néèèé lai KL Smi Spi Sch Uit de Landbouwwereld KÊRSELIJK LEVEN. sm ievert Bijkantoor VEIS Dr. A C. Spreel Wed. K Overreden. Zekere V. uit Boxtel werd te St- Michiels-Geslel door de tram overreden, llij overleed eenige minuten daarna. Kind verbrand. Hel 2jarig zoontje van den heer L. te Roermond, wiens kleeren vuur vat ten, liep zoodanige brandwonden op, dat het aan de gevolgen is overleden. Ncderlandsch melkvee naar Spanje. Naar wij vernemen, zullen binnen korten tijd 3500 stuks Nederlandsch melkvee naar Spanje gezonden worden. Landverhuizers. Men meldt uit Zevenaar: Het aantal midden-Europeesche land verhuizers, dat de laatste dagen Zeve naar passeert op weg naar Brazilië is zoo enorm, dat zelfs geheele extra treinen noodig zijn om hen van de Oostenrijksch Duitsche grens naar Amsterdam te brengen. Zondagochtend kwam hier wederom zoo'n extratrein aan met bijna 600 Oostenrijkers, mee- rendeels uit Weenen. Ook Serven, Kroalen, Slowaken, Bulgaren en Roe men zijn er onder hen. Zij gingen allen naar San Paulo, om in de fa brieken en den landbouw werkzaam te worden gesteld. Enkelen verklaarden, dat zij niet contractueel verbonden zijn. yeel bankwerkers, monteurs en electriciens waren er onder en ofschoon de Oosten rijksche overheid hen liever daar had willen houden, is de werkloosheid er van dien aard, dat zij noodgedwongen een goed heenkomen zoeken. Zoo gaat er geen dag voorbij of er passeeren dergelijke lieden, waarvan er nog duizenden op het punt slaan, Oosten rijk te verlaten. De diefjtallen en verduistering te Helmond. Omtrent den te Helmond gepleegden diefstal ep verduistering van goederen uit de magazijnen van v. d. Meulen- Ansems, Automobiel Mij kan nog nader worden medegedeeld, dat Zaterdag wederom een achttal verdachten naar de gevangenis te Roermond werd over gebracht, zoodat er in het geheel reeds 14 personen in verzekerde bewaring zijn gesteld. Do waarde van het ontvreemde wordt geschat op f3000. De onbowaakte overwegen. Men meldt uit Barneveld Op een onbewaakten overweg alhier is Maandagvoormiddag een auto door een sneltrein verpletterd. De inzittende, de heer C. Galesloot uit Soest werd gedood. Z\jn vrouw verkocht. Te Terborg heeft zekere P. zijn 24 jarige echigenoote voor f40 verkocht aan den ouden scharenslijper P. te Gendringen. Er werd een koopacte in duplo opgemaakt. Na enkele dagen keerde de vrouw naar haar man terug, waarop de scha renslijper zijn geld kwam terugeischen. De politie heeft de zaak in handen en bezit reeds de onderteekende con tracten. Bezuiniging in België. Bij de pogingen om bezuiniging op de Staats uitgaven toe te passen, heeft men te Brussel aansloot genomen aan de kosten, voortspruitende uit het on derhoud van de in België gelegen Duitsche militaire begraafplaatsen. Ter wijl er 167 «geallieerde" begraafplaat sen, zijn, bedraagt het aantal Duitsche 259, waar niet minder dan 150 000 ge sneuvelde Duilschers rusten. Hel onderhoud dezer laatste kost den Bel gischen Staal 40.000 francs 'sjaars. Er bestaat bovendien een regeling, krachtens welke de bloedverwanten ieder jaar een bezoek aan deze begraaf plaatsen mogen brengen. Het vervoer per trein geschiedt dan kosteloos. Dit kost den Belgischen Slaat per jaar nog eens 150.000 francs. De regeering is voornemens met Berlijn onderhandelingen te gaan voeren om te trachten eenige onthef fing dezer financieele lasten te krijgen Ze beroept er zich op, dat het Verdrag armen man vermoord heb, dan vergist ge u, antwoordde zij. Ik kan elke minuut opgeven, waar ik dien avond geweest ben, mijnheer. Het is zelfs niet voor den duur van één seconde bij mij opgekomen, u te verdenken, hernam hij. Ik kom voor een geheel andere aangelegenheid tot u Berger aarzeldemet scherpen blik monsterde hij den sierlijken japon en de buitengewoon