Provinciaal Nieuws. mi ai Mi Kei de Kei G-emen^d Nieuws. Distr van Bezo van mooi» G v van uit Chateauroux (Frankrijk) afstand 611 K.M. met een deelname van ruim 300 stuks duiven. De prijzen werden behaald als volgt: le en 8e P. Kersten 2e H. v. Op bergen 3e J. Eibers; 4e A. Janssen; 5e J. Creemers 6e J. Goumans; 7e en 10e G. v. Dijck9e L. Maassen 11e J. Vollebergh 12e H. Arts. De prijzen van het concours laten wij hier volgen 16e en 57e P. Kersten 20e H. van Opbergen 21 J. Eibers 22e A. Janssen; 33e J. Creemers; 39e J. Goumans; 45e en 64e G. v. Dijck; 60e L. Maassen. Duiven los 's morgens 6 uur. Aan komst eerste duif namiddag 6 u. 50 min. 19 sec. Laatste duif Maandag morgen 6 u. 24 min. 2 sec. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht met jarige duiven van de Postduivenvereeniging »De Zwaluw" van uit St. Denis (Frankrijk) afstand 389 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 11e en 14e P. Kersten2e J Eibers; 3e en 6e J. Oudenhoven 4e en 7e G. v. Dijck5e en 10e H. v. Opbergen 8e H. Strijbosch9e F.Vermeulen; 12e en 13e J. Kusters. Duiven los 6 uur. Aankomst eerste duif 12 u. 22 min. 19 sec. Laatste duif 1 u. 9 min. 54 sec. VENRAY, 20 Juni 1925. GEVONDENeen lichtriem van paardentuig. Inlichtingen Marechaussee kazerne. In een gezin .aan den Over- loonschen weg alhier heeft zich een geval van roodvonk voorgedaan Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de Heer Martin Wijnhoven, slaagde j 1. Vrijdag voor het examen Mijn ingenieur. Aan den geslaagde en zijne geachte familie proficiat 1 Ged. Staten stellen voor aan den Handelscursus te Venray een subsidie te verleenen van f 166. Tegen eene juffrouw, die Donder dagmiddag in de Schoolstraat overhel trottoir fietste, werd door onze gemeente politie procesverbaal opgemaakt. Tijdens een korte windhoos, die Donderdagmiddag over ons dorp trok, werd nogal schade aangericht aan daken, telefoonverbindingen, en vooral de fruilboomen werden gehavend en ging veel fruit verloren. Zondagmiddag heeft een ernstige heide- en boschbrand gewoed in de Peel, ter hoogte van de Rips. Een groote oppervlakte werd door de vlam men verteerd. Hanze-diploma. Op het Woensdag j.l te Roermond gehouden examen behaalden alle acht Candida ten der Handels-Avondschool van den Venrayschen Middenstand het Hanze-diploma. Het zijn Anna Clephas, P. Clephas, Henrica Verstraelen, (Ven ray), Th. Camps (Ooslrum), Jos. van Dommelen (Maashees), Gerarda Giebels, Agnes Janssen, en Wilhelmina Klaes- sen (Overloon). Onze hartelijke gelukwenschen Naar wij met genoegen vernemen is onze vroegere dorpsgenoot, de Heer P. L. H. Seerden, op 17 dezer te Nijmegen met schitterende punten ge slaagd voor den rang van sergeant le klasse bij het Ned. Oost-Indische leger. Examen in Krankzinnigenverpleging. Voor de Examen-Commissie van de «Nederlandsche Vereeniging Psychiatrie en Neurologie" slaagden de volgende candidaten uit bovengenoemd gesticht Eerste gedeelte Broeder Alcantara Broeder Emilandus Broeder Lucidius Josephs A. J. W.Lucassen W. MichelsP. A.Peeters J.Rutten P A. Snijders L. H. Tweede gedeelte Broeder Helladius Broeder Vglentio Branje J. M. Luijpers P. A.Pluijm F. W.van Waaijenburg H. Derde gedeelte: Broeder Simplicius Broeder Valenus; Bekema J.; Hoeve naars J. H.Leers F. H van Lieshout J. J.; Luijpers Th. HEIDE. Zondag zal de fanfare «Sub Matris Tutela" uit Oostrum een concert geven, des nam. om 6 uur. OVERLOON. De derde opvoering van «De Verloren Zoon Zondag alhier gegeven, was wederom een groot succes. Ondanks 't minder gunstig weder was de belangstelling ook thans weer groot. Het plan zou beslaan op 29Junia.s. nogmaals eene uitvoering te geven Markten en kermissen. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd het besluit van den Raad der gemeente Sevenum, strekkende tot in stelling van vier veemarkten. Eveneens hebben Gedep. Staten goed gekeurd het besluit van den Raad der gemeente Bergen tot verzetting van de kermis in het gehucht Ayen. Duitsche industrie in ons land. Door een Duitsche firma is onder Siebengewald (L.), vlak aan de grens, een stuk bouwterrein aangekocht. Bin nenkort zal hierop worden gebouwd een fabriek van gebrand glas. Tot deze plannen moet men zijn" gekomen door onze nieuwe Tariefwet, die weldra in werking treedt. Hoe het zij, met het oog op de werkloosheid in die buurt, is men blijde dat deze industrie zich daar komt vestigen. HORST. Naar wij vernemen zal op het terrein van het fokstalion alhier eene woning worden bijg°bouwd. De aanbesteding hiervan zou spoedig te wachten zijn. BLERICK. Bij den heer F. G. in de Stationstraat werd een som gelds, men spreekt van f3000, ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Hooioogst. De hooioogst is in Limburg in vollen gang. Kwaliteit en kwantiteit vallen zeer mee. De grasverkoopingen brachten overal 30 h 40 pet. meer op dan het vorig jaar. Doodelyk ongeluk. Te Swalmen is een moterrijder tegen een kar aangebotst. Hij was onmiddel lijk dood. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2700000 eieren. Hoogste prijs f 7,90. Laagste prijs f 5,60. ECHT. Toen de hoogbejaarde en alleen wonende weduwe Brouns te Hingen Dinsdag bezig was haar mid dagmaal te bereiden, had zij het onge luk te dicht bij het vuur te komen, waardoor hare kleeren in brand raak ten. Eenige uren later is zij aan de bekomen verwondingen overleden. Vyf peronen in brandtwee ernstig verminkt. Deze week bracht Mgr. Theelen een bezoek aan Putbroek. Bij deze gelegen heid zouden de kamers worden afge schoten. Een der toeschouwers had de onvoor zichtigheid een brokje vuur van zijn brandende sigaar in het kruit te laten vallen, zoodat dit onmiddellijk ont plofte. Vijf der aanwezigen werden door de vlam aangetast, waarvan er twee zeer ernstig zijn verminkt. Zij hebben zich onmiddellijk ondér dokters behandeling gesteld. Inbraak. Ingebroken is in het gebouw der Middenstandsbank op den Rijksweg te Sittard. Uit de brandkast is een bedrag van f1500 ontvreemd. Mijnongeval. De mijnwerker Tummers uit Muns tergeleen as op de mijn Maurits le Lutterade met het hoofd tusschen twee kipwag^ns bekneld geraakt, waardoo dit lichaamsdeel ernstig gekwetst werd. De getroffene is naar het hospitaal Heerlen overgebracht. Ernstige val. In de mijn Willem Söphie te Spek- holzerheide is de mijnwerker R. van een Jak van ongeveer 7 meter hoogte, waarop hij werkzwaam was, gevallen. Met een schedel- en beenbreuk is hij in zorgelijken toestand naar het hospi taal te Heerlen overgebracht. KERKRADE. Naar de gevangenis te Maastricht is overgebracht het lid van den raad der gemeente Kerkrade A H., verdacht van overtreding van art. 250 wetb. van Slrafr. H. is een bekend straattype en werd bij de jong ste gemeenteraadsverkiezingen als rapaille man" gekozen. BRUNSSUM. De 15 jarige H. Hees been, wonende te