De Koninklijke Familie te Venray Gemengd Nieuwe. Op Donderdag 22 October viel onze gemeente de hooge eer te beurt een officieel bezoek te mogen ontvangen van de Koninklijke Familie. Waren de Ilooge Gasten achtereenvolgens te Linne, Roermond, Maastricht en Ven- lo met groole hartelijkheid en geest drift ontvangen, niet minder hartelijk en enthousiast zou de ontvangst te Venray zijn, waar geheel Noord- Limburg samenstroomde om de hoog ste Landsvrouwe te huldigen. Hoewel allen hel jammer vonden, dat de Koninklijke Familie niet langer in ons midden kon vertoeven, de voorbereiding voor de blijde ontvangst was er niet minder hartelijk, niet minder spontaan om. Reeds vroeg in den morgen wap perde van schier alle woningen en openbare gebouwen de nationale driekleur, ten teeken dat de feestvie ring algemeen was. Hoewel dreigende regenwolken steeds af en aan dreven en de lucht niet veel goeds voorspelde, toch groeide de belangstelling op het Stationsplein steeds aan. De kinderen van de ver schillende openbare en bijzondere scholen uit deze gemeente alsmede uit Wanssum, allen met oranje gesierd, stonden reeds netjes in volgorde op gesteld, terwijl de talrijke vereenigin- gen uit Venray en omliggende ge meenten zich daarbij aansloten. Toen ruim één uur de Koninklijke trein het station Venray binnenliep steeg uit die duizenden monden een overweldigend «hoera" op. De Kon. Familie werd verwelkomd door den E.A. Heer'Burgemeester, ter wijl Oostrum's Fanfare, welke op het perron stond opgesteld, het «Wilhel mus" liet hooren. Allereerst werd daarna door H. M de eerewacht van het Landstormcorps Limburgsche Ja gers geinspecleerd. Vervolgens geleidde de Burgemeester de Hooge Gasten naar de wachtkamer van het versierde station. Deze zaal was keurig versierd met bloemen en palmen en prijkten aan de wanden naast vele anderen de wapens van Nederland, Limburg en Venray en zelfs Mecklenburg, alsmede de onderscheidene vlaggen Hier werden de Koninklijke Gasten door den Gemeenteraad van Venray gehuldigd en verwelkomde Venray's burgemeester hun namens geheel de burgerij met de volgende rede: MAJESTEIT. Uit naam van Venray's ingezetenen heet ik Uwe Majesteit eerbiedig wel kom in onze gemeen té. Wij waardeeren hot in hooge male, dat Zijne Konink lijke Hoogheid Prins Hendrik en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana U vergezellen. Met groole vreugde werd door de bevolking vernomen, dat hel Uwe Majesteit had behaagd, U eenigen tijd in ons midden op te houden, eene vreugde, die blijkt uit de hartelijke en warme ontvangst van de bevolking. Zoo gaarne had zij Uwe Majesteit laten zien den grooten voor- uilgang van deze gemeente op het ge bied van landbouw en ontginningen, die, dank zij den noesten vlijt der bevolking is lot stand gekomen en de betrekkelijke welvaart, die er de laat ste jaren is komen heerschen, al er vaart dan ook de burgerij nog steeds de gevolgen van de moeilijkheden, die in sommige lakken van nijverheid zich nog blijven voordoen. Uw tocht langs velden en ontginningen ware geworden een triomftocht. Nu de tijd daarvoor te kort was, zal zich deze hulde moeten beperken tot dit terrein, waar de toejuichingen daveren van de velen, die wederom komen getuigen van gevoelens van trouw en aan hankelijkheid van Venray, aan hun geliefd Vorstenhuis. Heden, nu Hare Koningin in haar midden is, voelt zich de geheele Venravsche en Noord- Limburgsche bevolking op de eerste plaats als kinderen van één onge schonden vaderland, als onderdanen van Uwe