Genade- Kapel Oostrum prachtige KRUISWEG JransCedron" Provinciaal Nieuws. (Gemengd Nieuws Ingezonden, Aanvang Zomertijd TEVENS Boxmeer. Vaandelzwaaien le pr. Arts, Tongelre; 2e pr. Reinders, Bakel3e pr. Krach- ting, Venlo. Schietwedstrijd Maandag: le Korps- prijs, Heidebloempje, Oploole perso neele prijs van Tienen, Duivenbosch Oploo. VENRAY, 30 Mei 1925. Met ingang van 1 Juni a.s. is de kantoorbediende H. A M. Wijnands verplaatst van Venray naar het Tele graafkantoor te Amsterdam en de kantoorbediende Mej. A. G. C. Rietveld van Amsterdam naar Venray. Maandag (2e Pinksterdag) nam. 6 uur zal de Fanfare «St. Catharina" van Leunen een concert geven op de Groote Markt. Door den Politierechter te Roer mond werden wegens ontduiking der plaatselijke hondenbelasting P. A. R. 49 jaar, H. H. 43 jaar en P. H. A. 48 jaar allen te Venray veroordeeld tol f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen de aldaar gedetineerden J. H. W. 25 jaar en J. W. H. W. 32 jaar beiden arbeiders te Venlo terzake alhier in het klooster der Paters Franciscanen in den nacht van 21 op 22 April j.l. gepleegden inbraak en diefstal van handdoeken, messen, vorken etc. een jaar gevange nisstraf voor ieder. Beiden bekenden. Men verzoekt ons mede te dee- len, dat op de Middenstandsvergade ring van 27 dezer, door 14 personen met een ruimte van pl.m. 18 stands, toezegging is gedaan deel te nemen aan de Middenstandstentoonstelling bij gelegenheid der Landbouwtentoonstel ling op 26 en 27 Augustus. Tot 7 Juni a.s. kan men zich nog opgeven om mede te exposeeren, ook niet georganiseerden'. Het Bestuur van den Middenstand, waar de aanmeldin gen moeten geschieden, zal deze voor dragen aan de algemeene vergadering van stands-houders, welke over de al of niet toelating zal beslissen. Volgens de teekening en ontwerp van den heer H. Oudenhoven, belooft de zaal van het Patronaat schitterend te worden ingericht. Er zal ruimte zijn voor 25 30 stands. Door de Schutterij «St Anna" werden Maandagmiddag de kinderen van het St. Jozefsgesticht onthaald. Een uur hadden de kleinen gelegen heid zich te vermaken op de verschil lende kermisspullen, geplaatst op net feestterrein. Na afloop hiervan werden nog versnaperingen uitgedeeld Dat een en ander zeer op prijs ge steld werd, laat zich begrijpen. GEVONDEN een rozenkrans met étui. Inlichtingen bij de gemeen tepolitie. Aanvang Zomertijd. In den nacht van 4 op 5 Juni be gint wederom de zomertijd. Men diene er dus aan le denken, wil men Vrijdagmorgen niet te laat komen, de uiirwerken Donderdagavond één uur VOORUIT te zetten Zondag toog Venray's Mannen koor op concours naar Tilburg en wist aldaar de vierde prijs in de derde afdeeling te behalen. Maandagavond brachten onze Fanfare en Gemengd Koor eene serenade aan het bekroonde gezelschap en huldigden hun bekwa men Directeur, den heer H. Welling. Ook wij wenschen het mannenkoor proficiat met het behaalde succes. De vrachtauto van P. B. alhier kwam Donderdag in aanraking met een zonnescherm van den slager K. te Venlo. Hierdoor werd een nogal belangrijke schade aangericht, welke op circa f100 geschat wordt. Volgens het beweren van B. zou het scherm te ver over het trottoir gehan gen hebben. Wie zal dat betalen Door de Eerw. Paters alhier zijn ten gerieve van ie talrijke