Gymnasium. Bek Provinciaal Nieuws. Landboul ir Algemee aan ft de r vi Middens!- naai- Districts-arbeidsbeurs mei "sic Afdeeltl Alg. 'a< De rekeningen Dond Dahlia li n )I SOH L Bek^a G. Maila vprzakl a.e crona eiic _iaar «enige l stroon hli' ffëfe rechter verklaarde echter, dat dit wel gelisten. degelijk de echte Limburgsche beschui ten zijn, zooals die vroeger en ook nu nog, bij de meeste bakkers worden gebakken. Het O.M. bleef bij zijn eisch van f 800 boete persisteeren. De ver dediger bracht in een uitvoerig pleidooi als zijn meening naar voren, dat het z.i. ten onrechte in beslag genomen brood, geen brood was ten verkoop, maar een haifproduct, dat bestemd was als beschuit te worden verwerkt, en dat alleen bij gebrek aan plaats, zoolang in den winkel was geborgen. Pleiter vroeg daarom vrijspraak. Op 20 Maart zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. N^ar de f 4000.000. Blijkers de 44e verantwoording van de Alg. Ver. Gom. ter leniging van rampen door Watersnood in Nederland is er nu al f 3.522.732.28 bijeen. Men is nu over de drie en een half millioen gulden heen. De f 4000.000 worden wel gehaald. Het Nederlandsch Roode Kruis maakte nog weer pas f 200.000 over aan het algemeen comité. Wat zullen rijk en provincie nu doen tot leniging van den grooten nood 1 ï)e yalsche Fransche bankbiljetten. De Haagsche rechtbank heeft Don derdag de drie Hongaren wegens het ter verspreiding in voorraad hebben van valsche Fransche bankbiljetten van 1000 frs. veroordeeld tot 3, 2 en 2 jaar gevangenisstraf. Het hooge water. De toestand in Maas en Waal begint nu eenige verbetering te toonen. Einde lijk toch is de Niftriksche sluis weer open, zoodal het water met kracht uit stroomt. Van het dak gevallen. Donderdagmorgen omstreeks half twaalf is de jongeman J., die herstel lingen verlichtte aan de dakgoot, van een perceel te Arnhem, van het dak gevallen. De ongelukkige werd dood opgenomen. De griep. In vrij hevige mate heerscht de griep te Etten en Leur, zoowel onder volwas senen als kinderen, onder welke laat- slen reeds enkele sterfgevallen zijn voorgekomen. Geen algemeene beschouwingen. De Msb. meldt, dat het in de bedoe ling ligt bij de behandeling der staals- begrooting geen algemeene beschouwin gen te houden en alleen bij de artikelen een kort woord te spreken. Als de Kamer met dit voorstel accoord gaat, kan de geheele begrooting behalve die van Indië, nog voor Paschen zijn afgehandeld. Treurig. Woensdagnacht is aan den Amslel- dijk 27 te Amsterdam een ernstig onge luk gebeurd. Twee bejaarde dames hebben door uit het dakvenster van baar woning te springen, een einde aan haar leven gemaakt. Spoorwcg-Vacantiekaarten. Met Paschen en Pinksteren. De Nederlandsche Spoorwegen zullen van 2 tol en met 7 April en van 21 tot en met 26 Mei vacantiekaarlen uit geven. Anti-Roomsclie propaganda. Men schrijft uit Woerden aan de Tijd Sinds eenigen lijd worden hier in Woerden en omstreken pogingen aan gewend, om de goede verhouding die hier tusschen Katholieken en Protesten ten beslaat te verstoren. Het werk van een klein clubje felle anii papisten, waarin het vrouwelijk element sterk vertegenwoordigd is. Na het eerst met een z.g oud-mis sionaris uit China (ex katholiek moet de man zijn) te hebben geprobeerd, laat men thans optreden een zekeren heer J. H. Scheps, die zegt door de vereeniging »Protestantsch Vlaanderen" te zijn