Uit de Landbouwwereld Als u Anaa mSÊ^i Gemengd Nieuwe. Postduiven. De H. Wencelaus, Hertog van Bohemen, arbeidde krachtig aan de bekeering van het toentertijd nog groolendeels heidensch land. /.ijne eigen moeder, een heidensch monster, en haar wreede zoon Boleslaus, die in de plaats zijns broeders wilde regeeren, stonden hem naar het leven. Hij werd, voor het altaar biddende, door diens broeder om hel leven gebracht. 0— 29 September. Dinsdag. Kerkwij- dingsfeest van den H. Michael. Aarts engel. WIT. Gloria Credo gewone Prefatie. De H. Aartsengel Michael werd, als aanvoerder der getrouwe Engelscharen in den strijd tegen den afvalligen op roerling Lucifer en diens aanhangers, vanaf de eerste eeuwen der Kerk ver eerd als de vertegenwoordiger der hemelsche legermachten en de voor vechter der Kerk en der christene zielen in den strijd tegen den duivel. Deze vereering vond ook in de H. Liturgie hare uitdrukking. Zoo komt zijn naam voor in het Confiteor ik belijd mijne zonden) gelijk we de vorige week uitlegden bij de verklaring van het voetgebedzoo wordt zijne voor bede ingeroepen in het gebed, waar mede de wierrook na de Offerande ge zegend wordten in het Offertorium der Dooden-Mis wordt gevraagd dat: «de Vaandrig, de H. Michael, de zielen der afgestorven opvoeren naar hel heilig licht." Reeds in de jaren 300500 werden ten zijner eere verschillende kerken opgericht, zoowel in Constantinopel en Rome als op verschillende andere plaatsen. De plechtigheid van heden is eigenlijk het jaarfeest van de wijding van een dier kerken, welke aan de H. Michael te Rome was toegewijd. De liturgie der H. Mis zinspeelt voor namelijk op de twee groote bedieningen der Engelen, die zijn God te loven en te dienen en de zielen te beschermen. 0— 30 September Woensdag. H. Hiero- nymus. Belijder en Kerkleeraar. WIT. Tweede gebed a Domo. Gloria Credo; gewone Prefatie. De H. Hieronymus, in 331 te Stridonie eene kleine stad van Pannonië geboren, volgde te Rome de lessen der voor naamste meesters van zijn tijd. Geduren de zijne jeugdjaren kwam hij in aan raking met bedorven jongelingen en deed hij mee in wat van de wereld is. Tot inkeer gekomen, vluchtte hij naar de eenzaamheid ]en beoefende voortaan een strenge boetvaardigheid. In 377 ontving hij de priesterwijding en maakte vervolgens eene reis door het H. Land om bekend te worden met al de plaat sen, die in de H. Schrift vermeld wor den. De studie der H Boeken werd zijn voornaamste bpzigheidop last van Paus Damascus bewerkte hij een verbeterde uitgave der H. Schriftuur zoodat mén hem terecht als den groot- sten kenner en uitlegger der H. Schrift roemt, f 420. 0— 1 October. Donderdag. H. Remigius. Belijder. WIT. (Zwart). Tweede gebed a Cunctis. Derde naar keuze van den priester. Vierde voor den Paus Gloria geen Credo gewone Prefatie. De H. Remigius, Bisschop van Reims, apostel der Franken, diende op Kerst dag van het jaar 496 in zijne Kathe drale bisschopskerk het H. Doopsel toe aan koning Clovis en 3000 edellieden' Meer dan 70 jaren bestuurde hij zijne kudde en stierf, bijna honderd jaren oud. (6e eeuw). 0 2 October, r— Vrijdag. II. Engelbe waarders. WIT. Tweede gebed voorden Paus, Gloria Credo gewone Prefatie. De liturgie dezer H. Mis wijst ons op de bediening der II. Engelen, die in den hemel onophoudelijk Gods lof zingen en op de aarde de afgezanten zijn zak te hebben gestoken. Gij wijst uw eigen vader de deur, zeide hij. Heel goed. Ik zal wel mid delen en wegen vinden, u te straffen voor uwe onkinderlijke handelwijze. Waarschijnlijk echter heb ik het te danken aan den slechten invloed des heeren Toroid, dat mij geen hartelijker ontvangst ten deel viel. Wees ervan verzekerd, mijnheer, dat ik het ont houden zal. Ik zeg u niet vaarwel, maar tot wederziens! Wij zien elkander terug Met een onnavolgbaar trotsch gebaar zette kapitein Lestrange zijn hoed op en