wielrijders, die de Paterskerk bezoeken, op het pleintje voor deze kerk ijzeren rekken geplaatst, waartusschen men ruim 200 rijwielen kan plaatsen. Eene goede verbetering I Uilslag aanbesteding bouwen eener dubbele arbeiderswoning voor rekening van H Schreurs, Veulen. A. Pijpers, Leunen f 4629 Tebaerts, Tienray f 4530 Peeters, Horst f 4500 A. H. Maassen, Venray f 4150 Th. Vissers, Wanssum f 4000 Th. Maassen, Geb. Vollenberg f 3998 Gegund aan de laagste inschrijvers. Uitslag aanbesteding bouwen van een woonhuis aan de Landweerl, W nit"" I Peeters, Horst f 3260 Tebaerts, Tienray f 3190 Th. Maassen, Geb. Vollenberg f 3126 Gegund aan de laagsie inschrijvers. Uitslag aanbesteding bouwen eener dubbele woning aan de Hense- niusstraat, voor rekening van K. Hendrikx en J Martens. Th. Maassen, Geb. Vollenberg f 5950 P. Vollenberg en Zwitserlood f 5820 H. Oudenhoven f 5650 Jac. van Dijck f 5630 Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereni ging «De Zwaluw" van uit Salbus (Frankrijk) afstand 445 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le en 9e H. v. Opbergen 2e A.Jans sen 3e H. Strijbosch 4e J. Eibers 5e P. Kersten 6e J. Goumans7e G v. Dijck; 8e J. Fila. Duiven los 6 uur. Aankomst eerste duif 12 uur 53 min. 12 sec. Laatste duif 1 uur 18 min. 13 sec. Uitslag der Donderdag (Hemelvaarts dag) gehouden wedvlucht van de Post duivenvereeniging «De Zwaluw" met jarige duiven van uit Momignies (België) afstand 222 KM. De prijzen werden behaald als volgt le en 19e J. Eibers; 2e M. Lemmens; 3e Gebr. v. Wanroy 4e J. Kusters 5e H. Strijbosch; 6e en 18e H. v. Op bergen 7e J. Vollebergh 8e J. v. Dijck: 9e, 14e en 20e G. v. Dijck 10e H. v. d. Zanden 11e en 17e J. Oudenhoven; 12e A. Janssen 13e J. Goumans; 15e F. Vermeulen 16e L. Maassen 21e P. Kersten. Duiven los 9 uur 15 min. Aankomst eerste duif 1 uur 24 min. 46 sec. Laat ste duif 3 uur 31 min. 48 sec. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvergeni- ging «De Voorbode" Oirlo-Castenray, van uit Alkmaar, afstand 165 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 2e en 3e Fr. Wijes4e Th. Lem men; 5e en 6e M. Geurts 7e G.Smits; 8e Th. Strijbos9e J. Gommans 10e M. Dinghs. Aanbesteding kolen. De inschrijving voor levering van 6 wagons kolen ten behoeve der Gemeente Venray is als volgt: Wed. Jos. AertsJanssens Wilhelmina, afmeting 50/80 f271.95 Oranje Nassau I afmeting 50/80 f243 45 Oranje Nassau I afmeting 30/50 f278 45 Oranje Nassau II afmeting 50/80 f253.45 Oranje Nassau II afmeting 30/50 f288 45 Jos. Verriet, Venray Wilhelmina, afmeting 50/80 f 274. 30/50 f 304.— Oranje Nassau II 50/80 -f 257. II 30/50 f 287.— Kohlscheid/Morsbach 50/80 f 279,50 30/50 f 319,50 Alles per 10000Kg. franco plaatsen van bestemming. Gunning volgt later. MERSELO. Aan het Nationaal Con cours, uitgeschreven door »De Batavie ren" te Castenray, werd Zondag door St. Hubertus alhier met waar succes deelgenomen. Het le zestal verwierf n.l. den le kampioen en den le korpsprijs, terwijl aan A. Marcellis de Koningsster ten deel viel. Verder behaalde J. Arts den 2den prijs pers. kampioen en den 2den pers. prijs CASTENRAY. Zondag 17 en 24 Mei 1.1. had alhier een concours plaats, gegeven door de Handboogschutterij -De Batavieren". Zeer vele zusterge- :elschappen hadden aan den oproep gehoor