Provinciaal Nieuws. Uitslag Tweede Kamer verkiezingen Ds definitieve uitslag Rechts 55, Links 42 Prot. Dissidenten 3. Openstelling Bureaux Secretarie en Burgerl. Stand Districts-arbeidsbeurs nisium BiBism vsïbay. uit de Tronemanslraat, die Maandag avond daar liep met een uit latten en doek vervaardigde doodskist, waarop de woorden stonden: «Stemt niet!" De agenten hadden zich bij de arrestatie te verdedigen, tegen een opdringend publiek en maakten van den sabel gebruik. Op de Groote Markt gekomen, zagen zij zich zelfs gedwongen met den revolver eenige malen in de lucht te schieten. T erkiez i ngs varia De «Stand." vertelt Zij was een vurig aanhangster van haar partij. De dagen voor de ver kiezingen was haar mond er vol van. Wanneer propagandatochten gehouden werden, verscheen zij op het balcon van haar grootstadsche bovenhuis. Een glans van vreugde lag dan op haar gelaat. En was zij 20 jaar jonger ge weest, wie weet of zij er ook zelf niet op uitgegaan was, desnoods met de kalkkwast 's nachts de straten beschil derd had. Vol was zij van haar can- didaat. Aan haar^zou het niet liggen wanneer haar partij de overwinning niet behalen mochi. Met ieder sprak zij er over en zij maakte reclame voor haar candidaat, een man uit velen. Woensdag is zij naar het stemlokaal geweest. Vol trots keerde zij huiswaarts en vertelde het haar buren, hen nog maals opwekkend op haar candidaat te stemmen. Het hokje voor den naam van haar candidaat was wat klein geweest, ver telde zij. Dat hadden ze toch wel wat grooter kunnen maken. Zij was bang geweest, dat men haar roode puntje niet zien zou. Daarom had zij een rood kringetje om haar blokje getrokken en bovendien nog een kruisje bij gezet. Men moest kunnen zien, dat haai candidaat gestemd was. Met een vuurrood gezicht vernam zij van haar buren, dat haar stem nu ongeldig geworden was. Dat kon zij niet gelooven. Gisterenmorgen vertelde men ons, dat zij vannacht geen oog dicht gedaan heeft. De uitvoer van Fricsch vee. In Friesland zijn thans verkocht 55 dieren voor f50.000 naar Argentinië, of zoowel f900 per stuk. Dat heeft de Friesche veehouder ook met direct ge kregen, maar door organisatie op land bouwgebied, mede door de Boterfabriek. Van die 55 dieren zijn 51 koeien en 4 stieren. De 4 stieren zijn aangekocht voor f22.500 of per stuk f5625. Zeven personen overreden. Bij het grensstation Empel (Duitschl.) is een auto met zeven personen door een sneltrein, komende van Emmerik, overreden. Drie personen werden ge dood, o.w. mejuffrouw Iking van Dinxperlo. Aardbeving in Galifomië. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal slachtoffers van de aardbe ving in Californië slechts 10, terwijl 300 personen gewond zijn. De schade wordt geschat op 20,000,000 dollar. Ongeveer de geheele bevolking is uil Santa Barbara gevlucht. In Los Angelos was de beweging langzaam, maar sterk. Groote kantoor gebouwen wankelden, maar stortten niet in. Santa Barbara, een mondaine badplaats, lag in het midden der be weging. Twee sterke stooten werden waargenomen, waardoor alle telegraaf- en telefoonlijnen werden vernield daarna volgden nog 2 zwakke schok ken. Van de stad Santa Barbara is een zeer groot gedeelte totaal verwoest- Van de groote gebouwen staat