Stormramp OPROEP. Provinciaal Nieuws. Q-emengd Nieuws. Districts-arbeidsbeurs eieren in 't voorjaar krachtiger kiemen bevatten dan later. De kuikens, hieruit voortgekomen, zullen dus sterker zijn, meer weerstandsvermogen bezitten. Dat is ééne der oorzaken. Ik zeg: ééne, want er werken ook nog andere factoren. De land-en tuin bouwer zal wel eens gemerkt hebben, dat de veld- en tuingewassen in het voorjaar véél beter groeien dan in 't najaar, al zijn de dagen even lang. Hoe komt dat? De voorjaarszon heeft de meeste kracht. Ook voor de kuikens De April en Meizon is veel weldadiger voor de hoenders, dan die van Juni, Juli of Augustus. Maar dit is nog niet het eenige 1 liet groenvoer is in het voorjaar oneindig veel beter, dan in den zomer of den herfst. De rundveehouder weet dal beter dan wij, doch hij brengt die wetenschap niet in pracfijk bij de kui kenfokkerij. Hij denkt daar zelfs niet aan 1 Waarvan geven de koeien, scha pen en geiten de meeste melk, van 't April- en Meigras, of van 't volle zo mergras? Wij weten 't allemaal; van het eerste 1 Daar zit meer pit in, zooals men dat noemt. De wetenschappelijke kippenhouder drukt Jat anders uit, doch het betee- kent hetzelfde; die zeg' het malsche voorjaarsgroen is rijker aan vitaminen (afgeleid van vita is leven). De latere kuikens zullen dus als 't ware iets te kort komen legen de eerste, ook al loopen ze los. We moe ten dus trachten, dat tekort aan te vullen. En daar zijn we voor in de gelegenheid; de proefondervindelijke wetenschap heeft ons daartoe een ge makkelijk middel aan de hand gedaan. Wat dat is? Ruwe levertraan, ongezuiverde. Daar zitten de vitaminen in. Ruwe lever traan is als het ware de pit, welke in het malsche voorjaarsgras wordt ge vonden. 't Is dus onverstandig, daar geen gebruik van te maken. En hel kost zoo weinig, omdat men er niet veel van noodig heeft. Aan de pakhuizen van den Boeren bond moest men overal een vat voor radig hebben. De menschen konden het daar dan met kruik of stoop halen Wanneer het onder 't hardvoer wordt gemengd, is het 't gemakkelijkst. De boer, die ook rogge of tarwe met een of andere vloeistof ooit vermengde, weel wel, hoe eenvoudig dat 't gaat. Onder een Liter hardvoer 2 eetlepels ruwe levertraan is zeer voldoende. Je zult eens zien, wat de kuikens daar van vlug veranderen Ook voor de leggende en ruiende kippen is het uit stekend, vooral bij langdurig droog weer (omdat het gras dan houterig wordt) en 's winters als het sneeuwt of vriest. Natuurlijk moet het in een bak ge geven worden, want in het zand laden de korrels te veel. 's Winters daarvan een gedeelte met levertraan en de rest lusschen het krabmateriaal zon der levertraan. Want de dieren moeten ook zooveel mogelijk in beweging blij ven. En dat gebeurt niel, als al het graan in een bak verstrekt wordt. Wie dus nog kuikens heeft, die niel vlug genoeg naar zijn zin opschieten, die neme eens eene levertraanproef. Ik wed, dat ze de gewenschte resul taten zal opleveren. VENRAY, 5 September 1925. GEVONDENen terug te bekomen ten politiebureelo een porlemonnaie met inhoud GEVONDEN: een rijwielplaatje, inlich tingen bij de Rijkspolitie. Te Utrecht slaagde j. 1. Vrijdag voor de akte Fransch L. O. de Heer J. van Ileijster, hoofdonderwijzer alhier. In de Minderbroederskerk te Weert werd door Mgr. Seraphim Gomes Jardim, bisschop van Arassuabij (Brazilië) de Tonsuur en mindere orden toegediend aan fr. Alphonsus Ver meulen van Venray De Weled. lieer