11 Bil Foton! te VENRAY Nic. I\ O M. Speel Gebr. Zamn J. Fotogra Rei d a PUROL Uit de Landbouwwereld St. Jozefti 0 o Maandag 22 Maart In klein gejoi Hubt U wo te pl g n ten ef Schoolit Alle 8ooi F Vergrof en Olieverf re alle Fotti Gratis ri aan a ui Bezoekt 11 uk Boom- en alle Land-en at Kuns d Voederba emmers e n Gebr. |as FRANS is iedei m Feesld op R l.'MB Islrooniifli' jjëlüüi'.ll^llüüDyi) U|) 1 Indien de huid van handen, gelaat of lippen, schraal, ruw of gesprongen is, gebruik dan de terstond verzachtende en spoedig genezende Doos 30 ct. 13 ken. De heer burgemeester herinnerde eraan, dat het niet alleen een kerkelijke maar ook burgelijke herdenking is, n.l. van het feit dat Rhode minstens 1300 jaar bestaat. Kapelaan van Oirschot gaf een overzicht van het ontwerp- optocht, waarin naast Sint Oda's leven en de allegorische voorstelling harer verheerlijking ook geschiedenis van het dorp en geschiedenis van den strijd en het lijden onzer voorvaderen in verband met de godsdienst-troebelen zijn uitgebeeld. Hij hoopte dat er vol doende deelname zou zijn om het feest in zijn grootschen omvang te doen slagen. Naast processie, kerkelijke viering en optocht zullen ook concerten wor den gegeven, zoodat het feest bezoekers zal trekken, mede tot voordeel van de gemeente, speciaal den middenstand, Waggon van een goederentrein ontspoord. Vrijdagmorgen is te Maashees-Smakt tijdens het rangeeren met een goederen; trein een der laatste wagens van dien trein ontspoord. De hoofdlijn werd versperd, zoodat de trein nr. 393 van Nijmegen—Venlo niet kon passeeren. Een uit Venlo ontboden extra trein was spoedig gearriveerd, teneinde reizigers en de bagage van het versperde punt te halen. Een en ander veroorzaakte slechts een vertraging van één uur. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade is gering. Tragiscli ongeval. Terwijl eenige kinderen Zaterdag aan het spelen waren op het kerkhof te Limmel, Maastricht, viel een der graf- steenen om, die waarschijnlijk verzakt was door do laatste overstroomingen en verpletterde den 10-jarigen H. H. den schedel. Door de G. G. D. werd het lijkje naar de woning der diepbedroefde ouders gebracht. Een wervelstorm te Almelo. Men meldt uit Almelo: De storm, die in een der jongste nachten boven ons land woede, hee-ft te Almelo het karakter van een cycloon gedragen. Naar een achtwaker aan een der fabrieken ons mededeelde, ver toonde zich 's nachts in de lucht een reusachtige grijze wolk, die in wente lende beweging met groote snelheid wordt voortgejaagd in noord-oostelijke richting door de buurtschappen Krom mendijk en Achterhoek. De windhoos veroorzaakte een geweldig rumoer en ging vergezeld van een kort, maar hevig onweer. Dikke hagelsteenen vielen uit de lucht. In den Krommendijk werd een boerderij de steenen gevel omver geworpen en op den hooizolder gesmakt. Enkele boomen knapten aan den grond af. Erger hield de wervelwind huis in den Achterhoek. Hier werden enkele schuren omvergeworpen en tal van boerenwoningen deerlijk geteisterd Enkele boomgaarden werden geheel vernield. Alles speelde zich in 1 h minuten af. De bewoners van de huizen in de geteisterde strook, vluchtten in nachtgewaad naar buiten. De Ministers door H. M. de Koningin T" Evenals verleden week Zondagavond onstond Zondagavond weer een vecht partij te Ileerlerheide. De twist ont stond tusschen de twee gebroeders N. ui» Kerkrade en zekeren H. en diens zoon uit Ileerlerheide. De messen wer den