vrijwel niets meer overeind. De zakenwijk ligt in puin. In de hoofdstraat, 2 mijlen lang, is geen enkel gebouw geheel ongedeerd gebleven. Bij de eerste schokken, die de stad teisterden, moet de paniek enorm zijn geweest. Men zag honderden personen door de straten ijlen, half gekleed en angstig roepend. Wal den toestand nog verergerde was, dat binnen een half uur de stad in een mist was gehuld. De aardschokken gingen vergezeld van springvloeden, aardschuivingen en overstroomingen. Alle arbeid ligt stil, de stad is zonder electriciteit, gas en waterleiding. Bij het opruimingswerk maakt men gebruik van bioscooplampen, welke uit Holly-wood zijn aangebracht. Deze werkzaamheden zijn zeer zwaar en men zal van dynamiet gebruik moeten maken, om de steenmassa te verwijde ren. Men schat, dat voor een 10 millioen gulden waarde aan juweelen onder de ruïne begraven ligt. Te Santa Barbara is de staat van beleg afgekondigd in verband met het aantal gevangenen, dat ontsnapt was. Voor velen duurde de onverwachte vrijheid echter zeer kort. Tenslotte dient vermeld, dat ook de vuurtoren van Santa Barbara, een be langrijk punt voor de scheepvaart in den Stillen Oceaan in elkaar is gestort. Een exchange telegram zegt daarom trent dat de vrouwelijke waker (zij volgde haar man een jaar geleden op; gebleven is, nadat zij haar kinderen in veiligheid had gebracht. Bij de eerste drie schokken ontkwam de toren, ofschoon het gebouw op vele plaatsen scheurde, aan de vernieling, bij dep vierden schok stortte de toren VENRAY, 4 Juli 1925. Volksconcert. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat wegens Festival in Well, het op Zondag 5 Juli vastgestelde concert is verzet en thans gehouden wordt op Zaterdag 4 Juli ft^riarrf ft npr Rijkspostspaarbank Gedurende de maand Juni ingelegd f 18,984,73, terugbetaald f 14,912,12 Door de Kroon is aan R. Dupont Stationsweg alhier vergunning verleend tot het houden van logement. Indertijd werd dit verzoek door Ged. Staten van Limburg afgewezen. De bekeuring wegens overtre" ding der maximum-snelheid, vorige week, was niet tegen een chauffeur uit Venray. Op de Dinsdag gehouden jaar markt was aangevoerd eene mooie collectie vet en drachtig vee. Vreemde kooplieden waren talrijk opgekomen, wat tengevolge had, dat ongeveer de helft van het aangevoerde vee werd verkocht, hetgeen op dezen tijd van het jaar zelden gebeurt. Biggen golden van 10 tot 1-6 gulden per stuk. De handel in kramerijen was slap. Heden herdenkt de heer Jos. Aiiaens alhier zijn 45-jarig lidmaat schap van Venray's Fanfarecorps. Door de Fanfare zal den jubilaris heden avond eene serenade gebracht worden. Moge hef dit trouwe en ijverige be stuurslid gegeven zijn nog vele jaren een steun te zijn van Venray's Fan farecorps. Maandagavond werden door de gemeentepolitie eenige van Merselosche kermis terugkeerende personen ver- baliseerd wegens rijden zonder licht. Zond8g behaalde de Handboog- schutterij »St. Anna" alhier, op het groot concours te Beek en Donk de le kampioensprijs met 48 punten, de Rozenprijs met 8 rozen, benevens de 12e korpsprijs met 91 punten. De hengstenassociatie Venray Horst en omstreken heeft deze week een gevoelig verlies geleden. Maandagmorgen vond men n.l. den kampioenhengst van Nederland «Ger minal de Loyers", dood in den stal liggen. Hoewel het dier Zondag niet erg frisch was, werd nog aan zulk een plotseling levenseinde niet gedacht. Zondagmiddag hield de Hengel- club alhier een vischwedslrijd aan de Maas te Maashees. De uitslag was als volgt le J. Verstegen 2e G. Swaghoven 3e J. Barents, 4e L. Burgers, 5e P. Gooren en 6e J. Jacobs. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht der Postduivenvereeniging »De Zwaluw" met jarige duiven, van uit Bretigny (Frankrijk) afstand 420 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le F. Vermeulen 2e P. Kersten 3e, 5e en 7e H. v. Opbergen 4e en 12e J. Oudenhoven; 6e H. Lemmen 8e J. Vollebergh 9e en 15e G. v. Dijck 10e W. Manders lie L. Maassen 13e en 14e J. Goumans. Duiven los 6 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 26 min. 26 sec. Laatste duif 2 uur 35 min. 13 sec. LEUNEN. De fanfare St. Catharina alhier werd Zondag op het groot nationaal concours te Tegelen in de 3de afd. met den tweeden prijs bekroond. MERSELO. Onze kermis is weer achter den rug en heeft een rustig en kalm verloop gehad. Zondag heerschte er een gezellige drukte. Maandag gaf Venray's Fanfarecorps een goedge slaagd concert, hetwelk veel belang stelling trok. CASTENRAY. zondag 28 Juni jl. had alhier het jaarlijksch koningschie ten plaats Begunstigd door een heer lijk zomerweer, heerschte er den heelen middag een gezellige drukte. Na hevigen kamp behaalde de heer H. Philipsen de koninklijke waardig heid en tevens den len prijs, met 103 punten. Ook om de overige 17 prijzen werd hevig gestreden. Maandag 29 Juni trok onze hand boogschutterij met zijn nieuwen koning aan 't hoofd naar het groote nationale concours te Veghel. Hier wist onze koning zijn roem van den vorigen dag schitterend te vermeerderen. Uit de pl.m. 75 koningen, die daar om het konir.gskruis gekampt hadden, wist onzen koning het prachtige konings- kruis te bemachtigen, met 23 punten. Voorwaar een kranige prestatie. Een woord van hulde mag dan ook dezen kranigen schutter niet ontbreken. Moge zijn goed voorbeeld tot navol ging opwekken, dan zal de handboog- schutterij »de Batavieren" zeker nog meer lauweren weten te bemachtigen OVERLOON. Als een bewijs dat het openluchtspel »de Verloren Zoon" in den smaak valt, moge blijken, dat de Tooneelvereeniging alhier is uitge- noodigd dit stuk te komen opvoeren te Tegelen. De Fanfare alhier behaalde Zon dag te Tegelen den 3e prijs in de derde afdeeling voor Fanfacegezelschappen. Ingekomen en vertrokken personen gedurende de maand Juni. INGEKOMEN ZIJN L. Lemmen, zonder beroep, Merselo M. 54 van Horst L. II. M. Klomp, verpleger, Stations weg 14 van Tilburg; M. B. Janssen, dienstbode, Henseniusstraat 16 van Wanssum J. van Els, dienstknecht I 65 van Wanssum M. van Oijen, dienst knecht I 60 van WanssumA. H. Koppes, dienstbode, Henseniusstraat 16 van Bergen(L.)Th. M. Hermkens, dienstbode, Oirlo F 6 van Maashees A. M. Jacobs, dienstbode, Oostr. D. 21 van Maashees; P. A. Vermeulen en gezin, sigarenmaker, St. Odastr. van BorgharenJ. H. Peelers, dienstbode, G 38 van Boxmeer; C. G. van Ooi, dienstbode, H 35 van MaasbrachtM. H. Achten, zonder beroep, M 107 van Sevenum A. Hendrix. zonder beroep, N 4 van Bergen(L.); M. J. Verdonck, schilder, Langstraat 18 van Belfeld G. Gooren, vrachtrijder, Landweertweg 4 van Broekhuizen J. v. d. Voort, land bouwer, Oostrum C 27 van OplooM. P. J. Litjens, dienstknecht, F 37 van HorstA W. M. J. Poels, zonder beroep, Stationsweg 9 van Nijmegen H. H. H. Vissers, huisschilder, Patersstr. 