Majesteit en acht zich ge lukkig uiting te kunnen geven aan haar verknochtheid aan het Huis, van Oranje. MajesteitNamens de bevolking dank ik U voor Uw bezoek en meen dien dank niet beter te kunnen uiten dan met de bede: «Moge God Uwe Majes teit zegenen en behoeden. Godspare Haar Huis." Na deze rede mede in tegenwoor digheid van den gemeenteraad van Venray uitgesproken werden namens de gemeente bloemen aangeboden. Een dochtertje van den wethouder, den heer Ilouben, schonk H. M. de Koningin bloemen, het dochtertje van den ge meentesecretaris, den heer van Haaren vereerde H K. H. Prinses Juliana een tuil chrysanten. H. M. de Koningin dankte in de volgende bewoordingen Mijnheer de Burgemeester. De woorden van welkom waarmede U de Prins en Mij en onze Dochter be groet, waardeeren wij allen zeer en ïk breng U daarvoor onzen dank. De ontvangst, welke ons ten deel valt, doet het mij te meer betreuren, dat hel ons niet mogelijk was langeren lijd te Venray te toeven. Ook ik had mij zoo gaarne met eigen oogen reken schap gegeven van al wal vlijt en vol harding nier de laatste jaren lot stand hebben weten te brengen. Dankbaar ben Ik echter, dat het Mij gegeven is persoonlijk te ervaren, dat de inwoners dezer gemeente en van geheel der omtrek in trouw aan hel ondeelbaar Vaderland en in verknocht heid aan Mijn Huis bij niemand ach terblijven. Mogen zij, die in nacht en ontij pal wisten te staan, aan den nieuwen morgen hun volle deel hebben en een gelukkige toekomst tegemoet gaan." Buiten wachtten intusschen vol spanning duizenden. Terwijl de Kon, gasten naar het stationsplein werden geleid, deed Venray's Fanfarecorps het »Wien Neerlandsch Bloed" weer klinken. De Hooge Gasten namen plaats onder een baldakijn Het stationsplein bood een schilder- achtigen aanblik, van vaandels, vlaggen en kokarden, welke boven de hoofden der duizenden uitblonken. Aan kleu rige feestmasten en hooge vlagge- stokken langs den weg woei het Ne- derlandsche dundoek Allereerst had daarna de huldiging plaats door de Eerw. Geestelijkheid van Venray en Noord-Limburg, de Eerw. Paters Franciscanen, de Eerw. Broeders van Liefde enz., welker hul de H. M. de Koningin, Haar Gemaal en Dochter met zichtbare ontroering in ontvangst namen. Vervolgens werd door de schoolkin deren onder leiding van den heer Welting, het lied »Ons Vorstenhuis" gezongen daarna had de aanbieding van bloemen aan H. M. en Prinses Juliana plaats door de kinderen van de verschillende scholen. Dan traden ter huldiging naar voren de leerlingen van het Gymnasium en Mulo-school der Ursulinen, waarvan eenige jonge dames bloemen aanboden. Nu volgen ter huldiging de Heeren Studenten van het Gymnasium der Paters Franciscanen. Vervolgens nam het défilé een aan vang. Hieraan werd deelgenomen door: 1. Haagsche Vrijwilligers. 2. Deputaties der gezamenlijke Boerenoonden van de gemeente Ven ray, beslaande uit de afdeelingen Dorp, Oostrum, OirloCasten ray, Leunen Heide, Merselo en Ysselsteyn. 3. Bestuur R. K. Middenstand. 4. Bestuur R.K. Werkliedenvereen. 5. Schutterij St. Anna, Venray. 6. Schutterij St.Sebasliaan, Sevenum 7. Schutterij St. Willibrordus, Geijs- teren. 8. Fanfare Merselo. 9. Fanfare Leunen. 10. Fanfare Wanssum. 11. Fanfare Broekhuizen. 12. Turncluh St. Chrisloffel, Venray 13. Gem. Koor Polyhymnia, Venray 14. Venraysch Mannenkoor 15. Handboogsc-hultersbond »De Vriendschap". 16. Deputatie Limb. Jagers, Wanssum 17. Deputaties Burgerwachten uit de gemeente Venray. 18. Deputatie Burgerwacht Meerlo 19. Idem Sevenum. 