uitgestuurd en krantjes en brochures verkoopt en zelf ook collec leert. Ze zijn met z'n beiden bijeen, een die de vergadering leidt, maar eenige Vlaamsche kleur of karakter heeft dit tweetal niet. Hun uitspraak en manieren zijn die van echte Amsterdammers. Intusschen echter meenen deze heeren, gesteund door eerstgenoemd clubje, de vrijheid te mogen hebben de R.K. Kerk en haar priesters ongestoord met mod der te kunnen gooien. Maandagavond zijn zij echter tot de overtuiging gekomen, dat zulks niet steeds straffeloos kan plaats hebben. De Katholieken van Woerden hadden met medewerking van de geestelijkheid den heer B. Th. de Wolf uit Amsterdam gevraagd en deze was gekomen. Zeer ten ongerieve van de papen haters die bovengenoemde» heer Scheps lieten behandelen «Rome als godsdien- lig-zodelijke kracht aan Vlaanderen getoetst". Het werd voor de anti-papis ten een mislukking, want de stof ging blijkbaar boven 's mans vermogen en van Vlaanderen zelf wist hij te weinig zoodat het natuurlijk uitliep op een ouderwetsche domme scheldpartij. Bidden was bij de katholieken een handelstransactie meer niet, wat hij poogde te bewijzen met een valsch citaat uit ons catechismusboek. Een persoonlijk verkeer met God be stond er niet. Alleen om macht is hel Rome te doen en zij gebruikt daarvoor magische kracht. En arm Vlaanderen ligt onder die machten verdrukt en meer dergelijken onzin. Zoo ging het ruim anderhalf uur door. Toen de heer de Wolff zich voor debat aanmeldde, zichtbaar tot grooten De heer de Wolf nam de z.g. rede geducht onder handen en vroeg o.a. leukweg waarom genoemde heer die speech van hem niet hield in Vlaan deren zelf. Daar was ze meer op haar plaats dan hier, daar het toch te doen is om de bekeering van Vlaanderen tot het protestantisme zooals uwe vereeni ging zegt. Wat weet gij van een persoonlijk verkeer van den katholiek met God? Zonder dwang ziet ge er dagelijks duizenden en duizenden in stilte ter kerk gaan. Sla die eens gade in hun Maart'zijn Zifveren Bij ons zijn de kerken, de meesten althans, den geheeien dag open: bij u gesloten. Waarom Wilt ge daar eens antwoord op geven. Verder dreef de heer de Wolf wat den spot met die z.g. magische krach ten van Rome en rafelde de geheele anti papistische rede uit elkaar. Met buitengewone belangstelling werd dit door de aanwezigen gevolgden het was doodstil in de zaal toen de heer do Wolf stuk voor stuk het anti papistische gedoe onder handen nam. Dit was dan ook het tweetal te veel, want na reeds enkele malen door den sprGker te zijn aangespoord het debat te sluiten, ontnam de leider den heer Wolf plotseling het woord. Deze ver zette zich daartegen op krachtige en waardige wijze zoo zelfs, dat een der aanwezige Protestanten riep: »Laat dien mijnheer nu uitspreken". Toen de voorzitter daartoe, uil angst plijkbaar niet bereid was, verlieten de aanwezige katholieken met den heer de Wolf de zaal. Hiermede was het interessante van de vergadering blijkbaar af, want de zaal druppelde leeg en het slotwoord werd na een kwartier tot een vijftal aanwezigen gesproken. Een mislukte anti papisten avond. De mislukking te Genève. Het verhaal van wat Woensdag te GeDève geschied is, vormt wel een zwarte bladzijde in het geschiedboek van den Volkenbond. Na het langdurig getwist vooraf over een eventueele uitbreiding van den Raad van den Volkenbond, hebben ook de besprekingen, gedurende