ir. Meisjes PUROL Moeders PUROL I mm Fotfi KERKELIJK LEVEN. te VENRAY Zaadhandel J. Vroonland alle F lil Pu H. Smit be Gebiii Fotog Gd Uit de Landbouwwereld Jhr. Mr. G. L. M. H. Ruijs de Beerenbrouckf Gemengde Berichten. Ingezonden. Hondenbelasting 1926 Maandag 15 Februari alle Land- en Tuinbouwzaden J. Keijzefslr Alle TUI zaden sllrij Bietei )v Teutonit or Alle 8 Fc Vergi m ölieve 'et Grati rit aan Bezos ati Wenie Gebr. Li levert Boom- e nl FRANS 50 ur ai Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Han den en Gelaat, dan 30-60-90 ct. 12 Pantserrogge en Petküserrogge. In Zweden wordt van de totale rogge- oppervlakte 90 pCt. ingenomen door de Pantserrogge alle andere roggesoorten zijn er nagenoeg door verdrongen. Hoe zou het hier gaan zou de algemeen ingevoerde Petküser voor de Pantser rogge, in letterlijken zin, het veld moeten ruimen? Tot heden is dit niet het gevalten onzent zijn de verwach tingen ten aanzien van de Pantserrogge niet zoo hoog gespannen. De Rijks- bouwconsulent Ir. H. J. Wilteveen heeft beide rassen bestudeerd en ver geleken. Hij meent daarbij de volgende verschillen te hebben opgemerkt: 1* De Pantserrogge althans de origineele, is minder tegen onze winters bestand. 2. De Pantserrogge ontwikkelt zich in het vroege voorjaar langzamer dan de Petküser, de kleur van het gewas is donkerder. 3. De Pantserrogge heeft iets korter stroo dan de Petküser, maar hel gewicht valt mee, het stroo is wat steviger. 4. De aar van de P.-rogge is wat langer, de schakeling wat wijder. 5. De P.-rogge schijnt wat langer kaf naalden te bezitten, terwijl de korrels wat vaster in de aar zitten dan bij de Petküser. (Dit verschijnsel schijnt het eene jaar sterker voor den dag te komen dan het andere). De heer W. gaat ver volgens na, wat uit bovenstaande valt af te leiden, indien de vermeende ver schillen werkelijk blijken te bestaan. Het komt hem dan voor: dat P.-rogge meer gevoelig is voor het tijdstip van zaaien, en men bij betrekkelijk laat zaaien niet zulk een goede kans heeft op een goede, normale ontwikkeling van het gewas als bij de Petküser. De late ontwikkeling in 't voorjaar geeft het onkruid meer gelegenheid om op te schieten; de P.-rogge zal men der halve op een onkruidvrij-land dienen te verbouwen öf op rijen te zaaien, en dan door middel van schoffelen het land schoon moeten houden. P.-rogge zal misschien een zwaarder stikstof bemesting verdragen. Het gedorschte product ziet er op het oog lang niet zoo mooi uit als bij hjt Petküserzaad. De P.-rogge schijnt ge voeliger voor minder goed oogstweer- Samenvallend, oordeelt de Schrijver Hoewel de kans mij niet groot toe schijnt dat de Pantserrogge het van de Petküser zal kunnen winnen, is een eindoordeel nog niet uit te spreken. Vergeleken met Petküserrogge heeft de Pantser goede, maar ook minder goede eigenschappen. Het zal moeien blijken of door gepaste kultuurmaat regelen van de goede eigenschappen een juist gebruik valt te maken, en tevens of daardoor de bezwaren, aan de minder goede eigenschappen ver bonden, niet ten deele kunnen worden teruggebracht. Onderzoek van kalkmeststoffen. In de jongste Verslagen der Proef stations vinden we als gewoonlijk op gegevenhet aantal monsters, dat van iedere meststof werd onderzocht op een door den leverancier gegarandeerd ge halte. En voorts hoeveel monsters aan die garantie niet voldeden. Wat ons ditmaal opviel, was dit: dat het aantal monsters, niet aan de garantie vol doende, zeer belangrijk is bij de kalk meststoffen bij kalkmergel namelijk 15 van de 63; bij ongebluschte kalk 10 van de 29, bij gebluschte kalk 8 van de 9. Dat is dus respectievelijk 40, 33 en circa 90 procent. En juist van deze meststoffen werden maar weinig monsters onderzocht, resp. 103, 42 en 46. Dat is dus niet in den haak. Al meermalen wezen we er op, dat kalk en mergel, wil men zeker zijn van het resultaat, eveneens onderzocht dienen te worden. Gebeurt