getrokken., met het gevolg dat H. Sr. een steek in den rug en diens zoon steek in een der longen kreeg. Laatstgenoemde is in zorgwekkenden toestand opgenomen in het ziekenhuis. De twêe gebroeders N. zijn gearresteerd. Een dezer had nog een steek in een der beenen. H. M. de Koningin heeft Maandsg middag 2 uur de nieuw-benoemde ministers in het Kabinet de Geer ten Koninklijke Paleize beëedigd, met uit zondering van Jhr. mr. van Karnebeek, die met dezelfde portefeuille, welke hem in het vorige Kabinet was toebe deeld, tot het nieuwe Kabinet is toege treden. Venlo's vernieuwd Spoorweg-Station Het vernieuwde station N. S. te Venlo, nadert zijn voltooiing Het eerste perron is binnenkort niet meer vrij toeganke lijk. De uilgang langs de visitatiezaal is omgelegd tot het midden van het perron alwaar in de vestibule zich de tourniquets bevinden, waarlangs het in en uitgaand publiek zich moet bewegen van en naar de treinen. De uit Duitschland komende reizigers zullen nu na door de visitatiezaal te zijn gegaan over det perron zich naar de wachtkamers of door den nieuwge- schapen uitgang, kunnen begeven. Het bedienend Duitsch personeel san de loketten is verdwenen en met hen hun bureaux die door de verbouwing zijn geabsorbeerd. Voor de gelden in de laatste 30 jaren aan veranderingen en verbouwingen alsmede nieuwbouw, besteed, hac echter een nieuw station gezet kunnen worden. Invoer van vee in België. De »Monileur" zal een ministerieele beschikking bevatten, waarbij wordt bepaald, dat de invoer van herkauwende dieren, die minder dan 3 weken geleden op een Nederlandsche markt hebben gestaan, in België wordt verboden. Overigens blijft de invoer van runde ren, schapen en geiten uit Nederland geoorloofd op vertoon van een officieel certificaat, afgegeven uoor een veearts Kippendieven. Maandagnacht hebben kippendieven te 088 weer hun slag geslagen en 80 kippen gestolen bij den wethouder M van Erp, daarna hebben zij de ramen van het woonhuis trachten te forceeren. Toen zij werden gestoord namen zij de vlucht. Het bankschandaal te Antwerpen. In verband met het schandaal bij de Crédit Foncier d'Anvers zijn Woensdag avond nog drie handelaars gearresteerd Zij worden beschuldigd van uitgifte van valsche wissels, waarvan zij het bedrag ontvingen en deelden met de gevolmachtigden der bank, V^ylsleke en Michielsen. Bij de ondervraging verklaarde een hunner voor meer dan 400.000 tr. valsche wissels ontvangen te hebben. Het grootste deel van dit geld ging op in braspartijen. Behalve in Vlaanderen, waar de ondergang der Bank de meeste per sonen meest kleine landbouwers en middenstanders heeft getroffen, heeft de krach ook in Limburg vele slacht offers gemaakt. Eene dame, die wel is waar met fortuin bedeeld is, doch vele kinderen heeft, heeft een strop van meer dan 100.000 francs. Een notaris schiet er 70.000 francs bij in. Hij overhandigde een paar dagen vóór den krach aan een bouwonder nemer, die werken voor hem uitge voerd had, een chèque op de «Credit Foncier" van 22 000 francs. Toen de man eenige dagen later den chèque ter uitbetaling aanbood, was de kas gesloten. Een winkelier spaarde zijn geld bij de Bank. Op 't einde van Februari moest hij 32.000 francs hebben doch hij kreeg geen cent. Een ander, had er een tegoed van 13 000 francs die nu ook verloren zijn. Ontelbaar zijn de landbouwers die hun spaarpot geledigd hebben of hunne penningen van de Spaarkas terughaal den om ze op de «Crédit Foncier" te zetten. Een