van „PEEL EI MMS" Drogisterij ,;t Blus Kuis" Koek-Reclame St. Nicolaas-surprises 5 °|o korting a contant Jac. Schaeffers, Hens8niusstraat n LUXE-VERPAKKING SIGAREN aawaiairaiaTOGU Muh te Horst een gele Herdershond bekwaam boerenknecht nette R.K. Dienstbode leer voordeelige en nuttige it. Nicolaas-aanbieding P. MAESSEN, Uurwerken, Goud-, Zilver- en Doublé-artikelen d O St. Nicolaas-cadeaux PIJPEN en ROOKARTIKELEN Deze week Reuzen-Ontbijt koek prima kwaliteit 40 ct. Zaterdag 28 November 1925 No. 48. Gemengd Nieuwe. TUIN te VENRAY Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Ontloopen Biedt.zich aan GEVBAA GD Mooie Manicurdoozen en Celluloid Toilet artikelen. HET ADRES Groote Straat. Alles le kwaliteit goederen. Alle soorten BRILLEN ook op voorschrift van Hoeren Doctoren steeds verkrijgbaar. Calsiné Btuipijpen Goudron P M Ph van 10, 25 en 50 stuks Star Rifler As^a N. V. V. Baronit© R.K. Premier DEURNE. Naar we vernemen heb ben de Deurnesche arbeiders hun ont slag gekregen bij de Firma Steegh en Esser. Een treurig nieuws in dezen tijd. IIELENAVEEN. Aan alle arbeiders werkzaam bij de Maatschappij, is ont slag aangezegd. Het kan soms heel pleizierig zijn eens een tijdje vacantie te krijgen, hier echter is het een ge dwongen rust Inderdaad het ziet er meer dan treurig uit. Een vrachtboot in de Zuiderzee vergaan. De N.V. v. d. Schuyt, directie van den «Stoombootdienst Rotterdam Zwolle", heeft bericht ontvangen, dat de stoomboot «Nijverheid I" eop de Zuiderzee door zwaar stormweder over vallen en gezonken is. Men vreest dat de bemanning, be staande uit vier koppen, in het nood- weder is omgekomen. Men meldt uit Enkhuizen dat de Lemster botter L. 75 aan den grond is gevaren bij Wervershoof Hij is do )v Enkhuizer visschers in de haven van Enkhuizen gesleept. Hij had de zeilen verloren. Ernstig ongeval. Bij het uitgaan der R.K school te Noordwijkerhout, sloegen twee paarden, gespannen voor een boerenwagen, op hol. Ongelukkig werden twee kinderen omver gereden. Een der kinderen werd met veVbrijzelden schedel opgenomen, terwijl het andere kind een trap op den buik kreeg. Beide kinderen zijn in zorgwekkender) toestand vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Knoeiers voor het Kantongerecht. Voor het kantongerecht te Purmerend stonden terecht de bedrijfslijder en de directeur der N.V. Zuivelfabriek «Ven huizen" te Venhuizen. Van deze fabriek was op de markt te Purmerend boter, aangevoerd van te laag vetgehalte. Het O.M. noemde dit een zeer ernstig feit, omdat bedoelde fabriek aangesloten is bij het Rijks- botercontrolestation te Hoorn en hier door het Rijksmerk voert. De bedrijfsleider erkende het feit, maar gaf als verontschuldiging aan, dat het op een verzuim van hem be rustte. De kantonrechter veroordeelde hem tot f200 boete of 40 dagen hechtenis. De directeur, op wien de eigenlijke verantwoording rustte, doch die zich er niet dikwijls mee bemoeide, werd ver oordeeld tot f 50 boete subs. 10 dagen hechtenis. Dure hennen. Het landbouwbedrijf Hoeve den Ak ker (gem. Nijkerk) heeft twee hennen en. een haan naar Engeland verkocht voor f 120. Inderdaad zeven kippen en een haan daar kan de boer op ledig gaan.... Een kas-tekort van f38.000. De controledienst van de Vereeniging van Nederlandsctie Gemeenten heeft in de kas van den gemeente-ontvanger van Franeker, den heer R L. Wdie