dit niet, dan kan men zeer teleurgesteld worden en groote schade lijden. Evengoed als men Chilisalpeter-. en zw. ammoniak, Tho- masmeel en superfosfaat, op gehalte laat onderzoeken, behoort men dit met kalk en mergel te doen; ja, nog meer blijkt dat bij deze noodig te zijn, want bij de eerstgenoemde meststoffen zijn het maar een paar of slechts enkele procenten, die een te min gehalte toonden, 9 bij de laatste wel een derde deel of meer, bij gebluschte kalk zelfs 9 van de 10 monsters. Laten de land bouwers, of liever den besturen hunner vereenigingen, hieraan denkenOok bij kalizout 40 pCt. mag het onderzoek niet achterwege blijven 10 pCt. van het aantal had een te kort gehalte. En waar ammoniak super wordt gebruikt, dient men eveneens monsters te nemen; van de 205 monsters beantwoorden 27 niet aan de te stellen eischen, dat was dus 23 pCt. of bijna één vierde. Onderzoek op „kalktoestand. Dit onderzoek, van zoo groot gewicht gebleken, is in sommige deelen van hel land zeer toegenomen alleen uit Gel derland zijn in de laatste maanden minstens een paar duizend grondmon sters naar Wageningen opgezonden om op skalktoestand" te worden onderzocht. Men voelt, dat hierbij leiding moet worden gegeven, uitgaande van de organisaties. En niet enkel leiding, men wil verder gaan. De drie groote centrale landbouw organisaties het Kon. Ned. Landbouw- Comité, de R. K. Ned. Boeren- en Tuindersbond en de Ghr. Boeren- en Tuindersbond hebben het voornemen opgevat om zelf een «kalkdienst" te organiseerenhet plan daartoe is al een poos in studie. Dit verheugt ons, want als deze hoogst belangrijke zaak aldus wordt aangepakt, zal dit het onderzoek van grondmonsters zeker sterk bevorderen en algemeen maken, 't Gaf eenige schrik, toen onlangs be kend werd, dat het onderzoek van grondmonsters te Wageningen en Groningen wellicht zou worden stop gezet. Onmiddellijk hebben toen genoemde Organisaties zich tot den Minister ge wend met het verzoek om den «Kalk- dienst" althans zoo lang te willen bestendigen, tot haar plannen geheel gereed zullen zijn Een «Kalkdienst", ingesteld door den landbouw zelf! 't Is een feit, dat waard is met gulden letteren te worden aan- geleekend. Korte Wenken en Mededeelingen. «Geen meststoffen meer noodig, alleen electriciteit 1" zoo wilde men de boeren wijsmaken. De electriciteit moest door een toestel (electro-cultivator) worden opgevangen en door den grond ver breid. Prof. Aberson jte Wageningen heeft er een proef mee genomen alles volgens het voorschrift. Het resultaat was: nihil oftewel nul. Men onthoude dat goed Iets over voederbieten Hoe minder beschadigd de bieten in de kuil komen, des te langer duren zij. Daarom make men ze niet al te schoon: er is dan minder gevaar voor beschadiging, en een beetje aarde deert niet, integendeel het houdt den broei tegen. Op verschillende provinciale proef velden in de laatste jaren, waar bieten rassen werden vergeleken, stonden als regel de Barres van Sludstrup en de Groenkraag Jaapjes ver boven de gele Eckendorfer. De beteekenis van stalmest wordt weer meer >ngezien, namelijk voor de instandhouding van de vruchtbaarheid van den bodem. Algemeener wordt de opvatting, dat bij een intensief gebruik van kunstmest het in vele gevallen noodzakelijk zal zijn om nu en dan stalmest uit te strooien, ten einde een i*ationeele cultuur mogelijk te doen blijven. Op de zand- en veen («dal") gronden heeft *het herhaald gebruik van kunst meststoffen onder bepaalde omstandig heden ziekte-verschijnselen in den bodem te voorschijn geroepen, en een vermindering van den oogst tengevolge gehad. Hoe lager het humusgehalte was, des te eerder vertoonde zich in den regel die verschijnselen. In de IJselstreek en Lijmers heeft men herik met goed gevolg bestreden met ijzer vitriool. Besproeiing met een oplossing van 20pCt. gaf onvoldoende resultaten. Toen de sterkte werd opgevoerd tot 22 en zelfs 25 pCtwas de uitkomst vol doende. De granen ondervonden niet de geringste schade. B—r. Als uw Kinderen zich bezeerd hebbengebruikdan onmiddellijk 10 30-60-90 ct. Daan, zeide zij plotseling, dat had je niet moeten doen. Je had dat zoo niet vlakaf moeten zeggen. Daan keek haar aan met gefronst voorhoofd. Zou jij dan ons jongske kunnen afgeven. Wordt vervolgd, al Fe StmreerwrrF aanYiuiicüi i a ï"v Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en on- regelmatigen Stoelgang zijn Mynhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. 