verliet de kamer. Toen de deur zich achter hem ge sloten had, keerde Sophie zich naar Alex. Geloof je, dat hij de waarheid zeide vroeg zij. Op sommige punten schijnt mij zulks alleszins het geval te zijn, klonk het antwoord. De geboorte-acte is juist, wat jaar, dag en plaats uwer geboorte betreft. Ook de naam uwer moeder is juist. Derhalve zou ik het kind van dezen man zijn? Dat is daarmee nog volstrekt niet gezegd. Misschien heeft hij een val schen naam aangenomen. Wellicht is hij ach, ik weet niet wat ik ervan denken moet. Maar zelfs, al zou zijn verhaal waar zijn, je gaat immers niet met hem mee? Nooit! nooit! O Alex, hoe kunnen wij de waarheid achterhalen Wie weel kan Joseph ons helpen. Ik wou, dat hij terugkwam. Ik zou zijn en de uitvoerders van de plannen der goddelijke voorzienigheid. Deze Engelen waken over ons van het begin van ons leven zij dragen onze gebeden en goede werken aan God open be schermen ons in de gevaren, vooral in de bekoringen en in het uur des doods. Een groote godsvrucht, volgzaamheid en dankbaarheid moeten wij hebben voor deze weldoeners en vrienden, die ons hoogste geluk meer dan wi^j zelf op hel oog hebben. 0— 3 October Zaterdag. Van de H Maagd. WIT. (Zwart). Tweede, gebed ter eere van den II. Geest; Derde voor den Paus. Gloria geen Credo Prefatie van O. L. Vrouw. 0- Kerrais en.... Kerkmis. Vele trouwe lezers van ons Kerkelijk Levan zullen wellicht met eenige ver wondering bovenstaand opschrift ge lezen hebben en er bij gedacht: wat hebben die twee met elkander uit te staan. Daar ben ik nu toch wel eens benieuwd naar. We zullen de nieuwsgierigheidspoedig bevredigen. En omdat 16 October a.s. ook gevierd wordt het eigenlijke jaar- lijksche feest der Kerkwijding (Kerk mis) komt deze verklaring juist van pas. Of liever, verklaringen, want hdt zal ook aansluiten bij de verklaringen van het Misoffer. We krijgen dus: Kermis, Kerkwijding, verdere ver klaring van het H. Misoffer alles toevallig juist bij elkaar. We zullen zien, waarom. Ten eerste dan het verband tusschen Kermis en Kerkmis Kerkwijding. We beginnen echter met eene treffende gebeurtenis te verhalen uit de Bijbelsche geschiedenis, uit het. Oude Verbond, uit den tijd vóór Christus. Het was aan koning Salomon voor behouden den grootschen Joodschen tempel te Jerusalem te voltooien. Toen dan de tempel voltooid was, en de Ark des Verbonds van den berg Sion was overgebracht met groote plechtigheid, knielde SalQmon neder, hief de handen ten hemel en sprak het plechtige in wijdingsgebed. »En toen Salomon ge ëindigd had zijne gebeden te storten, daalde het vuur van den hemel er. verleerde de brand- en slachtoffersen de heerlijkheid des Heeren vervulde het huis". Die heerlijkheid openbaarde zich door een wolk, als het zichtbare teeken van Gods tegenwoordigheid, zich door het Huis des Heeren verspreidend. De feestelijkheid duurde 7 dagen en sloot zich aan bij het Loofhuttenfeest, het blijdste aller Joodsche feesten (ter herinnering aan de tocht door de woes tijn en tegelijk een dankfeest voor den geëindigden ooft- olie- en wijnoogst) en zoo werden de plechtigheden 15 dagen voortgezet. Het getal offerdieren, voor de offers en offermaaltijden bestemd, bedroeg 22 duizend runderen en 120 000 schapenGod verscheen aan Salomon en zeide, dat Hij zijn gebed verhoord en den tempel uitgekozen had tot offer plaats «Mijn oogen en mijn hart zullen in dit huis vertoeven alle dagen". En telkenjare vierden de Joden het feest der tempelwijding. En nu gaan we uit deze gebeurtenis de toepassing maken Ligt het in de redelijke natuur van den mensch, de Allerhoogste tempels op te richten, en deze uitsluitend voor den godsdienst te bestemmen, even natuurlijk is het, deze kerken door luisterrijke plechtigheden te heiligen en aan God toe te wijden. Dit begrepen de heidenen zij wijdden hun heilige wonden en afgodstempels en zalfden