Winters Wei J. ?i& dc Gymnasium Provinciaal Hieom Tandarts ten Horn Tuinbouwbond Algemeene Vergadering Bijenbond. Billard-Seance. Levensverzekering Overloon. 2de bakkersknecht mm^m een fliDke jongen een net dienstmeisje Alvorens U koopt Créoline, Teer, Carbolineum. Th. Pouwels, H. W. YAN AARSSEN Districts-arbeidsbeurs afwpzig tot 13 April. Ongevallen-Verzekering Landbouwbond Venray, LEUNEN. ZONDAG 5 APRIL G. DE RECHT Café L. VERBEEK kunst- en fantasie-steoten. „DE MAAS" Actieve Vertegenwoordigers steen kolen en briketten Biedt zich aan Winkel in Papierwarën en Religieuze artikelen. Trouwlustigen Geeft acht Bezorgt U voordeel Kind Schoolstraat, jaren met het keuren van de voorden technischen dienst benoodigde telegraaf- en telefoonpalen, belaste ambtenaar geregeld groote bedragen van de houU leveranciers genoten heeft. De weelderige levenswijze van dezen ambtenaar, die voor den Officier van Justitie te Den Haag is geleid, verdacht van hel opmaken van valsche declara ties, leidde tot de ontdekking. De Zomertijd blijft. De Eerste Kamer heeft Donderdag het wetsontwerp tot afschaffing van den Zomertijd verworpen met 32 tegen 17 stemmen. De Zomertijd blijft dus wederom ge handhaafd. Vermoedelijk zal de invoering van den Zomertijd eerst in de eerste dagen van Juni, wellicht op 5 Juni, kunnen plaats hebben. Het gebouw der Hanzebank. Het gebouw der Centrale Hanzebank te Den Bosch is voor de som van f 100.000 verkocht aan de N. V. Vroom en Dreesmann te 's-Bosch. Moord te Tilburg. In de Hoeksche straat te Tilburg is Dinsdagavond de gehuwde, van zijn vrouw gescheiden, 29 jarige arbeider H. F. door den 27-jarigen los-werkman J. H. L. met een broodmes doodge stoken. De verslagene, die in ongeoor loofde verhouding stond tot de vrouw van den dadër, kwam het huis van L. binnen en bedreigde hem, waarop deze een broodmes greep en F. in den hals stak. De verslagene is daarna nog een dertigtal meters doorgestrompeld en toen dood ineengezakt. De dader is gearresteerd en heeft bekend. Invoer van paarden in Duïtschland. Het Friesch Landbouwblad schrijft: De invoer van Nederlandsche paar den in Duitschland zal dezer dagen we«r zonder speciale vergunning wor den toegestaan. Bij invoer zal het zoo genaamde autonome tarief van invoer rechten worden toegepast, hetwelk be draagt voor paarden van een waarde beneden 1000 Mark (f600) 90 Mark (f54) per stuk; voor paarden van 1000 —2500 Mark (f600—1500), 180 Mark (f108) en voor paarden boven 2500 Mark (11500), 360 Mark (f216). De Rijkslandbouw-consulent te Ber lijn deelt mede, dat de prijzen in Duitschland voor goede, voljarige werk paarden thans varieeren van 1000 tol 1200 Mark (f600—720) of iets hooger voor tweede kwaliteit tusschen 700 en 900 Mark (f420—630). Hoewel de prij zen in Duitschland zeker hooger zijn dan in ons land, dient men te bedenken, dat slechts bij een vrij belangrijk prijs verschil de export loonend is, zulks in verband met de invoerrechten en andere onkosten. VENRAY, 4 April 1925 Z. D. H. Mgr. Laurentius J. A H. Schrijnen, Bisschop van Roermond heeft benoemd tot Pastoor te Ven ray, den Weleer waarden heer H. H. J. Greijmans, thans Pastoor te Stramproy; tot Pastoor te Stramproy den Wel eerwaarden heer H. Ch. H. Bloemen, thans Rector te Merselo; tot Rector te Merselo den Weleer waarden heer L. H. Lippers, thans Kapelaan te Baarlo. Onze nieuwbenoemde Pastoor, de Weleerw. heer Greijmans, is geboren in 1869, werd/priester gewijd in 1894, en werd tot Pastoor benoemd te Stram proy in 1917. GEVONDEN een rijwiel plaatje. In lichtingen bij ^de" gemeentepolitie. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Maart ingelegd f 9349.24 terugbetaald f21614.27 Landbouwtentoonstelling te Venray Door het Bestuur van den Noord- Limburgschen Paardenfokdag is in een Maandag te Venlo gehouden verga dering besloten aan de te houden Landbouwtentoonstelling te Venray, eene subsidie toe te kennen van f 250 en tevens voor f 250 aandeelen te nemen. Door de besturen der Landbouwbon den Kring Horst is voor ditzelfde* doel f 25 subsidie verleend. De tentoonstelling zal gehouden wor den worden op het groote Sportterrein aan den Leunschen weg. De datums zijn zeer waarschijnlijk Woensdag 18 en Donderdag 19 Aug. In een vergadering van Venraysch Mannenkoor werd lot president gekozen de Heer Willem Winters. Dezer dagen werd van een rijwiel voor de woning van J. aan 't Rrukske het belastingplaalje ontvreemd Een paar landloopers werden hiervan ver dacht en door de politie aangehouden. Daags daarna werden zij wederom in vrijheid gesteld wegens gebrek aan bewijs. In een Maandagavond gehouden vergadering van bakkers werd besloten de broodprijzen te verlagen en deze te bepalen a!s volgt: roggebrood 62 en 43 ct.f melkbrood 75 ct., waterbrood 60 ct., bloem 16 en 14 ct. Deze week is ook hier de melk prijs met 1 cent verlaagd en gebracht op 14 cent per liter. De Woensdag alhier gehouden jaarmarkt kenmerkte zich wederom door een grooten aanvoer van vee, biggen en kramerijen. Er hberschte een vlotten handel in vet- en wei vee. Ook biggen werden veel verkocht, meest aan prijzen van f 12 tot f 18. Er was veel volk ter markt. Middenstand. In de j.l. gehouden jaarvergadering van den Venrayschen Middenstand werd besloten, om, in aansluiting op een mededeeling over »De Mulo-school der E.E. Z.Z. Ursulinen in gevaar" in Peel en Maas van 14 Maart jl., de Middenstand te wijzen op het groote nut, noodzakelijkheid en behoefte dezer inrichting. Daar wij echter meenen dat dit alles genoegzaam in bovenbedoeld artikel is naar voren gebracht, meenen wij te kunnen volstaan met te zeggen; dat het hoofdzakelijk aan Middenstan ders zal gelegen zijn of deze inrich ting AL dan NIET zal kunnen worden in stand gehouden. En als wij mogen veronderstellen, dat ieder middenstaiyler weel, wat hij weten kan, nl. dat een der hoogste eischen van het hedendaagsche zaken leven is »eene zoo groot mogelijke ontwikkeling", dan twijfelen wij er niet aan of deze mededeeling zal den middenstanders doen besluiten, hunne dochters allen deze school ten einde toe te laten bezoeken, in het welbe grepen belang hunner kinderen, in hun eigen belang en in het belang en tot eer van Venray. Het Bestuur. Gistermorgen gebeurde alhier een ongeluk dat wonder boven wonder geen ernstige gevolgen had. De 18- jarige loodgieter J. G. uit Horst, werk zaam bij M. Poels, viel van het ruim 10 M. hooge dak van het portaal der kerk. De jongen viel een flink gat in den grond, doch bekwam zelf geen uiterlijk letsel. Dr Struben kon voor- loopig ook geen inwendige kneuzingen constateeren. Theater Boesnacli. Naar wij vernemen is aan het Bios coop- en Variété theater Boesnach toe stemming verleend om in de tweede helft dezer maand alhier een viertal uitvoeringen te geven. De tent zal geplaatst worden op het Henseniusplein; de voorstellingen zul len waarschijnlijk plaats hebben 18, 19, 26 en 27 April. Gevestigde en vertrokken personen in de maand Maart. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn de geboorte-jaren GEVESTIGD te Venray: M H. C. Versteegen (1909) dienstbode, Lull C 9, van Venlo; A. A M. Reijnen (1893), dienstbode, Maasheesche weg 3, van Eindhoven; W. Kuypers (1907), schil der, Molenhofweg 1, van Asten; C. H. Clabbers (1904) dienstbode Stationsweg 45, van Bergen G. J. P. Fleurkens (1895) en gezin, landbouwer Veulen H 42, van Vierlingsbeek A. J. Brouwers (1900) bakker, Patersstraat 19, van Deurne; P. Nooijen (1898) kleermaker E 28, van Druten A. J. H. M. Verbeek (1901) 1.1. Ned. Heide-Mij., Grootestraat 1, van Arnhem H. J. G. Beckers (1905) Leunen K 4, van Eindhoven F. Gi- lissen (1916) pensionaire, EindstraatlO van HilversumC. H. Heidsomman (1909) zonder beroep, Overl. weg 2, van Uden P. M. Hermens (1906) dienst bode, B 29, van SambeekF. J. J. H. Bindels (1905) bakkersknecht Paters straat 16, van HeumenG P. M. Goumans (1906) zonder beroep, Paters straat 6, van OttersumG. F. Deters (1895) en gezin, landbouwer I 26a, van OttersumJ. H. Sijbers (1899) contr. Ind. Post, Henseniusplein 10, van Leiden; W. Reijnen (1897) dienst bode, Eindstraat 3, van VenloC. J. M. Vallen (1907) verpleegster, St. An- nalaan 5, van Eindhoven M. Verste gen (1905) verpleger, Stationsweg 14, van Oppum Dl.H. Th. H. Houba (1903) zonder beroep, Oostrum D 10, van NoorbeekJ. M. Bussel (1920), H. Bussel (1922), F. H. Bussel (1917) en M. W. de Groot (1916) allen Overl. weg 2, van Eindhoven J. H. Kerstjens (1904) verpleger, Stationsweg 14, van Sambeek; P. H. Stax (1904) verpleger, Stationsweg 14, van Eindhoven als- ede 16 patiënten en 3 broeders in het St. Servatiusgesticht en 7 patiënten in het St. Annageslicht. VERTROKKEN uit Venray: J. G. Nissen (1896) bakker, naar Afferden M. Lenssen (1908 z. b., naar Weert Markt A 296 A. Lamers (1897) arb. tel. SS., en gezin, naar Berchem,Kop- pelsteeg B 230M. Linders (1902) dienstbode, naar HorstAmerica M. H. Maassen (1903) sigarenmaker, naar Eindhoven-Stratum, Stuiversstraat 14; G 11. Swemmers (1900) verpleger, naar Well; II. F. Molmaris (1894) verpleger naar Afferden B 104; J. W. v. Dartel (1899) verpleger, naar Boxmeer, Steen straat A 18II. Smits (1901) timmer man, naar Weeze Dl.; W. G. Zwart jes (1911) dienstbode, naar Blitlerswijk; J. Ilanssen (1890) winkelier, en gezin naar Nijmegen, Hees Waterstraat 176; G. van Dijck (1915) naar Vlijmen A. C. M. A. Rongen (1904) dienstbode, naar Velp Gld. Roosendaalsche laan 51J. Franssen (1901) landbouwer, naar Venlo Stalberg 174; W. Gooren (1865) metselaar, naar'Overloon C. G. J. Bonants (1907) zonder beroep, naar Helden, KoningslustG. J. Poeisz (1889) schilder S.S. en gezin naar Venlo, Vier paardjes J. W. Jeurissen (1897) bakker naar Huissen BreedestraatP. Ven- hovens (1910) zonder beroep naar Gen nep, Rooierheide 29; J. M. G. Jeuken (1903) dienstbode, naar Wanssum- Geisteren J. A. A. Voesten (1901) klerk Post, naar Amsterdam 2e Jan van der Heijdenstr. 