Gemengd Nieuws. Tijdelijke afslag Cokes. zenden, want mijn plan is, de tentoon stelling ook te komen bezoeken. Onder jonge dieren worden verstaan die, welke dit jaar geboren zijn en onder oude die, welke van '24, '23 of vroeger zijn. In een trio of toom oud mogen gerust dieren van '24 en '23 zijn. U kunt uw haan van 't vorig jaar dus gerust inzenden met hennen, die een jaar ouder zijn. Maar niet met dieren van dit jaar. Onder jong verstaat men alles wat in 1925 geboren is en onder oud, wat voor dien tijd ter wereld kwam. Nog eens: wy hopen dat de pluim vee- afdeeling te Venray veel bekyks zal krygen, omdat ze 't ook waard is. VENRAY, 11 Juli 1925. Opening nieuwe Raadhuis. Dinsdag 14 Juli zal hel nieuwe raad huis plechtig worden geopend en in gebruik genomen. 's Morgens om kwart voor negen zal een plechtige Hoogmis worden gezongen om Gods zegen af te smeeken over de Gemeente Venray, waarbij Z E. de Heer Commissaris der Koningin, de Gemeenteraad en genoodigden zullen tegenwoordig zijn. Daarna heeft de inzegening van het nieuwe raadhuis, door den Z. E. Heer Pastoor, en de opening door Z. E. den Heer Commissaris der Koningin in tegenwoordigheid van Gemeenteraad en genoodigden plaats. Om 12 uur wordt Z. E. de Heer Commissaris der Koningin en de Z. E Heer Pastoor een lunch aangeboden. 's Avonds om 8 uur is er concert op de Groote Markt. De bewoners van Hofstraat, Groote Markt, Groote Straat en Henseniusplein worden verzocht te vlaggen. Onze vroegere dorpsgenoot, de Eerw. Heer Jean Kemps, die voor eeni gen tijd te New-Orleans werd priester gewijd, zal morgen Zondag in de paro chiekerk zijner geboorteplaats zijne eerste plechtige H. Mis opdragen. In verhand met de Eerste H. Mis van den Eerw. Heer J. Kemps, worden de leden van Venraysch Fanfarecorps dringend verzocht Zondagmorgen om half 10 in het repetitielokaal le zijn. Te Utrecht slaagde voor het exa men dierenarts le gedeelte, onze dorps genoot, de heer H. Stoot. Bij de le Roermond gehouden examens slaagde voor onderwijzer, onze dorpsgenoot, de heer Th. Min. Loterij voor de Landbouwtentoonstelling te Venray, Bij Kon. Besluit van 29 Juni 1925 no. 53, is aan het Hoofdbestuur der Noord-Limburgsche Landbouwtentoon stelling te Venray ter bevordering dezer Tentoonstelling, welke gehouden wordt op 26 en 27 Aug. 1925, toestemming verleend tot het aanleggen en houden eener loterij. Wij vernemen nader van het Bestuur der Tentoonstelling, dat reeds de vol gende week met den verkoop der loten wordt begonnen. De loten worden verkocht tegen 50 ct. per stuk. Woensdag begaven zich van hier verschillende belangstellenden naar de Landbouwtentoonstelling le Dordtrecht, waar ook eenige paarden uit onze gemeente werden geëxposeerd. De volgende bekroningen werden toe gekend. Merriën 4 jaar, hoogt» minder dan 1.61 M.eervolle vermelding en bron zen medaille, Liza de Germinal van Jac. Camps te Oostrum. e- Merriën van 5 jaar en ouder, hoogte 1.61 M. of meereervolle vermelding en bronzen medaille, Harrejet van Peter Geurts, Smakt. Hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.65 M.4e prijs f 25 en ijveren medaille «Carnaval d'Ahea" - wah Hengstenassociatie Venray. .