Ir. Jos. items Regen mantels Regen- Auto-houders! jassen Nieuwjaarswenschen, Provinciaal Nieuws, vergadering Spreekuur te VENRAY V. PYLS Het staat vast INOK Kunstmest strooier de beste is Coop. Eierverzend'ug Venray^ Hoest-Keelpijn Anga-bonbons' fi Gemengd Nieuws. Ingezonden. Districts-arbeidsbeurs Zondag 27 December Advocaat-Procureur Venlo Dinsdag 29 Dec. a.s. Zondag 27 December GROOTE Firma van den Munckhof Prachtsorteering in P. J. Willsms, Overloon waterdichte dekkleeden MERSELO. Aanbesteding van 't vervoer der eieren over t jaar 1926 Aanl b het woonhui Het slo( i het voc ter en Aan Het b v Tooneeli huis op V enray. Aan het bui'1 woonhui! Misi Ms On dé Hen n Colbert n ook in 2 °|0 vooi] Doos 60-90ct. Wj Bij Apoth.en Drogisten. 58B-8 In het volgend nummer van „Peel en Maas", dat op Nieuwjaarsdag (Vrijdag) verschijnt, bestaat wederom de gelegenheid tot het plaatsen van Nieuwjaarswenschen, tegen den prijs van 25 CENT (bij vooruitbetaling). Opgaven worden ingewacht tot Donderdagmorgen 10 uur. Heeren Adverteerders en Inzenders gelieven er eveneens nota van te nemen dat hunne opgaven uiterlijk Donderdagmorgen 10 uur worden ingewacht. Abonnement-advertentiën Woensdagavond. VEN RAY, 24 December 1925 Verlaging Gaspryzen. Burgemeester en Weihouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de Raad der Gemeente in zijne vergadering van 22 December j 1. be sloten heeft de gasprijzen met één cent te verlagen. De prijzen zijn in het vervolg: Industriegas 11 cent per M3. Lichtgas en gas over den muntmeter 13 cent per M3. Kamerverwarmingsgas over afzon derlijken meter 9 cent per M3 De verlaging gaal in na de meter opname, welke de eerste dagen in Januari zal plaats hebben. Venray, 23 December 1925. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dal in verband met de a s. feestdagen de Gemeentesecretarie uitsluitend voor het bureau van den Burgelyko Stand 2de Kerstdag zsl geopend zijn van 11—12 uur voormiddag. Venray 22 December 1925. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDENeen dameshandlaschje- Aan komen loopen Een herdershond Inlichtingen Maréchausséekazerne. Zaterdag werd in de Hofstraat alhier, een kind door een autobus om vergereden. Gelukkig vielhet onder den wagen, en wel zoo dat geen der wielen haar raakte en zij alleen met den schrik vrij kwam. 'Dinsdogvoormiddag is in de schuur van den landbouwer Th. Droe sen aan de Heide, brand ontstaan. Het oude gebouw met het daarin aan wezige 8troo en graan, werd een prooi der vlammen. De brandweer van hier was aanwezig. Verzekering dekt de schade. Maandag a.s. voorm 10 uur zul len in de Parochiekerk de banken worden verpacht. Men deelt ons mede, dat Maandag 28 dezer om half 5 het Meisjes-patro naat »St. Agnes" eene uitvoering zal geven voor genoodigden, in den grooten zaal van het Pensionaat ^Jerusalem", welwillend afgestaan door de Eerw. Overste. Ingang tegenover de kapel. Er zal worden gespeeld een drama »de II. Elisabeth" en een blijspel: »de ontevreden Waschvrouw", verder zang en declamatie. Bij M. Gusters, Groole Straai alhier, is een prachtige collectie vogels geëtaleerd, geprepareerd door de Gebr. van Bergen, Kruisstraat. Hierbij is ook een voor ons land zeldzame vogel, de groote Trapgans. Noord-Duitschland, Hongarije, Roe menië, zijn destreken, waar deze vogel in groote vluchten van 100 on meer stuks voorkomt, 't Is een prachtdier 1 M. hoog en met gespreide vleugels ruim 2 M. breed. Liefhebbers van vogels doen goed eens 'n kijkje te gaan nemen Alhier is wederom eene nieuwe vereeniging opgericht, n.l een Kanarie- fokvereeniging »Ons Genot". Een 12-tal liefhebbers hebben zich reeds aange sloten. Dinsdag 22 December des nam. drie uur vergaderde de Gemeenteraad van Venray, ter behandeling van de volgende punten: 1. Beöediging van het nieuwe Raads lid, de lieer Willem Wijnhoven. 