j. h. w. m Groote QPRTJ] Waarom De Goedkoope 1 Provinciaal Nieuws. waiavaiatfim Landbouwbonden Boerenleenbank Algemeene Vergadering «aaaaa een stoker HOKINGZEEMERIJ De Goedkoope Winkel. Tot Kerstmis 15 pCt. Gebrs. Lemmens Café ,,'t Hert" Houtverkoop. Notaris Pluymaekers 'n Opruiming Fi 15 pCt voor contant Gebrs. Lemmens. R.K. l/enraysch Heeren Kiezers vt Kamer van Koo Noord-Limbui afd. Kleinbi Nieuwjaarsbrieven, Kaartei Districts-arbeidsbeurs Venray-Dorp en Heide VENRAY. Zaterdag 19 December Zuiver geel Bijenwas. Wij ruimen op Th. Janssen, Groote Markt een keukenkast te koop tiebroeders Lemmens een slacbtpaard 6 dragende varkens. Plankenverkooping. Notaris Pluymaekers Boerderijtje le Venray Notaris Pluymaekers Notaris Pluymaekers Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, 15 pCt. voor contant Omdat het voor de belang van de Peelstreek, Noordji! Oostelijk Noord-Brabant, voi en den Middenstand dringen zij blijven vertegenwoordigd Koophandel voor Noordelijk DAAROM komen alle Heffct genoemde Kamer van Koop dag 14 December onder Non uitbrengen op den Heer aftredend en zeer verdiejl Niet thuis blijven D Ondergeteekende, candid bovengenoemde Kamer, ver moebt hij gekozen worden, te zullen aanvaarden, en zijns te geven voor den bloei van Zich in uwe gewaardeerde lend, teekent met hoogachtin Lid van den Gemeentera van een partij Papierwaren behoeften. Reuzen aanbiedingen JOH. CLAESSEN lonius Bosman, 3 Oktober van datzelf de jaar een overeenkomst, waarbij eikaars rechten en plichten nauwkeurig werden omschreven. Toen op advies van Marsilius van Gelre, »heere tot Aerssen, Drossart des landls van Kes- sel" ook het Hof van Gelder 9 Oktober zijn goedkeuring gaf, kon tot de op richting van het klooster worden over gegaan. In het huis, waar de vier Palers- pestverplegers gewoond hadden, vestig den zich enkele Paters. Tegelijkertijd werd begonnen met de kerkelike dien sten in een voorlopige kapel. Deze kapel zal niet groot geweest zijn, mis schien slechts een zaalkamer, want bij de goedkeuring door de Koning van Spanje voor de bouw van de kerk, wordt gezegd dat »hun voorlopig kapelleke zo klein was, dat het niet mogelik was de gehele grote gemeente aldaar te Venray te gerieven, veel minder die van de omliggende plaatsen en dorpen ook aldaar naar behoren te kunnen helpen, en de gewone gods dienstoefeningen naar behoren te doen," (7 Juli 1650). Doch al was de Kapel klein, toch richtten de Paters direkt de Broeder schap op van het Koordje (2 Oktober 1647), wier leden sinds die dag onaf gebroken elke maand het H. Sakrament in de processie hebben begeleid. Venray had zijn Paters. En al is misschien de eerste liefdedaad, die er de aanleiding toe was, uil het geheugen verdwenen, de aanhankelikheid die hij kweekte is niet verdwenen en openbaart zich tot op deze dag. P. LUCIDIUS. Ruimste keuze in VISITEKAARTJES Lage prijzen FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY, 12 December 1925. In de zitting van Dinsdag 15 Dec. a s. der Provinciale Staten van Limburg, zal worden overgegaan tot de benoeming van een lid van Gedepu teerde Staten, ter voorziening in de t vacature, ontstaan door het overlijden van Dr. Dubois te Venlo Naar wij vernemen is de verkiezing van den Heer J. Poels te Venray, vrij zeker. Wegens het niet nakomen van hunne verplichtingen tegenover de Zegelwet (het niet tijdig plakken van zegels) werden den laalsten tijd door een