anderhalve week te Geneve tusschen de verschil lende gedelegeerden gevoerd, tot geen ander resultaat geleid, dan dat thans de zitting van den Volkenhond lol September is verdaagd en wel zonder opname van Duilschland in den Volken bond.4 Het is wel een betreurenswaardig feil, dat dit de eindbeslissing is moeten worden van een bijeenkomst van 10 dagen, waar door hét kleinzielig ge peiiier en het halstarrig vasthouden van enkele mogendheden aan de door hen eenmaal gestelde eischen, aan het. vredeswerk in belangrijke male afbreuk is gedaan. Erg optimistisch stemde het verloop der besprekingen toch al niet, doch zeker is, dat de laatste uren allerwegen groote teleurstelling hebben gebracht. VENRAY, 20 Maart 1926. Gistermorgen werd ten Raadhuize alhier aanbesteed het leveren van auto bussen voor een gemeentelijke Auto dienst Venray—Station v.v. De volgende inschrijvingsbiljetlen werden ingeleverd G. Kupers, Weert voor 3 jaar f 7184 voor 4 jaar f 6948 J. Derksen, Venray voor3 jaar f 8300 voor 4 jaar f 8000 Met 2 bussen voor 16 personen en 2 reservebussen voor 14 personen: J. Derksen, Venray voor 3 jaar f 7900 voor 4 jaar f 7600 Met 2 bussen van 14 personen en 2 reservebussen van 12 personen. L. van Haren en Co. Venray voor 3 jaar f 8360 voor 4 jaar f 7930 De diensten moeten begonnen wor den met nieuwe autobussen. De in schrijvingssommen zijn berekend per jaar. Gunning volgt later. Donderdag 25 Maart a.s. zal hel 25 jaar geleden zijn, dat de Weleerw Zeergel. Pater Chrislinus Kops te Weert de II. Priesterwijding ontving uit de handen van Z.D.II. Mgr. J. Drehmans Pater Chrislinus is geen onbekende. Gedurende vele jaren gaf- hij zijn beste krachten aan het onderwijs op de Gym nasia van Megen en Venray, waar hij de jeugd in de geheime taal-sclioon heden inwijdde. Niet alleen verwierf hij zich vermaardheid als poëet, schrij ver, dramaturg, maar vooral als Dan tist, als doorvorscher van de geheime schoonheden van het onsterfelijke ge dicht van den grootsten dichter der wereld. Zijn rythmische vertaling van de «Divina Comedia" (Goddelijke Co media) draagt den lof weg van de grootste letterkundigen van ons land, Na Paschen zal P. Christinus zich naar Italië begeven om zijn studies over den grooten dichter voort te zetten Niettegenstaande zijn hoogstaande en fijne litteraire ontwikkeling, is en blijft Pater Chrislinus een beeld van de zoo sympathieke Franciscaansche eenvoud altijd, niettegenstaande zijn soms smar telijke aanvallen van lichamelijk lijden met blij gezicht ontvangend, die bij hem om raad komen. Wij wenschen hem van harte het honderdvoud in den hemel, Gods besten zegen, een lang leven en een voor spoedige reis naar het land zijner droomen. Onze vroegere dorpsgenoot, de Weleerw. heer Fr. Poels, rector van Tfërt"~Dinsciag J priesterfeest. Over de maand Februari kwamen in Limburg 122 gevalleD van mond en klauwzeer voor, waarvan 15 te Venray, 8 le Horst en 3 te Meerlo. Lagere Landbouwschool St. Martin us Venray. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt kunnen met 1 Mei weer nieuwe leerlingen aangenomen worden. In verband hiermee is't wellicht goed nog eens een en ander omtrent deze school toe te lichten. Tot de school kunnen worden toege laten zij, die de lagere school met vrucht hebben doorloopen en 't examen dal begin April zal worden afgenomen met goed gevolg hebben gepasseerd. Om hieraan deel te nemen is 't dus noodig, zich voor 1 April aan te mel den. Wie zich later aangeeft kan dus zeker niet meer geplaatst worden. De leerlingen van de 1ste klas komen tweemaal per week, op Maandag en Woensdag. De andere dagen zijn ze eheel vrij en kunnen ze thuis op de ooerderij werkzaam zijn. De leerlingen van 2de, 3de en 4-de klas komen maar één dag per weëk. De 2de Dinsdag, de 3de Donderdag en de 4de Vrijdag. De overige dagen zijn deze dus thuis. De vacanties zijn bovendien zoo ge regeld, dat zij. samenvallen met de drukke oogst- en zaaiperioden. Bij de keuze van de leerstof is er in de eerste plaals rekening gehouden met wal de practijk hier van den boer vraagt. Naast voorbereidend onderwijs, veeteelt, bemeslingleer, pluimvee en ooftteelt en landbouwboekhouden, bo vendien godsdienstonderwijs. Dèarbij is t schoolgeld zeer laag. Voor een geheel jaar slechts f5.tol f 15.al naar de meer of mindere welstand van de ouders. Wij twijfelen dan ook niet of dil jaar zullen zich uit onze groote ge meente Venray en omgeving een flink aantal leerlingen presenteeren. W. Liefdewerk Oud Papier. Alhier had dezer dagen eene bijeen komst plaats in het Gymnasium d«r Eerw. Paters, onder voorzitter schap van den zeereerw. pater Benjamin, O.FM. tot oprichting van een comité van het Liefdewerk Oud Papier. De zeereerw. pater Ritzen zette op duidelijke wijze het doel en streven van het Liefdewerk Oud Papier uiteen. Een aantal heeren is bereid gevonden dit liefdewerk ter hand te nemen, als ook daar waar mogelijk hulp en steun te verleenen aan de Missies. Hel dageüjksch bestuur bestaal uit de heeren V. Pyls, voorzitter, J Ver rneulen, (Markt) ondervoorzitter en G. W. Muskens, secretaris, die gaarne de kennisgevingen, dat oud-papier en dergelijke kunnen worden weggehaald zullen ontvangen. Deze week Donderdag is met het ophalen dan ook reeds begonnen. Waar hier iedereen gemakkelijk kan meewerken tot het' bereiken van het beoogd doel, vertrouwd het comité dat een flinke oogst zal kunnen worden binnergehaald lot hulp en steun van menig sociaal werk. Naar wij vernemen, zal het afge brande Palersklooster en kerk alhier geheel worden afgebroken, waarna mén de nieuwe gebouwen in gewijzig de» en uitgebreider vorm zal optrekken. Door den heer M. V. alhier werd deze week aangifte gedaan van de geboorte zijner tiende dochter,welke allen nog in leven zijn. Zaterdagmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in een boer derij, bewoond door v d. Pul ten achter den Nachtegaal, eigendom van Mej. de Wed. M. Janssen alhier. De vrouw, die alleen thuis was, wist hel vee en de varkens in veiligheid te brengen. De schuur en stalling brandden totaal uit. Het woonhuis bleef gelukkig gespaard. Een varken, dat ernstige brandwonden had opgeloopen, moest worden afge maakt. Verzekering dekt de schade. Dinsdagmorgen trok het 1 jarig kind van H. V. aan het Veulen in een onbewaakt oogenblik een kan mei kokende koffie van de tafel, waardoor de arme kleine zulke ernstige brand wonden bekwam, dal het aan degevol gen is overleden. Door de Eerste Venraysche Bioscoop zullen op Paasch-Maandag wederom voorstellingen gegeven worden Alsdan zal o.m. worden vertoond het beroemde filmwerkDe duistere wegen'1 Bij de onderhandsche aanbeste* ding voor het bouwen van een woon' huis voor rekening van Jan Sijbers werd ingeschreven als volgt Joh. Sassen f 3585 Gebr. Siebers en Takken f 3500 