Rumpen is Dij het zwemmen in de bruinkoolputten, ge legen achter de Staatsmijn Hendrik verdronken. Doodgereden. Te Maastricht is Maandagavond om half 6 in de St. Hubertuslaan het 4-jarig zoontje van den heer W. door een met steenen geladen kar overreden. De wielen gingen den kleine over hoofd en hals, waardoor de dood direct intrad, Brand te Urmond. Drie kinderen in de vlammen omgekomen. Dinsdagavond omstreeks elf uur is een felle brand in de woning van J Leers te Urmond. Het geheele huis werd een prooi der vlammen. Drie zoons, resp. van zeventien, vijf tien en tien jaren, die niet tijdig kon den gewekt worden', zijn in de vlam men omgekomen. Dit ongeluk is temeer tragisch voor den vader, wijl vorig jaar ook zijn echtgenoote door een ongeluk om het leven is gekomen. DEURNE. P. K. alhier had een broedkip op eieren zitten. Toen men dezer dagen, in de meening dat de broeitijd ongeveer daar moest zijn eens ging kijken, vond men in de plaats van kuikens een viertal jonge poesjes. Ze is zeker door de kermis in de war gekomen. Aardbeienteelt in de Betuwe. De aardbeienteelt die de laatste jaren in de Over-Betuwe zoo enorm is toe genomen dat men daar thans, vooral op de lichtere gronden heele velden van dezen aanplant ziet, heeft door de groote hitte van de laatste dagen wel veel geleden. Er blijken aan de planten heel wat vruchten verdroogd te zijn, zoodat daar waar niet gesproeid werd nogal wat schade is gedaan. Toch is het beschot dit jaar van de vroege soorten enorm en op de veilin gen besommen de kweekers zeer goede prijzen. Schoolblijven als straf. De Minister van Onderwijs heeft in antwoord op de vragen van hel Tweede Kamerlid Ter Hall, verklaard, dat hem de bevoegdheid ontbreekt, tot het doen afschaffen van de straf van school blijven van leerlingen, en dat hij ook de noodzakelijkheid van die afschaffing niet kan inzien. Doodelyk ongeluk. Te Steenbergen is de arbeider van Kelle, toen het paard van den wagen waarmede hij bieten vervoerde op hol sloeg, op het achterhoofd gevallen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is hij overleden. De man laat een vrouw en 6 jeugdige kinderen achter. Door een balk getroffen. Dinsdagavond kreeg de metselaar G. W. v. L. uit Stratum, werkzaam aan den bouw eener danszaal te Eindhoven een balk op het hoofd. Hij kreeg een hersenschudding. Woensdagmorgen is hij aan de gevolgen overleden. Minister Aalberse te Uden. Minister Aalberse bracht dezer dagen per auto een bezoek aan Uden. Hij unchie bij burgemeesteY Thijssen en bracht met deze een bezoek aan de gemeente-ontginning te Volkel en aan de Bossche.baan, alwaar, naar verluidt, talrijke krotwoningen zullen worden opgeruimd en met rijkssteun door nieuwe woningen zullen worden ver vangen Ongeluk by het schijfschieten. Dinsdagavond is op de schietbaan te Delft de heer J. B. bij een oefening in het schijfschieten van de "Burgerwacht ernstig in het gelaat en aan de oogen gewond. Bij het schoonmaken van een geweer was verzuimd den afsluiter op den grendel te bevestigen met het ge volg dat bij het schieten B. de huls, die versplinterde, in het gelaat kreeg. Hij is in het gasthuis ter verpleging opgenomen. Verdronken. Te Best is Dinsdag de 17-jarige N. bij het zwemmen verdronken. Te Spijck bij Lobith is in den Rijn verdronken de 21-jarige H. Wolters. Door een auto overreden. De 11-jarige Anna Koopmans te Groningen die door een auto aldaar