KERKELIJK LEVEN. ffiïwt geneest Gemengd Nieuws. Felle haal en jaloezie graml er uil. Neen! Boudewijn is niet de schul dige... de moedige vlaaamsche ridder, wiens zwaardslagen de Lelie vreest, wiens kasteel en al de walschen hebben verwoest of weggevoerd., neen Dat zou Boudewijn nooit doenhaar be dreigen. Zijne liefde heeft hij niet gehui cheld Hij is, ja, hoofsch en trotsch, en in hem perelt het leven leutig: doch nu laat hij zich vangen door het valsche spel der ondankbre Alijs. Al ijs is het! Alijs, die vreemde! Zij is jonger, en mooier, en in haar gulpt jonger, warmer bloed en perelt het leven leutig, lijk in Boudewijn... Zij tuurt naar buiten, in de donkerte, die de avond er uit spant. Zie! Flitsten daar niet vuurpijlen Ziet toe! Het regent nu van gouden starren en er deint vlammend koleurenlicht het konstig licht golft, lijk baren op de zee, door de donkerte, en de pijlen en de starren spuiten telkens en tel kens op en kransen dan wijduit om lage.... Feest!! Is er feest? Wie viert feest Het parkebosch staal te pralen lijk in feeëndroom. Zij ziet een gestalte reien en dansen, en nog een, afteekenend legen hel deinend het konsl-licht. Oil dat is daar... Alijs... Alijs haar figuur, haar loskrollend haardos, haar doljeugdig stoeiend beweeg. En daar, o God Boudewijn. Ja, hij reit er, met zijn eigen, lenigen zwier, de blondlokkige gestalte van Boudewijn. Zij feesten, zij feesten, omdat... om dat... Alijs viert feest met Boudewijn 1 Ze lacht om het vloeien van heur harte- bloed, het hartebloed van Boudewijn's bruid. Alijs brulaalt zelfs om te fees ten hier, onder heur ruiten, tergend, dagend... hier, op het goed waar zij Alijs gastvrijheid verleende, op Boude wijn's eigen verzoek. Vertwijfelend rukt ze heuren blik weg van het venster, zij ziet plots dreigend weer steken het lemmet van den straks weggeworpen moordpriem. «God I geef mij kracht!" krijt ze en zinkt neer zinneloos rondslaande. De nachlkoelte waait stilte toe,gulpt door de smalle ruiten, koelt er de verhitte slapen van de jonkvrouwe, die er nedergestort ligt. En zij ziet niet meer, dat Boudewijn met Alijs tot haar komen met een jongslig gezicht lijk om haar te ver rassen en, in leutigen gang," om haar te noodigen zij hoort niet, dat Alijs blijde zegt: «Boud', wat zal, uwe bruid opzien, als ze vernemen zal, wie ik ben En zij ziet niet, hoe beiden hevig verschrikken, als ze haar vinden... zoo De jonkvrouwe van Staeden had geward en gewoeld dien nacht. Des morgens was ze lang weggebleven. Maar toen zij weder rondging door heur woonst, toonde zij zich weer wils krachtig, lijk met geweld daartoe ge dwongen heur oogen blikken onver zettelijk, zij sprak dan eens weinig, dan weer veel en te opdringerig tot Alijszij wilde over het gebeurde van gisterenavond niets weten, en ze wrocht almaardoor, dat Alijs haar niet veel kon vragen. Boudewijn, die in den vroegen ochtend was weggereden naar Gent, zou pas morgen wederkeeren. Alijs, sprak jonkvrouwe Machtelde tegen den avond tot haar, ga eens mee met mij. Dan zal ik u laten zien de kelders, waarin geborgen zijn de flesschen franschen en rhijnschen wijn, die ontkurkt zullen worden wan neer er een bruidspartij zal zijn op dit kasteel, als de heele ridderschare uii den verren omtrek zal aanzitten." «O, ja, Machtelde," antwoordde Alijs, en zij ging mee. Alijs zag niet de valsche