Vrouwen en Vadertje Staat. Ti Vli Hindenburg rijkspresident Gemengd Nieuwe. D(: Meisjes Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behonden van een fraaie Huid van Handen en Gelaal, dan Purol. 7 Toevallig kregen we een dezer dagen een brochure in handen van het jaar 1913, waarin tal van maatregelen wer den besproken, waarvan het wensche- lijk werd geacht, dal ze door den staat werden genomen. Zoo werd b.v. een lans gebroken voor verschillende vormen van sociale verzekering, die wij thans niet alleen reeds kennen, maar die nog zijn aan gevuld met en toegespitst op verzeke ring van andere risico's, waarover toen tertijd nog niet eens gedacht werd. Inderdaad, bij de tallooze klachten, die nog dagelijks over onze wetgevende lichamen worden uitgegoten, mag toch ook wel eens met waardeering worden gedacht aan de zeer vele maatregelen, die gedurende de laatste tien jaar tot stand zijn gebracht in de overtuiging, dat ze zouden strekken tot gelukkiger levensomstandigheden van de econo misch zwakkeren. En dan denken we allereerst aan de ■ociale verzekering. Alle narigheden, die een mensch in zijn leven kunnen overkomen, vallen vrijwel onder een of andere verzeke ring. Een arbeider, wien een ongeval overkomt, krijgt een uitkeering op grond van de ongevallenverzekering wordt hij invalide dan komt de invalidi teitsverzekering hem tegemoet in de geldelijke nadeelenbrengt de malaise hem in de rijen der werkloozen, dan steunt de werkloozenverzekering hem in zijn moeilijke omstandigheden. Ook de ouderdom behoeft geen nacht merrie meer te zijn een pensioentje is althans een basis voor een rustigen »ouden dag." Allemaal maatregelen, die vroeger een illusie waren en nu werkelijkheid zijn geworden. Het is niet noodig op de voordeelen te wijzen, die de betrokken bevolkings groepen van dezen vorm van staatszorg hebben. Hoeveel onzekerheid, hoeveel angst, hoeveel gebrek en ellende wordt voorkomen door de opgesomde werk zaamheid van Vadertje Staat En het voorkomen van al die narig heid is niet alleen in het belang van de individuen, maar ook, en in de eerste plaats, van den staat zelf. Evenals een reederij zich verzekert tegen de gevaren, die haar schepen met bemanning en lading op zee bedreigen, om haar bedrijf stabiel te maken, dus om plotselinge groote onheilen te ver mijden, zoo is ook de staat erop uit te voorkomen, dat kleinere of grootere groepen van zijn bevolking door onver- ziene omstandigheden in een nood toestand geraken. Met opzet hebben wij nadrukkelijk de voordeelen van de staatstaak op dit gebied uiteengezet, omdat wij toch ook eens wilden wijzen op een groot be zwaar, dat in deze bemoeiing van de overheid gelegen is. Iedereen weet, dat het dragen van verantwoordelijkheid goed is en heil zaam werkt. Iemand, wiens fiets verzekerd is tegen diefstal, zal niet die voorzichtigheid be trachten voor zijn karretje, als hij, die weet, dat het verlies van zijn rijwiel hem noodzaakt naar zijn rijwielhande laar te wandelen om een nieuwe twee wieier te koopen en een bankbiljet van f100 op de toonbank te leggen. En zoo is het ook met de sociale verzekering. Een arbeider, die in de ongevallen verzekering valt, heeft niet die prikkel, om zich te hoeden voor kleine bedrijfs ongevallen, en althans niét, om mee te werken aan een spoedig herstel, als d man, die financieel het volle risico loopt van zijn daden. En met de werkloosheid is het niet anders. Vroeger een ramp, waartegen men waakte en vochtthans een uitkeering die soms slechts weinig geringeris dan het loon, dat in diezelfde periode uiteraard steeds een malaisetijdperk door collega's wordt genoten. Dat een dergelijk mentaliteit voorkomt en ieder, die in de practijk staat, weet, dat deze voorbeelden met tal van an dere kunnen worden aangevuld is het gevolg van het streven, dat wij de laatste tien jaren hebben kunnen be speuren, om de verantwoordelijkheid, die op de menschen behoort te rusten, over te brengen op den staat. Als vroeger een jonge man het ouder lijk huis verliet en zelf voor zijn daden verantwoordelijk werd, voelde