggen waren iets goedkooper. De aanvoer was ook weer bijzonder groot. De markt had een vlot verloop. Door de Verkoopvereeniging St- Anlonius alhier werden in de afge loopen week verhandeld ruim 200 varkens, en wel 22 5 74 ct., 46 75 ct., 51 5 76 ct., 75 77 ct16 78 ct. per K G. OOSTRUM. Dinsdag a.s. zal de Heer P. M. Camps, stationschef alhier, den dag herdenken dal hij voor 40 jaren in dienst der spoorwegen trad. MERSELO. Donderdag 1 Juli her dacht de Heer M. van Meijel den dag waarop hij 30 jaren werkzaam was als onderwijzer aan de O.L. School alhier GASTENRAY. Maandag 28 Juni was voor Castenray een heuglijke dag. De echtelieden Willem Jacobs en Johanna Linders vierden hun gouden bruiloft 's Morgens om 9 uur werden de gouden jubilarissen per landauer naar de kerk gebracht, om den Gever van alle goed te bedanken voor al de weldaden die zij in hun lange leven van Hem ont vangen hadden. Vooraf gegaan door een lange stoet ruiters te paard, arri veerde men aan de kerk. Onder de H Mis hield de Z.Eerw. Heer Rector een treffende toespraak tot de jubilarissen en de familie. Hierna wachtte hen een ovatie huiten de kerk. Nadat door het kerkkoor van Castenray op een ver dienslelijke wijze een feestlied was uil gevoerd, werd het gouden paar en de familieleden gecomplimenteerd door hei Hoofd der School. Hierna werd door eenige bruidjes uit de buurt een versje opgezegd en bloemen aangeboden. Door de buurt was een zeer smaak volle versiering aangebracht. De weg waarlangs het echtpaar ter kerke ging, was geheel met groen en bloemen versierd, terwijl twee zeer mooie eere hogen alles een feestelijk aanzien gaven. 's Avonds bracht de zangvereeniging «Ons Genoegen" uil Oirlo Castenray het feestpaar een serenade. Namens bestuur en leden werd hier het woord gevoerd door den voorzitter dier ver- eeniging, de heer J. H. Nelissen uil Oirlo. De heer J. IJ. Geurts bood namens de inwoners van hel Rectoraat de jubilarissen een passend geschenk aan Wij twijfelen er niet aan, of deze dag zal voor ieder der aanwezigen en voor de talrijke familieleden in 't bijzonder een opvergetelijke dag blijven. Sluiten wij ons aan bij den wensch door den heer Geurts geuit, dat het hen gegeven zij, nog zeer lang gebruik te kunnen maken van hel geschenk hen aangeboden. - Begunstigd door een heerlijk zomerweer had j.l. zondag hel jaar lijksch Koningschieten plaats bij de handboogschutterij de Batavieren alhier. Er heerschte een gezellige drukte en een hevigen strijd wist de heer IJ Dinghs hel koningschap machtig te worden met 116 punten in de 32 schoten Ook om de andere prijzen werd hevig gekampt. Na afloop werden de prijzen, onder een hartig woordje van den voorzitter, uitgereikt. HORST. Dinsdagmorgen omstreeks half elf ontstond door onbekende oor zaak brand in da woning van J. Man- ders onder voor-America. liet geheele huis met schuur en stalling ging in korten tijd in vlammen op en slechts uit het benedenhuis kon eenige huisraad worden gered. Een en ander was ver zekerd. Geslaagd. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het candidaatsexamen in de geneeskunde de lieer II v. d. Sterren, te Horst. WELL. Eenigen tijd geleden heeft de kring Gennep van den R.K. Lim- burgschen Werkliedenbond zich via het Hoofdbestuur lot het R.K. Werk liedenverbond gewend, teneinde te komen lot bestrijding van het cadeau stelsel. Thans is in de gehouden vergadering van bet Bondsbesluur te Utrecht be sloten om de gevolgen van het stelsel te onderzoeken. Dc jacht. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat de jacht in Limburg zal zijn geopend op houtsnippen van 30 Aug. to! 27 Febr. a.s. op fazantenhennen van 27 Sept. tot 1 Jan. a.s. op fazantenhanen van 27 Sept, tot 30 Jan. a.s. op ganzen en watersnippen van 26 Juli tol 17 April a.s. op eenden en duikeenden, behalve wilde eenden, bergeenden en eidereen- den van 26 Juli tot 6 Maart a.s. wilde eenden van 26 Juli tot 30J op goudplevieren van 26 Juli tot April as. op patrijzen van 30 Aug. tot 1 Jan op hazen van 4 October tot 1 Jan. acht dagen zal zij in dienst treden. Maar... nu komt de truc*. Na acht dagen meldt zich aan een jong dametje, naar de laatste mode gekleed, met lichte schoentjes, hooge hakken, ajour kousjes en natuurlijk »bobbed hair", die zich voorstelt als het aangenomen dienstmeisje. Hoewel mevrouw zegt, dat het een vergissing is, dat zij toch een andere dienstbode gehuurd heeft, blijft het dametje op haar stuk staan, bezweert bij hoog en laag, dat zij de bewuste is, wordt tenslotte brutaal en weigert haar koffer, dien zij inmiddels de gang ingesleepl heeft, terug te nemen En als mevrouw haar ten slotte het huis uil wil zetten, vraagt zij al schel dende een schadevergoeding van zes weken huur plus vergoeding voor kost en inwoning. Mevrouw die van het brutaaltje niets wil hebben, overstuur, betaalt een schadevergoeding, om er maar af te zijn en hel meisje gaat, om ergens anders weer dezelfde truc uit te halen. Dit spelletje gaat net zoolang goed, totdat een van de mevrouwen, minder bedeesd uitgevallen, 't geval bij de jolilie aangeeft, en deze er achter tornt, dat het hier een complot van meerdere meisjes betreft. Het welgedane, ijverige boerenmeisje werd er steeds eerst op uitgestuurd verhuurde zich en als de anderen later schadeloosstelling te pakken had den, ontving de eerste een gedeelte er van voor haar hulp. Wegens oplichterij zal het stelletje nu vervolgd worden. Ernstig ongeval. Op den Franschen singel te Maas tricht had een ernstig ongeluk plaats toen een beladen vrachtauto onder de spoorbrug doorreed. Op den auto stond n l. zekere Wmet den rug naar de brug gekeerd. Zoodoende zag de man niet, dat hij moest bukken en bolste dientengevolge met het hoofd tegen den ijzeren rand van de brug. Met een schedelbreuk werd hij naar Calvariën berg vervoerd. Zijn toestand is zorg wekkend. Do herbergier uit Venlo door (le koningin begenadigd. Dinsdag ontving de heer S. hier ter stede, door bemiddeling van den burge meester de lijding, dat de minister van Justitie hem mededeeling deed, dat op zijn verzoek om gratie aan de Koningin door IJ. M. goedgunstig was beschikt in dier voege, dat hem een jaar proef tijd-wordt opgelegd. S. is de man, die in Januari bij het bezoek der Koningin aan het over stroomde gebied rond Venlo in het water sprong om.gratie te vragen voor een veroordeeling tot acht maanden gevangenisstraf. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3 500 000 eieren. GrooLe eieren van f 4.70 tot f 6.30. Kleine eieren van f 4.tot f 4 60. Eendeneieren van f 5.30 tot f6 30. De verdwenen deurwaarder te Sittard Het onderzoek naar den heer J. IJ Houten, deurwaarder der gemeente be lastiügen le Sittard, die sinds Dinsdag 22 Mei verdwenen is, wordt door de politie nog steeds ijverig voortgezet. Men neemt aan, dat den heer IJ die sinds 1920 als deurwaarder bij de gemeente belastingen werkzaam was, een ongeluk overkomen is. Een complot van dienstmeisjes. Een troepje dienstmeisjes heeft te Heerlen een nieuwe truc bedacht om de arme mevrouwen, die toch al door de dienstbodenschaarschte in grooten nood verkeeren, nog meer le plagen en... er zelf een slaatje uit le slaan meldt de »Tel." Wanneer een mevrouw een nieuw dienstmeisje noodig heeft, komt daar plotseling een eenvoudig boerenmeisje, gezond van uiterlijk, met stevige armen en een wit mutsje op, zich aanmelden, Zij heeft goede getuigschriften, beweert alles te kennen, van uitgaansdagen houdt ze niet, mevrouw gelooft haar oogen niet, is natuurlijk in haar nopjes, het ditmaal zoo goed getroffen te hebben, Smokkelhandel van vee. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, met het oog op den grooten omvang van den smok kelhandel van vee naar Nederland en het daardoor dreigende gevaar voor het binnensleepen van besmettelijke vee ziekten, a!s voorloopige maatregel een z.g. verboden kring afgekondigd, om vattende het dorp Baarle Nassau, voor zooveel het vervoer uit dien kring plaats heeft per spoor of per as. In verband met de enclave was het tol dusver niet wel mogelijk den frauduleuzen invoer tegen te gaan. Verwacht wordt dat door dezen maat regel de smokkelhandel belemmering ondervindt, althans eert der brandpunten daardoor is opgeheven. Wanneer bijzondere redenen afwij king van bovenbedoeld verbod nood zakelijk maken kan zoodanige afwijking worden toegestaan door den burge meester van Baarle-Nassau onder de door den inspecteur van den veeartsenij kundigen dienst le Vughl aan legeven voorwaarden. Ned. kinderen in Duitschland. Mevrouw Freddy Schmid, echtgenoote van den consul der Nederlanden te Essen en presidente van hel dames comité in de commissie van voorbe reiding van het eerste lustrum van den Nederlandschen Bond in Duitschland, dal in October a.s. te Essen gevierd zal worden doet een oproep aan de Nederlandsche jongens en meisjes, om bij gelegenheid van dit jubilé wat speelgoed of boeken af te staan voor de Nederlandsche kinderen in Duitsch land. De ouders van de meesten dezer kinderen hebben 't niet breed. Er heerscht groote werkloosheid, vooral onder de Nederlandsche arbeiders in Duitschland en de vaders en moeders van de Hollandsche kinderen hebben de grootste moeite om hun kinderen geen honger te laten lijden. Dikwijls gebeurd dit toch, ondanks alle moeite, die de ouders zich geven Dat er daarbij geen sprake kan zijn van een mooi stuk speelgoed of een boek, is derhalve le begrijpen. Dit Nederlandsch feest moet namelijk ook een feest voor al die Nederland sche kinderen worden. Botsing tusschen 2 auto's. 1 doode, 2 gewonden. In den nacht van Woensdag op Donderdag omstreeks kwart voor 12 heeft op den Rijksstraatweg van IJaa lem naar Den Haag onder de gemeente Heemstede een ernstige autobotsing plaats gehad. De chauffeur van den bloembollenhandelaar J Telkamp uit Hillegom was zonder voorkennis van zijn patroon met diens wagen, een Studebaker, uit rijden gegaan. Er zaten 4 personen in de auto. Ter hoogte van het park Groenendaal te Heemstede moest men een Ford passeeren, welke van de richting Haarlem kwam. Door onbekende oorzaak vloog plotseling de groote Studebaker op den Fordwagen, sleurde deze een dertigtal meters mee, waarna de Studebaker omkantelde. De bestuurder van de Fordauto, de 20jarige J. J. van Maris uit Benne broek, was onmiddellijk dood. Van de inzittenden van den Studebaker werden twee personen gewond, Een van hen, zekere J. IJoogenstein uit Schoten, die een hoofdwonde bekwam, werd naar Haarlem overgebracht. De andere kon, na verbonden le zijn, naar zijn woning terugkeeren' De beide auto's zijn door de politie in beslag genomen en proces verbaal is opgemaakt. Voor de betrekking van concierge aan de ambachtsschool te Leiden hebben zich niet minder dan 2148 sollicitanten aangemeld. Dood door schuld. De Rechtbank te 's Bosch veroordeel de G. v. V chauffeur te Schalk, tot 3 maanden hechtenis, ter zake, dat hij op 4 Maart 1926 te Berghem als be stuurder van een vrachtauto hoogst roekeloos en onvoorzichtig een hoek van de straal is omgereden, waardoor hij het knaapje G. vfln den Bosch had aangereden, tengevolge waarvan het kind is overleden. Het O. M. had 6 maanden geëischt, met ontzetting uit het beroep van chauffeur voor den lijd van 