schittering, die, plots, genietend Machtelde's oogen verkleinde zij zag niet den gruwen kleinen lach, die speelden om Mach telde's vast loegenepene mondhoeken toen ze meeging. Machtelde ontsloot de gewelfde kel dergang, en nam een brandende toorts. Ze traden nu samen binnen Machtelde liet de rappere Alijs voor gaan. En ze zich op weg begeven. Het was een mooie, zonnige voormiddag en Alex verkeerde in de meest opgewekte stem ming. Hoe gelukkig zou zijn innig be minde Sophie zijn, wanneer zij het verblijdend nieuws van Berger vernam Hoe staat het eigenlijk met War ren's dood? vroeg Alex plotseling. Weet Marlow, wie hem vermoordde? Vreemd genoeg koestert hij tegen niemand verdenking. Deze moord, is thans, evenals vroeger, nog in een on doorgrondelijke duisternis gehuld. Wanneer Warren echter in de heide vermoord werd.... Ik kan daaromtrent hoegenaamd geen opheldering geven, mijnheer Torold, viel Berger hem in de rede. Ik verdenk er dien Lestrange van. Aanvankelijk dacht ik dat ook, zeide Alex, maar ik heb mij vergewist, dat Lestrange tijdens den moord nog niet in Engeland was. Ook ik heb dat geconstateerd, hernam Berger peinzend. En toch kan ik de gedachte niet van mij afzetten, dat hier de een of andere duivelachtige streek in het spel is. Lestrange woont immers in de herberg «De Barmhartige Samaritaan"? Ja. En hij loopt, zoo te zeggen, den drempel van ïrriss Marlow's huis plat, om geld van haar los te krijgen Ontvangt hij brieven Dat zou ik u niet kunnen zeggen. Waarom vraagt u dat? Och, het is maar een vraag. Ik zal u later wel zeggen waarom. i ■..rtluiwaiVS' -fT"- kwamen spoedig waar de kelderdon- kerle heur toegrijnsde, en waar de keldertrappen steil omlage moesten gaan. Doch waar was nu .de steile trap gebleven Hoe zonderling... Alijs aarzelde er. »Ga maar door, Alijs," sprak Mach telde, «ik zal wel toelichten." »Maar, de trap is weg, Machtelde! De trap, die is weg" Doch binst ze het nog zeide en om zag naar Machtelde, schrok ze hevig en heeg lijk slikkend naar asem Was dat Machtelde, die daar nu voor haar stond? Die vrouw, met die onheil spellend toegittende oogen... met dien wreeden, hoonenden lach in het ver wrongen, hatend gezicht...? met de eene hand van grijperige vingerklau wen op haar toegestrekt en in de andere hand het angstig wapperend loorl8elicht, dat vlammend walmde tegen het steenen gewelf en gaten sloeg in de somber-toegapende kelder- donkerlen.... Machteld o Machteld kreet ze Wat gaat gij doen Doch er daverde een andere kreetscheur onder de ge welven, lijk de bloeddorstige moord schreeuw van een hongerend roofdier. Vralig opende jonkvrouwe Machtelde heur beide vuisten, zij stortte zich op Alijs, greep haar in de hijgende borst. De toorts viel op den grond, vlamde op, zengend de kleederen der worstelen de vrouwen. «Moordenares kreet Alijs verward. Een genietende viktorie-gil reet onder de bogen. Alijs wankelde, wankelde bij het spokig toespalkend kelderhol Maar dan greep ze plots met een wan hoopsmoed naar Machtelde. «Houd op, Machtelde 1 Wat doet ge? Wat begaat ge?" gilde ze »Ah I Gij ontstaalt mij mijne geliefde I". kreet Machtelde. »Wee u 11 Wee u I Gij waart jeugdiger en schooner, en da: telder was uwe levenslust, en daarom onistaalt gij hem van mij. Gij ontgaat mij nu niet meer, valsche, ondankbare! Ik zal Boudewijn zeggen: Aliisisweg- geloopen".... «Machteld!! Gij