kostbare juweelen, totdat de weduwe ongeduldig begon te worden Is u rijk? vroeg hij toen plotse H°g- Wal gaatu dat aan nep mevrouw gebelgd. Vergeet als het u belieft niet, dat u tegen een dame spreekt. Eene rijke of een arme? Dat gaat waarachtig te ver. Be kommer u om uwe eigen aangelegen heden, mijnheer de inspecteur Dit is een mijner aangelegenheden, gaf hij doodbedaard ten bescheid Ik vroeg u maar of ge rijk waart, omdat, wanneeer ge dat niet zijt, ik u rijk kan maken. Hoe bedoelt udat? Beantwoord eerst mijn vraagi Is u rijk? Dit zeggende, liet hij andermaals zijn oogen onderzoekend over het toilet gaan. Neen, antwoordde zij norsch. Ik ben niet rijk. Mijn man heeft mij weliswaar in goede omstandigheden achtergelaten, maar toch niet in zulk een goeden doen, als ik wel gewenscht had. van Versailles, hetwelk haar deze ver plichtingen oplegt, te dier zake niet geheel duidelijk is. Zware mist in het Oosten des lands. Uit Deventer wordt aan de «Tel gemeld Zaterdagavond is in het Oosten des lands zulk een geweldig dikke mist komen opzetten, dat het verkeer op d< wegen zoo goed als geheel stopgezet is. Verschillende auto's zijn onderweg blijven steken. Een automobilist die er nog in geslaagd is van Rotterdam naar Deventer te komen, deelde mede, dat hij tusschen Amersfoort en Apeldoorn een vrachtauto in de sloot had zien liggen, terwijl een andere auto tegen een boom was opgereden. Hij had niet kunnen nagaan, of hierbij persoonlijke ongelukken waren gebeurd. Zaterdagavond is een autobus, die vanuit Deventer naar Apeldoorn ver trok, bij den oprit van den Twelloschen dijk van de helling gestort en omge slagen, daar de chauffeur door den mist misleid, de verkeerde richting had genomen. De autobus zal vol menschen die ei wonder boven wonder met den schrik afkwamen, op een kleine ver wonding na, door een der vrouwelijke passagiers opgeloopen. De reizigers konden voor het grootste deel nog hun bestemming per trein bereiken. Bloedig drama te Arnhem. Een man doodgestoken. Zaterdagavond omstreeks half 12 heeft te Arnhem een treurig drama plaats gehad, waarbij een man in koe jen bloede werd doodgestoken, meldt de Mm. Op den hoek van hel Velperplein en de Hommelstraat kregen de 52-jarige D, vergezeld van zijn ruim 20 jarigen neef, die samen een café hadden be zocht, doch geenszins onder den invloed van sterken drank verkeerden, plotse ling ruzie met twee hen ontmoetende vrienden, den 20jarigen van H, den 25-jarigen S. Aan weerszijden wer den de messen te voorschijn gehaald en ontving de 52jaiige D. messteken in het hart, in den rug en het hoofd D* zeeg ineen en wa§ bijna onmiddel lijk een lijk. Zijn neef kreeg een steek wonde aan de rechterzijde, terwijl S. een wonde aan het hoofd opliep. Dit bloedig drama speelde zich in enkele minuten tijds af. Het lijk van Ddie vader is van 6 kinderen, werd naar het Stedelijk Ziekenhuis overgebracht. De beide daders van H. en S. meld den zich kort na het gebeurde uit eigen beweging bij de politie aan en werden onmiddellijk in hechtenis gesteld. De door de andere messentrekkers opgeloopen verwondingen bleken niet van ernstigen aard te zijn. Een oude veete schijnt de oorzaak van dit bloedig drama geweest te zijn De Boer en liet Laboratorium. Het opschrift kon ook zijn.