is aai sptiiiN Huwelijks- Gedichten bierhandelaar A. iLangenliotl Prachtsorteering moderne KLOKKEN H Froom-Maassen Maasheezer straat 28 „Brabanconne" Wendelploegen Voor Kuikens lippen Tli. Pouwels geëmaill. Koekpannen Schoonmaak artikelen I vlechtwerk, gladde draad en nagels Wegens vertrek s Venneksns; Stationsweg Venray Manufactuurhandel P. van Opbergen Fz Brouwerij vraagt voor gebottelde bieren. Speciale aanbieding in Assurantiën, Belastingzaken, Kadastrale zaken, Koop- en Huurcontrac ten enz. enz Gr. W.Muskens Schoolstraat VENRAY Zie de Etalage Nog te koop Etalagekast met toebehooren. met mooie bijpassende lijsten met of zonder fotografie ook voor zilveren en gouden bruiloften. Firnia van den Munckhof Vrouw in brand. Terwijl mej. S. in den Haag in haar kamer stond te wasschen, kwam zij met haar rok in aanraking met het vuur van de kachel. Haar rok vatte dadelijk vlam en zij snelde om hulp roepend de straat op. De toesnellende buren slaagden er na veel moeite in het vuur met behulp van wollen dekens te blusschen. De ongelukkige was toen echter al reeds met brandwonden over dekt. Haar toestand is zoo ernstig dat de elders woonachtige ouders gewaar schuwd zijn. Veredeling vaii kermissen. Op initiatief van den kring Oss van den N. Br. Chr. Boerenbond zijn aan de Maaskantsche gemeentebesturen in den kring Oss circulaires verzonden, waarin aangedrongen wordt op ver edeling van de dorpskermissen. Men wil vroeger sluitingsuur, beperking van dansgelegenheden, tegengaan van drankmisbruik en afschaffing van na- kermissen. Men wil de kermistijden zoo geregeld zien, dat de deelnemers vóór zonsondergang weer huiswaarts keeren door tijdige sluiting der ker misvermakelijkheden en vroegere slui ting der café's. Ook in de middaguren wil men de cafó's gesloten zien. De geestelijkheid steunt deze adres-be weging. Invoer van paarden ïn Duitscliland. De invoer van paarden in Duitech- land zal binnen enkele dagen weer zonder speciale vergunning zijn toege staan. Bij invoer zal het autonome tarief van invoerrechten worden toegepast, hetwelk bedraagt voor paarden van een waarde beneden 1000 Mk. 90 Mk. per stukvoor paarden van 1000 25000 Mk. 180 Mk. en voor paarden boven 25000 Mk. 360 Mk. Aan. exporteurs wordt in overweging gegeven, niet tot verzending over te gaan, alvorens zich te hebben over tuigd, dat het betreffende Duitsche grensstation reeds gemachtigd is, een invoer zonder speciale vergunning toe te laten. Leningrad, stad der zonde. Volgens de Moskousche »Prawda" is Leningrad hard op weg, de meest zon dige stad der wereld te worden. De zonde dringt niet alleen door in de kringen der bourgeois (zooals de sovjet-menschen gaarne zouden geloo- ven) doch tast eveneens de officieele leden der communistische partij aan. De Moskousche autoriteiten hebben een speciaal onderzoek gelast naar de moraliteit van de partijleden te Lenin grad. Volgens een officieele sovjetverklaring verwaarloozen de leden van de com munistische broederschap de voornaam ste geboden van hun belijdenis. Som mige bezitten ruime apartementen met zes tot zeven kamers, hetgeen in strijd is met de waardigheid van een goeden proletariër. Anderen speculeeren. De opperste raad te Moskou be. spreekt thans de middelen ter bestraf, fing van de communisten te Moskou De ontploffing te Hamburg. Over de ontploffing van een tank schip in de Hamburgsche haven mel den de bladen nog de volgende bijzon derheden Men heeft verzuimd het schip, al vorens met de reparatie te beginnen, te ontgassen. Toen men nu met een zuurstofapparaat eenige ijzeren stangen wilde doorsnijden, vloog het schip met ongelooflijke kracht in de lucht. Een paar arbeiders werden over de daken van de naburige hnizen heen- geslingerd en in de puinen terugge vonden. Hetzelfde gebeurde met een vijf centenaar zwaar anker, dat 200 M. verder in een zijstraat teruggevonden werd, bijna geheel onder het plaveisel begraven. Vier man worden nog vermist. Hun dood staat echter vast. Een Wolff-telegram uit Hamburg meldt Over de ontploffing in de haven wordt nog het volgende bericht De ontploffing op den lichter »Salurn ging met vreeselijk geweld gepaard Het 70 tot 80 meter lange schip werd volkomen uit elkaar geslagen. Op het schip bevonden zich ver scheidene personen, die met zuurstof apparaten werkten. Men gelooft, dat er zich in de ledige tanks van den olielichter nog olieresten bevonden, die door verbinding met lucht een gasmengsel vormden, het welk door de hitte der zuurstofappa raten ontplofte. Hoe geweldig de ontploffing was, blijkt jiit het feit, dat men een lijk op een 25 M. hoog dak in een zijgebouw vond. Omkooping tot meineed. Dinsdag eischte de Officier van Jus titie te Roermond tegen den Wethouder en bakker M. J. G. uit Kessel terzake het doen van een belofte van f 600 aan zekeren B als deze in een tegen G. aanhangige strafzaak betreffende vader schap een valsche verklaring onder eede zoude afleggen, vier jaar gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Zilver smokkelen. Commiezen gelukte het twee Duit- schers uit Herzogenrath op heeterdaad te betrappen bij een poging om 1 kist met zilver tafelgerei naar Ilaanrade, gem. Kerkrade, over te smokkelen. Het in beslag genomen zilver heeft een waarde van ruim 1200 gulden. Tegen borgstelling zijn de Duitschers in vrijheid gesteld. Brieven bureau dezer courant. 10 Opfokvoer Kuikenzaad Kuikenrijst Drinkbakken en Voederbakken voor kuikens. Ochtendvoer Gemengd voer (hard) Drink- en voederbakken. Alles le kwaliteit van P. SLUIS. Hofstraat 24 Notaris Verheggen te Blerick zal op Maandag 30 Maart 1925, voorm 10 uur op het Stationsemplacement te Venray, ten verzoeke van de Neder- landsche Spoorwegen publiek a contant verkoopen 1185 grenen en beuken dwarsliggers en 157 beuken wisselhouten, w.o. van 7 Meter lengte, dienstig voor verschil lende doeleinden beneden elke concurrentie. 12 J. Coenen- Routackers STEEDS VOORRADIG alle Lage prijzen. Aanbevelend, 12| J. Coenen-Routackers Voorradig alle soorten Lage prijzen. AanbeVetend, J. Coenen- Hout ackert\ met massief eiken kasten. Op mijn extra lage prijzen geef ik tot Pasclien tien procent korting. Zilveren Horloge's vanaf 10 gulden enz. Beleefd aanbevelend, 26 Beleefd aanbevelend Oroote Straat 28 Venray Fabr. H.N.S. Verkrijgbaar bij ontvingen wij eene uitgebreide en fraaie keuze, die geregeld door nieuwe zendingen wordt aangevuld. Tevens hebben wij geregeld voorradig eene prachtige sorteering gemaakte Ruime keuze Bloemen, lintenkanten, sluiers, garneeringen enz. Voor het opmaken zoowel van Hoeden als Toeren houden wij ons beleefd aanbevolen 60

Peel en Maas | 1925 | | pagina 5