«•l iMerriën van 3 jaar, hoogte minder dan li59 M.5e prijs f 15 en zilveren gméüaille »Florine" van Wed. P. J. uThiélen te Oostrum. ,no_L Zaterdagavond gaf Venraysch Fanfarecorps eene muziekuitvoering op y5e Groote Markt. Niettegenstaande "ons prachtig kiosk ruimschoots voor alen is van lampen, kon het program ma slechts half afgewerkt worden wegens gebrek aan licht 11 Aan wie de schuld? Morgen Zondag om 7 uur zal de Fanfare van Oostrum een concert geven op de Groote Markt. Zondag hield onze Schutterij »St. Anna" haar jaarlijksch koning- schieten Na een vinnigen kamp, ge lukte het den schutter A. Arts den vogel door een juist gericht schot te doen omlaag tuimelen, waardoor hij het koningschap verwierf. Nadat de koning met de teekenen zijner waardig heid was omhangen, werd nog een rondgang door het geheele dorp ge maakt. Morgen zal St. Anna deelnemen aan de groote Gildefeesten van het Akker- mansgilde te Venlo. Uitgerust met prachtige nieuwe uniformen (vervaardigd door de Gebr. Jeuken alhier), voorzien van nieuwe geweren en trommen, zal St. Anna op waardige wijze in Valuas' veste ver schijnen; De Handboogschutterij »St Anna« alhier wist op het groot concours te Nistelrode nog een drietal prijzen te behalen, n.l. 2e prijs voor le zestal kampioen, 2e prijs voor 2e zestal kam pioen en 5e korpsprijs. Kranig van deze schutters om op één dag in twee verschillende plaatsen een Onbreekbare horlogeglazen, H. Camps, Horlogerie Groote Straat. (Adv.) Dezer dagen kwam de landbou wer C. te Oirlo tot de minder aange name ontdekking, dat uit zijn kippenhok een zestal kuikens waren ontvreemd Door forceering van een deurtje had men zich toegang verschaft. De Politie stelt een onderzoek in. In de weide van den landbouwer Janssen van hier werd bij een koe de staart afgesneden. Tot heden zoekt de politie tevergeefs naar den bedrijver van deze lage daad. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereni ging »De Zwaluw" van uit Dourdan (Frankrijk). De prijzen werden behaald als volgt le, 2e en 6e J. Goumans3e Piet Kersten 4e H. Slrijbosch5e Fr. Ver meulen 7e en 8e H. van Opbergen 9e J. Eibers10e L Maassen. Duiven los 9 uur 30 min. Aankomst eerste duif 5 uur 19 min. 58 sec. laatste duif 6 uur 23 min. 5 sec. Zondag 12 Juli verwacht onze vereeniging hare duiven van uit Bordeaux (Frankrijk) afstand 889 K.M. Bij zeer gunstig weer kunnen de eerste duiven reeds Zaterdagavond ariveeren. Daar het de verste vlucht is in 1925 namen er toch nog een 25 tal van de beste duiven er aan deel. Wij wen- schen de liefhebbers dan ook met deze vlucht het beste succes. Proy. Staten van Limburg. Dinsdag is benoemd tot lid van Ged. Staten van Limburg (vacature Everts) dr V. Dubois van Venlo, met 23 van de 37 geldig uitgebrachte stemmen. HORST. Door onbekende oorzaak ontstond brand op de boerderij van J. Keijzers op den Schadijk alhier. Wo ning, s»al, schuur en bergplaats brand den totaal uit. Behalve eenige varkens en een partij kippen, ging alles in het vuur verloren. Verzekering dekt de schade. SEVENUM. Door onbekende oor zaak ontstond brand in het perceel bewoond door den landbouwer G. Hoeymakers, op den Kappert. Paarden stal, schuur en bergplaatsen brandden totaal af. Landbouwmachines, gereed schappen en 8000 K.G. hooi en stroo werden een prooi der vlammen. LOTTUM. Dinsdag vertoefde Mgr. Schraven, missie-bisschop, in zijn ge boorteplaats waar Z. D. H. aan 400 kinderen het H. Vormsel toediende. Het heele dorp was in feesttooi ge stoken. Na de toediening'van het H. Vormsel hield de burgemeester bij de pastorie een begroetingsrede. In den avond bracht de harmonie den bisschop een serenade. VENLO. De woningnood in onze ge meente