geschorst is, naar de N. R. Grt. meldt, een tekort van ongeveer f38.000 vast gesteld. Het autogevaar in de Ver. Staten. Niet minder dan 55 dooden per dag. Het toenemend aantal auto ongeluk' ken in de Ver. Slaten begint ongerust heid te wekken. De Amerikaansche National Safely Council heeft vastgesteld, dat er per dag in de Ver. Slaten 55 personen bij automobielongevallen het leven ver liezen. In 1924 werden 20000 personen ge dood en 450.000 gewond bij auto-onge lukken. In 10 jaren zijn er 123.000 gedood. Het aantal doodeiijke ongevallen, ge stegeD van 5000 in 1914 tot 20.000 in 1924, is van zulk een omvang gewor den, dat duizenden automobilisten zich des Zondags niet meer op de wegen wagen. Voor de steden met meer dan 100.000 inwoners heeft men vastgesteld, welk aantal doodeiijke ongevallen daar per 100.000 inwoners voorkwamen. Als ge vaarlijkste steden verschijnen dan Erie met 36 4, Los 'Angelos met 35.6, Camden met 33 8 en Cincinnati met 30.3. Chi cago komt dan 19 plaatsen later met 20.2, Washington met 19.9, terwijl New-York en Philadelphia met resp. 15.9 en 15.8, het drukke verkeer in aanmerking genomen, niet zulk een slecht figuur maken. De laagste cijfers vertoonen Yonkers met 4.7 en Norfolk met 3.1 Stormweer in Duitschland. In Zuid-Duitschland zijn tengevolge van sneeuwval, gepaard met hevige stormen, de bovengrondsche telefoon leidingen voor een zeer groot gedeelte gestoord. Vooral in Westelijke richting is de storting zeer sterk. Zoo wordt uit Saarbruecken gemeld, dat het daar onmogelijk was telefonische verbindingen met Parijs te krijgen. Door don troin overreden. Dinsdagavond zijn te Oldenzaal op den afgesloten overweg aan den Eek- terweg door trein 6895 den veehande laar M. Weijl, wonende aldaar, de beide beenen afgereden. Op last van een geneesheer is de ongelukkige naar het ziekenhuis vervoerd. zal op Vrijdag 4 December 1925, nam. 4 uur, in Café Hoedemaekers te Venray- Henseniusplein, voor de fam. Fr. v. d. Boogaart publiek verkoopen Een gr. vruchtbaren tuin, ook geschikt voor bouwterreinen, gelegen achter den tuin van den Heer Janssen nabij de Paters straat, gr. 47 a. 10 c.a. zal op Woensdag 9 Dec. 1925. v.m. 10 uur ten huize en verzoeke van den heer A. Claassens te Horst, Loevestraat publiek verkoopen Huismeubels als. glazen kast, wit geëmail leerd fornuis, kachel, 6 stoelen en canapé, penanttafel, ladetafel, ledikant met matras, peluw en veeren bed, waschcommode met spiegel, nachtkastje, vlag met stok en wimpel, petroleum en electrische lampen, petroleum comfoor, Pathé grammaphoon met platen, witte ijzeren tuinbanken, tafels en stoelen, grassnijmachine, hangmat, 2 stereliseerketels met flesschen en houders partij weckflesschen, vruchienpers, kaas schaaf. groote ketels. 6 kuipen met plan ten, wafelijzers, hooikist, meelkist, wasch- kuipen, een partij leege wijnflesschen en wat verder zal worden aangeboden. zal op Woensdag 9 Dec. 1925 nam. 2 uur, ten huize en verzoeke van den Heer A. Rutten en kinderen te Horst, Melderslo, publiek verkoopen Huismettbels als, fornuis, Singer naaima chine, 3 tafels, nieuwe uittrektafel, 20 stoelen 2 klokken en regelateur, 3 lampen, spiegels, schilderijen, porcelein, glas- en aardewerk, keuken en keldergerief, nieuw spinnewiel, maielketel, voederketel, voedermolen, krui- wagen, vlasbraak, enz. zal op Woensdag 9 Dec. 1925, nam. 4 uur, in café