zekere Modest van Oost, 65 jaar oud, rentenier, wonende te Ruysselede, die al zijn geld op de «Crédit Foncier d'Anvers" geplaatst had, heeft zich uit wanhoop verdronken in een pul, achter zijne woning gelegen. Te Aalter zou een weduwnaar, vader van verschillende kinderen, zich om dezelfde reden aan een strop hebben verhangen De ttfger breekt los. In een groote kist zeulde men hem naar den steiger, en met geweld van takels werd hij aan boord gesleurd. Nieuwsgierig nam men hem op, zich veilig wanend voor hel monster, dat geeuwend achter de dikke tralies ter nederlag. Los gingen de trossen en eenmaal ontmeerd spoedde het vrachtjammertje zich naar Singapore. Benkalis verdween aan de kimme Flauw glimpte een petroleum-lampje op het achterdek, waar zich in zonder linge verwarring de Chineesche passa giers hadden opgeschoten. De koning van het woud ontwaakte, vond het hem toegesmeten slaapsalet niet in overeenstemming met zijn rang en stand en zon op ontsnapping. En, kijk, was daar niet een luchtgat boven zijn kruin, waardoor men hem reikte zijn dagelijksch brood? En zijn mach lige klauw baande zich daardoor éen uitweg. Gekraak van planken weer klonk, de hefboom werkte. Een lenige sprong en rondom was de vrijheid en de zee. Het water te nat vindend en nog eenige slaapdeelen tekort komend, vleide hij zich neer temidden der Chi neeschjes, die ronkten in zalige ont- wetendheid, gehuld in hun namaak tijgervel-dekens. Het was middernacht en acht glazen galmden langs het stille dek. De djaga begaf zich naar het achterschip om de log af te lezen, zag den geweldenaar aan voor een Chineesche deken en trapte er op. Weerklonk een schor gebrul maaide een gestreepte poot door de lucht, den djaga achterlatend met ver lies van een deel van zijn rug. Met moeite bereikte de ongelukkige de brug, meldde het ongeval en zakte ineen. Cappy, die de wacht had, was hoogst verschrikt. De brug verlaten om zich aan de genade van het monster over te leveren oh nee 1 Dus rukte hij vol angst den stop van de spreekbuis en bulderde naar het machien. De tweede sloomwellusteling durfde eveneens niet de veilige ruimte te verlaten. Vandaar dat een fluitje den chief-engeneer uit zijn zoeten slaap rukte «Tijger losgebroken.... Djaga geattakkeerd.... neem maatregelen" Snel rolde de dikzak uit z'ntampal tidoer en inspecteerde zijn geschut. Öh 1 noodlot.... slechts zes millimeter revolvertje en een verroest geweer zonder patronen. Daarop de second male fighting boy gepord. Deze greep direct naar een lans, die den wand sierde, doch vond na veel zoeken ook een vijfschoots klein kaliber. De Chief mate rap gewekt kreeg bijna een toeval. De Chineesche passagiers gemeente, ontwaakt, sloeg tot een paniek^over, en liet zich zonder meer neervallen van de twee trappen, die naar het kuildek voerden. Daar beneden vormde zich een toren van krijschende lichamen. Men klaarde de door eengeknoopte verder misbaar in het eerste klase salon op. Daarop gingen de twee revolvers- bezitters ter jacht. Ze beklommen hier voor het tentdek en het paffen ving aan. Waar men maar een glimp van J het beest meende te kunnen ontwaren, floten de kogels, die alles troffen, be halve den tijger. De beide jagers schudde lachten van pret. Het schip naderde Singapoersch examinationsteamer, een vlet werd ge streken en hulp aangevraagd. Een wijle later „klommen twee tot de landen gewapende «Tommies" aan boord. Men verzocht hun de binatang te vellen, doch stuitte hierbij op