20. Idem Wanssum 21. Zangvereeniging Oirlo. 22. Hengelsportvereeniging Venray 23. Deputatie Burgerwacht Horst, 24. Id. Kon. Harmonie Horst. 25. Id. Boerenbond Swolgen. 26. Zangvereeniging Swolgen. 27. Fanfare Meerlo. 28. Fanfare Blilterswijck. 29. Fanfare Tienray. Onmiddellijk na het défilé had on der aanbieding van bloemen aan H. de Koningin en Prinses Juliana de huldiging plaats door de Gemeente raden van Wanssum, Horst, Sevenum, Grubbenvorst, Meerlo en Broekhuizen Al te spoedig wasechter het uur van vertrek weer aangebroken en toen de koninklijke gasten van hunne zetels opstonden, steeg als uit één mond een spontaan gejubel op, duizenden wuif den de vorstelijke ouders en hunne dochter hartelijk toe. De nationale liederen waren thans niet meer van de lucht en toen de Koninklijke trein langzaam wegstoomde, scheen aan het gejuich geen einde te komen. Na het vertrek van den trein trok de onafzienbare menigte onder de vroolijke tonen van Venray's Fanfare in optocht naar het dorp. Bij de woning van den EdelAchtb. Heer Burgemeester, die bij deze gele genheid door H M. benoemd was tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, werd een oogenblik halt gehouden eh werd Z.E.Achtbare bij monde van den Heer Sala als president van Venray's Fanfarecorps namens dal gezelschap en mede namens de geheele Venraysche burgerij hartelijk gecomplimenteerd met deze hooge onderscheiding. Nadat de Fanfare nog een mooi nummer had ten gehoore gebracht, trok de stoet verder naar het dorp, alwaar hij zich in verschillende rich tingen verspreidde. Van 3 lot 6 uur hadden er op het Henscheniusplein volksspelen plaats, die veel publiek trokken. Van 6 tot 8 uur. werd het Raadhuis keurig verlicht en trokken daarbij vooral de door gasvlammetjes gevormde buste van H. M. met aan weerszijden de leitér >W" de bijzondere aandacbl. Te 8 uur werd op het Sportterrein een schitterend vuurwerk afgestoken dat uitstekend tot zijn recht kwam en de honderden toeschouwers volkomen bevredigde. Na afloop van het vuurwerk had een fakkeloptocht plaats. Met Venray's Fanfare voorop trok men achtereen volgens door Patersstraat, Groole Straat, Hofstraat, Maasheezerweg, Gassfraat, Overloonsche weg, Eindstraat, School straat, Leeuwstraat, Langstraat, Palers- laan en Henscheniusstraat naar hel Henscheniusplein. Vanaf het kiosk werd hier vervolgens nog het woord gevoerd door den heer Hub. Janssen, als voorzitter van het Oranje Comité, den Edel Achtbaren Heer Burgemeester en den heer Jan Poels, die dank brach ten aan allen voor de zoo spontaan verleende medewerking om de huldi ging van de Koninklijke Familie bij haar eerste bezoek aan Venray zoo schitterend te doen slagen. De E. A. Heer Burgemeester ver klaarde hier van H. M. de vereerende opdracht te hebben ontvangen om na mens Haar aan geheel Venray en Noord Limburg dank te brengen, voor de groolsche hulde en hartelijke ont vangst, der Kon. Familie bereid. De heer Jean Poels legde er nog eens den nadruk op, dat Venray en Noord Limburg dit hooge bezoek in hoofdzaak te danken hadden aan het feit, dat in 1918 Venray's mannen en jongelingen zoo spoedig bereid waren ter bescherming van Troon en Vorstin. De heer Poels meepde daarom dal, naast de hooge en welverdiende onder scheiding den Burgemeester ten deel gevallen, deze ook wel mocht prijken op de borst van een dezer mannen. Hierna werd de stoet ontbonden en waren de officieele feestelijkheden hier mede afgeloopen. Tot laat in den avond heerschle er eene gezelligedrukte en waren de nationale liederen als 't ware niet van de lucht. Venray en Noord-Limburg hebben dezen dag hunne liefde voor en hunne gehechtheid aan hunne Vorstin en Hare Koninklijke Familie op grootsche wijze getoond en mogen zij dan ook met trotsch op dezen dag, die bij allen nog vele jaren in aangename herinne ring zal blijven, terugzien. VENRAY, 24 October 1925 Onderscheidingen. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje Nassau O. L. P. van de Loo, burgemeester van Venray is toegekend de eere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, in goud, aan J. H. P. de Groot, commandant der brigade marechaussee te Venray; in zilver, aan A. J. Haenraets, lid-penningmeester van liet Burg. Armbestuur te Venray. Rykstelefoon. Aangesloten onder no. 81 »De Automaat" vertegenwoordiger J. van den Heuvel. Door den Heer G. Kupers. auto busondernemer te Weert, die reeds een geregelde dienst onderhoudt tusschen HelmondVenrayVenlo, zal met 1 Nov. a.s. een autobusdienst openen tusschen Venray—Boxmeer, en wel over MaasheesVierlingsbeekBox meerSt. Anthonis—Oploo en Overloon. Naar we vernemen zal de heer L. Stiphout te Sambeek, met ingang van 1 November a.s. een geregelde autobusdienst ondernemen tusschen Venray en Boxmeer. Het verkeer zal worden onderhouden met een viertal luxe autobussen. Voorloopigzullen vier diensten retour per dag worden inge steld. Naar aanleiding van hel geplaatst bericht, volgens hetwelk de verpleegde W. uit Zevenaar, uit het krankzinnigen geslicht van alhier zou zijn ontvlucht, verzocht het bestuur van hel St. Ser- vatiusgestichl ons mede te deeien, dal de vermeldde krankzinnige W. onbekend is en dus daar niet kan zijn ontvlucht, Op de Oirlosche kermis werd van C. uit Oostrum een overjas gestolen. Door de maréchaussees werd aange houden zekere v. R. uit Horst, die verdacht wordt deze diefstal te hebben gepleegd. MERSELO. Naar wij uit goede bron vernomen hebben zal alhier omstreeks half Januari a.s. een concert met looneeluitvoering gehouden worden. Er is o.a. in studie genomen «Zijn trots" tooneelspel in vier bedrijven. Daar de leiding weer in handen is van den Heer Jaspars, twijfelen wij niet of wij kunnen weer op een paar genoeglijke avonden rekenen. LEUNEN. Door de Fanfare St. Gatharina alhier zal op 29 en 30 Nov. een concert met tooneeluilvoering ge houden worden, o.m. zal worden opge voerd »Een geschandvlekte Naam" tooneelspel in vijf bedrijven. HEIDE. In een der nachten van de afgeloopen week werd bij S. alhier ingebroken en de winkellade geledigd. YSSELSTEYN.. Bij den bakker J. alhier, bemerkte men Woensdagnacht onraad. Toen J. ging kijken, zag hij een tweetal personen aan de achterzijde der woning verdwijnen. OVERLOON: Op den solistenwed strijd Zondag te Weert gehouden, be haalden onze dorpsgenoolen W. van Opbergen en A. Vloet den len prijs in de 3e afdeeling. HORST. Met den aanleg van de hoogspanning tusschen Horst en Seve num begint het thans flink op te schieten. Binnenkort zal ook over dit gedeelte stroom geleverd worden. HELDEN. Het bestuur der nieuw opgerichte varkensverkoopvereeniging «Kring Helden" heeft benoemd tot directeur de heer Saes uit Weert, VENLO. In verband met het groole woningtekort voor arbeiders en kleine middenstanders hier ter slede heeft de afd. Venlo van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen zich met een adres lot den Raad der gemeente gewend, met verzoek die maatregelen te treffen, die er toe kunnen voeren, dal geleide lijk in het te kort aan woningen wordt voorzien. Waar