98 bov.P. A. van Boven (1900) marechaussee naar Gendringen- UlflW. Deckers (1894) verpleger, naar Bergen, Wellerlooi 79; W. A. M, Leerentveld (1910) z.b. naar ÖeffeltE. Roelands (1902) verpleger, naar Breda, Parkstraat 1P. J. Leers (1905) ver pleger naar Helden, Grashoek 901 Verder vertrokken nog 7 patiënten van het St Servatiusgesticht. OVERLOON. Deze week is alhier besloten het prachtige openluchtspel »De Verloren Zoon" in begin Juni a.s. eenige malen op te voeren. Eene commissie is gekozen, die zi^h met de regeling zal belasten. GEISTEREN. Naar wij vernemen, zal onze oud-dorpsgenoot, de WelEerw. Heer Hendriks, 1ste Paaschdag, in de parochiekerk alhier, zijn eerste H. Mis opgedragen. MEERLOO. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat in onze kleine parochie met ongeveer 700 inwoners, de onverbiddelijke dood eene opruiming onder de oudjes heeft gehouden. Binnen de drie laatst verloopen maanden zijn vijf ouderlingen resp. van 84, 83, 81 %n twee van 88-jarigen leeftijd ter eeuwigheid opgeroepen. Zij telden dus tesamen het aanzienlijke geijal van 424 jaren. HORST. Dinsdagavond is alhier geheel afgebrand een onbewoond huis van W. J. Men vraagt zich af hoe deze brand ontstaan kon. VENLO. De eierveiling alhier had Maandag een aanvoer van 650.000 stuks het grootste aantal ooit bereikt. ROERMOND. De vacature als ma chinist aan het Gem. Openbaar Slacht huis heeft veel sollicitanten getrokken. Niet minder dan 277 hebben zich aangemeld. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3054000 eieren. Hoogste prijs f 7.30. Laagste prijs f 5.30. Eendeneieren van f6.306.90. Drie millioen eieren op één dag. Maandag werden voor de eerste maal op één mijndag van de Coöp. Roer mondsche Eiermijn meer dan drie millioen eieren aangevoerd. TERWINSELEN. Maandagmorgen is op Staatsmijn Wilhelmina de houwer P. J. Wetzels, uit Bocholtz, nnder af vallend gesteente bedolven en gedood. De overledene laat een vrouw en een kind achter. NEDERWEERT. Naar wij vernemen zal binnenkort een aanvang worden gemaakt met het graven van het laatste gedeelte van 't kanaal Wessem-Neder- weert. Er moet ongeveer 1.300.000 kub. M. grond worden verzet. MAASTRICHT. De 40 jarige dag looner F. is Dinsdagavond op de Her togsingel alhier onder de gemeente autobus gekomen en overreden. Hij werd onmiddellijk gedood. Doodelyk mijnongeluk. Zaterdagavond 6 uur is door het afbreken van een ketting de locomotief machinist Reubsaet uit Elsloo bekneld geraakt. Hij is Zondag in het gasthuis overleden. De man was gehuwd en laat vrouw met drie kinderen achter. Moord te Nieuwenhagen. Zaterdagnacht is alhier doodgeschoten de mijnwerker L. gehuwd en vader van 3 kinderen. De dader is aangehouden. M\jnwinkels. De Middenstand in Zuid-Limburg pro testeert) tegen de eventueele oprichting van mijnwinkels. BTOSIEmSS STASB VSXRAY. 