Knape, Directeur van het Post- en Telegraafkantoor al hier, is met ingang van 1 October a.s. in gelijke betrekking benoemd te Ilellevoelsluis. Bij Kon. Besluit is aan den Hee N. Min, Boschwachler bij het Staats- boschbedrijf alhier, de eeremedaille verleend, verbonden aan de Oranje NassauOrde: Maandagavond bracht Venraysch Fanfarecorps den Heer Min eene ovatie. Door het përsoneel van de siga renfabriek Baars en Zn. alhier, is een bedrag van f80 geschonken voor de slachtoffers van de stormramp. Onze Schutterij »St. Anna" be haalde Zondag op het groot schutters- concours te Siebengewald niet minder dan 3 eerste prijzen 1 voor schoonste geheel in den op tocht, 1 voor exercitie en 1 voor roffelen Bij gelegenheid van Koningin's verjaardag, gaf onze Fanfare Maandag avond een welgeslaagd concert op het Henseniusplein alhier. Ook de Turn- club »St. Christoffel" liet zich niet onbetuigd, en gaf tijdens de pauzen eenige mooie oefeningen. Een talrijk publiek was aanwezig dat met belang stelling zoowel de muzieknummers als de turnoefeningen volgde. Wegens het ongunstige weder was de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt, minder druk bezocht, hoewel er veel vee en biggen waren aange voerd. De handel in rundvee ging vlot. Voor de biggen betaalde men van f 12 tot f 18. Zaterdagavond hield de afd. van de Boerenleenbank alhier eene ver gadering in het Patronaat, Ook thans, nu voor de tweede maal, waren niet voldoende leden opgekomen, om be sluiten te kunnen nemen, zoodat deze vergadering wederom moest worden uitgesteld tot Zaterdag 12 Sept. a.s. We vertrouwen, dal alsdan de leden beter hun plicht zullen begrijpen. Door de tooneelvereeniging »St Servaas" zal met medewerking van Venray's Fanfarecorps een concert met tooneeluitvoering worden gegeven op Zondag 6 September a.s. in de prachtige feestzaal van hel St. Servatiusgesticht. Dit concert is georganiseerd ten bate der verwoeste streken. Deze week is men in de Pa rochiekerk alhier begonnen met de werkzaamheden voor den aanleg der centrale verwarming. Bij de gravingen hiervoor kwam een overwelfde graf kelder bloot, welke, naar kenners be weren, gediend heeft tot laatste rust plaats der Heeren van Macken. In den kelder waren nog beenderen en over blijfselen van lijkkisten aanwezig. Pluimvee. Nader dient nog vermeld Ie worden dat de Gouden Medaille geschonken door de standhouders van de Midden standstentoonstelling te* Venray, voor de beste toom 16 Wit Leghorns, ge wonnen is door P. Duykers Iloogrie- broeken de groote Verguld Zilveren Medaille geschonken door de Minister van Landbouw voor de beste Barnevel ders door P. Kuypers, Venray. Turnclub „St. Christoffel". Zondag j.l. mocht onze Turnclub wederom triomfen behalen, en wel op het groote Sport Concours te Venlo. Onze Club verwierf drie medailles, waarvan een (eersten prijs) voor de fraaiste en meest correcte houding in den optocht. Hartelijke gelukwenschen De gemeente-werkman Jan Wil lems, die vooral in 't dorp en Oostrum algemeen bekend is, hoopt Maandag 7 Sept. a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren in dienst der gemeente trad. Aan den bekenden »Jan" nog vele jaren A.s. Zondag zal D.S.O. I naar Terwinselen bij Heerlen gaan om-aldaar haar eerste wedstrijd om den Bisschops beker te spelen. Wij wenschen haar veel succes. Binnen een paar weken zal het Bestuur Donateurskaarten aan bieden, en we twijfelen er niet aan of de Venraysche Sportvrienden zullen een kaart nemen om D.S.O. te