Adverteer en U verkoopt Paardenverzekering II Veeverzekering Landbouwbond. P. Bom Zo., Venray Roolplanten te koop tot weiden van rundvee een flinke Trekhond een eei pui Rooi Districts-arbeidsbeurs Clemence Poels Frans Poels van den Landbouwbond Prin r Autobus-onderneming witte-, roode-, savoye-, spruiten, bloemkool en koolraap J. Bekkers, Schoolstraat Toegeloopen een GEVONDENEen rijwielplaatje. In lichtingen bij de Gemeentepolitie. GEVONDENen gedeponeerd bij de gemeente-politie, een portemonnaie met geld, welke achtergelaten in een winkel alhier. GEVONDENTwee rijwielplaatjes. Inlichtingen te bekomen Marechaussee kazerne. De Heer Hubert Janssen alhier» is benoemd tot Voorzitter van de Ver- eeniging ter bevordering van Rijks wege der Varkensfokkerij in Limburg. De Gezondheidscommissie te Venray vestigt de aandacht van de heeren landbouwers op het gevaar, dat het gebruik van Parijsch groen medebrengt. Dit zware vergif wordt als geschikt bestrijdingsmiddel van Emelten bruikt. Men zorge echter, dat kinderen en ook volwassenen zich niet begeven op land, dat met Parijsch groen behandeld is, voordat er ongeveer 14 dagen voorbij zijn. Accijns op den tabak. Vergunninghouders voor den verkoop van tabaksfabrikaten worden dringend verzocht op 1 Juni a.s. het jaarlijksch te betalen vergunningsrecht te voldoen. De verleende vergunningen tot het venten met tabak en sigaren vervallen ook op 1 Juni 1925. Houders dezer vergunningen moeten deze opnieuw schriftelijk aanvragen bij den Ontvanger der Accijnzen alhier. Heden Zaterdagavond om 8 uur zal de Fanfare »Sub Matris Tutela" te Oostrum een muziekuitvoering geven op de Groote Markt en in de feestweide der Schutterij »St. Anna" aan het Eind. Maandagavond wordt aldaar een concert gegeven door Venraysch Fan farecorps. In de etalage van den Heer Henri Camps, Groote Straat alhier, zijn tentoongesteld de prachtige collectie medailles, die voor het Groote Gildefeest alhier bestemd zijn. Op de markt van Woensdag was een flinke aanvoer van vee en biggen De veehandel ging vlot met veel koop lieden. Biggen 12 tot 20 gulden per stuk. Kramerijen waren er weer in overvloed. De kooplust was gering. Door de Verkoopvereeniging »St Anlonius" alhier, zijn deze week ver zonden 180 varkens. De uitbetalings- prijzen waren als volgt 17 stuks 5 78 ct. 41 stuks k 77 ct, 38 stuks a 76 ct. 55 stuks k 75 ct. 23 stuks k 74 ct. Zeugen van 6670 ct. Door den heer H. Willems al hier is in zijn mooie speeltuin en park een uitzichttoren gebouwd. Daar deze op een flinke hoogte is gebouwd en zelf 12 meter hoog is, kan men daar thans van een prachtig vergezicht genieten, voor slechts 10 cent per per soon. Aan »Driekus" veel succes. Woensdagmiddag werd alhier door Notaris Esser publiek verkocht een woonhuis met tuin aan de Paters- straat, bewoond door Mej. de Wed Voesten. Kooper werd de heer A. Cuppens, onderwijzer alhier, voor f 4700. Ook werd publiek verkocht het woon huis met bouwterreinen aan de Gas straat van P. G. Poels voor f 8060. Kooper werd de Gemeente Venray, Begunstigd door prachtig lente weer, gaf onze Fanfare op Hemel vaartsdag, haar eerste Zomerconcert op de Groote Markt. De verschillende stukken werden prachtig uitgevoerd, alle eer aan Direc teur Welting en niet minder aan de muzikanten. Met voldoening kunnen wij melden dat er zeer veel belangstelling was, ook van den kant der autoriteiten en merkten o.a. op onzen ZeerEerw. Heer Pastoor, den EdelAchtb. Heer Burge meester en meer andere. Eveneens waren verschillende heeren met hunne dames op het marktplein aanwezig. Ook de jeugd was flink vertegen woordigd en onze gemeentepolitie had moeite genoeg om daaronder de orde te bewaren. Wij kunnen niet anders zeggen, het is een zeer goed geslaagd concert en wij zien met verlangen meer zulke concerten tegemoet. De stukken hetwelke het Mannen koor ten gehoore bracht, genoten veel bijval en wij wenschen dit gezelschap veel succes op het concours te Tilburg, waarheen het zich morgen begeeft. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereeni- ging »De Zwaluw" van uit Orleans (Frankrijk) afstand 508 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 2e en 12e P. Kersten 3e en 11e H. v. Opbergen 4e A. Janssen 5e J. Gouman86e J. Vollebergh 7e en 8e Gebr v. Wanroy; 9e J Kusters10e G. v. Dijck13e J. Eibers; 14e J. Cree- mers; 15e Fr. Vermeulen 16e L. Maas- sen 17e H. Strijbosch. Duiven los Zondagmorgen 8 uur 45 min. Aankomst eerste duif 6 uur 17 min. 35 sec. Laatste duif Maandag morgen 5 uur 23 min. 49 sec. Pluimveetentoonstellingen in Limburg. In een gehouden vergadeiing van de Midden Limburgsche Pluimvee- en Konijnerifokkersvereeniging is besloten in den as. winter te Roermond een internationale pluimvee-tentoonstelling te houden. Provinciale Staten. De opvolger van wijlen den heer Everts als lid der Provinciale Staten van Limburg is de heer X. Thomeer te Horst. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3250000 eieren. Hoogste prijs f 7,50. Laagste prijs f 5,20. Ongelukken by paardenrennen. Zondag tijdens de wedstrijden van het paardenrennen op een terrein te Chèvremont, gem. Kerkrade, vielen bij de laatste ronde van den slotwedstrijd een paar Belgische jockeys van hun paarden. Een dezer werd niet ernstig verwond; zijn collega kreeg zware in- en uitwendige kneuzingen (hij brak o.a. den sleutelbeen) en werd in zorg- wekkenden toestand naar het zieken huis gebracht. Q-emeng-d Nieuws. De Candidaatstelllng. Dinsdag zijn met de candidaatstelling de verkiezingen voor de Tweede Kamer ingeleid. Bijzondere verrassingen heeft zij niet gebracht, tenzij men de toenemende versnippering der partijen als zoodanig zou willen bestempelen. Het aantal partijen, dat om een Kamerzetel kampt, is al weer grooter geworden. Waren er den vorigen keer een 30-tal, thans zijn er al een 35 Vooral onder de liberale elementen treedt die versnippering sterk aan den dag- Dat wijst er op, hoe in verschillende kringen het algemeen belang steeds meer wordt achtergesteld bij het najagen van groepsbelangen. Motorbootje overvaren. Twee vrouwen en een man verdronken, Donderdagmorgen is onder Nieuwer- Amstel te Amsterdam een motorboot overvaren door een andere motorboot, waardoor deze bijna dadelijk zonk. 12 inzittenden geraakten te water. Hiervan werden er 9 gered. Verdron ken zijn een 53 jarige vrouw met haar 27 jarige dochter, en een 18 jarig jongeling. De autobus als spoorweg-concurrent, De eerste autobusdienst op langen afstand is Woensdag geopend tusschen Utrecht en Arnhem. Voorloopig rijden er twee diensten per dag, om 8 uur en om 2 uur uit Utrecht. Neemt de dienst op, dan zal hij spoedig belangrijk worden uitge breid. De passagiers zitten op luchtkussens waaronder zich wederom kussens met spiraalveeren bevinden. Aan alle hoeken bevinden zich zijlichten terwijl het chassis slechts» enkele decimeters boven den grond ligt. De plaats waar in- en uitgestapt wordt is 's avonds verlicht. Afschaffing visa? Het Berliner Tageblatt van 10 Mei meldt van de meest bevoegde zijde te hebben vernomen, dat