Adverteert in dit blad PU ROL Het kwaad woekert voert Zachte Huid begon de terreinrit een veldrit zooals tot dusverre bij een motorwedstrijd nog niet was voorgekomen. Over een afstand van 6 K.M. moes ten de deelnemers een route afleggen dwars door de hei, vol met greppels, kris-kras door elkander, diepe wagen sporen en modderplassen. De solomachines konden hier nog wel doorkomen, doch voor de zijspan- machines en vooral voor de automo bielen was het haast niet te harden, Als een visschersboot op een woelige zee schoten de wagens het terrein door, nu eens in een spoor verzinkende, zoo dal de wagens een hoek van 45 graden maakten, dan weer tot de assen in de drassige grond zinkende. Op een zeker oogenblik zaten een zestal wagens dermate in den muilen grond vast, dat er geen mogelijkheid was er zonder hulp uit te komen. De Studebaken van Visscher lag met de kop in een vrij diepe sloot, Stortebeker kon zijn Lancia Lambola niet meer uit een greppel krijgen, een andere wagen stond dwars op den weg, de Oakland van Van Maurik sloeg om, doch de passagiers konden nog tijdig er uit springen. Dolmans, wien met zijn Fiat bijna een dergelijk lot trof, gaf den strijd op. De slechte Venlonaren die een dergelijk parcours hadden dur ven uitzetten, hadden op een en ander gerekend, want de Tienraysche bevol king was gerequireerd en met behulp van een paar boerenpaarden werden de wagens uit hunne benarde positie getrokken, om... enkele meters verder weer in de modder te verzinken. Door een en ander was de voorgeschreven tijd (er moest hier n.b. 30 K.M. moyenne gereden worden) danig overschreden en de verdere Peelroute werd dan ook in razende snelheid afgelegd. Bij Ven ray was de volgorde weer hersteld. Voor Tienray rijdt Van Leeuwen op een zijspan waardoor zijn cotton der mate beschadigd werd dat hij den strijd op moet geven. Een korte pauze en de terreinrit werd weer afgelegd in omgekeerde richting. De deelnemers kennen thans echter het klappen van de zweep en met groote zorg worden de beste plek ken uitgezocht. De meeste wagens slagen er in, dank zij een groote snel h. id door het moeras te komen. Som migen blijven echter nog steken en werden weer door de Peelbevolking met touwen vrij getrokken. In Venlo werden op de Kleine Heide vervolgens de acceteratierem proeven gehouden en voor de automobielen een weds'rijd in achteruitrijden over 100 Meter. De Amilcar van Kiderlen heeft hierbij pech, doordat twee van de ban den vlak voor de streep springen. Het voornaamste deel van de rit is dan volbracht. Het traject Venlo de Bilt is een peulschilletje. Voor een paar autovallen bij Gennep en Mook wordt tijdig gewaarschuwd, zoodat de politie geen succes heeft. Clysen krijgt een tiental Kilometers voor het eindpunt een lekke band, maar blijft kalm doorrijden, totdat juist honderd meter voor de eindstreep zijn zijspan niet meer verder kan. Door vriendelijke handen werd de zij span dan naar de streep... gedragen waar Clysen juist op tijd arriveert. 45 deelnemers van de 65 hebben zich aan de controle op tijd aangemeld. Over den uitslag valt echter nog weinig mede te deelen. De tweede van Vlijmenrit heeft den deelnemers uitstekend voldaan. Vele woorden van waardeering werden den heer Van Vlijmen dan ook op het diner in Utrecht toegesproken. Wat de terreinrit aangaat interessant was deze ten zeerste en ook sportief. Toch gelooven wij, dat een weggedeelte als dat in de Peel te zwaar is. De auto's lijden door een dergelijk parcours ontzaggelijk en dat is jammer, vooral voor de amateurs. Wij hoorden dan ook van nagenoeg allen, dat zij een zulk een haast vertrokken, dat ik mijn vaste gewoonte had nagelaten, om zoodra ik opstond, voor mijn bed neder te knielen, en God mijn dag op te dragen, en den bijstand der Heilige Maagd in te roepen, gelijk ik eenmaal aan mijn vaderlijken zieleherder be loofd had iederen dag te zullen doen, III. De avond brak aan, nadat ik al het mogelijke had aangewend