Medé DI1 DanlJig 5 Danklig voorjai Boerenbora Kunstm fi Voed» (i Pa As li Gemengde Berichten. Districts-arbeidsbeurs van den Lu Afd C Aangeko zeer Vervorme p te te 2 uren op Vrijdag 23 April, te Lottum, ge meenle Grubbenvorst, Markt, des voor- middags te 9.30 uren te Tienray, gemeente Meerlo, Markt plein, des namiddags te 1.30 uur; GEVONDENeen zilver armband horloge, inlichtingen gemeenle-polilie. Voor kippenhouders. Als iets zeldzaams kan wel vermeld worden, dat een 70 W L. kippen van L. Vollenberg alhier van 10 Oct. '25 tot 28 Febr. '26 in totaal hebben gelegd 4126 eieren. Dus gemiddeld bijna 60 eieren per kip. Het slechte weder van den afgeloopen winter in aanmerking nemende, is dit een buitengewone prestatie. Op de Maandag alhier gehouden jaarmarkt was veel vee en biggen aan gevoerd. De handel in vet- en weivee ging vlot. De biggen blijven duur. De zeer groole aanvoer werd geheel ver kocht aan prijzen van f 18 tot f 24. Voetbal. Verleden Zondag speelde D.S.O. II een Competitiewedstrijd tegen Swalmen en verloor met 2—0. In Venlo werd het terrein afgekeurd, en behoefde D.S.O. I niet naar Venlo. As. Zondag krijgt D S O. II Helden op bezoek. Wil D.S.O. II winnen dan moet er beter worden aangepakt. P. WILLEMS, ontvangt lot nader bericht geen stroo. LEUNEN. Naar wij thans met zekerheid vei nemen, zal de Vrijwillige Landstorm alhier, een concert met tooneeluitvoering geven met de kermis dagen. We wenschen dat deze vereeni ging in haar streven de instand houding v. d. Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm in Leunen mag slagen en bedanken tevens haar voortvarend bestuur bij voorbaat, voor de genoege- lijke avonden, welke zij ons met de anders zoo stille kermis in uitzicht heeft gesteld. Statuten. Bij Kon. Besluit zijn goedgekeurd de statuten der Afdeeling Leunen van den Limb. Land- en Tuinbouwbond, geves tigd te Leunen (wijziging statuten.) OIRLO—CASTENRAY. Zondag j.l. werd de jaarlijksche algem. vergadering van de coöperatieve aan- en verkoop vereeniging van den boerenbond Oirlo- Castenray gehouden in de R. K Bondszaal te Oirlo. In zijn openingswoord herdenkt de voorzitter, de Heer Th. Peters, met eenige gevoelvolle woorden den over leden Adviseur Pastoor Reijnen en spreekt de hoop en de verwachting uit, dat de nagedachtenis van dezen ijverigen en zorgzamen Herder, die zooveel voor de Parochie tot stand heeft gebracht en die zooveel belangstelling steeds toonde voor den Bond, in dankbare herinnering zal blijven. De nieuwe Geestelijk Adviseur de ZeerEerw. Heer Gerards werd met een hartelijk woord verwelkomd. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna bracht de Secr. Penn. de Heer J. H. Nelissen, een keurig en uitvoerig verslag uit, waaraan wij hel volgende ontleenen De omzet bedroeg in 1925 1.245 367 kg. kunstmeststoffen f 47,768,19 380,149 kg. voederarlikelen f 52,440,14 299,158 kg. brandstoffen f 5,982 Totale omzet 1.924,674 kg. voor een bedrag van f 106,190,33. De omzet in kg. nam pl.m. 15 pCt. toe. De winst bedroeg f 2455,45voor waar een mooi resultaat, waardoor de eertijds ongunstige financieele positie ten naastenbij is hersteld. De voorzitter brengt dank aan de trouwe leden voor het steeds toenemend vertrouwen en wijst er op, dat alleen door eendracht en samenwerking onder den onmisbaren zegen des Hemels dit gunstig resultaat is bereikt. De aftredende leden van bestuur en Raad van Commissarissen werden met algemeene stemmen herkozen. Uit de vergadering wordt het bestuur dank gebracht voor het goede beheer. Na nog eenige