3 jaar. Jiysol gedronken en overleden. Terwijl een verpleegster bij een familie in de Violenstraat te Amers foort boven was, om de echtgenoote behulpzaam te zijn, heeft volgens de »Tel." het 2i/2 jarig zoontje het laschje van de verpleegster, dat beneden op tafel stond, open gemaakt en daarna van lysol gedronken, welke zich in een fleschje in de tasch bevond. Hel kind is aan de gevolgen overleden. Omvorming van werklooze opperlieden en grondwerkers tot metselaars Men meldt uit Leiden aan de Msb Ten einde hei vrij groot aantal werklooze opperlieden en grondwerkers, dat nog steeds van gemeentewege wordt ondersteund, in staat te stellen door eigen arbeid in hun onderhoud te voor zien. stellen B. en W. van Leiden den gemeenteraad voor, deze arbeiders te verplichten een cursus te volgen, waar bij zij theorethisch en practisch zullen worden opgeleid tot metselaar. De com missie voor den gemeentelijken dienst voor sociale zaken kan zich volkom.en met het voorstel van B. en ,W. vereeni gen. De cursus zsl worden gegeven aan de Ambachtsschool te Leiden, B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 3500. ,,De deserteur Wilhelm IJel is Woensdag in den Rijksdag te Berlijn lot stormachtige tocmeelen ge komen, als gevolg van een rede van een communistisch afgevaardigde, die over den voormaligen keizer sprekende deze den deserteur Wilhelm noemde. Verder zei de afgevaardigde de lafaard heeft er niet aan gedacht in nood en dood bij zijn volk te blijven, zooals hij beloofd had. Toen ontstond op de ban ken der rechterzijde groot tumult. De voorzitter verklaarde, dat de manier van uitdrukken van den afgevaardigde zeer onparlementair was. De afgevaar digde ging voort en zei dededeseiteur van De urne;' W. J. F. Scfiols, onderw. Schoolstraat van Venlo. VERTROKKEN: P. W. de Bruijni, dienstknecht, naar Sevenum; IJ. Relouw, slager, naar Eindhoven, Broekscheweg 182; P. J. F. IJeidstamman, z.b., naar IJeumen, Dorp B 36; A. M. H. Hendriks z.b. naar MaasheesOverloon; J. A Huisman dienstbode, naar Blerick, Broekstraat 12; G. P. M. Goumans, z.b; naar Roermond, Stationsplein 7; M. A. A. Folbers, z.b. naar Gulpen, Kasteel Nieuwberg. BÏÏBQSSLIJKB STAM VSMAY. van 25 Juni2 Juli GEBOREN: Gertruda M. Rutten, Oirlo Jacobus A. J. Rongen, Oirlo Martinus M. Swinkels, Scheide Ilenrielle J. Vermeulen, Kolkweg Martha J. Thielen, Broekweg Maria Th. Gommans, Leunen Ida M. O. Michels, Merselo Antonetta P O. Ilendrix, IJensenius straat Arnoldina P. O. Claessens, Overbroek Maria C J. de Ponti, Oirlo Arnold P. F. J. de Ponti, Oirlo Maria IJ. P. Marlens, Oostrum Hubertus G. Wismans, Oirlo OVERLEDEN Adriana Verhoeven, echtgenoote van Hubertus Kusters, 38 jaar, Veltum Maria C. H. Vallen, weduwe van Peter J. Kuypers, 83 jaren, Castenray. Aleida I4emming, weduwe van M. Westdorf, 91 jaren, Overloonsche weg. 1 patiënt St. Servaas. Wilhelm is een beklagenswaardige lafaard. President Loebe riep hem op nieuw tot de orde. In het heele Huis heerschte groote onrust. De afgevaardigde Tiedt keerde zich daarop tegen Hindenburg, die den soldaten land en woningen beloofd had en riep: »van Hindenburg heeft evenals Wilhelm zijn woord gebroken." (Applaus bij de Communisten, opwinding'rechts). Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie. De loftrompet is gestoken. Het St Oda comité kan tevreden zijn. De groote bladen één lof, één roep over onze Sint Odafeesten. Eenparig luidt de critiek «subliem", in alles. Zoo'n criliek heeft waarde, gaat uit van mannen der praclijk, lui, die dergelijke feesten kennen, op de juiste waarde kunnen schatten, en criliseeren op het juiste tijdstip, het oogenblik van het werkelijk gebeuren, de voltooiing van het werk hebben afgewacht. Dit geeft den spelers en speelsters, den auteur en regisseur moed voor de volgende opvoeringen Het zij mij vergund te onderstreepen wat andere bladen over verschillende personen zegden. Mag ik echter ook door middel van dit blad eenige personen een woord van dank zeggen, die zich «verdekt" hadden opgesteld en aan wien toch ook veel Le danken is geweest, n.l onzen souffleur den heer P. v. Opbergen die weken lang zijn fluisterende stom liet hooren op de repetities en die men thans levend in den grond stopt om zijn roepstem te doen hooien. Den heer Min Jr. met zijn beide helpers, die voor dag en dauw aan het décor werkten evenals den heer J. v. Bergen den kundige décorateur die het ontwerp van den regisseur zoo schoon uitwerkte, en dan tot slot de heide mandoline spelers. Allen werkten mede als z.g. stille krachten, doch zij moesten er toch bij zijn, wilde alles op rolletjes gaan. Een woord van dank mag hun zeker niet worden onthouden. Wanneer ditschrij- ven onder de oogen van het lezend publiek komt, staan we alweer aan den vooravond van onze tweede opvoering O. L. Heer schenke ons heerlijk weer. Sinte Oda zij hiertoe onze voorspraak Week van 25 Juni 2 Juli. INGEKOMEN J. Arts, zonder beroep, Overloonsche weg 2 van Venlo; H. II Vollenberg, dienstknecht G 44 van Meerlo; G. Sonnemans en gezin, land bouwer, H 15a van Deurne; J. Th. IJ Smeets, z.b. Stationsweg 7 van 's Gra- venhage; H. M. J v. Baar en echtgen leeraar, Maasheesche weg 40 van Am sterdam; J. C. Th. Ituijpers, z.b. Over loonsche weg 2 van Aarle Rixlel; A. C Versieegen, bakker, Palerslaan 5 van Maashees; J. J. H. van Soest, coiffeurs leerling, Palersslraat 5 van Beesel; M. Worden gevraagd 1 werkmeid 1 o! 2 dagen per week 1 courantenbezorger 2 timmerlieden 1 smidsknecht 3 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 1 smid9leerling 2 burgerdienstmeiden 4 boerenknechtenvan 15—23 jaar 2 boerendienstmeiden 2 jongens 16 jaar voor boerenwerk 1 burgerdienstmeid voor Helmond 1 leerling bakker 4 schilder9knecbts 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak Bieden zich aan 1 burgerdienstmeivje 14 jaar 1 bedrijfsleider voor houthandel 1 kleermakersknecht 4 j. a.h.v. 2 gezinnen voor ontginning of boerderij 1 chauffeur 1 daglooner 1 rijwielhersteller 2 jaar aan het vak 1 bakkersknecht 4 jaar aan het vak 1 smidsleerling 2 grondwerkers msmiss DISH STEM VEHBAY. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, kwart na 11 H. Familie, 2 uur groote Congregatie, 3 uur Lof en processie. Maandag half 8 uitvaart voor Wed. Westdorf, 8 uur jaarg 2e klas voor Hend Smits, Magda- lena Poets en hun zoon Martinus, 7 uur Lof Dinsdag kalf 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg voor den Weleerw. Heer H. Verhofstad. Woensdag half 8 leesmis, 8 nur jaarg 2e klas voor Martinus en Petrus Martinus Goumans. Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg 2e klas voor den Weleerw, heer Henricus Rongen. Vrijdag half 8 leesmis. 8 uur Sol jaarg. voor Jacob Trynes, Anna Camps, Peter vd Broek en Hendrina Camps, Zaterdag komen de kinderen der 3e klas te biechten. A.s. Zondag collecte voor den St. Pieters penning. St. Antonius-Patronaut. Hedenavond half 9 muziekrepetitie. Morgenochtend maandelijksche algemeene H, Communie. DERDE ORDE Om 9 uur Bestuursvergade- ring. verkrijgbaar in de daarvoor aange wezen sigarenwinkels tot ZONDAG MORGEN 10 UUR. ZONDAO tusschen 11 en 1 uur reserveeren van plaatsen en verkoop van kaarten in het Distributielokaal, Schoolstraat. Na dien tijd zijn entrée-kaarten alleen verkrijgbaar aan de loketten Hoenderstraat en Merselosche weg. 27 Het Financieel Comité TJitv. Comité. De rekeningen der studenten wor den verwacht vóór 10 Juli. 8 DE RECTOR.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2