gegeven en kwamen aan den wedstrijd deelnemen. Er werd op beide Zondagen hevig gekampt, en er heerschte een prettige stemming onder alle aanwezigen zoodat dan ook alle bezoekers meteen aange name herinnering aan Castenray naar huis zijn vertrokken. De prijzen zijn behaald als volgt Kampioen le zestallen «St. Hubertus", Merselo, 37 punten. Kampioen 2e zestallen ».Geen Moed Verloren", Deurne, 31 p. Corpsprijzen le zestallen le pr. «St. Hubertus" Merselo, 95 p. 2e pr. «Oefening en Uitspanning" St. Anthonis, 90 p.3e pr. »St. Sebastiaan" Oploo, 88 p.4e pr. «Eendracht" Hel mond, 87 p.5e pr. «Geen Moed Ver loren" Deurne, 87 p.; 6e pr. «Diana" Venray, 81 p.7e pr. «St. Sebastiaan" Nachtegaal, 80 p.8e pr. «Kunst en Vriendschap" Liessel, 77 p. Corpsprijzen 2e zestallen le pr «Geen Moed Verloren" Deurne, 81 p.2e pr. «Kunst en Vriendschap" Liessel, 72 p 3e pr. «St. Joris" Leunen 62 p 4e pr. «St. Anna" Venray, 56 p Rozenprijs «Doel onder de boompjes" Deurne 3 rozenKoningskruisA. Marcellis, Merselo, »St. Hubertus" 19 p. Ver8tkomend gezelschap «Eendracht" HelmondEerekruis hoogste corps- schutter: P. Wijnhoven, «Diana" Ven ray, 21 p. Persoonlijke Khmpioen le prijs H. Althuizen, «Vredelust" Deurne, 42 punten 2e prijs J. Arts, »St. Hubertus" Merselo 41 punten. Personeele Wedstrijd le prijs H. Althuizen, «Vredelust" Deurne, 24 p.2e prijs J. Arts «St. Hubertus" Merselo, 24 p.3e prijs H. Veldmcns «Kunst en Vriendschap" Liessel 22 p. De Noord-Brabant-Diiitsche Spoorwegmaatschappij Na een kommervol bestaan is de Noord-Brabant-Duitsche Spoorwegmaat schappij in staat van fail lisserpent ver klaard. Op 16 Juni a.s. zullen verschil lende onroerende goederen publiek ver kocht worden, o.a. het directiegebouw met een front van 42 meter, waarin thans gevestigd zijn de bureaux van de Maasbuurtspoor, van de directe be- laatiaxuusL—wan t"nn"n" woningen, welke te Gennep door de Maatschappij gebouwd werden. De lijn BoxtelGennep en vooral het traject Kruispunt-Beugen tot Gennep heeft alle belangrijkheid verloren. De tien treinen welke de tegenwoordige dienstregeling nog heeft, vervoeren gemiddeld nog geen zestig reizigers en een zeldzaamheid is het niet dat de laatste trein van en naar Gennep geen enkele reiziger vervoert. Het station Gennep, destijds een der drukste grensstations is dood en de restaurateur denkt nog met weemoed aan den goeden tijd toen de mailtrein uit Vlissingen aan het station stopte en de Engelsche en Duitsche reizigers van het oponthoud bij de douane visitatie gebruik maakten om veel te koopen. BLERICK. Alhier is door onbeken de oorzaak 10 H.A. bosch door brand vernield. VENLO. Zondag hield de Venlosche Veilingsvereeniging haar 16e algemee ne vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1924 werd geveild voor f 2177,768,79. Doodelyke yal. Bij het brengen van een bezoek aan de familie te Venlo, had mej. M. C. A. het ongeluk op straat te vallen. Naar huis gebracht, is zij kort daarop aan de gevolgen van die val overleden. ROERMOND. De Koninklijke Har monie zal op 10, 11, 12 en 19 Juli a.s haar löOjarig bestaan vieren met een groot nationaal Muziektournooi voor harmonie- en fanfaregezelschappen. ROERMOND. Op deCoöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3375000 eieren. Hoogste prijs f 7,90. Laagste prijs f 5,60, SITTARD