- De boer en het Proefstation. De band tusscheri beiden wordt steeds nauwer Sedert lang maakt de landbouwer gebruik, in steeds toenemende mate, van het Proefstation, om daar de aangekochte mest- en voederstoffen en zaaizaden te laten onderzoeken. De jaarlijksche verslagen der Proef stations doen bij herhaling zien, hoe noodzakelijk dat onderzoek is. Want naast een reëele handel is en blijft er altoos nog een andere, die zich minder nauwgezet van geweten toont. De georganiseerde landbouw koopt dan ook gezamenlijk de artikelen aan. voor den enkeling zijn de kosten van onderzoek te groot. Maar nu is den laatsten tijd de enkeling weer meer in contact met het Proefstation ge komen. „Laat ook uw grond onder zoeken!" wordt hem gezegd, ja dringend aanbevolen. „Kalk beheerscht den bodemtoestand Zoowel te veel Op deze vraag begonnen hare oogen van hebzucht te flonkeren. Integendeel, riep zij levendig. Ik verlang er vurig naar, dit vervelende nest den rug toe te keeren en mij te Londen te vestigen. Maar daartoe is geld van noode. Zij hield op, daarna sloeg zij, als ging haar plotseling een licht op, do hapden ineen. Ah, ik be grijp het al.... miss Sophie wil iets voor mij doen. Dat kan zij ook met al haar millioenen. Dat kan zij zeker, hernam Berger koeltjes. Maar voor niemendal zal ik u geen geld verschaffen. U Wat heeft u dan met de zaak uitstaan Zeer veel. Mijnheer Torold en mejuffrouw Marlow zullen slechts dat gene doen, wat ik hen raad. O, mejuffrouw Marlow, smaalde mevrouw Warren, en richtte zich eens klaps op. Heet zij inderdaad zóó, mijn heer de inspecteur? Dunkt u niet, dat zij Marie Lestrange heet Op dat oogenblik boog Berger zich fluks naar voren en greep den pols van mevrouw Warren vast. U kent derhalve de waarheid, zeido hij. Geef mij de bekentenis. Bekentenis? Welke bekentenis? vroeg zij en trachtte hare hand vrij te maken. De bekentenis, welke uw man heeft nagelaten, waarin hij opheldering geeft omtrent den aan Achilles Lestrange gepleegden moord. Ik ik.... ik weet nergens van. Veina maar niet. Ge weet alles. als te weinig kalk geeft slechte en zelfs zieke gewassen, ook bij ruim gebruik van alle meststoffen. Op gronden met een verkeerden kalk- toestand is men gedwongen bepaalde meststoffen te gebruiken en zich tot bepaalde gewassen te beperken. De boer met kalkrijken grond is vrij in de keuze zijner meststoffen en gewas sen, en profiteert naar alle richtingen van gunstige marktprijzen. Het grond onderzoek schept de mogelijkheid om het bedrijf op veel hooger peil te brengen. Het maakt den boer vrij. De ervaringen op tal van bedrijven, de laatste paar jaren in, ons land opgedaan, doen den heer Cleveringa, Rijkslandbouwconsulent te Zutphen, verklaren: „Een zandboer, die boert zonder grondonderzoek, handelt als een scheepskapitein, die zee kiest zonder kompas De boer is derhalve ook voor het onderzoek van zijn grond op het laboratorium aangewezen. Er zijn be zwaren. Ten eerste de kosteneen rijksdaalder per monster. Het Rijk geeft hier nog wel een rijksdaalder op toe. Maar dien rijksdaalder moet men beschouwen als een worst waar mee men gooit naar een een zij spek als een spiering, waarmee men een kabeljauw gaat vangen. Een ander bezwaar is voor velen: hoe te handelen, met het monster nemen, verpakken, invullen van een formulier enz. Hier is een taak voor de plaatselijke landbouwvereenigingen Laten deze iemand, die onderricht is aanstellen voor monsterneming en Iaat het bestuur de rest doen. Ook zorgen voor verpakkingsma teriaal. De leden hebben dan niet anders te doen dan zich aan te mei den en een rijksdaalder per monster te offeren; de verdere kosten kan de vereeniging wel dragen. Mij dunkt, dat op deze wijze het goede werk zeer kan bevorderd wor den. Het bestuur kan dan ook de leden, als 'de analyse en het bemes tingsadvies van het Proefstation zijn ontvanger, dienaangaande onderrich ten. Onze eigen vereeniging heefteen besluit in dezen geest genomen; wij meenen, dat dit navolging verdient. o Excursie naar Engeland. Zal ons fruit gewild blijven en nog meer gewild worden in het buiten land, dan moeten niet alleen aan onze fruitteelt alle zorgen besteed worden, maar tevens aan de sor teering en verpakking. In de laatste jaren is in het Tijd schrift van de Pomologische Vereeni ging welke vereeniging