14 van Meerlo P. A. v. d. Hulst, zonder beroep, B 28 van HeemstedeH. N. van Dijk, huisschilder, Langstr. 1 van Grubben- vorstC. Stoffelen kl. zusters, Over- loonscheweg 2 van Sevenum A. A. M. F. Wreesman, pensionaire, Eindst. 10 van Stad Delden C. M. Th. Libonrel, pensionaire Eindstr. 10 van Delft Ingen llousz M. W. C., 'pensionaire Eindstr. 10 van BredaW. Kager, broeder, Leunscheweg 1 van Wychen H. J. M. Vos de Wael, broeder, Leun scheweg 1 van WychenG. J, Roor- dink, zonder beroep, Leunscheweg 2a van AmsterdamP. G. C. Cremers, dienstbode, Schutterspad 3 van Amster dam J. J. J. Fónck en echtgen., reiziger, Grootestraat 9 van Amersfoort; B. J, Franssen en gezin, koperslager, Maas- heesche weg 26 Bergen(L.)F. J. M. van Rossum, zonder beroep, Kruisstr. 38 van Hengelo A. W. Hendrix, verpleger, Stationsweg 14 van TegelenW. H. Baltussen, dienstknecht, F 14a van Meerlo; A. G. M. A. Rongen, dienst bode, I 51 van Rheden J. A. Kupers, koopman, Henseniusplein 9 van Geleen. VERTROKKEN ZIJN: J Jans-Beken, dienstknecht, naar Vierlingsbeek Dorp G H. M. Dechnar, dienstbode, naar Nijmegen Slichtenhorststr. 70J. M. G. Beerkens, dienstbode, naar Apeldoorn Kl. Veldaslaan 16L. H. Op Heij, dienstknecht, Wanssum B 85H. J. Prins, dienstbode, naar Maasbree Stationsstr.M. H. H. v. d. Vorle, dienstknecht, naar Meerlo Hoogenbosch M. A. Janssen, dienstknecht, naar Maashees Overloon Th. J. M. Driessen, dienstbode, naar Meerlo Leutenhof M. A. Peters, zonder beroep, n. Helden Dorp no. 724G. H. Poels, dienstbode, naar Helmond Steenweg M. H. This- sen, dienstbode, naar Bergen(L.) Aijen M. R. Vermeulen, dienstbode, Nijme gen Sloetstr. 10; J H. Sijbers en echtgen., Contr. Ind. Post, naar Ned. Indië; M. J. P. Zegers, dienstbode, naar Bergen(L.)J. J. M. A. Majoie, Student, naar Tilburg WilhelminawegP. van Rosmolen, dienstknecht, naar Aarle- Rixtel B 115; P. A. Lemmens en echtgen. bakker, Tilburg Heuvelstr. 90; E. We8trup, kloosterzuster, naar Steijl Klooster Ch. G. Peelers, kloosterzuster, naar Blerick KloosterA. B. Wessels, schilder, naar Nieuwenhagen Eïeeren- weg 1P. M. Rongen, dienslbjxle, naar SevenumA. F. I. Quadekker, pensio naire, naar 's Hage Koningin Wilhel- minalaan 538J. B. H. N. Peeters, schilder, naar Meerlo, Blitterswijk W. F. J. Jeuken, zonder beroep, Maasbree, Vassenavondkamp F. Leesmeister, smid, Baesweiler (Dtld.)J. IL Kerst- jens, verpleger, naar Venlo Klaasstr 20 J. G. Flinsenberg, dienstknecht, naar Wanssum-Geijsleren. HORST. Provinciaal Belang bevat de lijst der crediteuren in het faillis sement der R.K. Coöp. Ver. »De Een dracht" alhier. Totaal 37 Crediteuren tot een gezamenlijk bedrag van f 18293.24 MEERLO. Bij Kon. besluit is met ingang van 2 Juli tot burgemeester der gemeente Meerlo herbenoemd F. L. A. van den Bergh. WELL. Op Maandag 6 Juli a.s- hopen de echtelieden Joh. Beek Wennekens hun gouden huwelijksfeest te vieren. VENLO. De directie der Nederl. Spoorwegen