mededeelingen gedaan te hebben over verkoopsprijzen, pluim vee- en kuikenvoeders, enz. sloot de voorzitter deze druk bezochte, zeer geanimeerde vergadering met gebed. OVERLOON. Dezer dagen kreeg zekere Th. P. een gezwel aan zijn kin waardoor bloedvergiftiging ontstond en P. in het ziekenhuis te Venlo overleed. De 22e Limburgsclie Katholiekendag. Maandagavond had in de St. Vin- centiuszaal te Venlo de installatie plaats van de Eere-Voorzitters, Bestuur en Subcommissies der Plaatselijke Regelings-commissie voor den 22en Limb. Katholiekendag, wdke dit jaar zooals reeds gemeld is te Venlo op 2en Pinksterdag zal worden gehou den. De griep. De griep schijnt zich nog uit te brei den. Het aantal zieken in Venln is zeer groot, ook in den omtrek. Geluk kig heeft deze ziekte veelal geen ongunstig yerloop. VENLO. Hoewel er bij den jongsten watersnood groote voorraden aardappe len zijn bedorven, heeft de handel in dit voedingsartikel weinig te beteekenen. Zeer vele boeren zitten nog met groote voorraden te wachten op stijging der prijzen, die momenteel erg laag zijn. Men besteedt nog f2.50 tot f 3.50 per 100 Kg. De uitvoer naar Duilschland heeft reeds weken lang weinig te be teekenen, waarschijnlijk door de slechte economische toestanden aldaar, Wel ingeladen voor België en Frankrijk, maar de handel is en blijft erg traag. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3250000 'eieren. Groote eieren f 6.tol f7.— Kleine eieren f 5,50 tot f 5 90 Eendeneieren f 6,30 tol f 7. Het gevecht met de politie te Heerlcrlieidc. De 27 jarige ongehuwde B, die op 13 Februari j.l. bij een gevecht met de politie te Heerlerheide een schotwond in den buik opliep, is in het hospitaal te Heerlen aan de gevolgen der beko men verwondingen overleden. WEERT. Het nieuwe openbare stedelijk slachthuis zal op 15 dezer worden geopend voor het verrichten van slachtingen en daarmede in ver band slaande werkzaamheden. De regels van den weg. Limb. Try willige Verkeersbrigade. Gedurende de maand Februari, de eerste maand van haar bestaan, zijn door bovengenoemde Verkeersbrigade een aantal dier.strilten gemaakt over verschillende wegen in Limburg. Een groot aantal waarschuwingen zijn gegeven aan chauffeurs van vracht auto's, voerlieden en wielrijders, die zich niet aan de regels van den weg hielden en in vele gevallen daarvan totaal onkundig bleken te zijn. Alleen in dringende gevallen werd voor het opmaken van proces verbaal ingegrepen, zoo werden o.a. geverbali seerd een chauffeur van een autobus die in 't geheel niet uitweek noch in het voorbijrijden noch in het legemoet rijden levens werd proces verbaal opgemaakt wegens hel niet aanwezig zijn van letter en nummer aan den voorkant van de autobus. voerlieden uie plus minus tien meter achter de kar liepen en het paard onbeheerd over den weg ging, van uitwijken was dus geen sprake. een motorrijder wegens hel verkeerd rijden in een bocht zonder signaal te geven. wielrijders wegens verkeerd uitwijken verkeerd rijden in bochten, geen signaal geven enz. Over het algemeen is duidelijk ge bleken dat vooral de chauffeurs van autobussen en vrachtwagens evenals de voorheden niet genoeg meewerken ter verkrijging van een behoorlijk ver keer. Laat alle bestuurders van motor en voertuigen ook wielrijders en voetgan gers de regels van het verkeer zooveel mogelijk in acht nemen om niet alleen onaangenaamheden van waarschuwin gen en processen-verbaal te vermijden, maar vooral om ongelukken te voor komen, die in den regel te wijlen zijn aan het niet behoorlijk