Gemengd Nieuws. Ingezonden, Districts-arbeidsbeurs met betere resultaten uil Berlijn zijn teruggekeerd. Het bestuur werd opge dragen een landelijke actie in het leven te roepen, die onze regeering de overtuiging bijbrengt, dal het noodzake lijk is, dat deze toestand veranderd wordi. GEVONDENeen rijwielplaalje en een handmof (bontwerk). Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. Voor het afhalen van kennis gevingen voor huisslachlingen is het Bureau van den Keuringsdienst ge opend van half 9 tot half 10 vm. en van 2 tot 3 uur nm. Op het Postkantoor alhter werd dezer dagen een valsche gulden ter betaling aangeboden De gulden werd door de politie in beslag genomen. Tot stoker aan de Centrale Ver warming in de Parochiekzsk alhier is benoemd M. Flinsenberg. Water voor melk. Tegen den landbouwer v. K alhier werd proces verbaal ongemaakt wegens het verkoopen van melk, die 25 pet water bevatte. Rjjwiclbclasting. Personen, die vermeenen aanspraak te kunnen maken op een kosteloos rijwielplaalje voor het jaar 1926, moeten ter verkrijging daarvan een aangifte inleveren bij den Ontvanger der Dir. Belastingen en Accijnsen, alwaar die aangiften verkrijgbaar zijn. Door de marechaussee werd alhier aangehouden en ter beschikking van den Commissaris van Politie te Venlo gesteld de reiziger G. M. A. v. St. uit Eindhoven, verdacht van ver duistering en oplichting van een be drag van f 300, ten nadeele van den wijnhandelaar Russel te Venlo. De aangehoudene werd naar Roermond overgebracht. LEUNEN. Naar wij uit goede bron hoorden heeft de pijpenclub van Leunen vast besloten op nader te bepalen datum een concert te geven. Wij wenschen «de Smookers" van harte veel succes bij hun eerste optreden. Treinontsporing te Blorick. Maandagnacht ontstond leBlerickop het rangeerterrein nabij het overlaad perron een botsing. Door den schok zijn eenige wagens met goederen in en over elkander geworpen. Er werd nog al malerieele schade veroorzaakt, liet personenverkeer onderging geen stagnatie en persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Adres Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg heeft aan het Propa ganda-Comilé voer Wegenverbetering te Amsterdam een adres met klachten gezonden en wenschen aangaande de verbetering der wegen Gewezen wordt op bet langzame tempo in de verbete ring der slechte weggedeelten, de stof plaag op den Rijksweg Blerick—Baarlo de veel te enge tunnel-doorgangen te Venlo, de gevaarlijke bocht in den Rijksweg Maastricht—Nijmegen aan den «Hamert" en de wenschelijkheid van den aanleg van een fietspad buiten de boomen langs den drukken en 8mallen weg Venlo—Tegelen. Kamer van Koophandel Venlo. Bij de Maandag gehouden verkiezing voor 3 leden voor de Kamer van Koop handel voor Noordelijk Limburg wer den herkozen de a/tredende leden de heeren J. Bergmann, Boxmeer, met 14-7, W. Bouts, Blerick, met 129 en H. Line Venlo, met 132 stemmen. De heer J. Meelkop kreeg 105 stemmen. Het aan tal kiezers voor het district bedraagt 1882, waarvan opgekomen 601. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 250000 eieren. Groote eieren f 12,90 tol f 14,60. Kleine eieren f 9,70 tot f 12,80. Eendeneieren f 11.tot f 11,30. De pluim veetentoonstelling te Roermond heeft zich in een zeer druk bezoek mogen verheugen. Ongeveer 2500 per sonen uit Roermond en omgeving, en zelfs van ver buiten de grenzen, heb ben de expositie bezichtigd. Vrijwel alle bezoekers hebben daar bij deelgenomen aan het prijsraadsel, en geraden naar het juiste aantal eieren, die in een fraaien eiersland uil den hoorn des overvloeds rolden. Hel juiste aantal bedroeg 2584, en opmer kelijk is het, hoe goeden kijk sommi gen op zulk een hoeveelheid blijken te hebben. Twee personen hebben het cijfer precies geraden, en meerderen benaderden het aantal tot op één of twee. Machinefabriek stopgezet. Tengevolge van het optreden der arbeidsinspectie en de marechaussée werd Dinsdagmorgen de bekende Ned Texlielmachinefabriek voorheen v. d. Berg te Blerick stopgezet. Een 160 tal arbeiders zijn dientenge volge werkeloos. Moord op een rijksveldwachter. Wegens moord op den' rijksveld wachter Verkennis uit Nederweerl eisehle de Officier van Justitie bij de rechtbank te Roermond Dinsdag tegen beklaagde P. G. uit Nederweert lOjaa gevangenisstraf. 