blijft rog bijzonder groot. Op het oogenblik zijn er meer dan 200 aanvragen van kleine gezinnen om woningen, waaraan niet kan worden voldaan. Berooving. Door de politie te Venlo zijn drie woonwagenbewoners op de Kleine Heide gearresteerd als verdacht van roof op den openbaren weg. Zij fingeerden een vechtpartij onder elkander en vielen toen plotseling met hun drieen over den venter M. J. die hen scheiden wilde, heen, wierpen hem handen vol zand in oogen, mond en neus, en sloegen hem ten slotte bewusteloos. Toen J. weer bijkwam waren de kerels ver dwenen en met hen zijn portemonnaie, inhoudende 2 biljetten van f10 en wal klein geld. Schuttersfeesten te Venlo. Men meldt uit Venlo Op Zondag 12 Juli a.s. zullen de in ternationale schuttersfeesten plaatsheb ben, uitgeschreven door 't Akkermans- gilde alhier, ter gelegenheid van zijn 330 jarig bestaan. 65 schuttersvereeni gingen, die van heinde en ver komen, ook uit Duitschland, zullen aan den wedstrijd deelnemen. De schutterijen met hun verschillende tropheeën en de schutterskoningen in vol ornaat, bestaande uit zilveren kroon, konings- stok met zilveren stok en zilveren ploter, zullen eerst door de stad in optocht rondtrekken. Vanwege het Akkermans- gilde, de feestvierende vereeniging, zullen de meiers hooge poppen van Valuas en zijn vrouw medegevoerd worden en worden hun dansen uitge voerd tijdens het vendelzwenken. Valuas, de stichter van Venlo, is voorgesteld als overste van Bruckteren, die met zijn vrouw reeds voor vele jaren zijne klassieke dansjes uitvoerde voor de hoogst geplaatsten in den lande toen deze onze veste met een bezoek vereerden. Het laat zich aanzien, dat het feest uitmuntend zal slagen en groote scha ren belangstellenden zal doen toestroo- men. Drukte te Steyl. De toeloop van Duitschers naar het missiehuis te Steyl begint weer. Zondag werden aldaar 3000 bezoekers van over de grens verwacht. Geheele scharen meisje en vrouwen trokken zingend reeds in den ochtend door onze stad. De Maasbuurtautobus maakte goede zaken. Kwade droes. Te Weert heerschte de kwade droes twee paarden werden reeds onder toe zicht der veterinaire politie afgemaakt. Vroege legster. Als een zeldzaamheid kan zeker ge meld worden dat een jonge minorcakip van den landbouwer P. P. te Weert, welke nog geen 4 maanden oud is, vandaag voor het eerst een ei legde, i ROERMOND. Op de Goöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2.600.000 eieren. Hoogste prijs f 8. Laagste prijs f 6,50. Kleine eieren f 6,10—f6,40. Eenden eieren f 6,10f 6,90. By na 200 Candida ten. Bij het Woensdag gehouden examen voor Hoofdacte waren 199 candidaten Het mondeling gedeelte begint 21 Juli. Doodelyk ongeval. De 60-jarige W. te Echt voelde zich Dinsdagmorgen in de stoomtram onwel worden. Hij wilde daarom uit de rij dende tram springen, hetgeen de con ducteur hem evenwel belette. Toen deze hem even losliet om aan de noodrem te trekken, wist W. toch uit de tram te springen. Hij kwam met het hoofd op de steenen terecht en werd bewusteloos opgenomen. Des middags is hij zonder tot be wustzijn te zijn gekomen aan de ge volgen van den val overleden. Feesten ter eere van de H. Rosa te Sittard. Ter gelegenheid van de herdenking van de 250-jarige vereering van de II. Rosa in de bekende kapel op den Kollenberg te Sittard, zullen 8 en 13 September a.s. grootsche feesten plaats hebben. Op de Markt vindt de bloemen hulde plaats. Op, den vooravond