is onderge bracht bij de Ned. Heide-Mij, immer door op dit aambeeld gehamerd. In het laatste nummer lezen we een zeer uitvoerig en belangrijk ver slag van een excursie onlangs door een 18ta! fruittelers gemaakt naar Engeland. Deze bezochten o.m. uitgestrekte fruifteeltbedrijven (één w'as 188 H.A. groot) en een fruitverpakkingsstation In de slotbeschouwing oordeelt de schrijver, de heer Lijsten, dat die groote bedrijven niet de beste be drijfsvorm zijn, althans niet op de wijze, zooals ze in Engeland geëx ploiteerd worden. Men werkt er te extensief, te ruw; onze kleinere bedrijven zullen z.i. ongetwijfeld procentsgewijze hoogere opbrengsten leveren. Men kan er echter uit leeren, dat het grootbedrijf in de fruitteelt mo gelijk is en de durf, waarmee de Engelsche fruittelers nog steeds uit breiden, bewijst, dat de ooftteelt nog toekomst heeft. Aan mesten doet men er weinig en het schoonhouden wordt voor driftig bij de hand. Ge weet dat Mar low Lestrange niet heeft vermoord. Laat mij losschreeuwde me vrouw Warren, en rukte hare hand van hem weg. Wat moet dat beteeke- nen, dal ge u zóó aanstelt? Ik weet van de geheele geschiedenis niets af totaal niets. Berger stond op en trad naar de deur. Welnu, dan verliest ge ook het geld, dat ik u had toegedacht. Blijf 1 blijf nog even! Zij was hem tot aan de deur gevolgd en legde hare hand op zijn arm. Is het heusch waar kan ik inderdaad geld.... Als u de bekentenis heeft, ja. En hoeveel? Daarover kunnen wij spreken, als ik de waarheid weet. Dus, u heeft een schriftelijke bekentenis? Ja. Zooveel meende zij te mogen toegeven. Ik vond onder de papieren van mijn man aanteekeningen over de geschiedenis tusschen mijnheer en me vrouw Lestrange, en den heer Beaufort. Dat geschrift is onderteekend door getuigen en te Nieuw-Orleans door een notaris opgesteld. Het schijnt, dat mijn man destijds doodziek lag en dacht te zullen sterven. Waarschijnlijk moest die Beaufort, of Marlow na Warren's doodde waar heid vernemen. Toen mijn man genas, vergat hij ongetwijfeld, dat stuk te vernietigen. Beaufort heeft dus den moord niet gepleegd? Neen. Wel sloeg hij Achilles Le een groot gedeelte overgelaten aan de varkens. In dit opzicht kunnen de overzeesche vakbroeders van ons nog heel wat leeren. Maar overigens was de excursie voor de Hollanders in vele opzichten leerzaam. De deelnemers konden er leeren, dat le een goede ziektebestrijding noodig is voor het telen van een goed product; dat het mogelijk is door verschillende bespuitingen ook de zwakkere soorten schurftvnj te houden; 2e een goede snoei nood zakelijk is, om mooi gekleurd fruit te verkrijgen en over het algemeen in onze boomen veel te veel hout wordt gelaten; 3e de sorteering en verpakking van het fruit hier veel verbeterd moet worden, willen wij op de wereldmarkt ons product kun nen afzetten. o— Gekleurd fruit. Door de Engelsche fruittelers wordt sterk op kleur gewerkt. De zomer- snoei geschiedt soor een groot deel terwille van de kleur. j„_. Meerdere oorzaken worden door hen genoemd, waarom het Engelsen fruit mooier gekleurd is dan het Nederlandsche. Een daarvan zou zijn, dat de Doo rnen meestal in gras groeien. Zoo wel stamboomen als struiken staan in gras, hetwelk voldoende kort wordt gehouden. De heer Lijsten, hoofdambtenaar der Heide Mij, betwijfelt echter de juistheid van deze meening en meent dat de kalkrijkheid van den bodem een groote rol speelt. De mooie kleur van de Amerikaansche appels, wordt veelal geweten aan de war mere zomers, de meerdere zonne schijn. Voor Engeland kan dit mo tief niet gelden. Het klimaat van Kent moge wat zachter zijn dan het onze, meer zon nedagen heeft men daar ook niet; de regenval komt zeer veel met die van ons land overeen. Men trof daar snoeren beladen met prachtig ge kleurde