Gemengd Nieuwe. nen zijn hier de mannen, die als mis sionarissen onder het Nederlandsche volk, dat tot den Christus nader wil komen, werken Zij zijn als uitleggers van de schriftuur in beeld. Zij zijn als wegwijzers van een her leefd Heilig land in de omgeving van Nijmegen, een der heerlijkste heuvel landschappen van mooi Gelderland. Een ommegang met de paters, ge- •volgd in aandacht en stil geloof, wordt als een openbaring van Christus leven Het Christendom staat voor de zoe kenden dan niet meer als een in de lucht hangende theorie of sociaal stel sel, noch minder als een mythe, maar als een werkelijk tastbaar feit, als een gebeurtenis, zoodanig gelokaliseerd zoo echt geïllustreerd dat zij er een onuitwischbaren indruk van mee nemen. De Christus wordt aldus tot de men- schen gebracht niet als een irreële, wazige, wonderlijke en alzoo onwaar schijnlijke persoonlijkheid, maar als een mensch uit Zijne omgeving opge groeid, als een mensch die tegelijker tijd God was, maar aan Wien de God delijkheid niet belette ten volle mensch te zijn, die zoon was van een bepaald volk, van een bepaalde familie, uit een bepaalde landstreek. Hij handelde, leefde, sprak, gebaarde als de menschen uit Zijne omgeving. Niets kan natuurlijk zoozeer den Christus persoon in Zijne menschheid verklaren, als de omgeving van den Christus. Allen hoorden, wisten van de H, Landstichting maar niet allen dron gen er diep genoeg in door. Niet allen bevroeden, welk een die pen grondslag ligt onder deze stichting welke niet mag beschouwd worden als een soort curiositeit, een bezions- waardigheid, welke men moet gezien hebben. Zeker, merkwaardig mooie-monumen ten -biedt een bezoek aan de H. Land- slichting. De natuur is hier naar best vermo gen gespaard en biedt ook nu nog treffende tafereelen in alle jaargetijden. De bouw der oostersche huizen, der oostersche kapellen en kerken biedt iets bijzonders en in constructie en in beschildering, waar de laatste in één hand bleef van een kunstenaar, die speciaal studie maakte van het H. Land, den schilder Piet Gerrits. De eenvoudige toeschouwer, die de beeldende kerkkunst liefst zoo duidelijk mogelijk tot zich wil doen spreken, wordt er door getroffen. Maar dieper gaat de gedachte der H. Landstichting. De vicaris zegt dat zelf zoo korl- karakteristiek Verheerlijking van Gods' liefde. Weet gij, wat ik voor U gedaan heb? Vraagt Jezus' Goddelijk hart aan de menschheid. God nader brengen tot de mensch heid ziedaar een verheven iedeaal van de stichting, welke jaar in, jaar uit nu al sinds 1913 bezocht wordt door heel Nederland, in al zijn geledin gen en al zijn denkrichtingen. Hier komt de katholiek naast de israëliet, de protestant naast de atheïst; Allen krijgen even vriendelijken ont vangsten niemand wordt afgeschrikt in deze wereldstichting, welke eenmaal hoopt te culmineeren in de groote wereld-vredes-basiliek op de hoogste heuvelen der stichting in de Meerwijk. Uit alle werelddeelen naderen de pelgrims deze stichting de hoogste waardigheidsbekleeders der kerk spra ken hun waardeering uit over het streven van deze stichting, welke nog niet genoeg gekend wordt door hen die als in haar schaduw leven. Bedoeling is dan ook van tijd tot tijd eenige nadere beschrijvingen te wijden aan de H. Landstichting, welke zich daar aan den zoom van Nijmegen uit strekt op een heuvel- en boschterrein iets welen? Dew dikke komediant, die destijds 's avonds hier was, is het geweest, riep juffrouw Timber. Hoe wilt ge dat bewijzen, juffrouw Timber vroeg de doodgraver min achtend Hoe ik dat bewijzen wil Wel, de kerel had niet eens geld voor nacht- logies. Hij moest dus slapen in de open lucht. Ik zeg je, die heeft op het kerkhof overnacht en het lijk gestolen om het weer te verkoopen wijl hij weet, hoe schrikkelijk rijk jongejuffrouw Sophie is. Hm, hm, kuchte mijnheer Stark