in acht nemen van de regels van den weg, welke elk weggebruiker toch behoort te kennen en na te leven. Verlaging spoortarievon. Het «Volk" zegt uit goede bron te vernemen, dat bij de Ned. Spoorwegen een herziening d.w.z. een verlaging van de reizigers tarieven te verwachten is Aanslagen vergunningsrecht. Volgens »De Rsb." wordt thans over het geheele land een onderzoek inge steld naar de aanslsgen voor het ver gunningsrecht. Het doel van dit onderzoek is om een belere regeling te treffen voor de diverse groote café's. De pacht en de watersnood. Op de in Maas en Waal gehouden geërfdendagen is de kwestie van de betaling der pachtpenningen ter spra ke gebracht van de boeren, die wa lersnoodschade leden, Te Leeuwen werd door den Geërf dendag besloten, dat de helft der pachtpenningen door de boeren dadelijk zou betaald worden, terwijl het reslee- rende deel op 1 Juli a s. met bijbeta ling van 1 pet rente moet betaald zijn. Do vruclitboomen in het overstroomde gebied. In het overstroomde gebied van Maas en Waal zitten de fruitboomen reeds dik in den knop. De peren, prui men en krozen beloven een bijzonder rijken bloei. Volgens het zeggen van deskundigen zal niettemin van de boomen, die in het water hebben ge staan, geen beschot zijn te wachten. De ondervinding zou nl. geleerd heb ben, dat het hier een soort noodbloei wordt, welke het niet lot behoorliike vruchlzetling brengt. Vrijgesproken. De Rechtbank te Roermond heeft den brievenbesteller P. P. uit Venlo, legen wien door het O. M. wegens verduistering 8 maanden gevangenis straf was geëischt, vrijgesproken. Hoog water. Men meldt uit Leeuwen, dat daar het water thans langzaam vallende is. Steeds meer weilanden komen nu droog. In Wamel en omgeving is daarentegen nog weinig van het wegzakken van het water te bespeuren. Het heel wat lager gelegen Dreumel zit nog diep in het water. In bet Rijk van Nijmegen, in hel bijzonder in Wychen en Balgoy, is de toestand in de buurtschappen nog geenszins verbeterd. De wegen naar Ravenstein, Leur en Grave kwamen nog dieper onder den kwel. De afvoer hiervan wordt nog steeds belemmerd dóór den dam bij den Krayenberg, welke streng wordt bewaakt. u uvi 'Vïiiiy n'uöi ló, IVOII op de uiterwaarden niet geloosd wor den. Men vreest dat een deel van de dorpskom van Wychen andermaal onder zal loopen. Reeds heeft men de Zandstraat, waardoor de verbinding met Nijmegen loopt, vaneen bekisting voor zien. Urk staat blank. De hevige storm heeft het water in de Zuiderzee opgejaagd tot een zeer weinig voorkomenden waterstand aan den Overijsselschen kant. Het eiland Urk is gedeeltelijk onder- geloopen het eiland staat grootendeels blank en hel water staal tot aan de huizen van het dorp. Gevaar, dat deze onderloopen, is echter uitgesloten. Per soonlijke ongeluken zijn niet voorge komen. Talrijke visschers van Urk en ook vreemde visschers hebben enorme schade beloopen Het is de tijd der haringvisscherij, waarin de nellen worden uitgezet. Door den storm is het nu niet mogelijk geweest, deze in te halen, zoodat de meeste stuk zijn geslagen. Het Italiaansehe ss. „Sircna" te Hoek van Halland gestrand. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vijf is de Italiaansehe vrachtboot »Sirena", komend van Genua en be stemd voor Rotterdam, door den hevigen Noord-Wester storm op hel uiteinde van de Zuider pier gestrand. Het schip bevond zich voorgaats bij het vuurschip »Maas" en seinde-om assistentie, wijl de stuurinrichting van het schip defect was. Daarop vertrok de zeesleepboot «Humber" van Smit en Go.'s Internationale Sleepdiensten wist op vijf mijlen van den Waterweg ver binding te verkrijgen met de »Sirena". De «Humber" sleepte de Italiaansehe boot op naar den Waterweg, toen even voor de monding van den Waterweg de tros, waarmede de »Sirena" werd gesleept, afbrak tengevolge van den geweldigen zij waar tschen wind en stroomdruk op het schip. De «Sirena" werd toen in de richting van de Zuiderpier gedreven, geraakte in de geweldige branding, welke hemel hooge stortzeeën over 't schip wierp, om ten slotte te worden aangeslagen tegen de Zuiderpier. Vóór de Zuider pier bevindt zich een lage strekdam, welke hij hoog water onder loopt en aan het uiteinde is \«erbonden met de pier door een afsluitdam van ongeveer 200 meter leigte. Hier hebben reeds meerdere schepen hun graf gevonden. Ter dezer plaatse, waar de »Sirena" thans vastzit strandde voor eenige jaren d'e »Stuart Star". Een schippersvrouw met haar drie kinderen verdronken. Dinsdag zou het sleepschip »Storm' polder" geladen met kolen de Rijn" haven te Rotterdam binnenvaren toen hooge golven het ruim van het vaartuig binnen liepen waardoor de boot slagzij maakte en onmiddellijk zonk. De 39 jarige, schipper R Hartsuiker en zijn beide knechts konden zich nog tijdig redden. De schippersvrouw echter en haar drie kinderen van een, drie en vijf jaar verdwenen in de diepte en verdronken allen. De kracht van den wind. Woensdag waaiden door den hevigen wind een drietal karren, heiaden met stroo bij het station te Vierlingsbeek omver, terwijl de paarden mede een buiteling maakten. Een motorbootgezonken. De opvarenden gered. Men meldt uit Sneek De motorboot »Piet Ilein", (kapitein B. de Vreeze van Bakhuizen) is Dins dagavond tijdens den hevigen storm op zijn proeftocht op de IIoog rmeer gezonken. De 5 opvarenden werden gered door de motorboot Ilemelum. Een viertal koeien kwamen in de golven om. Veldwachter contra arrestante. Dinsdag eischte de officier van justitie tegen den veldwachter H. V. te Deurne terzake mishandeling van een door hem wegens venten geverbaliseerd meisje f 60 boete of 60 dagen hechte nis. Mr. Trippels pleitte vrijspraak. Wederkeerig luidde de eisch legen het meisje wegens mishandeling van den veldwachter f 25 boete of 5 weken tuchtschool. De uitspraak heeft plaats over 14 dagen. Brand. Woensdagmiddag heeft een fel uil- slaande brand in enkele minuten tijds het manufacturenmagazijn van de firma Boogers op den Demer te Eindhoven totaal vernield. De gemeentelijke brand weer gesteund door die der Philips- fabrieken, bestreed den vuurgloed met 8 stralen. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Alles is verzekerd. Dc S. D. A. P. In hel »Volk" is opgenomen heiver slag der S. D. A. P. over het jaar 1925 Vermeld wordt dat het aantal leden op 31 December 41221 bedroeg, wat een vermeerdering over 1925 is van 3327 leden. Het laatste kwartaal van 1925 bracht een teruggang van 50 leden. De onbewaakte overwegen. Woensdag is de heer K. te Haar lemmermeer bij den onbewaaklen 'overweg aan het Oosteinde aldaar door een locomotief gegrepen en onmiddellijk gedood. W. Brockliuys f De bekenke lolerijman, Willem Broekhuys is in zijn woning te ApeL doorn door een beroerte getroffen en in het ziekenhuis overleden in den ouderdom van 42 jaar. Tragïsónl Woensdag werd in de Kleuter te Uden het lijk opgevischt van de 30 jarige echlgenoote van den hoofd onderwijzer op het gehucht Oventje Het slachtoffer, dat reeds van Zondag avond gemist werd, heeft vermoedelijk een beroerte gekregen en is met haar