Provinciaal Nieuws. Inboedel. Notaris Pluymaekers Districts-arbeidsbeurs GEVONDEN een VULPEN Het Kantoor Vastgoed te Horst. Notaris Esser te Horst, Inboedel te Geysteren. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, pi nar 27 eieren meer. Al deze eieren yijü zeer klein en iels minder dan de al.ve ware grootte. Kunt u ook zeggen, itrie dat komt? En waarom de eieren iiiet van lieverlede grooter worden B. te V. ANTWOORDDe eerste legs waren dus pl.m. goed 4 maanden oud. Dal is te vroeg: het lichaam is dan nog lang niet volgroeid. Er is dus voedsel noodig voor den uitbouw van hel lichaam en voor het I roduceeren van eieren. Van de jonge ip wordt dus dubbel geëischt en daar I nn het lichaam niet lang tegen. Het noodwendig gevolg is dan ook geweest, dat de leg ging verminderen en van 'Te eerste Iegsters wel geheel zal op houden. Gaan de kippen op laleren leeftijd nan den leg, b.v. op 6 of 7 maanden dan worden de eieren spoedig iets rooier, doch volslagen eieren krijgt men meestal pas, als ze ongeveer 10 of 11 maanden oud zijn. Want zoo lang groeit het lichaam ook. Het is daarom niet ge'wenscht, om ieren van Leghorns b.v. reeds in Maart onder de kloek of in de machine te loggen, ten minste als men het oog heeft op dure wintereieren, d.i. in 't h»atst van October, in November en December. De meeste [geschikte geboortetijd voor W. Leghorns vind ik rondom 1 Mei. Do heele maand Mei kan ook nog, als geboortetijd wel te verstaan. Hoeveel lianen? VRAAG Wij hebben thans in totaal 07 W.L., die naar onze meening zeer mooi zijn. De afstamming is ook goed. Wij wilden daar het volgende voorjaar broedeieren van rapen, voor ons zelf en ook voor anderen, die er om vroegen. Hoeveel hanen zouden wij daarbij houden We kunnen ruilen met iemand die hanen van Horst afkomstig, heeft. Do onze zijn uit Cuyk van iemand, ie ook op de leg controleeit Hij zei, dal hij u goed kende. Hij heet.... U is c.r wel eens geweest. Zijn hoenders stammen af van. uit Nijmegen die op den legwedstrijd aldaar een gemid delde haalde van 182 eieren per jaar, of beter gezegd per 11 maanden. J. te G. ANTWOORD: Wanneer u bij uw 07 hennen, die losloopen, 3 hanen houdt, zal he» wel gaan. Wanneer ten minste alle 3 voor hun taak berekend zijn en onderling niet vechten. lianen, die van jongs af aan bij mekaar zijn opgegroeid, vechten door gaans niet veel Ik zou u aanraden, er 4 te ruilen, ocn voor het verlies of voor het geval dat er een bij mocht zijn, waar de anderen de pik op hebben. Want dat komt ook voor. Hard voer. VRAAG Onze Leghorns loopen los. Kan ik nu volstaan met enkel mais te geven, naast het gewone ochlendvoer? Wij gebruiken de samenstelling van Horst. P. te O. ANTWOORDIn den winter is mais een heel goed voer, als het maar niet al te overvloedig gegeven wordt. Te Nijmegen op de legwedstrijd geven ze half mais en half haver. En dat jievalt best. Maar neem dan dikke haver. Nog beter vind ik, dat u 2 zak ken of kisten met voer naast elkaar houdt, dus niet mengt, maardeneenen dag mais en den anderen dag haver verstrekt. VENRAY, 17 October 1925. GEVONDENeen waschdoek mei lederen riem, inlichtingen bij de Ge meen te-politie. GEVONDEN een rijwielplaatje, in Ichtingen Marechaussee-kazerne. Op de jaarmarkt van Maandag was de veeaanvoer wederom zoo groot, <iat de geheele markt totaal bezet was. Ook de handel was weer buitenge woon vlot. Hoewel de veeprijzen iets dalende zijn, werd zeer veel verhandeld, vooral in drachtig vee. Biggen waren er minder aangevoerd. Ook