wat ik maar bedenken kon, om aan mijn afgrijse lijken toestand te ontkomen. Er heerschte een angstwekkend stil zwijgen in het hol, en de nabijheid der doode, het vooruitzicht van een onvermijdelijken en martelenden dood, kortom alles vervulde mij met schrik. Ik wierp mij op de knieën en de gevouwen handen ten hemel heffende, legde ik de gelofte af, zoo ik door een of ander middel bevrijd mocht worden, mijn verder leven aan God toe te wijden, om Hem mijne dankbaarheid te toon en. Op hetzelfde oogenblik was het mij, als hoorde ik duidelijk eene stem aan mijn oor weerklinken, die mij toeriep Ik roep u in mijnen wijngaard 1 Gij zult priester worden 1 Nog hoor ik diezelfde stem, onveran derlijk helder en duidelijk, in mijne t eHnnering voortruischen, als had zij pas gisteren gesproken Toen ik mijn gebed verricht had k". k ik onwillekeurig omhoog. Op eens zag ik bij de rotsspleet, die mijne gevangenis verlichtte, eene sUnke, buigzame gedaante heenglijden. Het scheen mij toe dat ik in het minder moeilijk terrein voor het be houd van hunne wagens op prijs zouden stellen. Voor de »handel" deelnemers is dit iels anders, omdat deze toch juist door dergelijke ritten kunnen toonen, wat hun fabrikaat vermag. Wij vernemen nog officieus, dat in de terreinrit de Super X van Jacq Fonck de beste tijd van de solomachi nes heeft gemaakt, nl. 13 min. 20 sec. In de klasse auto's heeft Vintgens (Studebaken) de beste tijd gemaakt mei 14 min. 56 sec., terwijl daarop de Elaut (Alvis) volgde met 17 min. AKKER'S r KLOOSTERBALSEM 1 beproefd bij wonden, huiduitslag, kloven, i springende handen*^ wintervoeten Reeds gedurende jaren zijn er af en toe stemmen opgegaan, die den nadruk vestigen "op de weinig reëele concurrentie, die den middenstand wordt aangedaan door zijn werknemers, die voor eigen rekening werk zaamheden uitvoeren na den wettelijken arbeidsduur. Thans worden pogingen gedaan, om den geheelen middenstand te mobiliseeren en door een landelijke actie het euvel, dat steeds grootere afmetingen gaat aannemen, den kop in te drukken. De toestand is dan ook schandelijk on billijk. Ook minister Aalberse erkende indertijd bij de behandeling der Arbeidswet, dat de concurrentie door loonarbeiders een onge- wenscht gevolg was van den 8-uren dag, maar Zijne Excellentie meende, dat er geen reden was om. het goede - de Arbeidswet over boord te werpen, omdat een enkel gevolg - optreden van loonarbeiders als ondernemers - schadelijk bleek te zijn. De minister zou gelijk hebben, als het tenminste mogelijk ware de verkeerde uit wassen te beletten, zonder de wet zelve te ontwrichten. Maar deze mogelijkheid betwij felen wij. Ieder mensch stelt zichzelf een arbeidsduur vast, die verband houdt met zijn lichamelijke en geestelijke gesteldheid, met den aard van zijn werk, met zijn energie en met de mogelijkheid om arbeid te ver richten. Deze laatste factor is slechts bij komstig; iedereen, die wat te doen wil hebben, kan werk vinden, al zou het dan ook slechts knutselwerk zijn of huisvlijt. Indien nu een wettelijke arbeidsdag wordt vastgesteld, welke zoozeer beneden den tijdsduur is, dien een normaal man wil werken, dan spreekt het vanzelf, dat men zich daarbij, niet zonder meer, neerlegt. Daar komt nog bij, dat het zonder twijfel de besten der arbeiders zijn, die het dijltje 's avonds nog eens opnemen, in plaats van in café's te zitten of op straat te slenteren. En ook van den kant der koopers kan men geen medewerking verwachten. Natuurlijk tracht men, als er bepaalde „klusjes" zijn op te knappen in huis of tuin, deze zoo goedkoop mogelijk, gedaan te krijgen. En de loonarbeider-ondernemer k veelal goedkooper werken dan de beroeps ondernemer, omdat deze laatste op hooge financieele lasten wordt gejaagd, ten be hoeve van hun arbeiders. En dit is de grove onbillijkheid. De werkgever, die betalen moet voor de verschillende vormen van sociale verzeke ring, die zorgen moet, dat de arbeids inspectie