9 Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 14 Februari.—Zondag Quinquagesima PAARS. Tweede gebed ter eere van den H. Valentinus; derde a cunctis geen GloriaPrefatie der Allerh. Drie vuldigheid. EpistelDe H. Paulus, zelf een voorbeeld van ijver en liefde, beschrijft ons hierop heerlijke wijze de eigen schappen der liefde. De liefde is nood zakelijk, want zonder haar baten de andere deugden niets zij overtreft zelfs in waarde de gave om wonderen te kunnen doen zij ,is onvergankelijk, want zij zal voorbestaan en volmaakt worden in den hemel. Evangelie Jezus voorspelt hier duide lijk zijn toekomstig lijden. Genezing van den blinde. De iH. Valenlius, waarvan heden de gedachtenis, was Romeinsch priester hij werd te Rome onthoofd, na Asterius, legeroverste, tot het ware geloof be keerd te hebben. o 15 Februari. Maandag. H. Fausti- nus en Jovita. Martelaren. ROOD. (Zwart). Tweede gebed a cunctis; derde naar keuze van den priestervierde voor den PausGloria geen Credo gewone Prefatie. o 16 Februari. Dinsdag. Van den dag. PAARS. (Zwart). De H. Mis van den vorigen Zondag: tweede gebed a cunctis, derde Fidelium (voor alle ge- loovige zielen); vierde naar keuze van den priestergeen Gloriageen Credo: gewone Prefaiie. o— 17 Februari. Asck Woensdag. PAARS. Tweede gebed a cunctis i derde Overspannen Zenuwen vragen een Kalmeereüd en Zenuwster kend middel. Mynhardt's Zenuwtabletten beantwoorden volkomen aan dit doel. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 8 omnipotens (voor levenden en dooden) geen Gloria; geen Credo; Prefatie van de Vasten. EpistelDe profeet Joël maant zijn volk dringend aan zich tot God te be keeren. Hij eischt een streng vasten om de verbolgenheid van God af te wenden en aan de priesters vraagt hij openbare smeekbeden. In de toekomst ziet hij reeds dat God, om wille der boetvaardigheid, voor zijn volk is opge staan, om alle kwaad af te keeren en het met overvloed te zegenen. EvangelieChristus leert ons hoe wij moeten vasten. o 18 Februari. Donderdag. Yan den dag. PAARS. (Zwart). Tweede gebed ter eere van den H. Simeon. Derde a cunctis; vierde voor den Paus; geen Gloria: geen Credo; Prefatie van de Vasten. (Eigen Mis van den dag). EpistelVerhaal van de genezing van koning Ezechias. Evangelie Verhaal Van de genezing van den knecht van den honderdman. De H. Simeon, waarvan heden de gedachtenis, was de broeder van de H. Apostelen Jacobus den Jongere en Judas Thaddeus. Hij volgde zijn broeder Jacobus op als bisschop van Jerusalem en werd aldaar in 107 gekruisigd, —o 19 Februari Vrijdag. Yan den dag (Eigen Mis.) PAARS. Tweede gebed a cunctis: derde omnipotens; vierde voor den Paus; geen Gloria; geen Credo; Prefatie van de Vasten. Epistel Dit leert, dat het uitwendig vasten Gode niet welgevallig kan zijn zoo het niet vergezeld gaat van het vluchten der zonde en het beoefenen der deugden, bijzonder der naasten liefde. Evangelie Het Evangelie wijst ons, evenals het Epistel, op het beoefenen der naastenliefdewij moeten onze werken van liefdadigheid niet verrich ten voor de menschen, maar voor God. 20 Februari. Zaterdag. Yan den dag. (Eigen Mis) Paarsalles als gis teren. EpistelDeze Epistel leert, hoe God de liefdewerken en het vervullen dér godsdienst plichten zegent. Evangelie: Jezus wandelt over de zee Komt Jezus tot ons, dan bedaren de stormen, de driften en hartstochten, die het scheepje onzer