2. Ingekomen dankbetuiging van den Ileer W. Winters, oud lid van den Gemeenteraad. 3. Notulen. 4. Behandeling der Gemeentehegroo- ling dienst 1926 en de hegrooting van het Bedrijf der Gasfabriek. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot verlaging der gasprijzen. 6. Voorstel tot tijdelijke belegging van f15000. 7. Aanvrage der Maatschappij Kemp kensberg om circa 12 H A. grond aan de pacht le onttrekken. 8. Aanvrage van G. J. Thoonen tot aankoop van circa 12 H A. grond. 9. Aanvrage lol aankoop van circa 8 H.A. ODtginningsgrond door P. J. Swinkels. 10. Benoeming van twee leden in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs: a. in de vacature van wijlen Pastoor Schoolmeesters 11. Vaststelling pensioensgrondslag van den kanlonnier Derickx. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot heffing eener belasting op de auto's als aanvulling op de verordening der Hand- en Spandiensten. Verslag volgende week. Voetbal. Zondag speelde D.S.O. alhier haar zesde competitiewedstrijd tegen Venlo. Deze wedstrijd eindigde met 7—2 in het voordeel van D.S.O A.s. Zondag ontvangt D.S.O. I aan den Leunsche weg het sterke Mobilia uit Grave, dat nog ongeslagen als nummer een op de competitielijst staat. Toch zal D S.O. trachten om de punten in Venray te houden. LEUNEN. Door de handboogschut terij »St. Joris" zal op 7 en 8 Febr. a.s. een concert met tooneeluitvoering gegeten worden, met medewerking van de Fanfare. De tooneelslukken zijn reeds in studie genomen onder leiding van den heer H Lucassen, te Venray. Fokvereenigiug Eensgezin(1 heid' Yenray-Heide. Op de laatst gehouden controle te Heide werden drie koeien gecontroleerd waarvan de eerste per dag gaf 33 K.g. melk met 3 4 pCt. vet. De tweede 40 Kg. melk met 4.1 pCt. vet. De derde: 431Kg. melk met 3 45 pCt. vet. VEULEN. De Tooneelclub »Kuns^ na Arbeid'' zal op 31 Jan. a.s. en op 2 Febr. eene tooneeluitvoering geven. WANSSUM. Dr. van Bracht uil Well, heeft in een gezin onder deze gemeente twee gevallen van nekkramp geconstateerd. WANSSUM. De heer J. Rullen al hier slaagde dezer dagen le Amsterdam voor het examen Staatsinrichting M. O. HELDEN. De Heer K. Bloemen, dierenarts le Roermond, heeft zich thans definitief als zoodanig in deze gemeente gevestigd De moord te Nederwoert. De 23 jarige landbouwer Granen werd Dinsdagmorgen door de Rechtbank te Roermond veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende, van den politieman Verkernis te Nederweert. De eisch was 10 jaren. Stoomtram gederailleerd. Men meldt uit Weert: Zondagmiddag derailleerde 'ongeveer ter hoogte van de stopplaats het Ven de stoomtram WeertMdeseijck en reed daarbij tegen een boom. De machinist werd vrij ernstig en een 3 tal vrouwelijke passagiers minder ernstig gewond. NEDERWEERT. Vrijdag brandde alhier de graanmolen van den molenaar H. van Bussel geheel uit. Alleen de muren bleven overeind. Er kon niets gered worden. De schade bedraagt 10 h 15.000 gulden. De molen