rijwiel te water geraakt. Wielrijders met een been. Men meldt uit Bergen op Zoom: Dit jaar wordt op de Wielerbaan De Raayberg 't Vierlandenkampioenschap verreden door wielrijders met één been. Uit ons land nemen daaraan deel Piet Groenewegen uil Putte en J. Apperen uit Ellen, verder twee Belgen, twee Fianschen en twee Duilschers. Inbraak met geweldpleging. Een krasse 73-jarige jufFrouw. Dinsdagnacht is ingebroken ten huize van de alleen wonende mejuffrouw S. is de Emmawijk te Zwolle, die als ge fortuneerd bekend staat. De inbrekers hebben eerst getracht door de voordeur binnen te komen. Deze poging is door de soliede sluiting mislukt. Daarna hebben zij geprobeerd de ramen open te schuiven maar die waren afgesloten met masieve koperen pinnen en zijn niet gebroken, maar alleen verbogen Een poging om de achterdeur te for- ceeren mislukte eveneens Daarop heeft men het lofwerk van die deur ver broken en een ruit ingeslagen waar door men bij knip en grendel kon komen. De sleutel slak in het slot en zoo kon men binnen komen. Het eerste werk was, de hond, die in de keuken lag, naar de W. G. te sleepen en daar op te sluiten. Blijkbaar heeft het dier geen bek open gedaan. Daarop heeft men de voordeur open gezet en is men het huis gaan door zoeken. Alles werd overhoop gehaald en weldra geleek de kamer, waar mej. S. in een gesloten bedstede sliep en waar ook hel groote kabinet stond, een uitdragerswinkel Vervolgens zijn de andere kamers doorzocht, maar het was den bezoekers blijkbaar alleen te doen om geld, want voorwerpen van waarde zijn niet meegenomen. Toen de strooptocht geen resultaat opleverde is men naar de bedstede ge gaan en heeft men juffrouw S. een slag op den linkerslaap gegeven. De juffrouw had niets gehoord, maar schrok toen natuurlijk wakker. Be duusd kwam de 73 jarige overeind en zeidedas geen wark. Wacht effe, dan za'k in de bienen kommen. Zij ging het bed uit naar het kabinet waar zij een stevig strijk plankje heeft staan »om hun de har- sens in te slaan". De inbrekers, blijkbaar totaal over bluft, gingen er vandoor. De juffrouw slak daarop een lampje aan en ging kijken hoe laat het was. Het was precies twee uur. Toen de politie kwam, was haar linkerslaap geheel blauw. Dat is niet erg zei de oude vrouw maar dat zij zoo met mijn hond ge sleept hebben, dal is een schandaal. Houdt de deur dicht, anders krijgt Turk pien in 't lief De politie zoekt naar de daders. Storm on sneeuw. Het is Dinsdag in Engeland bijna overal vreeselijk weer geweest-, met stormwinden, die in Cheshire o.a. een snelheid van 40 mijl bereikten. Tal van jonge boomen en telegraafpalen zijn daar omgevallen. In Schotland heeft het overal ge sneeuwd en ook in Lincolhshire woed den sneeuwstormen, dio alle verkeer op de buitenwegen onmogelijk hebben gemaakt. De visschersvlool te Grimsby heeft belangrijke schade aan verloren ge raakte netten geleden en eenige kust vaartuigen zijn in havens moeten bin- nenloopen. Dc gevolgen van don storm te Hamburg. De wind, meldt een bericht uit Ham burg, die Dinsdagmiddag reeds zeer sterk was, ging Dinsdagavond plotseling over tot een Noord-Westelijken storm, waardoor vrij groote schade is aange richt. De brandweer moest herhaaldelijk uitrukken om hulp te verleenen. Zoo was van hel hoofdstation het dak van het middelste gedeelte ernstig bescha digd. De wind had de dakbedekking over een oppervlakte van enkele vier kante meters weggescheurd. Op verschillende plaatsen werden ook de leidingdraden van de electrische tram afgeknapt. Schoorsteenen werden