tegen stand. «Shoot a tiger" vroegen zij nog twijfelend. Geen denken aan, daar had den zij niet voor geteeken'd. Het mollige machinehoofd leende een karabijn en wederom beklommen de twee helden de zonnetent. Inmiddels werd het dag, men naderde de reede van Singapore en reeds stond er stoom bij de winches. De karabijn knetterde en neer viel de rustverstoorder. Men wachtte een wijle, daarop klom de schutter behoed zaam neer, inspecteerde zijn prooi en slaakte een indianenkreet«Ik heb hem gedood". Nummer Lwee daalde-af en juist wilde men het beest ter meer dere zekerheid een strop omleggen, toen hel dier weer tot bewustzijn kwam. Het was slechts een schamschot. Snel redde men het veege lijf. Het volgende schot miste, de tijger galloppeerde langs het dek en kreet luidde zijn verontwaardiging uit. Na een tijdje nestelde hij zich onder de trommel van een sloomlier. Wederom weerklonk een schot, dat ditmaal een sloomleibuis van de stoom lier trof. Met luid gesis ontsnapte de stoom in het aangezicht van den Koning van het woud Groot was zijn woede en een nieuwe ren volgde. Ten laatste maakte een schot van drie meter afstand een einde aan zijn leven. De huid werd verkocht en Klinga- leezen vergastten zich d«s avonds aan een tijgerboutje. Ondeugdelijke eet- en drinkwaren. Sedert 1920 zijn de bepalingen van de Warenwet voor ons land in werking wordt toezicht uitgeoefend op eet en drinkwaren en op enkele andere artikelen, in het belang van de volks gezondheid en de eerlijkheid in den handel. Ruim 130 keurmeesters gaan dagelijks rond in winkels, op markten en andere openbare verkoopplaatsen. Eet- en drinkwaren, welke bedorven of ondeugdelijk zijn, worden ongeschikt gemaakt voor menschelijk gebruik of vernietigd. Een ieder, die gegronde klachten heeft over de hoedanigheid van eet- en drinkwaren, kan die klachten ter ken nis brengen van den directeur van den warenkeuringsdienst, die toezicht houdt in de plaats zijner inwoning. Deze diensten zijn gevestigd in Alkmaar, Amsterdam, Arnhem, Assen, Breda Dordrecht, Eindhoven, Enschede, Goes, 's Gravenhage, Groningen, Haarlem, 's Hertogenbosch, Leiden, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam Utrecht, Zutphen, Zwolle. Overtreding der bepalingen kan met tweeduizend gulden boete of zes maan den hechtenis worden gestraft. Toch komt nog een groot aantal overtredin gen voor. In 1924 werden meer dan achtduizend partijen eet en drinkwaren, welke bedorven of ondeugdelijk waren aan het gebruik onttrokken en werden meer dan dertien honderd personen wegens het verkoopen van vervalschte of ondeugdelijke eet en drinkwaren veroordeeld lot somtijds hooge geld boeten of tot hechtenis, in tien geval len van een maand of langer. Hoeveel kost dat alles wel Het geheele toezicht kostte in 1924 niet meer dan een en twintig cent per inwoner. Behalve dit algemeene toe zicht wordt nog bijzonder toezicht ge houden op de onschadelijkheid van vleesch en vleeschwaren door de ambte naren van den vee-en vleeschkeurings dienst, op de zuiverheid van boter door de ambtenaren van de rijkszuivel inspectie, de botercontrole stations en op de kwaliteit (vetgehalte) van kaas door de kaascontrole-stations. ongelukt zijn. De schade is aanzienlijk, Klooster ingestort. De «Messagero" meldt uit Messina, dat door een orkaan de bouwvallige muren van het vroegere klooster van Santa Barbara zijn ingestort. De muren kwamen op twpe barakken terecht, die verpletterd werden Er zijn vier dooden