Kei M. Vjge Coop. S mz Vergader ;K De 31 Gemengde Berichten. Ingezonden. Ingekomen en vertrokken personen. mmuxa bibkstbi ybïbay. Districts bei Fe tg VBR/5 op Woen(ag populaire Atter brandbltcha pl.m. lOit. 29 Mei1 Juni. Calw. a. d. Maas, Gerwen, Groot-Linden, Ledeacker, Maashees, Mill, Neder-Asselt, Oeffelt, Ooy-Persingen, Oploo, Overasselt, Over loon, Smakt, Vortum en Mullem. 1215 Juni. Heeren uit den Midden stand. 1821 Juni. Vereeniging St. Antonius uit Venray. 22—25 Juni. Dienstplichtigen (voor allen uit district Manresa die dit jaar nog, moeten opkomen, ook voor de zeswekers). De Woensdag alhier gehouden jaarmarkt kenmerkte zich wederom door een druk bezoek. Voor den tijd van het jaar was er veel vee aange voerd, waarin een redelijke handel. Biggen worden er steeds meer aan gevoerd. De handel ging vlot aan prijzen van 20 tot 25 gld. per stuk. GEVONDEN een koperen schroef- dop. Inlichtingen bij de gemeente politie. De leden van het Gemengd Koor »Polyhymnia" worden er op attent ge maakt dat hei Zondag (Pinksterdag) om 4 uur precies repetitie is. Zij, die onverhoopt de repetitie niet kunnen bijwonen, worden verzocht Maandag (2e Pinksterdag) om uiterlijk kwart voor twaalf aan het clublokaal te zijn. De Gymnastiek-demonstratie der Venraysche Turnclub. Kat was j.l. Zondag een groote teleur stelling, dat »Sint Christoffel" de aan gekondigde wedstrijden, optocht enz. niet kon houden. Het een en ander is nu uitgesteld tot Zondag 30 Mei. Laten wij hopen, dat het dien dag prachtig weer moge zijn en ook vele vreemden naar Venray zullen komen. Het uitstel heeft althans dit goede aan zich, dat verscheidene dingen nog beter verzorgd en fraaier zullen zijn. Postdienst op 2den Pinksterdag. Op den a.s. Tweeden Pinksterdag vindt ééne bestelling plaats. Er wordt dien dag aan het postkantoor derhalve geene gelegenheid gegeven tot het kosteloos afhalen van stukken. Donderdag werd alhier aanbesteed het bouwen van een concertzaal voor rekening van den heer J. Schaeffers in de Schoolstraat. Ingeschreven werd als volgt Piet Spee f 8675 Gebr. Oudenhoven f 7925 Th. Maassen Gebr. Vollenberg f 7640 Aan de laagste inschrijvers gegund. Landbouwschool „Sint Martinus". Dinsdag 18 Maart had 't eindexamen plaats van de eerste groep leerlingen, die de school volledig doorloopen heb ben. Naast de vertegenwoordigers van het Rijkstoezicht, de Weledgestr. heer Huizinga, waren mede aanwezig de Zeereerw. Heer Pastoor en beide Kape laans, de Edelachtb. Heer Burgemeester, bestuursleden en enkele belangstellen de ouders van leerlifigen. Voor 't begin der les verwelkomde't Hoofd der School allen en memoreerde in 't kort het verloop van deze vier jarige periode. Vervolgens werd over gegaan tot het examen. Dit verliep vlot zoodat aan alle 19 leerlingen het rijksdiploma kon worden uitgereikt, waarvan vier met de aanteekening zeer goed, 9 met goed en 6 met voldoende. Na afloop feliciteerde de heer Hui zinga de leerlingen met het bereikte resultaat en spoorde hen aan hun kennis verder uit te breiden en zich vooral toe te leggen op meerdere ge schiktheid voor 't vereenigingsleven. De Zeereerw. heer Pastoor wees op de noodzakelijkheid van godsdienstige ontwikkeling en onderstreepte nog eens de woorden van den heer Huizinga, betreffende verdere ontwikkeling. Nu kreeg de Edelachlb. heer Bur gemeester 't woord. Deze wees bijzon der op de verplichtingen van de kin deren tegenover de ouders. Nooit moet een kind vergeten, wat het zijn ouders verschuldigd is. Daarna dankte de voorzitter de Heer Jan Poels allen voor de belang stelling en vooral 't gemeentebestuur voor 't doelmatige gebouw, dat zij voor dit onderwijs ter beschikking heeft ge steld. Aan de volgende leerlingen werd het