afgerukt, boomen ontworteld, terwijl van een in aanbouw zijnd huis hei dak -weggeslagen werd. In den loop van den nacht werd het middendak van het station nog verder beschadigd, zoodat de bedekking over een oppervlakte van niet minder dan 200 vierk. meter weggeslagen is. Het water steeg tot een hoogte van 14i/* voet, zoodat verscheidene kelders in de lager gelegen stadswijken onder liepen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. De storm aan (1c Franschekust. Een telegram uil Marseille meldt, dat na een korte periode van kalmte de Noordweslerstorm opnieuw met hevigheid over de golf van Marseille opstak. Elke havenbeweging was on mogelijk. Verschillende binnenhavens moesten gesloten worden. Het verdeer stond slop. De storm heeft verscheidene onge vallen, hoewel gelukkig geen enkel van ernstigen aard, veroorzaakt. Moeders, beschermt uw kind. Verkoudheid, voor volwassenen een bezwaar, vormt voor zuigelingen en kleuters een groot gevaar. Van elke honderd kinderen, die be neden het jaar sterven, gaan ongeveer Houdt zooveel mogelijk verkouden, hoestende personen uil de buurt van uw kinderen. «Gezondheidsraad". Droevige cijfers. Hoe in Frankrijk de school zonder God als een gevolg van de socialis tische wetgeving het moreel verval in de hand werkt, en de criminaliteit onder de jeugd doet toenemen, blijkt wel uit het steeds zich uitbreidend aantal - jonge menschen, dat voor de Parijsche gerechtshoven terecht staat. Bedroeg hun a-anlal onder de acht tien jaar in 1922 1140, in 1923 steeg het tot 1544, in 1924 lot 1804 en in 1925 lot 1935 Een ander droevig beeld levert de echtscheiding statistiek op Bedroeg bet aantal ontbonden huwelijken in 1884 1600, in 1923 was dit getal geklommen tot het ontzetlende cijfer van 23,600. Algeheele verwondering behoeven deze berichten niet te baren, wanneer men weet, dat 80.000 onderwijzers zijn aangesloten bij socialistische organisalies en 15,000 jeugdleeraars behooren tot communistische bonden. De watersnood in Hongarye. Volgens de thans in de Hongaarsche bladen gepubliceerde rapporten omtrent de schade, aangericht door den waters nood, in de streken van Kürüs en Berettyó, blijkt, dat de overstroomingen, die ongeveer samenvielen met het hoogwater in Nederland, schade aange richt hebben aan een gebied van 50.000 morgen. Op het oogenblik staan hier van nog ongeveer 6800 morgen onder water. Vooral de schade aan den veestapel is zeer groot geweest Menschenlevens zijn bij de ramp niet verloren gegaan. Van de 670 huizen, en schuren, die in het water gestaan hebben, zijr. er 500 ingestort, 2430 personen moesten uit hun woningen vluchten. Het aantal door de ramp getroffen grondbezitters bedroeg in totaal 3910, o. w. 2984 ldein-grondbezillers, de rest groole. Overreden en gedood. Donderdagmorgen is te Papendrecht een 11-jarige schooljongen, die bij de school aan het spelen was en plotseling den weg overstak, door een autobus gegrepen en gedood. Ingekomen en vestrokken personen. Week van 5—12 Maart. Ingekomen J. II. Briels en gezin» Direct. Post en Tel. Palersstraat van Maastricht. Vertrokken A. Wammerdam, chauf feur naar Antwerpen; H. J Martens, z b. naar Venlo Straalsche weg 36; Th. Verstraalen, dienslb. naar Culemborg, Ridderslr. 40; Chr. Rosendahl, klooster zuster naar Blerick St. Antoniuskl.; E. L. Stevens, z b. naar Blilterswijk, J. A. M. Linskens, z.b. naar Venlo, Vleeschstr. 