De Kippenhouderij op het platteland Provinciaal Nieuws. O-emengd Nieuws Rookverbod in of nabij bosschen, heide enz WAARSCHUWING. openbare vergadering heropend en deelde de voorzitter mede, dat de Nederlandsche Landbouwbank, Bijkan toor Vonray bereid gevonden was om met de gemeente eene Rekening-Courant overeenkomst aan te gaan onder nader over een te komen voorwaarden en werden deze voorwaarden door den voorzitter voorgelezen. Zonder verdere discussies en zonder hoofdelijke stemming werd daarop het voorstel van B. en W. goedgekeurd. 18 Voorstel van B. en W. tot het plaatsen eener som groot maximum f 50,000 deposito. Ook dit voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. 19 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van kinderbijslag aan de hoofdambtenaren, die daarvoor in aan merking komen, overeenkomstig de regeling zooals die voor den Secretaris 13 vastgesteld. De voorzitter deelde hieromtrent mede, dat indertijd door den raad be sloten was om de kindertoeslagen voor- loopig te handhaven, doch voor de hoofd-ambtenaren was eene afwachten de houding aangenomen in afwachting van hetgeen hieromtrent door Ged. Staten zou worden bepaald, doch wijl door Ged. Staten nog geene regeling was getroffen, vermeenden B. en W. met dit voorstel bij den raad te moeten komen, om daardoor eene tekortkoming goed te maken. Zij stelden mitsdien den raad voor om aan den Gemeente- Ontvanger, den Gemeente-Opzichter en den Directeur der Gasfabriek een kin dertoeslag te verleenen van respectieve lijk f 62,50 f 60, en f 60, per kind be neden de 16 jaren, zijnde 2i/t pet. van de minimum salarissen dezer hoofd ambtenaren en zulks met ingang van 1 Januari 1925. Wijl de raad door het toekennen dezer bijslagen van een aangename plicht ten opzichte dezer ambtenaren kon kwijten, twijfelde spreker er dan ook niet aan of hij abu zich met het voorstel van B. en W. gaarne vereenigen. Werd goedgevonden. 20 Voorstel van B. en W. tot ver koop van verschillende zoogenaamde aanscheuten. De voorzitter deelde mede, dat deze verkoop verschillende aanscheuten be trof, welke zoo voor en na door belang hebbenden waren opgegeven en ,zou de raad er wel geen bezwaar tegen heb ben hieraan zijne goedkeuring te hechten. De heer Odenhoven vroeg, wanneer deze verkoop zoo ongeveer zou plaats hebben, waarop de voorzitter antwoord de, dat dit vermoedelijk binnen 'n paar maanden zou zijn. Werd goedgevonden. 21 Voorstel van B. en W. tot het beleggen van omstreeks f 10,000 afkom stig van den verkoop van gronden. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. voornemens waren dit bedrag in Staatsstukken te beleggen. Werd goedgevonden en aan B. en W: overgelaten om die effecten te koopen, welke het meest gunstigst waren. 22 Voorstel tot vaststelling eener verordening tot aanwijzing der stem lokalen voor de stemdistricten, waarin de gemeente Venray is verdeeld. De voorzitter las deze verordening voor en bleek daaruit, dat daarbij tot stemlokalen werden aangewezen voor Stemdistrict I Venray-Kom (Zuid) het Lokaal in de Schoolstraat, waarin voorheen de Lagere Landbouwschool was gevestigd; voor Stemdistrict II VenrayKom (Noord) een lokaal van de School der Eerw. Zusters Ursulinen, voor Stemdistrict III Oostrum het lokaal van den heer Jac. v./d. Voort, voor Stemdistrict IV Oirlo het lokaal van den heer Martens, voor Stemdis trict V Leunen hel Bondslokaal en voor Stemdistrict VI Merselo de zaal van Mej. de Wed. Arts. Werd goedgevonden. 