diploma uitgereiktGerard van Soest Brukske, Servaas van Megen, Leunen, Mart. Vennekens, Geisteren, Frans Stevens, Venray, Jan Camps, Oostrum, Piet Harabags, Castenray, H. Jennes- kens, Wanssum, H. Cleven, Geisteren, M. Emons, Castenray, A. Camps, Heide, H. Jenneskens, Leunen. P. Wijnhoven Wanssum, P. Bal lussen, Geisteren, W. Vollenberg, Wanssum, Jos. van de Ven Wanssum, A. Christiaans, Horst, L Swinkels, Brukske, A. Jeuken, Yenray M. Croymans, Leunen. Bloempjesdag. Volgens achterstaande advertentie zal 2den Pinksterdag door de Afd. Venray van den Ned. R.K Bond voor Groote Gezinnen een bloempjesdag gehouden worden ten bate van x>Oudershulp". Het doel van dezen bloempjesdag is a. een flinke som bijeen te brengen ten bate van een fonds tot steun aan missieroepingen van on- en minver mogende leden van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen. b. populariseering van het doel van den Ned R. K. Bond voor Groote Ge zinnen. Moge deze lste Bloemendag dan ook uitstekend slagen opdat het doel, het welk de Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen zich heeft voorgesteld, moge verwezenlijkt worden. J. Historisch Hel was vorige week op een middag dat een 70 jarige boer van de Heide naar den afbraak der Paterskerk stond te kijken. Toevallig hield bij nem een auto stil, merk Citroën, waaruit drie heeren stapten. Onze boer stond nu met alle aandacht den auto te bekijken en las op den kop er van het woord: »Citroën''. Eén der heeren wilde zeker ons boertje in de maling nemen en vroeg hem»Zoo boertje, wat dunkt je d'r van?" Spontaan en zeer gevat ant woordde ons boertje: »Ik had nooit gedacht, dat uit één citroen drie kwasten konden komen 1" De heer droop af. W.D. De heer H. Janssen van hier slaagde voor het examen Boekhouden. LEUNEN. Maandag had alhier de jaarvergadering plaats van de Boeren leenbank. Aan het jaarverslag ont leenen wij het volgende: Ingelegd in 1925 f 101,385,38, terug betaald f 94.567,27, saldo der spaargel den 1 Jan. 1926 f 295,725,45. Bijge schreven rente f9254,80, betaalde rente f 845,47. Nieuwe voorschotten gegeven in 1925 f 15,850, terugbetaalde voor schotten f 29,084. Uitstaande voorschot ten 1 Jan. 1926 f 113,137. Tegoed in loopende rekening bij de Centrale Bank f 79,369,81. Deposito één jaar f 88,000 Tegoed aan leden in loopende rekening f 19,191,44. Schuld in loopen de rekening aan leden f 18,938,21. Het bestaand reservefonds bedraagt f 5810,65 Winst over 1925 f 1541,07. De totale omzet der bank bedraagt over 1925 f 425,193,39. Van het beschikbare gedeelte der winst werd besloten om uit te keeren f 100 aan den Boerenbond; f 25 aan de Landbouwschool; f25 aan het Groe ne Kruis en f 25 aan de vereeniging R.K. Studiebelangen. De aftredende leden F. Verkley als directeur, G. Reintjes, kassier en P. J Wilms, lid van den raad van Toezicht, werden wederom met algemeene slem- men herkozen. Nadat door den direc leur eenige cijfers waren voorgelezen uit het verslag der Centrale Bank, werd door den Zeereerw. heer Rector het slotwoord gesproken, waarin Z.Ew er vooral op aandrong steeds het doel voor oogen te houden, waarvoor de boerenleenbanken zijn opgericht en tot zulk een grooten bloei geraakt, n.l. de christelijke naastenliefde. WANSSUM. De Rijwielclub »De Vliegende Limburgers" alhier zal np Zondag 6 Juni a.s. een groot internatio naai wielerfeest houden, waaraan bekende vereenigingen zullen deel nemen. Naar we vernemen is het alhier te houden festival uitgesteld tot 18 Juli a.s. HORST. Beëindigd is het faillisse ment door verbindend worden der eenige uildeelingslijst van de R. K. Coop. Ver. De Eendacht gevestigd te Horst, uitkeering 26.98 pet. TIENRAY. Alhier is gearriveerd het bekende