100 varkens gestorven aan de varkenspest. Onder de varkens van den heer B. te Lilbosch te Echt is pest uitgebroken. Meer dan 100 beesten zijn reeds ge storven. Twee doodelyke mijnongelukken. Dinsdagmorgen heeft op de Oranje Nassau .Mijn III te Heerlerheide weder De Poolsche mijnwerker Zymny gehuwd en wonende te Heerlerheide werd door afvallend gesteente doodelijk getroffen en overleed na ongeveer een uur in het ziekenhuis te Heerlen. Een kameraad werd slechts licht gewond. Zymny was vader van drie kinderen. Een tweede doodelijk ongeluk had Dinsdagmiddag plaats op de pas in exploitatie zijnde mijn Oranje Nassau IV aan den Hessenberg nabij Heerler heide. Aldaar werd zekere Paika uit Schaes- berg door afvallend gesteente getroffen en gedood. De ongelukkige laat een weduwe met vier kinderen achter. De Oranje-Nassau Mijnen zijn in de laatste vier weken wel erg getroffen, niet minder dan zes arbeiders hebben op deze mijnen den dood gevonden. Glasindustrie. Voor rekening van een consortium uit Brussel is van de gemeenle Budel aangekocht een terrein "an ruim 100 H.A. zandgrond, gelegen tegen de grens onzer gemeenle, ten noorden van den spoorweg Budel-Weert, en deel uit makende van de groote uitgestrektheid zandbergen en zandstuivingen, bekend onder den naam van Buulderberg, Gfschoon men de bestemming niet kent, wordt vermoedt, dat dit verband houdt met de oprichting eener glas industrie. De Katholieke ministers weigeren het aanbod van Dr. de Visser. Zooals gemeld heeft dr. de Visser verschillende leden van het demission- naire kabinet, o. m. de Katholieke ministers, aangezocht om zitting te nemen in het door hem te vormen ministerie De Msb. kan hieraan nog toevoegen dat het schrijven, hetwelk aan deze ministers is verzonden, ook de mede- deeling bevatte dat het in de bedoeling lag den Nederlandschen gezant te Bern tijdelijk te belasten met de waarneming van den gezanlschapspost bij den H. Stoel. Woensdagmiddag zijn de 4 R. K. Ministers op het departement van Ma rine bijeengekomen om gezamenlijk overleg te plegen. Is het blad wel in gelicht, dan is het resultaat van deze hespreking geweest dat de Katholieke Ministers het aanbod niet aannemelijk hebben verklaard en dit aan den for mateur hebben medegedeeld. Dit besluit zal wfel niemand ver wonderen, wanneer men bedenkt dat de voorgestelde oplossing geen reke ning houdt met het karakter van hel fezanlschap bij het Vaticaan, dat be- oeld is als een luisterpost. Zulk een post brengt mee dat men niet zoo nu en dan eens luistert, maar gedurende 12 maanden in het jaar zijn oor te luisteren legt. Een gezant te Bern, die( daar ook andere dan zuiver politieke; belangen heeft te behartigen, boven dien een consulairen dienst onder zich heeft, zal uit den aard de'r zaak niet voldoende lijd en gelegenheid hebben om tegelijk het gezantschap bij den H. Stoel naar behooren te behartigen. Epn oplossing zal, om aannemelijk te zijn, dan ook rekening moeten hou den met het bijzonder karakter van het gezantschap bij den II. Stoel. De weelde- en verteringsbelasting. Naar het IIbid." yerneemt, is aan den Nijverheidsraad ter beoordeeling toegezonden een nieuw voor-oniwerp weeldewet, ter vervanging van het be staande wetsontwerp. Het nieuwe voor-ontwerp beoogt de ij f- en-twintig artikelen welke als weelde-artikelen worden aangemerkt, te belasten bij den bi on en wel met 12 pCtvoor zoover ze hier te lande worden gemaakt Op ingevoerde weelde artikelen zal een invoerrecht van 12 pCt. worden geheven. De weelde-belasling ten aanzien van hotel-verteringen blijft als in het oude ontwerp. Do