zijt zot! LaatLaat Gij vergist u O Machtelde, verhit, hoorde niet. Kreunend, woedend kampten twee vrouwenlijven. Het vuur der toorts vatte vlam aan de ruischende, scheuren de kleederen.... Doch dan dreunden door. den gang zware passen, schielijkBoudewijn naderde, vroeg thuis gekomen Hij had de laatste uitroepen gehoord en liep nu met alle rapte toe. «Houd op, Machteld!! Houd op!!' riep hij. «Alijg is mijne zuster I" Te laat.... De kleederen vlamden laaiend op Alijs ontgingen de krachten; ze helde over den rand.... een kreet.suizende vlammengloed.... een plof.... en zij lag neergestort. Maar ze heeft Machtelde meegesleurd in den val, en een slinkende brandlucht steeg uit den kelder op. De schaduw des doods voer subiet over Alijs henen. Edoch, over Machtelde draalde de dood.... sloeg niet toe. De dood huiverde over haar henen en liet haar krampen en gillen en stuipen. Ten eeuwige dagen zal zij moeten kermen, niet stervend: de straf voor heur snoode daad. Want als grauw de avond hangt over hel kasteel later herbouwd dan begint er een pijnlijk kreunen en ziedend lawaai, dat opdoft uit den diepen kelder; en soms waait heur schim er kermend rond, zoekend naar beuring, die ze niet vindt en nooit zal vinden. 22 November. Yyf en twintigste en laatste Zondag na Pinksteren, (men neme hiervoor, wat in het Missaal staat aangegeven als de 24ste Zondag na Pinksteren). GROEN. Tweede gebed ter eere van de II. Cecilia. Derde voor den Paus. Gloria Credo. Prefatie der Allerh. Drievuldigheid. De plechtige Hoogmis is lot dankzegging voor alle ontvangen weldaden gedurende het afgeloopen Kerkelijk jaar. (A.s. Zondag, in hel onzekere te willen laten, merkte Alex ietwat geraakt aan. Ik hou er niet van, een werk on voltooid te laten, gaf de inspecteur rondborstig ten antwoord. Ik geloof het *eheele geheim weldra te kunnen ont hullen, maar ik wil liever u niet achter de coulissen laten kijken. Laat mij nog een poosje mijn eigen weg gaan, mijn heer Torold, en oordeel dan volgens het resultaat. Zooals u verkiest. Op den keeper beschouwd gaat het mij niet aan, welke middelen u te baat neemt, om tot uw doel te geraken. Ik tracht ernaar, de tweeduizend pond op te strijken, zeide Berger, en i mijn ijverigste streven, deze belooning aan niemand anders ten deel te laten vallendie schoft van een landlooper bijvoorbeeld, doet mede zijn uiterste best. Alex lachte. Ja zeker. Hij heeft reeds een be ;in daartoe gemaakt, door mij van den ijkendiefstaf te beschuldigen. De inspecteur knikte en glimlachte nijdig. Dat mooie span arbeidt gemeen schappelijk, zeide hij, en wreef zich de handen. Maar ik zal ze wel krijgen. Wat ik zeggen wil, mijnheer de inspecteur, komt Marlow hier terug? -- Om zich door Lestrange te laten- inpikken Zoo gek is hij niet. Wan neer u hem wilt zien, dan moet u naar Brighton gaan. Dat zal ik dan ook morgen doen. i~ eerste van den Advent, begint hel nieuwe Kerkelijk Jaar.) Hiervoor wordt genomen de voliefmis der H. Drievul digheid. Tweede gebed tot dankzegging derde gebed van den Zondagvierde ter eere van de PI. Cecilia; Gloria; Credo; Prefatie der Allerh. Drievuldig heid. Het Evangelie van den 24sten Zondag- is de schrikwekkende voorspelling, of beter, beschrijving van den ondergang der wereld. Want deze Zondag is de laatste Zondag van het Kerkelijk Jaar en als zoodanig de