een overeen komst is getroffen tusschen Duitschland en Nederland waarbij het visum van 1 Juni a.s. af voor beide landen zal opgeheven worden. De zomertyd. Bij kon. besluit is thans bepaald, dat de zomertijd 5 Juni ingaat en 4 October eindigt. Arme kleine. Bij een brand iu een perceel aan den Amstelveenschen weg is Maandagnacht een 2-jarig kind in den rook gestikt. Het perceel brandde geheel uit. Een man liep ernstige brandwonden op Kind in brand. Te Bergeijk kwam het 8 jarige meisje S. in aanraking met de kaarsjes der Meiversiering tengevolge waarvan haar kleeren in brand geraakten. Het meisje bekwam gevaarlijke brandwonden, 'n dure weigering. Een Westerwoldinger, wiens eigen dommen publiek zouden worden ver kocht, omdat hij steeds weigerachtig bleef 47 cent waterschapslasten te be talen, offerde.... 180 gulden voor de sedert gemaakte rechtskosten. Onweer. Maandagavond ontlastte zich boven Oss een hevig onweder, dat een slacht offer geëischt heeft. De kolenhandelaar M Zondag, wonende Kromstraat, die onder de electrische lamp eene courant zat te lezen, werd op slag gedood. In verschillende in die omgeving liggende woningen der R.K. kerk van het. H. Hart en pastorie werd op eens het licht onklaar. Te Eindhoven sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer P. Verhoeven, met het gevolg, dat.de boerderij geheel afbrandde. Vier geiten en twee honden kwamen om. De inboedel is niet verzekerd. Te Westerhoven werden drie koeien in de wei gedood door het hemelvuur. Bij het onweder dat Maandagavond boven Weert woedde werd een koe door den bliksem doodgeslagen. Te Doodewaard (Betuwe) is de blik sem geslagen in het huis, bewoond door de wed. van Rekum en gebr. Hendriks. Het huis brandde geheel af De inboedel kon niet in veiligheid worden gebracht. Verzekering dekt de schade. Te Gemert in de Morlelsche Peel, brandde de boerderij van H. Goossens door het inslaan van den bliksem af. Het vee werd gered doch de inboedel werd een prooi van het vuur. Verdronken. De 22-jarige kistenmaker C. Kooy te Leeuwarden is bij het zwemmen ver dronken. Woensdagmiddag is in de Dommel te Eindhoven de 19-jarige bankwerker J. Engelman uit Boxtel bij het'zwemmen verdronken. Te Apeldoorn is bij het zemmen in het Kanaal ter hoogte van de Zwanen- sprong de 18-jarige IJ. verdronken. Intern, tentoonstelling voor de Schoen en Lederindustrie Waalwyk 1925. In de laatste hoofdbestuursvergadering van bovengenoemde tentoonstelling is o.m. besloten den lotingsdatum voorde stands vast te stellen op Woensdag Juni a.s. De geraamten der reusachtige hallen zijn reeds op de terreinen opgesteld, en de diverse binnenwerken vorderen buitengewoon. Er worden sintelpaden aangelegd met de vereischte stofvrijmaking, terwijl voor de groote dra veis jen een geheel afzonderlijke baan wordt aangelegd. Zakkenrollers. Op de markt le Nijmegen werd een boerenvrouw hel slachtoffer van zakken rollers, die haar een beurs met eenige honderden guldens ontrolden. Vermist. Sedert Dinsdag zijn twee meisjes van den arbeider Arends te Odoorn, 9 en 11 jaar oud uit de ouderlijke woning verdwenen. Raadselachtige vondst. Te Giessen-Nieiiwkerk zijn, volgens de »Stand." bij het graven van een riool menschelijke beenderen gevonden. Men vermoedt, dat deze van den kaas koopman L. S. v. d. G. afkomstig zijn, die in 1898 spoorloos verdwenen is. Er werd 'oen aan een misdaad gedacht. Een onderzoek is ingesteld, Hagelslag. Een zware hagelbui j 1. Zondagmid dag in den Statenpolder, onder Amster dam, heeft een schade