E.E. P.P. Franciscanen to Mogen. Het schijnt thans zoo goed als zeker te zijn, dat de parochie Megen over zal gaan en voorlaan bestuurd zal worden door de E.E, P.P. Minder broeders, in ruil voor een parochie, welke momenteel door deze Orde wordt bediend In betrokken kringen verwacht men, dat de zaak spoedig haar beslag zal krijgen. Megen krijgt dus een toestand als in Wijchen, waar de Paters Fran ciscanen de parochiekerk en de kloos terkerk als bijkerk bezitten. Autobus vernield. Op den weg UdenGemert is de autobus van V. uit Gemert door de duistarnis tegen een zwaren eik ge botst. De inzittenden, waarvan er eeni- gen van schrik bewusteloos werden, kwamen er allen zonder eenig letsel af. Vrachtauto door den trein vernield. Een doodc en een zwaar-gewonde. Men meldt uit Terborg: Een vreeselijk ongeluk heeft hier Woensdagavond op den onbewaaklen overweg bij den Elshof te Gaanderen plaats gehad. De vrachtauto van den heer Engels uit Dinxperlo werd ge grepen door den personentrein, die hier om 8.35 uit Zevenaar binnenkomt. De chauffeur werd bijna onmiddellijk gedood. Het H. Oliesel kon hem nog worden toegediend. De heer G. uit Dinxperlo, die was meegereden, ver loor een arm en een hand. De laatste H. Sacramenten werden hem toege diend. De auto werd eenige honderden meters meegesleurd en geheel nield, terwijl de inhoud overal op en lafcgs de spoorbaan verspieid lag. De 'vein kwar~ 1 Vermelding verdient nog, dal deze overweg door gebrek aan uitzicht zeer gevaarlijk is. Nog dit jaar is in een rapport der Kamer van Koophandel op dit gevaarlijke punt gewezen. Nader wordt gemeld, dat ook het tweede slachtoffer de heer Gever uil Dinxperlo, in het St. Antoniusgeslicht te Terborg aan de bekomen wonden is overleden. Het bleek dat behalve beide armen ook een been geamputeerd moest worden. Pasmuntcirculatie. Met ingang van 21 December a.s. zal de bemoeiing der rijksbetaalmeesters, der ontvangers der Directe Belastingen enz., alsmede die der Registratie en Domeinen inzake de pasmuntcirculatie door hel Staatsbedrijf van de Posterijen, de Telegrafie en Telefonie worden overgenomen. De inname van pasmunt vindt slechts plaats voor bedragen van ten minste f50 in zilveren of f 10 in nikkelen of bronzen pasmunt. Groote fabrieksbrand. Woensdagmiddag ongeveer kwart voor zes is een groote brand uitge broken, in de dekenfabrieken, der firma J. A. Ray makers en Go. en G. H. Kaulen en Go., gelegen aan den Ka naaldijk te Helmond. Het vuur ontstond in dedroogkamer op de derde verdieping, welke terstond in lichte laaie stond. Plotseling stortte het dak, dat door de zoldering der derde op de tweede verdieping viel. Het geheele gebouw is uitgebrand. Alle machinerieën en een groote hoeveel heid stoffen ging verloren alleen uit de benedenverdieping kon een gedeelte van dén voorraad worden gered. De brandweer kon met de eenige motorspuit, die Helmond bezit, en verder met handspuiten weinig uit richten. Het gebouw was om half zes door de arbeiders verlaten. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade is zeer aanzienlijk en wordt door ver zekering gedekt. Men spreekt van ongeveer 1 millioen gulden, doch de juiste raming is nog niet te maken. Kanon niteen gesprongen. Een werkman (loodcRjk getroffen. Men meldt uit de legerplaats bij Oldebroek Bij hel snelheidsmeten is een kanon uiteen gesprongen bij het afgaan van het schot. De werkman A. Dekker is levensgevaarlijk gewond Hij is woon achtig te lieerde, gehuwd en vader van twee kinderen. Per ziekenauto is hij naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle vervoerd. Dr. Gualtherie van Weesel uit Elburg die 20 minuten na het ongeluk ter plaatse aanwezig was, kon geen hulp- meer verleenen, daar de man toen reeds vervoerd was Kort na aankomst in het ziekenhuis is de zwaargewonde oyer!eden. Vergemakkelijking van bet kleine grensverkeer. Van 15 tot 17 December hebben te Osnabrück lusschen vertegenwoordigers der