hun afgodsbeelden met olie. Moest de tempel van Jeruzalem, die met zijn offers slechts een vooraf beelding was van het christelijk kerk gebouw met zijn II. Misoffer, op Gods bevel, met groote plechtigheden worden ingewijd, dan eischt voorzeker de hooge waardigheid van het christelijk Gods huis, dat het met luisterrijke ceremoniën alleen maar willen weten of je papa ik bedoel Marlow, nog inleven is. Hoe zou dat mogelijk zijn Wij hebben hem toch als een doode gezien. En dokter Warren heeft het bewijs van overlijden afgegeven. Hoe kom je op dat idee Hm het is al te vreemd. In Mar- lows' testament is de bepaling opge nomen, dat er jaarlijks een som van tweeduizend pond op den naam van Herbert Beaufort op de Continentalbank moet gestort worden. En de man zegt, dat mijn vader Herbert Beaufort heet. Zou het toch mogelijk zijn, dat je papa veinsde dood te zijn, om dien vreemdeling te ontsnappen Onmogelijk Ijij wist er immers niets van, dat kapitein Lestrange naar Europa kwam Hm, dat weet ik niet zoo heel zeker. Daar heb je bijvoorbeeld dien brief met het poststempel uit West-Indië, die je papa zoo zeer deed ontstellen. Kan die niet een waarschuwing hebben bevat?.... Maar het is nutteloos zich daarover het hoofd te breken. Ik zal naar de Continentalbank gaan en Herbert Beaufort trachten te vinden. Ge zult zeker niet tot de ontdek king komen, Alex, dat hij mijn vader is daar ben ik van overtuigd. Mogelijk een bloedverwant van hem... Neen Neen 1 Een moordenaar is hij nietHij is dood!.... dood! Ik geloof geen enkel woord van heel de geschiedenis. Alex zuchtte. De tijd alleen zal leeren of ze waar of valsch is, zeide hij pein zend. aan den eucharistischen Christus wordt toegewijd. Maar zoolang de Katholieke Kerk, wegens de vervolgingen der Römeinsche Keizers, welke ongeveer 300 jaren duurden, in het verborgen (in de catacomben vooral, de onder- aardsche begraafplaatsen) leefde en in de woningen der geloovigen, kon er van een Kerkwijding geen sprake zijn. Eerst na het verkrijgen van volle gods dienstvrijheid (in het jaar 313) konden de kerken worden gebouwd en liet de Kerk de opening ervan door inwijding voorafgaan. Zoolang de vervolging dreigde, geschiedde de inwijding in diepe stilte; zoodra de vrijheid kwam, gebeurde zij met uitwendige plechtig heid. Hoe dat nu gebeurde, zullen we de volgende keeren wat uitvoeriger in gaan we kunnen nu volstaan met' te zeggen, dat de plechtigheid eener Kerk wijding, die Kerkmis werd geheeten, weleer alle vurige geloovigen ook uit de omliggende plaatsen deed samen stroomen, om bij die plechtigheid tegenwoordig te zijn, om in liet nieuwe heiligdom te bidden en de voorspraak van den beschermheilige af te smeeken. En telkenjare kwamen ze terug, om den blijden herinneringsdag van de kerkwijding met heilige vreugde te vieren. En het gebeurde van zelf, dat de groote toeloop van geloovigen en vreemdelingen ook kooplieden trok met reizende winkels en kramen en ver makelijkheden hierdoor werd de heilige vreugde van het herinneringsfeest ver drongen; de «Kerkmis" het Kerk- wijdingsfeest verdween, om plaats te maken voor de Kermis de openbare vermakelijkheden. En dat die Kermis op vele plaatsen samenvalt met het patroonfeest van den heilige, aan wie(n) de Kerk is toegewijd, komt dus daar vandaan, dat de Kermis oorspronkelijk was de jaarlijksche her denking en viering van de Kerkin wijding, toen door den bisschop de Kerk plechtig was geconsacreerd en aan dien heilige toegewijd. Ten slotte: we waren met de ver klaring van het H. Misoffer juist hier aan gekomen, dat de priester al biddende het altaar bestijgt en dan het altaar kust. Dit brengt ons vanzelf tot de vraag: waarom kust de priester hel altaar? Wat beteekent het altaar dan wel En dan kunnen we de beteekenis van het altaar niet beter laten uit komen, dan te laten zien, hoe de bisschop altaar en kerk consacreert. We