van het feest, 7 September zal een reusachtig feest vuur branden, en een feeststoet, met tafereelen uit 't leven der H. Rosa, zal door de stad trekken. Aan de huldiging zullen kerkelijke en wereldlijke auto riteiten deelnemen. Beschermheer der feesten is Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond. Overreden. Te Jabeek viel de landbouwersknecht J. W. van een kar, welke hem over het lichaam reed. W. kreeg ernstige gapende hoofdwonden en een wonde in het bovenbeen. In deerniswekken- den toestand werd het slachtoffer naar het hospitaal gebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. De Limburgsche mynen. In de maand Mei produceerden de Limburgsche mijnen in 25 werkdagen 537.455.27 ton kolen. Het totale aantal mijnwerkers bedroeg 30039. Drukte in liet mijnbedryf. Het aantal buitenlandsche mijnwer kers dat in de mijn Wilhelmina te werk gesteld wordt, is groot. In de laatste weken zijn 250 Duitsche mijnwerkers in dienst genomeü, terwijl er in de komende dagen nog minstens evenveel aangenomen zullen worden. In alle groote plaatsen in Duitschland worden mijnwerkers aangeworven. Ook uit Belgie (Winterslag) zijn reeds veel mijnwerkers in dienst genomen, terwijl de werklieden uit de groote plaatsen van ons land geleidelijk terugkeeren. Een en ander heeft tot oorzaak, dat het aantal ondergrondsche mijnwerkers op de mijn Wilhelmina tot 5000 wordt uitgebreid. Het reizen op Zondag tegen verlaagde tarieven. Op de vragen van den heer Rutgers in verband met het voorgenomon over leg tot voorkoming van het reizen op Zondag tegen verlaagde tarieven heeft de heer Ruijs de Beerenbrouck, min. van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, Voorz. van den Raad van Minis ters, het volgende geantwoord: Het bedoelde overleg is spoedig na de gedane toezegging geopend. Nog in onderzoek is het vraagstuk van de be voegdheid der Regeering tot ingrijpen op grond van art. 28 der Spoorwegwet. Het resultaat daarvan dient te worden afgewacht. Mocht dit met het oog op de gew'enschte Zondagsrust niet bevre digend zijn, zoo is, mede met hel oog op andere openbare middelen van ver voer, een nadere wettelijke regeling te overwegen. Vervroeging (lor loting. Vanwege het Ministerie van Oorlog is aan de Burgemeesters, in verband met de vervroeging van de loting enz. van de militie, welke loling in Aug. zal plaats hebben, de regeling toege zonden betreffende de loting, de toe wijzing en de vrijstelling van den dienstplicht voor de lichting 1926. Beestmenschen. Het Gerechtshof te Den Bosch ver oordeelde in hooger beroep: vrouw F. te Eindhoven, die haar dochtertje in den nacht, dat het meisje ging sterven en lag te kermen, haar herhaalde ma len door slagen heeft mishandeld tot 1 maand gevangenisstraf, én M. C., huisschilder te Eindhoven, die zijn ge- brekkigen minderjarigen zoon geduren de de wintermaanden heeft buitenge stooten, tot 1 maand gev.-straf. Het O. M. had tegen ieder der be klaagden 3 maanden geeischt. Brug ingestort. De veehouder H. te Lemmer reed met 3 wagens hooi, getrokken door 2 paarden, over de brug bij de stroom- sluis aldaar. Toen de wagens midden op de brug waren gekomen, stortte deze in en geraakten paarden en wagens in het diepe vaarwater van den Lem- ster Rijn. H. kon nog tijdig het bruggehoofd grijpen en wist zich te redden. Ook de paarden werden met groote moeite op t droge gebracht. Daar de electrische kabel aan de brug werd beschadigd