Holl. Tooneelgezelschap, onder directie Joh. Bakker, dat met de Pink sterdagen alhier uitvoeringen zal geven. Voor onze bewoners en die der omlig gende plaatsen, eene mooie gelegenheid, om met die dagen eens werkelijk goed tooneelspel te zien. Geen Zomertyd. SEVENUM. Verleden Donderdag werd bekend gemaakt, dat ook hier de zomertijd zou worden ingevoerd. Zeer zeker tot groot gemak en naar den zin van heel veel inwoners. Doch eenige boeren kwamen er legen op. Er werd met 'n lijst rond gegaan, om te teeke nen voor 't behoud van den gewonen tijd. Dit heeft tot gevolg gehad, dal Maandagavond de klok weer een uur terug gezet is. GRIENDTSVEEN. Dinsdagmiddag ongeveer half 2 kwam bij het rangee ren van een goederentrein de rangeer der H. Weiten met zijn hoofd lusschen de buffers van twee wagens. Hij was onmiddellijk dood en laat eene weduwe met zes jeugdige kinderen na. Niet steeds is de liefde...! Zondagavond ging het Duilsche dienstmeisje A. K. uit Kaldenkirchen met haar aanstaande wandelen, zekeren M. uit Tegelen. Het meisje, dal nog pas enkele dagen hier ter stede in dienst was had met M o.m. de bioscoop bezocht. Ook waren er portretten ge maakt geworden, want het was »stevig aan". Onderweg kenterde de stemming en op den Hamburgersingel ontstond ruzie tusschen het tweetal, wat tenge volge had, dat de Dulcinea zoodanige klappen opliep, dat zij zich slechts met moeite lot aan het einde van den Goltziussingel kon voortsleepen. Daar zakte zij bewusteloos ineen en werd zij gevonden. In een der woningen binnengedragen, kwam zij spoedig weer tot bewustzijn. De hardhandige en heldhaftige verloofde koos het hazenpad. De moordaanslag in de danszaal. Het O M bij de arr. rechtbank te Roermond eischte Dinsdag tegen W. H21 jaar, reiziger te Blerick ged., aangeklaagd, op 5 April j.l. in de dans zaal Wienen te Blerick, Johanna A., huisvrouw Kohlen, met een mes een steek in de borst te hebben toegebracht, 2 jaar gevangenisstraf. Hoog water. Men meldt uit Venlo d.d. Woensdag De Maas is hier in de laatste dagen op onrustbare wijze gestegen, van 17 op 18 Mei 2 80 meter en van 18 op 19 Mei 1.50 meter. De weilanden beginnen onder te loopen, de schade, aan deze laatste aangericht, dreigt een gewel digen omvang aan te nemen. Alle gewassen, die onder water komen, worden bedorven of door den stroom medegesleurd. De havenkade is over stroomd, oveneens de Maaskade langs de losplaats. Alle verkeer daarlangs is gestremd. De schepen zijn grootendeels m de oude ham glUL lig^li WI lossen daar hun ladingen. Noodlottig schot. Zekere H. te Herkenbosch, die per auto in de richting van het station Vlodrop reed, werd plotseling dooreen kogel in den buik getroffen. De andere inzittenden werden niet geraakt. Het slachtoffer is naar het Louisahuis te Roermond vervoerd. Er is weinig hoop op behoud. Een niet gehoord halt der grenswacht moet waarschijnlijk als de reden van het schot worden aange nomen. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.400.000 eieren. Groote eieren f 5.10 to1 f 6.50 Kleine eieren f 4,50 lol f 5 00 Eendeneieren f 5,40 tot f 6 10 Het water als brandstichter. Te Roermond werd door den hoogen stand van het water der Roer, brand veroorzaakt in een houten gebouw, waarin o.m. een partij ongebluschte kalk was opgeborgen. Hierdoor vatte het gebouwtje vuur en brandde af Eenige korven met bijen en tuinge reedschap, welke zich eveneens daarin bevonden, gingen in de vlammen op. Ongewenschte vreemdelingen. Te Roermond werden gisteren door de politie verschillende vreemdelingen, onder wie Duitschers, Oostenrijkers en Luxemburgers, die daar zonder geldige papieren rondzwierven, aangehouden en over de grens gezet. Schoonheidscommissie in Limburg. In Limburg zal een