vragen uw geheel bijzondere aan dacht voor de verklaring en uitleg van deze ceremoniën; ze zijn overschoon en door het beter daarvan zullen we des te beter verstaan de beteekenis van de parochiekerk voor ons gods dienstig en waarlijk christelijk leven. HOEST bonbons fa»7 390—6 Tonto onstel li ngen De tentoonstellingscampagne is weer achter ons. Wie er enkele, in ver schillende deelen van ons land, heeft meegemaakt, de programma's er van heeft gezien, zal kunnen constateeren, dat wij zijn vooruitgegaan. Er is in meerdere opzichten een merkbare ver andering, ja ommekeer gekomen. Dank zij de voortschrijdende wetenschap, de voortgaande ontwikkeling van den landbouwstand, dank zij de voorlichting, de organisatie en de samenwerking op verschillend gebied, is ons tentoonstel lingswezen in een geheel nieuwe phase gekomen. Een goede Landbouwtentoon stelling is niet meer een toevallige verzameling «samenraapsel" was vroeger een juister kwalificatie -"an het goede en minder goede, dat men uit den omtrek bijeenbracht, op hoop van een prijs of bekroning, maar is hot resultaat van doelbewusten arbeid, van wetenschappelijk streven, van het in praktijk brengen van hetgeen onder zoek en ervaring hebben geleerd, kortom van een samengaan van theorie en praktijk. Zulk een Tentoonstelling heeft tweeërlei doel. Zij wil ten eerste een aanschouwelijk beeld geven van den vooruitgang op landbouwgebied, van hetgeen op 't gebied van veeteelt en fokkerij in 't algemeen, van de zuivel XIV. Dienzelfden avond dineerde Philips bij Alex Torold. Deze was blij den eer waarden ouden heer te hebben uitge noodigd, want hij verlangde ernaar het hart voor 'zijn beproefden vriend uit te storten en hem om raad te vragen. Tot ongeveer zes uur bleef hij bij Sophie juffrouw Prasch was niet in het ver trouwen genomen. Zij was altijd zoo spoedig verlegen en zenuwachtig, wanneer er iets bijzonders aan de hand was en verloor terstond het hoofd. Bovendien was Alex bang, dat zij Sophie zou vervelen met onuitputtelijke troost redenen en tenslotte haar nerveus zou maken. Hij troostte haar, zoo goed hij kon en verzocht haar, tegenover het bedaagde juffertje te zwijgen. Daarna reed hij in de koele schemering huis waarts. Wordt vervolgd. bereiding, van den akkerbouw, de bemesting, vaD organisatie, enz. enz. is tot stand gebracht. Anderszijds wil zij laten zien, waarin en in hoeverre men nog te kort schiet; wil zij opwekken om het door sommigen of velen gegeven voorbeeld te volgen 2e. wil zij prikkelen tol meerdere in spanning, tot een hoogere krachts- en energie-ontwikkeling. ,,Door niets kan men beter overtuigen? «lan door te laten zien." Met deze woorden opende wijlen minister Talma in 1903 de Landbouw tentoonstelling te Apeldoorn. Zoo was het toen, zoo is 't thans nog. Het houden van lezingen, 't organiseeren van cur sussen, zijn uitnemende middelen om den landbouw vooruit te brengen. Onderwijs en voorlichting aan jon geren en ouderen, is de hefboom, die ook in de komende jaren Land en Tuinbouw kan opvoeren. Maar 't is niet gemakkelijk om de massa onzer landbouwers dit te doen inzien, hen er toe te brengen daarvan een algemeen gebruik te maken. Tot dat inzicht kun nen zij gebracht worden door proefvelden door demonstraties op den akker, door melkdemonstraties, en dan mede door goed georganiseerde tentoonstellingen. Deze zijn er dus niet om een bekroning te doen wegdragen door enkelen, of een genoeglijken uitgaansdag aan velen dit zijn bijzaken, natuurlijk niet zonder beteekenis, welke komen in de tweede plaats maar om aan allen leering te geven, welke bij toepassing ten goede kan komen aan het land bouwbedrijf van ieder in 't bijzonder en van den landbouw, fokkerij, enz. in een streek in 't algemeen. Rattenbestrjj ding. De ratten schijnen zich de laatste jaren sterk te hebben vermenigvuldigd. Althans de rattenplaag, welke een