controleur van den Raad van Arbeid, verschillende personen uit Venray bekeurd. Men zij gewaarschuwd A.s. Woensdag (Marktdag) zullen in het Café >de Engel" alhier de medailles der Veulenmonstering te Horst gehouden, worden uitgereikt. Tevens zal alsdan ter bezichtiging wor den gesteldde nieuw aangekochte hengst »Comte de Flandre." Een woonkeet, die alhier zonder vergurtning was gebouwd door H. J., werd op last van den Burgemeester afgebroken. Blijkens achterstaande adverten tie zal ons Venray's Mannenkoor heden en morgenavond een feestavond geven met medewerking van 't bekende duo Joe en Nel li- Dit is ongetwijfeld iets nieuws voor Venray en ook beslist iets goeds, 't Duo Joe en Nel 1 i, 't duo voor 't nette publiek, geniet 'n algemeene bekendheid in den lande. De voordrach ten en coupletten gezongen door dit humoristisch duo, bieden steeds 't nieuwste en origineelste. Op dit gebied zijn wij in Venray nog niet verwend, en voor liefhebbers zal er dan ook beslist te genieten en te lachen vallen. Dat Venray's Mannenkoor 'n uitsteken de keuze gedaan heeft, moge blijken uit 't feit, dat er plaatsen zijn, waar dit duo tientallen van jaren achter elkaar optreedt, 't Zal dus ook in Venray succes moeten oogsten. Voeg daarbij nog de nummers van 't Mannenkoor zelf, dat nog dezen zomer bewezen heeft, er gerust te mogen zijn, en 't geheel is 'n schitte rend progam. Blijft nog te vermelden, dat 't con cert niet gegeven wordt in 't Patronaat (wegens bekende omstandigheden), doéh in de gezellige zaal van 't Hotel Schaeffers aan de Schoolstraat. Van avond enkel voor de Honoraire leden en werkende leden met één persoon. Omtrent de verdere regeling der entrée's en 't reserveeren der plaatsen, verwij zen wij naar achterstaande advertentie. GEVONDENeen mantel en drie parapluies. Inlichtingen bij de Rijks politie. Kruisstraat. Gevonden een portemonnaie met geld. Terug te bekomen Marechausse- kazerne. CASTENRAY. Op een Donderdag te Reuver gehouden drijfjacht werd door den heer M. aldaar een wild varken geschoten. De kop van dit alhier zeldzaam voorkomende dier is Zondag le bezichtigen in café L. van Rhee. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 200.000 eieren. Groole eieren van f 14,70 tot f 15,90. Kleine eieren van f 10.tot f 13,50. Eendeneieren van f 11,80 tot f 12,20. Vrouw in brand. Dinsdagavond kwam vrouw R.» wonende Kleine Looierstraat te Maas tricht, te dicht bij een gascomfoor, waardoor hare kleeren in brand vlogen. Met brandwonden over het geheele lichaam werd zij door den G. G. D, Prachtige sorteering KERSTKAARTEN FIRMA VAN DEN MUNCKHOF. de laatste H. Sacramenten werden toe gediend. Haar toestand is zeer ernstig. Kind verbrand. Te Brunssum trok een zevenjarig jongetje een pan kokende soep over zich heen en overleed aan de beko^nen verwondingen. Verlaging vervoertarieven Liinb. kolen. De onderhandelingen tusschen de Nederl. Spoorwegen en de directies der Limburgsche Mijnen heeft na vele besprekingen geleid tot het resultaat, dat de Nederl. Spoorwegen zich bereid verklaard hebben tot concessies betref fende de vrachttarieven. De verlaging welke daarvan een gevolg is, zal dan terugwerkende kracht verkrijgen tot 1 Juni 1925 - De prijs wordt gevonden in het ge middelde van de vervoerde tonnen steenkolen. Moord. Dinsdagavond tusschen zes en zeven uur is de 49 jarige mijnwerker J. H. C. te Nieuwenhagen bij een buurman komen binnenstrompelen, waar