was op beurs polis verzekerd. ROERMOND. Op de Coüp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 275000 eieren. Groote eieren van f 12,90 tot f 14,50. Kleine eieren van f 9,70 tot f 12,90. Eendeneieren van f 12,40 tol f 12,60 Vier kinderen in èèn jaar. Een inwoner van Annendaal, ge meente Echt, deed verleden week bij den ambtenaar van den Burgelijken Stand alhier aangifte van het vierde kind in dit jaar. In Februari nl. gaf hij een drieling aan waarvan er nog twee in leven zijn en verleden week nummer vier. Ontploffing op de Myn „Willem Sophie" In den steenberg op de mijn »Wil lem Sophie" kwam Zondagavond, meldt »de Tel.", het gas, dat door brandende sleenen ontwikkeld werd, met een hevigen knal »ol ontploffing, waardoor een groot stuk muur weggeslingerd werd en in een der slampulteu terecht kwam. Een massa slam, d i. kolenbe- zinksel, werd tientallen meters wegge slingerd. Het kwam in de Eikerslraal terecht, gelukkig zonder personen te treffen. De Eikerstraat werd geheel versperd. Vanwege de mijndireclie werden de voorbijgangers gewaar schuwd. De slam kwam zelfs in een der woningen in de omgeving der slampullen terecht- Ernstig ongeluk in de myn „Hendrik" Een myn werker gedood, twee andere onder zand bedolven. Dinsdagmiddag is op de Staatsmijn »Hendrik" le Brunssum een ernstig ongeluk gebeurd tengevolge van een doorbraak van een watermassa en een zandverschuivin g. Een mijnwerker werd dood opgehaald. Twee mijnwerkers werden bedolven; aan hun bevrijding wordt gewerkt, maar men vreest, dot zij niet meer levend zullen worden opgehaald. Aangehouden. De politie heeft le Schinveld gear resteerd zekere M. II. een Duitscher uit Hering, welke aan de grens op een tweetal Duitsehe beambten, welke surveilleerden op Duilsch gebied, een schot uit een revolver had gelost. De justitie stelde ter plaatse een onderzoek m. Hoog water. Stand van de Maas le Maastricht was Dinsdagmorgen 8 uur 3 M gelijk staande met 45.09 M. boven A.P. België seint nog was. De Maas stijgt 3 c.M. per uur. De landerijen beginnen onder te loopen. Stormschado. In den stormnacht van Dinsdag op ësÊs!& De crisis. Naar de N. R C. meldt, is een poging van dr. de Visser om een anti rev. chrisl. hist, minderheidskabinet te vor men, mislukt door het verzet der anti revolutionairen. Hooge molkprys. Niettegenstaande Cuijk in het cen trum eener melkproduceerende streek is gelegen blijft de melkprijs alhier abnormaal hoog n.l. 17 cent per liter dei halve hooger dan le Amsterdam en andere groote steden. Nu in het algemeen in de zuivel producten eene daling is%ingelreden hoopt men, dat ook de comsuplie melk zal volgen wat voor de arbeidersgezin nen zeer gewenscht zoude zijn. Een landbouw-openluchtspel. De afdeeling Doelinchem der Gelder- sche Overijselsche Mij. van Landbouw heeft besloten tei gelegenheid van de in Augustus 1926 te houden landbouw tentoonstelling een groot openluchtspel te organiseeren, betrekking hebbend op hel landbouwleven in oude lijden in de Graafschap. Zij heeft den heer Frank Luns te Amsterdam met de vervaardiging en enscènezetling van dit ^landspel" belast, waaraan meer dan 400 personen zul len medewerken. Ernstig tmmongcluk. Bij de tramhalte Bussinglaan aan den Driebergschen weg te Zeist had Maandag een ernstig tramongeval plaats, waarbij een doode en een zwaar gewonde te betreuren vallen. Hel bejaarde echtpaar Wels uit Rijsenburg week, tusschen