heeft onder zekere voor waarden toestemming verleend tot het aanleggen van een spoorwegverbinding met het Gemeenteslachthuis in com binatie met de MaatschappijAcetylena" Auto door den trein gegrepen. De vrachtrijder S. uit Tegelen ge raakte te Wiellits bij Dusseldorf onder den trein met zijn auto en aanhang wagen. Beide wagens werden circa 30 M. meegesleurd en totaal verbrijzeld. De 18-jarige zoon van S. sprong tijdig van den wagen af, doch S. werd mede gesleurd. Wonder boven wonder kwam S. er zonder levensgevaarlijke verwon dingen af. Vader en zoon werden per auto naar Tegelen gebracht. Het onge luk is te wijten door het niet tijdig afsluiten van den overweg. OIRSBEEK. De hoeve «Het nieuwe huis", welke 15 jaar geleden voor f 23000 werd aangekocht, is dezer dagen voor f 42000 verkocht - Botsing tusschen katholieke en socialistische propagandisten. Het «Volk" meldt ]uit Heerlen, dat Zondagavond een socialistische propa- gandafielsclub in de gemeente Bruns- sum door een paar honderd personen is aangevallen en mishandeld. Een zevental personen werden ernstig ver wond. Het Heerlensche gemeenteraads lid van Bergem kreeg een dolksteek in den rug en vele slagen met ploerten- dooders. De heer Boels van Treebeek kreeg een sabelhouw op het hoofd. Mevr. Blanke moest met een ernstige bloeding in het onderlijf bij familie worden opgenomen daar vervoer Qnge- wenscht was. De heer Blanke werd met een batting 'ernstig gewond aan den rechterarm. Verder werden mis handeld en gewond de heeren Weinema en Nijholt en mej. Guyker. V Naar aanleiding van het »VolkM- bericht betreffende de relletjes te Brunssum hebben wij ons gewend tot de politie van deze plaats, die ons de volgende lezing van het gebeurde mede deelde Zondagavond hield de Katholieke Kiesvereeniging van Brunssum een groote betooging door de stad. Hierbij ontstond een botsing tusschen eenige honderden betoogers en verscheidene leden van de S.D A.P. Wie deze botsing heeft uitgelokt, weet men nog niet. Zooals gemeld, werden verscheidene leden van de S.D.A.P. min of meer ernstig gewond. Ook verscheidene Katholieke betoogers liepen onbedui dende schrammen op. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Tegen een aantal personen werd procesver baal opgemaakt. Tevens zijn verschil lende getuigen opgeroepen. Uitslag Statenkieskring Horst. De totalen in de 12 gemeenten van dezen kieskring zijn Katholieken 15963, R.K. Volkspartij 289, S.D.A.P. 367, andere partijen 431. Kieskring Maastricht. Uitgebracht 179465 geldige stemmen. Landbouwerspartij 1154 Nat. bond van Bezuiniging 622 Herv. Ger.Staatspartij .133 Chr. Dem. federatie 377 Prot. Volkspartij 158 Comm. Partij 497 S. D. A. P. 23263 Chr. Hist. 1296 Plattelanders (Braat) 387 Dem. Partij 579 Actualisten 96 Rev. Arb. Com. 220 Vrijz. Democr. 