hierin was een vlugge handel, aan prijzen van 1' 10 lot f 16 per stuk. Dagelijks worden aan het station alhier verscheidene wagons aardap pelen ingeladen, meerendeels bestemd yoor Duitscbland. Hoewel de prijzen iels hooger zijn, wordt thans veel meer relet op de kwaliteit der aardappelen. Tengevolge hiervan worden ook eiken dag karvrachten afgekeurd. Autobusdienst Yenray-Ycnlo, Inzake de aanvrage om ontheffing van bruggelden over de Maasbrug te Venlo door den autobusdienst Venray Venlo, adviseert de commissie van financiën aldaar als volgt: De commissie stelt voor de gevraag de ontheffing van betaling van de bruggelden te verleenen, onder de voorwaarden, dat de dienstregeling, tarieven en arbeidsvoorwaarden door J'i. en W. worden goedgekeurd en dan voor het jaar 1926, zooals verzocht. Krankzinnige ontvlucht. Een verpleegde uit hel krankzin nigengesticht te Venray, zekere W. uit Zevenaar, heeft kans gezien het ge slicht te ontvluchten en zonder spoor kaartje Zevenaar te bereiken, waar hij Dinsdagavond per trein arriveerde. De politie had hem echter spoedig ontdekt en nog voor hij eenig kwaad kon doen, uit zijn woning gehaald en opgesloten. Hij wordt naar de inrich ting teruggebracht. De rechtbank te Roermond ver oordeelde D. B. 31 jaar te Venlo thans gedetineerd lot vier maanden gevange- Het Koninklijk Bezoek aan Venray. Wij laten hier in het kort het programma volgen van de regeling en feestelijkheden tijdens het bezoek van H. M. de Koningin op Donderdag 22 October a.s. Hare Majesteit zal te Venray arriveeren om 1.05 uur en vertrekken om 1.45. Zoodra de Koninklijke trein in zicht komt, zullen saluutschoten worden gelost en zoo dra deze binnenloopt zal de Fanfare van Oostrum, die op het perron is opgesteld, het Wilhelmus blazen. Onderwijl inspecteert H. M. de Eerewacht der Limburgsche Jagers op het perron, en begeeft zich vervolgens naar de versierde wachtkamer van het station, waar zij wordt ontvangen door den Gemeenteraad. De Burgemeester houdt eene korte toespraak, die door H. M. wordt be antwoord, waarna door een dochtertje van Wethouder Houben en een dochtertje van den Gem.-Secretaris resp. aan H. M. en H. K. H. Prinses Juliana bloemen worden aan geboden, een en ander zooals in ons vorig nummer reeds werd vermeld. Vervolgens begeven Hunne Koninklijke Hoogheden met gevolg zich naar de over dekte tribune op het plein voor het station. Onmiddellijk als H. M. het stationsgebouw verlaat zet Venray's Fanfarecorps het „Wien Neerlandsch Bloed" in, terwijl de Eerw. Geestelijkheid bij de tribune staat opgesteld. Daarna volgt de hulde van de schoolkinde ren van alle openbare en bijzondere scholen der Gemeente Venray en der openbare scho len det gemeente Wanssum. Deze zingen gezamenlijk onder leiding van den Heer H. Weltipg het lied „Ons Vorstenhuis". Tijdens den zang bieden twee kindertjes van telkens twee scholen en wel van Ven- ray-Kom Jongensschool en Meisjesschool (van elke school één), Oostrum en Merselo, Oirlo en Castenray, Leunen Jongensschool en Meisjesschool, Heijde en Ysselsteyn, Wanssum eri Geijsteren, aan H. M. de Ko ningin en Prinses Juliana( bloemen aan. Deze kindertjes, die in de eerste rijen der school kinderen worden geplaatst, begeven zich daartoe twee aan twee, begeleid door een onderwijzer of onderwijzeres, naar de Ko ninklijke tribune en gaan, wanneer zij de bloemen hebben aangeboden, weder onmid dellijk naar hunne plaatsen terug. Vervolgens geschiedt de huldiging van H. M. de Koningin door de