G. Peeters te Horst, dorp, voor den Heer Th. Goumans en kinderen, om uit onverdeelheid te geraken, publiek verkoopen- Een huis met tuin en bouwland gelegen te Horst a h Broek, gr. 40 a50 c.a. zal op Vrijdag 11 Dec. 1925, nam. 2 uur de zaal van de Wed. Arts te Venray, Merselo, publiek verkcopen: A. Voor de Wed. en kinderen Bern, Pelzer Een goed onderhouden huis met tuin en bouwland gel. te Venrav—Merselo, B 3101 groot 51 a. 90 c.a. Aanvaarding Paschen B. Voor den Heer A. Verstraeten aldaar Een perc. heide, geschikt voor bouwland, gel. aldaar, bel. P. J. v. Meyel en de Wed- Muysers, groot circa 71 a. zal op Dinsdag 15 Dec. 1925, nam. 4 uur, in de Bondszaal te HorstAmerica, voor den Heer H. Jenniskens, publiek verkoopen 50 sl boonen9taken en 50 sl. zw. hout, te wassen staande in zyn bosch te America a.d. Lorbaan, en 50 sl. uitdunsel, dienstig voor boonenstaken aldaar. zal zitdag houden op Maandag 30 Nov 1925, van 9—10 te Blitterswijk in Café Vissers a.d. Maas, van half 11 tot half 12 in Café J. Driessen te Well, van 1 tot 2 in Café Tervooren te Wans- sura. van half 3 tot half 4 in Café Kemmelings Pouwels te Oirlo, van 4 tot 5 in Café Dinghs te Castenray en op Vrijdag 4 Dec. té Venray van 10 tot 1 erf van 2 tot 4. Te koop een groot woonhuis met op vaart, achtergebouw, garage en gr. tuin. zeer geschikt in te richten voor alle moge- jijke bedrijven, gelegen op den 1en stand in de kom der gemeente Horst, groot circa 10 a. Aanv. Paschen a.s. Een groot ge deelte der koopsom kan als 1e hyp. op het pand gevestigd blijven. Te bevragen en kantore van notaris Esser te Horst. luistert naar den naam «Max". Terug te bezorgen bij M. LENSSEN, Brukske voor dadelijk of tegen Paschen. Adres Bureau van dit blad. voor dag en nacht, v.g.g.v. Aanbiedingen W. H. v. MUNSTER, Mariastraat 10, Venlo 10 JE ADRES voor Een aardige surprise met St. Nicolaas is wel een prima flesch Eau de Cologne, Parfum of een doos Toiletzeep. Wij ontvingen deze week meer dan 20 verschillende Fransche parfums. Verder meer dan 30 verschillende luxe doozen Engeische en Fransche Toiletzeepen. Zeer leuke flacons Eau de Cologne als Schemerlampjes etc. Uitsluitend allerfijnste kwaliteiten. Aanbevelend. Zeer concurreerend. LANGSTRAAT, VENRAY. TEL. 55 ZIE ONZE ETALAGES. 90 in Spiegels, Schilderijen, eiken Beeldenstandaards en Bloemtafeltjes. Krujsmedaillons, mooie Spreuken en Wandfekstan, Fauteuils vast en verstelbaar, rieten Fauteuils in bruin, wit en bekleed. Prachtige Kapstokken en Parapluiebafcken Reuzensorteering THEEKASTEN. BEELDEN Op de toch al lage prijzen geven wij tot en met 5t. Nicolaas voor contant op alle voorradige artikelen 5 PROCENT KORTING. 50 Minzaam aanbevelend, op alle scherp concurreerende prijzen van Ruime keuze in alle soorten 46 Minzaam aanbevelend. GD •H Li <D <D 2 CD +3 •H vindt U in ruime keuze bij het van ouds bekende adres: Genoegzaam bekend om de zeer groote keuze in lekwal. aan concurreerende prijzen. Uitsluitend van eerste klas fabrieken. 78 O O '-s P DD B H* P Pl a Fijne Speculaas 45 cent per pond, per heele of halve blik 40 ct. p pd Zwarte Hoestballen 14 ct. per ons, Longodrop 20, 10 en 15 ct. per staaf Zwarte Candij 50 ct. per pond Basterd Suiker (bruine en lichte) per pond 32 cent Katjesdrop Salmiakpastilles Hoestbonbons enz. Henseniusstraat, VENRAY.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 6