hij hevig bloedend bewusteloos in elkaar zakte. Geestelijke en geneeskundige hulp werd direct ingeroepen; de.man bleek een revolverschot verwonding in de hand te hebben en verschillende mes steken. C. is aan de gevolgen overleden. Na het ingesteld politie-onderzoek zijn de vrouw en zoon van den getrof fenen in arrest gesteld, als verdacht van deze moord. Voor Uwe Boekhouding alle bcnoodigdhedcn verkrijgbaar b\j FIRMA VAN DEN MUNCKHOF auiLun mimv vueay. Parochiekerk Morgen Zondag feest van de H. Lucia, om 10 uur plechtige Hoogmis waarna processie, 2 uur kleine Congregatie, hall 3 herhalingscatechismus, 4 uur Recollectie. Maandag hall 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg voor Pastoor H. van Valkenburg, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor A. Oden- hoven en Corn van Dijck. 8 uur jaarg. 2e klas voor Joh. en Ant. Smits Woensdag half 7 Gulden Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Mart. Jochijms, echtgenoote, ouders en bloedverwanten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Joh. van de Ven en ouders. Vrijdag half 8 besteld jaarg voor de overleden familie Gossens en Potten. 8 uur jaarg. voor P. J. Jenneskens en Johanna Poels. Zaterdag hall 8 jaarg. voor Gerard Geurts en Aldegonda Janssen, 8 uur O. L- Vrouwemis, kwart na 4 Lol. De kinderen der 5e klas komen dezen dag te biechten. Dinsdag hall 7 leesmis voor Peter Cuslers Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn quater temperdagen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. In den loop dezer maand zal de jaarlijksche collecte gehouden worden voor den Algemeenen Arme. A.s. Zondag collecte Voortplanting- des Geloofs. Gemengd Nieuws. Een opdracht aan Dr. de Visser. II. M. de Koningin heeft Dinsdag ten paleize te 's Gravenhage Dr. J. Th. de Visser ontvangen en hem.opdracht gegeven tot vorming van een parle mentair kabinet. De heer De Visser heeft verzocht, die opdracht in beraad te mogen houden. Tweede Kamer. Het wetsontwerp tot wijziging van de O. L.-wet 1920 is Donderdag door de Tweede Kamer aangenomen. Met 68 tegen 12 stemmen is door de Tweede Kamer Donderdag aangenomen het wetsontwerp inzake .subsidie-ver leening aan de kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. Herhalingsoefeningen. Naar wij vernemen zullen in 1926 de volgende lichtingen voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen, t.w. de lichtingen 1920, 1921 en 1923 Groote brand. Donderdagavond is de groote werf van de Ned. Scheepsbouw Mij. te Am sterdam afgebrand. Een op stelling staand tankschip bekwam daarbij zoo veel schade, dat het vermoedelijk ver loren is. De schade bedraagt naar schatting een millioen. Het drama in de Wormerveerstraat te Amsterdam. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft Donderdag in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 43 jarigen spoel- knecht H. H. van D., die eind Januari en begin Februari van dit jaar in zijn woning op de derde etage van perceel Wormerveerstraat 11 te Amsterdam, zijn vrouw, zijn dochtertje Magdalena Theodora Hendrika en zijn stiefdoch tertje Louise om het leven heeft ge bracht. De Buitengewone Kamer der Recht bank had hem bij vonnis van 10 October wegens doodslag opzijn vrouw en moord op de kinderen veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Het O. M., dat wegens moord, drie maal gepleegd, levenslange gevangenis straf had geëischt, ging