Gemeenteraden van Wanssum, Horst, Grubbenvorst-Lottum, Meerlo, 'Sevenum en Broekhuizen, die en corps aanwezig zijn en staan opgesteld tegen over de Koninklijke tribune, de Burgemeester voorop met de teekens zijner waardigheid bekleed, huldigen Hare Majesteit en begeven zich daarna wederom naar hunne plaats terug. Hierna heeft de huldiging plaats van de Gymnasiasten der Eerw. Paters Franciscanen en de leerlingen van het Gymnasium en Muloschool der Eerw. Zusters Ursulinen. Ook namens deze inrichtingen worden aan de vorstelijke personen bloemen aangeboden, terwijl de leerlingen défileeren. Dé leerlin gen dezer scholen défileeren langs de Koninklijke tribune voorbij het station en blijven daarna op het eerste perron van het station. Onderwijl speelt voortdurend de muziek of wordt gezongen. Zoodra de leerlingen van deze beide in stellingen voor Hare Majesteit hebben gedé- fileerd, begint het groot défilé der gezel schappen en vereenigingen en wel in deze volgorde 1. Haagsche Vrijwilligers. 2. Deputatie der gezamenlijke Boeren bonden uit «de gemeente Venray, bestaande uit de afdeelingen Venray (kom), Oostrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Heijde, Merselo en Ysselsteyn. 3. Bestuur R.K. Middenstandsvereeniging. 4. Bestuur R.K. Werkliedenvereeniging. 5. Schutterij St. Anna te Venray. 6. Schutterij St. Sebastiaan te Sevenum, 7. Schutterij St. Willibrordus, Geijsteren. 8. Fanfare Merselo met vaandel. 9. Fanfare Leunen met vaandel. 10. Fanfare Wanssum met vaandel. 11. Fanfare Broekhuizen met vaandel. 12. Turnclub St. Christoffel, Venray. 13. Gemengd Koor Polyhymnia. 14. Venray?s Mannenkoor. 15. Handboogschuttersbond „De Vrienden kring" bestaande uit de schutterijenDiana Venray, St. Anna Venray, de Batavieren Castenray, St. Hubertus Merselo, St. Sebas- tianus Nachtigaal, St. Antonius Oostrum, St. Joris Leunen, St. Sebastiaan Oploo, met vaandel. 16. Deputatie Vrijw. Landstorm Wanssum, 17. Deputaties der burgerwachten uit de gemeente Venray, afdeelingen Venray kom, Oostrum, Oirlo, Castenray, Heijde en Yssel steyn. 18. Deputatie Burgerwacht Meerlo. -19. Deputatie Burgerwacht Sevenum. 20. Deputatie Burgerwacht Wanssum. De verschillende vereenigingen, die aan het défilé deelnemen, worden verzocht zoo veel mogelijk hunne vaandels mede te bren gen en allen een duidelijk opschrift voorop te dragen, zoodat onmiddellijk kan gezien worden, welke vereeniging défileert. Het défilé geschiedt vanaf de plaats van opstelling langs de Koninklijke tribune over het stationsplein en dan over het eerste perron van het station terug naar de plaats van opstelling met de volgende uitzonde ringen De leerlingen van het Pensionaat Jerusa lem en het Gymnasium blijven na het défilé op het perron op de hun daar aangewezen plaats. De volgnummers van het défilé 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,9, 10, 11, 12, 13 en 14, Haagsche Vrijwilligers enz. zullen na het défilé de plaats innemen, die vóór het défilé de leer lingen van het Pensionaat Jerusalem en de Eerw. Paters Franciscanen werd bezet. Indien de tijd het toelaat, zal door het Gemengd Koor Polyhymnia en Venray's Mannenkoor na het défilé nog een lied worden gezongentijdens het défilé zal Venray's Fanfarecorps marschmuziek uit voeren en zoo mogelijk zullen de school kinderen nog het reserve-lied „Wij willen Limburg houen" zingen, hetwelk 'door alle aanwezigen kan worden medegezongen. Vereenigingen, die verzuimd hebben zich voor het défilé op te geven, en toch nog