en drie gewonden. Kooken. De Gezondheidscommissie voor den kring Weert heeft tot de Burgemeesters in haar district een aanschrijven ge richt om strenger toezicht te doen houden door de politie op het rooken door jeugdige personen en het ver strekken van rookmaleriaal aan deze personen. Daar hel Iongrooken in deze om geving steeds meer en meer wordt beoefend en zeer ernstige nicotine- vergiftigingen zich reeds voordeden, waarvan enkele zelfs met doodelijken afloop, is strenger toezicht door de politie en handhaving der betreffende verordeningen ten zeerste in het belang der gezondheid aan te bevelen. Een middel tegen 't stelen van kippen. De afdeeling Doelinchem der G. V. Mij. van Landbouw heeft, in verband met de toenemende k'ppendiefstallen, besloten, bij de regeering aan te drin gen op een wet, waarbij de poeliers verplicht worden al het door hen ge kochte in een register in te schrijven De Groninger Kermis. De verpachting der standplaatsen voor de Mei kermis te Groningen heeft f32.000 opgebracht (v. j f 35.000). Hevige stormen. Ycle dooden. De «Daily Mail" meldt uit Rome, dat hevige stormen gewoed hebben boven Napels en Messina. Er zijn 11 Ingamdsii MtieiesUagea. RUGPIJN EN «REUMATIEK. Laat rugpijn en rheumatiek uw leven niet vergallen. Zoek de oorzaak opl Zeer waarschijnlijk schuilt deze in uw nieren. Inspanning of gevatte kou kan deze gevoelige organen verzwakt heb ben en hen verhinderen in hun werk om de schadelijke vergiften uit uw bloed le filtreeren. Deze vergiften ver oorzaken rheuinalische pijnen en vele andere kwalen, en lioe langer gij de nierzwakle verwaarloost, des te erger worden uw kwalen. Nierzwakte maakt u ook zenuwachtig, duizelig en afgemat zwak, teneer- geslagen en vermoeid, en onderhevig aan onaangename biaasstoornissen. Let op verschijnselen als bezinksel of zand de urine, opgeblazenheid onder de oogen, waterzuchtige zwellingen in de ledematen, stijfheid of ontsteking van de gewrichten. Versterk uw nieren zonder uitstel en voorkom zoodoende de ontwikkeling van ernstige nierkwalen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de nieren weder krachtig en gezond te maken. Foster's Pillen hebben duizen den over de geheele wereld baat gegeven. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijg baar), waardoor gij zeker zijt geen ver legen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1,75 per flacon. 35 Melklooze voedering van drachtige en zoogende zeugen Te Ruhlsdorf in Sleeswijk-Holstein is sedert jaren een proefboerderij ge vestigd, waar een 500tal varkens wor den gehouden, die wekelijks worden gewogen. Uit de rijke ervaring daar opgedaan, deeleu we hier iets mee omtrent de voedering van zeugen. Drachtige zeugen hebben uiaar wai- nig meer noodig dan onderhouds voer; een 2eug, die 10 biggen ter wereld brengt, heeft voor haar ge middelden dagelijkschen groei gedu rende de drachtigheid slechts 15 gr, organische stof noodig. Het lichaam van pasgeboren dieren bestaat voor een zeer groot deel uit water. Anders is het met zoogende zeugen; deze moeten voor den groei van ean 10- tal biggeu per dag het voedsel leveren van anderhalf K.G. gewichtsvermin dering. Zulk een dier heeft dan ook veel meer eiwit noodig dau een mestvarken; wel bijna 690 gram 6 ons per dag; varkensmelk is namelhk zeer rijk aan eiwit. Aan drachtige zeugen behoeft niet veel ten kosle worden gelegd. Men geeft te Ruhlsdorf 's zo mers groenvoer, bij voorkeur jonge klaver en laat de dieren tot in 't late najaar in de wei, waar 't jonge roai- gras wordt vervangen door roode klaver; ook b-iengt men ze wel ter afwisseling, op den serradella-stoppel en ander stoppelland. Bijvoeder wordt niet verstrekt. 