werd overreden en met verbrijzeld been werd opgenomen is Dinsdag overleden. Zonnesteek. Te Klein Hollen, dicht bij de Gro ningsche grens, is de 16-jarige zoon van de weduwe P. tengevolge van zonnesteek gestorven. Autobus verbrand. De autobus van den heer O. te Aal ten, geraakte Dinsdag door onbekende oorzaak in brand. De wagen, die ver zekerd was voor f 1850 en in de nabij heid van »het Haverland" terzijde van den weg, geheel zonder toezicht stond, brandde geheel uit. De eigenaar is gearresteerd. Gestikt. Te Sommelsdijk kreeg het twee jarig dochtertje van J. V. een stukje van een z.g. olie- of apen-nootje in de keel. Toen geneeskundige hulp werd ver leend, was de kleine reeds gestikt. Een vechtlustige pauw. De heer H. te Glanerbrug bezit een pauw-haan, die af en toe met voorbij gangers zoekt ruzie te maken meldt de Msb. Zoo dezer dagen weer toen een vrouw met een kinderwagen wilde passeeren, stapte het dier op de vrouw af. Deze nam het kind uit den wagen zette het op een loopen. Hierdoor geprikkeld vloog de pauw op het kind en verwondde het in het gezicht, waar na de ruziemaker den terugtocht aan vaardde. De verwondingen bleken niet van ernstigen aard te zijn. Het Maas- en Waalkanaal. Zoo langzamerhand nadert het Maas i Waalkanaal, van Heumen naar Weurt, bij .Nijmegen, zijn voltooiing Op de kortere trekken na tusschen MaldenHulst en de spoorlijn van NijmegenDen Bosch tot Weurt, het geheele kanaal uitgegraven. De kanaalgedeelten tusschen Heumen Malden en Hatertspoorlijn Nijmegen Den Bosch zijn voltooid alleen moe ten hier en daar nog eenige dammen worden weggebaggerd. De sluis van den inlaat aan het Maaswater bij Heumen is voltooid het gemaal te Heumen is in volle uit voering en de bandijken langs de voor haven te Heumen zijn voltooid. De binnendijks gelegen haven te Heumen bijna klaar het buitengedeelle der voorhaven zal vandaag of morgen als baggerwerk worden aanbesteed De bruggen in gewapend beton con structie te Malden en le Hatert zijn gereed, die te Verdonk nadert haar voltooiing. De nieuw aangelegde spoorlijn Nij megenDen Bosch, nabij den Ducker- brug, is reeds geruimen tijd in gebruik; de voltooide spoorbruggen voldoen uit stekend. Een nieuwe brug in den weg NijmegenGrave is in uitvoering. Naar de officieele leider van het werk, de hoofdingenieur van den Rijkswater staat, dr. ir. L. R. Wentholt, mede deelde, hoopt men dat het kanaal het voorjaar van 1927 in gebruik ge nomen zal kunnen worden. Dood gereden. Te Horssen (Geld.) is het kind van zekeren J. onder een zwaar geladen wagen geraakt en onmiddellijk gedood Auto-ongeluk. Door het springen van een bard is Woensdag nabij Havelte de auto van mr. A. C. baron van der Feltz, burge meester van Voorst tegen een boom gereden en omgeslagen, tengevolge waarvan de burgemeester inwendige kneuzingen en mevr. van der Feltz een beenbreuk bekwam. Beiden werden naar het ziekenhuis te Deventer ver voerd. Cholera. In het gezin van den heer B. te Boskamp onder Olst heerscht de cholera in vrij ernstige mate. Drie jonge kin deren waaronder een van 10 weken zijn aangetast. De vorige week Don derdag werd het eerste geval geconsta teerd en Vrijdag waren de twee andere kinderen eveneens aangetast. Volgens -verklaring van den dokter deze gevreesde ziekte in dit geval niet besmettelijk Vreeselyke toestanden. De »Asser Ct." meldt uit Zwartemeer: Voor eenige dagen is de arbeider R