gaarne daaraan zouden deelnemen, kunnen daarvan alsnog opgave doen ter Secretarie, zoo noodig telefonisch of telegrafisch tot MAANDAG a.s. 12 uur daarna is deelname niet meer mogelijk. Alle vereenigingen moeten tusschen 12 en half 1 op het stationsplein aanwezig zijn, en zich onmiddellijk begeven naar de hun toe gewezen plaats, die hun door de verkeers politie wordt aangewezen. Onmiddellijk na het vertrek van den Ko ninklijken trein gezamenlijke optocht met muziek naar het dorp, voorop twee ma- réchaussée te paard. De schoolkinderen zullen allen worden ge lijkheden verwijzen wij naar het feestprogram ma van het Oranjecomité, eveneens irt dit blad voorkomende. Venray zal 22 October in feesttooi zijn. OOSTRUM. Wegens het bezoek van H. M. de Koningin, zal in de stoom- zuivelfabriek alhier, dien dag niet ge werkt worden. Woensdag had de plechtige in zegening plaats van de nieuwe ka van hel Gymnasium alhier. MERSELO. Donderdagmiddag had W. Poels, Kleindorp, het ongeluk van den berm te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij een rugwervel brak. De geneesheer achtte het noodig hem direct de laatste II. Sacramenten te doen toedienen. MERSELO. Zondag onder beide H. Missen hield de Zeereerw. Pater S Peeters, Missionaris van het H. Hart, thans verblijvende in het Missiehuis te Stein (Leene predikatie in de kerk alhier, om de milddadigheid der ge loovigen op te wekken voor de stich ting eener nieuwe kerk te Schandelen bij Heerlen, welk dorp thans 6000 zielen telt. De collectie bracht de voor ons dorp niet onaanzienlijke som van f 172 op. WELL. Naar we vernemen, zal onze Harmonie en Schutterij deelnemen aan het défilé voor H. M. de Koningin te Mook. Concurrentie der autobussen. Men schrijft uit Venlo De Limb. Tramweg Mij. heeft om de concurrentie der autobussen het hoofd te kunnen bieden op verschillende lijnen tienritten boekjes tegen sterk verlaagd tarief ingevoerd, verkrijgbaar bij de conducteurs. Een 10 ritten-boekje VenloHelden (Beringen) 2e kl. kost slechts f2, dus per rit 20 eent. Het is zeer goedkoop. Wanneer volgen onze peperdure spoorwegen Te veel onderwijzers. Naar wij uit Venlo vernemen, beeft van de 22 candidaten der R.K. Kweek school voor onderwijzers, welke bij het jongste examen slaagden, er pas één een plaats bij het onderwijs gevonden! Het drama aan den Zuidsingel te Venlo. Voor de rechtbank te Roermond werd Dinsdag behandeld de zaak tegen den caféhouder J. II. S. aan den Zuidsingel te Venlo, die zooals bekend op 11 April j.l. den beruchlen Siem C door een revolverschot doodde. Beklaagde was ten laste gelegd dat hij op 11 April 1925 te Venlo met het oogmerk en voornemen om G. H. C van het leven te berooven uit een met scherpe kogelpatronen geladen revolver dien hij op C. gericht hield op een afstand van ongeveer 3 Meter een schot op hem heeft gelost, met gevolg dat C. door een kogel in het linkerbeen wrrd getroffen en aan een inwendige ver bloeding is overleden. Het O. M., aannemende dat S. door C. gesard en geplaagd is, eischt drie maanden hechtenis. Sluiting dor Tweede Yenl. Handels- Tentoonstelling te Venlo. De tweede Venl. Handelstentoonstel ling, die een groot succes is geworden, werd in totaal door 14986 bezoekers bezocht. Het aantal verkóchte kaarten is nog belangrijk hooger, daar zeer vele Duitschers die aan de grens of aan het station een kaart kochten, ze gebruiken, om een bezoek te brengen aan de stad en hier inkoopen doen. Zondag wemelde de stad van vreemde lingen. De dag herinnerde aan een vroegeren Zondag, toen nog geen grens- moeilijkheden ons van de Oosterburen scheidde. Brutale inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd bij den winkelier Cremers Oehlen te Tegelen door een onbekenden man ingebroken. Met de revolver in de hand dwong hij den bewoner de plaats aan te wijzen waar het geld geborgen was. Hij nam geld en kost baarheden ter waarde van ruim f1000 mede. De bewoner was zoo door den schrik verslagen, dat hij eerst in den morgen aangifte bij de politie durfde doen. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 740.000 eieren. Groote eieren f 11,30 tot f 12. Kleine eieren f 7,70 tot f 9,80. Eendeneieren f 9. tot f 10,30. Ontginning van liet Steenkolenmynycld te Vlodrop. De Tweede Kamer heeft Donderdag middag het Wetsontwerp Ontginning van het Steenkolenmijnveld bij Vlodrop aangenomen met 72 tegen 23 stemmen. Arbeiders naar Duitscbland. Voor het rooien van suikerbieten in de omgeving van Keulen werden een 80-tal arbeiders per advertentie gevraagd Van de gelegenheid om zich hiertoe aan te melden profiteerden uit Neder weert en omgeving vele jonge mannen, meestal losse arbeiders. Dinsdag ver trokken dan ook een vijtigtal dezer arbeiders, na zich voorzien te hebben van een nalionaliteitsbewijs, naar »das Grosze Valerland". Hoewel de arbeid aldaar tot medio December a.s. zal duren, lokken de nooge looaen om althans het harde werk sldaar te doen vergeten. Per morgen suikerbieten wordt 20 Mark betaald, plus kost en logies. Als men weet, dat hier voor losse arbeiders slechts 25—30 cents per uur wordt betaald zonder kost en in woning, wekt het geen verwondering dat vele jongelieden zich aanmelden om aldaar een daggeld te verdienen van ruim f 4.per dag plus kost en inwoning. zijnde kinderen te Heerlerbaan, bezig zijnde met de wasch, werd plotseling onwel en viel dood naast de waschkuip neer. Ernstig motorongeluk. Nabij Mair.z (Did), is Baron van Schaesberg uit Kaldenkirchen met zijn chauffeur,.Charles Gijsen uit Roermond in botsing gekomen met een verkeerd rijdenden motorrijder, toen zij een vaart hadden van 120 K.M. De auto, welke naar wij vernamen, toebehoorde aan Baron Weichs de Wenne te Roermond, werd totaal ver nield. G. vloog een twintig meter verder het land in en bekwam slechts lichte kwetsuren. De bestuurder Baron v. S, kreeg ernstige verwondingen aan een been, terwijl het andere op twee plaat sen was gebroken. De motorrijder, die het ongeluk veroorzaakte, bekwam een schedelbreuk. Overleden. Te Nieuwenhagen is na hevig lijden overleden het 2i/z jarig zoontje der echtelieden H. dat in een ketel kokend water was gevallen en ernstige brand wonden had bekomen. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie. Gemengd Nieuws. Brand in een autobus. De inzittenden met moeite gered. Door onbekende oorzaak geraakte Maandag nabij Mortel te Gemert een autobus, die vol passagiers zat, in brand. De inzittenden wisten met moeite zich te redden. Van een kind verschroeide het haar, ook de chauffeur kreeg brandwonden. Zakkenrollers. Op den laatsten dag der Nijmeegsche kermis hebben de zakkenrollers nog hun slag geslagen. Een der vele slacht offers werd mej. H. L. uit Venlo, die van ongeveer f 100 ontlast werd. Slaapziekte. Het 7-jarig dochtertje van J. v. M., Made Diependaal te Made, is aan slaap ziekte overleden. Zij had 24 uren achter een geslapen. Met een auto te water gereden. Dinsdagavond is te Tilburg de 20jarige B. J. de J. uit Breda, die met een luxe- auto uit de