hij die verantwoordelijkheid dikwijls als een drukkende last. Hij moest sparen om te kunnen trou wen, daarna voor zijn gezin niet alleen het noodige verdienen, maar ook wat »op zij leggen voor later". Dat hij zorgde zijn werk goed te doen, sprak van zelf; bij slapie op de fabriek gingen de slechtste arbeiders immers iet eerst de laan uit. Zoo was het heele leven een strijd maar een strijd die een heerlijke voldoening gaf en de beste krachten, die in den mensch sluimerden, tot ontwikkeling bracht, omdat men wist, dat men voor zich zelf had te zorgen. Dit alles is nu in velerlei opzicht anders geworden. Het tradilioneele boekje van de rijkspost spaarbank sterft uitmen spaart zelf niet meer, want de staat spaart en een ander betaalt de premie. De verantwoordelijkheid voor den toe komst wordt overgeheveld naar Vadertje Staateen ambtenaar, die zijn 81/2 pet. premie betaalt, weet zich veilig. Ongevallen, invaliditeit en ouderdom zijn voor hem geen financieele rampen meer zelfs ontijdig overlijden behoeft voor hem niet meer een reden te zijn, om bijzondere maatregelen te nemen op financieel gebiedhet weduwe- en weezenpensioen waarborgt hem, dat de zijnen niet onbezorgd achter blijven. Maar die machtig mooie menschelijke eigenschap verantwoordelijkheids besef wordt door al deze staatszorg niet aangekweekt; integendeel, zij zal van geslacht op geslacht verslappen, waardoor het noodig zal blijken steeds meer het zwaartepunt van het particu lier initiatief over te brengen naar de overheid. En dit zien we reeds op velerlei ge bied gebeuren. Wisten de ouders zich vroeger verantwoordelijk voor de ge zondheid hunner schoolgaande kinderen de schoolartsen, in dienst der gemeente, waken thans over den lichamelijken toestand der jeugd. Ongetwijfeld worden door een-jderge- lijk geregeld toezicht, vele ziekten en kwalen bijtijds gesignaleerd en mis schien voorkomen een grootnationaal belang maar men is op een hellend vlak. De feilen hebben dit reeds bewezen. Op den schoolartsendienst is in ver scheidene gemeenten een schooltand artsendienst gevolgd en ook hier wordt dus de taak en de verantwoordelijkheid der ouders beperkt tot binnen beperkte grenzen. Zoo wordt op verschillende manieren door Vadertje Staat ons bedje gespreid en ons pad gebaand, wat voor ons allen gemakkelijk en voor de velen, die geen verantwoordelijkheidsbesef hebben en daardoor hun plichten ten opzichte van hun gezin en zich zelf niet nakomen nuttig is. Maar voor hen, die energiek zijn en een hooge opvatting van hun taak in de maatschappij hebben is dit over hevelen van hun natuurlijke taak naar de overheid, in hooge mate fnuikend in plaats van dergelijke goede eigen schappen verder te ontwikkelen, wor den deze door het optreden van den staat als verantwoordelijk hoofd van hij nog eens om en zag, dat de oude man nog altijd bij de keukendeur stond en in zijn grijs haar rondwoelde. Met den souverein in den zak en een menigte inlichtingen rijker, die, naar hij hoopte, hem van voordeel zouden zijn, begaf Cicero Gramp zich met een opgeruimd hart opweg. In het dorp kocht hij brood, vleesch en een flesch whisky en alsdan schudde hij het stof van Healon van zijne voeten. Toen hij aan het heideveen kwam, dacht hij na over hetgeen hij gezien en gehoord had. Hij rilde. ZonderlingZeer zonderling Wat kan men in zoo'n korten tijd niet al beleven. Wien zou mijnheer Brill be doeld hebben, toen hij sprak van »hemr mijn lastgever? Wie zou mijn last gever zijn En wat heeft die te maken met deze geschiedenis? Ik wou, dat ik dat te weten kwam.... Dus dokter Warren is verdwenen en de »stille heer' eveneens. Het moet dokter Warren zijn geweest, die het lijk van Marlow hielp wegbrengen. De beschrijving past heele- maal op hem groot, blonde volle baard en een kaal hoofd. Ik zou wel eens willen weten of die ander de »stille heer" is geweest. En wat drommel hebben die twee met dat lijk op het oog? Nu.... het lijk is weg, en daar het 't lijk is van een millionnair, moet dit voor mij geld afwerpen. Hij bleef even staan en bracht de hand aan zijn