tevreden is over de inrichting van zijn werkplaats enz., die in verschillende gemeenten de zakelijke belasting op het bedrijf heeft op te brengen, die ten slotte de „zegeningen" der Hinderwet kent, ziet als concurrent verschijnen zijn eigen arbeiders, die, zonder al die rompslomp en financieele lasten, ver „beneden de markt" kunnen werken. En het zijn niet alleen „klusjes", die na bezetten arbeidstijd worden opgeknapt, o, neen, want behalve de timmerman, smid, electricien en loodgieter, zijn het ook de schemerdonker twee karbonkels zag schitteren, die als gloeiende kolen flikkerden. De gedaante sloop langs de wanden, daalde af toi de doode bruid, en ter wijl ik ademloos stil bleef om haar niet te verjagen, herkende ik eene groote kat, die thans op den schoot van het lijk neerlag, en heel bedaard de handen der ongelukkige likte. Nadat het dier een poos lang deze liefkoozingen had voortgezet, klom de poes weder tegen den muur op en verdween door de opening boven mijn hoofd. De nacht verliep zonder dat er iets anders voorviel. Mijne slapen klopten alsof zij moes ten bersten. Sedert 36 uren had ik niets gebruikt en mijne hongerige maag liet hare uilwerking gelden op mijne hersenen, die door duizenderlei spookbeelden werden vervuld. Op een gegeven oogenblik was het mij zelfs alsof het lijk overeind rees en mij op onheilspeilenden toon de woorden herhaalde, die de ongelukkige met haar bloed had neergeschreven »Gij zult niet levend uit dit vreese- lijk hol ontkomen I" De dageraad brak aan en ik huiverde van koude in deze ijskille spelonk. Reeds had ik alle hoop opgegeven, toen ik mij op de knieën wierp om het gebed te bidden dat ik den vorigen morgen bijna vergeten had. En zie, alsof God mij dadelijk wilde verhooren, onder het uitspreken daar van rees er plotseling een denkbeeld kleermakers, sigarenfabrikanten en meubel makers, die steen en been klagen. En het hatelijke der concurrentie komt nog scherper naar voren, als wij in herinnering brengen, hoe de industrieele middenstand zijn arbeiders ook in den slappen tijd in dienst houdt, al is er „weinig werk aan den winkel", terwijl - en hierop willen wij met nadruk wijzen de verontwaardiging zich nog niet eens zoozeer keert tegen den ar beider, die met zijn vrijen tijd geen raad weet, alswel tegen het ingrijpen van den wetgever, die in bescherming neemt hem, die toont, niet beschermd te willen worden. Maar er zijn nog meerdere bezwaren ver bonden aan dit moderne verschijnsel. Het arbeidsvermogen gedurende den toch al korten arbeidsduur vermindert bij den werknemer en ook de arbeldslust wordt geringer. Het gevaar van diefstal van materialen en gereedschappen wordt aanzienlijk vergroot. En ten slotte is het ook uit maatschappe lijk oogpunt bekeken, in hooge mate onge- wenscht, dat de huiskamer van den arbeider weer een werkplaats wordt. De oudere leiders der arbeidersbeweging, die zich nog den strijd zullen herinneren tegen de huis industrie, welke zoowel zeer onhygiënisch en gevaarlijk kan zijn voor het gezin, als voor den verbruiker van het product - denken wij slechts aan sigaren - zullen ongetwijfeld met leede oogen aanzien, hoe thans geheel vrijwillig door hun menschen zelf, dit euvel door een achterdeur weer naar binnen geloodst wordt. Waar de Middenstand, als de direct be langhebbende, thans een krachtdadige poging schijnt te willen wagen, om dit aangroeiend kwaad uit den weg te ruimen, heeft hij recht op onze sympathie. Niet zoozeer om den middenstand te hel pen in zijn strijd om het bestaan, maar vooral omdat het algemeen belang niet ge diend wordt door het voor eigen rekening uitvoeren van werkzaamheden door werk nemers na den wettelijken arbeidsduur. En ten slotte hebben wij nog zooiets als „rechtsgevoel". De werknemer mag arbeiden na bezetten tijd, terwijl hij om de arbeidswet gevraagd heeft. De werkgever, die na bezetten tijd laat arbeiden, wordt gestraft met hechtenis. Neen, met klem zal