ziel zoo dikwijls in het streven naar Deugd en volmaakt heid tegen houden. De Yeertigdaagsche Vasten. «De eerste Adam, zegt de Joodsche overlevering, verbleef 40. dagen in hel aprdsche Paradijs, en als hij daar 40 dagen en 40 nachten verbleven had, dan werd hij bekoord om zijn hongerige lusten te voldoen, en van de verboden vruchten te etende gevallen engel (de duivel) bood hem spijs en hij at en hij verloor met de onsterfelijkheid; het gebied over de dieren des woords- De tweede Adam, Christus, om het kwaad des eersten te boeten, verblijft ook 40 dagen en evenzoovele nachten in het paradijs niet, maar in de wilder nissen en hij wordt ook, en dat drie voudig, bekoord, van den zelfslen satan, en, na de geëindigde temptatie enden voltrokken vastentijd, krijgt hij honger en de getrouwe goede engelen komen en dienen hem. «En hij was", zegt St. Marcus, «met de beesten", waarschijn lijk dat gebied over hen voerende, dat de eerste Adam en zijn nageslacht ver loren hadden. Dit ware al genoeg om van het getal 40 een heilig getal te maken. Daarbij komt nu nog, dat het 40 dagen en 40 nachten regende in den zondvloed; dat Jozef -40 dagen zijne vader Jacob betreurde in Egyptenland. Dat Mozes, tot tweemaal toe, hem 40 dagen bereidde voor het ontvangen van de wet Gods (op den berg Sinaï); dal Elias 40 dagen lang op zoek was naar het land van beloften dat de Israëlieten 40 jaren in de woestijn dooldendat Goliath 40 dagen triomfeerde over het volk van Israël, eer David hem ver sloeg; en dat de inwoners van de slechte stad Ninive 40 dagen penitentie deden op Jonas' gebod. Dit zijn, zoo ge ziet, al tijden van boete, van droefheid, straf, voorbereiding, vasten en inge keerdheid, die Jezus met zijn voorbeeld vereerd en voor eeuwig heilig gemaakt heeften dat op meer als eeee wijze want 40 weken liggen er tusschen O L. Vrouw Boodschap en de Geboorte van Christus; 40 dagen na de geboorte is Christus ten tempel opgedragen en geofferd geworden 40 dagen voor zijn lijden werd hij van de synagoge in den ban gedaan, en 40 dagen na Zijnen dood is Hij ten hemel geklom men en zit ter rechter hand Gods, Zijns Vaders. De II. Kerk houdt, vol eerbied en geheimzinnigheid, nog altijd heure 40 vastendagen in eere, hare heiligste kinderen hebben ze dikwijls daarin nagevolgd, en het volk kan zijnen kerkelijken oorsprong niet loochenen, want het weet nog van zijn 40daag- sche missen na de begravingen van de 40 dagen, dat het zal regenen, na 10 Maartden feestdag van de 40 mar telaren, na 12 Meina St. Medard 8 Juni, en na Sint Maria bezoeking, 2 Juli. De schepen die van ziekte ver dacht waren, moesten eertijds 40 dagen «quarantaine" doen en zonder smet bevonden zijn, eer zij binnen mochten. Hoe recht en redelijk schijnt het ook niet, dat het spijzen derven de gedeel- lelijke tgeheïnet ver- boden spijzen te eten door Adam op ons is gebracht; de oudheid en de schoonheid, den edeldom van de zaken, zou ik zeggen, is alleen waard, dat men de 40 dagen, zoo 't mogelijk is, met blijdschap, ja met eergevoel onder- houde." Guido Gezelle pr. Hoofdpijn bedaart spoedig door gebruik van een paar Mynliardt's Hoofdpijntabletten. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 8 Op huize Wolfrath, te Holtum, is Zaterdagavond, voorzien van de H.H. Sacramenten, in den ouderdom van 83 jaren overleden Jhr. Mr. Gustave Lode- wijk Marie Hubert Ruijs de Beeren- brouck, oud-minister van Justitie, en oud-Commissaris dtKoningin in Limburg Met hem daalt een van Limburgs groolen, een der meest populaire en meest beminde persoonlijkheden van Limburg ten grave. Er zullen weinig Limburgers zijn» die Jhr. Ruijs niet kennen. Zeer velen hunner leerden hem reeds kennen in hun prille jeugd, wanneer de «Gouver neur" het administratief bezoek bracht aan de gemeenten. Nimmer liet hij dan na een bezoek te brengen aan de scholen, waar de Commissaris onge dwongen met de schooljeugd placht te verkeeren, maar