appels en vooral de goud- reinetten war.en schitterend en droe gen mooie vruchten. De zomersnoei werd er toegepast hoofdzakelijk om het fruit te doen kleuren. Men nijpt of liever snoeit eind Augustus begin September zeer kort. De oogen welke gelaten worden, loopen daarna met meer uit doch worden sterker, terwijl het fruit volop geniet van de najaarszon en mooi kleurt. Ook bij de perceelen struiken van 13jarlgen leeftijd werd deze snoei toegepast. o— Varkens in den boomgaard. In de Engelsche grasboomgaarden worden veelal varkens gehouden. Deze dieren zorgen voor het kort- houden van het gras en tevens voor de bemesting. Zoodra er niet voldoende varkens zijn of het gras te sterk groeit en te hoog wordt, wordt het afgemaaid en laat men het onder de boomen rotten. Ondanks den grasgroei in de struikboomgaarden was de ontwik keling der boomen ook op de oudere perceelen zeer goed en liet de oogst niets te wenschen over. Het samengaan der varkensfokkerij met de fruitteelt is echter niet on voorwaardelijk aan te bevelen. Men zag naast gunstige resultaten ook de nadeelen. Tal van boomen in kweekerij waren geheel bloot ge woeld. De wortels waren stuk ge vreten en afgeschild, terwijl ook de stammen danig geplaagd waren. Het kwaad, dat de varkens aan boomen en struiken veroorzaakten, leek ons Aha, dat had ik wel gedacht, giechelde Berger opgeruimd in zich zeiven. En wie is de dader? Mevrouw Warren richtte zich met listige uitdrukking op haar gelaat, op. Zoo vraagt men de boeren de kunst af, zeide zij snibbig. Eerst wil ik weten, wat ik voor het papier krijg. Wat vraagt u ervoor? Tweeduizend pond sterling. Wat? riep de inspecteur. Twee duizend pond om de nagedachtenis van een overledene var. smet te zuiveren Mijn waarde mevrouw, vijfhonderd pond is meer dan genoeg. Daarover zouden wij eer samen kunnen praten Tweeduizend, herhaalde zij. Juf frouw Sophie heeft zooveel millioenen van haar zoogenaamden vader geërfd, dat er die kleinigheid wel af kan. Hm, we zullen zien. Allereerst moet ik mijnheer Torold er over spre ken. Heeft u de bekentenis in huis? Ja. Veilig achter slot. Ik was trouwens toch al van plan, die miss Marlow aan te bieden.... ik wilde alleen nog maar wat wachten Om te overleggen, welken prijs ge er voor vragen zoudt, hé vulde Berger aan. Precies. Ik kan rekenen. En als ik er Diet een behoorlijken prijs voor kan maken, dan verbrand ik het docu ment. Dat moogt ge niet. Vergeet niet, dat ik u arresteeren kan. Mevrouw Warren knipte minachtend met de vingers. rri; i\r Hollandsche bezoekers dezen zomer niet onbeteekenend. o— Tegen de konjjuenpluug. In de vruchtenkweekerij van Mr. H. B. Weston te East Malling, 16 Hectare groot, zag men om de stam men henneptouw gebonden, gedrenkt in petroleum, teneinde vreterij van konijnen te voorkomen. Het middel scheen daar goed te helpen want ondanks het menigvuldig voorkomen van dit schadelijk ge dierte, werd geen beschadiging waar genomen. 'B—r. 29 November. Eerste Zondag van den Advent. PAARS Tweede gebed ter eere van den H. Saturninus. Derde ter eere van O.L.Vrouw. Geen Gloria, Cre do; Prefatie van de Allerh. Drievuldig heid. Eerste Zondag van het Kerkelijk Jaar. Epistel: De Apostel Paulus vermaant de geloovigen, dat zij zouden opstaan uil den slaap der zonde en de werken des lichts, de goede werken, naar het voorbeeld van Christus, aandoen, daal de komst des Heeren, de dag der re kenschap nabij is. (De adventetijd moet ons immers ook voorbereiden op de laatste komst des Heeren) De H. Kerk geeft ons nu dezelfde vermaning opdat wij ons waardig zouden bereiden tot de viering van de eerste komst van Christus, zijn geboorte te Bethlehem. Evangelie Christus voorspelt hier zijn tweede (en laatste komst) op aarde wanneer onze^eindverlossing zal vol trokken worden. Ook