in appel. Thans in hooger beroep werden geen getuigen gehoord. Beklaagde werd aan een kort ver hoor onderworpen. Na een uitvoerig requisitoir vroeg de advocaat-generaal Mr. Baron Harinx ma thoe Slooten bevestiging van het vonnis der Rechtbank, doch verandering van de straf in ZO jaar gevangenisstraf. De Maas-kanalisatie. Op 23 December a s. zal te Maas tricht worden aanbesteed de bouw van een stuw in de Maas le Afferden De raming bedraagt f 500.000 Voorts zal op 30 December eveneens te Maastricht worden aanbesteed het vervaardigen, leveren en stellen van den ijzeren bovenbouw en van de be weegbare afsluiting met toebehooren van de stuwbrug te Grave. De raming is f 760,000. BVBB1BLXJKE STARS VERBAT. van 4—11 Dec. GEBOREN: Wilhelmina L. J. Klijs, Langstraat. Wilhelmus J. H. Arts, Merselo. Peter J. Rongen, Veulen. Petrus M. G. Thielen, Castenray. Maria G Delers, Veulen. OVERLEDEN: Peter Custers, 74 jaar, Kruisstraat, echtgen. van Maria G. van de Ven. Pelronella Jenniskens, echtg. van Hendrikus H. Oudenhoven 38 jaar, Leunscheweg. Marlinus Bollen, Wed. v. H. Vollen- berg, 79 jaar, Leunen. Philomena de Laet, kloosterzuster, 81 jaar, Jeruzalem. Reuzensorteering Nieuwjaarskaarten en Nieuwjaarsbrieven FIfiMA VAN DEN MIJNCK HQF DERDE ORDE Bestuursvergadering ua de H Mis van 8 uur in het Patronaat. Worden gevraagd 1 flinke dienstbode voor Paschen 2 k'eermakirsknecht 2 tot 3 jaar a h vak 3 boerenknechten van i5—23jaar 6 boerendienstmeiden 1 keukenmeid 2 burgerdiensfmeïden 1 melkknecht 1 burgerdiens'meisje 14 jaar, v dadelijk 1 lasicher voor aulogarage 1 bekwaam rijwielhersteller 2 jongens voor rijwielrepara'eur 1 burgcrdienstmeid voor 1 Febuari 1 Smidsknecht bekend met hoefbeslag Bieden zich aan 1 net meisje als bekwame naaister en voor behulpzaam te zijn in den*winkel 2 bakkersknechten 2 schildersknechten 1 gediplomeerd melkknecht 200 veen- en grondwerkers 1 kindermei-je 14 jaar 2 jongen 14 jaar voor boerenwerk 1 bekwaam schoenmaker 1 boerenknecht voor dadelijk 2 losse arbeiders afd. Ongeval.verzekering De leden worden beleefd verzocht a.s. Zondag 13 Dec. des voormiddags ten huize van den Secretaris Kruysen evenals vorige jaren, opgave te doen van het aantal dienstboden en losse arbeiders, ^üe in 1926 door (hen zullen gehouden 'worden en het loon dat aan hen zal worden uitbetaald. 20 DE BESTUREN. des namiddags 6 uur in het Patronaat 16 HET BESTUUR voor de Centrale Verwarming in de Parochiekerk alhier. Gegadigden gelieven zich zoo spoe dig mogelijk, uiterlijk vöör 17 dezer, aan te melden bij den Kerk-ontvanger F. VERMAATEN, door wieii nadere inlichtingen worden verstrekt. 15 HET KERKBESTUUR. LEUNEN—VENRAY. Nog verkrijgbaar Slingerhoning los of in flacon, 55 en 70 ct. p. pnd. tegen zeer lage prijzen een partij 11 Porcelein, Glas en Aardewerk. Ka Verkrijgbaar Mosselen In 't zuur Rolmops Haring Aanbevelend, Aan hetzelfde adres 17 zooveel korting bij Wel omdat zij het goed a. s. zomer niet willen laten vernielen door de motten. Tot Kerstmis 15 pCt. korting voor contant op alle Tricotages Burgemeester en Wethouders van Venray zullen op Vrijdag 18 December des namiddags 3 uur precies, bij opbod onder de gewone voorwaarden ter plaatse verkoopen 34 iepenstammen 6 slagen iepen palen 7 slagen brandhout (tophoul) alles gelegen aan het spoorwegstation le Venray. te VENRAY zal Woensdag 16 December 1925 vm. 11 uur te Venray in het Café »de Engel" publiek verkoopen A voor den Boerenbond te Venray afkomstig van Coopmans op de Iliept. R Onmiddellijk daarna voor Mej de Wed. M. Janssen, Patersslraat 17 te VENRAY zal op Woensdag 16 December 1925 voorm. half 12 te Venray in het Café »de Engel" voor zijn principaal publiek verkoopen eene groote partij beste planken, rib ben en lalten. 