F. H. van Enck KERKELIJK LEVEN. Reisgids Gementwaren. ONS Ingekomen en vertrokken personen MIJNHARDTS. Hoest siropen (iijnhardts Gtemengd Nieuws, OOST RUM Venray T Speciaal adres voor het n Beton Gierkelders, inrichten v leggen van Beton Vloeren alle voorkomende Beton SrêfïEEK1 H.CAMES ik mij nog eenmaal eenige plaatsruimte te willen afslaan. Ik geloof nu toch wel alsdat Wijs neus" nogmaals aan het woord is, die ondertus8chen »Inzender" is geworden. Iemand anders kan ik me slecht voor stellen, die zou toch zeker wet zijn naam durven noemen, en trouwens hij heeft toch nog al eens bij de Redactie aangebeld. «Geachte Fokkers" zooals u nu hebt hooren beweren door «Inzender" zouden mijne varkens niet in Cat V hebben mogen mededingen, daar het drachtige varkens waren. "Volgens ouderdom stond ik in mijn volste recht zegt «Inzender" maar let welde factoren Ze hoorden thuis in Cat. Ill, drachtige zeugen Geen ouderdom bepaald al zijn ze ook maar 8 maanden Cat. V werd steeds aangeduid met «Vrouwelijke scheutelingen", van 4 tot 10 maanden, tusschen haakjes, maar mogen niet dragend zijn Werden niet gevraagd zegt «Inzender"! Maarrr dat stond niet in de Catalogus en vraagprogramma dat ze niet drachtig mochten zijn. Wat vindt ik het nu eigenlijk toch jammer, dat «Inzender" indertijd niet verzocht is, om hel Reglement- en Catagorie-stelsel mee klaar te maken als Commissie-lid, wani volgens zijn schrijven is hij iemand van de «punt jes", daar zou een Jury lid aan zijn. Dus een groote verborgen kracht, ik zou vereenigingen en instellingen wïl- len verzoeken van hem gebruik te maken, als er kans is. En nu nogmaals de «fokmelhode. Ieder fokker wacht hier nog niet zoo lang tot ze 10 maanden oud zijn, eer hij ze gaat dekken, dat doel een Wijs neus nog niet, ofschoon daar toch wel iels voor te zeggen is. Mijn varkens waren op 1 Juli gedekt, dus juist 8 weken. Zijn ze dan kennelijk drachtig «Inzender" Eentje ervan bleek enkele dagen niet drachtig. Onlangs heb ik er een verkocht die was 13 weken drach- tig, waar ik het op verkocht, maar heeft geen biggen gekregen. Trouwens volgens «Inzender" zich uitdrukt heeft de Jury hier toch wel het zwaarte punt gelegd, wat men kan merken, ofschoon dat van de keurmeesters toch zeer kleingeestig was. Wat no. 35 bladzijde 145 van den Catalogus betreft was aangegeven in Cat. III, met abuis; want ik heb gehoord alsdat de eige naar zich tot een Jurylid wendde, om dot varken onder te brengen iji Cat. V; waar hij ook het recht toe had, trou wens die was nog heel wat langer drachtig. En nu de Commissie-leden die krijgen ook nog een vingerwijzing, die hebben dat zeker niet bedoeld volgens «In zender." Artikel 2 van het algemeen keuringsreglement wordt toegepast «suffers" kan je het niet vinden. Onder- geteekende heeft lang moeten zoeken, ik bleef te kort bij het bewuste onder deel. Geachte Voorzitter en Commissie leden der Afdeeling Tentoonstelling van varkens. Het woord is nu aan u. Ik ben niet meer van plan hier nog iels over te schrijven want hot is me eigenlijk te belachelijk. Maar toch zou ik den Voorzitter willen verzoeken de eerste dagen een vergadering te willen beleggen, hierbij uit te noodigen alle Commissie-leden en Inzenders van Cat. V, bij voorbaat zou ik vriend «Wijs neus en Inzendeiook samen willen verzoeken. Dat zou me zeer aangenaam zijn, en indien dan ook het verslag dier vergadering in dit blad werd be kend gemaakt. Dankend voor plaatsruimte met de meeste hoogachting, P- PUBBEN, Merselo. gedurende de maand October. INGEKOMENP. I-I. Geurts, ver pleger, Stationsweg 14 van Helden E- Dullers, broeder Overste id. van Noord wijkerhout; M. P. Weijnans, dienst bode Veulen H. 38 van