voorhoofd. Millionnair Bournemonth mom pelde hij. Bournemonth, Sudan-hotel. Het was tamelijk laat in den na middag en het heideveen lag, toen hij verder schreed, voor hem als in pur peren gloed gedompeld. Nergens was een schaduwrijk plekje te ontdekken net :\eaerianascne gezin nutteloos. Het is geenszins mijn bedoeling, om al het goede, dat door het optreden van den staat op sociaal gebied tot stand is gebracht, omlaag te halen integendeel, het is een nationaal belang, dal de overheid de taak van hen, die deze niet naar behooren willen of kun nen vervullen, overneemt. Het is beter, dat iets door den staat wordt gedaan, dan dat het in 't geheel niet wordt gedaan. Maar aan de andere kant, moet be dacht worden, dat de verantwoordelijk heid voor zijn daden, ook als hoofd van een gezin, in de allereerste plaats behoort te berusten bij het individu zelf en dat het besef van deze verant woordelijkheid een kostbaar goed is. Bij iedere volgende schrede, die de overheid denkt te zetten op den, door haar ingeslagen weg, zal dan ook ern stig moeten worden overwogen, of het niet mogelijk is, regelend of steunend op te treden, zonder de individueele verantwoordelijkheid aan te tasten. Vadertje Staat zal moeten trachten te worden een toeziende voogd. om even uit te rusten, niet eens een boom of een struik. Toen hij nog een stuk voortgeloopen. was, zag hij in de verte een erg vervallen hut, waarschijn lijk die van een schaapsherder. Het stroodak was kapot, de deur, alhoewel gesloten, stuk, en de leemen wanden afgebrokkeld. Zonder veel complimen ten te maken zette Cicero zijn schouder tegen de deur, die slechts met een touw was dichtgebonden. Ze week kra kend en bijna viel hij languit naar binnen. De duisternis welke inwendig heerschte, was hem genadig, want in het eersle oogenblik kon hij slechts zeer weinig onderscheiden. Toen zijn oogen ietwat meer aan het schemerlicht gewoon waren geraakt, was het eerste, wat hij zag, een ver stijfd menschelijk lichaam, dat op den grond lag uitgestrekt en waarvan het gezicht met een zakdoek was bedekt. Cicero gaf een gil van schrik en vloog weer naar buiten. -— Het lijk van Marlow, kermde hij. Hierheen heeft men u gebracht. Met koortsachtigen haast haalde hij zijn zakmes te voorschijn, dat voorzien was van een kurketrekker, maakte de whisky-flesch open en nam er een fer- men slok uit. Dat gaf hem nieuwen moed. Hij betrad andermaal de hut en knielde naast het lijk. Dicht bij het hart vertoonde dit een gapende wonde, en de kleederen waren gedrenkt met bloed. Weder kermde Cicero zwaar. Dat is geen beroerte, dat is moord. In het hart gestoken. En Joseph... wat weet Joseph Brill van deze geschiede nis? En wat weet mijn lastgev Hemel Met een vlugge beweging rukte hij den zakdoek van het gelaat, stiet ander maal een luiden gil uit en viel opzijn knieën. Dezen keer was het echter MIJNHARDT's Staal-Tabletten Maag-Tablstten Zenuw-Tabletten Laxeer-Tabletten Hoofdpijn-Tabletten 60 f Bij Apoth. en Drogisten 291—10 .90^ .75 ?75« 60« Zoo is dan Hindenburg rijkspresident geworden. Wat zijn karakter betreft, hij en Marx zijn beiden even nobele figuren. Maar de politieke beteekenis der ver kiezing is de eerste groote slag, die aan het prestige der republiek is toe gebracht. Dat zal vooral blijken als de beschouwing uit entente kringen los komt. Intusschen moet men die politieke beteekenis ook niet overschatten, gezien diet feit, dat de uitlating van Marx in een zijner jongste redevoeringen over Duilschlands Oostgrenzen evenzeer mis noegen heeft gewekt bij de geallieerden Dan is er nog iets. Het Centrum heeft het lot der huidige rijksregeering in handen en als zoo danig kan het rechtsehe blok niets beginnen zonder de sterke Duitsche middenpartij. Na deze verkiezingsuit slag is er zelfs alle kans, dat het Cen trum zijn houding jegens het huidige kabinet scherper gaat afteekenen. Wat von Hindenburg betreft, van hem zal wel geen poging te verwach ten zijn, rnn de republiek te helpen ondergraven. Hij heeft zulks trouwens vrij afdoende verklaard en ook de uit voering van het