het particulier initiatief te kort schiet, dient de gemeenschap zorg te dragen voor behoorlijke volks huisvesting. Ter moliveering wordt tevens ge wezen op den schrikbarenden terug gang van het geboortecijfer van Venlo nl. van 39 tol 24.9 per duizend in de laatste 25 jaren, waardoor het onder het normale van 30 is gedaald. Dit wordt geweten aan het woninggebrek en aan den immoreelen toestand daar door in het leven geroepen. Varkensziekte. In Heijen treedt de zoogenaamde longenpest voornamelijk onder jonge biggen zeer ernstig op. Men zij dus voorzichtig met hetkoopen van biggen voo.r vreemde stallen. De zoo gevreesde vlekziekte is nagenoeg opgehouden. Kerkdiefstal. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is in de parochiekerk te Spekhol- zerheide ingebroken. De dief(ven) heeft (hebben) zich toegang weten te ver schaffen door den kelder. Twee offer blokken, geplaatst achter in de kerk werden opengebroken en geplunderd. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 675000 eieren. Groote eieren f 12, tot f 13,10. Kleine eieren f 10,30 lo£ f 11,20. Eendeneieren f 10,40 tot f 11,20. Landbouwtentoonstelling te Roermond. Naar we vernemen, zal in 1926 Ie Roermond een groote landbouwtentoon stelling worden gehouden. Auto-botsing. Een doode, twee gewonden. Dinsdagmiddag omstreeks5 uur reden op den rijksweg MaastrichtNijmegen ter hoogte van Linne twee personen auto's toen plotseling van een zijweg een derde auto naderde, waardoor een botsing ontstond. De bestuurder van den eersten auto, de heer Horniks, reiziger te Venlo, werd gedood een der inzittenden, de heer Wouters uit Maaslicht, werd ge wond naar het Ziekenhuis te Maastricht overgebracht. Een zestal andere inzit tenden bleef ongedeerd. De bestuurder van den derden auto, de heer Rosier uit Venlo, werd licht gewond. Het Koninklijk bezoek aan Limburg. Limburg heeft de Koninklijke be zoekers een grootsche onvangst bereid. Zoowel te Linne, waar de Vorstelijke bezoekers het eerst den voet op Lim burgsche bodem zetten, als te Roermond, waar een kort bezoek werd afgelegd en niet het minst te Maastricht, waar H. M. tot Donderdagmiddag vertoefde, heeft de bevolking met treffende harle lijkheid en gulheid, den Limburgers eigen, de Hooge Gasten ontvangen met schitterende fanfares, met zang en toejuichingen, met wuivend gebaar en vooral met wapperende driekleur en oranjebanen, mei groen en bloemen, met kleurige eerebogen, welker op schriften de geliefde Koningin en Hare Familieleden reeds van verre het wel kom deden toeschilteren. Helaas heeft hel weer niet meege werkt om de ontvangst te maken tot een zóó uitbundige jubelslem als waar mede de Limburgers hun vorstin zoo gaarne zouden hebben ontvangen De eindeloos neerzengende regen had veel bedorven aan de met zooveel offers en toewijding voorbereide versieringen en de stemming van de lallooze belang stellenden werd down onder het hope- looze vooruitzicht van een feest, waar van het beste teloor gaat door het neersijpelende regenwater. Maar desondanks heeft Limburg in massale demonstratie tot uiting gebracht zijn liefde voor, zijn trouw en aan hankelijkheid aan de Oranjevorsten en Hare Gezinsgenoolen. Drukte in de sigarennyverheid. Men meldt uit Cuijk: In de sigareninduslrie ^is het thans zoo druk dat op de sigarenfabriek van de firma Baars alhier regelmatig over werk wordt verricht; nog steeds wordt nieuw personeel aangenomen. Ook de andere sigarenfabrieken werken op volle kracht. Kind verbrand. Te Sambeek is het kindje van