Woensdagmorgen is een 20 jarige werkman bij het verrichten van herstellingen aan de electrische geleidingen op het 'emplacement der tram te Sittard uit een mast gevallen. Voorbijgangers vonden den man be wusteloos. Hij werd naar het hospitaal overgebracht, doch bleek bij aankomst aldaar overleden. Steiger omlaag gestort. Men meldt uit Maastricht Donderdagmorgen is aan de nieuw gebouwde kerk in het Bosschenveld een door schilders gemaakten steiger van een hoogte van 14 meter omlaag gestort. De schilders W. Saris, H. Willems en P. v. Engelshoven werden zwaar gewond. Zij werden opgenomen met bekken-, ribben-, arm- en Deenbreuken. Saris is er het ergst aan toe. Door den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst werden zij naar het ziekenhuis ver voerd. Brand. Te Ubaclisberg is de woning van den heer W. C. geheel door brand vernield. De brandweer van Heerlen bluschte het vuur. De dorpsbrandspuit werkte niet. De belendende panden bleven gespaard. NOORBEEK. Het aantal sollicitan ten voor de vacante betrekking van veldwachter is gestegen tot 75. Daar de jaarwedde slechts f700.bedraagt geeft dit wel een kijk op de overal heerschende malaise en werkloosheid Werkverschaffing aan de mynen. De eerste groep van Utrechtsche werkloozen ten getale van 30 is naar de mijnen vertrokken om aldaar te werk te worden gesteld. De Olympiade wordt te Amsterdam gehouden. Het Internationaal Olympisch Congres te Praag besloot de Olympische Spelen in 1928 te Amsterdam te doen houden De doodslag te Tilburg. De rechtbank te Breda deed uitspraak in de zaak tegen C L. te Tilburg, die B. F., wegens ongeoorloofde betrek kingen met zijn vrouw, zoodanig had verwond, dat tie dood er op volgde. Beklaagde werd voorwaardelijk veroor deeld lot acht maanden gevangenisstraf met een proeftijd van één jaar. Hij werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De dubbele moord te Wychen. Voor het Gerechtshof te Arnhem heeft Donderdag opnieuw terechtgestaan v. M beklaagd van den dubbele moord te Wychen. Men herinnert zich, dat het Gerechtshof eeDigen tijd geleden een onderzoek naar beklaagdes geest vermogens heeft gelast. De deskundigen kwamen, gelijk gemeld, tot de conclusie, dat bekl. toerekenbaar was. De Advocaat-Generaal, mr. Cnopius, heeft Donderdag ophieuw levenslange gevangenisstraf geëischt. Verdronken. Een kind van den landbouwer H. C te Oploo is in een kuip met water ge vallen en jammerlijk verdronken. Toen men de arme kleine vermiste en deze na lang zoeken in de waterkuip vond, waren de levensgeesten reeds geweken^ De Koningin naar Zwitserland. De Koninklijke Familie zal 28 Mei per D.-trein naar Dobbin vertrekken en na aldaar een drietal dagen te heb ben vertoefd, naar Zwitserland afreizen Tusschen de tram geraakt. Mej. C. P. van Utrecht reed op den weg vlak bij Zeist, raakte haar stuur kwijt, toen zij juist vlak langs de Elec trische Tram UtrechtZeist reed en kwam tusschen de wagens terecht. Zij brak beide beenen. Het mindert toch. Voor de vacature van gemeente veldwachter te Nederweert hebben zich dat er keuö genoeg is. Bij de laatste vacature in het begin van 1922 waren er ruim 120 liefhebbers. Voor de Olympische spelen. Amsterdam geeft een half millioen. In de'Vrijdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad te Amsterdam kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een 3 pet. premieleening groot 5 millioen gulden waaruit f 500.000 zal ter beschikking gesteld worden van het Nederl. Olympisch Comité onder voor waarde, dat met inbegrip der bijdragen van de gemeente de geldmiddelen van het comité van dien aard zijn dat redelijkerwijze mag worden aangeno men, dat die toereikend zijn tot dekking van de kosten der spelen en voorts dat met het comité en B. en W, overeen stemming is verkregen ten opzichte van den omvang en de kosten der voor de Olympische Spelen uit te voeren werken en de bestemming dier werken na afloop der spelen. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen Het comité, dat in Indië is opgericht, garandeert li/t ton voor de Olympiade, indien deze te Amsterdam wordt gehouden. V De Amerikaansche fabrikant Wrigley, die op het oogenblik in Den Haag vertoeft, heeft een gift van f 10 000 voor het fonds van het Nederl Olym pisch Comité geschonken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's Gravenhage stelt f5000 beschikbaar voor het garantiefonds en schenkt bovendien f 5000 als bijdrage. De Amsterdamsche Vereeniging van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters stelt haar leden voor f 1000 beschikbaar te stellen voor het Olym piadefonds. Bij het «Alg. Handelsblad" zijn inge komen aan giften en toezeggingen voor een totaal bedrag vain over de f400.000 Een zeilbootje op de Maas omgeslagen. De vier inzittenden verdronken. Men meldt uit Rotterdam Zondagnamiddag had op de rivier de Maas ter hoogte van de Keile-haven een ernstig ongeluk plaats, waarbij vier menschenlevens te betreuren val len. De 46 jarige scheepsbevrachter J. C. S. uit Schiedam en diens zoontjes P. H. F. S. en J. P. S. resp. 3 en 6 jaar oud, alsmede een logé van den scheepsbevrachter de 50 jarige J. v. V., uit Tilburg, waren in een zeilbootje uit Schiedam gekomen en nu op weg naar huis. Ter hoogte van bovengenoemde haven werden zij overvallen door een hevige regenbui die vergezeld ging van zware rukwinden. Vermoedelijk is het ranke scheepje door een dezer windvlagen gegrepen en omgeslagen, zoodat de 4 inzittenden le water geraakten. Niettegenstaande dit ongeluk betrek kelijk dicht aan den wal geschiedde, kon niemand spoedig genoeg ter hulp komen om de drenkelingen te redden. In verband met den zwaren regenval waren verschillende personen die zich aan den Maaskant hadden bevonden gevlucht naar de in de nabijheid zijnde loodsen. Een hunner echter, zekere A. V. merkte op, dat het bootje ernstig overhelde en zag even later dat het omsloeg. Het eenige wat hij kon doen was om hulp roepen. Op eenige honderden meters afstand voeren twee andere jachten en toen een dezer het zeil reefde, verkeerde de heer V. in de meening, dat men zijn hulp geroep had gehoord en naar de plaats des onheils zou komen. Dat was echter niet het geval, want een der jachten koerste door. Wel werd zijn geschreeuw door een waker dgehoord en deze ging met een roeibootje de Maas op. Zijn reddingspogingen kwamen echter te laat, want toen hij bij het omgeslagen zeiljachtje kwam, waren alle 4 per sonen in de diepte verdwenen. De heer V. moest daarna een klein kwartier loopen voor hij de rivierpolitie tele foneeren kon. Deze toog onmiddellijk met een