27 Maart 3 April GEBOREN Franciacus H. A Rongen, Zwarte Klef. Petronella H Arts, IJssslsteyn Maria W. Arts, JJss^lsteya Jozef L. R Gommana, Lasgriebroek Gerard K. J. Bisterrelda, Merselo Antonia N. J. van Meyel, Merselo Johannes M. Janssen, Kruisstraat Gerarda J. M. Wijnho*en, Oostrum Gertruda P. P. Poels, Heide Lambertus M. Poels. Heide. OVERLEDEN 6 patiënten St Servatiusgesticht1 patient St. AnDagesticht. mmwKB disistsï VMMY. Parochiekerk Morgen Zondag collecte voor het H. Graf te Jerusalem, om 8 uur leesmis voor de R. K. Werkliedenver. St Joseph, half 10 de wijding der palmtakken, half 8 catechismus voor alle kinderen vanaf die de 1ste H. Communie gedaan hebben, tot en met die in 1922 en 23 de plechtige H. Communie gedaan hebben, dit onderricht dient tot voorbe reiding van de H. Paaschcommunie, 5 uur Lot en 6e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol Jaarg. voor J. Verhofstad, huisvr. van L van Valkenburg, 10 uur komen de kinderen van 9 en 10 jaar te biechten, Dinsdag zullen zij onder de Mis van half 8 hunne Paschen houden, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 Ltsmis voor W. Custers als lid der H. Familie, half 8 leescnis voor den ZeerEerw. Heer Pastoor als geestelijk adviseur van den Boerenbond, 8 uur leesmis, 10 uur komen de kinderen van 11 en 12 jaar te biechten, de overige te 2 uur. Woensdag onder de Mis van half 8 zullen zij hunne Paschen houden, 8 uur leesmis, van 36 uur wordt biecht gehoord. Donderdag 9 uur Hoogmis, 's avonds kwart voor 8 rozenhoedje eD miserere waarna processie naar de sacristie, de flambouwdragers worden verzocht het Allerh. te vergezellen, het AUerh. blijft den geheelen dag uitgesteld. Vrijdag 6 uur uitstelling van het Allh 8 uur den dienst, 3 uur Kruisweg en 7 uur meditatie en zegen met het H. Kruis. Zaterdag 7 uur de Wijding van het vuur en de doopvont waarna de Hoogmis, kwart na 4 Lof. lste Paaschdag om 10 uur eerste plechtige Hoogmis, opgedragen door den Esrw. Heer M. Poels. 2e Paaschdag om 10 uur eerste plechtige Hoogmis, opgedragen door den Eerw Heer G. Stoot, beide nieuwe priesters van bet Seminarie Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur de H. Mis, om half 8 de Palmwijding, waarna de Hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Morgen onder de H. Missen collecte voor het H. Graf, welke bijzonder wordt aanbevolen. Morgenen alle volgende dagen der week voor de leden der 3de Orde. Gen. absol Dinsdag 9e en laatste Dinsdag der novene ter eere v. d. H. Antonius, om half 8 Hoogmis waar onder korte toespraak en gebeden der novene, om 6 uur Lof. Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 5 uur donkere Metten. Donderdag, Vrijdagen Zaterdag 's morgens om 7 uur de plechtigheden. Donderoag hall 12 de plechtige voetwassching 'savonda om half 8 Rozenhoedje. Vrijdag om half 3 oefening v. d. H. Kruisweg, St. Antonius-Patronaat. Zangrepetitie. Maandelijksche algemeene H. Communie. Sluiting van de bibliotheek, de boeken terugbrengen. Ook achtergebleven boekjes van »de Leeuwerk" terugbrengen. Om 2 uur Congregatie Ook de leden der Jongelingenvereeniging gelieven de spaarbankboekjes in te leveren. Vanaf Witten Donderdag tot nader opzegging het sportterrein met rust laten, wegeos werkzaamheden enz. Worden gevraagd 1 schoenmakerslcnecht 1 kleermaker voor Venray 2 metselaars 2 kopersiagerskneebts 1 boerendienstmeid voor Maashees 5 kleei makers voor de garnizoenswerk plaats te Venlo, loon 50 ct per uur 2 boerenknechten 6 boerendienstmeiden Mijnwerkers leeftijd 18—30 jaar 3 burgerdienstmeiden 2 paardenknechten 4 jongens van 12—15 jaar v boerenwerk liefst kunnende melken 2 keukenmeiden 1 jongen 15—16 jaar voor boerderij flinke landarbeiders voorden Klzas Ijzervlechters en betonwerkers voor de mijn Maurits 3 burgerdienstmeiden voor Deurne. 