steunen. Zondag speelde deze club tegen Deura nia I Deurne en eindigde deze wedstrijd met 31 in het voordeel van D.S.O II. Duivensport. Uilslag der Zondag gehouden wed vlucht met jonge duiven van de Post- duivenvereeniging »De Zwaluw" van uit Momignies (Frankrijk) afstand 212 K.M. De prijzen werden benaald als volgt: le, 13e en 24e G. v. Dijck; 2e J. Creemers; 3e en 19e A. Janssen; 4e H. Derks; 5e, 9e, 11e en 20e J'. Kusters; 6e en 18 J. Vollebergh 7e en 15e F. 8e en 21e H. v. Opbergen; 10e J. Oudenhoven; 12e J. Eibers; 14e J. Fila 16e H. Strijbosch; 17e, 22e en 25e P Kersten23e W. Manders. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 11 uur 32 min. 4 sec. Laatste duif 11 uur 50 min. 13 sec. HORST. In de vroegere boterfabriek der fa v. Eechoud is men thans be gonnen met het fabriceeren van melk poeder. De handel in aardappelen begint weer op te leven. Op 't oogenblik wordt hier f3 per 100 KG. betaald. Twee vingers afgesneden. De heer G v. A. kwam in zijn werk plaats te Venlo, met de hand tusschen een zaagmachine, tengevolge waarvan hem duim en ringvinger dor linker hand geheel werden afgesneden. In bewusteloozon toestand werd hij naar het gasthuis ter verpleging over gebracht. t VENLO. Door het bedrijf der Ge meentelijke Waterleiding werd in het eerste half jaar een netto winst gemaakt van f 6347.57, welk bedrag geheel aan de Gemeente ten goede komt. In de begrooling is de winst over het volle jaar geraamd op f7000. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.900.000 eieren. Groote eieren van f 8.309.80. Kleine eieren van f7 50—8.20. Eendeneieren van f7.60—8.30. Autobusdiensten. Te Roermond vergaderden Dinsdag ten stadhuize de burgemeester van M.-Gladbach met eenige heeren uit die stad, de burgemeester van 'Roermond en eenige stedelijke autoriteiten ter bespreking van een in het leven te roepen autobusdienst tusschen M.-Glad bach en Roermond. Het ligt in de be doeling per dag vier maal heen en weer te rijden. Van Roermondsche zijde werd alle medewerking toegezegd, om de noodige formaliteiten ten spoédigste vervuld te krijgen. Geen ongeschoolde werkloozen naar de mynen. Men meldt aan het »N. v. h. N." dat» van overheidswege is bepaald, dat vanaf heden geen enkele ongeschoolde arbeider (werkloozen) in de Limburg sche mijnen te werk mag worden fffisleld, Auto-ongeluk by Valkenburg. Maandagnacht om half een reed bij Valkenburg een auto, waarin zes per sonen gezeten waren, met groote vaart op den Rijksweg legen een boom. Van de inzittenden werd de heer P. van Wingerden, opzichter bij de O ranje- Nassaumijnen, op slcg gedood; zijn echtgenoote overleed kort na hel onge val. De chauffeur, die dronken was, be nevens drie der overige inzittenden, bekwamen slechts lichte verwondingen. De auto werd totaal vernield. Door een auto gegrepen en gedood. Op den rijksweg van Siltard naar Maastricht, onder de gemeente Uleslra- ten, reed de landbouwer H. Kersse maekers met een ploeg, bespannen met twee ossen, toen hij achterop gereden werd door een auto, bestuurd door dr. Julius uit Doelinchem, die duidelijk signalen gaf. Bij het passeren van den landbouwer, drukte het span ossen den landbouwer naar links van den weg en werd K. door de auio gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij werd ernstig gekwetst en door dr. Julius verbonden. Hij werd vervolgens naar het hospitaal te Meerssen overgebracht Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. De mat*, is 52 jaar oud