laatste Zondag van het Godsrijk op aarde, hetwelk immers eindigt met den ondergang der wereld en het algemeen oordeel. Het Epistel bevat een vermaning tol dankbaarheid en gebed, twee gevoeléms die zoo goed passen op het einde van het doorloopen jaar. —0— 23 Nov. Maandag. H. Clemens. Paus en Martelaar. ROOD. Tweede gebed ter eere van de H. Felicitas Derde voor den Paus. Gloriageen Credo gewone Prefatie. De H. Clemens was de derde opvol ger van den II. Petrus: de H. Apostel Paulus noemt hem in zijn brief aan de Philipensen zijn gezel, en de H Ireneus getuigt van hem, dat hij de zalige apostelen nog gezien, met hen omgegaan, hun prediking gehoord en wat zij overleverden uit hunnen mond, vernomen heeft." Hij wordt als marte laar vereerd, (f einde der eerste eeuw) De H. Felicitas, waarvan heden de gedachtenis, was de moeder der 7 H. Broeders, martelaren, die den lOden Juli gevierd worden. Zij spoorde hare kinderen tot moed en standvastigheid aan en ontving vier maanden na hen de martelkroon, (f 150). 0- 24 Nov. Dinsdag. H. Joannes van het Kruis. Belijder. WIT. Tweede gebed ter eere van den H. Chrysogonus derde voor den Paus Gloria geen Credo gewone Prefatie. De H. Joannes mocht terecht zijn naam met dien van het H. Kruis ver eenigen, omdat heel zijn leven niets anders was dan een onophoudelijke zelfverloochening. Hij stond de H. Theresia bij in het hervormen van de orde der Carmelieten, en was, evenals zij, een verlicht leermeester van het geestelijk leven en begunstigd met een verheven graad van beschouwing. De H. Chrysogonus, waarvan heden de gedachtenis, werd na een langdurige gevangenis op bevel van keizer Diocle- tiaan te Aquilea voor het geloof ont hoofd. f vierde eeuw. 0- 25 Nov. Woensdag. H. Catharina, Maagd en Martelares. ROOD. Tweede gebed voor den Pausgeen Credo ge wone Prefatie. De PI. Catharina, maagd van Alexan- drië, schroomde niet den keizer zijn woeste vervolgingen op de christenen voor oogen te houden. Zij moest nu op bevel des keizers in het paleis ver schijnen, waar 50 heidensche wijsgee- ren het christendom zouden weerleggen en de eer der goden handhaven. De zaak viel echter anders uit dan de keizer verwacht hadCatharina be keerde de wijsgeeren. Zij werd daarom veroordeeld om op een rad met scherpe punten te sterven, maar het foltertuig sprong door een wonder in stukken. Zij werd daarop door den beul ont hoofd en engelen voerden haar heilige overblijfselen weg naar den berg Sinaï en de engelen begroeven haar daar. In de 8ste of 9de eeuw werd haar graf ontdekt en haar lichaam in onbedor ven toestand weergevonden, f 4de eeuw. 0- 26 Nov. Donderdag. H. Silvester. Abt. WIT. Tweede gebed ter eere van den H. Petrus van Alexandrië. Derde voor den Paus; Gloria geen Credo; gewone Prefatie. De H. Silvester, in Italië geboren, legde zich, hoewel door zijn vader voor de rechtswetenschap, te Bologna óp de gewijde studies toe. Toen hij eens het misvormde lijk var zijn bloedverwan ten aanschouwde, zei hij tot zichzelf: »Ik ben, wat deze geweest is; ik zal worden, wat deze is" en hij begaf zich daarop naar de eenzaamheid, waar hij na een boetvaardig leven de orde der Silvestrynen stichtte, onder den regel van den H. Benedictus. f 1267 De H. Petrus, bisschop van Alexandrië waarvan heden de gedachtenis, werd in het jaar 311 op bevel des keizers gevangen genomen en onthoofd. 