Christus eerste komst bracht ons verlossing: daarom richt de H. Kerk, bij het naderen van het Kerstfeest, deze woorden van het Evangelie tot ons: Blik omhoog en heft uwe hoofden opwaarts, omdat uwe verlossing nadert." De H. Saturnus, waarvan heden de gedachtenis, onder ging den marteldood te Rome, ten tijde der vervolging van Keizer Maximianus f 300 o 30 Nov. Maandag. H. Andreas. Apostel. ROOD. Gloria; Credo; Prefatie der Apostelen De H. Andreas, leerling van den H. Johannes den Dooper, was een der eerste Apostelen van Christus en haal de zijn broeder Simon Petrus over om ook Jezus te volgen Na in vele streken het geloof verkondigd te hebben, ves tigde hij zich te Patras in Griekenland waar hij in 62 met het hoofd omlaag gekruisigd werd, gelijk de H. Petrus. De H. Andreas wordt gezegd de zacht moedigste der heiligen te zijn. —o 1 December.Dinsdag. Van den dag PAARS (Zwart) De H Mis van den vo- rigen Zondag, Tweede gebed ter eere van de H. Maagd: Derde voor den Paus; geen Gloria; geen Credo; gewone Prefatie. - o— 2 Dec. Woensdag. H. Bibiana, Maagd en Martelares. ROOD (zwart) tel Tweede gebej eere der Paus. Gloria! gewone Pref) De Heilig^ werd om geloof en hij lijkheid, kogels dood 3 Dec. Xaverius Be van don ij Gloria; gee De II. En te Pa m pel q adellijke oi volgelingen ter der Je Apostel vai wonderen bi op het .Chii H. Paus Pin der mission der geloofsvj 4 Dec. I sollogus. leeraar. Wil dag. Derde ra; vierde vl gewone Prei In 430, 1 bisschop val schitterde h| leer en hoj sologus muntendheii geschriften, nis der gelo hij den titel De H. B gedachtenis, werd door haar het K zweren, 237 door hl Patrones val 5 Dec. PAARS. (ZJ van den H.l de H. Mal geen GloriaJ fatie. De H. gedachtenis,! hij uitschild strengen lev] voor de uitrl Oostersche f Slaap-, Eet inenten vao landsch Tafelpooten, Kapstokken, artikelen, Sp *en, alle Stol pi ijzen. Bi-le Telefoon 69 'Aan- en verkoop van I Verzilveren van Cou Aan- en verkoop van vreemd cheques aan eoneurreeren Ineasseeren van wissels, ehequi Verder alle BANKZJ Kantoor geopend voorm. van 0—12 en n Zaterdags alleen voorm. van 5 eenige gunstige gelegenheid voor mij, om geld te verdienen. Dus tweeduizend pond, of.... Ik zal er eens over denken, gaf Berger ten antwoord. Ik behoud mij het kooprecht voorik kom bij den verkoop het eerst in aanmerking, ont houd dat als 't u belieft. Ei, ei, woudt ge er ook wat aan verdienen Dat spreekt van zelf, hernam de inspecteur. Ik kan namelijk ook reke nen. Mevrouw Warren lachte, en nam in de beste harmonie van hem afscheid. Toen hij weg was ging zij voor den spiegel staan en beschouwde geruimen tijd haar beeltenis. Tweeduizend pond, juichte zij ,en daarenboven wat ik reeds opgespaard heb. Ik ben nog zoo heel oud niet. Ik schud het stof van Heaton van mijne voeten, laat Cicero links liggen, en trouw opnieuw. Ha, ha, dilmaal moet hel mij gelukken. Zij zette zich tot hel nuttigen van de lunch en ontwikkelde een voortreffelijken eetlust. Terwijl dit onderhoud plaats had bij mevrouw Warren, had Alex zich recht streeks begeven naar het huis van juffrouw Martin. De hospita liet hem terstond in de zitkamer van haren huurder. Daar zat de «stille heer'' zoo als altijd in zijn grijs costuum. Op het zien van den jongen man, sprong hij verschrikt op. Goeden dag, mijnheer Brown, be gon Torold, terwijl hij den ouden man scherp monsterde. Ik kom om u ter verantwoording te roepen voor mijn gestolen sleutel. U is stom, naar ik vernomen heb, maar niet doof. U zult mii dus, hoop ik, verstaan. Tandartsen Spoorsl alle werkdt Woensdags Zaterdags. eiken WOÏ tot 11 uur JanssenW /""\ndergetei aan v la bruin worden SP( Manszolefl Jongens i Dames i Meisjes 1 Jongen9 i Aanb< Wassche Man oh der Spoor!

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2