Maashees; M. H. R. Janssen, coiffeur Maasheezerweg in de handen, toen hij het oog over den welvoorzienen disch liet gaan. Mijn harlelijken dank, mijnheer Torold, zulk een verlokkend aanbod sla ik niet af, zeide hij, U ziet er goed uit, mijnheer de inspecteur. Ik gevoel mij ook zeer opgewekt en frisch, waarde heer Torold, ik heb mij inaar zelden zoo in mijn nopjes gevoeld, als op het oogenblik. Maar ik heb ook alle reden, in mijn schik te zijn. Zoo, zoo, u schijnt uw vacantie prettig te hebben doorgebracht, zeide Alex, terwijl hij zijn bezoeker ham en eieren aanbood. Waar is u eigenlijk Te Brighton in ons schoon Brighton. Berger keek zeer vergenoegd, en lachte daarbij telkens zoo opgeruimd, dat de jonge kasteelheer van meening was, dat hij verblijdend nieuws had opgedoken Hij wilde nochtans hem niet lastig vallen met vragen, maar geduldig zijn tijd afwachten totdat Berger zelf zijn lotgevallen zou ver halen. Waarom ging je nu juist naar Brig ton vroeg hij. Kunt u dat niet raden Joseph Brill trok mij daarheen. Joseph Brill Berger knikte Ik volgde hem daarheen. Zoo? Ik heb Joseph gesproken, er. die zeide mij, dat hij in Southamp ton en in Londen was geweest. Een leepe rat, die Joseph Die 4 van Schin op Geulle; II. H. A. Hen- drikx, zonder beroep, IIenseniusplein.14 van Venlo; H P. D. Janssen zonder beroep Grooteslraat 25 van Amsterdam: A. Th. Leguis, smid F. 43 van Alem ca; F. J. Martens, dienstknecht K. 114 van Meerlo C. Th. Rietveld, zonder beroep Schoolstraat 3 van Oudewaler; P. Th. Goossens, kleermaker Marktstr. 6 van Deurne; E. O. M. Gielen, dienstbode Iiofstr. 11 van Maashees; J. G. F. Vincent, ordebroeder Leunscheweg 1 van Wychen J. P. Krijnen, verpleger Stationsweg 14 van Deurne J. L. W. Moorman, leerl. boschwachter Ilen- seniusplein 10 van Arnhem A. Poels, zonder beroep Kruisstraat 28 van Am sterdam; P. Reinders, verpleger, Sta tionsweg 14 van Bergen (L.); A. Th. J. A. Voesten slager, en vrou w Langstr. 4. van HeerlenH. Bergmans, zonder beroep Ysselsteyn van Béugen; J. Vogels zonder beroep H. 37 Dusseldorf; H. J. H. Goorei), slager Henseniussir. 16 van MaasheesG. Courtens, organist Stationsweg 14 van BeverenLeie; J. W. A. M. Goumans, zonder beroep Kerkpad 3 van Eindhoven Th. F. M. J. Mulder, rector Caslenrav G 8a van Horst; G. Loven, dienstbode Castenray van Horst; A. P. F. Drissen, dienst bode Stationsweg 51 van Bergen (L.); F. A. van Rijn, bouwkundige, Hen- seniusplein 13 van HeerlenW. P. Hessing, ordebroeder Leunscheweg 1 van Sitlard; J. J. Mulders, verpleger Stationsweg 14 van Gennep. VERTROKKEN: H. G. Th. v. Sliphout, dienstbode n. Venlo Villapark 19; J. F. M. Polman, broeder naar Oosteihout, St. Paula Abdij; M. Verstegen, verpleger naar Gent (B.): A. M. Jacobs, dienstbode n. Maashees Overloon A 4; P. M. Janssen id naar Horst Veemarkt; M.*F. Schmitz onderwijzeres naar Grubbenvorst Pen sionaat; H. W. J. Heesen, zb. naar Eindhoven Eikenburg; W. M Janssen dienstbode naar Horst Gasthuisstraat; W. J. van Gestel, dienstbode naar Vugt Taaistraat 37; A. M. Volleberg, dienst bode naar Meerlo; W. Hubers, land bouwer naar Oploo Breeslraat 63; E Leesing, kloosterzuster naar Blerik klooster; A H. Smits, landbouwer naar Wychen Woezik24; J. W. van Stiphout dienstbode naar Venlo Oostsingel 25; J. Eerdmans, verpleegster naar Leiden Academisch ziekenhuis; M. Peelers, zonder beroep naar Antwerpen; Chr. Hermkens, schilder naar Broekhuizen; E. W. v. d. Biezen, dienstbode naar Well; M. Krijn (Wed Ververgert) z.b. naar Sevènum Dorp 85; L. F. Sommers verpleger naar Sambeek Hoek C 34; W. J. A. van Hoof, verpleger naar Sambeek dijk; A. H. Crielaars, dienst bode naar Venlo Zuidsingel 16; Chr. Goumans, slager naar Roosendaal. Molenstraat 72; M. J. Schilleman z.b. naar Nijmegen, Biezenslraai 20; P. A. H. Rongen, bakker naar Venlo Dwars straat; A F. M. Jamin, broeder naar Kerkrade Bleijerheidestr. 