1; A. M. Foraa, z.b. naar Utrecht Zaagm K 27; P. Olto, monteur en echlgenoote naar Helmond Binders eind. KBBIBLUKB DI3HSTEH YIKBAY. Parochiekerk Morgeu in alle H. Missen collecte voor het Bisdom, half 3 herhalingscatechismus, 5 uur Lof en 4e Lijdensmeditatie. Onder de H. Mis van 8 uur generale H Communie van de leden van het Meisjespatronaat. Maandag half 8 besteld jaarg. Peter Johannes Roelofs, 8 uur jaarg. 2e klas voor Joh. Janssen en Anna van Vosselen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis voor vrouw Kwals Poels, als lid der Mariavereeniging, 8 uur Sol jaarg. voor Gerard Verbunt en de familie Ver- buntHeris met brooduitfleeling aan de armen. Woensdag halt 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Jacobus Verhaag en ouders. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis. 8 uur besteld jaarg. voor Antoon van Dijck, Petronella Jenniskens en Kinderen. Vrijdag fetst van den H, Joseph, half 8 ge- rongen H. Mis, 8 uur besteld jaarg. voor de overleden familie OudenhovenLaurensse, kwart na 4 Kruisweg en veree'ing van het H. Kruis. Zaterdag komen de kinderen der 5e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A 8 Zondag zal de H. Familie ter bedevaart gaan naar Smakt, vertrek uit de kerk kwart voor acht. Zaal in liet Patronaat. Om kwart over 9 H. Mis voor de Jonge Derde Orde en voor de Congregatie. Dinsdag onder de H. Mis van half 8 korte toespraak ter eere van St. Antonius, wegens de novene der negen Dinsdagen. St. Antonius-Patronaat. De leden der Congregatie worden verwacht om kwart over negen aanstonds naar binnen te gaan en niet het uitreiken der naamkaartjes af te wachten Dit kan beter in de kerk gebeuren..De zangers gelieven vijf minuten eerder te komen. Worden gevraagd 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk 1 burgerdienstmeid voor dadelijk 1 leerling kuiper 1 boerenknecht 17—18 jaar 2 werkmeisjes klooster Ursulinen 1 kleermakersknecht voor Venray 2 bejaarde huishoudsters in klein gezin 1 leerling koperslager 2 keukenmeiden 6 boerenknechten van ^5—23 jaar 1 jongen die melken kan. 3 boerendien9tmeiden 2 burgerdienstmeiden 1 kleermakersleerling 1 lasscher voor autogarage 2 kindermeisjes voor Venray Bieden zich aan 2 kindermeisjes 1 bakkersknecht 6 j a. h. v. 1 schildersknecht 2 1 koperslagerskn. 5 - 1 rijwiel en autoreparateur 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak 2 bakkersknechten 2 chauffeurs, of ander werk 1 jongen v. boerenwerk 12 jaar 200 veen- en grondwerkers 1 burgerdienstmeid 29 jaar 1 burgerdieostmeld 17 jaar 1 kleermakersknecht 4 jaar a h vak bv&seklij vai GEBOREN: Geertruida Huberts G. Herman M.lMar Catharina Pirten Johannes H*pl overledenIF 1 patiënt St^sge Ov ra 8 Ondergeteekellaij rechten dank |Le r i n g-M a a tsch apjR E te Waalwijk, 1» prompte uitbeljl h< bedrag, bij hlijd moeder. Erven E\ Voor de fer neming, onder jdt te, bij het over di van onzen g eci vader, betuigei iet dank, in 't bij; an leden der Ham ut! Wed, ft De jaarli der paarden volgt MAANDAG 15 te MERSELO DINSDAG 1G 4», het DORP; nam. 4 uur t|Ul WOENSDAG 1 te LEUNEN HEIDE; DONDERDAG uur te CASTJna OIRLO; VRIJDAG 19 aan het OVE ZATERDAG 20 te YSSELSTE Alles op de b ia De leden gelï ue niet te vérgelei 40 V. B. tT TO TO iet Vanaf hedei n verkrijgbaar in rol bij den heer C s, BE de keuftrt Ook mimet I geschiedt t e Alles concurret )n Pat< 25 Zendt f 1.50 en aa Bilderdykstraai IA. U ontvangt fia boe delijken uitleg Je waarin 74 me an Kinder- boven*eJ sed 4 apparaten, wt aie rekenen of teel« 17 veel patronen i in Het loek bevat ine len voor het noa h( BON is geldif \la bon f 4— Rend It j

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2