moeten worden aan- gedroegen op een-wijziging der arbeidswet in dien zin, dat die arbeiders, die na den wettelijken arbeidstijd willen werken, zulks mogen doen, óók in dienst van hun patroon. Er zijn zoo velen die niet willen werken, dat wij hen, die wèl willen, niet de gelegen heid moeten benemen. Al is een vrij Nederland een utopie, heele- maal „onvrij" behoeft het daarom nog niet te zijn. lageaaata MidedlteUagojt. Die ellendige rugpijn Hebt gij onophoudelijk pijn in uw rug? Zijt gij op van de zenuwen door de marteling van rheumatische pijnen Voelt gij u oud, uitgeput en ontmoe digd, dof, terneergeslagen en prikkel baar? Er moet een oorzaak voor zijn Hebt gij ooit aan uw nieren gedacht Dat moest gij gedaan hebben 1 De nieren zijn de filters van het bloeden gij zoudt zonder nieren geen dag kun nen leven. Als uw nieren niet behoor lijk werken, wordt uw bloed vergiftigd en deze vergiften verspreiden zich door uw geheele gestel. Het is tijd om na te denken tijd om voorzorgen te nemen tegen chronische nierziekten. Gij behoort uw verzwakte nieren te helpen, voor zich meer ernstige ziekten kunnen ontwikkelen. Verwaarloozing is gevaarlijk en leidt vaak tot rheuma- tiek, spit, ischias, nier- of blaassteen, en tot waterzucht of ongeneeslijke kwalen. Gebruik zonder uitstel Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale geneesmiddel voor verzwakte nieren. Zij hebben duizende gevallen als het uwe gebeterd. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijg baar), waardoor gij zeker zijtgeen ver legen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl 1.75 per flacon. 33 voor mijn verwarden geest op. Ik klemde mij aan dat uitzicht vast als de schipbreukeling aan een plank, die de Voorzienigheid onder zijn be reik brengt. Ziehier wat het was Misschien, zei ik tot mijzelf, zal de kat vanavond wederkeeren. Moge lijk is het eene gewoonte van het dier en als dat zoo is, dan kan zij mij redden.... Heel den dag verliep met het zorg vuldig beramen en overwegen van mijn plan. Welk een dag was het, groote God 1 Ik kan er nog niet zonder beven aan denken en zelts tot op den dag van heden, gebeurt het dikwijls dat ik mij zelf afvraag, of ik niet de speelbal ben geweest van een boozen droom. Helaas, neen, het was geen droom. Mijne vergrijsde haren, zij werden zilverwit in één enkelen nacht, herinneren mij slechts al te levendig aan de vreeseüjke werkelijkheid. Ik telde de uren, de minuten. Ieder oogenblik bekeek ik, op den stoffigen stoel bij de tafel gezeten, mijn horloge. Elk dier uren had voor mij den duur eèner eeuw. Daarbij begon honger en dorst mij op de vreeselijkste wijze te kwellen. Zou de kat nog terug komen En indien zij kwam, zou dan mijn plan nog gelukken Deze twee vragen verdrongen den geheelen dag alle andere gedachten uit mijn brein en veroorzaakten mij doodsangsten. Tegen het einde van den middag, Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie Zij zijn een uitstekend laxeer middel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, schele hoofdpijn, en verstopping. Foster's Maagpillen*dienen in elk huis aanwezig te zijn. Priisper flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. 10 Voor Behoud van een Gave van Handen en Gelaat gebruik ik altijd 492—11 Gtemengd Nieuwe. De kiezerslijst. Van 23 Maart af ligt op de secretaiie van elke gemeente voor een ieder de kiezerslijst ter inzage, zooals die thans door het gemeentebestuur opnieuw is vastgesteld. Tot en met den 15den April is elkeen bevoegd, bij het gemeente bestuur verbetering van de Hjst aan te vragen op grond dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voor komt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het is met het oog op de Tweede Kamerverkiezingen, welke dit jaar plaats hebben, gewenscht dat de kiezers en kiezeressen en vooral zij, die mee nen voor het eerst in de termen te vallen om het te worden, van deze ge legenheid tot controle gebruik maken