Goralütt Winters BOXMEER WIJ aawswraaiaTOia. Meeverzekering Betaling der premie Tuinbouwbond Openluchtspelen een naaistersleerlinge Hoornvee en varkens. a&siaaatfaao) aaaaa^aaö): Paardenverzekering WIJ prima eetaardappelen oude fiets copieerpers 2 dragende varkens 5 scheutelingen een partij biggen Q-emen^d Nieuwe. Districtsarbeidsbeurs VENRAY. 10 tot den 15 Mei a s. in te leveren bi] den kassier. der Fokvereertigirig Eensgezindheid". op Zondag 10 Mei op Zondag 17 Mei LEUNEN. te OVERLOON Inschrijvingen voor het te verpachten Buffet op het feestterrein, Maandag 11 Mei Aanbesteding Het. bouwen van een Landhuis. Aanbesteding Het. bouwen van een Boerderij. van den Landbouwbond mm savoye-, roodc-, witte en bloemkool planten Kapok-VI atrassen Zeegras- M atrassen Te Koop m mm 20 patrijs Leghorns TE KOOP TE KOOP Te koop Te Koop TE KOOP van dè Tweede Kamer, J. Everts Sevenum, lid van de Ged. Staten van Limburg Plechtige Installatie. De installatie van den nieuw be noemden Pastoor van Venray, den ZeerEerw. Heer II. H. J- Greymans, zal morgen Zondag op plechtige wijze plaats hebben. De ZeerEerw. Heer Pastoor zal door de WelEerw. Heeren Kapelaans, Leden van het Kerkbestuur en Huiterclub, des namiddags half drie worden afge haald te Oostrum. Vertrek naar Oostrum vanaf de Groote Markt om kwart over twee. Aankomst begin Hofstraat nabij Gou- mans om kwart voor drie, alwaar de ZeerEerw. Heer Pastoor zal worden opgewacht door de verschillende in deze Parochie bestaande muziekgezel schappen, waarna de stoet zich zal opstellen en trekken als volgt: Hofstraat, Groote Straat, Paterstraat, Paterslaan, Langstraat, Leeuwstraat, Schoolstraat, Marktstraat en Groote Markt. Daarna plechtige installatie in de Parochiekerk en Lof, waarna receptie op de Pastorie. De parochianen van Venray en Oostrum worden beleefd verzocht te vlaggen. Credo-film. De Credo film, zóó als ze door den heer De Laat is gewijzigd, voldeed zeer goed, Zondag en Maandsg j.l. Maandagavond echter was er telkens oponthoud. Naar wij vernemen, heeft de Directie van het Patronaat besloten geen filmen, hoe schoon ook, meer toe te laten zoo lang er moet gewerkt worden met een z.g. gelegenheids-in stallatie. Als een bijzonderheid mag wel vermeld worden, dat hier a.s. Dinsdag niet minder dan elf paartjes door den huwelijksband zullen vereenigd worden. Een dergelijk hoog getal werd op één dag nimmer bereikt. Inspectie Verlofgangers. De inspectie over de verlofgangers der lichtingen 1912 en 1916 zal plaats hebben alhier in het Patronaat op 4 Juni a.s. GEVONDEN een gouden oorbel. Inlichtingen hij de gemeentepolitie. De Schutterij »St. Anna" alhier zal morgen deelnemen aan de groote Gildefeeslen te Boxmeer. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereeni- ging »De Zwaluw" met oude duiven van uit St. Denis (Frankrijk) afstand 402 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 14e H. Arts2e en 7e P. Ker sten 3e en lie II. Strijbosch4e J. v. Dijck5e J. Kusters6e, 9e en 18e G. v. Dijck 8e J. de Bruin 10e, 12e en 15e J. Eibers; 13e en 17e F. Ver meulen 16e J. Vermeulen. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 12 u. 24 m. 47 s. Laatste duif 12 u. 43 m. 16 s. MERSELO. Zondag na de Hoogmis bracht de Fanfare eene serenade aan den ZeerEerw. Heer Rector Lippers. Door den heer J. H. Jaspars werd den nieuwbenoemden Rector een hartelijk woord van welkom toegesproken na mens fanfare, schoolkinderen, onder wijzend personeel en in het algemeen namens alle inwoners. De ZeerEerw. Heer Rector bedankte voor de hulde en vereering hem be toond en beloofde aan de talrijke aan wezigen de voetstappen van zijn voor ganger te drukken en hen op gods dienstig en stoffelijk gebied steeds te steunen en met raad en daad bij te staan. Moge het den Zeereerw. Heer Rector Lippers gegeven zijn lange jaren in ons midden als zielzorger werkzaam te zijn. OIRLO. Wedvlucht Deventer (106 K.M.) der Postduivenvereniging »De Voorbode" alhier. le, 8e 9e J. Gommans 2e M. Dinghs; 3e, 4e 5e G. Smits6e, 13e, 15e F. Wijes7e Gebr Joosten 10e 11e Th. Lemmen 14e M. Geurls. De Nederlandsche paarden te Milaan De enorme indruk, dien onze paarden in Milaan maakten, kwam ook tot uiting, aldus schrijft men aan de N.R.Ct. toen een van de Italiaansche fokkers „den kolder in den kop" kreeg en in combinatie met enkele anderen die dus ook warm waren, met alle geweld den 3jarigen hengst Fair van Gebr. Aernouts te Sluis koopen wilde en een millioen lire (vandaag 103.000 gulden) bood. De heer A. Aernoudts ging van huis met de opdracht onder geen voorwaarde te verkoopen dan tegen een fantasieprijs, maar met het per soonlijk gevoelook daarvoor is hij niet te koop. En het bod werd dan ook afgeslagen. De geheele Nederlandsche fokkerij kan met deze weigering worden gelukgewenscht. Want aan dergelijke absoluut superieure vaderpaardjes heeft de Nederlandsche fok kerij een schreeuwende behoefte. Het is juist de kwestie voor de groote Nederlandsche fokkerij geweest, toen de oude Belgische kampioenen de een na den ander stierven, of wij in Nederland de waardige plaatsver vangers zouden fokken. De kans ze nog eens uit Belgie te halen was gering en het begon er voor sommige fokdistricten in dit opzicht een paar jaar geleden niet rooskleu rig uit te zien. Goede hengsten genoeg, maar absoluut superieure vaderpaarden van inter nationale klasse zag men niet verschijnen. Ja, er was er één, doch deze stond in een uithoek van het fokkersland: de Indigéne de Wisbecq zoon van Cavalier de Grubben, dien Gebr- Aernouts in het najaar van 1921 nadat de 4jarige hengst het kampioenschap van Nederland behaald had, verkochten aan de Hengstenassociatie Venray - Horst—Seve num voor f 45-000. In Februari 1921 hadden de Denen voor dezen hengst vergeefs f 50.000 geboden. Hij had dat jaar in Sluis voor ongeveer f 15000 dekgeld verdiend en nu, in het voorjaar van 1925 verkochten zijn oude eigenaren, gebr. Aernoudts 9 zijner zonen als goedgekeurde hengsten uit de in 1921 door hem in Zeeuwsch-Vlaanderen met irqir"róie SiipeneiiTe zware metnen tnans een zeer groote behoefte heeft aan een absoluut superieuren jongen hengst. Trouwens de heer Aernoudts weet ook, wat Fair in de eerst volgende jaren kan opbrengen. Waar hij per seizoen dekken zal de 20 beste fokmerrien van de stallen Aernoudts, ruim 40 merrien op met contract waarvan de hengstveulens verblijven aan de stallen Aernoudts en verder een aantal merrien tegen 300 gulden dekgeld Wat zullen over 3 jaren een 30tal hengst veulens van dezen vader waard zijn. Wat een superieur vaderpaard waard is, bewijst bovengenoemde Cavalier de Grubben, die nadien