M.S. in een onbewaakt oogenblik in een ketel met kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Emigratie naar Canada. Het is den directeur van het Infor matiebureau van de Nederlandsche Vereeniging «Landverhuizing" naar van die zijde wordt medegedeeld gebleken, dat door een Canadeesche Maatschappij aangeboden wordt om boerengezinnen, welke beschikken over mintens f 1250, boven de reiskosten, te plaatsen op boerderijen in Canada. Aan allen, die emigratie naar Canada overwegen, wordt dringend ontraden op die aanbieding, of welke andere ook, in te - gaan, alvorens kostelooze belangrijke inlichtingen te hebben in gewonnen bij voornoemd Informatie bureau, gevestigd Bezuidenhoutsche Weg 97, 's Gravenhage. Motor-ongeluk. Maandagavond is op het rijwielpad tusschen Wouw en Bergen op Zoom zekere v. d. B., die onverwacht den weg zou oversteken, door een motor, bestuurd door zekere T uit Bergen op Zoom, zoodanig aangereden, dat de man in -deerniswekkenden toestand moest worden opgenomen. Hevige brand. Woensdagnacht ontstond brand in de kapitale boerderij De Dompt te Gemerl eigendom van den heer P. de Wit Helmond. Sinds kort bewoond door den heer Habbe-Jansen. 't Woonhuis en 't vee is gespaard gebleven. De brand schijnt aangekomen te zijnt in de smederij. Verschillende machineriën gingen verloren. Tegen den morgen woedde de brand nog. Verdronken. Woensdag werd door de echtelieden W. B. in dé Jan Stevensstraat te Helmond, hun 2jarig kind vermist. Na uren lang tevergeefs overal gezocht te hebben, werd hel eindelijk kort bij de woning verdronken uit een sloot op gehaald. De vergoeding van de stormschade. Ruim 2.5 millioen bijeen. Naar de Gld. van zeer bevoegde zijde verneemt, heeft de particuliere inzameling in den lande ten bate der slachtoffers van de stormramp lot heden ruim 2 en een'half millioen opgebracht. Deze som zal in elk geval het be drag kunnen dekken dat uitbetaald zal worden voor de door de door de slachtoffers van de stormramp in ver schillenden vorm geleden werkelijke schade. Dit houdt dus in dat van Slaatswe ge zoo goed als zeker geen gelden fonds perdu behoeven te worden ge stort voor steun aan de door de storm ramp getroffen bevolking. Hel gemeentebestuur van Borculo heeft, builen het nationaal steuncomité om, volgens eigen opgave aan giften een bedrag van f 200.000 ontvangen. Het gemeentebestuur van Borculo heeft er genoegen mee genomen, dal dit bedrag zal worden afgetrokken van de som, die deze gemeente als aandeel van de door particulieren bijeenge brachte en door het steuncomité ver zamelde gelden toekomt. Na (le stormramp. Op het terrein van de stormramp is het tegenwoordig een drukte van belang. Allerwege ziet men de nieuwe wonin gen optrekken en de oude beschadigde herstellen, wat voor een groot deel zelfs al gedaan is. Vooral aan de nieuwe losplaats bij de halte Zeeland heerscht dag aan dag groote bedrijvigheid. Groote hoeveelheden pannen, steenen, houten andere materialen moeten van daar naar de le bouwen huizen 'vervoerd worden. Hier demonstreert zich weer op mooie wijze de hulpvaardigheid en het gemeenschapsgevoel onzer land bouwers. Er zal wel geen boer in Zeeland zijn, of hij zal reeds een of meer karren steenen, pannen of andere bouwmaterialen voor zijn in nood ver- keerende dorpsgenooten gehaald hebben. En al is de weg al eens slecht, wat in het najaar overal met alle zandwegen het geval is, geen nood, met een keer meer le rijden komt alles op zijn plaats. Over het algemeen zijn de door de ramp getroffenen