Th. Maassen-Gebr. Vollenberg f 3465 Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. Woensdag werd eene dochter van A. H. alhier plotseling krankzinnig Zij is overgebracht naar het St. Anna gesticht alhier. Voorde Politierechter stond terecht H. B. 24 jaar, te Venray, aangeklaagd van het toedienen van sterken drank aan een beschonken persoon. Eisch f60 boete of 60 dagen hechtenis vonnis f 25 boete of 20 dagen hechtenis. OOSTRUM. Dezer dagen had de jaarvergadering plaats van de Boeren leenbank alhier. Uit het verslag bleek dat in den loop van 't jaar was inge legd f 46967,87 en terugbetaald f 36436,29 Op 31 Dec 1925 was het totaal der spaargelden f 109241,04, loopende over 115 boekjes. Aan voorschotten is uit Bij de verkiezing van een bestuurs lid werd met algemeene stemmen her kozen W. Loonen en M. Peeters als lid van den Raad van Toezicht. De kassier werd eveneens herbe noemd en eene gratificatie toegekend van f 30.terwijl zijn salaris over 1926 met f 30 werd verhoogd. Verder werden nog enkele huishou delijke zaken besproken Deelnemers aan den „Stillen Omgang'* te Amsterdam. Heden Zaterdagavond vertrekt een extra trein vanaf Venlo naar Amster dam, voor de deelnemers aan den »Slillen Omgang". De vertrekuren zijn 's volgt vertrek Venlo 8.50 Blerick 8.56 Venray 9,20 Beugen 9.42 i> Cuijk 9.51 Aankomst Nijmegen 10.09 Deelnemers uit deze plaatsen zullen met die uit Nijmegen het II Lof bij wonen, dat om kwart voor 11 wordt gehouden in de Sl. Josephkerk, Keizer Karelplein. Vertrek Nijmegen 11.50 Aankomst Amsterdam C.S.: 2.08 HORST. Dinsdagavond circa 10 uur reed een luxe auto, waarin 4 personen gezeten waren, op den stationsweg van den weg en sloeg om. De auto werd totaal vernield. De inzittenden bekwa men gelukkig slechts lichte verwon dingen Door de stoomzuivelfabriek St. Lamberlus is de prijs der melk met 1 cent per liter verlaagd en gebracht op 14 cent. MAASHEES. Tot bestuursleden van den Boerenbond zijn gekozen de Heer Jos. Bonants, aftredend, en in plaats van den Heer Ant. Stevens, welke zich niet meer beschikbaar stelde de Heer B. Linders VENLO. De heer II. van Deulekomf lid van den gemeenteraad heeft den Raad een voorstel gedaan tot wijziging van den kinderaftrek voor de plaatse lijke inkomstenbelasting. Voorgesteld wordt thans een aftrek voor kinderen beneden 21 jaar voor 1 kind f 60 voor 2 kinderen f 130; voor 3 kinderen f 230; voor 4 kinderen f 350 voor 5 kinderen f 500 en elk volgend kind f 150 meer. Wiiterleidingplanncn in Limburg. In zake de waterleidingsplannen voor Noord- en Midden-Limburg zal Woens dag 14 April op het Stadhuis le Venlo een vergadering belegd worden door het College van Ged. Stalen, lot bij>^o ning waarvan zullen worden uitgenoo- "gd de vertegenwoordigers van vijftien gemeenten, die hij de totstandkoming van het onderwerp drinkwaterleiding belang hebben, TEGELEN. Op 1 April a.s. hoopt de zeereerw. heer R. A. II. Weylar.dt, rustend pastoor alhier zijn gouden priestërjubilé te vieren. Exportslagery. De verkoopvereeniging St. Antonius te Weert besloot tot het bouwen eener exportslagerij in de nabijheid van het station. ROERMOND. Op de Coup. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4000000 eieren. Groote eieren f 5,70 lol f 6,80. Kleine eieren f 5,10 tot 1' 5,60. Eendeneieren f 6.lot f 6,50. 