snelvarende boot naar de plaats van het ongeval en ging direct aan het dreggen. Uren lang deed zij pogingen om de slachtoffers te vinden, doch alle werk bleef vruchleloos Dit verschrikkelijk ongeval wekte diepe ontroering te Schiedam. Krakende wetgeving. Het lid der Eerste Kamer, de heer Blomjous, liet zich onlangs op de vol gende sombere wijze uit over de belas tingwetgeving, in verband met een be schouwing, die hij in het parlement hield over den belastingdruk «Het stelsel van onze directe-belas- tingwetgeving is defect en kraakt van alle kanten niet alleen kraakt dat stelsel zelf, maar het heeft reeds een groot en aanmerkelijk gedeelte van ons bedrijfsleven voor goed gekraakt en heeft daardoor een buitengewoon groot aandeel van de schuld aan de ont moedigende en ellende brengende werkloosheid op het geweten." Eens in de week. Dat er in ons land een plaatsje aan de spoorlijn ligt waar men één volle week moet wachten op een volgenden trein, als men het ongeluk heeft gehad den trein te missen, zal menigeen niet weten. Dit plaatsje is Rhenoy, aan de lijn GorinchemGeldermaisen. Alleen 's Maandags vertrekt 's mor gens 6 22 een markttreintje van Rhenoy naar Gorinchem 's middags 1.32 kan men weer terug naar dit gelukkige plaatsje. Doet men echter te lang over zijn kop koffie, dan vertelt de chef u, dat over 7 dagen de volgende trein gaat. Honger in Rusland. Wegens de slechte oogsten in Cen- gouvernenienteh Tambow, Pensa, Orlow Rjazan, Voronez, moet de bevolking broodsurrogalen gebruiken. De Sovjet- regeering heeft bijzondere steunver- leening toegezegd. Grooto hitte in Amerika. Het midden Westen van de Ver" eenigde Staten is, volgens een telegram uit New-York, door een plotselinge hittegolf verrast, welke zich naar het Oosten dreigt uit te breiden. Te Chicago is de temperatuur reeds boven 100 gr. Fahrenheit geweest. In New-Jersey woedt een hevige boschbrand over een breedte van meer dan 25 K.M. Weer een aardbeving in Japan. 800 dooden? Zaterdagmorgen heeft in het gebied van Osaka, Kobee en Kyoto een hevige aardbeving gewoed. In de stad Tojooka stortten 200 huizen in en brak brand uit. De geheele bevolking 10.000 zielen groot, sloeg op de vlucht, doch velen moeten in het vuur zijn omgekomen. Een trein is geheel bedolven onder een instortenden tunnel. Te Koejawa en Foekoetsji, twee dorpen nabij Tojooka moeten 800 personen zijn om gekomen. Verschillende mijnschachten zijn in gestort. BtJSBSRLWKS STAK D VSHSAY, van 2229 Mei. GEBOREN Martinus W. II. Claessens, Leunen Theodora G. H. Litjens, Klein Oirlo Hendrika C. Philipsen, Klein Oirlo Regina M Verstegen, Overbroek Gertruda G C. M. van den Heuvel, Patersstraat Lamberla P. Poels, Deurnesche weg Wilhelm J. G. Peelers, Oirlo GEHUWD Antonius H. Peeters, landbouwer, 32 jaren en Leonora J. Raijmakers, 28 jaren, beiden te Venray. Hendrikus H. van den Heuvel, ar beider, 25 jaren en Anna Maria Thielen 22 jaren, beiden te Venray Theodorus H. Hoedemaeckers, 25 jaren, bakker en Gerarda G. Claas- sens, 31 jaren, beiden te Venray. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, M. de R. Verzoeke beleefd plaatsing van 'c onderstaande in uw blad. Klein maar dapper". Dit opschrik meende ik te moeten kiezen naar aanleiding van de bekroning *an Venray's Man nenkoor op den Internationalen Zangwedstrijd voor Mannenkoren te Tilburg op Zondag 24 Mei j 1. met den 4en prijs Wat is nu een vierde prijs zal menigeen vragen. Dit vroeg ik me ook af toen ik voor 't eerst die bekroning vernam. En toen ik Maandag bij de spontane hulde door Venray's Fanfarecorps eu door 't Gemengd Koor aan de bekroonde Vereeniging gebracht, den President de heer W Winters den nadruk boorde leggen in zijn dankwoord, op de omstandigheden waar onder die 4e prijs behaald werd. ben ik op infor matie uitgetogen En na bekomen inlichtingen meende ik terecht boven mijn ingezonden stuk te mogen plaatsen „Klein maar dapper." En waar om Het Mannenkoor nam deel aan een zangwed strijd voor onbekroonde gezelschappen, volgens programma en reglement Ea wat nu vermeldde de feestgids, die mij ter inzage gegeven werd Deelnemende gezelschappen le Mannenkoor Zaoglust, Zwijndrecht. 41 zangers Bekroningen 1922. Leerdam 4e afd. le prijs 1923. SUedrecht 2e afd. le prijs 1924 Sliedrecht 2e afd le prijs en le Eereprijs, direct pr. felicitatie der jury 2e Zang- en Tooneelvereeniging „Werkmanskring" Vught, 41 zangers, bekroning 1924 Tilburg, Tentoonstelling 3e afd. 2e prijs 3e Bokstels Mannenkoor, 55 zangers 5e Veghel's Mannenkoor, 52 zangers; 6e „Kunstenvriend schap' Rotterdam, 60 zangers Te „Deutscher Manner Gesang Verein Eindhoven, 60 zangers 8e Ter Neuzens Mannenkoor 61 zangers 9e „De Vereenii/de Zangers" Breda, 88 zangers. En dan Venray's Mannenkoor uit dien wedstrijd tredende met 26 zangers met een 4e prijs Mijn petje ervoor af. Vooral wanneer men in aanmer king neemt, dat er slechts vier prijzen beschik baar waren gesteld en niet zooals gebruikelijk is in een zelfde afdeeling meerdere eerste, tweede enz prijzen behaald konden worden, wanneer men bleef boven een vastgesteld minimum-aantal punten. In Tilburg was 't le prijs de beste pres tatie, 2e prijs de opvolger enz. Dit alles in aanmerking genomen, geldt hier voor 't Mannenkoor terecht de spreuk aan 't op schrift van dit ingezonden schrijven aangehaald. Venray's Mannenkoor en vooral Directeur .Proficiat". SUUM QUIQUE. St. Anna's feest. Al begon het weer ook nog zoo nukkig. De stemming was beslist gelukkig En heeft er veH toe bijgedragen Om 't Feest volkomen te doen slagen St. Anna heeft sympa hie genoten Zoowel van kleinen als van grooten Oen s'eun. de hulp die men ons bood Was krachtig, éenig. machtig groot. Vele vrienden hebben wij geteld. Bij honderden, bier saamgesneld Uit Peel en van des Maasstrooms boorden. Uit zusterdorpen van het Noorden, Uit de Meierij en 't Land van Cuyk. Die allen vroolijk, juichend, puik Tevreden, huiswaarts keerden, Nadat zij door hunne kornet on9 eerden Met trotM kunnen wij op 't feest neerzien, Met blijden zin een danklied biên Aan Venray's volk, dat krachtig steunde, Aan hen. die zich om 't feest bekreunden, Dat ordelijk verliep, zond-r tegenklank, Daarom aan heel Venray onzen dank. H. ODENHOVEN Secretaris van .St. Anna* Burgemeester en Weihouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat dit jaar de vervroeging van den wettelijken tijd met een uur zal aan vangen op 5 Juni, ten twee uur voor middag. In den nacht dus van Donderdag op Vrijdag a.s. worden te 2 uur de open bare klokken op 3 uur gezet. Venray, 27 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2