zeer goed tevreden met het bedrag, dat hun als schade vergoeding is of wordt uitgekeerd. Wel zullen eenigen voor hun nieuwe woning wat bij moeten passen, maar ze heb ben dan ook een voor hun bedrijf heel wat beter en doelmatiger huis. Hoe hel zij, weldadig Nederland heeft zich weer op zijn schoonst getoond, en zeker ver dienen allen met het Provinciaal Storm rampcomité en het R.K. Huisvestings comité warmen dank en hulde. De heer Commissaris der Koningin komt zelf aan de menschen het bedrog ter hand stellen en toont door bezoek en gesprek de grootste belangstelling in hun lot. Zijn nobele handelwijze wordt dan ook zeer geapprecieerd. Doodelyke val. De 24-jarige J. S., metselaar te Grave was Dinsdagmorgen aan het werk op het dak van de Ned. Herv. Kerk &I-. daar. Terwijl hij met een bak cement een ladder op ging, viel hij achterover en kwam met zijn hoofd op een paar meter lager gelegen dak terecht. De ontboden geneesheer kon slechts den dood conslateeren. Typhus te Dusscn. Te Hank, gem. Dussen, (N. Br.) heerscht in erge mate de typhus en reeds zijn 3 personen hieraan gestorven n.l. 1 vrouw van 24 jaar, 1 meisje van 18 jaar en een jongen van 24 jaar. Naar wij vernemen zijn er thans nog in de 30 gevallen van deze zoo gevrees de besmettelijke ziekte. Er zijn talrijke maatregelen tegen besmetting genomen. De vergeten... conducteur. Het dorp Nislelrode heeft gezorgd voor een variant op het thema van het vergeten schoolkind in den vorm van een «vergeten" conducteur, meldt het Vad. De tram stond er reisvaardig voor Uden. De conducteur gaf een sein en posteerde zich vervolgens bij den wissel Daarna wordt gewoonlijk haltgehouden, em, als allen zijn ingestapt, te vertrek ken. De machinist reed ditmaal echter door, in de meening, dal alles in orde was. Het getoeter van het gefopte con- ducteurlje werd overstemd door hel lawaai van het stoom vehikel, dat dra op behoorlijken gang was. Het wan hopige zijner onderneming beseffend, gaf' de conducteur ten slotte den wed loop op en volgde te voet den tramweg. In Uden bemerkte men het ongeval. Enkele uitgestapte passagiers rekenden hun verteer met den machinist af, een losse machine werd afgevaardigd om 't levende vrachlje op te halen, dat intus schen als bagage op de fiets van den veldwachter al een heel aardig eindje in de richting Uden was opgeschoten, zoodat per saldo zonder veel vertraging de tram, van volledig personeel voor zien, de rel gen. Gunstigi De Belgis j ciën heeft D de kwestie v i den verklas tert. Sedert J 600 millioen Ook de en het vertri i gekeerd. On j een builen! lijk. Drama na i 1 doo Maandagn j het Engelse Antwerpen plaats gehad man Towen, ling in de V 5 bijgewoond, 1 boord terug. hij, of de k 1 op bevestigen man, die ge j revolver ha! kapitein Cl ei i dood in zijn Daarna li, purser binne kig niet te sl e hij naar cl- hulpmachini 1 een kogel dc I^Door de andere lede 1 en eenigen li te ontwapet 1 liet zich nic teren. Hij se trof daarbij Holiday in d Eindelijk grijpen. Hij r niet den min zijn daad, \vj had bedrever. 2 boord gelcom 1 den kapitein t die hem, volj 1 levens lastig c De .toestan is zeer ernsli t: Engeland vei den kapitein naar Engelai voor een Enj 1 daagd worde Morgen Zondig i door den Eerw. P' 11 tolaat de6 Gebelf' opdracht. Om -j herhalingscatecbi" 4 uur H. Famiiki Maandag h*ll|J voor Henricui Janssen. f Dinsdag half 5| Woensdag voor Th. VerbwkJ Donderdag 1 leesmia. 8 uuriHL Vrijdag halt 5 4 van ter Velden-!

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2