de twee trambanen wachtend op de tram van de U. S. M., komende uil Zeist, te veel uit voor de uit Driebergen komen de tram. De wagenbestuurder van de tram uit Zeist merkte de wachtende oudjes niet op, naar hij verklaarde door het verblindend licht van de aan komende tram en den regen, met het gevolg, dat zij werden aangereden. Den 74 jarigen man werd daarbij het hoofd verpletterd door de voorlanlaarn, zoodat de dood onmiddellijk intrad. De vrouw heeft blijkbaar nog willen ovei- bteken en werd aan den anderen kant gevonden met gebroken arm en been. Per politieauto zijn beiden naar de ziekenin rich ling overgebracht. Ook de toestand der vrouw is zorg wekkend. By het uitgeven van het eerste biljet reeds ontdekt. Men meldt uil Den Haag: De drie Hongaren, die verleden week als verdacht van uitgifte van valsche Fransche bankbiljetten van 1000 francs zijn gearresteerd, in het bezit van een bedrag van 10 millioen aan dergelijke biljetten, zijn Maandag in het Huis van Bewaring te Den Haag ingesloten. De aangehoudenen behooren lot aan zienlijke Hongaarsche families. Een is oud-hoofdofficier, ten andere is advocaat en journalist te Boedapest, de derde is groo'-fabrikant aldaar Fe 's Gravenhage bij het uilgeven van het eerste biljet werd de valschheid reeds ontdekt. Volgens afgelegde verklaringen is het geheele aantal valsche biljetten afkomstig uit Boedapest, waar nog onderscheidene voorname personen in het complot zouden zijn betrokken. Een fluitje ingeslikt. Het 7 maanden oud zijnde zoontje van den heer V. ie Schalkwijk, had een week of zes geleden, zonder dat de ouders zulks bemerkten, hel ongeluk een fluitje in te slikken. De kleine had daar schijnbaar geen last van totdaL hel vorige week dit fluilje weer uit braakte. Daar de kleine niet erg in orde was is het toen direct naar hel St. Antonius Gasthuis in Utrecht ver voerd, waar het aan de gevolgen is overleden, meldt het »U. D." De pasvisa. Er is tusschen Duitsehe en Neder landsche gevolmachtigden onderhandeld over de afschaffing der pasvisa. Mel 1 Februari zou die narigheid worden afgeschaft. Van vrij verkeer spreekt men nog niet. Van een terugkeer tot den gemoede lijken toestand van 1914 is nog geen sprake. Maar de barrikades aan de grens zullen toch voor een groot deel worden afgebroken. Na lli/t jaar. Van 1 Augustus 1914 tot 1 Febr. 1926, dal is precies elf en oen half jaar. Toen de grens dicht ging, sprak men van drie maanden.... Wij, die hier zoo dicht aan de grens wonen en de herinnering bewaren aan wat vroeger was, wij hopen, dat er op 1 Februari een werkelijke en wezen lijke verandering zal plaats vinden in het verkeer tusschen de bewoners aan beide zijden van de grens, want in beider belang is het vrije verkeer en dè normale verhouding. Motorongeluk te Ascli. De bekende Belgische motorrijder Martin Didden, afkomstig van Brée is Zondagavond met zijn motor, die op een snelheid van 150 K.M. berekend is, op den weg van Asch naar Meche- len, dicht bij het station te Asch, op ongelukkige wijze om het leven geko men. Blijkbaar heeft Didden met zoo groote snelheid gereden, dat zijn lan taarn is uitgegaan en hij met een der boompjes langs den weg in bplsing is gekomen, waardoor hem het onderlijf werd opengereten en hij tot aan den rand van het kanaal werd geslingerd. Het linkerbeen was gebroken en de linkerarm had zelfs een dubbele breuk. liet slachtoffer werd niet op slag