27 Nov. Vrijdag. H. Amelborga. Maagd. WIT. Tweede voor den Paus; Gloria geen Credo gewone Prefatie. De H. Amelberga was de eerste abdis dèr abdij van Susteren, na den weder opbouw door den koning van Lolharin. nis van dien nacht te hooren. 't Is een vreemde, hoogst zonder linge historie. Zij klinkt veel meer als een roman, dan als werkelijkheid. De waarheid is vaak meer onwaar schijnlijk dan de verdichting. Berger beaamde zulks. Zij waren op een steil omhoogloopenden weg geko men, welke uitliep op de hoofdstraat van Heaton, toen hun eensklaps juf frouw Martin tegemoet kwam, die een mand aan den arm droeg. Blijkbaar scheen zij veel haast te hebben Zoo, juffrouw Martin, riep Alex minzaam, hoe gaat het? Ach, begrijp eens, die arne doode is toch niet dood 1 riep de goede vrouw, klaarblijkelijk zeer ontroerd. Ik dacht warempel, dat zijn geest voor mij stond, maar hij was het zelf. Wien bedoelt u? Wel, mijnheer Brown, mijn waar den kostganger, den «stillen heer". Hij is teruggekomen, moet u weten. gen, Zwenliboldus. Onder hare leiding heiligden zich de drie heilige gezusters Relindis, die zich te Flemolle (Luik) in de eenzaamheid terugtrok, Benedicts tweede abdis der abdij, en Cecilia, derde abdis is. f 950. Hare heilige relikwieën berusten te Susteren. 0— 28 Nov. Zalerdag. Vigilie van den H. Andreas. II. Oda. Maagd. WIT. Tweede gebed van de Vigilie; Derde Concede vierde voor den Paus Gloria; geen Credo; gewone Prefatie; Laatste Evangelie van de Vigilie. De H. Oda, dochter van een prins in Schotland, blind als zij was, trok in 710 ter bedevaart naar het graf van den H. Lambertus, te Luik, waar zij op wonderbare wijze het licht harer oogen herkreeg. Uil dankbaarheid wijdde zij hare maagdelijkheid aan den dienst van God en vestigde zich te Rhode, naar haar St. Oedenrode ge noemd. f 726. tt>iniehAcuiden-Winte>ii>o<i{en. 570-11 Ernstig mijnongeluk te Heerlen Drie (looden. Op de mijn «Oranje Nassau I" te Heerlen gebeurde Zaterdagnamiddag omstreeks 2 uur door instorting een groot ongeluk dat 3 menschenlevens kostte. De mijnwerkers Moonen en de ge broeders Somers, alle drie uit Voeren- daal, geraakten onder afvallend ge steente. Ruim 6 uren had men noodig voor de opruiming eer de lijken ge borgen waren. Moonen was getrouwd en laat een huisgezin met 7 kinderen achter. Aan de »Crt." ontleenen we nog de volgende bijzonderheden De geheele mijnstreek is onder den indruk van het ernstige mijnongeval dat heeft plaats gehad. Eerst Vrijdag een doodelijk ongeluk in de Staatsmijn Wilhelmina, waar Stegner uit Voeren- daat, vader van vier kinderen, het leven liet. Thans weer de Gebrs. Somers en Moonen, eveneens uit dit dorpje, welke Zaterdag op de Oranje Nassau I het slachtoffer werden van het gevaarlijk mijnwerkersberoep. De39 jarige Moonen laat 10 kinderen achter, terwijl hel elfde op komst is Jos. Somers, die 49 jaar is, laat 6 kinderen achter, terwijl zijn broer, de 52 jarige M. H. Somers eveneens vader van 6 kinderen was. De verslagenheid in het kleine dorpje Voerendaal is groot. En nog een vijfde doode moest ter aarde worden besteld, n.l. de mijnwerker Gerards, die ge- ruimen tijd geleden in de Staatsmijn Wilhelmina werd verwond, een dubbele beonbreuk kreeg en na langdurig lijden thans ook is overleden. Drie en-dertig kinderen uit Voerendaal zijn door on gevallen van hun vaders in zeer korten