gruwelijke plaag is, komt voor in ver schillende landen. En zelfs in die mate, dat de overheid de bestrijding er van ter hand neemt, 't Is een plaag, die onrust en angst verwekt, maar ook groote schade veroorzaakt. Over de laatste weet ook onze landbouw in meerdere deelen van ons land mee te pralen.Onderscheidene middelen worden met min of meer succes tegen het af schuwelijk gedierte aangewend. Een uitnemend middel moet zijn «rattoxine", dat de ratten snel doodt, en voor mensch en huisdieren onschadelijk is. Men moet echter bij elke bestrijding volhouden, want al spoedig na de op ruiming komen de dieren weer opdagen Men heeft te onderscheiden de bruine rat en de waterrat. Beide zwemmen heel goed, en knagen aan de jonge boomen, welke dicht bij het water staan. In de Centrale Proeftuin van de Pomologische Tuin te Utrecht heeft men hiervan gebruik gemaakt: men plaatste rattenkorven, ongeveer als palingkorven, met het einde onder water. De ratten zwemmen hierin en verdrinken. Men heeft hiermee bevredigende uit komsten verkregen. Wie het middel wil toepassen, vervoege zich voor nadere inlichtingen tot genoemde inrichting. Rieten daken. Op het platte land zijn de onbrand bare rieten daken, op landhuisjes eh boerderijen, meer en meer in zwang gekomen. Er zijn assuranties, die zulk een bedekking, van onbrandbaar riet, zelf voorschrijven. Er is hier echter ook een schaduwzijde, namelijk deze, dat de noordzijd° der daken in den loop der jaren met mos begroeid raskt. Die noordzijde is in letterlijken zin de schaduwzijde; er komt weinig zon, en daardoor, én door de groolere vochtig heid dientengevolge, wordt hel dak begroeid met mos. Er ontstaan mosplakken, waaronder het riet vergaat, zoodat men hinder krijgt van lekken. De Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen beveeli hiertegen aan: besproeiing met een 10 procents oplossing (emulsie) van Car- bolineum Natronloog, dat ook wel genoemd is, wordt ontraden, omdat dit het riet aantast. Dit doei Cafbolineum nietdit werkt conserveerend, houdt het dak vrij van plantengroei, en werkt nog lang na. Tweemaal in 't jaar besproeien is voldoende. En dan gebruikt men liefst het duurdere, oplosbare (vruchtboom) Carbolineum. Het gewone C. is wel goedkooper, maar kan niet met water gemengd, dus zou onverdund gebruikt moeten worden. Nog eenuverregend hooi. In een vorig artikel maakten we melding van een in Duitschland toege-, paste methode voor het maken van «zuur voer zonder Silo". Deze methode berust op de toevoeging aan net hooi van aangezuurde ondermelk 10 Liter op 4 vrachten. In «De Veldpost" deelt ru iemand mee, dat hij deze methode in de oor logsjaren 1916 en 1917 reeds met succes heeft toegepast bij de 2e snede nagras. Hij gebruikte echter geen verdunde aangezuurde ondermelk, maar de beste versche karnemelk van de Zuivelfabriek, Hij ging van de veronderstelling uit, dat ook voor het inkuilen van gras, evenals bij het aanzuren van room, zuivere en goede karnemelk met goede melkzuur-bacteriën het beste was. De proefnemer spreidde het gras regelmatig over den hoop uit, en na het leggen van iedere laag besprenkelde hij deze ruim, door midddel van een kwast, met goede karnemelk. Het resultaat was schitterend. In de volgende weken hebben onze lezers wellicht gelegenheid om tot deze methode van inkuilen over te gaan Gaarne zullen wij dan later bericht ontvangen, hoe de proef is uitgevallen. Op deze wijze kan men veel benutten, dat anders verloren gaat. Men kan o m. de slootkanten uitmaaien en het ge maaide door het nagras heenmengen; ook serradella en spurrie kunnen mede ingekuild worden. Bovengenoemde schrijver bezigde voor het inkuilen een vroeger varkenshok, dat diep in den grond lag. Voor het afsluiten van den hoop gebruikte hij wat opengesneden oude zakken, waarop een dikke laag aarde gebracht werd, een dag of acht nadat de laatste laag