richting Den Bosch kwam aan den Bosschen weg te Tilburg, in het kanaal gereden. Terwijl de brug ter plaatse geopend was en de toegang met een ijzeren ketting was afgesloten, reed De J. door de ketting heen het water in. Door een der zijporlieren wist De J. uit den wagen te klimmen. Hij werd daarna door den brugwachter op het droge gebracht. Met een nat pak en eenige kleine ontvellingen kwam hij er af. De auto kon eerst Woensdagmorgen uit het water worden gehaald. De toestand in de Mijnindustrie. In de Dinsdag gehouden vergadering van de Kontakt-kommissie voor het mijnbedrijf zijn de onderhandelingen beëindigd. De nieuwe loon- en arbeids overeenkomst werd geteekend door den Alg. Ned., den Protestant Christelijken en den Neutralen Mijnwerkersbond. De Algemeene Christ. Mijnwerkersbond zal nog een hoofdbestuursvergadering beleggen en daarna een besluren- konferenlie, In deze konferentie zal het standpunt worden bepaald. De nieuwe loon- en arbeidsovereen komst treedt in werking op 1 Novem ber. De vijf procent loonsverlaging is ingetrokken, de arbeidstijd op Zater dag wordt verlengd, de twee eerste ploegen werken dien dag ieder acht uur, de derde van tien uur 's avonds tot 4 uur 's morgens. Zonder dat de arbeidsovereenkomst behoeft te worden opgezegd, kan altijd in de Kontakt- kommissie over wijziging van deze bepaling worden beraadslaagd. De loonregeling wordt voor onbe- paalden lijd vastgesteld en is met een maand opzegbaar. De direkties hebben zich evenwel verplicht de eerste vier maanden, beginnende 1 November, aan Tie loonovereenkomst niet te tornen. De loonen worden wekelijks uitbetaald. De sluttersloonen worden gebrëchl van 80 op 85 pet. Sneeuwval in Duitscbland. Een Wolfflelegram uit Erfurt meldt, dat het aldaar hevig sneeuwt. Het weer is stormachtig en koud. Uit het Weslerwald wordt eveneens een sterke sneeuwval gemeld. De koude bedraagK3 graden. mSlLIJKS BÏSHSTES VEÏf&AY. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congregatie en collecte voor het St. Petrus-liefdewerk, half 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lof en rozenkrans, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Gerard van Gerven, 8 uur leetmis voor ds leden der St. Crispinusgilde Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. v.oor G. Goemans en Eohtgencote. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur zieledienst voor Johanna van Achten, WTed. Custers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, hslf acht leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor de vrouw vac Jacobus Hendriks en Gerard Hendriks. Vrijdag halt 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg, voor Elisa Severiens en haar neef Heijtbuizen. Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten. Vrijdag half 7 leesmis voor de Wed. Custers. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met on derrichting, 8 uur Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor de leden der Aartsbroederschap van het Koordje, om 5 uur Lof met Rozenhoedje en gebeden der Octobermaand. Wegens het Sittardsche Congres kan er geen vergadering zijn voor de Jonge Derde Orde. De autobussen vertrekken aan de Paterskerk om kwart voor negen. De deelnemers kunnen de Hoog mis bijwonen maar niet de Processie. Maandag feestdag van den H. Petrus van Alcantara, volle afl. o.g.v; Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius van Padua. Vriidag om half 8 Hoogmis. A.s. Donderdag 20 Oct., zal Venray de hooge, nog nimmer