is Lemmer zon der electrisch licht en kracht. Aan brandwonden overleden. eenjarig kind van den arbeider J. Bruinsma een pot kokonde melk over zich heen. Het kind bekwam zulke hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleden is. Trap van een paard. Woensdagmorgen half zeven is aan het Sportpark Reeweg te Dordrecht, thans tentoonstellingsterrein voor de vereen. Stamboek het Ned. Trekpaard de 37-jaiige S. van den stal der Gebr. Akkermans te Zevenbergschenhoek, door een der paarden zoo ernstig voor den buik getrapt, dat de man in zeer zorgwekkenden toestand naar hetR K. Ziekenhuis aan de Groote Kerksbuurt is overgebracht. De ongelukkige is in middels van de laatste H.H. Sacramen ten voorzien. De röggeoogst in Twente. Voor Twente met zijn onafzienbare korenvelden is de roggeoogst van veel belang. Dit jaar is de oogst niet boven het gemiddelde. Wel staat het gewas goed, maar door legering is op ver schillende plaatsen nog al wat verloren gegaan. Daar de oude inlandsche rogge met haar geringe opbrengst meer en meer werd vervangen door goede Pet- kuser, is het beschot in de laatste jaren stijgende. Smaad. In hooger beroep stond voor het Bossche Hof terecht P. de C. land bouwer te Deurne, door de rechtbank te Roermond veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, terwijl het O. M. flOO boete had geeischt. Aan beklaagde wordt ten laste gelegd, dat hij op 19 Jnli 1924 te Deurne en elders in Nederland opzettelijk den directeur der gemeentelijke ontginning te Deurne, in het openbaar bij ge schrifte heeft beleedigd en diens eer en goeden naam heeft aangerand, door opzettelijk op 17 Juli 1924 in het weekblad «Nieuwsblad van Deurne" een ingezonden stuk te plaatsen, dat voor genoemden directeur beleedigend was. Beklaagde is al eerder eens wegens smaadschrift veroordeeld. Getuige J. Keijzers, drukker en uil gever te Deurne verklaart de copie van het smaadschrift te hebben ontvangen en geplaatst. Het was afkomstig van beklaagde. De president merkt op dat het niet fatsoenlijk is anonieme stuk ken van dergelijke strekking te plaatsen. Getuige antwoordt dat het sindsdien ook niet meer gebeurd is. Beklaagde ontkent; hij heeft de copie wel verstrekt, doch ze is van een ander die hij niet verraden wil omdat hij aan deze nabij verwant is. Getuige deskundige van Wageningh, directeur-scheikundige te Maastricht heeft het handschrift onderzocht, dat met verdraaide hand geschreven is en bevestigd zijn rapport, dat zijn onder zoek de absolute verzekering geeft, dat beklaagde het smaadschrift geschreven heeft. De president merkt aan beklaagde op, dat anoniem geschrijf laf is Als er gegronde klachten zijn over den directeur der ontginning, dan had be klaagde die moeten kenbaar maken aan het gemeentebestuur. De adv. gen. eischte bevestiging van het vonnis. Beklaagde leest vervolgens zijn eigen pleidooi ~voor. Hij had den indruk ge kregen, dat de rechtbank te Roer mond door den burgemeester van Deurne beinvloed was uil persoonlijken en politieken haat tegen beklaagde. Een der raadsleden heeft in den ge meenteraad van Deurne verzocht een onderzoek in te stelien naar den directeur der gemeentelijke ontginning, omdat deze zooveel geld heeft. Dèt onderzoek is niet geschied aldus be klaagde en nu moet ik de gevan genis in. Men iet op mij en, niet op de zaak waar het om gaat. De president wijst er ernstig op, dat niet mag geduld worden de beschuldi ging welke