12 te VENRAY zal Maandag 21 December 1925 nam. 2 uur in het Café van Seb. Rullen te Venray Heide, voor dei Heer W. van Neerven aldaar publiek verkoopen Huis met stal, schuur, boomgaard, bouw- en weiland le Venray aan de Heide, sectie II nos. 421, 422, 423, 1004 en 1149 groot 2 h 21 a 10 c. Aanvaarding in eigen gebruik de gebouwen, de boomgaard (beplant met 40 goed dragende fruitboomen) bet weiland en circa 25 a bouwland op 1 Mei 1926, het overige stoppelblool 1926 in lasten op 1 Mei 1926. Betaling der kooppenningen 15 April 1926 25 te VENRAY zal Donderdag 31 December 1925 nam. 3 uur in het café Pouwels te Oirlo voor den Heer G. Nelissen aldaar publiek verkoopen 90 slagen boonstaken en brandhout in het bosch achter. Muysers en 10 slagen Hennen stronken. 11 zal op Dinsdag 15 Dec. 1925, nam. 4 irur, in de Bondszaal te Horst-America, publiek verkoopen A. Voor den heerH. Jenniskens: 50 slagen boonenstaken en 50 slagen zwaar hout te wassen staande in zijn bosch te America a d- Lorbaan en 40 slagen uitdunsel dienstig voor boonenstaken aldaar B. Voor den beer W- Derikx en kin deren te Horst-Schadijk Weiland gelegen te Horst-America in het Saar F. 1768 groot 1 06 40 H.A. zal op Woensdag 16 Dec. 1925, nam. half 3 ter plaatse te Venray aan het Schoor voor den heer L. Heidens publiek verkoopen 50 slagen 23jarige dennen te wassen staande in zijn bosch te Venray-Schoor. zal op Donderdag 17 Dec. 1925, nam. 3 uur, in hotel Timmermans te Horst voor het R.K. Kerkbestuur van Horst, de ge wone 6 jarige verpachting houden, van de landerijen van de Kerk en Pastorie van Horst. Nooit zoo iets hier ter plaatse geweest. op alle Tricotages en Modeartikelen. Gebrs. Lemmens Bij mijn aftreden als lid van den Raad der gemeente Venray, Onder voorzitter der Afd. Venray v.d. Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen, Voorzitter van de Woningvereeniging St. Oda, Ondervoorzitter v. d. R. K. Statenkieskring Horst en Ondervoor zitter v.d. Afd. Venray-Dorp van den R. K. Limb. Kiezersbond, betuig ik mijn liartelijken dank voor het groote vertrouwen mij in deze functiën zoo vele jaren geschonken. Eveneens breng ik mijn besten dank aan allen, met wie ik in deze functiën zoo aangenaam heb mogen mede werken en die mij bij het vervullen dier taak gesteund hebben. Nogmaals aan allen hartelijker, besten dank! Dat Venray bij voortduring groeie en bloeie, zijn volk in gestadige wel vaart steeds toeneme, is mijn innigsten wensch. Met hoogachting, WILLEM C. A. M. WINTERS. Venray, 10 Dec. 1925. 32 Gelege voor de vóór 15 I jn Na die ,n aangenoj 15 VERLOREN een Rozenkrans met 3 zilveren medailles en parelmoer kruisje. Terug te bezorgen" Bureau dezer. 9 Zuiver B j met Alle si keuringst Gedroogd met Weg met die Hoeden en Petten Weg met die Regenjassen van 8 gulden en meer. De bezem er door, geld in de plaats. waar ko n( die bagi Wel, v gek zijn krijgt u Ast 15 pCt 70 Met hoogachl ZIE ETALAGE! Poltooden, Oummi, Inkt, Schriften, Winkel-, boekjes, Zak-agenda's, Schrijfmappen, H.H. Winkeliers speciale prijzl

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2