2010 R. K. Staatspartij 141835 R. K. Volkspartij 3542 Vrijheidsbond (bijlijst) 1049 Vrijheidsbond (hoofdlijst) 1034 Anti-Revolutionnairen 861 Vaderl. Verbond 242 Staatk. Ger. Partij" 110 De uitslag in Limburg leert, da» het stemmenaantal der Katholieke Staats partij in onze provincie 2400 hooger is dan bij de verkiezingen van 1922. Werden in 1922 in Limburg volgens de officieele cijfers 139,450 stemmen uitgebracht op de katholieke lijst, thans bedraagt dit getal volgens de gegevens van den onderlingen dienst der Lim- burgsche bladen 141,835. Vooruitgang beteekent dit cijfer echter niet voor onze partij, want er werden in onzen kieskring ongeveer 9600 stemmen meer uitgebracht dan in 1922. We mogen echter vaststellen, dat de katholieke partij in Limburg ongeveer even sterk gebleven is als ze was. Daarnaast valt te constateeren, dat het aantal socialistische stemmen in onze provincie aanzienlijk gestegen is. Verkreeg de S.D.A.P. in 1922 16,759 stemmen, thans behaalde zij er 23,363 of 6600 meer dan drie jaren geleden. Het getij was dezen keer voor de S.D.A.P. wel bijzonder gunstig. Zij is van ouds de vergaarbak der ontevre denheid. En deze was bij de Kamer verkiezing van Woensdag wel een bijzonder groote factor. Het christelijk ministerie is zeven jaren aan het roer geweest. Zoolang heeft nooit een ministerie in ons land de teugels van het bewind in handen gehad. In elk geval was deze tijd lang genoeg om zich door allerlei maatrege len, die noodig maar niet aangenaam zijn, vele tegenstanders te maken, waarvoor in ons land elk ministerie in vier jaren tijds gewoonlijk gelegenheid genoeg heeft gehad. De laatste jaren heeft de regeering daarenboven in de ongunstige omstan digheid verkeerd, dat zij om een finan- cieele ramp van ons land af te wenden van zeer vele, om niet te zeggen van alle landgenooten offers heeft moeten vragen, de zwaarste wel van hare ambtenaren. Particuliere werknemers ondervonden tegelijk in erge mate de gevolgen der malaise, die thans gelukkig over haar hoogste punt heen is. De S.D.A.P. nu heeft de kunst verstaan om de hier door ontstane ontevredenheid door hare stembuspoliliek uit te buiten tot het uiterste. Dat in Limburg het aantal roode stemmen vooruitging, dankt de S.D.A.P. daarenboven aan den voorldurenden import van vreemde niet-katholieke werkkrachten naar de Mijnstreek. Andere deelen van Limburg gaven zeer goede resultaten. De gemeenten van den Slatenkieskring Sittard brachten het katholieke cijfer ruim 2000 stem men omhoog in vergelijking met 1922 die van den Statenkieskring Horst met ruim 1500. Uitgebracht zijn bij deze verkiezing in totaal 3085770 geldige stemmen de kiesdeeler is derhalve 30857.70. Uitgebracht waren in 1922 in totaal 2929328 geldige stemmen de kiesdeeler was derhalve 29293 28. De nieuwe Kamer zal be.itaan uit 30 Katholieken. 13 Anti-revolutio nairen. 11 Christelijk Historischen. 1 R. K. Volkspartij. 2 Staatkundig Geref. Party. 24 S.D.A.P. 9 Vrijheids bond. 7 Vry'z. Democraten. 1 Commu nist. 1 Herv. Geref. Staatspartij. 1 Plattelandersbond. De oude Kamer was samengesteld uit 32 Katholieken, 16 Anti-revolutio nairen, 11 Christelijk Historischen, 1 Staatk. Geref. Party, 20 S.D.A.P., 10 Vrijheidsbond, 5 Vrijz. Dem. 2 Com munisten, 2 Plattelandersbond, 1 Liberale Party. De namen der Katholieke leden zyn Mr. P. J. M. Aalberse (Min. van Arbeid). J. J. C. Ament (Aftr) Ch. L van de Bilt (Aftr.) Mr. J. B. Bomans (Aftr) Ir. M. C. E Bongaerts (Aftr.) G. Bulten (Aftr) Dr. L. N. Deckers (Aftr.) J. B. van Dijk (Aftr.) A. H. J. Engels (Aftr.) A. N. Fleskens (Aftr.) H. G. M. Hermans (Aftr.) Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien (Aftr Voorz. Tweede Kamer). Dr. L. G. Kortenhorsl C J. Kuiper (Aftr.) A. J. Loerakker (Aftr.) Mej. J M. J. A. Meyer (Aftr.) Dr. H. W. E. Moller Mgr. Mr. Dr. W. H. Nolens (Aftr.) Mr. A. B. G. M. van Rijckevorsel (Aftr.) Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruijs de Beeren- brouck (Min. v Binnenl. Zaken.) J. van Rijzewijk (Aftr.) Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt (Aftr.) Mr. J. R. H. van Schaik (Aftr.) J. G. Suring (Aftr) Dr. J. A. Veraart L. F. J. M. Baron van Voorst tot Voorst (Aftr.) J. Vos Azn. A. C. A. van Vuuren {Aftr.) J. J. Win termans (Aftr.) Mr A. I M. J. Baron van Wijnbergen (Aftr.) Niet herkozen Katholieke Kamerleden zyn Mevr. BronsveldVitripga Ir. L. J. M. Feber W. J. F. Juten C. Knigge A. B. Michielsen P. J. Ruiten H. Stulemeyer Ir. L. A. Fruytier Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter algemeene kennis, dat in verband met de verhuizing naar het nieuwe Raadhuis de secretarie uitsluitend geopend is des voormiddags van 9 tot 12 uur de geheele week. 's NAMIDDAGS is de secretarie GE SLOTEN. Venray 2 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat volgens art. 9 en 10 van bet Reg lement op de Kamers van Koophandel de kiezerslijsten der Kamer voor een ieder ter inzage worden gelegd ter secretarie van 1 tot en 14 Juli. Venray 1 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. St. Antonius-Patronaat. Zangrepetitie voor de Congregatie om acht uur (kleinen) en half negen (grooten) Maandelijksche algemeene H. Com munie, om 2 uur congregatie, ook voor de jongens van het Middenpatronaat, die dan niet naar het Lof behoeven te gaan. 39&SSBLIJKZ STAID YIZBAY. van 26 Juni3 Juli GEBOREN Johanoes A. van Hoof, Vellura. Gerardus W. F. M. van Enckevort. Wilhelm J. Bierman, St. Annalaan. Mathieu A. Beerkens, Hagelweg' Antonia W. P. Janssen, Leunen. Hubertus J. Poels, Langstraat. Maria P. G. A Poels, Schoolstraat. Theodorus J. M. Berkens, Patersstraat. Huberdina G. M. Art9, Merselo. Gerard G. H. Linsken9, Oirlo, OVERLEDEN Johannes Penninx, oud 85 jaren, Over- loonscheweg. Een patiënt van het St. Annagesticht. Een patiënt van het St. Servatiusgesticht Worden gevraagd 3 boerenknechten 4 boerendieDstmeiden 3 burgerdienstmeiden 3 schildersknechten 2 keukenmeiden 3 timmermansknechts 1 paardenknecht 2 jongens voor leerling rijwielhersteller Roggebinders of bindsters. 1 huishoudster voor klein boerengezin 1 bekwaam rijwielhersteller 1 meisje 12—13 jaar by kinderen en huiswerk Bladen zich aan 1 bekwame bakkersknecht 2 nette bakkersleerlingen 1 timmermansleerling 2 jongens van 13—15 jaar op boerderij 1 smidsleerling Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collscte voor den St. Pieterspenning, 2 uur groote Congregatie half 3 herhafingscatechismus, 3 uur Lof en processie. Maandag 6 uur de Maaiersmis, half 8 jaarg. voor Hend. Schraven en Beroardina Leijffers, 8 uur jaarg. voor Godfried Janssen, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 3 uur Sol. jaarg. voor Notaris M. Liassen Woensdag half 8 jaarg. voor Jan van des Munckhof en Gert. Evers, 8 uur jaarg. 2e klas voor M, Wismans, Hend. Trjnes en Henrica Wismans Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, half 8

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2