0 verreden. Te Poslerholl werd Woensdag het 6 jarig zoontje van den heer Koning: door den auto van den heer T. uit Roermond overreden. Naar het Louisa huis te Roermond overgebracht, is de kleine daar Donderdag aan de gevolgen overleden. Do iepziekte. Te Nederweert zuilen tientallen aan de iepziekle lijdende boomen langs de Zuid-Willemsvaart gekapt worden. Het natuurschoon langs het kanaal wordt hierdoor zeer benadeeld. Mond- en Klauwzeer. Het uitbreken der piekte niet aangegeven Door den ambtenaar van het O. M bij het Kantongerecht te Siltard werd dezer dagen legen een landbouwer uit Munslergeleen een boete geeischt van 300 gulden en verbeurdverklaring van zijn veestapel beslaande uit 22 stuks rundvee en een tiental varkens, wegens het niet aangeven (op het gemeentehuis) van mond- en klauwzeer bij zijn vee. Men zij voorzichtig. Do griep-epidemic in Limburg. De griepepidemie in Zuid Limburg breidt zich gestadig uit. Het aantal ziektegevallen in de mijnstreek kan op eenige duizenden geschat worden. In sommige mijnen is thans 10 20 pet. van het aantal mijnwerkers door ziekte afwezig. Hel aantal doodelijke gevallen neemt thans ook toe. Zoo stierven gisteren drie kinderen in één huisgezin aan de ziekte. Doodeiyk mijnongeluk. Dinsdagnacht is op de mijn Hendrik zekere Kimmenade uit Brunssum, toen hij bezig was met het verleggen van een slutgoot, door afvallende sleenen getroffen en zoo goed als onmiddellijk gedood. De ongelukkige is gehuwd en vader van drie kinderen. Naar de H. Stede. Naar men uit Nijmegen meldt, zullen heden Zaterdag met een extra trein ruim 700 personen uit Nijmegen, VenlOj Arnhem en tusschengelegen plaatsen ter bedevaart gaan naar de H. Stede van Amsterdam, uerKi Door het hoofdbestuur van den Limb. R.K. Werkliedenbond is besloten aan het bestuur van het R. K. Werklieden verbond te verzoeken er bij de Regee ring op aan te dringen, dat niet langer Drentsche en andere werklooze arbeiders tegen hun zin in de Limburgsche mijnen worden geplaatst. Inbraak te Heerlen. Maandagavond omstreeks half 12 kwam de kantoorhouder te Lutterade thuis en zag dat iemand bezig was de brandkast in het postkantoor leeg te halen. Hij liep naar den veldwachter, maar toen hij met dezen terugkwam, was de inbreker natuurlijk verdwenen en'had kans gezien f 600 mee te nemen. Hoofdkeuring van springstieren. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de hoofdkeuring van springstieren alhier zal plaats hebben op Donderdag 22 April a.s. des voormiddags 9 uur, Henseniusplein De houders, die hunne stieren aan de aanstaande hoofdkeuring wenschen te onderwerpen, dienen hiervan aan gifte te doen ter secretarie vóór 10 April a s Venray 18 Maart 1926. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. BÜBBERIWKR STAM YEHRAY van 1218 Maart. GEBOREN: Hendrikus P. J. Poels, Groote Straat. Antoinelta L. M. Vollenberg, Ooslrum scheweg. Wilhelmina C. J. Hendriks, Veulen. Peter II Winnen, IJsselsleyn Jacoba A H. Hendriks, Broekweg. Joanna P. M. Winkelmolen, Marklstr. Marlinu9 J. Strijbos, Casten ray. Johanna L. Stiphout, Merselo. OVERLEDEN Ger. Hendrix, 77 jaar, wed van J. Zeuren, Venray. L. A. Verberkt, 1 jaa«% Veulen. Chr.J. J. Willems, 10 rand. Hoendersir. 1 patiënte St. Annagesticht. Ingekomen en vertrokken personen. Week van 1219 Maart. INGEKOMEN A. v. d. Biggelaar, verpleger, Stationsweg 14, van Lies hout; H. M. Iloevenaars, verpleger, Stationsweg 14-, van MaasbreeH, Horbach, winkeljuffrouw, Schoolstr. 