tijd vaderloos geworden. De kermis, die juist zou worden ge houden, is door den burgemeester afgelast. Gebleken is, dat hier een ongeval heeft plaats gegrepen, zooals nu een maal bij den mijnarbeid niet te ver mijden is. De drie menschen waren aan het opnieuw verbouwen van den staangang. Hierbij moet plotseling in het steengebergte een breuk gekomen zijn, die de menschen verrast heeft. Er moet onverwacht een hoeveelheid steen van circa 5 M. lengte en mis schien van 7 M hoogle schuin op de menschen zijn komen vallen. Deze breuk moet zich niet vooraf z g. ge teekend hebben. De Gebrs. Somers, die •especlievelijk 23 en 21 jaar in dezelfde mijn werkzaam waren, stonde<n als zeer voorzichtige mijnwerkers bekend en bij teekening zouden zij als ervaren mijnwerkers, dus steeds hun aan dacht houdend op eventueele dergelijke gebeurtenissen wel tijdig hebben kunnen vluchten. De betimmeringen bleken geheel in orde. Ové?- de Oranje Nassau waren steeds wel vele klachten, doch hel is het eerste doodelijke ongeval, dat dit jaar in deze mijn heeft plaats gehad, ter wijl ook ernstige ongevallen zonder doodelijke gevolgén dit jaar nagenoeg niet zijn voorgekomen. Candidaatstelling Kamer van Koophandel. De candidaatstelling voor de ver kiezing van leden der Kamer van Koophandel van Noord-Limburg, zal plaats hebben op 23 November a.s. Aftredende leden zijn voor de afd. GrootBedrijf de heerenA. Canoy, Chr. Haffmans en W. van Wylickï Voor de afd. Kleinbedrijf de heeren J. Bergmans (Boxmeer), W. Bouts (Blerick) en H. Lina (Venlo). Leden van het slembureau zijn de heëren J. M. Gasselt (voorzitter), J. v. Daelen (pl. verv. voorz.) F. Janssen, G. v. Sprong, W. Seuren leden. Plaats- verv. leden zijn de heeren Mr. Wrees man, F. Kreykamp (Sleyl) en W. A. Bous, Blerick. Dr. Y. Dubois, f In het St. Antonius-Ziekenhuis te Utrecht is overleden dr. V. Dubois, lid van Ged. Staten van Limburg. Jan Marie' Victor Dubois, arts te Venlo, 10 Mei 1859 te Eijsden te Leuven, daarna te Amsterdam, al waar hij in 1884 promoveerde lol arts Van 1884 tot 1886 was dr. Dubois medewerker van dr. Van Kleef, direc teur van het Calvarie-Ziekenhuis te Maastricht. In 1886 vestigde hij zich als practiseerend arts te Venlo en ge noot door zijn bekwaamheid en-humani- teit spoedig de achting en het ver trouwen van allen. Van zijn hand verschenen verhandelingen over de wormziekte bij de mijnwerkers. De nu overledene was jarenlang lid van de Provinciale Staten van Limburg en later gedeputeerde. Sinds de oprichting was hij lid en voorzitter der Gezond heidscommissie te Venlo, waarvoor hij verleden jaar wegens gezondheids redenen moest bedanken. Tevens was dr. Dubois regent van het St. Jozefs- Gasthuis Ie Venlo. Zijn stoffelijk overschot is naar Venlo overgebracht en aldaar bijgezet in het familiegraf. De politieke toe.jtand. Ook de overige ministers vragen ontslag. H. M. de Koningin heeft den voor zitter van den Ministerraad, den heer Colijn ontvangen, die, ofschoon er in conslitulioneel-parlemenlairenzin eigen lijk lusschen Kabinet en Kamer geen conflict bestaat, niettemin naar aan leiding van de ontslagaanvrage der vier tot de R.K Staatspartij behoorende Ministers en de daarmede samenhan gende politieke moeilijkheden, de portefeuilles der overige leden van het Kabinet ter beschikking van Hare Majesteit heeft gesteld. De Koningin heeft een