beklaagde doet nopens de rechtbank te Roermond. U hebt niemand le beschuldigen besloot de president en moet alleen maar trachten aan te toonen, dat u zelf in deze zaak niet schuldig bent. Uitspraak 20 Juli a.s. Een productieve koe. In het weekblad »De R. K. Boeren stand" deelt de heer v. d. Heuvel te Boxtel enkele bijzonderheden mede over de roodbonte koe Truda R 10701 van de Fok- en Controlevereeniging Ons Doel te Wijchen, eigenaar de heer Th. Janssen, aldaar. De eigenaar heeft deze koe als wilde drachtige vaars ge kocht omtrent haar afstamming is dan ook niets bekend. Het eerste kalf, dat zij wierp, is elders verkocht. In dien tijd stond zij reeds als zeer pro ductief bekend, maar werd niet gecon troleerd. Den tweeden keer werd zij gedekt door den vereenigingsstier Julius S 542, een IJsselstier, gefokt bij de wed. Stegeman te Olst en inge schreven in het stamboek met 81.5 p. Tijdens deze drachtigheids-periode werd de koe ingeschreven in het N. R. S. onder R 10701 met 78.9 punt. Den lOden April 1923 wierp zij het tweede kalf en wel een maalkalf, dat ingeschreven werd in het register voor jongvee onder nummer 25401. Daar de eigenaar maar één koe heeft, ver kocht hij ook dit kalf. Het bleef echter in Wijchen het werd n.l. aangekocht door de wed. Bardoel aldaar, en is op het oogenblik een goedsoortige diepe vaars. Ook'tijdens deze lactatie periode had geen controle plaats. De derde maal werd Truda gedekt door den vereenigingsstier Karei S 1352, zij wierp 2 Mei 1924 een flink stierkalf, dat op het oogenblik een goed jaar oud is en door den eigenaar zelf is aangehouden. Deze jarige stier, is door de prov. commissie in Gelder- land goedgekeurd ter dekking. Gedurende deze derde laclatie-periode werd Truda gecontroleerd volgens het veertiendaagsche controle-systeem en gaf op de 24 proefdagen achtereenvol gens 45 5, 44, 45 5, 40, 39, 39, 36, 36.5 34.5, 33, 33,5, 33.5, 31.5, 29, 27, 24.5, 25.5, 28, 25, 24 5, 23 19.5 16 Kg. melk. Het vetgehalte liep uiteen van 2.95 pet (eerste controle) en 4.55 pCt (laatste controle) en was gemiddeld over de geheele lactatie periode 3 6 pCt. De totale melkgift bereikte waarschijnlijk het recordcijfer voor de roodbonten van 10771 Kg. in 334 dagen. Te begrijpen is dat zoo'n melkrijk dier een ruim rantsoen heeft verwerkt. Het gemiddelde winlerrantsoen bestond uit volop goed hooi en 30 Kg. bieten, waarnaast als krachtvoeder werd uit gereikt 3 Kg. grondnotenkoek, 3 Kg. cocosmeel en 7 Kg. mengsel bestaande uit 35 Kg. maïsmeel, 20 Kg. soyameel, 20 Kg. havermeel en 10 Kg. lijnmeel. 7 Mei j.l. heeft deze productieve koe haar vierde kalf, een maalkalf ge worpen. Zeilboot omgeslagen. Donderdagmiddag is op het Sneeker Meer tengevolge van een rukwind, een zeilboot omgeslagen. Vijf inzittenden geraakten te water. Vier ervan werden gered. De ruim 50 jarige mevrouw Tj. HoekstraKuiper, die onder 'het zeil was geraakt, verdronk. Een vierling. Te Cardiff heeft de 40 jarige vrouw van een werkloozen bootwerker het leven geschonken aan een vierling. De moeder en alle kinderen maken het uitstekend. De werkeloosheid in Engeland. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg op 29 Juni 1.304.300 of 4653 meer dan verleden jaar. Burgemeester en Wethouders bren gen ter algemeene kennis, dat vanaf Maandag 13 tot en met 25 Juli a.s. de prijs der gascokes met 20 cent per H.L. wordt verlaagd, zoodat de prijzen vanaf dien datum zijn als volgt: geklopte cokes f 0.80 per H.L. grove cokes f 0.60 gruis f 0.20 afgehaald aan de fabriek van des voorm. 