's Winters krijgen de dieren gecon serveerd of ingekuild voer, benevens suikerrijke voederbieten, iu kleine stukjes gesneden en vermengd met haver of tarwekaf, serradellakaf of haksel van zeer jong gemaaide klaver Een 2 a 3tal weken voor het biggen wordt eenig krachtvoer toegediend: per dag 1 Kilo van een mengsel, he- staande uit gerst (40 pet) haver 45 pet.) vischmeel (9 pet) droge gist (5 pet.) en geslibd krijl (1 pet.) Geen melk en geen aardappelen. Ook de zoogende zeugen worden al spoedig, 1 a 2 weken na het wer pen, zooveel mogelijk geweid. Er moet echter zeer jong gras in de wei gevonden worden. Op stal wordt gegeven 2 tot 4 kg. per dag van ge meld mengsel, 's Winters worden ook aan deze dieren geen aardappelen gegeven; wel bieten en afval, en het krachtvoer ongeveer als zomers. De biggen blijven bij de moeder tot ze 10 weken oud zijn, maar ze krijgen reeds na de 2e week bijvoer, namelijk krachtvoer in water, dus geen melk. Het bestaat uit 89 pet gerstemeei, II pet. vischmeel, 8 pet droge gist en J pet. geslibd krijt. De wekelijksche wegingen toonden aan, dat de zeugen bij deze wijze van voedering de eerste 3 weken be duidend lichter werden, daarna bleef ongeveer een maand het gewicht ge lijk, dat vervolgens weer toenam. Was de zoogtijd geëindigd, dan was 't gewicht der zeugen gemiddeld 10 kg. lager dan bij 't begin ervan en zagen ze er vaak goed uit. Direct na het werpen werden de zeugen minder sterk gevoed; geleidelijk werd meer krachtvoer gegeven. De directeur der boerderij kan het niet goed vinden, dat aan de biggen naast de moedermelk alléén onderurelk wordt gegeven; wor den aau de ondermelk voermiddeler. toegevoegd, welke minder rijk zijn aan vereenigen. Van havermeel zegt hij, dat dit gunstig op de melkafscheiding werkt, wat bekend is; gerstemeei noemt hij het best verteerbare varkensvoer; vischmeel en gist bevatten veel eiwit en vullen elkaar op de beste wijze aan; vischmeel heeft bovendien een hoog gehalte aan phosphorzure kalk en in haver en gersi zit zeer veel phosphorzuur, om welke redenen men kan volstaan met de bijvoedering van het goedkoope geslibde krijt. Omtrent de rentabiliteit der var- kensfokkerij besluit het rapport: „Hoe vaker de varkens gewogen worden, en hoe vaker men de hoeveelheid verbruikt voeder en de gewichtstoe name gaat vergelijken, des te renda beler zal de varkensfokkerij zijn." Bestrijding der RunderhorzeliurYO. De runderhorzel is een plasg voor de dieren in de wei, die onrustig en gejaagd door het land loopen. De larve van den horzel, bij iederen veehouder bekend door de builen in de huid der runderen, veroorzaakt jaarlijks door beschadiging der huiden groot geldelijk verlies. Bestrijding der larve is daarom zeer gewenschl, en moet algemeen ge schieden. Verwijdering dezer diertjes geschiedt meest in 't voorjaar, als de toeien nog op stal zijn Als in een streek de larve veel wordt gevonden, dan heeft het groot nut om vanwege de iandbiiuwvereeniging een persoon te doen rondgaan, die met dit werkje goed vertrouwd is. In Denemarken heeft men sedert een jaar of 3 de bestrijding wettelijk ge regeld. Wanneer het den Minister van Landbouw aldaar gewenscht voorkomt om den veehouder voor te lichten hoe hij in zijn veebeslag de horzellarve kan