krankzinnig geworden. Men vermoedt, dat armoede daar grootendeels de oor zaak van was en tevens de angst, dat de keet, welke hij bewoonde, en die zeer bouwvallig was, vandaag of mor gen zou instorten. Nu is het onver mijdelijke gebeurd en heeft de tweede slag deze arme familie getroffen. Zater dag is namelijk de keet in elkander gezakt en waren vrouw en kinderen dus dakloos. Wat het oog niet ziet.... Naar uit het verslag van den Utrech" schen Keuringsdienst blijkt, werd le Leusden geconstateerd dat een bakker het roggebrooddeeg met zijn bloote voelen bewerkte, hetgeen hem voor het vervolg verboden werd. In enkele banketbakkerijen werden aanmerkingen gemaak' op hoogst on schadelijke handelingen. Zoo werd b v. geconstateerd; dat een banketbakker, bij het versieren van een taart met geconfijte vruchten deze eerst stuk voor stuk in zijn mond stak voordat zij op de taart werden gelegd. Door 'n drijfriem rondgeslingerd. Donderdag ging in de blikfabriek te Delft een 18jarige arbeider in een speelsche bui met een zijner armen in een drijfriem hangen om z.g. te schom melen. De riem, die buiten dienst was op een kussenblok rustte, schoot tengevolge van de beweging, die de jongen maakte, op de draaiende as. De jongen werd omhooggetrokken, hij kon niet meer loslaten, en werd met groote snelheid cm de as geslingerd. Vervol gens viel hij circa 4 M. naar beneden Met gebroken ledematen en ontveld lichaam werd het slachtoffer door zijn kameraden opgenomen. In zorgwekkenden toestand is de jonge man naar het gasthuis vervoerd. De werktyden der autobus-chauffeurs. Uit een ingesteld onderzoek, omvat tende honderden autobus-chauffeurs van tienlallen ondernemingen, gevestigd verschillende deelen van het land, bleek, dat een aanzienlijk deel der autobuschauffeurs werkweken maakt van 70 90, ja soms zelfs meer dan 100 uren. Bij meer dan één onderneming, zelfs tot in Amsterdam, werden wekelijksche diensttijden van ongeveer 11Ó uren aangetroffen. Talrijke autobusdienst ondernemingsn kennen in het geheel geen rustdagen voor hare chauffeurs Gevallen doen zich voor, waarin auto bus-chauffeurs in drie jaren geen enke len vrijen dag hebben gehad. Veelal zijn dergelijke ongehoorde werktijden een gevolg van den concur rentiestrijd, welken de autobus-onder nemingen tegen tram- en locaalspoor- wegen, of ook wel onderling, voeren. Ter illustratie diene het volgende: Eenige weken geleden voerde een Ulrechtsche autobus onderneming, waa reeds een 64-urige werkweek bestond bij een intensieven arbeid met zeer geringe tusschen tijdsche r^stpoozen voor de chauffeurs een verlenging van de werkweek in met ongeveer 20 uren alleen om, naar de directie zelf mede deelde, den concurrentiestrijd tegen een bekende tramwegonderneming te kunnen voeren. De directie dezer auto busonderneming ging zelfs zoo ver, dat ze erkende, dat de diensttijden voor de chauffeurs sloopend zouden worden waarom zij dan ook de lichamelijk zwaksten die echter vöör hun in diensttreding lichamelijk gekeurd en geschikt bevonden waren meende te moeten ontslaan. Hier dus de open lijke erkenning, dat de lange dienst tijden gevolgen konden hebben voor den lichamelijken toestand van de be stuurders en ondanks dat, toch een verlenging van den arbeidstijd nïet 20 uren per week, alleen uit concurrentie- overwegingen. Dergelijke ongehoorde toestanden komen thans veelvuldig voor en kun nen alleen krachtig bestreden