gedood, maar moet in de ïjselijkste pijnen en doodstrijd zijn bezweken. Te oordeelen naar de bloedplassen zou Martin getracht hebben op den weg le kruipen daar hem de krachten ont braken door het hevige bloedverlies zou hij, nadat hij nog met de tanden een handschoen uittrok, zijn neusdoek hebben genomen om met dezen de ijseüjke wonde te bedekken. Hoewel een schoonbroer van den ongelukkige per auto tweemaal den weg is gepasseerd, heeft hij niets van het ongeluk bemerkt. Eerst Maandag morgen is het lijk gevonden. De motor lag vijftien meter verder in de gracht. De werkloosheid in Duitschland. In de tweede helft van November steeg het aantal rechlstreeksch steun- trekkenden van 473 000 tot 678.000 dw.z. met ongeveer 41 percent. Heige tal betrekkingen van werkloozen, voor wie steun uitgekeerd werd, steeg van 572.000 tot 819.500. De sneeuwval in Duitschland. Zondag heeft het spoorwegverkeer in Duitschland tengevolge van een hevigen sneeuwval groote vertraging onder vonden. Sommige D treinen kwamen met uren vertraging aan. Hutten verantwoordelijkheid der Redaoiie Mijnheer de Redacteur. Als trouw lezer van uw blad viel mij 1.1. Zondag een stukje op, gelileld Angelus". De schrijver is blijkbaar geen Venrayer en zóó slecht op de hoogte van den tóestand hier, dal hij schijnt te meencn, dat er in Venray maar één enkele kerk bestond. Door den brand der Paterskerk immers is nu voor Ven ray de Angelus verstomd, aldus de schrijver N. Ik acht me gelukkig den geachlen schrijver le kunnen troosten met de verzekering, dat hier bij ons in Rooi nog altijd »de Engel des Heeren" geluid wordt en wel in de parochiekerk (sinds omtrent 1462 naar ik meen); in het klooster sJerusalem"; in het klooster »St. Joseph"; in het klooster »Sl. Anna"; in hot klooster »St. Servaas"; in de kapel vanVeltum en dan spreek ik nog niet van de rectorsaIskerken van Ooslrum, Merse- lo, Leunen en Smokt. Er is dus nog altijd gerechtvaardigde hoop dal hel schoone gebruik van den Engel des Heeren ook na den ramp der Paters kerk blijven zal in Venray. LEZER. sïïnamiJKB mro VISBAY. van 18 23 Dec. GEBOREN: Johanna W. Philipsen, Langstraat Hendrikus J. van Rijt, Langstraat Sdbastiana P. O. Swinkels, Oirlo Johanna Pr. A. Verbeek. Hoenderstraat Antonius G. H. van Hoof, Heyde Leonardus H Litjeos, Langeweg Gertruda W. B Oudenhoven, Scboolslraat. OVERLEDEN 1 paliënte St. Anna, I St. Servaas. KBBKBIIJKE BEIHST1K VBKHAY. Parochiekerk Morgen Hoogfeest van Kerstmis on be tUren- gebed, om 4 uur de Kerstmis ge-olgd door 2 stille H. Missen, halt 7 de Herdersmis vooraf gegaan en gevolgd door een stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan door 2 stille H. Mis sen, half 4 Completen en Lof Zaterdag 2e Kerstdag, de dionsten ale op Zondag, half 7 uitstelling van het Allerheiligste, S uur leesmis, 10 uur Hoogmis, hall 4 Com pleten en Lof Zondag half 7 uitstelling van het Allerheiligste 8 uur leesmis, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vespers, 5 uur Completen, Lof, Te Deum en processie tot slot van het ureneebed. MaaDdag hall 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Ida v Valkenburgvd Biggelaar, kwart na 4 Lof Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol jaarg. voor den Weleorw. Heer Ant van Valkenburg. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Godfr. Verstralen, 8 uur jaarg. 2e klas voor Gerard Trynes. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Hend. Camps en Petronella Jenueskens. Vrijdag feest der Besnijdenis O. H. J. Chr., de diensten als op Zondag le Vrijdag der maand en vereeiing van het H. Hart van Jezus, half 7 leesmis, 8 uur gestichte leesmis, 10 uur Hoogmis ter eere van het H. Hart van Jezus, 3 uur Lof en eerheistel aan het H. Hart. Volgende weeK wordt het Allerh. aan.de zieken gebracht Dinsdag Dorp, Woensdag de gehuchten en Douderdag Veltum en Heide. A s Maandag om 10 uur worden de Danken in de Kerk verpacht. Zaterdag komen de kindeken der 4e klas te biechten, hall 8 jaarg. voor Petrus Dekkers, kwart na 4 Lof. Zaal yan het Patronaat. Zondag 27 December om 9 uur H. Mis en ver gadering Derde Orde, afdeeling mannen. Her denking der dooden vac dit jaar. Pauselijke zegen Desgewenscht kunnen ook vrouwelijke tertiarissen komen. Do volgende maand zal een andere rege ling worden getroffen. Eersten Kerstdag generale absolutie. Worden gevraagd 2 keukenmeiden 2 dienstmeiden voor dadelijk 2 kleermakersknecht 2 tot 3 jaar a b vak 3 boerenknechten van 1523jaar 1 jonjföh die melken kan. 6 boerendien9tmeiden 1 keu'vénmeid 2 burgerdienstmeiden 1 melkknecht 1 burgerdiensfmeisje 14 jaar, v dadelijk 1 Iasscher voor autogarage 1 bekwaam rijwielhersteller 2 jongens voor rijwielreparaieur 1 burgerdienstmeid voor 1 Februari 1 Smidsknecht bekend met hoefbeslag Bieden zich aan 1 bekwaam monteur en chauffeur 1 net meisje als bekwame naaister en voor behulpzaam te zijn in den winkel 2 bakkersknechten 2 schildersknechten 1 gediplomeerd melkknecht 200 veen- en grondwerkers 1 kindermeisje, 14 jaar 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk Zij, die werk wen9chen te bekomen bij jimiÉi" In verband met het principieel be sluit van den Raad der gemeente Ven ray van 22 dezer, lot het heffen van eene niet ïedelijke Weggeldbelasting, roepen wij ALLE bezitters van vracht en luxe-aulo's, zoomede autobus- en motor rij wiel houders op ter des avonds 8 uur in de bovenzaal van het Hotel »DE ZWAAN" 24 Eenige belanghebbenden. Spreekuur ten huize van den Heer P. SCHOL5 aan de Schoolstraat te Venray, op des namiddags van half 3 tot half 5 uur. 20 Competitie 2e Klasse R.K.F. D.S.O. I contra Mobliia I Grave Aanvang 2 uur. Terrein Leunsche weg Reuzensorteering. Ook voor wederverkoopers. Aanbevelend, Groote Straat 14 Telefoon 10 dat de omdat hij vlug en gelijkmatig zaait, weinig slijtage heeft en bijna geen ruimte behoeft, is in een paar minuten gereinigd en kost twee derden minder dan andere fabrikaten. Voor Limburg bij Nog af le geven 6 X 41/t M. 25 op ZONDAG 27 DEC. 's avonds 7 UUr_M MART. IANSEN te Merselo. Maandag namiddags oid M. GoumansJ ning van denl Maasheezerwil m Teekening komen bij per stel. Aanfi Door de E CISCANEN 1 CEMBER dei den Bes lek e krijgbaar bij Gardiaan. Aanwijzing* al worden gegei sleding des va P. ALAflPÏ 27 Op WOEK a.s. des nanii 111 het Hotel Vleeschstraat Bestek en bij den Heer 11 straat 46 Vei (Restitutie f 3 a a.s 'I Maandag middags 4 van Sambetl ning vair de worden Teekening komen bij A. vanaf 29 D< Heden Dol petitie, we! a. mis om half ii Kent gijp met de dl r kleur vaj27 Voor eof ni Kent in zwart, effen biaufï] paar en f Kent gij 1 weven, j bekend om-ès Of WINT ia rood gestret in goede k 42 En WIN uv Als U bo akeer hebt- zeker op l NB. Doi onze kwp' gunst blij^ wij en dl Zondags dom

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2