in de streek van Venray nog een superieur hengstveulen verwekt heeft Cava lier de Loonenhof, thans het eigendom van Gebr. Quadvlieg te Schaesberg en die in Milaan de tweede der 3jarige hengsten werd achter Fair. Van Cavalier de Loonenhof ver wacht men, dat hij de oude fokkerij in Zuid en Midden-Limburg weer tot nieuwen bloei zal brengen. Er zijn noch in Nederland, noch in Belgie betere jonge hengsten dan deze beide zonen van Cavalier de Grubben, en de Belgen, die voor Milaan driejarige hengsten hadden ingeschreven, lieten deze wijselijk thuis, toen ze van deze Nederlandsche inzen dingen den wind kregen. Ook onze merriën hebben in Milaan buiten gewone bewondering geoogst. De eerste prijswinster der oudere merriën Hermine (B 4315) van de stallen Dobbelaere te IJzen- dijke, is niet te slaan. Wij hebben den be kenden Brusselschen paardenkenner A. van Broekhuyzen in den Haag in 1922, toen Hermine kampioene werd hooren zeggen, dat op deze merrie niets aan te merken valt „ze heeft niet één fout". Wat ze als fokmerrie waard is bewijst het feit, dat haar zoon Albion d'Hermine in Milaan den tweeden prijs behaalde der tweejarige hengsten, achter een zoon van Cousin de Laboureur, onzen kampioenhengst van 1924. Men ziet bon sang ne peut mentir. Wat de hoofdzaak is Italiaansche fokkers en Nederlandsche fokkers hebben elkaar ge vonden. Men was in Italië niet alleen opge togen over onze paarden, maar kon het ook best vinden met de „Olandese" autoriteiten zoowel als fokkers, die het Nederlandsche stamboek vertegenwoordigden. De voorzitter jhr. van Vredenburch, heeft er slag van met paardenfokkende menschen om te gaan. waar deze ook geboren zijn, en de Italiaansche autoriteiten waren in een woord charmant. De Italiaansche minister van landbouw kwam zelf de prijzen uitreiken, en het publiek ver drong zich in zulke drommen in de stallen, dat de Nederlandsche paardenknechts soms haast in de verdrukking geraakten. Met hun keurige witte pakjes en rood-wit-blauwe jockey-pet, hadden ze bij het voorbrengen der paarden in den ring het hart der Italianen reeds gestolen. Onweder. Tijdens het hevige onweder dat Dins dagmiddag boven Blerick woedde, sloeg de bliksem op den schoorsteen der woning van den landbouwer J. B. op den Boekenderberg, tengevolge waar van dezen schoorsteen uit elkaar werd geslagen en het dak eenigszins be schadigdeen dergelijk geval deed zich voor bij den landbouwer J. L. in het gehucht Boekendin beide gevallen werd gelukkig geen brand veroorzaakt. OVERLOON. Verleden Woensdag werd alhier een cursus in pluimvee- teel L voor vrouwen en meisjes, geopend. De lessen, welke door circa 30 leer lingen gevolgd worden, worden gege ven door den Heer J G. Jan,ssen, Leunen. Uit vorenstaande blijk: wel dat men hier veel voelL voor de pluim veehouderij. Woensdag had de voerman Swinkels, werkzaam aan de Steenfa briek alhier, het ongeluk te vallen, waardooor hij een trap van het paard kreeg. S. moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Nieuwe veiling tc Venlo. De vierde Men schrijft uit Venlo Er bestaan plannen, om in de Roode- straat een nieuwe veiling voor groen ten, zuidvruchten enz. le stichten. Een terrein is bereids aangekocht. Iletwoidt de vierde veiling. VENLO. Den geheelen winter door en de eerste lenteweken incluis is de Maas vrij