Nederlandsche en der Duilsche Regieringen besprekingen plaatsgehad over de afschaffing der verplichte pasvisa en de vergemakkelijking van het kleine grensverkeer. De besprekingen hebben tol een bevredigend resultaat geleid. Het voornemen beslaat om de weder keerige afschaffing der verplichte pasvisa voor Nederlandsche en Duilsche onderdanen en de vergemakkelijking van het wederkeerige kleine grensver keer met 1 Februari 1926 te doen ingaan. Mond- en Klauwzeer. Door den landbouwer Th. G. te IIolthees werd aangifte gedaan van mond- en klauwzeer onder zijn vee. MAASHEES. Op 23 Februari is het 25 jaar geleden dat de heer II. Rieter benoemd werd tot burgemeester der gemeente Maashees en Overloon. Op luisterrijke wijze zal dit feit worden herdacht. Reeds thans is een feeslcom- missie gevormd. Waarschuwing. De Burgemeester van Veghel waar schuwt eenieder geen relatiën aan te knoopen met den z.g. «Algemeenen Veghelschen Goederenhandel", Hoofd kantoor Stationsstraat 196a te Veghel (A. Jansen Co), alvorens bij den Burgemeester inlichtingen te hebben ingewonnen. Druk varkensYervoer naar Engeland. Speciale treinen uit liet Oosten ingelegd. Het vervoer van geslachte varkens uit het Oosten des lands naar Engeland is in den laatsten tijd zoo groot, dat speciale ijlgoederentreinen voor dal vervoer in dienst zijn gesteld. Deze treinen loopen van Leeuwarden via Zwolle, Deventer, Arnhem, Den Bosch en Roosendaal naar Vlissingen, van waar het vleesch verder per boot naar Engeland gaat. De Brandweer. De burgemeester van Boxmeer, de heer Verkuijl, doet alle mogelijke moeite om voor Boxmeer eene motor brandspuit aan te schaffen. Vrijdag j.l. toog hij met de twee brandmeesters naar Amersfoort, om aldaar eene fabriek te gaan bezichtigen en de motoren te zien. Aldaar aangekomen vonden zij een prachtige inrichting, waar alles voor mekaar was. De geleider legde alles, tot in de kleinste bijzonderheden, uit. Bij de gevolgde besprekingen kwam de geleider lot de vraagwaarom schaffen ze in Boxmeer nu eigenlijk eene motorbrandspuit aan. Die is er totaal onnoodig. Een zoo hoog staande verklaring van een zoo deskundig gjwajjgp^ persoon slaat door, la msfli belangstelling zullen wij dan ook hel rapport van de drie heeren inwachten De melkprijs te Amsterdam. Ter bespreking van den toestand» geschapen door het besluit van de Amsterdamsche melkhandelaren, om de prijs der melk inet 1 cent per liter te verlagen, zulks zonder voorafgaande bespreking, werd Woensdagmorgen in Parkzicht door den algemeenen bond van melkveehonders een druk bezochte vergadering van afdeelingen gehouden, onder voorzitterschap van den hoer D. v. Meerveld. Nadat de kwestie door het bestuur van verschillende zijden belicht was, werd met elgemeone stemmen besloten met ingang van Donderdagochtend de melk thnis Jle houden of zelf te gaan rondzenden en wel tegen- een prijs van 10 cents per liter. Wanneer na den strijd eenige leve ranciers mochten worden uilgesloten dan zal geen der boeren de leverantie overnemen. Voorts zullen de boeren ernaar streven de verschillende lus schen in- en verkoopsprijs van de melk zoo gering mogelijk te maken en con tact te zoeken met de burgerij, om deze in de gelegenheid te stellen eer lang de melk direct van de producenten te betrekken* Inbraak. Maandagnacht is ingebroken in de woning van den landbouwer Arts te St. Anlhonis. Door verbreking van het kelderraam waarbij men krachtig te werk moet zijn gegaan met een bijl, zijn de dieven binnengekomen. Onb Vreemd werd een pas geslacht varken, dat was ingezouten. Op eenigen afstand van de woning vond de politie een plek waar zout lag. Waarschijnlijk hebber, de dieven hier hun buit ver deeld Aan brandwonden overleden. Mej. J. Zuidema, uit de Cubastraaf te Groningen, die onlangs bij het strij ken in brand geraakte en hevig werd gewond, is aan de gevolgen daarvan overleden. De overledene was gehuwd en ongeveer 40 jaar oud. Meisje doodgedrukt. Een