de schoolmeester. Wanneer hij inder daad het lijk van den heer Marlow heeft gestolen, hoe is hij dan aan het lijk van dokter Warren gekomen En hoe kon hij zonder sleutel in den graf kelder dringen Neen, neen, mengde zich nu de metselaar in het gesprek, zonder sleutel kon hij niet in den grafkelder komen. Dat is totaal onmogelijk Ik en mijn knecht hebben hem zelfgebouwd. Wan neer de dikke man den dokter daarin gebracht heeft, moet hij hem ook ver moord hebben, want het lijk van den dokter heeft een wond in de borst, zoo groot, dat men er zijn hand in kan steken Het is een moord, een lage, gemeene moord, schreeuwde de man en sloeg met zijn vuist op de tafel Moord en schending van het kerk hof. Er was een respectabel getal glazen van 130 H.A. met een schat van monu menten, als o.m.de Cenakel-Kerk de H. Hart-Bron het Huisje van Nazareth en de Kapel van Nazareth de Grot van Bethlehem in haar oorspronkelijke toestandde Karavaan-Serail St. Joseph-Huis met Poort van Nazareth; de GethsemanieOlijf- en Wijnpersen een prachtige Bedoeï^nentent van geitenhaar, in haar geheel met huis raad en benoodigheden meegebracht uit Palestina. De Kruisweg .heeft dezelfde afstanden en dezelfde oriëntatie als de straten van Jerusalem, waardoor Christus ging onder het kruis. De Calvarieberg biedt aan de be zoekers den aanblik dien den Golgotha heeft geboden in den tijd, dat Jezus daar stierf aan het kruis. Het H. Graf staat er zooals het waar schijnlijk zal gestaan hebben in den hof van Josef van Arimathea bij den Golgotha. De Hemelvaart-Koepel is de trouwe nabootsing van een zelfden koepel die men in Palestina op den Olijfberg ge bouw heeft boven de plek waar Chris tus ten Hemel voer. Dat al werd binnen elf jaar tot stand gebracht. Wanneer zal de Heilig-Landstichtrtig voltooid zijn? Nooit 1 Men bouwt er steeds daar, zoolang er in den Bijbel een voorwerp, een gebruik, een manier van spreken, een wèrktuig genoemd wordt, dat nog niet op de Heilig-Land- stichting te bezichtigen is, is de Heilig- Landstichting niet voltooid. Gld. Een wolkbreuk boven Simpelveld. Aanzienlijke schade. In de omgeving van Simpelveld heeft 't Zaterdag zóó geregend, dat van een wolkbreuk kan gesproken worden. Een zware hagelbui en overvloedige regens ontlastten zich boven het land. Een en ander ging gepaard met hevigen wind. Er werd groote schade toegebracht aan het te velde staande gewas. Bijna al de jonge groenten ging verloren. Honderden ruiten en pannen werden vernield. De beek kon het overvloedige water niet verzwelgen en trad hier en daar buiten hare oevers. Verscheidene berg wegen werden onbegaanbaar. De spoor dijk kreeg eveneens door't wegspoelen van grond schade. Het eigenaardige van het natuurver schijnsel was, dat het zoo plaatselijk was. In Heerlen b.v. viel wel veel regen, maar werd overigens niets bij zonders waargenomen. Het was den geheel en voormiddag drukkend warm geweest'en de donkere lucht wees oponweei. Plotseling tegen 1 uur begon het hevig te waaien, waarop een onweersbui volgde, gepaard met zwaren hagelslag. Hierop begon het te stortregenen, waarbij het water als met bakken uit den hemel viel en in een oogenblik lijds de dorpsstraten onder water zette. Het ergste kwam echter nog. Binnen het kwartier waren de berg beken in snelvlietende stroomen ver anderd en stortte zich het water van den heuvel naar de lager gelegen landerijen en naar de kom van het dorp. Weldra was de Hoofdstraat in een kokende zee veranderd en joeg het water in woeste golven tegen de huizen de muren beukende, de kelders vul lende, zoodat het tenslotte in de ge- iijkvloersche kamers drong. De dorps bewoners zaten in grooten angst, daar iets dergelijks zich nog nooit had voorgedaan. Zij snelden naar de boven verdiepingen en namen hun kostbaar heden mee. De stroom voerde met zich* klein huisraad, doode kippen en zelfs