hoog geweest. Onverwacht is ze de laatste dagen weer gaan was sen en werd zelfs de opgehoogde haven blank gezet. De schepen ankeren weer in de binnenhaven, terwijl de uit breidingswerken der haven voor den zooveelsten keer stop staan. Heel wat Maasweiden liepen onder. Jammer van het gras, dat zoo goed stond en zooveel beloofde. Gelukkig werd Dinsdag reeds val geconstateerd. Een dienstmeisje vond dezer dagen in de Klaasstraat een biljet van honderd gulden. Zij vermoedde wel, dat het door een boerenvrouw verloren was, die daar passeerde. Deze werd aan de Parade aangetroffen en merkte toen pas het verlies. Tot belooning ontving het eerlijk meisje.... niet eens een woord van dankDankbaarheid en fatsoen zijn bloemen, die niet in eiken levenstuin bloeien 1 ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3450000 eieren. Hoogste prijs f7.10. Laagste prijs f5 10. Limburgsche Voorschotbank „De Maas" Maastricht. In de op Vrijdag 1 Mei gehouden algemeene vergadering van Aandeel houders is de Balans en Verlies- en Winstrekening over 1924 goedgekeurd. Na behoorlijke reserveering Is het dividend, evenals het vorige jaar, op bijt pCt. vastgesteld. Doodelyk Mijnongeluk. In de staatsmijn Hendrik te Rumpen is de 25-jarige sleeper J. W. uit Vlodrop van een aanzienlijke hoogte gevallen en korten lijd later aan de gevolgen overleden. W. was ongehuwd. Poging tot doodslag. Voor de rechtbank te Maastricht werd Dinsdag tegen zekeren v. d. II. uit Heerlen wegens poging tot doodslag op J. v. d. M. aldaar en op een politie agent te Schaesberg 10 jaar gevange nisstraf geëischt. KEfOtKAUE. De gemeenteraaa ue- sloot tot afschaffing van de winkelslui ting, die sinds enkele maanden bij wijze van proef tot einde van dit jaar was in werking getreden. Een inbraak in een R. K. kerk. Naar het »O.D." verneemt is in den nacht van Zondag op Maandag in de kerk in het Amsterdamsche Veld in de Drentsche venen een heiligschen- nende inbraak gepleegd. Een of meer bandieten zijn op onverklaarbare wijze binnen de R. K. Kerk weten te komen. Den volgenden morgen vond men de kerk gesloten. Geheel het tabernakel echter, waarin zich H. Hosties bevonden was uit de kerk verdwenen. Waarschijnlijk hebben de inbrekers met valsche sleutels de kerkdeuren weten te openen en na hun gruwelijke daad weer gesloten. Van het tabernakel was lot dusverre geen spoor te ontdekken. Brabantsche veeziekte. Onder het vee van enkele landbou wers zijn in Helmond en omgeving reeds gevallen met doodelijken afloop voorgekomen van de zoogencamde «Brabantsche veeziekte". 't Is te hopen dat men door spoedige deskundige hulp er in moge slagen 'deze kwaal, welke reeds in Verscheidene gemeenten slachtoffers heeft geëischt, afdoende te bestrijden. Het Bossche drama. De rechtbank le 's-Hertogenbosch veroordeelde Donderdag W. S. wegens ontucht met zijn eigen kinderen tot 4 jaar gevangenisstraf conform den eisch, en wegens diefstal van lood ten nadeele van zijn patroon Grasso tot 1 jaar ge vangenisstraf. De eisch hiervoor luidde 3 jaar. De opkooper v. L. werd wegens heling tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De eisch luidde 2l/i jaar. Noemt men dat ook bezuinigen? In de gemeente Uden, bevindt zich thans eene U. L. O. School met niet minder en niet meer dan veertien (14) leerlingen. Voor deze