Provinciale Schoonheidscommissie gevormd worden tegen de ontsiering van stad en land. De commissie heeft ten doel de schoon heid der provincie Limburg met haar steden en dorpen in verband met cul tuur en traditie te behouden en te bevorderen. Zij zoekt de medewerking van de gemeenten door te bevorderen, dat welstandseischen in de bouwver- ordering worden opgenomen. Voorts geeft zij adviezen over bouwplannen en in 't algemeen over zaken, welke op de schoonheid van stad en gewest in den uitgebreidsten zin invloed uitoefenen. De moord aan de Belgische grens. Woensdagmiddag werd door de Roer mondsche Rechtbank de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 19 jarigen N J. H. H. Hurxkens, fabrieks arbeider te Neeritter, terzake, dal hij op 28 Febr. j 1. te Molenbèersel in België opzettelijk met het oogmerk om W. F H. v. d. Vin uit Neeritter van het leven te berooven, genoemden van de V. met een mes heeft gestoken, tengevolge waarvan van de Vin is overleden. Het O. M. eischt wegens mishande ling den dood tengevolge hebbende, drie jaar gevangenisstraf. Do regeering in gebreke. Woensdag is de Tweede Kamer be gonnen met de behandeling van de Waterstaatsbegrooting. Daarbij werd ook de jongste watersnood ten gevolge van de onvoldoende afvloeiing van de tMaas besproken. De heer v.d. Waerden sneed dit gerecht aan, waarin hij de schuldkwestie niet wilde opwerpen, maar alleen de aandacht van de Regeering wilde vestigen op het onvol doende van den huidigen toestand. Veel scherper was de rede over hetzelfde onderwerp van baron Van Voorst tot Voorst, die wel de'schuld van de kwestie opwiep en betoogde, dat de dijkbreuk bij Overrasselt voor komen had kunnen worden, indien de voorganger van den minister naar de vele waarschuwingen had geluisterd en tijdig de noodige maatregelen had getroffen. De heer Van Voorst aarzelde niet, de oorzaak van deze geweldige catastrofe, die zoovele tienduizenden van alles heeft beroofd, bij de Regee ring te zoeken, die haar plicht niet heeft gedaan. De heer Van Voorst tol Voorst deelde mede, dat in het najaar 1925 de Maas 3000 M3 water per seconde vervoerde zoodat ieder zien kon wat er dreigde. Waterstaat was toen gewaarschuwd, maar men deed niets om de ramp te voorkomen. Een dergelijke scherpe aanklacht van een zoo bevoegd persoon als dit lid van de Geldersche Staten is zeker niet zonder beleekenis, ook in'verband met het herstel der schade merkt de Res. daarbij op. Van Voorst toonde ook aan, dal de Regeering steeds haar plicht heeft ver zuimd, zoo b v. ook door onnoodig den spoorweg NijmegenVenlo door den bovenmond te leggen, waarvan de doorbraak te Cuijk het gevolg was; iets, waarlegen vroeger ook tevergeefs is gewaarschuwd. Terecht concludeerde spr., dat het thans hoog tijd wordt, dat de Regeering zonder verder talmen de noodige ver beteringen aanbrengt. De beide Wethouders en twee raads leden van Grave geschorst. De raad der gemeente Grave besloot in zijn Woensdagavond gehouden ver gadering tot schorsing der wethouders Jacobs en Buurhorst en de leden Genevace en Walter, wegens levering aan het Burgerlijk Armbestuur. Kersenverkoopingen in de Betuwe. De kersenverkoopingen in de Betuwe vangen 25 Mei, ruim een week vroeger dan de laatste jaren, aan. Het gewas ia in dezen omtrek ruimer dan het sedert jaren geweest is. Gestikt. Woensdagmiddag is een 51-jarige man bij het gebruiken van den maal tijd in een café in de Beekstraat te Arnhem in een stuk vleesch gestikt. geweest is, dat men den man aan hel 4achen heeft gemaakt Na den watersnood. In Maas en Waal doet zich he* verschijnsel voor dat vruchlboomen» die volop gebloeid en oogenschijnlijk niets van het water hebben geleden, gaan sterven. Het verschijnsel