van omstreeks f 50.000 veroorzaakt aan gebroken ruiten van broeikassen en te velde staande gewassen. De schade treft voornamelijk 'n twaalftal tuinders, van wie één slechts verzekerd is. Van de overige worden er verschillende door de financieele schade met ondergang bedreigd. De hitte in Duitschland. In Berlijn en in andere gedeelten van het Duitsche rijk heerscht een groote hitte, waardoor groote boschbran- den zijn ontstaan. Een enorme brand brak uit in het district Naugaard (Midden-Pommeren) Militairen moesten helpen om den brand te blusschen. Omtrent de groote boschbranden in Pommeren wordt nog bericht, dat de waarde van de vernietigde bosschen alleen op 10 tot 15 millioen goudmark wordt geschat. De totale schade zou veel grooter zijn. Onweer in België. Een telegram uit Brussel meldt, dat de bladen in talrijke berichten uit de piovincies melding maken van onweders die gedurende de laatste dagen in België hebben gewoed en vrij ernstige schade hebben aangericht. Enkele personen zijn gedood. De »Libre Belgique" deelt mede, dat Dinsdag een onweer van ongekende hevigheid, vergezeld van hagel, in de nabijheid van Luik losbrak. Aldaar werd voor verscheidene millioen francs schade berokkend- Drama in een danszaal. Een treurig voorval, dat een droevig licht werpt op zekere moderne zeden, heeft zich te Parijs afgespeeld. De 18 jarige Marcel Beaumont n«>odig- de een zekere Marie Lenay in een danshuis in de Rue Saint Foy ten dans Beaumont trapte onder het dansen de jongedame op lompe wijze op de teenen. Mademoiselle Lenay danste voort, doch opnieuw, ditmaal met zijn volle gewicht, kwam-de jongen op de teenen van het meisje neer en maakte ten overvloede nog een grap met het geval, daarbij luide lachend. Mile Lenay greep nu een groot mes en plontste dit in het lichaam van haar partner. Het mes doorboorde den maag wand van haar slachtoffer. De jonge man ligt nu in hopeloozen toestand in het ziekenhuis, terwijl mile Lenay ge arresteerd is. De mynramp by Dortmund. Omtrent deze verschrikkelijke ramp verneemt men nadere bijzonderheden. Door den zeer grooten luchtdruk er zijn ongeveer 2000 K.G. dynamiet en andere ontplofbare stoffen ontbrand is de mijn over 300 Meter gescheurd, dientengevolge is de reddingsarbeid zeer moeilijk. Omtrent de oorzaak van de ramp zijn nog geen bijzonderheden bekend. De mijnwerkers moeten, naar de Crt. meldt, door de giftige gassen een ver- schrikkelijken dood hebben gevonden. De tot dusver geborgen lijken zijn ten deele onherkenbaar verbrand. Een der verongelukten kon, nadat 2i/t uur de kunstmatige ademhaling was toegepast, weer in het leven worden geroepen. In lange rijen liggen de dooden, deels nog met de werktuigen in de verstijfde handen, allen met ontzetting in de oogen, waaruit het licht gedoofd is. Familieleden stonden bijna den ge- heelen nacht voor den mijningang te wachten, waar zich hartverscheurende tooneelen afspeelden. Het aantal dooden, veroorzaakt door de mijnramp bij Dortmund, is tot 43 gestegen, het aantal gewonden lot 34. Door de ontploffing is de mijn over 300 M. vernield. Het Internationaal Verbond van Mijnwerkers zal binnenkort 'nbizondere conferentie bijeen roepen om over nieuwe veiligheidsmaatregelen voor de mijnen te beraadslagen. Een royale millionnair. De 74-jarige Engelsche millionnair Bernhard Baron is bezig zich door royale schenkingen van zijn overtollig geld te ontlasten. Zijn giften aan particulieren, aan ziekenhuizen en andere instellingen zullen weldra een millioen pond ster ling beloopen. In