haar ook zeer ernstig op haar godsdienstige en maatschappe lijke plichten kon wijzen. Aan Jhr. Ruijs danken wij het, dat ook in zoovele Limburgsche openbare scholen weer het kruisbeeld hangt. Jhr. Ruijs leefde ten volle mede met het volk. Wanneer de Limburgers samenkwamen, zooals op onze Katho liekendagen, dan was hij in hun mid den. Jaren lang, zoolang de uitbreiding van haar aantal het niet onmogelijk maakte, bezocht Z.Exc. alle vergade ringen op deze dagen en overal sprak hij de aanwezigen toe, hen wijzend op het groote onderwerp, dat op den Katholiekendag werd behandeld. Hoe dikwijls was hij niet aanwezig op de jaarvergaderingen onzer.groote diocesane vereenigingen, b.v. op die van den Limburgschen Landbouwbond die er groot op gaat, dat Jhr. Ruijs de Beerenbrouck als eere-voorzitter aan het hoofd stond. Prijzend en vermanend klonk steeds zijn woord. Mocht hij herhaaldelijk de goede hoedanigheden van zijn Lim burgers, die hij zoo door en door kende, loven, herhaaldelijk wees hij ook op veler fouten, zooals op drankbestrijders- dagen. De Limburgsche Landbouwbond ge denkt nog steeds met groote dankbaar heid de bemiddeling door Jhr. Ruijs verleend voor de fusie der Maatschap pij van Landbouw en den Christelijken Boerenbond, die in onze provincie naast elkander werkten. Na de samensmelting ging de machtige boerenorganisatie, die zooveel heeft bijgedragen voor den opbloei van Limburg, met reuzen schreden vooruit en kon zij de eene instelling na de andere tot heil van de geestelijke en stoffelijke belangen van den landbouwstand tot ontwikkeling brengen. Jaren lang was Jhr. Ruijs de onver moeide voorzitter van de Ned. Heide maatschappij, die de vergaderingen steeds duitstekend leidde en de talrijke excursies meemaakte. Do regoeringscrisis. Men verwacht, dat mr. Limburg zijn kabinet zeer spoedig gereed zal hebben. Naar verluidt, zal de heer Weiter de portefeuille van koloniën behouden. Mr. Limburg tracht nog een tweeden katholiek in zijn ministerie zitting te doen nemen. Vergeefs heeft hij ^ij mr. van Schaik gevraagd voor het ministe rie van Arbeid. De formateur zelf zou de portefeuille van Justitie nemen, terwijl jhr. de Geer (C.H minister van financiën zou worden. Voor binnenlandsche zaken wordt mr. Droogleever Fortuijn, oud wethouder van Den Haag genoemd; voor .Waterstaat ir. van Elzelignen, hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat in Zuid-Holland, voor oorlog Woltman, secretarisgeneraal van Oorlog. Voor Buitenlandsche Zaken is jhr. van Karnebeek aangezocht, die echter met de nieuwe ministers nog geen overeenstemming moet hebben verkre gen over het verdrag met België. HET KOSTGELDSYSTEEM. Een droevig kwaad. In het jaarverslag van het Burgerlijk Amsterdam te Nijmegen wordt meege deeld, dat in het afgeloopen jaar aan tal van gezinnen nog steeds uitkeering moest verleend worden, ofschoon meis jes van 15 tot 20 jaar, die op de kunst zijde-fabrieken werken, 30 k 40 gulden per week in het gezin konden brengen. Doch het bleek, dat de moeders daar bijna niets van ontvingen, daar de meisjes thuis zoogenaamd kostgeld be taalden en dus haar loon niet aan de ouders afdroegen. Die simpele mededeeling legt een toestand bloot meldt daarbij deMrgop, die met het woord «treurig" nog te eufemistisch is gekwalificeerd, 't Is meer dan treurig, 't is schandelijk Dat zoogenaamde «kostgeldaysteem" meer toegepast. Als de kinderen iets van beteekenis beginnen te verdienen, gaan ze thuis kostgeld betalen. Toen ze niets verdienden konden vader en moeder voor ze zorgen, doch zoodra ze meenen, dat de ouders op hetloon.dat ze inbrengen, wel iets overhouden, worden ze «kostgangers" en het geld gaat naar de bioscoop, naar den taart jeswinkel en naar het modemagazijn om van erger te zwijgen. Vader en moeder mogen desnoods armoe lijden, aan den arme komen, gebedeld brood eten, wat deert 't hun. Ze willen eerst vooral hun vermaak, hun genot