Om het kiesrecht voor de Tweede Kamer te bezitten, is vereischt dat men op 1 Februari 1925 Nederlander was en ten minste gedurende de vooraf gaande 18 maanden in het rijk of zijn koloniën of bezittingen was gevestigd, terwijl men vóór of op 15 Mei 1925 den 25-jarigen leeftijd moet hebben be reikt. Ieder kan dus zelf nagaan of hij op de lijst moet voorkomeu. De overheid geeft nu ten volle tijd en gelegenheid om na te gaan of er met elk rekening gehouden is. Wie zijn tijd laat voorbijgaan, heeft later geen recht tot klacht. De stille omgang te Amsterdam Duizenden hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag deelgenomen aan den »stillen omgang" te Amsterdam. Het getal der deelnemers, men weet het, is nooit nauwkeurig op te geven Het wordt evenwel op ongeveer 36.000 geschat, waarvan de helft buiten Am sterdam. Vermoedelijk waren er dan ook meer deelnemers dan verleden jaar. De stijging van het aantal deelne mers die in de laatste jaren viel te constateeren, zet zich dus nog voort. In hoeverre het feit, dat dit jubileum jaar, dat voornamelijk te Rome gevierd wordt, invloed op de deelneming heeft uitgeoefend, valt uatuurlijk evenmin vast te stellen. Uit alle deelen van het land, met auttbussen, zelfs van Nijmegen waren deelnemers gekomen en een onafzien baré menschenmassa vormde den stoet. Zooals altijd waren op tal van plaat sen langs den weg, die de deelnemers volgen, brandende kaarsen voor de vensters gezet. Nog in den vroegen morgen was het een drukte van belang in het centrum van de oude binnenstad. In de Spuistraat hadden de tiental len motorbussen, die uit de provincie waren gekomen, een plaatsje gevonden terwijl op het Beursplein vele parti culiere auto's wachtten om de deel nemers naar hun woonplaatsen terug te vervoeren. Mond- en klauwzeer. De Brabanlsche Zuivelbond heeft aan de aangesloten fabrieken de volgende circulaire gezonden toen ik het beslissende oogenblik ge komen achlte naderde ik de canapé, waarop de doode al sedert 20 jaren rustte.; Over al mijne leden bevend knielde ik voor het lijk neder. - Vergeef mij, zoo sprak ik, ik, als of zij mij had kunnen hooren, vergeef mij wat ik ga doen. En vol eerbied dat lot njgmmie ge worden lichaam optillende, bracht ik het naar de andere zijde der grot. Daarna tot de waggelende canapé terugkeerende, ging ik er omzichtig op liggen, de plaats innemende waar te voren het lijk had gerusthel hoofd dezelfde houding gevende als het hare; de armen uitstrekkende gelijk de hare uitgestrekt waren geweest, en in de handen zorgvuldig een zakdoek ver bergende. Kortom, ik was van plan om de kal te vangen, en daar ik giste, dat zij de gewoonte had om iederen dag eenige oogenblikken bij het lijk »e vertoeven, was het beste middel dat ik een tijd lang de plaats van de doode innam. Wanneer ik het dier eenmaal in handen had dan bestond er misschien gelegenheid, om een briefje of een an der kenteeken van mij buiten den ker ker te brengen. Slot volgt. De heer J. J. Meier, directeur van den Vleeschkeuringsdienst te Breda, heeft dezer dagen de koeien van den voorzitter, den heer J. M. Vos, te Roosendaal, ingespoten met zijn raiddel tegen mond- en klauwzeer. De resul taten zijn van dien aard, dat we gaar ne onze medewerking verleenen, om zoo mogelijk, in de eerstkomende we ken de proefneming voort te zetten. We verzoeken daarom bij dezen aan de aangesloten fabrieken, wanneer zich een geval van mond- en klauwzee voordoet, dit aan het secretariaat op te geven. De heer Meier heeft zich bereid ver klaard, bij wijze van proef van een zes- a zevental boerderijen de koeien kosteloos in te spuiten. De fabriek moet pchter de reiskosten betalen. Van hel verloop der ziekte bij de koeien van den heer Vos werd een kort verslag opgemaakt. Hel is gewenscht dat ook van de hierboven bedoelde proeven een beknopt rapport wordt samenge steld. Bij elke proefneming zal de Bra- bantsche Zuivelbond eenige boeren ver zoeken het verloop