Dawes-rapport is bij hem niet in gevaar. Maar de monarchale partijen zullen niettemin zijn verkiezing wel uitbuiten als een overwinning van de monarchale idee in Duitschland. En als daarbij de trom te sterk wordt geroerd, zal zulks de verhoudingen van Duitschland tot het buitenland er niet beter op maken Schapen en Wol op de Yenrnysche Tentoonstelling. De heer Jacq. Timmermans, Rijks- veeteeltconsulent, schrijft in de Nieuwe Koerier Volgens besluit der algemeene ver gadering zal bij gelegenheid van de Venraysche tentoonstelling door ons Stamboek een wolwedstrijd worden georganiseerd. Hiertoe zal een scheercontrole houden worden. Een daartoe aapge wezen persoon zal de boederijen, waar van vachten zullen worden ingezonden bezoeken en bij het scheeren aanwezig zijn. Het scheeren onder controle ge schiedt op een dag of op dagen, nader in overleg met den betrokken eigenaar vast te stellen. Op den bewusten dag komt de con troleur, noteert van elk dier het stam boeknummer, den leeftijd en het geslacht van het dier. Hij omschrijft het uiterlijk voorkomen van het vlies, de boerderij, waarop het dier wordt gehouden b.v. vruchtbare zwavelgrond ruime beweiding, boomgaard enz, Verder neemt hij bijzonderheden op als weersomstandigheden, scheermethode enz. Hij weegt het vlies, het afgehakte vuil en zoo mogelijk het schaap. Hij verpakt elk vlies afzonderlijk in een zak, waarin en waaraan een label vermeldende een met de aanteekeningen kloppend volgnummer en zendt alle vachten naar een centraal punt, waar zij een maand of 14 dagen voor de tentoonstelling worden beoordeeld. Wij hebben aangaande de inrichting van dezen eersten Limburgschen wol wedstrijd overleg gepleegd met den welbekenden heer E. Govers, die zich ook bereid heeft verklaard de beoor deeling der vliezen op zicli te nemen De vliezen zullen voorzien van die beoordeeling, met redenen omkleed, op de tentoonstelling worden geëxposeerd meer verwondering dan schrik, want hij zag dat de doode een blonden volbaard en een kalen schedel had. Dokter Warren. En gisternacht leefde hij nog. Dat is waarachtig moord. Toen begaven hein zijn zenuwen en hij begon te huilen als een klein ver schrikt kind. Moord I Gruwelijken moord, met voorbedachten rade I snikte zenuwachtig de professor in de fraaie uitspraak en de welsprekendheid. Wordt vervolgd. L>eze woiweasinja neen meis uit staande met de afdeeling schapen van de tentoonstelling. Deze afdeeling wordt verdeeld in vier klassen te weten le. Texelsche schapen, 2e. Lincolnschapen, 3e. Maasschapen, 4. alle overige scha pen. Iedere klasse telt weer vier cate gorieën te weten le. ramlammeren jeborer. in 1925, 2e. ooilammeren ge- loren in 1925, 3e. rammen geboren voor 1925, 4e ooien geboren voor 1925. De klasse Texelsche schapen zal enkel geregistreerde dieren toelaten. Dus met andere woorden, dieren, die in een der boeken van het Limburgsche Schapen- stamboek staan ofwel in een door die vereeniging erkend stamboek bijvoor beeld het Noord-Hollandsche. Waarschijnlijk zal hetzelfde worden geëischt voor de klasse Lincoln schapen. De afdeeling schapen zal op de Venraysche tentoonstelling dan wel zeer interessant worden Waarschijnlijk kan bij de wolverzamelingen ook kleederstoffen, dekens enz. worden ge ëxposeerd door de Wolfederatie. Al zoo dikwijls heb ik er op gewezen dat schapen een zeer loonende bijtak van de veeteelt ia, al zal het door de moderne intensi veering een zijtakje moeten blijven in de meeste bedrijven. En het wil mij voorkomen, dat menig een bij het bezoeken der afdeeling schapen aangespoord wordt om op de boerderij althans weer eenige schapen te gaan houden. Zij kosten bijna niets aan onderhoud, leveren waardevolle wol en jaarlijks een paar lammeren maken de weilanden mooi, voordat de koeien er in het voorjaar in komen en vreten heel dat onkruid in het weiland dood. Spaar de vogels. (Een woord tot allen, wien het belang der jeugd ter harte gaat). De broedtijd onzer vogels is weer aangebrokenzanglijsters, merels en bastaard en nachtegalen hebben hun nest gereed, zijn zelfs al met