gras was aange bracht. Coöperaties en Registratierecht. De Hooge Raad nam een belangrijke beslissing, namelijk: dat Coüp. ver- eenigingen van het aandeelenkapilaal geen registratierecht verschuldigd zijn. Rechtbank en Gerechtshof hadden anders geoordeeld. Volgens de registra- tiewet moet registratierecht betaald worden van vergrooling van kapitaal zoowel van NaamJ. Vennootschappen als van Vereenigingen. Door het aan deelenkapitaal wordt het kapitaal ver groot... Volgens de letter van de wet is dus bedoeld reebt verschuldigd. De Hooge Raad onderscheidde echter. Bij een N. V. is het kapitaal iets anders dan bij een Coöperatie, bij de eerste wordt men door het storten van kapi taal deelgenoot, bij de laatste is zulk een storting iets bijkomstigs, een uit vloeisel van het lidmaatschap, en niet als bij een N.V. de grondslag dsarvan. Bij een N.V. zijn het de kapitalen, die de vereeniging in stand houden, bij een coöp. vereeniging de personen. Zou iemand als lid eener coöp. ver eeniging zich van zijn aandeelen ont doen, dan zoo volgt ook uit deze beslissing zou hij daardoor nog geenszins als lid ontslagen zijn. B—r. Een moeder doodt haar kind. Te Beesel (L.) is als verdacht van doodslag op haar kind door de politie aangehouden de 20jarige W. Die onge huwde moeder is naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Het lijkje is in beslag genomen. Economische lekkage. Volgens de statistische gegevens in de «Labour Gazette' van het Engelsche ministerie van arbeid, gingen geduren de Juli 732 000 arbeidsdagen verloren tengevolge van industrieele conflicten. De accyns op het gedistilleerd. De opbrengst van den accijns op het gedistilleerd is voor 1926 maar eventjes ruim drie millioen lager geraamd. Het «Vaderland" maakt daarop het volgende commentaar Dat de'accijns op hel gedistilleerd meer dan 3 millioen lager is moeten geraamd worden is een goede les voor hen die meenen, dat men het bedrag van een accijns slechts enorm behoeft te verhoogen, om daarvan veel grootere baten te krijgen. En ook eene les voor die drankbestrij ders, die in verhooging van de accijns een middel voor drankbestrijding zien. De accijns op het gedistilleerd is verdubbeld, en de raming is thans niet hooger dan voor die verdubbe ling. Wat natuurlijk niet wijst op een plotselinge reusachtige vermin dering van gebruik, die door niets te verklaren zou zijn, maar op eene smokkelarij van hoogst bedenkplijken omvang en een belangrijk aantal clandestiene branderijen, die nog niet ontdekt zijn. Het zou wel wenschelijk wezen, dat aan de Slaten-Generaal eens werd overgelegd het juiste be drag dat wordt uitgegeven voor be teugeling van die smokkelarij en calangeering van de clandestiene branderijen, die blijkbaar allebei onvoldoende zijn. De typhusepidemie in <le Duitsche grensstreken. Men schrijft uit Enschedé De typhus-epidemie in het naburige Duitsche grensgebied, neemt steeds grooter omvang aan. Het besmettings gevaar voor Oost-Twente is dan ook lang niet denkbeeldig. In verband met dit dreigend gevaar heeft ten stadhuize te Enschedé een conferentie plaats gehad van de gezondheidscommissie aldaar en die te Oldenzaal. Op deze conferentie waaraan ook deelgenomen werd door den inspecteur der Volks gezondheid, werden maatregelen be sproken ter voorkoming van het be smettingsgevaar. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduiven vereeniging «De Zwaluw" alhier met jonge en oude duiven van uit Tuin (België) afstand 180 K M. was als volgt: Jonge duiven. Ie J. v. Wanroy2e en 4e G. van Dijck3e en 10e J. Greemersöe en 6e P. Kersten 7e H. v. Opbergen 8e en 9e J. Oudenhoven lie II. Strijbosch. Oude duiven. Ie en 2e H. Loonen3e en 4e J. Goumans5e H. Strijbosch; 6eJ.Fi!a. Duiven los 8 uur, aankomst eerste duif 9 uur 46 min. 14 sec., laatste duif 10 uur 15 min. 34 sec.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2