doet zich voor onder alle soorten, echter het sterkst bij de kersen. De toestand in Leeuwen en Wamel is *hans eindelijk weer dragelijk. Een groot aantal frissche noodwoningen zijn gebouwd, terwijl ook voor meubi leering daarvan voldoende is gezorgd. Zoo werden in Dreumel de vorige week twee groote vrachtauto's kasten en tafels aangebracht en j l. Maandag opnieuw een volle vrachtwagen. De weeldebelasting. We hebben reeds vroeger gemeld dat de belasting op weelde voorwerpen in het nieuwe wetsvoorstel zal geheven worden bij de bron, dat is voor het binnenlandsch product bij het verlaten van de fabriek, voor het buitenlandsch produkt aan de grens. Tot op zekere hoogte zal het tarief ook protektionistiseh werken. Het »Volk" verneemt, dat van binnenlandsche producten 10 p«*t, van de buitenland sche 12 pel. belasting zal moeten wor den betaald. Om te voorkomen, dat de exporteur van buitenlandsche weelde artikelen in Holland van de Indische markt zou worden verdrongen door den exporteur uit de landen van oorsprong, is bepaald dat de 12 pet. op exportgoederen weer wordt teruggestort. Liefde voor de Missie. Een don ingezetenen van Deurnei de metselaar H. Bheeft aan den eerw. Broeder Th. v. d. Vrande van de Afrikaansche missie, die tijdelijk bij zijn familie te Deurne vertoeft, aangeboden om zonder eenige vergoe ding met hem naar de Missie te vertrekken, ten einde daar een reeds lang gewenschte nieuwe kerk te bouwen. Voorwaar geen alledaagsch aanbod. Den kloeken metselaar hulde Verlaging melkprijs. Door het bestuur der sioomzuivel- fabriek te Deurne is de prijs der melk met twee centen per liter verminderd en alzoo van 12 gebracht op 10 cent. Daar de melkventeis met den door de fabriek gestelden prijs op en afgaan, zullen de huismoeders deze prijsdaling met genoegen vernemen. Sinokkelschip op onze kust. Woensdagnacht om twee uur hebben te Kamperduin de rijksambtenaren van de belastingen te Bergen en Alkmaar, een lading van een schip uit Duitsch- Iand in beslag genomen, welke uit 4000 liter spiritus, met een accijns waarde van f 20,000 bestond. Tegen de vermoedelijke smokkelaars G. V. te Akersloot en E S. te Bergen, is proces-verbaal opgemaakt De spiritus is in drie auto's naar Alkmaar ver voerd. Het schip was niet te bereiken, maar is gevolgd door een recherche vaartuig, waaraan het vermoedelijk wel niet zal ontsnappen. Do inbraak te.Overscliie. Nadat de 18-jarige J. V., die door de Rotterdamsche recherche is gearresteerd in verband met de inbraak te Overschie, aanvankelijk beslist bleef ontkennen, iets met de zaak uitstaande te hebben, heeft hij Dinsdagmiddag tegenover de Rotterdamsche en Delftsche politie een volledige bekentenis afgelegd. Hij deelde mede, het misdrijf alleen verricht te hebben, omdat hij geld noodig had voor de zaak, die hij had overgenomen. Des avonds kwam gearresteerde echter op zijn bekentenis terug èn vertelde toen, alleen op den uitkijk ie hebben gestaan. Hij noemde daarbij den naam van den dader, doch deze bleek bij onder zoek al geruimen tijd niet meer in het land te zijn. De jongste van de twee slachtoffers van de inbraak te Overschie, de 27- jarige J. H., die zeer ernstig in den buik was gewond, is aan de gevolgen overleden. De toestand van den 30-jarigen W. H. is in den avond verergerd en hij verkeerde tegen middernacht in levensgevaar. Autogevaren. Het jongetje van bakker W., te Winterswijk, dat onder een auto ge raakte en beide beentjes verloor, is aan de gevolgen overleden. Suikerbieten. Aanmerkelijk minder uitzaai. Hoewel omtrent den te verwachten bietenoogst nog geen vaste gegevens beschikbaar zijn, kan volgens de »Grw." toch wel worden vastgesteld, dat de uitzaai beneden dien van het vorige jaar