worden, als ten spoedigste een wettelijke rege ling der arbeids- en rusttijden voor de autobus chauffeurs, wordt vastgesteld Industrieele crisis. De Elberfelder Anzeiger meldt dat in geheime vergaderingen van de werk gevers organisatie plannen besproken zijn om alle groote fabrieken in het Ruhrgebied en het Rijnland omstreeks 5 Juli te sluiten. Ook de bladen te Essen bevatten berichten over dergelijke on derhandelingen doch zij gelooven dat deze eerder zullen uitloopen op inkrim pen van het aantal arbeiders. Op Juli zullen drie groote mijnen te Hoerde worden gesloten. In deze mijnen wer ken nog 8000 arbeiders Hevige stormen in Zwitserland. Zware stormen hebben de laatste dagen in Zwitserland gewoed. De oogst is ernstig beschadigd In de kantons Vaud en Bern zijn boerenhuizen in brand geraakt en in ach gelegd. Protest met honden. Te Breslau zijn ongeveer 6000 per sonen in optocht door de stad getrok ken met hun honden om te protesteeren tegen de hooge hondenbelasting. Voor het stadhuis werden de honden aange maand om zoo luid mogelijk te blaffen als oen luidruchtig protest tegen de stadbestuurders. Vele honden droegen ook bordjes met opschriften om den hals. Groote staking. Een algemeene staking is uitgebroken in de ijzerfabrieken van het bekken van Charleroi, wegens de vermindering der loonen gegrond op de daling der indexcijfers. Er staken 13 000 arbeiders. Preventief middel tegen tuberculose. De academie voor geneeskunde te Parijs nam Dinsdag kennis van een mededeeling over de resultaten, door dr. Calmette in het instituut Pasteur tregen meteen preventief inentings middel tegen tuberculose. Geen enkele der zuigelingen, gedu rende het eerste trimester van 1922 gevaccineerd, is tengvolge eener tuber culose aandoening gestorven. Van 1 Juli 1924 tot 1 Juni 1925 werden er 2070 jonggeborenen in Fran- ijk en België ingeënt, zonder^dat er zich iets ongunstigs voordeed. Van 137 kinderen, tusschen 1 Juli en 1 December 1924 ingeënt, en be- hoorende tot gezinnen waar zij bijzon der bloot stonden aan besmetting, is er niet één gestorven aan tuberculose. Het drama te Marseille. Uit het onderzoek der politie tegen Bougrat te Marseille, beschuldigd van het vermooiden van een patiënt met het doel hem te berooven, is ge bleken, dat de geneesheer verschillende zijner patiënten placht te berooven als zij bij hem kwamen of wanneer hij hen bezocht, na ze door een injectie bewusteloos te hebben gemaakt. Men vraagt zich af of hij zich niet op dezelfde wijze als met den vermoor den looper van lastige patiënten heeft afgemaakt. Zoo heeft hij ook eens iemand, met wien hij over den verkoop van een auto onderhandelde en die veel geld bij zich had, meegenomen naar een café en daar getracht dezen te vergiftigen door iets in het glas van den ander te werpen. Daar de drank er verdacht uitzag, wierp degeen, voor wien het glas bestemd was, den inhoud op den grond. Zaterdag is de menigte den dokter die reeds preventief zat wegens oplich terij. te lijf gegaan toen hij na het politieonderzoek in zijn laboratorium naar de gevangenis teruggebracht werd. De politie wist te beletten, dat hij gelyncht werd, doch het regende slagen op hem van het verontwaardigde publiek. GEBORf geGH$ Marti,, bouwer Rongen, te Venn, Peter j en Henir 32 jaren, ray. OVERL Bernarl van Hooi, Een gesticht. KIRK8 1 Morgen halingscatetj Maandag en Anna Ro 8 uur ju rina Verity 10 uur