23 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eene subsidie en het geven van garantie voor de te houden Landbouwtentoonstelling. De voorzitter deelde mede, dat er een verzoek was ingekomen van het Bestuur der te houden Landbouwten toonstelling en las spreker dit verzoek voor. Daaruit bleek, dat er van de gemeente een subsidie gevraagd werd van f500, en eene garantie van f1200. De voorzitter lichtte dit verzoek nader toe en constateerde met buiten gewoon veel genoegen, dat het bestuur dezer tentoonstelling, alvorens zich om subsidie tot de gemeente te wenden, reeds had verzekerd van belangrijke subsidies van de verschillende vereeni- gingen en belanghebbenden en bleek daaruit, dat allen belang stelden in deze tentoonstelling. Deze tentoonstel ling was volgens spreker dan ook van het grootste belang voor Venray, en niet alleen voor de landbouwers, maar ook voor de middenstanders en arbei dende klasse. B. en W. hadden zich dan ook bereid verklaard om de ge vraagde subsidie van f500 en de garantie van f1200 te verleenen. De lieer Stoot zou liever eene garan tie geven van f1700, en dan de subsi die voorloopig in de kas houden. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. zulks ook wel overwogen hadden, doch liad dit college het ten slotte toch beter gevonden om het voorstel, als boven genoemd, te doen. De heer Odenhoven vroeg of het niet beter zou zijn om een grootere subsidie te geven en dan geene garantie op zich te nemen. Verder vroeg de heer Oden hoven, wat of er met een eventueel batig saldo zou geschieden. Betreffende de eerste vraag van den heer Odenhoven deelde de voorzitter mede, dat B. en W. ook dat standpunt overwogen hadden, maar waren zij ook daarvan teruggekomen. Betreffende de vraag, wat er met een eventueel batig saldo zou gebeuren, deelde de voorzitter mede, dat hij ver meende, dat dit aan liefdadige instel lingen ten goede zou komen. Na eenige discussie werd zonder hoofdelijke stemming besloten de ge vraagde subsidie en garantie te ver leenen. Verder niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlan gende sloot de voorzitter de vergadering met gebed. door JOS. BOSHOUWERS te LENT Kalkoenen. Vraag: Ik heb 14 kalkoenen, 7 van veertien dagen oud en 7 van 5 dagen oud. De voeding iséén ei per dag en beschuit met fijn gesneden brandnetels en een weinig kuikenopfokvoer. Waar ze zitten is het droog, overdag in de zon, maar ook plaats, waar het over dekt is. Die van 14 dagen zijn niet in orde. Ik heb er eerst niets aan gemerkt, doch nu hebben ze van die kleine gele of roode puistjes. Er is reeds een dood gegaan, twee zijn er nog slecht aan toe B. te V. Antwoord Na 2830 dagen komen de kalkoentjes uit. Ze hebben dan het eerste behoefte aan een warm, zonnig en vooral tochtvrij plaatsje. De kloek raag de eerste dagen maar een beperk ten uitloop hebben, anders worden de kuikentjes te erg vermoeid. Men geeft hun de eerste dagen alléén maar fijngewreven beschuit met ei en veel groen, het beste brandnetels. Later krijgen zij ook opfokvoer met een eitje, veel groen en veel melk. Al gauw kunnen zij er tusschendoor ook wat droge havermout hebben. Maar vooral moet men jonge kal koenen tegen regen en dauw bescher men. Wanneer ik uw brief nog eens over lees, dan kom ik tot de conclusie, dat de voeding bij U in orde is. De oorzaak der ongesteldheid zal dus ergens anders te zoeken zijn. Kalkoenkuikentjes zijn aanvankelijk dom, daarom is het oppassen. U zegt wel, dat ze ook uit de zon kunnen, maar.... hebben ze dat wel altijd ge daan? Is de uitloop op het Zuiden, dan moet U bij zulk heet weer, als de laatste dagen, het geheel beschaduwen, althans van 11 uur v.m. tot 5 uur n.m. Sterke zonnestralen kunnen ze beslist niet lijden. U hebt toch wel een trouwe kloek, die de kuikentjes niet gepikt heeft Blauwe kammen en vuilgele diarrhee. Vraag: Hier gaan den laatsten tijd nogal wat kippen dood. Het duurt niet lang. Als ze dood gaan zijn de kam blauw, de ontlasting is slijmerig geel. De dieren laten bij het loopen de vleugels en den staart hangen. Wat is dat voor een ziekte en wat is er tegen te doen Antwoord: Uit onze correspondentie is gebleken, dat eene soortgelijke ziekte thans in vele streken van het land voorkomt. De darmen zijn aangedaan door bacillen, deze brengen daar eene radicale veiwoesting le weeg. Men ziel het aan het dier, dat soms zoo maar plotseling dood neervalt. Bijna nooit duurt het proces langer dan van 13 dagen, maar vaak is het nog eerder gedaan. De dieren drinken veel, doch eten weinig. De kam wordt spoedig blauw, he ontlasting is dun en bestaat