een paar jaar tijd gaf hij 700.000 pond weg en is nu van plan een be drag van 300.000 pond weg te schen ken. Een dorp afgebrand. Uit Tampico wordt gemeld, dat het dorp Zacamizyle met 2000 inwoners geheel door brand verwoest is. 15 graden vorst. Volgens een bericht uit Winnipeg heeft een vorst van 15 graden ernstige schade aangericht aan het koren in West-Canada. In vele districten werd de voorjaars- oogst vernield, zoodat de farmers ge dwongen zullen zijn om opnieuw te zaaien. Ze leeren het nooit. Ik zag, ik zag wat jij niet zag Wat zag je dan Iets raars. Een uitverkochte schouwburgzaal Een stadje zonder kletsschandaal Was het een Ako op 't perron, Die U een duppie wiss'len kon Een straatjoch met een schoon gezicht? Een krant zonder beroofbericht Een taxi, die te langzaam reed Of een Karpaat als heer verkleed Een man met géén belastingbeer Een kapper, die niks zei van't weer? Een, die de honderdduizend trok? Een meisje met een lange rok Een meisje zonder pagekop Een beursman met een nette mop Wat ot ik zag Het is géén mop Een tram, daar stond een dame op Ze sprong ik stond eenvoudig paf. Er niet achterstevoren af. CLINGE DOORENBOS. Worden gevraagd 4 boerenknechten 2 boerendienstmeiden 4 hu'gerdienstmeiden 6 flinke landarbeiders 3 schildersknechten 2 keukenmeiden 1 noodhulp keukenmeid 2 Mmmermansknechts 2 jongens van 13—15 jaar op boerde ij 1 paardenknecht voor Bliiterswijk Bieden zich aan 1 machinist of «Uoker 2 nette bakkersleerl na en 1 hoerenarbeider met gezin (v ije woning) 1 bakkersknecht 3 jaar aan het vak 1 timmerman-leerling 1 smid bankwerker 1 hurgprrtienstmpid 16 jaar IN PLAATS VAN KAARTEN ZUmiJKZ D1BISTS* VSKEAY- Parochiekerk Morgen gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum, vertrek uit de kerk te halt 8 2 uur Groote Congregatie en collecte voor het St. Petrus Liefdewerk, hall 3 herhalingscatechiamus, 3 uur Lot en Rozenkrans. Maandag half 8 jaarg. roor Gerard Geurts, Johanna Buggems en ouders, 3 uur uitvaart veor Maria Wismans. 7 uur Lof en Rozenkrans. Dinsdag half 8 leesmis voor Maria Wismans, als lid der Mariacongregatie, 8 uur leesmis, 9 uur gezongen Huwelijksmis Woensdag halt 8 jaarg. voor Jan Jochijms en echtgenoote, 8 uur jaarg. 2e klas voor Catharina Henrietta Heris Donderdag half 7 te Veltum H. ïfis, half 8 jaarg. voor. Johanna Buggems. 8 uur besteld jaarg voor de overleden familie EJerbeck en Meijer, 7 uur Lof en Rozenkrans. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur besteld Sol. jaarg. voor Philip Esser en echtgenoote. Zaterdag vigilie voor het Hoogfeest van Pink steren. geboden vasten en onthoudingadag Kwart na 7 de wijding der doopvont, waarna de Hoog mis, 7 uur Lof en Rozenkrans. De kinderen der 6e klas komen dezen dag te biechten. Paterskerk. Morgen om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onder- richtiog, 8 uur Hoogmis met preek, 5 uur Lof en Kroontje. Vergadering 3e Orde kwart over 9 voor de mannen, om 2 uur voor de vrouwen Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antooiua, half 8 Lof eo Kroontje. Vrijdag half 8 Hoogmis, half 8 Lof en Kroontje Zaterdag om half 8 de plechtigheden, waarna de Hoogmis. lederen avond der Meimaand, behalve Zonen Feestdagen, om half 8 Kroontje, Ondertrouwd en Burzaco F. C. S. Buenos-Aires, Sarmiento 357 Huwelijksvoltrekking te Burzaco 2 Juni a.s. Verbetering van binnenwegen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis dat op verzoeken van particuliere per sonen belanghebbenden om verbetering van wegen geen acht kan worden