Leidsche auto, die uit Amster dam kwam, slipte toen zij op de steenen brug te Elburg kwam, met hel gevolg, dat het 13 jarig meisje W. lus schen de auto en de brugleuning werd gekneld. Het kind was onmiddellijk dood. Doodelijk ongeluk. Te Apeldoorn is de 38-jarige keur meester v. D. door een hard rijdende auto, bestuurd door dhr. H. aangereden. De getroffene werd naar het zieken huis overgebracht, waar hij spoedig overleed. Dhr. v. D. laat een vrouw met twee kinderen achter. De autobestuurder werd aangehouden. De Belgische belastingen. De financieele commiesie der Bel gische Kamer stelde vast, dat de suc cessierechten en de belasting op ge schenken 100 millioen minder zal opbrengen, tengevolge van de door de regeering aanvaarde amendementen. Er zal dus 100 millioen uit andere belastingen moeien worden gevonden. Daarvoor is een speciale commissie benoemd. Treinplundering op de Rjn Denderleeuw- Brussel. In den nacht van Maandag op Dins dag, werd een goederentrein lusschen Denderleeuw en Brussel door stout moedige dieven geplunderd. De diefstal werd vastgesteld toen de trein te Brus sel aankwam. De zegels van een wagon waren verbroken. In den wagon lag alles overhoop er waren voor ver scheidene duizenden frank boter, tabak, wol, enz. geroofd. Treeselyk ongeluk in een Steengroeve. Uit München wordt gemeld, dal Dinsdag in een steengroeve bij Fürslen- slein nabij Passou een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. Een 'geweldige rotsmassa is onver' wachts in de groeve gestort, waardoor 11 arbeiders werden bedolven. Acht werden er op slag gedood, drie zeer ernstig gewond. Tot dusver heeft men nog slechts drie lijken gevonden. Nieuwe Godsdienstvervolging in Rusland. Naar het Berlijnsch blad «Roel" uit Moskou verneemt, zijn aldaar nieuwe godsdienstvervolgingen uilgebroken. In verband met het «kerkelijk congres" onlaDgs onder auspiciën der sovjel- regeering gehouden is nu een aanvang gemaakt met een vervolging van de hoogere geestelijkheid, welke tot nog toe aan do orthodoxie was trouw gebleven. Meer dan 50 bisschoppen te Moskou aangekomen, zijn van hun zetels ver vallen verklaard en door de Ogpu gearresteerd. In Orthodoxe kringen te Moskou heerscht groote verslagenheid. De landverhuizing naar Canada. Volgens Charles Stoward, de waar nemende Canadeesche minister van immigratie zijn plannen in overweging voor een krachtige immigratie-politiek van landbouwers uit Amerika, Engeland en het overige Europa. Canada, zegt hij, kan jaarlijks 200 000 landbouwers opnemen, die zich daar willen vestigen. Tegen Januari, wan neer het parlement bijeenkomt, wordt een volledig program aangekondigd. Het doel is dat 90 pCt. der emigran ten zich als landbouwer zullen vestigen. Spoorwegen en stoomboolmaatschap pijen zullen, naar Stoward te kennen geeft, krachtige medewerking verleenen. Opheldering van een roofmoord na 22 jaar. ffenhn po in verband mat een roofmoord, welke 22 jaar geleden in de nabijheid van deze stad heeft plaa ts gehad. Thans schijnt men zoover, dat vol doende materiaal aanwezig is om tot een proces over te gaan. Terechtstaat een zekere Umhöfer uit Wiirzburg, die ten tijde van den moord teAschuf- fenburg werkzaam was. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Concert Mannenkoor 't Concert, gegeven door Venray's Mannenkoor in de zaal Schaeffers, mag in alle opzichten geslaagd héeten. Beide avonden was de zaal mooi bezet. Wat betreft de zangnummers van 't koor, doze werden mooi en beschaafd gezongen. Als zilver vloeiden de actoorden van 't leere «Uehtendliefde," in de ooren de. toehoorders. Vooral dit nummer en 't forsche «Gij Adelaar", werden keurig, diep-gevoeld weergegeven, al hadden enkele pianissimo's nog mooier uit kunnen komen »Der Apotheker" lag meer in 't humoristisch kader van den avond. Na de pauze hoorden we 't innige «Der AlteD Heim", met z'n mooie bariton solo, en 't weemoedige «Mein Alt Kentucky Heim". 