en vader van zes kinderen. De Tentoonstelling te Waalwyk gesloten. Onder groote belangstelling is de Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie gesloten Meer dan 100.000 personen hebben aan deze tentoonstelling een bezoek gebracht. Een waarschuwing aan landverhuizers. Gemeld wordt: Aan den directeur van het Infor matiebureau van de Ned. Ver. Land verhuizing is ter oore gekomen, dat verschillende personen hier te lande weer trachten Nederlanders te bewegen tot emigratie naar en tot huur of koop van gronden of (en) landbouwbedrijven in de Ver. Staten, zonder dat zij die gronden en (of) bedrijven persoonlijk hebben gezien of onderzocht. De Directeur vorenbedoeld ontraadt een ieder met den meesten nadruk op die aanbiedingen in ie gaan. Men wende zich in ieder geval eerst om raad tot genoemd Informatiebureau Bezuidenhout 79, 's-Gra\fenhage, als men voor ernstige teleurstellingen en geldelijke verliezen behoed wenscht te worden. Levendige drukte in de sigaren- industrie. Men meldt uit Eindhoven aan de Bossche Crt. »Naar we vernemen heerschl momen teel een levendige drukte in de siga- renindustrie, vooral in het Zuiden des lands, beneden den Moerdijk. Daarbo ven schijnt het nog niet voordenwind te gaan. Van betrouwbare zijde en blijkens gegevens van de districts arbeidsbeurs vernamen we, dat te Eindhoven en in den verren omtrek, ja we kunnen wel zeggen in het ge heele Zuiden (Den Bosch en omstreken weten we niet zoo precies) in de siga renindustrie geen enkele werklooze meer valt te noteeren. Dat is stellig een gelukkig verschijnsel, zeker voor Eindhoven, waar de sigarenindustrie een der hoofdbronnen van het bestaan vormt naast de Philip's Gloeilampen- fabricage, waarover men zeker met evenveel voldoening mag spreken. Dat het hier in 't Zuiden vlotter gaat dan in het Noorden, blijkt uit het feit, dal hier dagelijks sigarenmakers uit het Noorden, zooals uit Kampen, Amersfoort enz. worden aangenomen. Het Noorden moet nog over de 1300 werkloozen tellen in het sigarenbedrijf. Maar niet alleen van over den Moerdijk doch ook van over de Belgische gren zen vinden hier vele sigarenmakers werk. In de grensstreek als de Acht Zaligheden bv. Reusel, Bladel, Hapert, Hoogoloon, Hoogo en Lage Mierde en verder in de Kempen als le Bergeijk, Luijksgestel en Valkenswaard krioelt het van Belgisch personeel. Ook te Eindhoven vindt men al velen uil het Belgenland". Weer overgcloot. Men meldt aan het »Vad". uit Grave Een maand geleden kwamen 15 lote- lingen voor de nationale militie van de gemeente Grave te Ravestein loten. Er waren echter in plaats van 15 slechts 14 nummers in de bus. Toen de loleling Brans aan den militie com missaris vroeg, waarom hij niet behoef de te loten, werd hem medegedeeld, dat hij voor alle militaire diensten was afgekeurd Deze loteling was daaren tegen goedgekeurd. Het gevolg is ge weest, dat Woensdag opnieuw is geloot, thans met 15 nummers. Overleden. De 19-jarige M. Bekkers te St. Oeden- rode, die Zondagmorgen tusschen Bokt en Woensel door een autobus werd aangereden, is volgens de »'s Hert. Crt." aan de bekomen verwondingen over leden zonder bij kennis te zijn geko men. Voor het huishouden, bestaande uit weduwe met 6 kinderen, waarvan de overledene de oudste was, een zware slag. De Zuiderbank. De Bossche Crt. verneemt, dat de Zuiderbank te Den Bosch sinds de vorige week in liquidatie is. De zaken worden afgewikkeld met zeer beperkt personeel de overige leden van het personeel