en ander in overweging genomen en inmiddels zoowel eerstgenoemden bewindslieden als den anderen ministers verzocht zich met de behandeling en afdoening zoo mogelijk der loopende zaken te willen blijven belasten. Gildefeest. Het groolsche Gildefeest, dat bij ge legenheid van het 350jarig beslaan van het Sl. Antoniusgilde te St. Anlhonis hel volgend jaar zal gehouden worden, is naar wij vernemen bepaald op 20 en 21 Juni. Woningbouw. Door do R K. Bouwvereeniging «De Hoop" te Helmond zullen weer 165 nieuwe woningen gebouwd worden, waarvan de aanbesteding zal geschieden in 2 perceelen. Door den trein overreden.. Zaterdagmorgen te ongeveer half negen werd op de kanaalbrug tusschen Best en Acht de 36 jarige gehuwde spoorwegarbeider A. v. Houtum uit Best door sneltrein 83 komende uit de richting Den Bosch overreden en ge dood. De trein kreeg hierdoor een kwartier vertraging. Nader vernemen we dat de spoor wegarbeider, die daar met een ploeg aan de rails aan het werk was den juist passeerenden sneltrein van Eind hoven stond na te kijken, toen onmid dellijk daarop uit de tegenovergestelde richting trein 83 kwam aanrijden, dien hij vermoedelijk tengevolge van den rook niet of althans te laat heeft ge zien. Tusschen de rails van den aan komenden trein staande werd hij ge grepen en vermorzeld. Wapenwet. In tal van gemeenten in de provincie Groningen wordt huiszoeking in vele woningen gedaan naar wapenen, die voor een prijsje over de grens zijn ge smokkeld. De burgemeesters kondigen aan, dat alle voorhanden zijnde wapenen vóór 1 Dec. a.s. ten gemeentehuizen moeten worden ingeleverd. Doodgedrukt. Toen de chauffeur van den burge meester van Hoogland, de ongehuwde Oostenrijker II. in de garage de auto wilde aanslaan, bleek dezo nog op een versnelling te slaan. De auto schoot vooruit, waardoor de chauffeur tusschen auto eh garagemupr beklemd geraakte. Na veel moeite gelukte het, den onge lukkige met veel inwendige kneuzingen uit zijn benarde positie te bevrijden. Hoewel geneeskundige hulp terstond ter plaatse was, is het'slachtoffer na korten lijd aan de bekomen verwondin gen overleden. Vermindering aantal hoogere ambtenaren. Naar men aan de Msb. mededeelt is aan een aantal kommiezen der P. en T beneden den 28 jarigen leeftijd door den Directeur Generaal gevraagd nfzij in aanmerking willen komen voor overgang bij het dienstvak belastingen. Dit, gevoegd bij hel feit, dat in principe besloten is om in de eerste jaren vermoedelijk een 10 lal geen sur numerairs in dienst te nemen, wijst er op, dat het in het voornemen van de Postadministratie ligt, om het aantal hoogere ambtenaren bij P. en T. be langrijk te verminderen. Teveel aan Onderwijzers. Naar men aan de Res.-bode meldt» zullen met ingang van 1 Januari a.s- een zeer groot aantal onderwijzers, wegens overcompleet, ontslag krijgen. Auto-ongeluk. Zaterdagavond om 9 uur leed een auto met 2 heeren langs het «Hoen- diep van Hoogkerk" naar Groningen. Tengevolge van mist en vorstig weer was de weg nogal tamelijk glad. Toen de auto de laatste bocht naar Groningen nam, (een bocht van 90 gr.) raakte de bestuurder het beheer over zijn wagen kwijt. De auto kwam, vol gens de «M.M.", in het diep terecht, met het treurig gevolg dal de bestuur der, de heer J. Smid, wonende Alber- straat 3, reiziger der Hevea-fabrieken,

Peel en Maas | 1925 | | pagina 6