't Lastige «Vinela", waar in schreiende mineur accoorden den tragischen ondergang van deze stad der Wenden bezongen wordt, met 't telkens vertrouwvol blije «Salve Regine," stond in scherp contrast met 't overige van deze lachavonden. Tot slot 't machtige «Ave Maria", met z'n mooien bariton en tenorsolo. Iri 'l geheel 'n mooie zangprestatie. Jammer dat dit koor, onder z'n kundige leiding, niet over 'n dubbel zoo groot aantal leden beschikt. 't Iloofdsucces van deze avonden was echter weggelegd voor «Joe en Nelli". Nog onbekend in Venray, heeft dit duo, door déze twee ui'voeringen de harten van alle aanwezigen welen te veroveren. 'I Was prachtig! Na 't ernstige levenslied van Nelli «Hun Zonneschijn," dat mooi en diepgevoeld gezongen werd, was 't lachen niet moer van dc lucht. Dat was frissche en ge zonde humor, opsprankelend uit't hart van 'n Limburgschen jongen 1 Er is vier uur aan een stuk gelachen gegierd 1 De geestige coupletten, de adremme opmerkingen over locale toestanden, de eenige mimiek van Joe, 't mooie spel -van juffrouw Jo Krijnen aan de piano, dat alles maakte dat 't heele auditorium als 't ware den heelen avond aan de lippen van die kunste naars hing. 't Was 'n concert zooals we lang geen meer meepiaaklen 1 Uit de slotwoorden van president Winters, zouden we nog willen herhalen: «Joe en Nelli geen Vaarwelmaar «Tol Weerziens". II. Aangifte Dienstplichtwet. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de mannelijke personen, die in 1907 zijn geboren, dat zij zich moeten aangeven voor den dienstplicht in Januari a s. Speciaal zal hiervoor zitting gehouden worden op 6 Januari en wel voor hen, wier namen begir- nen met een der letters A—K van 9 tot 10 uur. Voor hen, wier namen beginnen met een der letters L—R van 10 tot 11 uur Voor hen, wier namen beginnen met een der letters S—Z van lt lot 12 uur Voor nadere inlichtingen zie men de publicatie ten Raadhuize of wende men zich ter secretarie. Venray, 16 December 1925. De Burgemeester voornoemd, O VAN DE LOO. BURGERLIJKE STAM YEHRAY. van 11—18 Dec. GEBOREN: Hendrikus G. A Janssen, Langstraat Johannes P. G. Michels, Merselo Philomena M. Hendrix, Merselo OVERLEDEN Maria G Vollenberg, echtgenoole van Jac. Wilmsen, 66 jaar, Brukske. Lamberlus Verhoeven, echtgenoot v. Anna G. Tacken, 67 jaar, Merselo. Gerardus H. Vermeulen, 11 maanden Heide. Elisabeth M. A. Rubbert, echlgen. van II. M. Pingen, 51 jaar, Óverl. weg 3 patiënten St. Servaas, 1 St. Anna. KERKELIJKE DIUfSTËB VEHBAY. Parochiekerk Morgen collecte Voortplanticg des Geloofs. 2 uur groote Congregatie en collecte voor bet St. Petrus Liefdewerk, half 3 herhalingscaie- chismus, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg voor Catharina Mathilda van den Biggelaar. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Simon Janssen, 8 uur jaarg. 2e klas voor H. Essar on ech'genoote. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Hénrica van Valkenburg—van Drunen. DoDderdag 7 uur te Vellum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Petronella Smits. Vigilie van het Hoogfeest van Kerstmis, ge- bodeu vasten en onthouding van vleeschspijzen. Vrijdag Hoogfeest van Kerstmis en Urengebed, om 4 uur de Kerstmis gevolgd door 2 stille H. Missen, half 7 de Herdersmis voorafgegaan en gevolgd door een stille H Mis, 10 uur de Hoog mis voorafgegaan van 2 stille H. Missen, half 4 Completen en Lof. Zaterdag 2e Kerstdag, de diensten als op Zondag, half 7 uitstelling van het Allerheiligste, half 4 Completen en Lof Zondag hall 7 uitstelling van het Allerheiligste, 8 uur leesmis, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vespers en om 5 uur Completen, Lof, Te Deum en processie tot slot van het Urengebed. Dinsdag half 7 leesmis voor de vrouw van Jac Wilmsen. Op Kerstdag is het gebruik van vleesch toe gestaan. De offer bij de Kerstkribbe is dit jaar bestemd voor de versiering der kerk. Worden gevraagd

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2