uit een slijmerige, vuilgeel groene massa soms wel met bloed er tusschen. In het hok slinkt het. De vleugels en den staart laten ze sleepen. Het heeft wel iets weg van cholera, doch bij deze laatste ziekte gaat het nog vlugger. Dan zijn zoo goed als alle dieren in korten tijd dood. Wij raden de lezers van dit blad, die ook zoo iets onder hun hoenders bespeuren, aan, alle zieke en verdachte exemplaren direct tusschen de andere uit te nemen en ver verwijderd te houden. Afmaken en verbranden is het veiligst en ook het voordeeligst, want die het te pakken hebben, gaan toch zoo goed als alle dood. Of het moet zijn, dat de veearts ze behandelt met Serum. Gewoonlijk treedt deze ziekte op na een drukken legtijd, zooals thans ook weer. Het kippenlichaam is dan vat baarder voor allerlei ziekten dan anders De beste legsters moeten het daarom niet zelden het eerst kunnen. Vóór de hulp van den veearts wordt ingeroepen, dient men een gestorven dier ter onderzoek naar de Seruminrich ting te Rotterdam gezonden te hebben, want elk serum geldt maar voor eene bepaalde ziekte. Ik veronderstel, dat het bij U de «Kleinsche ziekte" zal wezen, zoo ge noemd naar den Londenschen professor Klein, die een serum tegen deze bacil heeft «uitgevonden". Intusschen raad ik U aan, de kippen vooreerst gemakkelijk verteerbaar voedsel le geven rijst. Deze zet men met water op en brengt dit aan de kook. Daarna giet men er het waler af en knijpt de gekookte rijst goed uit, om er vervolgens wat melk bij te doen en dit ondertusschen flink roerende te koken lot een stijve brij. Hierbij nog wat fijngestampt houts kool en een scheutje sla olie. De hanen direct verwijderen, want die kunnen de besmetting helpen ver spreiden. v. L. te IJ. Het verheugt me, dat het met uwe kuikens nog zoo goed in orde gekomen is. U schrijft, dat de thermometer altijd op 80* Fahrenheit gestaan heeft. Maar.... dat is te warm, vriend! Slechts de eerste paar dagen mag het 80* zijn, doch al spoedig moet dat minderen tot 75, tot 70* zelfs. Kuikens, die te lang warm gezeten hebben, verzwakken. Enfin, de zaak is nog betrekkelijk goed 8fgeloopen. Waaneer het koud, nat en wirvJerig was"geweest, was de strop beslist grooler geworden. Het beloofde werkje zal wel in uw bezit zijn. VENRAY, 13 Juni 1925. Wij wijzen op achterstaande be kendmakingen, inzake het voorkomen van bosch- en heidebranden,^ Een ernstige aanrijding, die nog gelukkig is afgeloopen, had alhier Woensdagavond plaats. Een melkwa gen van J. v. d. M., waarin een drietal personen, passeerde den weg Hense niuspleinDraal, juist toen een vracht auto van S. aan de Heide, uit de Pateisstraat kwam, en in flinke vaart tegen den melkwagen botste, zoodal deze met een harden slag tegen den hoek van café »den Engel" terecht kwam Wonder boven wonder kwamen de inzittenden en het paard er zonder ongelukken af. De wielen van het v/agenlje werden totaal vernield. Ook de vrachtauto bekwam veel schade. Een beetje meer voorzichtigheid, vooral op zulke gevaarlijke hoeken, is voor bestuurders van voertuigen niet overbodig. Woensdag viel alhier op de Witte Kruis obligatie No. 10574 een prijs van f 25000, welke door den agent, de Heer Godfr. Verstralen, on middellijk werd uitbetaald. Voetbal. De seriewedstrijden van D. S. O. Zondag alhier gehouden zijn uitstekend geslaagd. Er was veel belangstelling. De prijzen werden behaald als volgt Eereprijs, Beker «Olympia", Boxmeer; lsle prijs, Lauwerkrans, D. E. V Arcen 2de prijs, »Deurania", Deurne Medaille Marschwedstrijd »Deurania", Deurne. Prijs doeltrappen G. Arts Venray, met 26 punten Postduivensport. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht der Postduivenvereeniging »De Zwaluw" met jarige duiven van uit Compiegne (Frankrijk) afstand 327 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le J. Kusters2e J. Oudenhoven 3e en 8e J. Eibers 4e en 12e H. van Op bergen 5e en 10e L Maassen 6e G. van Dijck7e en 14e J. Creemers 9e H. Arts; 11e en 15e J. Goumans; 13e H. Strijhos 16e Gebr v. Wanrooi. Duiven los 7 uur 30 min., aankomst eerste duif 1 uur 33 min. 44 sec. laatste duif 2 uur 24 min. 53 sec. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduiven vereeniging »De Voorbode" OirloGastenray, van uit Roode School, afstand 260 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 9e G. Joosten 2e en 4e J. Gommans3e en 5e Fr. Weijs 6e G. Smits; 7e Th. Lemmen 8e en 10e M Geurts; le overduif Th. Strijbos. LEUNEN. De kermis heeft hier een druk bezoek gehad, vooral Zondag, toen de Fanfare »Sl. Oda" alhier een goed geslaagd concert gaf. Alles is in de beste orde afgeloopen. Provinciale Staten van Limburg. Het hoofdstembureau te Maastricht heeft ter voorziening in de vacature, onslaan door het overlijden van den heer P. H. Everts, benoemd verklaard als lid der Prov. Staten van Limburg den heer F. X. L. N. J. Thomeer le Horst. VENLO, 10 Juni. Door B. en W. is aan den Raad voorgesteld om de straat verlichting, die tijdens den oorlog met twee derde verminderd was, weer op volle capaciteit te brengen. Overeenkomstig het rapport der Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg stellen B. en W. aan den Raad voor, om te besluiten tot teruggave van pensioenpremie, voor zoover meer ver haald is dan 85 pet. van het salaris, met uitzondering van het personeel, dat den pensioengrondslag van 30 Juni 1922 wenschl te behouden.* Weinig unimo. In verband met de bezuinigingen op het onderwijs het 48 leerlingen stel sel en de salarisverlaging schijnt bij de ouders de lust, om hun kinderen voor het onderwijs te bestemmen nie» groot meer. Voor het toelatingsexamen der alhier gevestigde R.K. Kweekschool voor onderwijzers, meldden zich slechts 11 candidaten aan, een getal, dat het vorig jaar nog meer dan 3 maal zoo groot was. Te verwonderen is het niet, als men weet, dat verreweg de meeste geslaagden van 1924 nog zonder be trekking rond loopen. Er zijn en komen de eerste jaren geen vacatures. Roermondsclie Eiermijn. In de Zaterdag te Roermond gehou den jaarvergadering van de Coöp. Ver eeniging Eier-, Pluimvee- en Konijnen- handel van den L. L T. B. en den N. C. B., (Coöp Roermondschp Eiermijn) deelde de voorzitter mede, det het be stuur verwacht, dat in 1925 de 100 millioen eieren, aan de Roermondsclie mijn te leveren, zullen gehaald worden KERKRADE. Niettegenstaande het protest van de middenstanders is men op de Staatsmijnen overgegaan tot ver koop van schoenen aan de mijnwerkers. Op staatsmijn Wilhelmina staan in de portiersloge reeds tal van modellen uitgestald. Arbeidersgebrek op de Mijnen. Op de Staats-, zoowel als op de par ticuliere mijnen in Limburg, schijnt weer in den laatsten tijd een tekort te komen aan mijnwerkers. In den laatsten tijd hebben vele onder en bovengrondsche mijnwerkers den dienst opgezegd, om elders of in hun Heimath werk te zoeken, dit zal dus ermede wel eenigszins in verband staan. Ook de lage loonen en de nog steeds stijgende levensmiddelen, zouden dit te kort eveneens mede helpen veroorzaken. Wij vernemen dan ook dat eenige hoofdopzichters van verschillende mij nen zich naar de grensplaatsen hebben begeven, om aldaar mijnwerkers aan te werven. Onder zand bedolven. Een tweetal werklieden, werkzaam in een Kiezelgroeve te Nulland, gem. Kerkrade, werd onder 6 7 M3 afstor tend zand bedolven. De werkman Bremen, die gelukkig met het gezicht bloot bleef, bekwam geen ernslige ver wondingen, doch zijn mede-arbeider Prevoo werd geheel bedolven. Het duurde wel 15 minuten, alvorens hij bevrijd was. De dokter vreesde het ergste, daar Pr. uit mond en neus bloed verloor en bewusteloos naar huis werd gebracht. In zijn toestand is thans eenige verbetering te bespeuren. De Katholieke l\jst no. 23. Bij de Dinsdag door het Centraal Stembureau gehouden loting voor de volgorde der lijsten op het slembiljet trok de lijst van de Kath. Staatspartij no 23. En waar alle katholieke lijsten voor het geheele land lot één lijst ver bonden zijn, heeft de katholieke lijst dus in heel het land op elk stembiljet in eiken kieskring no 23. Van nu af is dus het parool stem