blijft. De uitzaai wordt minder geschat in Noord-Brabant circa 2 pet., Zuid-Hol- landsche eilanden 10 petHaarlemmer meer 15 pet., Zeeuwsche eilanden 12 pet., Zeeuwsch Vlaanderen 15 pet. In Friesland en Groningen blijft de uitzaai vrijwel gelijk aan het vorige jaar. De opkomst is in het algemeen goed te noemen. De stand is wegens de koude der laatste weken minder dan anders op dezen lijd van het jaar. Op de zandgronden hebben wegens de sluifwinden, op verschillende plaat sen nieuwe zaaiingen moeten plaats vinden. De onderhandelingen met de mynwerkers in Engeland. De minister president dringt aan op de aanvaarding eener vermindering van het minimumloon met met 10 pet. dustrie en de spoorwegen in hevige mate gevoelen. De conferentie van de gedelegeerden der mijnwerkers heeft de door de regeering voorgestelde oplossing der kolencrisis verworpen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Onze Spandiensten. Omtrent deze diensten ondervond ik het volgende Verleden Vrijdag heb ik op last van de gemeente puin vervoerd vanaf de voormalige Paterskerk naar den weg Overbroek. Om 7 uur 's morgens aan de molen volgens bevel, om zes uur 's avonds vijf vrachten gehaald met een groote slag-kar. Toen gelastte de gemeente werkman Voermans mij om nog een kar te halen, waarop ik antwoordde zulks niet meer te doen. Van genoem den wegwerker kreeg ik toen tot be scheid: »ge hebt den luierik uitge hangen". Wal dunkt u hiervan landbouwers, hangt men den luierik uit, zoo men vijf groote karren puin alleen moet laden en wegbrengen. Velen met mij wenschen in 't ver volg van dergelijke uitlatingen van 'n gemeentewerkman verschoond te blij ven. Dankend voor plaatsruimte, P. J WEIJS, Overbroek Week van 14—21 Mei. INGEKOMEN M. G. Karstens, Terpleger, Stationsweg 14 ran Boxmeer; W. Roepke, landb. Veulen H 40 ran Dortmund; J. UrbaDiak, idem idem Tan Holsterhauien; P. Karstjens, dienstbode Buitenweg 2 van Asten; K. M. Groenen, land arbeider I 24b van Bergen; J. Gooren, diemtka. A 3 van Bergen; E W. v.d. Bieten, dienstbode, Groote straat 6 van Bergen; P. J. Hofmana, dienstanecht E 56 van Maashees; H. Smits, tim merman Langstraat 18 van Weeze; L. M. v. Dijk tonder beroep M 12 van Deurne; J. M Heijkaats Stationsweg 49a van Erp; W. M, A. Poels, dienst bode St Annalaan 4 van 's Bage; M. 3. Fransen id E 56 vsn Maashees; J. P. v. Kessel id M 90 van Maashets; W. Gooren en gezin, metselaar, St. Servatiuaweg 13 van Overloon; J. M. v. Garven dienstknecht M 89 van Vierliogsbeek; W. H. Derks, bakker Patersl. 5 van Vierlingsbeek; J. A. ran Rosmalen, dienstkn. B 12 van Maasheest J. C. Deckera, dienstb. M 54 van Bergen; C. van Staveren, landb. 1 23 van Haarlemmermeet; A van Scbijndel, verpleger Stations*eg 14 van Cujk; J. van Kuyk, Broekwog 8 van Horst. VERTROKKEN A. L Cuppen, dienstbode naar Venlo, Tegelscbeweg 7; J. H. Verhagen id naar Eindhoven, Willemstr. 68.' P. v. d. Broek, id naar Bierik Gr. Lambertusstr. 18; P. van den Hoogenbof, dienstkn. naar Wanssum Staay; A Franseti, dienstbode naar St. Michels Gestel; F. Swinkels, verpleger naar Valkenswaard Dommcl- scheweg 31; J. M. Claassen, dienstbode naar Broekhuiten; J. P. Claassens, id naar Holthees; L. J Janssen, dienstkneeht naar hiolthees; H J. Rutten, dienstbode naar Horst; J Moorman, leerl. boschw. naar Putten; J. Vullings, verver, naar Venlo Herungerweg 237 BUBQIBLÏJKB STAND VSN BAY. van 14—20 Mei. GEBOREN: PetronellaJ. M. v. d. Heuvel, Maasheescheweg Martinus P. Wilmsen, Hoebertweg Catharina P. M. Janssen, Hoenderstraat Wilhelmus Fr. Hendiks, Kruitweg Theodorus A. W. M. Muskens, Schoolstraat Maria G. Stevens, Buitenweg Anna M. Pluymen. Langstraat Hendrik L. M. v. d. Berg, Oostrum Anna M. M. v. Leuken, Leunscheweg Jotepbina M. L. Camps, Groote straat Jacobus J. M. Penders, Bleokstraat Antonia G. Jenneskens, Brukske OVERLEDEN Johanna Arts, wed. v G. Claassens. 