107; M. P. van Opbergen, dienstbode naar Maas niel Beekstraat; H. Gijsberls, smid naar Wamel; J. W. Th. Biesmans, slager naar Voorhout Dorpstraat; G. Gooren, landbouwer naar Bergen Hei; J. B. Reijers, organist naar St. Lam- brech ts-Wal uwe. verzachtende Borsthoninq-Siroopi Perflacon.60ct Amja-Siroop flac.1.75 B[( Apoth.en Drogist» 559—13 Ontslag btf de N. V. Philips. Men schrijft uit Eindhoven aan de Msb. Bij de N. V. Philips zijn den laatsten tijd talrijke gehuwde vrouwen ontsla gen, maar ook mannen. Werd het eerste ontslag aanvankelijk toegejuicht als een sociale maatregel, thans nu blijkt, dat in plaats van de ontslagen mannen en vrouwen uit Eindhoven, goedkoope krachten uit Drenthe te werk worden gesteld, is de verontwaardiging op de fabriek groot.. De werkloosheid onder de Eindhovensche menschen wordt zoo bevorderd ten bate van Drentsche goedkoope krachten. Verbrand. Tijdens de afwezigheid van de moeder trokken twee kleine kinderen der echte lieden C., te Terwinselen een pan kokende melk van het fornuis. Beide stumperds bekwamen ernstige brand wonden. De toestand van een der kleinen is zorgwekkend Aanvaring. Toen Zondagmorgen te Maastricht een sleepboot met vier lichters de de Maas afkwam, botste het eerste schip met den linkervoorsteven tegen de brug, waardoor groote stukken hardsteen er af sprongen en de voor steven geheel ingedrukt werd. Het tweede schip drukte, langszij komende, hel eerste op de uiterwaard de «Green". Het derde nam hel roer van het tweede mede. De eerste lichter is vlot getrokken en met een lek aan den Maasmolen dijk gemeerd. Do lading bestond uit 400 ton basaltsteen die naar den voor sleven verschoven is. De oorzaak moei gezocht worden in te korten afstand tusschen de vaartuigen onderling, waar door de boot den eersten lichter tegen de brug trok. In dit lastige vaarwater is een groote afstand absoluut nood zakelijk. Uiterwaarden overstroomd. Men meldt uit Cuijk: De rivier de Maas is de laatste dagen sterk gewassen en heeft alle uiter waarden overstroomd. In verband met -de vele regens wordt nog nieuwe was verwacht. De Niers buiten hare oevers. Men schrijft uit Ottersum Tengevolge van den overvloedigen regenval is de Niers buiten hare oevers getreden. De aangrenzende weilanden zijn in enkele dagen overstroomd en de landbouwers hebben met spoed hun nog in de weide loopend vee moeten verwijderen. Een en ander veroorzaakt in 't landbouwbedrijf veel ongerief en schade. Het water blijft inlusschen steeds wassen en zet weldra de z g. «Kleine weg" blank. Over kort haar en een verloren proces. Een merkwaardige zaak is dezer dagen voor den vrederechter van Dyon in behandeling geweest. In Juni van dit jaar had een 17-jarig meisje zich bij een coiffeur te Dyon aangemeld en hem verzocht, hajir weelderigen haartooi op de heden ten dage gebruikelijke wijze in te korten. De kapper, absoluut niel vermoedend dat inwilliging van het verzoek hem in moeilijkheden zou kunnen brengen de moderne mode immers voerde hem dagelijks dergelijke slachtoffers in de armen, of liever onder de schaar deed wat elk rechtgeaard beoefenaar der haarknipkunst in zijn plaats zou gedaan hebben en liet in minder dan geen tijd de blonde lokken zijner cliënte over den vloer rollen De goede man had echter buiten den waard, in casu den vader van het meisje, gerekend. Deze, die een ver woed tegenstander was van korte haren, tenminste op het hoofd zijner dochter, deed den eerzamen harbier een proces aan en eischte 100 frsncs schadever goeding. Dies diende deze zaak, gelijk gezegd, dezer