1 keukenmeid voor Blerick 4 huishoudsters 2 flinke landarbeiders Bieden zich aan 1 jongen 14 j«ar, paard om ie gaan 1 kindermeisje 1 boerenknecht 54 jaar 1 kantoorbediende 1 machinist o! stoker 1 slagersknecht 4 jaar a. h. vak 1 smidsknecht 4j a. h. vak 4 meisjes voor leerling naaister 1 bankwerker Voor de hartelijke deelneming bij het overlijden en de begrafenis van mijn inniggeliefde moeder ondervon den, betuig ik, mede namens verdere familie, mijnen oprechten dank. Oscar van de Loo VENRAY, Maart 1925. De rekeningen der studenten worden verwacht vöör Zaterdagavond 4 April. Men gelieve de rekeningen in de bus te werpen zonder te bellen. 9 Oranjesingel 45, NIJMEGEN 8 van den DORP on HEIDE. Aanst. ZONDAG 5 APRIL voorm. van 910 uur betaling der premie van Ongevallenverzekering. 13 De Voorzitter V. PYLS, De Secretaris B. KRUYSEN. nam. half vier in het Bondslokaal Trouwe opkomst dringend verzocht. 17 HET BESTUUR. Leden, die bijenvolken wenschen mede te geven naar ELST, worden verzocht hiervan vóór a. s. Maandag opgave te doen bij den Secretaris. Kosten zijn 20 cent per volk 12 HET BESTUUR. Prof. de Billard komt en speelt tegen den besten spe ler van hiervoorgift 400 caramboles op de 500. In Hoenderstraat, ZONDAG 5 APRIL, aanvang 's namiddags 3 uur en des avonds 8 uur. Na de partij 18 LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ MAASTRICHT BIJKANTOOR Oostsingel 19 VENLO cp gunstige voorwaarden voor VENRAY en OMGEVING gevraagd Bestellingen van kunnen steeds opgegeven worden aan G. CREEMERS, Steenfabriek, Over loon. 10 voor direct of later een sterke beste getuigschr., vrij van Militie. Br" H. STRIK—v.d. Goor, Helmond. van 15 16 jaar, voor alle werk. Adres Bureau dezer. voor terstond. Adres Bureau dezer. vraagt dan bij ons eerst prijs van Hofstraat, VENRAY. 20 •Ondergeteekende maakt het ge achte publiek van Venray en om streken bekend dat hij Patersstraat 23 heeft GEOPEND een Steeds voorradig aan lage prijzen: alle soorten Schrijf- en Nota-bloes, Kwitantieboeken, Schriften, Schrijf- en Notitieboeken, Schrijfmappen, Correspondentiekaarten, Enveloppen, Pennen, Inkt, Gummi, Plakgom, Krijt, Potlooden, Penhouders, Kerk boeken, Rozenkransen met en zonder étui, Communieplaatjes en Schilde rijtjes enz. Zie Etalage. Zie Etalage. 330 Beleefd aanbevelend, Patersstraat 23. Ledikanten 1- en 2persoons Nachttafels 1- en 2persoons Nachtkasten Tafels Stoelen met houten, leeren en moquette zitting en rug. Feauteuils dito, Oirschotsche stoelen, Rieten Stoelen, Ruststoelen, Veeren Bedden, Kapok Bedden, Kapok Matrassen, Gevlochten Draadmatrassen, Auping Matrassen, Staaldraad Matrassen, Kinderledikanten, Wiegen, Wiegenmanden, Luiermanden, Rieten stoelen, Kinderstoelen. 58 Vooraleer te koopen, overtuig U van onze laagste prijzen, reuzensorteerin- gen, soliede kwaliteiten. Prachtige EIKEN BUFFETTEN lste klas werk, prachtineubels. Verrassend lage prijzen. Bedveeren Java Kapok Doopi Kindfc Wollen en zijden Dameskousen, Kinderkousen, Heerensokken, Gemaakte Jongenspakjes in cheviot en buxkin vanaf f 6.00 Gordijnen, Tafelkleeden, Handdoeken, Theedoeken, Glazendoeken, Baddoeken, Tafellakens, Servetten.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2