zware steenen, die overal tegen aan- bonkten. Fietsrijders werden door het water verrast en verschillende konden hun leven slechts redden door hun rijwiel in den steek te laten en in de huizen te vluchten. bier van noode, om den schrik, welke dat moord" had veroorzaakt, weg te spoelen. De aangelegenheid werd van alle kanten bekeken en overwogen, alle mogelijkheden en onmogelijkheden in aanmerking genomen, maar niemand Kon tot een juiste gevolgtrekking komen. En toen men eindelijk opstond om naar huis te gaan, gaf mijnheer Stark de algemeene stemming te kennen door te zeggen Wij moeten afwachten, wat de politie er van zegt. Alex Torold was nochtans van een ander gevoelen. Hij wilde noch op de politie wachten, noch ook maar met deze iets te doen hebben. Het moeilijke daarbij was slechts dat hij den pastoor, tot deze, zijn meening niet kon over halen. Reeds den volgenden morgen zond de eerwaarde heer Philips den dorpsdienaar naar den commissaris van politie in de naburige stad, welke op een paar uren afstand aan gene zijde der heide lag. Inmiddels bezocht Alex, zoo Vroeg als de voegzaamheid dit toeliet, Sophie. Hij berichtte haar het vreeselijke nieuws zoo voorzichtig en kiesch mogelijk, maar niettemin waren zoowel Sophie als juffrouw Vicky daardoor in hooge mate ontsteld. Te moeten denken dat zooiets op een christelijk kerkhof kan voorkomen, riep het kleine, bedaagde juffertje, ter wijl de handen wrong. Moord en grafschennis. Het is in één woord ijse- ijk O, wat een afgrijselijke, vreeselijke Ook automobilisten trof hetzelfde lot Zoo bevond zich de auto van den directeur der Staatsmijnen, den heer Frowein bij Overijst, toen in enkele minuten de van de heuvels links en rechts komende stroom, den wagen het voortgaan belette. Het water steeg in hoogstens 5 minuten tot 't portier. Eenzelfde lot trof een bestelwagen van Vroom en Dreesmann, terwijl verschil lende autobussen hun route niet kon den vervolgen en in allerijl moesten te rij den De wolkbreuk was betrekkelijk plaat selijk en strekte zich uil overBocholtz en Simpelveld over een oppervlakte van hoogstens 8 vierk. KM. In Eys, dat 3 K.M. van Simpelveld ligt, had men 'n kleine regenbui gehad en ston den de dorpsbewoners, blijde over den verfrisschenden regen aan de deur te kouten en elkaar wijzend op de donke re wolk boven Simpelveld, toen plots het was of de natuur stil stond en een geweldige watervloed zich van de heuvels naar het dorp spoedde, om ook daar alles onder water te zetten. De z.g. oude watermolen had vooral- veel van den storvloed te lijden. Het mechanisme was direkt defekt. Een koe verdronk. Bij den bakker L. wer den honderden kilo'a.graan door het water meegevoerd De man zelf trachtte nog wat van zijn have te redden, viel en brak een rib. Zware Canada-popu lieren werden bij een houtzagerij 50 meter verder gesleurd. Eensklaps stortte de steenen brug, die over de Eyser Beek ligt, ineen en de zware fundeering werd door de in een rivier veranderde beek meegesleurd De burgemeester van Mechelen, de heer Pappers, tot welke gemeente Eys behoort, was telefonisch van het onheil op de hoogte gesteld. Hij begreep er aanvankelijk niets van, daar het in het enkele kilometers verder gelegen Mechelen mooi weer was. Hij was echter spoedig ter plaatse en onder zijn leiding werd na 'n paar uur een tijdelijke noodbrug geslagen. Zoowel te Eys als te Simpelveld moesten verscheidene huisgezinnen met paard en kar door het water naar hooger gelegen huizen worden vervoerd. De 82-jarige juffrouw Bessems, die eveneens door het water verrast was, wilde men uit haar huis halen, doch men vond eerst een 15-jarigen knaap, die door den schrik was flauwgevallen en bracht dezen naar buiten, terwijl de vrouw tijdelijk op de tafel in veilig heid werd gebracht. Toen men terug keerde om haar te halen, vond men haar in het water