7. van Gulpen M. B. Wijnhoven, naaister, Maasheescheweg 2, van Wanssum G, G. A. Huijs, kleermaker, Langstraat 6. van Horst; P J. M. v. Maris, dienst bode, Langeweg 2, van Eindhoven. VERTROKKEN F. J. J. H. Bindels bakker, naar Gennep; W. Kuijpers, schilder, naar Asten J. M. P. Bsltezenj dienstbode, naar Venlo Vleeschstr. Worden gevraagd 1 chauffeur, ook voor ander werk 1 jongen van 13 jaar voor boerenwerk 2 jongens voor steenfabriek 2 metselaars 1 stucadoor 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk 1 leerling kuiper 1 boerenknecht 17—18 jaar 2 bejaarde huishoudsters in klein gezin 2 keukenmeiden 6 boerenknechten van 15— 23 jaar 1 jongen die melken kan. 3 boerendienstmeiden 2 burgerdienstmeiden 1 kleermakersleerling 2 kindermeisjes voor Venray Bieden zich aan 1 burgerdienstmeid 16 jaar 2 kindermeisjes 1 bakkersknecht 6 j. a. h. v. 1 schildersknecht 2 1 koperslagerskn. 5 - 1 rijwiel en autoreparateur 1 bakkersknecht jaar aan het vak 2 bakkersknechten 2 chauffeurs, of ander werk 1 jongen v. boerenwerk 12 jaar 1 burgerdienstmeid 29 jaar der afd. Venrap I b. v. D. op DQA a.s. des naml u Hotel »DE ZVi Spreker de Mie van het slachtte Voor eeniedeiki 19 T mmwKE mmsmt venray. Parochiekerk Morgen Zondag kwart voor 8 vertrekt de H. Familie ter bedevaart naar Smakt, half 3 her- balingscatechismus, 5 uur Lof en 5e Lijdens meditatie. Maandag half 8 jaarg. voor Mathijs Minten en Anna Sophia Buia, 8 uur jaarg. 2e klas voor Elisabeth Smulders, kwart na 4 Lot. Dinsdag halt 8 jaarg. voor Arnoldina Wijn hoven en Jan van Rijswijck, 8 uur jaarg 2e klas voor Pastoor H. Haaenackers Woensdag half 8 jaarg. voor Joh. Michels en Anna Wismans, S uur besteld jaarg. voor de vrouw van Jan Bekkers en Nico Bekkers Donderdag O. L Vr. Boodschap, de diensten als op Zondag Vrijdag half 8 jaarg. voor Elisabeth Arts, 8 uur Sol. Mis ter eere van de Zeven Smarten van Maria waarna de Zeven Weëen op het kerkbof gebeden worden, kwart na 4 Kruisweg en vereering van het H. Kruis Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten, half 8 jaarg. voor Martin Camps en Maria Hermkens, kwart na 4 Lof. A.s. Zondag collecte voor het H. Graf Deze en aaustaande week zullen graven op het kerkhof worden opgemaakt. Degenen die zich hiervoor hebben opgegéven, moeten de graven kenbaar maken met hunne namen. Zaal in liet Patronaat. Om kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de vrouwelijke tertiarissen. Dinsdag in de H. Mis van halt acht korte toespraak ter eere van St. Antonius, wegens de novene der negen Dinsdagen, Morgen Zondag 7 en 8 uur H. Missen voor de overleden leden der Aartsbroederschap, over Meesr gen naar \w morgen Zg STOPGEZI Vanaf dien ve Autobus VE1IO die om 8 uu trekt en de uit Venlo ver schendiensten VENLO. O Dondert om 6 uur 'R der studenten worden verwacht vóór 26 Maart. 10 DE RECTOR. Bespreking oprichth >,r Trouwe opl 'zo ST Ret Re d Sloomzu r maakt hierm id, zal s avonds 7 u|fé Ven ray. Daar verse iel zins gewijzig rd vers aangera nemen bij hi der Vereenig VENRAY, !6 Thans is heje te bestellen, prachtige bl o; houden Mi st boodt, te vt ic bestellingen E! Gelegenhei een in Hotel DE MAART vaiipr Verdere bekomen. G >e L. Xj Hoefsi et bericht, dat he de hengsleicii ray, hij a.S.i smederij gee Maandag D het laatst ble Deze stat gevoerde b v DERKS te geschikt vol is prijs bij W.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2