uitroeien, dan kan bij hiertoe over gaan op de naleving der voorschriften wordt dan van gemeentewege toegezien. De veehouder kan van den veearts een attest vragen, dat zijn dieren vrij zijn van de runderhorzeilarve. Heeft de eerste niet voor uitroeiing gezorgd, dan geschiedt het voor zijn rekening door de gemeente Wanneer de veehouder den gemeentelijken inspecteur den toe gang lot de stallen weigert, kan hij gestraft worden met een boete van 100 lot 1000 kronen, welke in de gemeente kas komen. Sedert 1923 is het aantal beschadigde huiden gedaald van 18i/t tot 2sJi procent. Korte wenken en mededcelingen. Op het oogenbiik hebben verschillen de lenden met economische zorgen le kampen. Bij onze Oostelijke neburen gaan industrie en landbouw in het bijzonder onder moeilijkheden gebukt Omtrent den landbouw^zei de Voorzit ter van den Mecklenburgschen Land- bouwbond in een gehouden rede De rentabiliteit van den landbouw is ver dwenen in vredestijd betaalden wij voor bedrijfskapitaal 3—4: pCt., thans 12 tot 18 pCt. Zoowel de bezitters van kleine als van grooie bedrijven ontbreekt het aan baar geld. De afstand tusschen de prijzen van onze producten en onze productiemiddelen bedraagt 601U0 pCt. Onze aardappelen kunnen wij zelfs tot -zeer lage prijzen niet verkoopen Waarschuwing Dr. Knuttel, Direc teur van het Proefstation te Maastricht, waarschuwt de gebruikers van Thomas- slakkenmeei, om bij aankoop hiervan dit te laten onderzoeken niet alleen op het gehalte aan phosphorzuur, maar bovendien op fijnheid en echtheid. Dit laatste, omdat den iaatsrten Lijd partijen Thomasfosfaatmee! naar ons land ge leverd zijn, die vreemd phospheal bevatten. Dr. ICarl. Mfiller, Directeur der Proef boerderij le Ruhlsdorf in Sleeswijk- IIoisLein, noemt het een bakersprookje, dal de melk van een roezige zeug gevaarlijk of zelf3 giftig zou zijn. Ook acht hij het onjuist, dat de biggen vroeg van de moeder af zouden moeten, om verzwakking der zeug te voorkomen Verzwakking is slechts het gevolg van een onoordeelkundig voederrantsoen. Br. UL UI Op alle ZON- JsT MAART, nl. 7, 21 Maart, 's nam. omlLoi op 19 Maart enlril half tien Hoogmisfree Iedere Woensdag» mi om 3 uur Lof. Fr. c IRS Spreekuren Burgemeester. De Burgemeester is uitsluitend voor het publiek te spreken, zooveel moge lijk iederen dag van 10'tol 12 uur voormiddag, met uitzondering van Vrijdags. Openstelling Bureaux Secretarie, Burgerl. Stand en Gemeente-Ontvanger. De Secretarie is voor het publiek geopend iederen dag van 9 tot 12 voormiddag en ven 2 tot 4 namiddags. Zaterdags alléén van 9 lot 12 voor middag. o Het Kantoor van den Gemeente ontvanger is voor het publiek geonend, met uitzondering van den laatsten dag van elke maand van 9 tot 12 voormiddag en van tot 3 namiddag. Zaterdag alléén van 9 tol 12 voor middag. Na drie uur is dus het Kantoor van den Gemeente Ontvanger en na vier uur de Secretarie voor het publiek GESLOTEN. goed kunnende j werken. Wasch per maand. G. MEYSSEf Amsterdam. Ide Vraagt dan prij VEf Assur in Bel ast.ii ke Kadastr a li Koop- eu rei mi l£. VERK AF KRUISSTRAAT Overal aan huis iedi PRIJSVER HOOGI Firma van oc Lottu m, Vertrouwd adree ooi' Fruitboomei Bessenstr Haagdoi Bloi lik Groenbl. l ui Kruisstrai NF aan concuri 01 voor 150 uil voor kippuik Bestelt nu ree ene teriaal opdat U lijd Beleefd Smederij gevestigd (huis voorh. Kin van 10 tot half der Spoorwegen 'die Boekhandel STi d, Mi

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6