liggen. Zij werd naar buiten gedragen, doch bleek reeds overleden te zijn. Wielerwedstrijd Sittard-Venlo v.v. De uitslag van den Zondag gehouden wegwedstrijd Sittard—Venlo v.v. (102 K.M.) had o.m. het volgende resultaat Amateurs 1 Beumers, Roermond, 3 u. Nieuwelingen: 1 Nauta, Amsterdam, 3 u. 24. Utreelitsche en Drentsclie werkloozen naar de Mijnstreek. De Limburgsche redacteur van »De Msb." schrijft: Dezer dagen werd medegedeeld, dat door geleidelijk wegtrekken der Duit- sche arbeidskrachten aan de Staats mijn Hendrik plaats zou komen voor 2000 ongeschoolde arbeiders, tusschen 18 en 30 jaar. Tevens wordt bericht, dat van de zijde van het Utrechtsehe gemeeentebestuur pogingen worden aangewend om aan genoemde mijn een paar honderd Utrechtsehe werkloozen te plaatsen. Naar ons dezer dagen ter oore kwam we geven het bericht onder voorbe houd zou bij de Staatsmijn Maurits het plan bestaan om aldaar 10001200 arbeiders uit de Drentsche venen aan den slag te helpen. Hoe sympathiek we 't een en ander op zichzelf ook vinden, we meenen hierbij toch even erop te moeten aan dringen, dat op de eerste-plaats onze werkloozen uit de streek dienen gehol- menschen, die zóó iets kunnen doen 1 Sophie was, tegen Torolds verwach ting in, de bedaardste van de twee. Zij weende niet, zij viel niet flauw, zij zag enkel spookachtig bleek en nam een onrustbarende kalmte in acht, terwijl zij aandachtig luisterde naar al het geen Alex vertelde. En toen hij zweeg, stelde zij slechts één enkele vraag Wie deed het? vroeg zij dood bedaard. Dat weet ik niet, ik kan het niet zeggen, stamelde Alex, door deze zonderlinge vraag in de hoogste mate verlegen. Wij moeten dat eerst nog te weten zien te komen. Wanneer uw papa vijanden bezat maar zelfs een vijand kan geen reden tot zulk een handelwijze bezitten. Hoe staat het met den man, dien wij in Bournemouth troffen Cicero Gramp Ik ben van plan morgen naar Londen te sporen en hem op te zoeken. Wanneer hij mij de waar heid kan zeggen, dan is zijn mede- deeling wel het geld waard, dat hij verlangt. Dat meen ik ook, Alex. Kunt ge niet vandaag nog vertrekken Hij schudde het hoofd. Er valt hier zoo ontzettend veel te doen, beste Sophie. De pastoor heeft op zich genomen, mevrouw Warren het bericht van het overlijden van haren echgenoot over te brengen. Ook neeft hij een boodschap naar Burchester ge stuurd om politie. Inspecteur Berger pen te worden. Maastricht telt er nog honderden te ineer omdat bijv. te Lutterade toch nagenoeg geen wonin gen beschikbaar zijn. Dit bezwaar geldt voor werkloozen uit de omgeving na tuurlijk niet, daar die niet behoeven te verhuizen doch per arbeiders trein kunnen komen. Ook blijken arbeiders niet uit de omgeving der mijn afkom stig toch meestal maar »trekvogels" te wezen. Provinciale verkeersinspectie. Verschenen is het rapport over het tijdvak 15 November31 December 1924 van de Utreehtsche provinciale verkeersinspectie. Behalve aanhoudin gen van minder ernstigen aard, hadden er 45 van beteekenis plaats. Hel grootste percentage overtredingen werd geconstateerd bij de wielrijders. Twaalf kregen een waarschuwing in verband met het in gevaar brengen van het verkeer. Bij de groep motor rijders werden nagenoeg geen overtre dingen geconstateerd. De automobilisten namen de wegvoorschriften over het algemeen goed in acht. De vrachtrijders bleken geringe kennis der verkeers- voorschriften te hebben ot althans deze weinig in acht te nemen. Er werden in de motorbussen chauf feurs en passagiers aangetroffen, die het rookverbod niet in acht namen. Enkele bussen vervoerden te veel passagiers. Een bestuurder had geen goedkeuringsbewijs. Andere bestuur ders weken niet voldoende uit. Op de bussen werd speciaal gelet en de goede resultaten zijn reeds waar te nemen. Doodelyk ongeluk. Op de Staatsmijn Maurits is de 18- jarige W. G. in dienst bij de Indus trieele Beton Maatschappij te Amster dam, terwijl hij weikzaamheden ver richtte bij de in aanbouw zijnde kolen- wasscherij, gestruikeld en 10 meter naar beneden gevallen. Hij werd dood opgenomen. Slapte. Bij de Kon. Sigarenfabrieken Goulmy en Baar te 's Hertogenbosch is wegens slapte aan 82 arbeiders tegen 23 Mei het werk opgezegd. 