men op nummer een van lijst 23. De Aardappelhandel. Men meldt uit Cuyk; Tal van Land van Cuyksche land bouwers zitten momenteel nog met groote voorraden aardappelen. Zij had den deze vcor den winter ingekuild wegens te lage prijzen en wachtten op betere tijden. Doch het is hun een «tegenvaller" geworden, want thans kunnen zij hiervan nagenoeg niet meer afkomen, terwijl daarbij de prijzen nog aanmerkelijk zijn teruggeloopen. In aanmerking genomen nog een groot gedeelte door verrotting enz. van den voorraad verloren is gegaan, beteekent dit voor die betreffende landbouwers geen onbelangrijke schadepost. Malversaties van een bankdirecteur. Voor de Arnhemsche Rechtbank werd Dinsdag behandeld de zaak tegen Jen bankier J. G. J., thans gedetineerd ter zake malversaties bij de Maas- en Waalsche Bank te Nijmegen. Het O. M. vroeg twee jaar gevange nisstraf Een nieuw kantial in Drenthe. Het geprojecteerde scheepvaartkanaa) RuinenBongerSchoonoord, zal, naar verwacht wordt, nog dit jaar na afloop van het veenwerk, in uitvoering wor den gebracht. De kosten zijn geraamd op fl-800.000. Wegens' vraag naar veenarbeiders voor de Duitsche venen maken zich in onze oostelijke venen vele arbeiders reisvaardig om dit jaar daar te gaan werken. Een aantal arbeiders, nog werkzaam aan het kanaal Beilen—Nieuweroord, heeft ontslag gekregen met 't oog op bovenbedoelde vraag. Deze zullen ver moedelijk naar de Duitsche venen ver trekken. Voorheen duurde het veenwerk daar gewoonlijk tot November. Doodgereden. Te Leiden is het 6 jarig zoontje van D. P. uit Sassenheim toen het aldaar de straat wilde oversteken door een auto gegrepen. De jongen was direct dood. f De Belgische kolenmijnen. Tengevolge van de groote voorraden in de kolenmijnen te Hasselt en om geving zijn alle Nederlandsche arbeiders ontslagen. Schitterend weer in Engeland. Evenals in geheel Noord-Europa, ge niet Engeland van het schitterende zonnige weer. Dinsdag werd de tempe ratuur gemiddeld tot 80graden Fahren heit opgeteekend en in Londen was da maximum-temperatuur 82 gr. F. Er bestaan geen vooruitzichten op een spoedige daling van de temperatuur in Zuid-Engeland. De hittegolf in de Ver. Staten. Het aantal slachtoffers van de hitte golf die nu al een dag of negen heeft geheerscht in de Ver. Staten, met af en toe een onweder, was Zondagavond reeds geklommen tot 475. Nog steeds komen nieuwe doodstijdingen, als ge volg van het weer, binnen. De Missionaris. De groote Dominicaan, Pater Janvier, teekent ons den Missionaris in zijn verschillende bezigheden »Als onderwijzer leert hij hen lezen, schrijven en rekenen. Als godsdienst leeraar geeft hij aan kinderen en vol wassenen onderricht in de leerstellin gen en geheimen van den godsdienst. Als priester dient hij het heilig doopsel toe, predikt, zegent huwelijken in, ont slaat van zonden en draagt het H. Misoffer op. Als een geneesheer, apotheker en verpleger bezoekt hij de zieken, schrijft de geneesmiddelen voor, die hij zelf bereidt en toedient. Als een pleitbezorger verdedigt hij de zwak ken tegen de sterken, den vreemdeling tegen de aanvallen der inboorlingen en de inboorlingen tegen de uitbuiting van den sluwen vreemdeling. Als een vrederechter verzoent hij de vijanden met elkander, en voorkomt dat er bloed vergoten wordt. Als timmerman, metse laar en bouwkundige bouwt hij huizen, scholen en kerken en legt hij straten aan. Hij maakt moerassen droog, houwt de boomen om, die koorts veroorzaken en plant andere, die haar verdrijven. Hij zaait en oogst, vel' de bosschen en maakt de woestijn lot vruchtbare akkers. Zoo doet hij van alles en staat hij allen ten dienste. Hij gaat van het altaar naar den preekstoel, van de doopvont naar den biechtstoel, van de wieg van het pasgeboren kind naar het bed van den stervende, van de kerk naar de school en de werkplaats." Bissch. Missiecomilé. Waakzaamheid ter voorkoming van bosch- en heidebranden. Burgemeester en Wethouders van Venray achten het noodzakelijk nog eens aan te sporen lot de meest moge lijke waakzaamheid met