dagen voor den vrederechter te Dyon. Deze, overwegende, dat men be zwaarlijk kan verlangen, dat elke jongeman, of elk jong meisje, die of dat respectievelijk zijn haar, snor of baard, of haar hoofdhaar wil laten snijden, daartoe een schriftelijke mach tiging vertoont van zijn of haar vader of voogd, ontzegde den "verbolgen vader zijn eisch en veroordeelde hem tot betaling van alle proceskosten. Nu, mijnheer Torold, ik hoop, dat uwe zorgen omtrent het gestolen lijk spoe dig ten einde zullen zijn. BergerAlex boog zich over de tafel heen in hevige opgewondenheid Is het mogelijk? Ge hebt dus iets ont dekt? Jawel, en juist genoeg, om de duizend pond te verdienen. Niet genoeg om tweeduizend pond te verdienen Helaas, niel. Berger's gelaat be trok eventjes. Maar ik doe ijverig mijn best, om ook die tweede duizend pond belooning op te strijken. Dus ik weet alles, wat met den diefstal van Marlow's lijk in verhand staat hoe het werd vervoerd, en waarom het gebeurde. Wat weerlicht! En hoe zijtgedat te weten gekomen Door Joseph Brill. Ik koesterde van den beginne eenige verdenking tegen hem. Het geschenk van een souverein aan dien landlooper wekte mijn argwaan Ik vermoedde daar achter terstond het verlangen van Joseph, dien vent zoo gauw mogelijk kwijt te worden. Ik hield hem scherp in het oog en vroeg verlof aan. Toen de oude Heaton verliet, volgde ik hem, verkleed als toerist, giechelde Berger. Nu, mijnheer Torold, u kunt mij ge- looven, maar ik was me een mooi stuk toerist. ha, ha, ha! Joseph begaf zich dus naar Brigh ton Ja. Ik volgde hem en ontdekte al het mogelijke. Ge wilt toch, hoop ik, nietzeggen Zeker, wil ik dat zeggen. Maar hij deed dat met de beste bedoelingen. Dus was het inderdaad de kleinste van de twee mannen, die Cicero zag? Jawel. Hij was de eene, en dokter Warren de andere. Waarom heeft hij mij dat niel gezegd riep Alex kregel uit. Ik was was gisterenavond met hem en hij heeft er met geen enkel woord van gerept. En dat nog wel, terwijl hij toch wist, hoe diep bedroefd miss Marlow is wegens het verdwijnen van haars vaders lijk. Marlow is niet haar vader, bracht de inspecteur daartegen in. Achilles Leslrange is haar vader. Wat? Alex sprong van zijn stoel. Dat weet n dus ook reeds Natuurlijk, ik weet alles Ik ken de schakingsgeschiedenis op Jamaica, hoe Marie Lestrange, die wij onder den naam van Sophie Marlow kennen ontvoerd wérd, de aankomst van Les trange die geld van de jongejuffrouw wilde afpersen, kortom alles, mijnheer Torold. Ik had vanmorgen vroeg een onderhoud met Joseph Brill; hij her haalde mij uw gesprek met dien schurk. Jean Lestrange. Ik ben van alles op de hoogte. Joseph Brill had volstrekt geen reden, mij omtrent die zaak in het onzekere te laten, zeide de kasteelheer kregel. Hij kent de zware zorgen, welke rusten op mij en miss Marlow. Miss Lestrange, verbeterde de inspecteur. Neen, zij is Sophie Marlow, en 15 November. Vier en twintigste Zondag naPinsteren. (men neme daar voor den zesden Zondag na Driekonin gen, met uitzondering van eenige ge beden, zooals in het missaal staan aangegeven). GROEN. Tweede gebed ter eere van de II. Gertrudis. Derde voor den Paus; Gloria; Credo Prefatie der H. Drievuldigheid. Het Evangelie dezer H. Mis toont ons in gelijkenissen de uitbreiding der kerk, terwijl het Epistel ons een voor beeld van die uitbreiding verhaalt. Ook ons moet de leer van Christus door dringen en zich in al onze gedachten, woorden en werken openbaren daarom vraagt de H. Kerk, dat het II. Misoffer ons moge reinigen en vernieuwen, en dat wij steqds mogen hongeren naar het heraelsch Brood, dat ons het ware leven mededeelt. De H. Gertrudis, waarvan heden de gedachtenis, bijgenaamd de Groote, werd te Eisleben, in Suksen uit adel lijke ouders geboren. Op haar 5e jaar werd zij aan de Benedictinessen van Rodalsdorf ter opvoeding toevertrouwd en bleef daar. Met de studie, vooral de Latijnsche taal, overwoog zij de eeuwige waarheden, en dikwijls werd zij door hemelsche openbaringen be gunstigd, welke zij opteekonde. Zij beoefende de godsvrucht lot het H. Hart en Jezus zelf verklaarde: «In hot Hart van Gertrudis zult ge mij vinden; mijn hart heeft in haar zijn welbe hagen gesteld", f 1301. 