200 arbeiders blijven nog werkzaam. .De Gemeente-ontvanger ontslagen de Gemeente-seeretaris geschorscht. De Gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft Vrijdag vergaderd en wel ongeveer 6 uur in geheime zitting. Met algemeene stemmen is aan den gemeente-ontvanger, den heer A. J. J. de Meulemeester, ontslag uit zijn be trekking verleend, onder handhaving van de verantwoordelijkheid van het door hem tot dusver gevoerde beheer. Eveneens is met algemeene stemmen besloten den gemeente-secretaris, den heer C. J. A. van Liernpt, voor den tijd van 1 maand uit zijn betrekking te schorsen in afwachting van een ander onderzoek naar eventueel door hem gepleegde onregelmatigheden. De Heilige Theresia van het kindje Jezus. Zondag heeft te Rome in de St Pieter onder overweldigende belangstelling de plechtigheid der heiligverklaring van de Zalige Theresia van het Kindje Jezus plaats gehad. Het aantal Fransche pelgrims, dat ter gelegenheid van deze roemrijke ge beurtenis naar de Eeuwige Stad was opgetrokken, overschreed de 40.000. Verschillende familieleden en kloos terzusters van de orde der Carmelites- sen woonden de plechtigheid bij. Nadat Z. H. de Paus, die voorafge gaan door een stoet van kardinalen, aartsbisschoppen, bisschoppen en pre laten het kerkgebouw was binnen ge komen, de breve der heiligverklaring had voorgelezen, werd de plechtige Pausmis ter eere van de nieuwe Heilige opgedragen. Des namiddags begaf Z. H. de Paus zich wederom naar de St. Pieter om de nieuwe heilige te vereeren. zal vanmiddag hier zijn. Het was niet mijn verlangen, dat de politie zich in deze zaak zou mengen, maar p&stoor Philips stond er evenwel op. En waarom wenschtet gij da'lniet? Ik vrees, dat als die vagebond er de lucht van krijgt, dat de politie in deze zaak gemoeid is, hij zich alsdan uit de voeten maakt. Maar ik zal mor gen terstond naar hem toegaan, nog voor die geschiedenis in de couranten komt. Geloof je, dat deze Gramp iets met den moord en den lijkenroof heeft uit te staan Neen, dat geloof ik niet, gaf Alex fluks ten antwoord. In dat geval zou hij het zeker niet wagen, zich tot u te wenden. Alex, zeide Sophie na een wijl, dunkt je, dat de man, die het lijk van papa s'al, dokter Warren heeft ver moord Dat geloof ik stellig. Dokter War ren was in den bewusten nacht buitens huismisschien heeft hij den man ontmoet, toen dezen juist het lijk wilde wegbrengen en het gevolg daarvan was, de op hem gepleegde moord. Wie was mijnheer Brown, de zoo genaamde »stille man" eigenlijk. Dat weet ik niet, gaf Alex somber tot bescheid. Weet het soms iemand Niet dat ik weet. Misschien dat de politie het wel kan uitpluizen Sophie, lieve hemel, wat scheelt je? Wordt vervolgd. De bewoners van het Borgo, de wijk rondom het Vaticaan hadden voor de ramen van hun woningen rozen-ver sieringen aangebracht ter eere van de kleine Heilige, die heeft gezegd»Ik zal na mijn dood een overvloed van rozen laten regenen." De St. Pieter was des avonds rijk geïllumineerd. Driehonderd personen hadden werk met het ontsteken der overweldigende verlichting. Onweders. In Zuid-Frankrijk hebben hevige on weders gewoed. De bliksem doodde eenige personen en richtte op verschil lende plaatsen schade aan. De Fransche Generaal Mangin. De Fransche Generaal Mangin, wiens dood al is gemeld, is nog geen zestig jaar oud geworden. Hij is een groot legeraanvoerder geweest, die zijn land bijzondere diensten heeft bewezen. Hij moet beschouwd worden als de schep per van het zwarte