hebben ontslag gekregen. De banken te Eindhoven en Tilburg van deze instelling zijn, naar het blad verder verneemt. reeds opgeheven. Dc imkers in de Betuwe. Einde dezer maand zal te Eist een tentoonstelling van bijen, imkerij en landbouwwerktuigen worden gehouden. Een strenge winter! Men schrijft aan de N. R. Crt Een bekende bijenhouder le Veendam, die van jongsaf veel studie heeft gemaakt van zijn nijvere bevolking, weet nu reeds met vrij groote zekerheid te ver tellen, dat we een kouden winter tege moet gaan. Zijn bijen, die op de Drent- sche heide bezig zijn hun honing te vergaren, hebben ook nog tijd den binnenwand van de korf met een vrij dikke slijmerige laag te bedekken. Dit doen ze hij weet dat bij ervaring uitsluitend als de win'er streng wordt. In den nazomer van 1924 dacht de nijvere bevolking er niet aan zoo iets te doen Zoodra de tijd van het honing- winnen voorbij is, zoo verwacht deze bijenvriend, zullen de bijen, ook al weer met het oog op de te verwachten koude, de vlieggaten met een scherm bedekken met een toegang van onder uit de korf. De vlieggaten zijn dan vooraf gedeeltelijk door de diertjes dichtgemetseld. De wind kan dan niet rechtstreeks de korf binnentreden. Kleef ontruimd. De Belgische bezetting ontruimde Woensdag Kleef Slechts enkele gendar mes bleven achtei als onzichtbare occupatie. Hiermee is de eerste stad in de sedert 1918 bezette Noordelijke Rijn landzone weer vrijgekomen. In verband met de ontruiming der stad door de bezettingstroepen valt nog te melden, dat tot dusverre nog slechts de nieuwe kazerne is teruggegeven, terwijl de inbeslagneming van de oude voorloopig gehandhaafd is. Een kleine afdeeling infanterie is hier aangekomen, welke de opruimingswerkzaamheden zal uitvoeren. Opheffing van kloosters in Turkye. Khemal Pacha, de president der republiek, heeft in een rede te Pasta- mouni den eisch gesteld, dat de Turk- sche kloosters moesten opgeheven worden. Hij zou binnenkort de regee ring uitnoodigen, om in het godsdienst systeem wat orde le scheppen. Turkije kan volgens hem niet langer het land blijven van sheiks en derwisschen. Het was ontoelaatbaar, dat de Turken nog vertrouwen bleven stellen in de toover- formules en geboden der sheiks. Den hoofden der kloosters moest het besef worden bijgebracht, dat zij hun tijd hadden gehad en dat hun instellingen dienden te verdwijnen. Volgens Moestafa Khemal draagt een groot aantal personen ongewettigd geestelijke dracht en ofschoon zonder wetenschappelijke opleiding fungeeren zij als leiders van het volk. Slechts aan personen, wier leer en moreel ge drag aan het departement van eere- dienst bekend zijn, zal worden toege staan om het geestelijk gewaad te dragen. De Fordson-tractor. De Heer Henri Ford, de Amerikaan* sche automobielkoning, is een land bouwerszoon. Aanvankelijk was hij bij zijn vader in het bedrijf werkzaam. Hij beploegde en bezaaide den akker, maar tijdens dien arbeid bepeinsde de jonge landbouwer de vraag of het paard voor den ploeg niet door motorische kracht vervangen zou kunnen worden. Al spoedig hadden zijn denken en peinzen hem zoover gebracht, dal hij zich waagde aan de vervaardiging van een motor. De pogingen daaitoe gelukten. Een motor kwam gereed, welke werd aangewend voor het straks genoemde doel. Deze motor is de voorlooper ge weest van de Fordson tractor, die, gelijk de Ford automobielen, thans zoo groote bekendheid heeft. De Fordson tractor kan voor elk landbouwwerktuig als