0- 16 November. Maandag Van den ig. GROEN. (Zwart). De H. Mis van den vorigen Zondag. Tweede gebed a Cunctis; derde voor de geloovige zielen; vierde naar keuze van den priester; geen Gloria geen Credo; gewone Pre fatie. 0— 17 November. Dinsdag. H. Grc- gorius de Wonderdoener. Bisschop en Belijder. WIT. (zwart). Tweede gebed a Cunctis; derde naar keuze van den priester; vierde voor den Paus; Gloria; geen Credo; gewone Prefatie. De H. Gregorius, met recht bijge naamd «Thaumaturgus -= Wonder doener", was eerste bisschop van Caesarea. Toen hij bisschop werd, telde hij in zijn bisdom slechts 17 christenen; bij zijn sterven waren er nog slechts zooveel heidenen over. Zoo beval hij eens eene berg zich te verplaatsen, op dat eene Kerk zou kunnen gebouwd worden f 270. 0— 16 November Woensdag WJjdings- feest der basilieken van St. Petrus en Paulus. WIT. Gloria Credo; gewone prefatie. Onder de meest bezochte bedevaart plaatsen der geheele wereld nemen de graven der H. Apostelen Pélrus en Paulus te Rome een zeer voorname plaats in. Vandaag viert de Liturgiede wijding van de kerken St Petrus en St. Paulus, die boven het graf dier apostelen werden opgericht. —o 17 November. Donderdag. H. Elisa beth. Weduwe WIT. Tweede gebed ter éere van den H. Pontianus; derde voor den Paus; Gloria; geen Credo; gewone Prefatie. De H. Elisabeth, dochter van koning Andreas van Hongarije, leerde van haar jongste jeugd af God beminnen. Zij trad in het huwelijk met Lodewijk landgraaf van Ilessingen en Thuringen en beoefende ook in den huwelijken staat alle werken van naastenliefde. Na den dood van haren echtgenoot zegde zij de wereld vaarwel en werd Derde ordelinge van St. Franciscus. 18 November. Vrijdag. H. Felix van Valois. Belijder. WIT. Tweede ge bed van den Paus. Gloria; geen Credo; gewone Prefatie. De H Felix, uit het adellijk geslacht der Valois, beoefende tot aan zijn 60e jaar de strengste boetvaardigheid in eene kluis. De H. Joannesvan Matha stelde zich toen onder leiding van Felix en deelde hem het voornemen mede, zich aan de vrijkooping der christenslaven te wijden. Te samen vertrokken zij naar Rome en met de goedkeuring van Paus Innocenlius slichtten zij de orde der H. Drievuldig heid tot vrijkoop van slaven, f 1212. o 21 November. Zaterdag. O. L. Vrouw Opdracht. WIT. Tweede gebed voor den Paus. Gloria; Credo; Prefatie van O. L. Vrouw. Heden viert de kerk het feest yan Maria's opdracht in den tempel aan God opgedragen, om daar in het gezel schap der kuische tempelmaagden, in de schaduw van het heiligdom, alleen voor God te leven en zich als bijzondere heiligdom van den H. H. Geest, wierts kracht haar zou overschaduwen om Gods zoon te ontvangen, geheel en al af te zonderen. Vragen wij met de H. Kerk, dat wij door de voorspraak van onze Moeder Maria eens in den tempel der eeuwige gloria, den hemel, opge dragen mogen worden. verwisselt tegen den mijne. Haar vader is dood Jean Lestrange gaat haar niemendal aan. Dus, miss Marlow, mijnheer de inspecteur, als ik u ver zoeken mag. Goed, goed, zooals u verkiest. Wij zullen om zulk een kleinigheid geen ruzie krijgen. Heeft u ook een sigaar voor mij, mijnheer Torold Alex bood hem een uitmuntende Havanna