hebben. En els vroeg of laat werkloosheid volgt of ziekte, dan zijn vader en moeder weer goed genoeg. Dan mag moeder opscheppen.... zonder kost geld. Schandelijk is dat systeem. Moderne bokkenrijders. In den nabijheid van de Nederlandsch Duitsche grenzen hebben den laatsten tijd blijkbaar ten gevolge van den economischen nood, waarin zoo velen verkeeren nachtelijke diefstallen en rooverovervallen plaats. De klachten over het plunderen van vrachtauto's is legio evenals over de overvallen in het nachtelijk dui?ler. Enke staaltjes laten we hieronder volgen Een mijnwerker van zijn werk huis waarts keerend, werd door zwartge maakte bandieten overvallen en later door zijn kameraden hevig bloedend bewusteloos langs den weg gevonden. Nabij Würselen werd een huisvader eenige honderden meters van zijn woning verwijderd door personen, die zich in een hinderlaag hadden gelegd, met revolvers bedreigd, van zijn geld en goed beroofd en bloedig mishandeld. Herhaaldelijk worden personen in het Wormdal door gemaskerde ban dieten aangevallen, beroofd en geslagen. Het volgende feit doet denken aan een Mexicaansche bandietenstreek. Een auto van de broodfabriek te Alsdorf reed wegens den slechten weg in lang zaam tempo van Birk naar Bardenberg. In de nabijheid van het kerkhof spron gen plotseling uit de donkerte twee personen, die op den auto sprongen en den chauffeur dwongen te stoppen om de geldtasch van den broodventer te kunnen bemachtigen. De venter bleef echter de baas, smeet den roover van den auLo en nam de vlucht, eenige revolverschoten werden hem nage zonden. De chauffeur, liet den auto in den steek en zocht zijn heil eveneens in de vlucht. Toen de politie kwam was er van de roovers natuurlijk niets meer te bekennen. Onder de bewoners van het platteland heerscht groote onrust. Buiten verantwoordelijkheid der Radaotie. Rijwielpaden. Zoo als het wel ieder heeft onder vonden, zijn hier in de gemeente zeer veel slechte rijwielpaden, waarom hier nog wel eens op gewezen zou kunnen worden, dat het op rijwielpaden ver boden is, om er dieren over te laten loopen, of met de karren er over te rijden, wat zeer veel gebeurd op markt dagen. Is hier dan geen politie die daarvoor kan waken Of hebben zij het recht niet zoo lang die plaatjes nog niet geplaatst zijn? Dan moeten de gemeentewerkers maar eens bij de boeren in de schuren gaan kijken, waar deze in 1914 ?ijn neergegooid. Ondergeteeker.de meent dat nu al lang genoeg de oorlog voor bij is tn dat het nu toch wel tijd wordt, dat hier eens verandering in komt, of moet hier in Venray niets goeds meer over blijven. U Mijnheer de Redacteur dankënd voor de verleende plaatsruimte. EEN WIELRIJDER. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van de houders van honden in deze gemeente, dat zij ingevolge de verordening op de hondenbelasting verplicht zijn, hunne honden uiterlijk vóór 15 Februari a.s. aan te geven ten kantore van den gemeenteontvanger en dat de verschul- pigde belasting gelijktijdig bij de aan gifte moet worden voldaan. Na '15 Februari zal tegen degenen, die alsdan nog niet aan hunne ver plichting hebben voldaan, procesverbaal worden opgemaakt. Venray 28 Januari 1926 Burgemeester en Wethouders v. Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN: Kruisstraat 2, VENRAY aan concurreerende prijzen. Pootaardappelen. Gras, Kla^i a in kwaliteit aan mde Wederom vs je Koolraapzaad and ten Koolraap izad in geplombee Belee end VB IR KRUÏSSTRAA Overal aan PRIJSVERHOI ede «8 Vlechtwerk, vii nt, Draadnagrini Gierpompenisee vaten, Stalkru eevi gesmeede G in Prima fabriki Beli ete MMT Slaap-, Eet-, menten van landsch goed Tafelpooten, Kapstokken, artikelen, Spir I, sen, alle Stofl Dfiizen. Beleef ®d Lottui Vertrouwd ad >oo Fruitboon Besseni Haag B rui Groenbl In geveslig SS' (huis voorh. v. is iet lo Fees et van 10 tot hl ad, L; fan t, Lei A co

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6