beweegkracht dienen. Dit bleek op de Dinsdag ge houden demonstratie op het landgoed »De Eese" bij Steenwijk, het eigendom van Jhr. Mr. Dr. Van Karnebeek, Min. van Builenlandsche Zaken. Op die demonstratie waren eenv tien tal Fordson tractors in werking gesteld. Tevens werd gedemonstreerd de wer king van Amerikaansche landbouw werktuigen, als b.v. een cultipacker, een werktuig, waarmede in drogen tijd de grond gemakkelijk zoodanig is te bewerken, dat het vocht gelegenheid krijgt naar de aardoppervlakte te stijgen. Bijzonder interessant was het ontgin nen van heidegrond met behulp van de Fordson tractor. De tractor trok een grooten driescharigen ploeg zeer diep door den woesten bodem. Vertoont het te ontginnen veld hoog ten en gaten van niet te groote afmetingen, dan kan het, voordat met ploegen wordt aangevangen, zonder veel moeite geëffend worden met een speciaal voor dat doel vervaardigd Amerikaansch werktuig. Aan dat werk tuig bevinden zich meerdere messen, welke de hoogten afsnijden en eventueel in de gaten werpen. Zooals gezegd, werkte de ploeg den woesten grond tot op groote diepte los, terwijl de losgemaakte aarde zoo egaal in de voren werd gestort, dat het ont gonnen veld een gespitte bouwakker geleek. Het talrijke publiek, dat van alle kanten was komen opzetten, stond over dit resultaat gewoonweg verbluft. Een onderdeel der demonstratie, waarvoor ook veel belangstelling bestond was het rooien van boomen. De Fordson tractor trok in een minimum van tijd een tiental dennen met wortel en al uit den grond. Hierop volgde een demonstralie met een driescharigen stoppelploeg. De tractor liep daarbij snel over den akker en in korten tijd las: dan ook een heele lan orond klaar voor hel zaaien van knol- of spurrie- zaad. Vervolgens werd het machinaal dor- schen aangevangen. Ook hierbij diende de Fordson tractor weer als beweeg kracht, zoowel wal het in gang brengen en houden van het raderwerk der dorschkast betrof als den aanvoer van het te dorschen graan per wagen. Een typisch gezicht, om een wagen met graan of hooi te zien voorttrekken docr een motor. Dat is iels echtAmerikaansch. Verder werd o.a. nog le zien gegeven, hoe de Fordson tractor den landbouwer kan helpen bij het pompen, hel maaien van haver, enz. Bovendien kan de tractor van dienst zijn bij het binnen halen van hooi, het maaien van gras, het verrichten van hijschwerken, bij wegenbouw, enz. Genoemde demonstratie, die in haar geheel werd bijgewoond door Minister van Karnebeek en voor welke demon stralie het prachtige, uitgestrekte land goed van Z.Exc. zich zoo uitstekend leende, was voorde talrijke aanwezigen, in het bijzonder voor de landbouwers, hoogst interessant, nuttig en leerzaam. Wij twijfelen er niet aan, of men zal thans ook in deze streken meer en meer gaan profiteeren van de voordeelen welke de Fordson tractor biedt. Worden gevraagd 1 neUe bakkersleerting 2 burgerdienstmeiden 1 paardenknecht voor klooster 1 Winke'juffrouw 1 Meisje 1314 jaar voor Paschen (boerengezin). 1 Jongen van 13—14 jaar v boerenwe k 2 huishoudsters 1 huishoudsters voor R.K geestelijke 1 bulpwachter voor Staatsspoor (bij ziekte en verlof) Bieden zich aao 1 barbiersleerling 2 jaar aan het vak 1 burgerdienstmeid 17 jaar 2 boerendaglooners of grondwerkers 1 Timmermansleerling Ingekomen en vertrokken personen gedurende de maand Augustus INGEKOMEN P H. Gooren, kloosterbr Leuaschew. v. Weert A. F. J. M. Vercauteren, arts, Paterstr, v. Clinge; G C Boom, di^nstb. Stationsweg: 4 van Maashees M. J Eibers, dienstknecht Veulen, van Helmond; J W. Verstappen, z. b E 35 van Weert; P. J M PJuymaekers, z b Paterstr. v. Nijmegen; L. Rongen, landbouwer, I 26 van Maashees; G. Komman, verpl St. Aonalaan 5 v. Amsterdam C Frankena, id id v. Maasbree A C Groenen, dienstb. Grootestr 8 van BergeD; M Martens, dienstknecht, C 3h id G. van Lingen, bankwerker, Gasstr. 