leger, dat aan Frankrijk in den grooten oorlog zulke uitnemende diensten bewezen heeft. In dezen oorlog is Mangin een van de groote generaals geweest. Verdun dankt aan Mangin voor een groot deel zijn bevrijding. En ook de naam Cherain des-Dames, naam met den vreeselijken klank van vei bitterde ge vechten, blijft aan dien van Mangin verbonden. Toch was ook iemand als Mangin tijdens den oorlog niet veilig voorpolitieke invloeden. Zelfs werd hij, nadat hij zich van den Chemin-des Dames en 5430 krijgsgevangenen had meester gemaakt van het front terug geroepen. Toen Clemenceau Painlevé opvolgde heeft hij dit onrecht hersteld, welks bestendiging aan Frankrijk groote schade berokkend zou hebben. Mangin werd bevelhebber over het tiende leger en voerde dat tot de overwinning. De dagorder, waarbij Mangin toen vermeld werd luidt Onversaagd legeraanvoerder, die geen hinderpalen kent. Heeft op 11 Juni 1918 den tegen-aanval geleid, die het Duit sche offensief op Compiège heeft ver ijdeld heeft van 18 Juli tot 2 Augus tus een overwegend aandeel aan het tegen-offensief genomen, dat den vijand gedwongen heeft op de Marne en de Aisne terug te vallen. Den 20en Augus tus heeft hij den vijand op de Oise en de Ailette teruggeroepen. Heeft met zijn leger in één maand meer dan 30.000 krijgsgevangenen gemaakt en meer dan 600 kanonnen veroverd. De Echo de Paris en de Eclair vra gen voor wijlen generaal Mangin den maarschalksstaf, die ook aan generaal Gallièni na zijn dood is toegekend. Generaal Mangin was vader van een talrijk kroosthij laat een weduwe en 8 kinderen achter, waarvan het jongste is geboren in 1917, tijdens het groote Fransche offensief. Deze groote veldheer was zeer een voudig. Als generaal wilde hij zijn rang omringd zien met luister en pracht maar wat de mensch was, leert het volgendeToen zijn zwarte oppasser stierf, zag men in de straten van Parijs generaal Mangin en zijn zonen in den rouwstoet achter den lijkwagen van den armen neger. De Bulgaaarsclie moordenaars Behalve doodstraffen, opgelegd aan de Bulgaarsche groot-moordenaars, werden nog geldboeten gegeven van 20.000 tot 500.000 leva. De terechtstelling van Zadgorski is uitgesteld, vermoedelijk naar aanleiding van zijn verzoek om hem tijd te laten voor berouw. Koeff en Friedmann zullen vandaag of morgen in het openbaar worden terechtgesteld, ver moedelijk voor het front van de kathe draal, waar de aanslag is gepleegd. Lord Milner overleden. Te Londen overleed in den ouder dom van 70 jaren lord Milner, oud hooge commissaris in Zuid-Afrika, een der aanstokers van den laatsten oorlog in Zuid-Afrika. 49000 personen in de Ver. Staten in 1924 door auto-ongelukken gedood. Volgens een officieels statistiek zijn .n de Vereenigde Staten in 1924 490.000 personen door auto-ongevallen gedood en 450.000 gewond. 140-jarigen. Na dén 140-jarige Kaffer, waarvan onlangs een Zuid-Afrikaansch blad vertelde, heeft men nog een tweeden 140-jarige ontdekt De Engelsche vertegenwoordiger bij emir Abdoelah, den heerscher over Trans-Jordanië, heeft namelijk in een dorpje, niet ver van de Roode Zee, een Arabier aangetroffen, die 140 moet zijn, wijl hij als jongen van ongeveer 13 jaar de landing van Napoleon op de Syrische kust in 1799 heeft bijgewoond Nog niet heel lang geleden is de man, wiens hart nog jeugdig is geble ven, opnieuw in het huwelijk getreden Een vrouw in de verboden stad Lhasa. Een Fransche dame, madame Alexan der David, is na een omzwerving van 14 jaren in de nog weinig bekende streken van China en Tibet, te Parijs teruggekeerd. In 1911 was zij door het Fransche ministerie van onderwijs naar Indië gezonden om Boeddhistische teksten, etrekking hebbend o p de philosofie, te bestudeeren. Zij ontmoette in Indië den Dalai Lama, die door de Chineezen uit Lhasa verdreven was.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 6