voorgekomen eer te beurt vallen, Hare Majesteit de Koningin te ontvangen, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. Duizenden zullen naar Venray komen en de band tusschen Noord-Limburg en Nederland, van Venray en de Noord-Li mburgsche bevolking en Koningin en Oranjehuis zal opnieuw nauwer worden toegehaald. Er zal geweldige geestdrift heerschen en onder gejuich en gejubel zal Hare Majesteit door Hare trouwe Venraysche en Noord-Limbiirgsche onderdanen, die van hun trouw reeds daadwerkelijk blijk gaven, worden ontvangen. Allen op naar het Station as. Don derdag, waar uit duizenden kelen de kreet spontaan zal weerklinken »Leve de Koningin." Een Oranjeklant. BURSSRUJKB STAÏTD VEHRAY, van 9—16 October. GEBOREN Josephus J. A. Vollebergh, Castenray Willem M. M. Pouwels, Boschhuizen Petronella M. v. Dijck, Overbroek. Johanna C. A. Smals, Veulen. GEHUWD: Peter W. Siebers, 37 jaren, metselaar te Venray en Antonia G. J. Ruiten, 24 jaren, te Venray. OVERLEDEN: Johannes M. Bertrams, 1 jaar, Oirlo. Johanna Barents, echlg. van Peter J. H. Dijkmans, 29 jaar, Hiept. Worden gevraagd Metselaars Grondwerkers, geheelen winter werk Sigarenmakers hand en vormwerkers Sleepers voor de Staatsmijnen 1 dienstmeisje voor Bliterswijk 4 burgerdienstmeiden voor Paschen 1 Meisje 13—14 jaar voor Paschen (boerengezin). 2 Jongens van 1314 jaar v boerenwerk 2 huishoudsters 6 grondwerkers en Opperlieden 1 tuinman Bieden zich aan 1 dienstmeisje 14 jaar voor Paschen 1 jongen 15 jaar voor boerenwerk 1 Timmermansleerling 1 jongen 15 jaar voor Pascben 1 nette dienstbode voor Venlo 1 boerenknecht voor klooster (Paschen 1 huishoudster 1 schaapherder 1 boerendienstmeid voor dadelijk 1 boerendienstmeid voor Paschen 3 schilders - anwaiaiïaiatfim Terug te bekomen Bureau dezer. te VENRAY zal op Donderdag 29 October 1925, nam 2 uur ten huize en verzoeke van Mevrouw de Wed. Voesten publiek verkoopen Een net onderhouden inboedel als kasten 2 kleerkasten, kersenhouten kast met spie gel, stoelen, 12 kersenhouten stoelen en 6 keukenstoelen, tafels, groote keukentafel met dubbele treklade, ronde tafel, 2 kin derledikanten, groot ijzeren ledikant, 2 kachels, een zoo goed als nieuw, merk Salamander, piano, mangel, rekjes, trap ladder, schilderijen, spiegels, groote ka- merspiegel, hanglamp, porcelein. glas en aardewerk, 3 tuinstoelen niet tafeltje en bank, partij tegeltjes, partij stalmest ec« wat verder te koop zal worden aange boden. 25 VAN Notaris Esser te Horst is op Zondag 18 Oct. 1925 GESLOTEN. zal op Woensdag 21 Oct. 1925, nam. 4 uur in café P. Seuren te Horst a. d. Melderslo voor J. M Falize, publiek verkoopen- Een nieuw gebouwd huis met bouwland gelegen te Horst a. d. Eikelenboscb, groot 1 H.A. 13 a. 40 c.a. zal op Maandag 26 Oct. W25, nam half 2, ten huize en verzoeke van Mej. de Wed. en kinderen L. Bexkens te Geysteren. publiek verkoopen Den geheelen inboedel als kasten. tafel9, stoelen, ledikanten, porcelein glas en aarde werk, keuken en keldergerief. enz. Voorts timmergereedschappen, klein schuur en akkergereedschappen, 20 kippen enz. zal op Maandag 26 October 1925, nam. 4 uu«-, in café Joh. Verstegen te Venray-Oirlo voor de Heeren Gebr. Sleegh, publiek verkoopen 25 slagen tophout gelegen te Oirlo in het Knooli \t rl Hcprpn P. Rnnffpn pn W Correspondentie. WIJSNEUS. In het belang van beiden, achten wij 't beter hierover geen ingezonden stukken meer op te nemen, tenzij met vollen naam onder teekend.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2