14 v. BreJa; L. Th. Arts, meubolm. Stationsw. 3 van Gennep; M. Vermeulen, dienstb. Vlakwaterw. v. Nijmegen; M. v d. Vorle, dienstknecht van Meerlo; J. van Rooij, id Langstr. 42 v. Vierlingsbeek; M H. Lemmens, z b. D 6. van Posterholt; P Goumans en gezin timmerm. C 55 van Schinnen P. M Custers, dienstb. Maash w. 20 v. Boxmeer; J M Achten, onderwijzer, E 19 van Roermond; G Tonen, dienstbode M 71. *an Helmoud; P. A. v Helden id Patersstr.24 van Meerlo Tb de Bruijoi, dienstkn, Scheide v. Broekhuizen; VERTROKKEN J. P Dou*en. modiste n Valkenburg Lindelaan 1 J. M Reijnders en echtgen. H d Sck. n Griendtsv A. Koopmaus, winkeljuffr. naar Teuelen, W. A. Litjens, dienstbode naar Roermond; W. Jacobs, .id naar Bergen; R. A Haverbeke, arts naar H«erlerheide; J. Engels, dienstknecht naar Maashees J. H. Juriëns, dienstbodenaar Bergen,- J. W. Lenssen, id naar Helmond, Veestraat 26; M. Seijkens, mijnwerkqg naar Biunssbm; J. W. Wijnhoven, z.b. naar Roosendaal; P. J. Heeseo, kloosterbroeder naar Eindhoven; M. van Oyen, dienstknecht naar Ottersum; A. Kuijlaar8, stationchef naar Zevenbergen; F. van Rossum, zonder beroep naar Deurne (B H. A. W. Kemps, zonder beroep naar Oss; J. L Vermeulen, dienstknecht naar Maastricht; G. J. Gossans, modiste naar Didam; G. A W. Corsten, student naar Heemstede; P. H, Muijzers, zonder beroep naar Tilburg; P van Rosmalen, dienstknecht naar Horst; J. M. Janssen, z.b naar Schijndel; J. Woudenberg, coiffeur naar Boxmeer; J, W. Verstappen, z b naar Ortij bij Parijs; L. Claeasens, zonder beroep naar Venl"; J. G- Klein, zonder beroep naar Venlo; M. Cozijn, verpleegster naar Rotterdam; P. J. Jacobs, landbouwer naar Maashees De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat in overleg met den ZeerEerw. lieer Pastoor en de Eerw. Geestelijken in de gemeente Venray op Zondag 6 September onder alle 11. Missen eene schaalcollécte zal worden gehouden ten behoeve van de slachtoffers van de stormschade van 10 Augustus j.l. De omvang van de ramp, is van dien aard, dat zij groote en belangrijke offers vordert van het geheele volk. De groote milddadigheid die de bevolking her haaldelijk getoond heeft, schenkt me de overtuiging dat ook ditmaal een beroep op uW liefdadigheidszin niet vergeefsch zal zijn. Moge niemand achterblijven om zijn deel bij te dragen in overeenstemming met zijn krachten. Venray 23 Augustus 1925 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. V uur wapenwet 1919. De Burgemeester van Ven ray brengt ter openbare kennis, [dat de houders van machtigingen tol het voorhanden hebbben van vuurwapenen, deze opnieuw moeten aanvragen, voor zoover de geldigheidsduur der machtigingen vóór of op 1 September 1925 is verloopen. Er is gelegenheid tot het aanvragen der machtigingen UITSLUITEND op 7 September a.s. des voormiddag van 9 lot 12 uur en des namiddags van 2 tot 4 uur ter gemeentesecretarie, alwaar aanvraagformulieren tegen be taling van f 0,10 verkrijgbaar zijn. De machtiging zelf kost f 1, per vuurwapen. Venray 2 September 1925, De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2