ge slagen. Alle wegen, die onder gebruikmaking van hand- en spandiensten dit jaar voor verbetering in aanmerking komen worden successievelijk verbeterd vol gens een plan, opgemaakt door Bur gemeester en Wethouders. Het spreekt van zelf, dat nie'overal gelijktijdig kan worden begonnen, Men dient dus geduld te hebben. Omtrent binnenwegen van meerder belang, kan steeds nog overleg ge pleegd worden, echter uitsluitend door tusschenkomst van de officieele orga nisaties, als regel dus de bestaande landbouwbonden. Alle verzoeken aan den Gemeenteop zichter van belanghebbenden, houden dQn dienst van gemeentewerken slechts op en brengen dus vertraging. Men wordt daarom verzocht, behou dens buitengewone omstandigheden in gevallen van dringenden aard, zich van verzoeken om verbetering van wegen aan den Gemeenteopzichter te onthouden. Deze moeten toch worden afgewezen indien ze afwijken van het vastgesteld plan. Venray 20 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. SÏÏEGEKÏ.IIIB STAID VBHBAY, van 1522 Mei. GEBOREN Sophia J L. Th. Pouwels, Hoenderstraat. GEHUWD Wilhelmus Janssen, 56 jaren, landbouwer te Wanssum en Anna C. Gerrits, -40 jaren, Venray Hermanus H. Wismans, 28 jaren, landbouwer te Venray en Martina Verstappen, 24 jaren, te Ven--ay. OVERLEDEN Hendrik J. Tytelaer, 67 jaar, Overloonscbe weg Maria Wismans, 70 jaren, Klooster Jerusalem 1 patiënt St. Servatiusgestichi 3 patiënten St. Annagesticht. 16 Wegens familie-omstandigheden is a. s. DINSDAG onze zaak gesloten. Kinderen Claessens Groote Markt. Betaling der premie ZATERDAG 23 MEI, 's namiddags van 7 lot 8 uur bij H. CREMERS te LULL ZONDAG 24 MEI, voorm. van 11 tot 12 uur te OIRLO in het Bondsgebouw De premie bedraagt 1 van de laatste schatting. Het Bestuur VINC. PYLS, Voorzitter o0 B. KRUYSEN, Secretaris. v%n Schoolsi [fa 6 Primi ei kapok nj luw, slt 7J prima c, Dezell leelig, Dezei' o met bi 0{ stores, f 21 prima o eendftjg Wij d, prima o Let fa vulling. wij 4« 1 en it prima j stof prït pe ei Deze z beter, d o Matrass ;d gras eo De r re pengras f lage p matrass B aan d; verdien ZIJT d koopere »ii grasmal Wij B! grasmal ij lage pn !o Priic Java a per van den Betaling der premie voor OOSTRUM, LULL, BOSCHHUI ZEN en BRUKSKE ZATERDAG 23 MEI 'snam. van 78 uur bij H. CREMERS te Lull. Premie bedraagt 1 pCt. der laatste schatting. 26 Het Bestuur, VINC. PYLS, Voorzitter. B. KRUYSEN, Secretaris Voor het vervoer van personen per autobus eiken Donderdag en Zaterdag naar VENLO, bevelen wij ons beleefd aan. Vertrek vanaf Postkanfoor circa half 8vertrek Venlo vanaf café voorheen Nuyts circa 1 uur. Alle Zon- en Feestdagen gelegen heid tot het 30 vervoeren van gezelschap' pen en vereenigingen naar feesten, wedstrijden, Piasmolen, H. Land-stichting, Bedevaart Box meer enz. 2e Pinksterdag gelegenheid naar de Piasmolen en H. Land-slichting te rijden. Spoedige opgave gewenscht. Alsmede mijn bekend soort Stekrubenzaad groote gele blauwkop Met het oog op de a.s. Landbouw tentoonstelling raad ik ten zeerste aan een proef te nemen met een prima nieuw soort stekrubenzaad uit Denemarken ingevoerd. Aanbevelend, 28 VENRAY Gelegenheid bij P. VAN DEN BOOMEN, Veulen Tegen betaling der onkosten terug te bekomen bij JOH. PEETERS, Beek- weg 20 10 primi pe Nergen ic Si ii prima, zwaar Dit beproel n goede voor J doordai c Wij ke ic voor es )1 In lie! ij OPBEi e geleget bij JE) j bij We 15 wei Groote M 11 w. di 60 bij W» i Roode i 5000 Ki Smakt bij afo Kilo 1

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2