broeden begonnen. lederen dag kunnen nog vogels uit het Zuiden verwacht worden en in de eerstvolgende weken zal het leven dezer dieren zijn hoogtepunt weer bereiken, Van het al of niet ge lukken der broedpogingen zal het af hangen of de natuur voldoende vogels te harer beschikking heeft voor het bewaren van het zoo noodzakelijke evenwicht. Emelten, slakken en ander gedierte, zijn bijna overal in ons land een ware plaag geworden en den land bouwers wordt aanbevolen, hun toe vlucht tot Parijsch groen te nemen, om de schade tegen te gaan. Naast andere dieren zijn onze vogels de schepselen, die een te groote vermeer dering van insecten kunnen bestrijden en beter nog, voorkomen. Het algemeen belang eischt, vooral nu, dat de vogels niet vervolgd worden, maar de mensch heeft nog al te dikwijls geen oog voor eigen voordeelen. De grootste nestenvernieling moet nog altijd op rekening van den mensch van het kind vooral, gesteld worden en deze aanslag op de natuur wordt nog al te vaak vergoelijkt. Men is er nog lang niet voldoende van doordron gen, dat vogelverdelging en dus ook nestenrooverij een kwaad is, dat zich zelf wreekt. Nog een andere schaduwzijde is er verbonden aan het uithalen van nesten door de jeugd en ook die mag niet onderschat worden het leidt tot ruw heid en tot wreedheid, het verhardt het kinderlijk gemoed. En wie zal onze kinderen daarvoor niet willen behoe den Het is weer het algemeen belang, dat eischt, dat wij den kinderen leeren, zwakke schepselen in bescherming te nemen. Indien men nu vraagt, of het moge lijk is de kinderen van vogelverdelgers tot vogelbeschermers te maken, dar. durven wij daarop zonder aarzelen een bevestigend.antwoord te geven. Op tal van scholen is dat zonneklaar geble ken en alles hangt maar af van eenige leiding. Waar den kinderen geleerd wordt in hun vrijen tijd nestkastjes te vervaardigen, waar enkele Woensdag- of Zaterdagmiddagen gebruikt worden voor een wandeling in de vrije natuur en waar gewezen wordt op het ver keerde van nestplundering, daar wordt de jeugd snel voor vogelbescherming gewonnen. Wat in sommige plaatsen kan, is ook elders mogelijk en wij doen een drin gend beroep, zoowel op de school, als op het huisgezin, om de jeugd van wreedheid onbewuste wreedheid veelal af te houden. De kinderen zullen ons er later dankbaar voor zijn dat wij hun op het mooie in de natuur gewezen hebben en dat wij er naar gestreefd hebben, hun te leeren ge nieten van het zuiverste levensgenot. De vrouwenmode. De kardinaal-aarlsbisschop van Milaan heeft volgens een bericht in de »Giornale d'Italia een brochure tegen de huidige vrouwenmode doen uitgeven. Deze brochure, waarvoor hij zelf een voorrede heeft geschreven, is aan alle voorzitsters der katholieke vrouwen verenigingen gezonden met de bepaling dat alle katholieke vrouwen, die zich niet aan de in de brochure gegeven voorschriften wenschen te houden, onvoorwaardelijk als leden van katho lieke vereenigingen moeten geschrapt worden. Een doode gedagvaard In Schijndel doet zich het eigenaar dig geval voor dat een persoon, die reeds 2 jaren dood en begraven is, voor den hoogen raad van beroep moet ver schijnen te Tilburg. De fiscus brengt het toch ver. Niet alleen de levenden, maar ook de dooden zouden ze belasting willen laten betalen. 1 nog uuucnnaivic uiumug. Men meldt uit Geldcrmalsen Toen de koopman Van Iepeion uit Enspijk den onbewa akten overweg bij den voormaligen waehlposl 23 aan het Laageinde met paard en wagen wilde oversteken, werd het voertuig door den sneltrein 310 uit 's-Hertogenbosch aan gereden. De trein stopte onmiddellijk. Zwaar gewond weid de bestuurder op genomen. Twee geneesheeren, die zich in den trein bevonden, verleenden de eersta hulp, waarna de getroffene huis waarts werd vervoerd. Tragisch. Te Koewacht overleed op denzelfden ig een echtpaar, dal 56 jaar gehuwd was. Slechts enkele uren na den man stierf de vrouw. Zij werden in het zelfde graf begraven. Inbrekers aan het werk. Naar wij vernemen wordt de Bra- bantsche Maasstreek weer onveilig ge maakt door inbrekers, naar