aan en kwam toen op den afgebroken draad van het gesprek terug. Wnrril ïrnnrnlrrri LITURGISCHE VEREENIGING IN HET BISDOM ROERMOND. Lezing inet demonstratie op Donderdag 19 November om half drie in het Christoffelhuis te Roermond. Men ziet zoo herhaaldelijk in de kranten aangekondigd, dat over een of ander onderwerp of voorwerp een lezing met demonstratie wordt gehou den, om de practische bruikbaarheid vau iets aan te toonen van een brand- blusschings-apparaat, van een bepaalde koffie enz. Meestal vallen dergelijke lezingen goed in den smaak: wat zeer begrijpelijk is, omdat het is aanschou welijk onderwijs, wat altijd meer vol doet dan louter redeneeringen. Een van de interessantste, leerzaam ste en druksl-bezochle lessen op de Lit. Week te Maastricht, Augustus j.l. was die van rector Maerlens uit Brugge (België), over de Kerkgewaden, bepaal delijk over het Misgewaad van den priester. Hij demonstreerde daar op een levende figuur, hoe de Romeinen vroeger gekleed waren, hoe zich daar uit het priesterlijk Misgewaad ontwik kelde, de verregaande smakelooze en ondoelmatige afwijkingen daarvan in den loop der lijden, ook nu nog, en hoe het dan eigenlijk behoort te zijn. Er was maar één nadeel bij die lezing: dat zoo talloos velen, die zich met het kerkgewaad moeten bezighou den of actief bezighouden Weleerw. Heeren Geestelijken, Eerw. Zusters en Dames van Naaikransen, bij die lezing niet tegenwoordig waren of kon den zijn. 't Was daarom, dat de Hoog- eerw. Heer Voorzitter van de diocesane Liturgische Vereeniging in ons Bisdom Le Bron de Vexela, deken van Roer mond, den uiterst ter zake kundigen Rector Maerlens ter vergadering reeds uitnoodigde, dezelfde lezing met de monstratie eens te Roermond te komen houden, waar er zoo vele Naaikransen in ons Bisdom bestaan en er zooveh dames gevonden worden, die gaarne hun borduur-, naai- en knipwerk in zake Kerkgewaad wenschlen te ver richten in overeenstemming met de eischen, welke hieraan uit kerkelijk en kunstzinnig oogpunt mogen en moeien worden gesteld. Wij zijn er vast van overtuigd, dat velen de oogen zullen opengaan, gelijk zulks gebeurde te Maastricht, waar alleen de diepe kennis van het onder werp zulk een buitengewoon succes kon mogelijk maken. Hoe helder was dat alles, hoe natuurlijk, hoe eenvou dig en tevens, hoe smaakvol en kunst zinnig! Oin tevens de proef op de som le nemen, zal door eenige fïrmas een kleine tentoonstelling in het Christof felhuis worden ingericht, uitsluitend van modellen volgens de uiteenzetting van Rector Maer'ens. Dat is het doel der lezing met demonstratie men begrijpe en billijke het, dat in over eenstemming met dit doel wordt geex- poseerd. Gegadigden voor deze exposi tie ook particulieren, kunnen zich nog ten spoedigste aanmelden bij den Voorzitter. Allen, -die op Donderdag 19 Novem ber naar het Roermondsche Christof felhuis zullen opgaan, keeren wellicht ietwat armer, door het uitgegeven reis geld, terug, maar zonder twijfel veel, veel rijker door de opgedane kennis en het nieuwe, blijvende inzicht, twee schatten, door het gebruik waarvan de luister van Gods Huis zal worden verhoogd Want het is daarvoor en daarom op de eerste plaats, dat deze actie wordt gevoerd 1 der Spoorwegen Winlerdienstregoling Boekhandel van den Munckhof, Ueett geregeld in voorraad aan scherp concur Prima Portland CEMENT mers. Dljckerhof, f Zakkalk. Kluitkalk, Gegoten Kalk. ii Beton Ringen, Putten. Bulzen en Veedri I Gresbulzen, Koe- en Varkensbakken, Scha Terrazzo Tegels. Cement Tegels, Plavuizen Alle soorten Dakpannen aan de laa IJzeren Glasramen, Dakramen, Glaspa Beleefd aai jevelend, Horlogerie S3 VENRttJT

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2