pli Echtreretni» 7 uur to Dinsdag Johannes S. Woensdag i *1 ter eer» rn Donderdi yi jaarg. roor WAARSCHUWING. Waterlossingen. De Burgemepster van Venray vestigt nadrukkelijk de aandacht op, dat het o.m. verboden is, volgens het regl ment op de waterlossingen a. In en langs de waterlossingen tot op zoo- danigen afstand daarvan als bij de hoogste waterstanden door het water wordt bedekt, sluizen, dijken, kaden of andere waterkeerende of waterstuwen- de werken aan le brengen, b. over en in de waterlossingen bruggen, duikers, vonders en dergelijken te bouwen, c, de waterlossingen dammen, krib, lat of andere stroomkeerende of oever verdedigende werken aan te brengen. Vergunningen tot het uitvoeren van voornoemde werken en inrichtingen moeten wórden verleend door Gedepu teerde Stalen van Limburg. Alleen wat betreft het aanbrengen van bruggen, duikers, vonders en der- gelijken voor zooverre deze uilsluitend betrekking hebben tot waterlossingen de leggers A opgenomen, kunnen Burgemeester en Wethouders vergun ning verleenen. Men zij gewaarschuwd, dat tegen al degenen, die zonder vergunning van de toezicht hebbende besturen derge lijke werken en inrichtingen hebben aangebracht, indien ze niet binnen een maand na heden alsnog zorgen voor de vereischte vergunning,proces-verbaal zal worden opgemaakt, en deze.boven dien van gemeentewege zullen worden verwijderd. Venray 17 Juni 1925, De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. pi er 8 uur U ju, Vrijdag Louis Ratdit Zaterdag k ra' Baltisseo, kinderen, zulleu te bin P< Heden 5,1 tde 8 uur Hoogs dri de leden di b Na de Hoogi 0 en vergadert 1 Dinsdag j Antooius 0 Vrijdag h I Kruisweg. Heden ou koor der 3d SI t. Geen wt negen H Jonge De Groot-Pal »n ging, wcfer wacht, Congreg! 1 4 boere 2 boera 4 hu'g 25 landi 1 gezin e 3 schild' 2 keuke 1 noodt) 2 limmp 2 jongei b 1 paarde 1 macbi: 2 neitel 1 bakke it 1 timme Bijeen! des nam'; Bij aai n Lof mei Geduri e voor del Installs Leden toch nie heilige I Toont bedevaarl 24 Aanplakken van bil letten aan huizen en gebouwen. De Burgemeester van Venray vestigt de aandacht op artikel 28 der Alge meene Politieverordening, luidende als volgt »Het is verboden op of aan straten of wegen zonder van gemeentewege daarmede belast te zijn, bekendmakin gen of reclameplaten te plaatsen, te bevestigen of aan te brengen, op of aan openbare gebouwen, gemeente eigendommen of van gemeentewege opgerichte aanplakborden, of zoodanige handelingen te verrichten op ot aan particuliere eigendommen, tenzij krach tens wettelijk voorschrift of toestem ming van den eigenaar beheerder of bewoner." Geene aanplakbiljetten ook geene verkiezingsbiliettèn mogen dus geplakt worden op officieele gebouwen en op particuliere gebouwen, alleen met toe stemming van eigenaar of bewoner. Bij overtreding zal proces-verbaal worden opgemaakt. Venray 17 Juni 1925, De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Venray waar schuwt, dat het ten-strengste verboden is, de van gemeentewege aan de bos- schen aangebrachte plaatjes «Verboden Toegang" te verwijderen, te verplaat sen of te beschadigen. Tegen degenen-, die zich hieraan schuldig maken, zal met gestrengheid worden opgetreden. Venray 16 Juni 1925, De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Bezoek! Standp Prai Hierbij Dinsdag draaien1 Wedero: van A. 23 en Star

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2