men meent uit Oss. In Reek bij Grave en in Lin den hebben zij hun slag geslagen. In laatstgenoemd dorp werd uit de Zuivel fabriek f300 gestolen. De bewoners zijn genoodzaakt soms nachten op te blijven om do dieven te weren. De 50000ste Ford. De Ford-fabrieken le Antwerpen heb ben Donderdag op feestelijke wijze hel feit herdacht, dat de 50.000ste wagon te Antwerpen werd opgebouwd. Hoe zeer de Ford-faLricalie geduren de enkele jaren van haar beslaan in Antwerpen is toegenomen, moge blijken uit de volgende cijfers: In 1922, het stichtingsjaar, werden te Antwerpen afgeleverd 5945 automobielen in 1923 steeg dit getal tot 13.313 en in 1924 tot 26.564. Binnen anderhalf jaar hoopt de fa briek haar 100.000ste te kunnen af bouwen, te meer waar zij op hel einde van dit jaar de nieuwe gebouwen le Hoboken gaat betrekken, inrichtingen, welke waarlijk Amerikaansch grootseh zijn, niet minder dan 200 millioen kosten en 'n 200 chassis per dag zullen kunnen afleveren. Dan maar liever zitten. Dinsdag heeft zich bij de politie in Den Haag aangemeld een 69-jarig koopman, zonder voste woonplaats die voor eenigen tijd door de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam was veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 10 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De man zeide tot de politie, dat hij maar liever de straf wensch'e te onder gaan, dan zich aan de voorwaarden waarop de voorwaardelijke veroordee ling was geschied, te houden. De kersen in bloei. In het Land van Maas en Waal bloeien de kersen, zeer rijk; de krozen daarentegen beloven zeer weinig des kundigen zijn van oordeel dat het krozengewas ongeveer nihil zal zijn. Ook de peren bloeien heel weinig In de streek van Uden, het land der Spaansche kersen, bloeien deze vrucht- boomen overvloedig men vreest echter dal de nachtvorsten veel schade zullen aanrichten. On we der. Maandagmiddag barstte boven Nijme gen een hevig onweer los vergezeld van zwaren hageslsg, waardoor heel wat schade aan de bloeiende vrucht- boomen werd aangericht. De bliksem sloeg te Neerboscii in de boerderij van Schouten in de Kerk straat en trof den arbeider P., wien de schoenen var de voeten werden geslagen en een teen werd verminkt. Ér ontstond geen brand, maar in het dak der boerderij werden twee gaten geslagen. De hond des huizes werd doodg slagen en eenige varkens achter hot huis werden gewond. Lyk horkend. Het Zaterdag to Vonlo in de Maas opgevischte lijk von een manspersoon is herkend als dat te zijn van den 53-jarigen schilder A. R. uit Amsterdam, die te Venlo oude vrienden wilde op zoeken en op dezen tocht ongelukkig te water geraakte en verdronk. Doodolyk mijnongeluk. Op de mijn Wïlhelmina te Terwin- selen is de gehuwde mijnwerker B uit Meerssen onder afvallend gesteente geraakt. Het hoofd werd den ongeluk kige verpletterd, zoodat de dood spoedig intrad. Een. nieuw middel om oud te worden. In het Groningsche socialistische blaadje »De Arbeider" vinden wij een advertentie van den volgenden inhoud Uitgebuit en afgesloofd overleed te F. onze innig geliefde Moeder., in den ouderdom van ruim 90 jaar. Builen beschouwing latende het ge brek aan tact en piëteit om over je moeder een dergelijk doodsbericht le plaatsen immers, men vraagt zich onwillekeurig af, of de kinderen niet gezamenlijk hadden kunnen zorgen, dat moeder niet zoo werd afgejakkerd treft het ons, dat do uitbuiting en. afsloving ongemeen gunstig op de zondheid schijnen te werken. Althans wanneer men onder dat régime ruim 90 jaar wordt, zou het systeem aanbe veling verdienen en heilzamer werken dan Pink Pillen en Abdijsiroop bij elkaar.|| Of zou de vrouw zonder uitbuiting enz. nu misschien al 100 j -ar zijn ge weest Aan de gevolgen overleden. De Eerw. Broeder W.- van het ge sticht Blankenburg to Heer, die voor eenige dagen door oen glazen dak viel, is thans aan de bekomen verwondingen in het hospitaal overleden. ncarl milli werd verb verb hij 1 'Oord overl tegen gekoifc voorn ten; hand; van j me laten loen Vark

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2