leerlingen staan dagelijks niet meer en niet minder dan één hoofd plus twee onderwijzers, die le zamen uit de schatkist halen een bedrag van ruim elf duizönd zeven honderd gulden zegge f11700. Zou hier ook niet een aardig duitje op bezuinigd kunnen worden Maaskanalisatie. Naar de Msbd. uit Grave verneemt zullen de werken aan de Maas in de omgeving van Grave dezen zomer in verband met de bezuiniging niet wor den voortgezet. Arbeiders uit de Drentsche venen naar Eindhoven. De Tel schrijftBinnen afzienbaren tijd zullen zich hier, naar men ons mededeelt, 140 bewoners uit de Drent sche venen komen vestigen, ten einde te werk te worden gesteld, vermoedelijk op de Philips-fa^rieken. BVaeSRLIJKB STAID YKHEAY. van 17 Mei. GEBOREN Johanna G. Thijssen, Merselo. Henricus A. Reijnders, Smakt. Johannes M. Goopmans, Veulen. Antonia H. A. C. Wijnhoven, Hen- seniusstraat. Theodorus J. Wetterhaan, Zwarte Klef OVERLEDEN Anna M. van Ham, echtg. van G. H. Trommar, 55 jaren, Stationsweg. Maria Th. G. Polten 16 jaren, Lsngstr, Frans J. P Weijs, 1 jaar, Steeg. Hubertus Janssen, wedn. v. L. Strij bosch, 77 jaren, Oirlo. GEHUWD J. H van der Putten, 32 jaren, tim merman en J. E. Dirckx, 27 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. L. A. Willems, 33 jaren, landbouwer, en J. Gellings, 30 jaren, zonder beroep, beiden le Venray. KBRKBLIJKB DIBI8TSÏ VÏREAY. Parochiekerk Morgen Zondag collecte Voortplanting des Ge- loofs, om 4 Tur installatie van den ZeerEerw. Beer Paatoor. Maandag half 8 Jaarg. voor Joseph Aerts, 8 uur Jaarg *oor Joh. Verblakt. 7 uur Lof. Dinriag half 8 leesmis voor Dora Potten als lid der Mariavereenising, 8 uur Ueimi<>ten. Woensdag half 8 Jaarg. voor Jan Camps, 8 uur Jaarg 2de klas voor Joh v. d, Paach, ouders eu Familie Donderdag halfzeven te Veltum H. Mis, half 8 Jaarg. voor Cristiaan Ariaans en Ida van Meijel, 8 uur Jaarg. 2de klaa voor A. Smulders, 7 uur Lof en rozenkrans Vrijdag halt 8 Jaarg voor H Poels en Mahtilda Voesten, 8 uur Jaarg. 2de kl is voor Antoinette Jetten. Zaterdag komen de kinderen der 4de klas te biechten. 7 uur rozenkrans en Lot. A s Zondag 17 Mei zal de Congregatie ter bede vaart gaan naar Oostrum, vertrek van hieruit de kerk te kwart voor acht Voortaan zal biecht gehoord worden van 5 tot 8 uur. Paterskerk. Morgen om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onder richting, 8 uur Hoogmis met preek, 5 uur Lof «n Kroontje. Na de Hoogmis vergadering van het Bestuur der Derde Orde Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere vac den H AntODius, balt 8 Lof en Kroontje Woensdag feest van den H. Petrus Regalatus, belijder onzer H. Orde, half 8 Lof en Kroontje Vrijdag half 8 Hoogmis, 's avonds balt 8 Lof en Kroontje lederen dag der Meimaand, behalve Zon- en Feestdagen, half 8 Lof en Kroontje Vandaag collecte voor de Voortplanting des Gelools. St. Antonius-Patronaat. Wegene afwezigheid geen zengrepetitie Bet Patronaat begint als de installatie van den ZeerEerw. Heer Pastoor voorbij is Men vergete niet de kaartjes, die verleden Zon dag niet zijn opgehaald, in te leveren Genadekapel Oostrum. ZoDdag 10 Mei de H. Missen te 7 uur en te half 10, te 3 uur plechtig Lof, waaronder preek, ommegang «n vcreerin„ H. Relikwie. Zaterdag de hl. Mie te half 8, waarna vereering hl. Relikwie tt De Burgemeester van