912 uur en des namiddags van 2—5 uur. Voor aan huis bezorgen wordt tot en met 5 H.L 15 cent per H.L. in rekening gebracht, boven 5 ILL. 10 cent per H.L. Na 25 Juli gelden weer de normale prijzen. Venray, 9 Juli 1925 Inzenden Rekeningen. De Burgemeester van Venray brengt belanghebbenden in herinnering, dat de inzending der driemaandelijksche rekeningen (tijdvak 1 April1 Juli) zoo spoedig mogelijk dient te ge schieden. Deze nota's zijn betaalbaar vanaf 15 Augustus a.s., mits ingezonden vóór 20 Juli, Venray, 4? Juli 1925 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. De Burgs doen te w«t ia zijne Ttrj j| steld de VER0RC k deoiogt bed rei? 1- Algeti meente Vea afgekondigd aangevuld ▼ember 19J f 15 Novemi 1917 1KP 1922 10 2 Boa. ningwei, r, Jnli 1905,i besluit van 1921. 3. Verot li motorrijtuij m ray, vastM 0I Februari ii gewijzigd li i digd 17 S 28 Juni 1' October lü Oo Maart 1925 4.. VoMugi Venray, <n 92 kondigd U 5. Ven de gemns; bd afg«koDdi(; 6. Ver. iio Vee en Vb v, s.eld 29 8 1 1922. 7. ■Vorawf 28 Decent ui 8. Vin kk sterken dn sr vaetgestik one December Zijnde J lej Staten m kt Juni 19E, Bi medegedeii En is 1 h behoort, c De But Mi Hondenbelasting. De Burgemeester van Venray vestigt er de aandacht op, dat degenen die hunne honden later hebben aangeschaft of deze wegens te jeugdigen leeftijd in het eerste half jaar niet hebben aangegeven, thans tot aangifte zijn verplicht. Is vóór 25 Juli a.s. geen aangifte geduan dan zal procesverbaal worden opgemaakt. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Opening en sluiting der jacht 1925-1926 De Burgemeester van Venray breng* ter algemeene bennis le. Dat de jacht op de verschillende wildsoorten in het aanstaande jachtseizoen zal zijn geopend, zooals hieronder is aan gegeven Grof wild j edelherten en damherten van 2 Nov. 1925 tot 31 Jan. 1926. binden van 4 jan. 1926 tot 31 Jan. 1926. reebokken van 13 Juli 1925 tot 16 Augus tus 1925. reegeiten en reebokken van 12 Oct. 1925 tot 29 Nov. 1925. Klein wild patrijzen van 31 Aug. 1925 tot 1 Jan. 1926 houtsnippen van 31 Aug. 1925 tot 28 Feb. 1926. ko hennen van 31 Aug. 1925 tot 29 Nov. 1925. korhanen van 31 Aug. 1925 tot 1 Jan 1926. hazen van 28 Sept. 1925 tot 1 Jan. 1926. fasantenhennen van 28 Sept. 1925 tot 1 Jan. 1926. fasantenhanen van 28 Sept. 1925 tot 31 Jan. 1926. Waterwild zwanen, ganzen en watersnippen van 27 Juli 1925 tot 11 April 1926- eenden en duikeenden, behalve wilde eenden (anas Boschas), bergeenden en eidereenden van 27 Juli 1925 tot 14 Maart 1926. wilde eenden (anas boschas) van 27 Juli 1925 tot 31 Jan. 1926. goudplevieren van 27 Juli 1925 tot 28 Maart 1926. 2e. Dat het vangen van de hieronder genoemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien en netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan, gedurende het tijdvak, zooals hieronder aangegeven. zwanen, ganzen en watersnippen, eenden en duikeenden, behalve wilde eenden (anas boschas) bergeenden en eidereenden van 27 Juli 1925 tot 11 April 1926. wilde eenden (anas boschas) van 27 Juli 1925 tot 14 Maart 1926. goudplevieren van 27 Juli 1925 tot 28 Maart 1926. 3e. Dat de jacht op herten- en ree kalveren niet wordt geopend. Venray 8 Juli 1925. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Nanm

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2