betrekking tot het voorkomen en blusschen van bosch- en heidebranden. De aandacht zij daarom andermaal gevestigd op het navolgende I. Het is bekend, dat bij een ver blijf in de bosschen en de heide, bij droog weder en speciaal in het warme jaargetijde de minste onachtzaamheid de grootste nadeelige gevolren kan hebben. Het wegwerpen van een nog brandende lucifer, of var» een eindje sigaar, of het wegvliegen van vonken van sigaar of pijp, schijnbaar van geen beteekenis, kan brand doen ontslaan, en aldus een slrafbaar feit opleveren volgens art. 429 van het Welboek van strafrecht, waar om. een straf van 14 dagen hechtenis of f 100, boete wordt bedreigd tegen degenen, die door ge brek aan de noodige omzichtigheid, of voorzorg gevaar voor bosch-, heide-, helm-, gras of veenbrand doet ontstaan. Het strafbaar feit is ook reeds aan wezig door onvoorzichtigheid met vuur ook zonder dat nog brand ontstaat Het rooken in de bosschen en licht brandbare heide is dus in het algemeen absoluut verboden, terwijl ook ten strengste verboden is het om welke reden dan ook, zonder vergunning van het bevoegde gezag, aanleggen van vuur in of in de nabijheid van bos schen of heide, hetwelk steeds direct, dus ook al zonder dat brand ontstaat, strafbaar is volgens hetzelfde artikel 429, dat verbiedt op straffe lot 14 dagen hechtenis of f100 boete, het aanleggen, voeden of onderhouden van een vuur op zoo korten afstand van gebouwen of goederen, dat daardoor brandgevaar kan ontslaan. In dit verband wordt er nog met den meesten nadruk op ge wezen, dat kinderen niet zonder toe zicht in de bosschen of heide mogen verblijven, aangezien de ervaring leert, dat de jeugd zich gaarne onledig houdt met het spelen met vuur, of het doen ontstaan van kleine branden, waarvan vaak de gevolgen niet zijn te overzien. Dringend manen wij ouders en ver zorgers aan, in deze hunne groote ver antwoordelijkheid wel t° beseffen. II. Wanneer een bosch- of heide brand ontstaan is, moet degene, die zulks het eerst ziet, er v«>or zorgen, dat daarvan terstond worde kennis gegeven bij den Burgemeester, of bij de politie, opdat onverwijld maatrege len kunnen worden genomen om den brand in zijn voortgang zooveel mo gelijk te stuiten. Venray, 10 Juni 1925. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door hen in hunne vergadering van 11 Juni 1925 is vastgesteld een besluit tot het ver bieden van hel rooken in alle bosschen, veen turf-, en heidegronden en tot op een afstand van tien Meter hiervan op alle daardoor, daarin, daarlangs of daarbij gelegen wegen, voetpaden, of open plaatsen, of terreinen, en waarbij is bepaald, dat dit besluit onmiddellijk zal worden afgekondigd op de wijze bedoeld in artikel 172 der Gemeente wet en onmiddellijk daarna in werking treedt. En is hiervan afkondiging geschiedt waar het behoort, den llen Juni 1925' De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester van Venray vestigt de aandacht op de publicatie van Bur gemeester en Wethouders in dit blad, betreffende «Waakzaamheid ter voor koming van bosch- en heidebranden" en de verordening van heden, vastge steld door Burgemeester en Wethouders eveneens in dit blad gepubliceerd, waar bij het rooken in of in de nabijheid van bosschen, veen-, turf- en heide gronden is verboden. Het zich bevinden in de bosschen in eigendom aan de gemeente toebehoo- rende is eveneens ingevolge artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht. Waar schuwingsborden zijn aangebracht. Tegen eenieder, die in de gemeente- bosschen wordt aangetroffen of in of in de onmiddellijke nabijheid van bos schen, in het algemeen dus ook bos schen van particulieren, rookt, zal on middellijk proces verbaal worden opge maakt. Morgen Post- en I 10 uur dt b«lf 4 het! Maande Her aard#, Coopmani,! Dinsdag i 9 uur gezojj fll Woensity aen 7 uur Lof Donderdij i, Ieeamts, x processie Vrijdag i. u!, leesmis, J eerherstel i Zaterdag biechten, I 7 uur Lof Deze wolfde gebracht, Di ten en Doei

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2