Venray verzoekt de aanschietende eigenaren aan de hoofdwa terlossingen in hun eigen be lang zoo spoedig mogelijk, den plan tengroei aan de waterlossingen, die den waterafvoer belemmeren, zooveel mogelijk te verwijderen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis, dal op Donderdag 14 Mei a.s de collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoedi ging en ondersteuning van den gewa- penden dienst in de Nederlanden zal gehouden worden Venray, 8 Mei 1925 Worden gevraagd 1 kleermaker voor venray 2 koperslagersknecbt9 6 boerenknechien 3 boerendienstmeiden 2 bu'gerdienstmeiden 2 paardenknechten 3 jongens van 1215 jaar v boerenwerk liefst kunnende melken 1 huishoudster 2 flinke landarbeiders 1 schoenmakersknecht en 1 halfwas 3 schildersknecbten 2 bekwame metaaldraaiers 1 schilder 2 a 3 jaar aan het vak Bieden zich aan 2 kantoorbedienden 1 machinist of stoker 1 nette smidsleerling 1 nette bakkersleerling 1 boerenarbeider met gezin (vt ije woning) 1 bekw. chauffeur en rijwielhersteller Houders van Spaar- en Voorschotboekjes der Leenbank worden beleefd verzocht hunne boek jes ter goedkeuring, volgens art. 26 der Statuten, op den 26 een half pCt. der Meischalting van 11 tot 12 uur te LEUNEN in het Bondslokaal en van half twee tot 2 uur bij SEB. RUTTEN, HEIDE en van 5 tot 6 uur nam. bij J. KEIJZERS te IJSSELSTEIJN. Tevens Zondag voor de Hoogmis en door de week gelegenheid tot betalen ten huize van den secretaris. 31 HET BESTUUR. Innen der contributie op Zondag 10 Mei na de Hoogmis in het Bondslokaal. Na 10 Mei wordt de contributie op gehaald met lOcent verhooging. 18 De secretaris, G. DE MULDER op 7, 11 en 14 Juni a.s., worden inge wacht tot ZONDAG 17 MEI a.s. bij den Heer A. VAN SON te Overloon, alwaar inlichtingen te bekomen zijn.18 bij M. THIESSEN, Akkerweg 10 TE VRIJDAG 15 MEI a.s., 's namiddags 5 uur, zal ten huize van de Kinderen KAAL te St. ANTHONIS, voor reke ning van den Edel Ach tb. Heer J. M. GOOSSENS aldaar, worden Teekening met beschrijving te be komen bij A. H. MARTENS le VEN RAY f 5— per stek22 MAANDAG 18 MEI as, 's namid dags 5 uur, zal ten huize van den Heer Th. FRANSSEN te MAASHEES, voor den Heer R. ROELOFS aldaar worden Teekening met beschrijving le be komen bij A. H. MARTENS te VEN RAY, vanaf 12 dezer, a f 3.per stel. 23 Betaling der premie ZONDAG 10 MEI voorin, van 11 tot 12 uur bij de Wed. Arts te Merselo. ZONDAG 17 MEI, voorm. na de Hoogmis tot 11 uur bij L. VAN RHEE te' CASTENRAY De premie bedraagt 1 van de laatste schatting. Het Bestuur VINC. PYLS, Voorzitter 20 B. KRUYSEN, Secretaris. bi? Wed. H. DE MULDER, Leunen VENRAY VEGHEL Schoolstraat 5—7 Hoogstraat B 28 hebben de prijzen onzer prima met zuivere Java-Kapok gevulde met f 3.50 tot 4.00 kunnen verlagen N.B. Wij vullen enkel met le kwa liteit onvermengde Java-Kapok. hebben de prijzen onzer met f 2.00 tot f 3.00 in prijs kunnen verlagen, N.B. Wij vullen enkel met le kwa liteit gemaaid en droog zwart zee gras. Zegt het voort. 38 f 4,50 per 100 Kg. bij G. SIJBERS. 8 le en 2de leg bij F KOEIvHOVEN, Deurnesehe weg. voor f 7bij WILLEM WINTERS zoo goed als nieuw. 9 Waar? zegt de Uitgever 11 en 14 w. dracht bij M. Vollenberg, Klein Oirlo. bij J. VAN DIJCK, Kruisstraat 8 bij Gebr. GOEMANS, Scheide

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2