67 jaar Gasstraat; Michiel K. Liüskens, wed. v. J. Tissen 75 jaar te Oirlo; J. M. M. Kruijsen, 1 jaar Markt; J. M. Smits, wed. v. P. H. Vermeulen, 73 jaar, Ooatrum; P. J. Backus, 45 jaar, Brabander; 2 patiënten St. Annagesticbt. Parochiekerk Morgen Zondag Hoogfeest van Pinksteren, '8 namiddags 3 uur de Vesper. Maandag 2e Pinksterdag de dieDston als op Zondag. Dinsdag half 8 uitvaart voor P J Backus, 8 uur leesmis. Woensdag hall 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor H. van den Heuvel. Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, halft acht leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes JaDssen en Catharina Verategen. Vrijdag half S leesmis, 8 uur Jaarg. voor M. Ewals, M. Baltissen, W. Baltissen, M. Pseters en kinderen. Zaterdag komen de kinderen der 5de klas te biechten, 7 uur Lof en rozenkrans. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quater temperdagen geboden vasten en onthoudingsdagen. Zaal in hot Patronaat. Tweeden Pinksterdag om 9 u^r H. Mis en vergadering voor de vrouwelijke tertiarissen. Men denke aan de verkiezingen van bestuursleden. St. Antonius-Patronaat. Geen patronaat. Des middags kan men na kerktijd gebruik maken van het Sportterrein. De retraite voor jongelingen uit Venray zal gehouden worden van Vrijdag 18 Juni tol Maandag 21 Juni. Genadekapel O.L. Vrouw Oostrum. 23 Mei, le Pinksterdag en 24 Mei. 2e Pinkster dag te 3 uur bet bekende plechtig Lof met feest preek, ommegang om de kapel en vereering H. Relikwie. De H. H. Missen 's morgens te 7 uur en te half 10. Zaterdag le H. Mis te half zeven; 2e H. Mis te half acht. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen 'er openbare kennis, dat de opgaven, bedoeld bij artikel 31 der Drankwet, ingevolge het tweede lid van genoemd artikel, op heden voor eenieder ter Secretarie dezer gemeente ter inzage zijn nedergelegd, in bet openbaar aangeplakt, terwijl tegen betaling der kosten een afschrift wordt verkrijgbaar gesteld. Venray 19 Mei 1926, Burgemeester en Wethouders v. Venray, VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeej an ter openbare k;, dt tarie ter inz« liggt vermeldende d(j de goed- en niel-goe surd Venray, 17 M 26. De Bur este AN Wordt |0V] 1 agent voor ging van go n va Sleepers voor Grondwerkers ray aatsi de 1 leerling-drukl et k< 1 smid9leerling 6 burgerdiensti n 4 boerenknecht 15- 3 boerendien9tifn 1 stucadoor 4 metselaars 3 jongens 14 japor l 1 schildersleerl; Biedejtch 2 boerenknecht 1 dienstmeisje ar 2 burgerdiensti n 1 bedrijfsleider 1 kleermakersl t 4 j 1 koperslagers! - 2 gezinnen vooginni 2 smidsknechte 1 chauffeur 1 daglooner houi g! Daar we van de St. OOfci en religieuzen, in ons midden we familie en en adressen v aan den Heer opdat hun eei worden toegesjd Namens Dr. VAI HEI li bi :este jore en z nissi hen I- ritno< Jitvc ■A, AAF CK N.B. Zij dime den te verschij wenschen te p opgeven tot lijk 30 Mei bij Dl oots v. h. Perscomi De 3 voor pagina's van :lam tomsl de hoogstbiedepi vei Inschrijvingen genoemd adre des avonds 8 ZWAAN", tel Bestuurslid ir Heer H. WISfll Trouwe opkst Venray, 22 m nfcrkie e F 3 o v< De O. 192 houden kost allen. Het is vooral in dei en feesten, sen n wagen, om het heele kunnen houdeijn op zij te legge of meerdere d, irom tijd i e alle g aar Zij k a 50 ii E wi welke kansen andere instellin BOVENDI kooper van gratis beschik! r loten op de voor de trekki Haast U dui Ze pei I len ore 20 g' gri van biji worden geleverfegen ge'.ijfcandi Vraagt inlichtten genwoordigerI

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2