der ziekte na te gaan. De aldus samengestelde commis sie, waarin indien deze daartoe bereid is, ook de veearts zou moeten zitting nemen, zal het genoemd rapport dienen te onderteekenen Waar gebleken is, dat het middel vooral dan met succes wordt aange wend, indien reeds bij de eerste ver schijnselen de inspuiting geschiedt, geven we den directeuren in over weging, aan de leden een circulaire te zenden, waarin nogmaals op onmid dellijke aangifte wordt aangedrongen. Vrceselgk familiedrama te 's-Boscli. Omtrent het vreeselijke familiedrama te 's-Bosch wordt nog gemeldt Toen het 7-jarig zoontje van H. S. te ongeveer zes uur de ouderlijke woning binnentrad, vond hij daar, ge bonden aan het touw van de trapdeur en liggende op de trap, zijn broertje Hendrik, oud 2 jaren en zijn zusje Anneke, oud 4 jaren Op zijn hulpgeroep scholen onmid del lijk: buren en voorbijgangers toe, die de politie van het geval in kennis stelden. Een kwartier na de ontdekking van het misdrijf arriveerde de politie, die een uitgebreid onderzoek instelde. D,e poliliegeneesheer Dr. Mettrop kon slechts den dood der beide kinderen constateeren. De moeder intusschen bleek spoor loos verdwenen. De Mm. geeft over het drama nog de volgende bijzonderheden Ondanks alle pogingen door onzen ijverige gemeentepolitie in het werk gesteld heeft men, ofschoon alle teeke nen er aanvankelijk op schenen te wijzen, dat de vrouw zich had ver dronken haar lijk niet kunnen vinden. Meer en meer, in verband mede met het gerucht, dat zij tevoren nog haar geld van de spaarbank zou hebben gehaald, wint de gedachte veld, dat de vrouw de kleedingslukken en den brief aan de IJzeren brug onder Ber- licum heeft gedeponeerd, om de politie op een dwaalspoor te brengen, ten einde tijd te winnen om zich uit de voeten te maken. Vermoedelijk zal zij dan wel de wijk genomen hebben naar het buitenland en wel, gezien de richting waarin ze verdwenen is, naar Duilschland. Steeds geheime distilleerdergen. De belastingambtenaren te Maastricht hebben in de nabijheid van de plaats, waar voor korten tijd een geheime distilleerderij werd ontdekt, nu weder om een andere geheime distilleerderij gevonden, vermoedelijk van veel groote ren omvang dan de vorige. Men vond sporen, dat alles inder haast was opgeruimd, zoodat niets in beslag kon worden genomen. De Jus titie tast nog geheel in het duister, wie de eigenaar of de exploitant van deze geheime distilleerderij is. Verlaging melkprgs. Te Rotterdam is, ingaande Maandag 23 Maart, de melknrijs voor verkoop aan huis met 3 cents verlaagd en dus van 17 op 14 cent gebracht (dus even duur als te Venray) Alle groote melkinrichtingen zullen dezen prijs accepteeren. Kerkelijk Leven. 29 Maart. Passie Zondag. Paars. Tweede gebed voor de kerk of oen Paus Geen Gloria Credo Prefatie van het H. Kruis In den Passie (is Lijuens) tijd herinnert ons de kerk bijzonder aan het lijden en den dood van den Zaligmaker, zij doet ons de stem vernemen van Christus, die io de hevigheid des tijdens tot Zijnen hemelschen Vader bidt om overwinning over Zijne vijanden; zonde en dood. Maar juist door Zijn lijden en sterven werd Hij de midde laar van het Nieuw Verbond (Epistel). In bet Evangelie zien wij hoe de woede van Jezus' vij anden voortdurend aangroeitweldra zullen zij hun goddeloos plan ten uitvoer brengen. Over het bedekken van kruis- en heiligenbeelden kan men meer lezen achteraan. Maart. Maandag. Van den dag. Paars. Tweede gebed voor den Paus Geen Gloria Geen Credo Prefatie van het H. Kruis. (Eigen Mis). (Zwart). 31 Maart Dinsdag. Van den dag Paars als gisteren (Eigen Mis). 1 April Woensdag. Van als Maandag. (Eigen Mis). den dag. Paars 2 April Donderdag. H Franciscus van Paula B-lijder. Wit. Tweede gebed van den dag Derde grbed voor den Paus Gloria; Geen Credo; Pre- latie van het H Kruis. Laatste Evangelie van den dag. Ook mag de H. Mis van den dag ge-

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2